ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Příspěvek od luca »

Já jsem zatím stále v pohodě (od 7.března), jen si to občas usnadňuji sušenými meruňkami a rajčaty. Dnes mě ovšem přilákal okoralý kousek chleba - bylo to příjemné, ale stačilo.
Ovšem zatím necítím potřebu odšťavňovat, piju vodu a jím ovozel tak, jak je - vidím v tom úžasnou svobodu: nemusím se s ničím připravovat, všechno už je hotové, nádobí minimálně :D
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Leni »

luca píše:Já jsem zatím stále v pohodě (od 7.března), jen si to občas usnadňuji sušenými meruňkami a rajčaty.
Tak to gratuluju :D
luca píše:Dnes mě ovšem přilákal okoralý kousek chleba - bylo to příjemné, ale stačilo. Ovšem zatím necítím potřebu odšťavňovat, piju vodu a jím ovozel tak, jak je - vidím v tom úžasnou svobodu: nemusím se s ničím připravovat, všechno už je hotové, nádobí minimálně .
Já jsem to teda dneska naprosto nezvládla aneb jak se může zvrtnout návštěva u rodičů :? Bolí mě bříško :cry: Mám fakt asi nějakej psychickej blok či co, tyhle situace fakt nezvládám. Vypadá to, že uzrál čas zkusit ráno šanku, tak snad to přežiju. Jinak s přípravou i nádobím souhlas, obvykle mi stačí talíř, sklenička a nůž, což je příjemný, člověk (si) ušetří spoustu energie a tak vůbec :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Leni píše:Vypadá to, že uzrál čas zkusit ráno šanku, tak snad to přežiju.
Co je to? Jak se to dělá? :D
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Díky :wink:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Detailní popis šankhaprakšálany podle Lysbetha.
http://www.oslikuv.net/skola/cl020.htm
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

doubravka píše:Detailní popis šankhaprakšálany podle Lysbetha.
http://www.oslikuv.net/skola/cl020.htm
doufám, že můj žaludek není roztažený jako ten na jednom obrázku (budu na něj pamatovat až nastane období melounů). Snad hodně řeší i půst, protože šanku mám několikrát neúspěšně za sebou (ale to už je dávno) a nemám chuť na další.
Díky za info.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Leni »

Pavluška píše:
doubravka píše:Detailní popis šankhaprakšálany podle Lysbetha.
http://www.oslikuv.net/skola/cl020.htm
doufám, že můj žaludek není roztažený jako ten na jednom obrázku (budu na něj pamatovat až nastane období melounů). Snad hodně řeší i půst, protože šanku mám několikrát neúspěšně za sebou (ale to už je dávno) a nemám chuť na další.
Díky za info.
A kde je tam ten obrázek - nemám moc čas to projít celý.. jinak zkoušela jsem jí podle těhle stránek, doubravka už na ně někde dávala link. No takže result: už můžu říct, že jí mám taky za sebou, nicméně neúspěšně bohužel :? a na další pokus nemám ani nejmenší chuť. Nejen, že jsem se skoro ucvičila k smrti, ale navíc všechny moje buňky momentálně plavou v solným roztoku :cry: trochu krize :lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

inu , pátek 13ho, měl sisi hodit na pomoc klistýr, pokud to střevo neproběhlo yhora...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

úbytek váhy

Příspěvek od Barka »

Zdravím Vás všechny !
Ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti s úbytkem váhy při přechodu na syrovou stravu. Mám totiž od malička nízkou váhu. Dosud jsem se však stravovala jako většina lidí naprosto nevhodně. Před 3 měsíci jsem jaksi procitla a snažím se jíst pouze zdravé potraviny a tíhnu k syrovému. To ale logicky vyvolává pokles váhy, což je v mém případě nežádoucí, takže nevím, co s tím. :cry:
Budu moc vděčná za jakékoliv Vaše zkušenosti i názory. Zajímalo by mě taky, kolik jakého jídla sníte průměrně každý den (váhově), abyste neměli hlad a jakých nemocí jste se tímto typem stravování již zbavili.
Ještě jednou velké díky za Vaše reakce.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Ahojky,

já sem neměl problém co ty, váhu jsem měl větší a zhubl jsem na syrové stravě. Pokud budeš chtít přibrat, konzumuj více sušeného ovoce (rozinky, fíky, datle), avokáda, banány, oříšky, semínka(sezam, slunečnice, tykev).

Po tomhle přibereš ani nevíš jak:)
Množství stravy je u mě opravdu každý den jiné. Záleží co doma je a na co mám chuť.
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Díky Serafe za bleskovou odpověď. A kolik tak mám jíst toho sušeného ovoce a semínek a ořechů (už nyní je jím, ale asi málo) ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

podle mě se zmíněným nemusíš zrovna ztloustnout ale můžeš i dál hubnout, neb je to celkem záhul na trávení, koncentrovaný, minimum vody, obzvlášť oříšky. Spíš si, pokud už chceš něco sledovat, hlídej přibližně dostatek kalorií a helbej se ať má tělo nějakej důvod mít váhu. obecně bych ti už teď s mými zkušenostvmi kombinace oříšků a sušenýho spíš ve velkém množství nedporuščil. Pokud, tak do 100g denně a pořádně namočených, nebo nejlíp jako mlíko.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

SeraF: nesouhlas
tvx: souhlas
Barka: Vítej mezi mimozemšťany. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

No jo, jenže kaloricky je veškeré ovoce i zelenina na mizivé úrovni, zbývají semena a ořechy, kterých se nemám přejídat... ??? Co mám tedy jíst ? Co jíte přes celý den Vy ?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

jsou dny, kdy jsem jen na ovoci a kaloricky to vychází, jako se doporučuje vařákům k hubnutí a hlad nemám, ale nemůžu říct, jestli bych po delší době na tom nezhubla - nevydrží mi to totiž nikdy tak dlouho, abych to mohla sledovat - vždy mě totiž zachvátí nezvladatelná chuť na mix rozinek a lískáčů, medu a slunečnice nebo tak podobně... ta váha mi furt kolísá na stejné úrovni, vždy +- 1-2 kg - tyhle záchvaty žravosti beru stále jako přechodné období, myslím, že až to přejde, bude stačit to ovoce, protože se nebude vydávat energie na trávení těch ořechů a přemíru suchých plodů (jinak už se ale těším na dnešní dávku medu :wink: ) :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Advid: v čem nesouhlas?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

S hodně sušeným a oříšky/semínky. S banány a avokádem souhlasím.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Advid píše:S hodně sušeným a oříšky/semínky.
mě po nich váha nahoru jde (ale není to pro mne primární, nemám cíl s váhou přibírat), btw jím jak mi tělo říká.....
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ona asi i jde, ale ne svaly. :-)

To je takový vita-ženský problém, jak přibrat a přitom mít tvar. :-) Ten sport mi přijde jako jediná rozumná cesta. Nebo otěhotnění, ale to asi Barka nemyslela. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

No mě by pomohla i nějaká ta vrtvička tuku. Sport je mi vlastní, jen na něj je ted o dost méně času. Dvě malé holčičky (2 a 4 roky) mi dávají psychicky dost zabrat. Mimochodem v obou těhotenstvích jsem přibrala 18 kg a po porodu do 3 měsíců jsem zase vše zhubla, ve druhém případě ještě něco navíc...
Začínám se hýbat aspoň doma. Teď pročítám všechny diskuzní příspěvky k Vašim jídelníčkům - díky za dobrý tip. A to je tedy opravdu co číst ! :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Já myslel podle fotky, že jsi nějaká -náctka. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

No dík, ta fotka je rok stará. V mých kristových letech bohužel vypadám jako -náctka i po tělě, což se mi logicky nelíbí, že... Myslím tedy tu náctiletou vyhublost.
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Lidičky napište, jakou jste měli stolici ve svých začátcích při přechodu na syrovou stravu ? Je normální běhat celé odpoledne na záchod ? Dopoledne jsem měla : ráno jablko + banán + hrozinky + mléko z mandlí a semínek, na svačinku pomeranč a na oběd 0,5 kg hroznů. Je fakt, že dosud jsem takové celoovocné dopoledne nezažila. (nejprve nadýmání a pak se to rozjelo...). Co můžu očekávat ? Je to čištění organismu nebo signál, že takhle tedy ne ?
Poraďte prosím, jsem jedno velké ucho !
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Při přechodu hlavně na ovoce jsem s tím měl také problém, pomohl jednodenní půst a také jednoduchá strava, nekombinovat jablko + banán + hrozinky + mléko z mandlí a semínek, zkus udělat spíše monodietu, sníst banány, dát si pauzu, sníst jablka, dát si pauzu, atd.......... navíc bych nekombinoval ovoce s ořechama, mě osobně to nedělá dobře.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nekombinuj a časem se to srovná, tělo není zvyklé natak mokrou stravu, střevo asi hapruje... nebere dostvody a je zděšený z vlákniny...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Barka píše:Lidičky napište, jakou jste měli stolici ve svých začátcích při přechodu na syrovou stravu ? Je normální běhat celé odpoledne na záchod ? Dopoledne jsem měla : ráno jablko + banán + hrozinky + mléko z mandlí a semínek, na svačinku pomeranč a na oběd 0,5 kg hroznů. Je fakt, že dosud jsem takové celoovocné dopoledne nezažila. (nejprve nadýmání a pak se to rozjelo...). Co můžu očekávat ? Je to čištění organismu nebo signál, že takhle tedy ne ?
Poraďte prosím, jsem jedno velké ucho !
je-li míněn průměr, tak záleží kolik to bylo odpolední
jak říkají nejíst kvanta naráz a smíchaniný(a ať je to zralý PMN), lepší dobře rozžut a postupně, mně množství nevadí, ale hustý z ovoce vyplivuju, abych toho moh sněst víc. Roli bude hrát i stav střeva, záležející na stupni jeho pročištění, klystýrů apod. praktik. Jedná se tedy o to, že to tam s něčím skvasí, takže když se mne to plynule posunuje, stolici mám jen ráno spíš řiččí než hustší, při větším kvantu (jsou popisována jinde) i večer.
Předpokládám, že se nejedná o močariánování, neb ovoce je vlastně sladká H2O.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Po přechodu přes týden, možná i 14 dní, průjmy :shock: V té chvíli jsem si říkala, že já budu ta výjimka, pro kterou to není...ale srovná se to :wink: Tělo tě brzy naučí poznávat správná a špatná jídla, kombinace, množství.... pořád se to vyvíjí :)
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Barka píše:Lidičky napište, jakou jste měli stolici ve svých začátcích při přechodu na syrovou stravu ? Je normální běhat celé odpoledne na záchod ? Dopoledne jsem měla : ráno jablko + banán + hrozinky + mléko z mandlí a semínek, na svačinku pomeranč a na oběd 0,5 kg hroznů. Je fakt, že dosud jsem takové celoovocné dopoledne nezažila. (nejprve nadýmání a pak se to rozjelo...). Co můžu očekávat ? Je to čištění organismu nebo signál, že takhle tedy ne ?
Poraďte prosím, jsem jedno velké ucho !
Z mé vlastní zkušenosti, zkus brát ovoce, zvláště to tropicke, jako takový zákusek tzn. čím méně tím lépe. Spousta cukru, pak je strašná mlsná a to se ti ještě ten cukřík rovnou ukládá do tuků...
Zkus více zeleně...saláty třebas...Jak už tu bylo napsáno, hlavně hodně žvýkat..Ale časem si přijdeš na svůj vlastní systém...myslím si, že každý to má jinak. Někdo snese to , někdo tamto...

Hodně zdaru
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Děkuji Vám, moc mi pomáhají Vaše zkušenosti. Ve svém okolí nemám vůbec nikoho, kdo by byl na stejné nebo aspoň podobné "vlně". Těžko se jde proti davu... To ale znáte asi všichni, že ?
Zjistila jsem, že průjmy mi vyvolává pouze větší množství ovoce, takže budu hodně střídat se zeleninou. A uvidíme. Po zeleninové snídani se situace zdá se uklidnila a po třech bsanánech na sváču je zatím taky klid... :)

NEZNÁTE NĚJAKÝ DOBRÝ ZDROJ O KALORIÍCH VITA STRAVY ?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Na www.flora.cz je kalorická kalkulačka - není to tedy určeno jen pro vita stravu, ale dá se tam spočítat kolik co má...podle mě to ale neni moc praktický pro vitariána, mě na vita stačí kalorií míň :)

Dymčo s tim tropickym ovocem to mam třebas já zase jinak - takový pomeranče, mandarinky, banány - to není problém, ale třeba jablíčka, ty o sobě dají vždycky vědět :) Prostě jíst do polosyta (ale ono je to tak dobrý... :oops: )
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Ve svém okolí nemám vůbec nikoho, kdo by byl na stejné nebo aspoň podobné "vlně". Těžko se jde proti davu... To ale znáte asi všichni, že ?
Já už nejdu proti davu, jdu naopak s davem, jen u toho přikusuju zelený, ovoce, ořechy a povídám si a obohacuji ostatní, sem tam nabídnu nějaký ten salátek, jablko na zakousnutí. Řeknu proč nejím řízek, proč nejím vařený, dám odkaz na knihy, weby.

Když jdeš proti davu následuje srážka, střetnutí, obě strany panikaří a vzniká zbytečné napětí, jako dva býci v ohradě, ty pak můžeš být v pozici toreadora s přesilou býků a všichni půjdou po červený........

Jít s davem přeci neznamená být stejný jako dav, navíc i v davu se najdou dobře smýšlející, uvědomilí, leč třeba ne toliko informovaní jedinci. Ti jen čekají až jim tu informaci někdo dá......TMN
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

To je trefně napsáno, Serafe. .už jsem přišla na to, že přesvědčovat nebo nadšeně vysvětlovat se míjí účinkem a zvyšuje negaci. Lepší je asi držet se svého a stručně jakoby nezaujatě vysvětlit až se někdo zeptá.
Nejhorší je to pak u mě v rodině, manžel ještě akceptuje moji stravu tak, že mi do toho nemluví. S dětma je to však horší - on je zarytý masožrout a já spíš už vita... Ale ostatní - rodiče, tcháni, atd. se mi to vyloženě snaží pořád rozmlouvat. ("celý život jím normálně a teď najednou taková změna, takový nesmysl! "). Ke tchánům se už kvůli tomu vyhýbám jezdit. No tak jako všichni se s tím taky poperu. Nic jiného mi nezbývá. Chce to čas.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

hofikos píše:Dymčo s tim tropickym ovocem to mam třebas já zase jinak - takový pomeranče, mandarinky, banány - to není problém, ale třeba jablíčka, ty o sobě dají vždycky vědět :) Prostě jíst do polosyta (ale ono je to tak dobrý... :oops: )
No ono to je asi jak kdy...mě takhle rozhodila sklenka mrkvové šťávy. Je fakt, že jsem si ji dlouuuho nedělal...To jsem myslel, že to je moje poslední hodina :shock: ale přežil jsem to 8)
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Barka píše:To je trefně napsáno, Serafe. .už jsem přišla na to, že přesvědčovat nebo nadšeně vysvětlovat se míjí účinkem a zvyšuje negaci. Lepší je asi držet se svého a stručně jakoby nezaujatě vysvětlit až se někdo zeptá.
Nejhorší je to pak u mě v rodině, manžel ještě akceptuje moji stravu tak, že mi do toho nemluví. S dětma je to však horší - on je zarytý masožrout a já spíš už vita... Ale ostatní - rodiče, tcháni, atd. se mi to vyloženě snaží pořád rozmlouvat. ("celý život jím normálně a teď najednou taková změna, takový nesmysl! "). Ke tchánům se už kvůli tomu vyhýbám jezdit. No tak jako všichni se s tím taky poperu. Nic jiného mi nezbývá. Chce to čas.
Když už je to tu nakouslé...já jsem nakonec zjistil, že nejlepší je se prostě o tom nebavit...když přijde na věc, tak se snažím to otočit třeba na počasí...Nebo řeknu nějakou blbost...Rozhodně se nestraň lidí a rozhodně ne rodině...To nepřinese nikdy nic dobrého...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

No ono to je asi jak kdy...mě takhle rozhodila sklenka mrkvové šťávy. Je fakt, že jsem si ji dlouuuho nedělal...To jsem myslel, že to je moje poslední hodina :shock: ale přežil jsem to 8)[/quote]

Pokud jsi jí měl s vlákninou mohl být problém. Štávy s vlákninou nejsou dobře stravitelné, lepší čistá šťáva bez vlákniny(dřeně)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Ahoj, vzpomínám si, že nějak v začátcích mého zdravějšího stravování, ale ne zatím ještě tenkrát zcela vita, jsem musela povinně na oběd u příbuzných. Aby mi udělali radost, dostala jsem k vepřovému řízku a bramborovému salátu s majonézou na kousíčky natrhaný hlávkový salát, ale pozor - zalitý rozškvařeným špekem, už ten tuk stydnul, tak to bylo potažené vrstvou toho sádla. aby mi jako vykompenzovali ten řízek... Za nějaký čas, když jsem už pomalu přecházela na vita, tak jsem myslela, že je raní mrtvice. D.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

dgm píše:Ahoj, vzpomínám si, že nějak v začátcích mého zdravějšího stravování, ale ne zatím ještě tenkrát zcela vita, jsem musela povinně na oběd u příbuzných. Aby mi udělali radost, dostala jsem k vepřovému řízku a bramborovému salátu s majonézou na kousíčky natrhaný hlávkový salát, ale pozor - zalitý rozškvařeným špekem, už ten tuk stydnul, tak to bylo potažené vrstvou toho sádla. aby mi jako vykompenzovali ten řízek... Za nějaký čas, když jsem už pomalu přecházela na vita, tak jsem myslela, že je raní mrtvice. D.
salát zalitý špekem ? to slyším poprvé... :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Barka píše: Zjistila jsem, že průjmy mi vyvolává pouze větší množství ovoce, takže budu hodně střídat se zeleninou. A uvidíme. Po zeleninové snídani se situace zdá se uklidnila a po třech bsanánech na sváču je zatím taky klid... :)
?
dovolím si zvypíchnout, že probléméček nemusí být nutně v tropicofruitu (páč to by fruitariáni strávili život spíš na wc), leč ve stavu nášho trávícího systému a způsobu našeho života, tedy jaké máme výdeje vůči příjmům.
Shledal jsem, že pobíháním, či jiným pohybem, lze normálně ořechovitosti a podobné fruittukovosti jednodušejc vytrávit oproti sitingu infrantofPC
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

No, je to tak!!! Dokonce vím recept: normální hlávkový salát se opere, připraví se nálev - ocet, cukr, voda, sůl a zalije se ten salát. Pak se v kastrůlku rozškvaří na kostičky nakrájený uzený špek a když se to už dostatečně dlouho škvíři, tak se to za vydatného prskání naleje na ten vlhkej salát. Všude okolo je binec, jak prská ta voda s tím špekem. Pak se to zamíchá, aby se obalily všechny lístečky. Řekla bych, že ten řízek je zdravější... D.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

dgm píše:No, je to tak!!! Dokonce vím recept: normální hlávkový salát se opere, připraví se nálev - ocet, cukr, voda, sůl a zalije se ten salát. Pak se v kastrůlku rozškvaří na kostičky nakrájený uzený špek a když se to už dostatečně dlouho škvíři, tak se to za vydatného prskání naleje na ten vlhkej salát. Všude okolo je binec, jak prská ta voda s tím špekem. Pak se to zamíchá, aby se obalily všechny lístečky. Řekla bych, že ten řízek je zdravější... D.
to je humáč, za chvíli si budou lidi píchat tuk nitrožilně, o si ho daj do kapačky rovnou do žil........ nechutný.
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Můj zásadní problém u tchánů je ten, že tam jezdíme vždy na oběd a jsme tam do večera, takže ještě další jídlo odpoledne a většinou i večeře. První měsíc, co jsem se snažila jíst skoro 100% zeleninu a ovoce jako doplněk + ořechy,..., jsem to na těchto návštěvách nechtěla porušovat a dělat si binec v těle, tak jsem si tam nosila svoje hotové saláty. No a ostatní měli řízky, párky, koláče, apod. a já měla to svoje. Já byla spokojena, ale tcháni kromě spousty nevhodných až urážlivých řečí se (dle mého manžela) cítili uraženi, že odmítám jejich jídlo na návštěvě u nich. Moji rodiče jsou v tomto ohledu lepší, neb i když s vita vůbec nesouhlasí, nemají ty nevhodné poznáky, jen přesvědčujou, abych jedla vše, toho nezdravého (moučníky, maso, mlíko) málo, toho zdravého (zelenina, apod.) hodně.
No a o tom, že ty řeči probíhají před našimi dětmi, které se snažím taky vést ke zdravému stylu (nikoliv vita, ale maximum zeleniny, ovoce, oříšky, - syrové, žádné uzeniny, minimum mléčných výrobků, masa) a pak z toho mají chudáci v hlavičkách běkný guláš. Ach jo. Proč se prostě každý nestará o své ? :(
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

je to jednoduché, pokud jim nestojíš za to, aby ti udělali vhodné jídlo tak si ho prostě nosíš sama... mě v tomto směru moji příbuzní celkem těší... asi jim na mě záleží neb až na občasné zkoušky jestli to jako jenom nehraju "c) mi vždy připravují to co jím...
pokud jsou to alespoň mírně chápaví lidé, tedy, se zopětnou vazbou, připrav jim až k tobě přijedou každému svůj salát...

znáš tu bajku o nějakém tom zvířeti s talmou a o čápovi? jak se pozvali vzájemně na oběd?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Když oni k nám skoro nejezdí... Myslím si přesně co Ty. Říkala jsem to i manželovi, že když mě mají rádi, tak mě mají mít rádi takovu, jaká jsem a se vším, co k tomu patří. I s tím jídlem. Taky jim připravujeme to, co jedí a pijí oni. No a abych nebyla hlady (nikdy nemají v ledničce nic zdravého, no abych nekřivdila, možná jedno rajče), brala jsem si svoje. Když nabídnou kompot meruněk (s doslazováním) a já slušně odmítnu s vysvětlením, že já raději syrové, je oheň na střeše.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Chce to čas. Já jsem si ze začátku užila to samý...ono to chvilku trvá, než jim docvakne, že jíš opravdu jen tu syrovou roslinnou stravu a že nic jinýho si prostě nevemeš. Během 4. měsíce na vita můžu už okolí docela chválit :)
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

[quote="hofikos"]Chce to čas. Já jsem si ze začátku užila to samý...ono to chvilku trvá, než jim docvakne, že jíš opravdu jen tu syrovou roslinnou stravu a že nic jinýho si prostě nevemeš. Během 4. měsíce na vita můžu už okolí docela chválit :)[/quote

Bohužel z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že někomu nedocvakne asi nikdy :(
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

wlastislawa píše:Bohužel z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že někomu nedocvakne asi nikdy :(
Bohužel i takový se najdou :cry: ...ale je to úleva, když už to neni většina okolí :wink:
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Leni »

Barka píše:Můj zásadní problém u tchánů je ten, že tam jezdíme vždy na oběd a jsme tam do večera, takže ještě další jídlo odpoledne a většinou i večeře. První měsíc, co jsem se snažila jíst skoro 100% zeleninu a ovoce jako doplněk + ořechy,..., jsem to na těchto návštěvách nechtěla porušovat a dělat si binec v těle, tak jsem si tam nosila svoje hotové saláty. No a ostatní měli řízky, párky, koláče, apod. a já měla to svoje. Já byla spokojena, ale tcháni kromě spousty nevhodných až urážlivých řečí se (dle mého manžela) cítili uraženi, že odmítám jejich jídlo na návštěvě u nich. Moji rodiče jsou v tomto ohledu lepší, neb i když s vita vůbec nesouhlasí, nemají ty nevhodné poznáky, jen přesvědčujou, abych jedla vše, toho nezdravého (moučníky, maso, mlíko) málo, toho zdravého (zelenina, apod.) hodně.
Ahojky, myslím, že s tvými rodiči jsi skoro za vodou, protože podle toho, co píšeš, tak uznávají, že ty moučníky, maso, mlíko atd. jsou nezdravé, takže se asi stačí zeptat, proč je vlastně jíst, když sami říkají, že nejsou ok :D

Co se týče tchánů... myslím, že oni nejsou uražení jenom proto, že odmítáš jejich jídlo... Tím, že odmítáš jejich jídlo, neodmítáš vlastně jenom to, ale zároveň jejich lásku, kterou lidi všeobecně vyjadřujou tím, že tě pozvou ke svýmu stolu... nikdo nechce jíst s člověkem, ke kterýmu nemá nějaký kladný vztah... Sama vím, že je to problém, hlavně starší lidi to tak berou... i když si to neuvědomujou, tak nejsou uražení kvůli odmítání jídla, ale kvůli tomu, že prostřednictvím toho vlastně odmítáš je samotný a jejich pozornost, oni tě chtějí uctít tím nejlepším ale ty to nechceš...

Prostě myslím, že nejdůležitější je vysvětlit, že se k nim nechodíš jenom najíst, ale že je máš ráda a chceš je vidět,... a nějak vysvětlit, co by sis ráda dala k jídlu. Jde spíš o to, že oni ti chtějí něco připravit, připadat si useful nebo tak něco... takže nabídnout nějakou možnost, aby se tak mohli cítit, tj. dát jim ze začátku nějaký jednoduchý recepty, třeba každý zvládne dát do misky třeba nějaký banán, jahody a něco... takže oni přestanou být tak zmatený, podle mě teď totiž vlastně neví co dělat, aneb lidi mají hrůzu ze změny zažitých stereotypů :) No.. a nakonec budou všichni spokojený, fakt, zazvonil zvonec a pohádky je konec :D No, snad se nezlobíš, že jsem to tady takhle rozpitvala...

Jo a ještě asi... oni se prostě bojí o tvoje zdraví a zdraví vnoučat, takže asi vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat, že to všichni přežijete ve zdraví, a navíc v zářícím :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Odpovědět