ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Obidve moznosti maju svoje muchy.. to je bez debaty. iba jedna z nich ma ale podla mna aspon tu vyhodu ze by mohla nakopnut travenie k lepsiem fungovaniu, co je pri hladani celkoveho zdravia organizmu velmi vyznamna zalezitost..
v tejto zapletke nehovorim o definovani prirodzenej dlhodobej diety, tato tema sa tyka vylucne prechodneho stadia, kedy je pre mnohych cistou utopiou zacat zo dna na den jest vylucne 100pro prirodzenu stravu.. ide cisto o system rozumnej subsititucie skodlivych faktorov ak uz nie priamo idealnymi nahradami, tak aspon menej skodlivou alternativou, ktoru po case opat nahradime o nieco lepsou.. krok za korkom az tam kde uz ostane iba prirodzenost.
Osobne by som sa viac obaval paralyzy lymfatickeho systemu zapricinenej nahromadenim metabolickeho balastu po traveni skrobovitych oblblin /psenica, ovos, raz, ryza atp./ ako ovela jemnejsieho negativneho dopadu vodnatych varenin ala sladka kukurica.. gmo samozrejme neodporucam, urcite ale kazda kukurica na trhu nebude manipulovana..
prirodzena strava urcite existuje pre kazdeho.. kym sa ale k tomu idealu dopracujeme, je podla mna nevyhnutne hladat relativne vhodnejsie prechodne riesenia..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
sencha
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 25, 2006 12:13

Příspěvek od sencha »

Ahoj vitariani, asi měsíc se snažím o tento způsob stravování. Docela se mi dařilo. Samozřejmě nebyly všechny dny úplně 100%, ale byla jsem spokojena. Až do včerejška. Byla jsem na koncertě a chtěla jsem si dát trošku vína, jenže z té trošky se stalo 8dcl :roll: . Pak jsem dostala hroznou chuť na všechna ta příšerná smažená jídla, co tam všude prodávali. Nakonec jsme s kamarádem spořádali:párek v rohlíku, hranolky s tatarkou, smažený sýr v housce a klobásu s chlebem. Hrůza :twisted:
Moc prosím o radu, jak mám teď dál postupovat? Jestli dát pár dní půst nebo jak jinak se dostat zpět na raw? A jak předcházet takovýmto úletům.
Jinak mi vitarianství velice vyhovuje a jeho vliv na mé tělo a psychiku je neuvěřitelně pozitivní. Jenže co ten včerejšek :?: :!:
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

sencha píše:Ahoj vitariani, asi měsíc se snažím o tento způsob stravování. Docela se mi dařilo. Samozřejmě nebyly všechny dny úplně 100%, ale byla jsem spokojena. Až do včerejška. Byla jsem na koncertě a chtěla jsem si dát trošku vína, jenže z té trošky se stalo 8dcl :roll: . Pak jsem dostala hroznou chuť na všechna ta příšerná smažená jídla, co tam všude prodávali. Nakonec jsme s kamarádem spořádali:párek v rohlíku, hranolky s tatarkou, smažený sýr v housce a klobásu s chlebem. Hrůza :twisted:
Moc prosím o radu, jak mám teď dál postupovat? Jestli dát pár dní půst nebo jak jinak se dostat zpět na raw? A jak předcházet takovýmto úletům.
Jinak mi vitarianství velice vyhovuje a jeho vliv na mé tělo a psychiku je neuvěřitelně pozitivní. Jenže co ten včerejšek :?: :!:
Joo, tohle znám... :wink: Nic si z toho nedělej, není důležité, kolikrát upadneš, ale kolikráít se zvedneš. Radil bych teď tak 2 dny dát převážně zeleninové, pak 1 nebo 3 denní půst, a pak jak si tělo řekne...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

A taky mrkni do článků. :wink:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

quote="sencha"]

toho si nevšímej, to je normální, dělej jako by nic
Dřív když se mi to stávalo, tak jsem se toho zbavil a ještě šankaprakšaláknul
Issebel
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 23, 2005 18:13

Příspěvek od Issebel »

Johny, co je podle tebe tak spatnyho na predvareny kukurici? :?:
Sam kolikrate pisas o svych "horsich" hriscich,ne? :)
Asi malokdo je opravdu 100% vitarian...
Iss
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Jak predvarené? Treba na páre je fajn. Cerstvá kukurice chutná taky skvele. Nebo mladá kukurice, utrzená rovnou z pole. :wink:

Jen z tý konzervy - to - no, asi takovou radeji urcite ne. Tu podávají vzdycky v restauracích. Vyhýbám se jí maximálne v této podobe.

Nebo, cerstvá a nalozená. To je taky super. Ta malinká.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Issebel píše:Johny, co je podle tebe tak spatnyho na predvareny kukurici? :?:
Sam kolikrate pisas o svych "horsich" hriscich,ne? :)
Asi malokdo je opravdu 100% vitarian...
i když nejsem přímo džony, myslím, že kukuřice za nic nemůže, a ani není nic špatnýho. Dle mne u mne záleží na celkové dlouhodobé konzumaci tkzv. potravy a následnému stupni zanesení mého zatím mrzkého těla (ale spíš hlavy), např. kdybych si dal místo půl kila datlí denně, půl vařené kukuřice obden, bylo by to možná lepší, možná taky, kdybych si dal 1 párek za 14 dní, místo vitapřežírání, bylo by to ještě lepší. Ale to já už zkoušet nebudu, spíš se budu stále pořád dokola přesvědčovat tu hlavu, ať se drží mnou vytyčené cesty k minimálnímu zatěžování organismu (MIMO JINÉ POTRAVOU, ALE TÉŽ MYSLÍ A JEJÍMI BLBÝMI NÁLADAMI AŽ DEPRESIVNÍMI STAVY ZMARU, sníženou fyz.aktivitou atp) ovšem při odpovídajícím a mnou požadovaném fyzickém tělesném výkonu a tu jako pravděpodobně jeden z mála zde vidím ve šťávách a to navíc převážně ovocných (a to ve výhledu nejbližší budoucnosti, cca do 20 let-pak začnu uvažovat vo brýthování)
Uživatelský avatar
Padmé
Příspěvky: 14
Registrován: pát dub 21, 2006 16:31
Bydliště: Litoměřice

Re: pre-RAW

Příspěvek od Padmé »

Nazdárek,
Tak já jsem se začala zajímat o stravu již v hodně ranym věku (tak něco kolem osmi mi bylo),mamka se vždy zajímala o věci všeho druhu a v té době hrálo prim zrovna jídlo (byla vegetariankou,skoušela i makrobiotiku).Mamka je tak nějak vědátor takže to brala vše hodně vážně...No a já jsem byla hodně zvídaví dítko,takže jsem si místo pohádek nechala předčítat různá pojednání o stravě,vitamínech vní obsažené,atd...Z toho všeho pline,že mamka vařila dost zdravě,ale občas nám tam musela uďelat nějaké to maso,protože taťka byl a bude masožravec :roll: .Jedny ze spouštěcích úvah jež mne vrhli na dráhu věčného samostudija (protože do té doby mi stačilo jen to předčítání),bylo to proč po "viňikajícím" babičině objedě,vždy trpim jak zvíře a proč když uvaří mamka,mi je tak skvěle.....Další spouštěcím mechanismem bylo to,že se mamka vykašlala na vegetarianství a na zdravou stravu (téměř úplně).Takže doma začala vařit dost podobně jako babička :? :cry: .Mímu tělu to samozřejmě nebylo pochuti......
Nejdříve jsem se tedy rozhoupala k úplnému vegetariansví ( byla jsem kdysi hodně velkej masožravec,takže to nešlo tak hned ráz na ráz a navíc jsem nic nechtěla lámat přes koleno.Po třech letech se mi tedy povedlo se stoprocentně zbavit závislosti na mase ).V prvních ročnících na střední škole jsem došla k tomu,že mi vihovuje ďelená strava ( podotýkám,žila jsem na intru,takže trochu sranda :mrgreen: ),přičemž tak nějak sama od sebe jsem přestala jíst exotické ovoce a zeleninu (organismus si tak nějak vybral sám a já mu jen dala za pravdu )...Asi tak před třičtvrtě rokem jse se dostala k makrobiotice,nebrala jsem to zas nijak z gruntu,ale docela jsem zapomínala na zeleninu a ovoce je v makrobiotice skoro zakázené (tedy v té dle "Micia Kushi" a Průchové)..a navíc jsem nejedla téměř žádné oríšky,a ani jsem nemastila.Takže jsem hlavně jedla obiloviny....a vísledek nasebe nenechal dlouho čekat.Aniž bych si toho všimla,váha začala pozvolna klesat.Kamarádi makrobiotici tvrdili,že je to normální,ale když už se začaly ozývat mdloby a váha při mé vešce 175/8cm byla 45kg-večerní váhy,jsem dostala trochu strach.Byla jsem vychrtlá,takže si toho všimli samozřejmě i rodiče.Začali mi vyhrožovat,že jestli stim něco neuďelam,dostanou mne do špitálu... :| .V tý době jsem už věďela co jsem udělala va stravování za patálie, a věděla jsem jak dokázat to abych přibrala,ale nechtěla jsem se rozejít ve zlém s rodinou a tak jsem se nechala překecat k tomu abych jedla maso (vydržela jsem to jen jeden výkend, :? nešloto-tělo nechtělo a já též)...
Po nějaké době co jsem "jela" na "normální" stravě,jsem se dostala k vitarianství...nejsem sice stoprocentní vitarian a ani dlouho
asi nebudu,ale mam pocit,že je to TO pravý vořechový a jak nyní zjišťuji nehubnu a dostávám se do "normálu"
Pár dost důležitejch detajlů jsem vynechala (a to např. v kolik jsem jedla a co,jelikož to v žádnym případě není zanednatelnej detajl-v době makrobiotického období a poněm),ale to by bylo na hodně dlouho.......Takže to je tak ve skratce vše k mým experimantům se stravováním.... :oops: no ať,žijou romány,že :D :D
Nezáleží na tom,CO děláme,ale PROČ to děláme...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Asi tak před třičtvrtě rokem jse se dostala k makrobiotice,nebrala jsem to zas nijak z gruntu,ale docela jsem zapomínala na zeleninu a ovoce je v makrobiotice skoro zakázené (tedy v té dle "Micia Kushi" a Průchové)..a navíc jsem nejedla téměř žádné oríšky,a ani jsem nemastila.Takže jsem hlavně jedla obiloviny....a vísledek nasebe nenechal dlouho čekat.Aniž bych si toho všimla,váha začala pozvolna klesat.
nic ine sa ani stat nemohlo.. makrobiotika zalozena na prezierani sa obilovinami prirodzene vedie k postupnej dehydratacii a podvyzive organizmu.. argumentacia smerovana na obsah vlakniny je smiesna.. bordel ktory polysacharidove rozmoceniny v crevach a bunkach zanechaju treba aj nepriek vysokemu obsahu vlakniny upratovat este pekne dlho potom ako clovek s touto dietou kvoli problemom sekne.. svoju cast viny na tom samozrejme ma aj anti-tukova propaganda s makrobiotikou spojena.. vyhybanim sa vsetkym tukom bez rozdielu dospeje organizmus do krizoveho stavu kedy nie su zabezpecene potrebne podmienky pre bezchybne fungovanie..
ziadny zivocich nie je schopny prezierat sa oblbovinami, dokaze to akurat vynaliezavy homo sapiens ktory v tom sice vidi pohodlne zabezpecenie paliva pre provizorne fungovanie, nie je ale ochotny pripustit spojitost so zdravotnymi problemami ktore sa nasledne prejavia..
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

odjinud od čísílka:
jgo: ako napisal buc, pro zacatek neni spatne, akurat ze mi tam fakt nesedia tie ovsene vlocky.. energia je v nich urcite, akurat ze ich vedlajsi efekt je maximalne zly-nedobry.. skus ich namocit posekane na jeden den do vody a mrkni co z toho vznikne.. proste kvalitna malta vhodna akurat na amaterske stavebne prace..
btw. neupchava sa ti casto nos?
skus radsej tu kukuricu, ak uz nie ideal mrazenu, tak hoci vo forme kukuricnej kase namiesto tej tvojej obvyklej ovsenej.. pridaj do toho namocene rozinky a ostatne pozivatinky a bude to myslim lepsia kombinejsn..
..alebo skus namocene pripadne naklicene konopaky, s rozinkami a skoricou lahuudka..

ovesné vločky zas tak nutně nepotřebuju k životu,jen jsem si myslel,že jsou dost dobré pro zdraví;dřív jsem je namáčel do mlíka,aby změkly a namočený ve vodě mi ani trochu nechutnaj;byl jsem přesvědčený,že rozmělněné se slinama a jejich enzymem jsou to nejlepší co může být;ještě to nemám zorganizovaný co nakoupit a sehnat a kolik čeho ...vyhýbám se masu a vařenému klasickému jídlu,ale zatím si klidně dám sýr,máslo,mlíko ..mám nějaký strach,že jen zelenina a ovoce je málo k žití,dál se dostanu asi až časem ... v zimě zkusím půst ... a zatím zkoumám chutě a pomalu sbírám info o tom co a jak.
..rýma ani ucpaný nos nevím co je ... na to netrpím,
ty "konopáky naklicene" to nevím co je - asi konopí? ani nevím kde to koupit.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

konopí jde koupit na biosfera.cz, jde z toho i dobré "mléko" (den namočené a potom propláchnuté rozmixovat s vodou a přecedit)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

k tej ovsenej malte by mohli prihodit nazor nejaki vitarianskejsi vitariani.. ja som zatial hlavne v zime dost benevolent.. takze toto forum je zrejme jedine kam by som mal pisat prispevky.. :wink:
teraz sa napriklad po par horucich dnoch opjet ochladilo na hranicu jesennej sychravosti a uz ma to zase taha prec od absolutnej surovosti.. dnes som sice zatial 100pro frutarian, to sa ale coskoro zmeni..
co napriklad admin petr..? zvladol by kazde rano startovat na ovseno-orechovom corny? alebo buc11 na ovsenej kasicke? je to sice koncentrovana energia, mne osobne to ale narusi travenie na hodne dlho.. ked to splachnes ovocim, zacne to pekne kvasit, ak na to prihodis bielkoviny bije sa to spolu.. to uz je asi v tom pripade naozaj najlepsie pokracovat cely den makrobioticky.. :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

žil jsem leta na močeným ovsu a kozím mlíku a sejru a docela si to užíval, ale vzdáním se škrobovin jsem se posunul zas o kusek dál, záleží na každém, jaké si klade cíle
Uživatelský avatar
Padmé
Příspěvky: 14
Registrován: pát dub 21, 2006 16:31
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Padmé »

800914 píše:
nic ine sa ani stat nemohlo.. makrobiotika zalozena na prezierani sa obilovinami prirodzene vedie k postupnej dehydratacii a podvyzive organizmu.. argumentacia smerovana na obsah vlakniny je smiesna.. .
Souhlasim stim,že makrobiotika napomáhá k postupné dehidrataci,ale?Tento stravovací systém není dokonalí a nikdy nebude,mám však zato,že se z jeho filozofie dá načerpat dost informací,prospěšných i pro vitariana.Například,učení o rozložení energii v potravě.....Mně osobně tyto informace pomohli si objasnit dost věcí.
Nezáleží na tom,CO děláme,ale PROČ to děláme...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Padmé píše:
800914 píše:
nic ine sa ani stat nemohlo.. makrobiotika zalozena na prezierani sa obilovinami prirodzene vedie k postupnej dehydratacii a podvyzive organizmu.. argumentacia smerovana na obsah vlakniny je smiesna.. .
Souhlasim stim,že makrobiotika napomáhá k postupné dehidrataci,ale?Tento stravovací systém není dokonalí a nikdy nebude,mám však zato,že se z jeho filozofie dá načerpat dost informací,prospěšných i pro vitariana.Například,učení o rozložení energii v potravě.....Mně osobně tyto informace pomohli si objasnit dost věcí.
Mně se zas zdá přínosný jen to žvejkání, v tom by mohla být její síla, (jestli to ovšem někdo vůbec dokáže), protože člověk jí vědomě a pak toho tolik nesežere
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Stránky vitarián.cz jsem objevila asi před 2 lety, když jsem hledala informace, jak přírodními prostředky vyléčit chronickou artritidu mé dcery, kterou trpí již od 1,5 roku. Tato choroba byla také důvodem, že jsme celá rodina před 9 lety na doporučení léčitele prakticky ze dne na den opustili masitou stravu. V odborné literatuře jsme si ověřili, že člověk může žít i bez masa. Nemoc se sice touto změnou v jídelníčku neodstranila, ale zůstal nám dobrý pocit, že nepodporujeme koncentrační způsob chovu zvířat a jejich zabíjení. Po pročtení téměř celé diskuse na těchto stránkách (i původních Honzových) jsem získala pocit, že tudy asi povede cesta k uzdravení.
Začala jsem tedy u sebe. Během pár měsíců asi na 90% syrové stravě jsem postupně shazovala svá nadbytečná kila, což mi spolu s velkou podporou této diskuse pomáhalo v této stravě vytrvat. Poté jsem trošku polevila, do jídelníčku zařadila opět menší porce vařeného (když jsem vařila pro rodinu, někdy bylo těžké odolat) a váha šla opět pomalu nahoru. Ale letos v květnu jsem si řekla DOST! A od té doby jsem 100% vitarián. Váha šla opět dolů a k mé spokojenosti je nyní na 64 kg (při výšce asi 170cm).
Celkový úbytek váhy byl 24 kg. Takže ideální odtučňovací dieta! Kromě toho jsem se zbavila nadýmání. A s odlehčením těla jsem odlehčila i duchu. Zdá se mi, že se má mysl projasnila, jsem více vyrovnanější a už mě hned tak nic „nerozhodí“.
Svou změnou stravování jsem ovlivnila moji rodinu tak, že nyní 90% jejich stravy tvoří syrové, z čehož mám velikou radost. A myslím, že půjdou ještě dál. Těším se, až o prázdninách budu na 100% syrové stravě spolu s dcerou (mám přislíbeno) a jsem zvědavá, jak na to její tělo zareaguje.
Jsem moc ráda, že jsem tyto stránky objevila a chtěla bych tak poděkovat všem, kteří tu diskutují za jejich příspěvky, zvláště pak těm, kteří měli ten nápad tyto stránky založit (Honzovi a ostatním z vitarián.cz development team – Tereze, Advidovi, tvx, a dalším).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Beruška píše:Stránky vitarián.cz jsem objevila asi před 2 lety, když jsem hledala informace, jak přírodními prostředky vyléčit chronickou artritidu mé dcery, kterou trpí již od 1,5 roku. Tato choroba byla také důvodem, že jsme celá rodina před 9 lety na doporučení léčitele prakticky ze dne na den opustili masitou stravu. V odborné literatuře jsme si ověřili, že člověk může žít i bez masa. Nemoc se sice touto změnou v jídelníčku neodstranila, ale zůstal nám dobrý pocit, že nepodporujeme koncentrační způsob chovu zvířat a jejich zabíjení. Po pročtení téměř celé diskuse na těchto stránkách (i původních Honzových) jsem získala pocit, že tudy asi povede cesta k uzdravení.
Začala jsem tedy u sebe. Během pár měsíců asi na 90% syrové stravě jsem postupně shazovala svá nadbytečná kila, což mi spolu s velkou podporou této diskuse pomáhalo v této stravě vytrvat. Poté jsem trošku polevila, do jídelníčku zařadila opět menší porce vařeného (když jsem vařila pro rodinu, někdy bylo těžké odolat) a váha šla opět pomalu nahoru. Ale letos v květnu jsem si řekla DOST! A od té doby jsem 100% vitarián. Váha šla opět dolů a k mé spokojenosti je nyní na 64 kg (při výšce asi 170cm).
Celkový úbytek váhy byl 24 kg. Takže ideální odtučňovací dieta! Kromě toho jsem se zbavila nadýmání. A s odlehčením těla jsem odlehčila i duchu. Zdá se mi, že se má mysl projasnila, jsem více vyrovnanější a už mě hned tak nic „nerozhodí“.
Svou změnou stravování jsem ovlivnila moji rodinu tak, že nyní 90% jejich stravy tvoří syrové, z čehož mám velikou radost. A myslím, že půjdou ještě dál. Těším se, až o prázdninách budu na 100% syrové stravě spolu s dcerou (mám přislíbeno) a jsem zvědavá, jak na to její tělo zareaguje.
Jsem moc ráda, že jsem tyto stránky objevila a chtěla bych tak poděkovat všem, kteří tu diskutují za jejich příspěvky, zvláště pak těm, kteří měli ten nápad tyto stránky založit (Honzovi a ostatním z vitarián.cz development team – Tereze, Advidovi, tvx, a dalším).
pěkné, inspirující, jen tak dál,
škoda zatím tej dcery, hlavně tam bych přitvrdil, kdyby to šlo, u mej se mi moc taky nedaří
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

To je pekne :P ! Diky, ze jsi sem napsala svou zkusenost.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Beruška píše:Stránky vitarián.cz..
:P :P :P
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

"Jak jste zacinali" -

...jako troska. S diagnostikovanou rakovinou delozniho cipku. Po dvou neuspesnych zakrocich, cekajici na treti... A se spoustou otazek uvnitr me, proc zrovna ja... Proc - vzdyt jsem vegan! Hledala jsem odpoved. Par dni pred obavanym datem jsem ji "nasla". DIKY BOHU! (--ateiste mi prominou..)
Na 3. zakrok jsem se uz nedostavila. Rozhodla jsem se pro operaci bez noze - pust. Byl to muj prvni pust v zivote. Nikdy predtim jsem o pustu neuvazovala ani v nejmensim. Mela jsem dojem, ze uz jen pouhy den bez jidla je pro mne jista smrt.. Par dni pred ukoncenim pustu jsem jela do nemocnice, podrobila se vysetreni. Vysledek - "...zenska, vy jste zdrava! Ne, to neni mozny - to je zazrak? Jste naprosto v poradku!..."
Ta slova doktorova uzasu mi zustanou v pameti asi navzdy... :twisted: :roll: :wink: :P

Je to hrozne jednoduche...
Krmeni sveho tela "zivym" jidlem = zivot.
Krmeni "mrtvym" (varenym) jidlem =smrt.
Jak se maji nase bunky obnovovat, kdyz nemaji dostatek spravneho "ziveho" materialu k obnove?? Varenym znehodnocenym materialem, ktery jim dodavame (pri varene strave), je bunka ve vysledne fazi procesu obnovy v jeste horsim stavu nez pred obnovenim. Urychlujeme si tedy starnuti. Opotrebovavame si organismus. Vedome pachame "jidelni sebevrazdu".
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Sylvo, diky. Statecna holka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nápodobně :D
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Sylva B píše:"Jak jste zacinali" -
...jako troska. S diagnostikovanou rakovinou delozniho cipku. Po dvou neuspesnych zakrocich, cekajici na treti... A se spoustou otazek uvnitr me, proc zrovna ja... Proc - vzdyt jsem vegan! Hledala jsem odpoved. Par dni pred obavanym datem jsem ji "nasla". DIKY BOHU! (--ateiste mi prominou..)
Na 3. zakrok jsem se uz nedostavila. Rozhodla jsem se pro operaci bez noze - pust. Byl to muj prvni pust v zivote. Nikdy predtim jsem o pustu neuvazovala ani v nejmensim. Mela jsem dojem, ze uz jen pouhy den bez jidla je pro mne jista smrt.. Par dni pred ukoncenim pustu jsem jela do nemocnice, podrobila se vysetreni. Vysledek - "...zenska, vy jste zdrava! Ne, to neni mozny - to je zazrak? Jste naprosto v poradku!..."
Ta slova doktorova uzasu mi zustanou v pameti asi navzdy...
Velice silný příběh! Díky, Sylvo.
Je to úžasné, jak se tělo dokáže zregenerovat a vyléčit i z těžkých onemocnění jako je rakovina.
Půst spolu se syrovou stravou se bude jednou dávat na lékařský předpis jako lék! A možná časem už nebude ani lékařských předpisů zapotřebí...
Zajímalo by mě, jak dlouho trval tento tvůj první půst.
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

Cistych 25 dni, pouze voda. Dalsich 6 dni voda s asi 3 kapkami stavy z citronu (to samou radosti po kontrole v nemocnici :oops: )
Nasledne "navratovka" - nekolik dni piti rucne pres platno vymackane stavy z melounu - tehdy nebyl juicer k dispozici, pote pokracovani pouze syrovym ovocem a zeleninou. :)
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Sylva B píše:"Jak jste zacinali" -

Vedome pachame "jidelni sebevrazdu".
Tzv. sebevražda vidličkou :)
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

Telo je schopne pomoci si samo, uzdravit se. Jen je dulezite mu dat sanci..
Pro priklad - je to totez, jako kdyz se riznu do prstu - telo zacne ranu uzavirat a hojit. Ja ale druhy den vezmu nuz a riznu se do toho sameho mista znovu... Asi byste mi rekli, ze to bylo pekne stupidni... A ted si predstavte, ze pokazde, kdyz se rana zacne uzavirat, vezmu nuz a riznu se znovu a znovu... -me telo sice stale ma schopnost uzdravit se samo, ale uz NENI SCHOPNO DOKONCIT proces uzdraveni ...aspon do te doby, dokud se neprestanu rezat.
To same plati i UVNITR naseho tela.
...prestat se "zranovat".
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Sylva B píše:Telo je schopne pomoci si samo, uzdravit se. Jen je dulezite mu dat sanci..
Pro priklad - je to totez, jako kdyz se riznu do prstu - telo zacne ranu uzavirat a hojit. Ja ale druhy den vezmu nuz a riznu se do toho sameho mista znovu... Asi byste mi rekli, ze to bylo pekne stupidni... A ted si predstavte, ze pokazde, kdyz se rana zacne uzavirat, vezmu nuz a riznu se znovu a znovu... -me telo sice stale ma schopnost uzdravit se samo, ale uz NENI SCHOPNO DOKONCIT proces uzdraveni ...aspon do te doby, dokud se neprestanu rezat.
To same plati i UVNITR naseho tela.
...prestat se "zranovat".
Pekne vyjadreno. Trefne
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

Sylva B
"Jak jste zacinali" -

...jako troska. S diagnostikovanou...


Klobouk dolů před Tvou sílou!Přeju hodně štěstí.
Přirozenost je cenná.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

hoy

Příspěvek od Seraf »

Ahojky, zajímalo by mne, o všechno jíte a co všechno odštavnujete, repektive zda nežijete jen na štávách a nebo jen na zelenině/ovoci......
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: hoy

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Ahojky, zajímalo by mne, o všechno jíte a co všechno odštavnujete, repektive zda nežijete jen na štávách a nebo jen na zelenině/ovoci......
taxi to tady přečti
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

detoxifikační symptomy - měli jste je taky?

Příspěvek od Lucy »

Ahoj, měla jsem před 1/2 rokem (jakožto studující dvou VŠ a zaměstnanec na plný úvazek zároveň) pocit, že jsem za uplynulý rok zestárla o 10 let. A tak jsem dala výpověď a rozhodla jsem se skoncovat se zdravotními problémy jako:
- celková únava, pocit zanešení a stárnutí organizmu
- PMS ; bolesti, nevolnost, omdlévání při menstruaci
- alergie na potraviny, pyly a prach
- atopický ekzém, senná rýma, zánět spojivek alergického původu
- zácpa, pomalé trávení, sklony k nadváze
- závislost na sladkostech a čokoládě, zubní kaz

Lékaři mě svými experimenty před lety úplně oddělali. Na alergie a ekzém mi dali antibiotika a hormony, no a na problémy s menstruací další hormony... :twisted:
Takže jsem tentokrát začala přechodem na veganství (které jsem už kdysi mezi 16-17 rokem vyzkoušela). Ale pořád to nebylo ono, ačkoli jsem jedla převážně čerstvé zeleninové saláty, ovoce a oříšky, až jsem před dvěma měsíci v Mátě slyšela jednu slečnu, jak Zdeňkovi říká, že je vitarián. Zrovna jsem dávala týdenní očistu na melounech. A tak jsem se dostala na tyhle stránky a před měsícem jsem vyřadila i tofu, pečivo a další nešvary a jsem měsíc 99% raw.

Během čištění organizmu ale u mě už při veganství nastala řada symptomů, jako:
- akné, na které jsem nikdy netrpěla
- během června 2006 jsem byla 6x nemocná se všim možnym
- celodenní průjmy a "sifon" efekt
- ztráta těl. hmotnosti o 7kg
Tohle vše už teda mám za sebou, zmizly alergie a atopický ekzém, zhubla jsem, neměla jsem čtvrt roku čokoládu a nemám PMS. A cítím se skvěle :P :P :P

Jenže s přechodem na syrovku & klystýry mám ještě tyto problémy:
- přejídání se (sním 3 až 4 kila ovoce a zeleniny denně, je to normální?)
- ekzém a akné na obličeji, pokud něco blbýho snim nebo vypiju
- návaly deprese
- zimomřivost a bez energie, pokud jsem delší dobu nejedla
- nedostavila se mi jinak pravidelná mentruace

Přemýšlím, že bych dala půst, ale začínají mi zase zkoušky a na vodě mi učení fakt nejde :roll:
:?: Můžete mi prosím někdo napsat, jestli jste ze začátku po přechodu na RF měli podobné problémy? A jestli to zas bude ok? :?:
Předem dík.

PS: Jsem z Prahy a doufám, že se někdy budu moct zúčastnit vašich srazíků... :D
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ahoj, vítej!
občasné deprese a únava - to je PMN následek toho, že duch má čas zabejvat se něčím hlubším, zatímco předtím to po čem vážně touží tak nějak jakoby utloukal těžkým jídlem... může to vést až k vynuceným změnám povolání, životního stylu, bydlení a podobně. Jsou to často věci které si člověk dřív vůbec neuvědomuje a najednou mu začnou vadit.

Množství, tam by bylo potřeba vědět zhruba aspoň co zač jíš.

A co takhle nějakej pohyb, relaxace, meditace? - zrovna teď to dost flákám a cejtim na sobě jak to tělu i mysli nesedí.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To je náhoda, mám dojem že jsem si asi tak před dvěma měsící se Zdeňkem v Mátě povídala o vitariánství.... :-)

3-4 kila ovozelu mi přijdou v pohode, mnohdy snim i víc, pokud do toho necpeš nějaký oleje a soli tak je to ok, pokud se ale sama cítíš přejedená, čili nepříjemně, tak prostě uber!

měla jsem dlouhodobé problémy s pletí způsobené právě dlouhodobou předchozí konzumací hormonů (PMN) a i další dva roky na raw to zůstalo, povolilo to až nedávno, a taky to neni ještě 100%, takže vydrž

po přechodu na raw a vysazení hormonů se u mě nedostavila menstruace 7 měsíců, a nějak jsem si z toho hlavu nedělala, až přijde tak přijde, netrap se tim

půst by ti rozhodně hodně pomohl, jestli ale cítíš velkou zanesenost a nemáš s půstem zkušenosti, tak asi s ním počkej po zkouškách. já sice dělám pravej opak, čekám s půstem na předzkouškový období, ale to je jiná, neb využívám úspory času. pravidelnej jeden den v týdnu bys ale mohla zařadit i tak

pohyb, sport, joga a spol rozhodně

hodně zdaru!!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Hurá, další do týmu. :-)

Welcome to the real world. :P

Taky doporučuju sport. Člověk si vyvětrá hlavu a nemyslí pak na blbosti. Nejlepší je běh. :P

Neberte mě úplně vážně, běhal jsem dnes v Jizerkách a jsem z toho ještě trochu mimo. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Jééé, Terezko, Davide a tvx, moc vám děkuju za povzbudivé odpovědi, ani nevíte, jak jste mě potěšili :D :D :D S nikým ze svého okolí se totiž o tomhle nemůžu moc bavit, což určitě znáte.
Teri, myslím, že jsi to tenkrát v Mátě byla určitě ty, co jsem se koukala včera na fotky z vašeho in-line bruslení. Takže mě máš na svědomí, chichi :lol: Dík :wink:

Rozhodla jsem se včera ráno pro týdenní až 10-denní půst (mám s různým půstováním zkušenosti z dřívějška). Dnes jsem teda 2. den na sucho a cítím se skvěle, asi to bude těmi klystýry a že zatim nic nepiju, tak si nedráždim žaludek a nemám hlad ani chutě. Mám pocit, že mi to dneska líp myslí, nepotřebovala jsem tolik spát a neplýtvám čas na cpaní břicha :lol: Takže pro učení na zkoušky zatím ideální..

S tim běháním máte úplnou pravdu, taky je to můj nejoblíbenější sport. Vloni jsem v létě jsem jako své dosavadí maximum uběhla 22km za 2 hodiny. Snad to někdy dotáhnu na ten maraton, jako tady někteří z vás, smekám klobouk.

To jsem se zase rozepsala... :lol:
Přeju vám všem fajn neděli, resp. začátek týdne.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Juu to je dobrý, ted z toho nebudu spát... :-D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: detoxifikační symptomy - měli jste je taky?

Příspěvek od buc11 »

Lucy píše: Jenže s přechodem na syrovku & klystýry mám ještě tyto problémy:
- přejídání se (sním 3 až 4 kila ovoce a zeleniny denně, je to normální?)
co je normální je diskutabilní, a je-li na to odpovídající výdej, důležitá je
skladba a PMN zralost těch plodin, hlavně ovoce, čím zralejší, tím míň nega efektů, ovšem lepší je se nepřežírat, což zatím též nedodržuji
Lucy píše:- ekzém a akné na obličeji, pokud něco blbýho snim nebo vypiju
vidíš, tělo oznamuje co jako teda ne
Lucy píše:- návaly deprese
ty mám taky, páč sem zatím tu výpověď nedal
Lucy píše:- zimomřivost a bez energie, pokud jsem delší dobu nejedla
s tím prvním to je boj na dlouhou trať, lze řešit přesunem do vhodnějšího tepelného pásma, ale energie při dostatku pohybu mívám nadměr
Lucy píše:- nedostavila se mi jinak pravidelná mentruace
˘ženě se znovu po pročišťovací fázi navrátila
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: detoxifikační symptomy - měli jste je taky?

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
Lucy píše:- nedostavila se mi jinak pravidelná mentruace
˘ženě se znovu po pročišťovací fázi navrátila
Ehm, som na tom akosi podobne... Jednoducho vynechala. Tehotná nie som. Kolegyňa sa mi smeje, že je to výsledok pravidelných pôstov. Vraj som detoxikovala aj menzes :roll: A muž sa pýta, či ho zasa on, naopak, nedostane, keď so mnou drží tie pôsty :wink:
Buc, prosím Ťa, ako dlho to obdobie "bez" trvalo u Tvojej ženy? Zrejme nie je dôvod podliehať panike :shock: Aj Terezka niekde písala, že to bolo tuším až 7 mesiacov.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já jsem dostala po 21 menzes po 3 měsících. myslím, že je to asi hodně individuální.
mirka
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Jste všichni báječní, konečně se díky vám zase cítím jako "normální člověk" :lol:

S těma kilama jídla je fakt, že záleží na tom, co jím. Třeba takový 150g pytlík oříšků mi samosebou stačí na celý den a nepotřebuju nic jiného jíst.
Jenže o tom není vita-strava, jelikož jsou to z 50% tuky. No a tak jsem se cpala hlavně samotným ovocem příp. zeleninovými saláty bez soli. Je fakt, že spořádat za den 2kg melounů, půl kila brokolice, pár rajčat a dorazit to kilem hroznů mi nedělalo problém i v dřívějších letech.
Držím dnes 3. dnem půst, tak snad se mi smrskne žaludek. Musim říct, že se teď o hladu cítím víc energická, tak doufám, že mi ten pocit ještě nějaký ten den vydrží :lol:

S menstruací už si hlavu nedělám. Sice je fakt, že třeba na rozdíl od Terezky, která s přechodem na RF vysadila pilulky, jsem já v posledních letech tyhle hormonální sajrajty nebrala a měla jsem to pravidelně i jako vegan. Ale pokud to vynechalo tolika jiným, tak to "nechám koňovi" :lol:
S tím ostatním se to snad časem taky srovná, nebudu se tím už zabývat. Čekají mě opět zkoušky a posléze práce. (Jen mi vrtá hlavou to přesídlení do teplých krajin, úplně s tebou, Buci, souhlasim.)

Mám radost, že jsem učinila tuhle změnu a že jsem našla vás. Chtěla bych vám všem poděkovat za inspiraci a podporu :D :D :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

na větší nasycení a přitom změnšení objemu potravy by mohly pomoci nějaké zálivky na zeleninu, třeba ty co má Terezka na stránkách nebo podobné si doma vyrobit. Také v této fázi zasytí salát, kde jsou třeba klíčky mungo.

On ten pocit nasycení a nenasycení je hodně i na psychické bázi. Člověk najednou cítí, že se potřebuje pořádně najíst, ale kolikrát to není pravý fyz. hlad, ale prostě se mu snížila hladina psych. energie, třeba nějakým vědomým zážitkem nebo dlouhým soustředěním a nebo prostě ji člověku vezme okolí - shon, lidé, stres a nebo samotný jeden člověk z jeho okolí, který byl během dne s ním. A člověk jak cítí ten pokles, tak se hodně nají a myslí si, že se to vyřeší.... Tím se to však moc nevyřeší. To je o psychickém uvolnění a načerpání sil. Zde pomáhá už výše zmíněná meditace nebo běh, příroda a nebo už jen to uvědomění si výše uvedeného.
Člověk ale není zvyklý takto uvažovat, tak si to člověk právě ani často neuvědomí.

Uvidíš co s Tebou udělá ten půstík :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Lucy píše: Mám radost, že jsem učinila tuhle změnu
vstoupila jsi do "novosti" v životě, která za to stojí :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Lucy píše: Ale pokud to vynechalo tolika jiným, tak to "nechám koňovi" :lol:
Mám radost, že jsem učinila tuhle změnu a že jsem našla vás. Chtěla bych vám všem poděkovat za inspiraci a podporu :D :D :D
Pripájam sa :lol: Aj ja ďakujem všetkým tu prítomným ľudkom. Mám vás rada.
Lucy, nech žijú "kone", čo toho toľko unesú :wink:.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Sluníčko píše:na větší nasycení a přitom změnšení objemu potravy by mohly pomoci nějaké zálivky na zeleninu, třeba ty co má Terezka na stránkách nebo podobné si doma vyrobit. Také v této fázi zasytí salát, kde jsou třeba klíčky mungo.

On ten pocit nasycení a nenasycení je hodně i na psychické bázi. Člověk najednou cítí, že se potřebuje pořádně najíst, ale kolikrát to není pravý fyz. hlad, ale prostě se mu snížila hladina psych. energie, třeba nějakým vědomým zážitkem nebo dlouhým soustředěním a nebo prostě ji člověku vezme okolí - shon, lidé, stres a nebo samotný jeden člověk z jeho okolí, který byl během dne s ním. A člověk jak cítí ten pokles, tak se hodně nají a myslí si, že se to vyřeší.... Tím se to však moc nevyřeší. To je o psychickém uvolnění a načerpání sil. Zde pomáhá už výše zmíněná meditace nebo běh, příroda a nebo už jen to uvědomění si výše uvedeného.
Člověk ale není zvyklý takto uvažovat, tak si to člověk právě ani často neuvědomí.

Uvidíš co s Tebou udělá ten půstík :)
Sluníčko, Ty jsi úplná mluvící kniha. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ja myslim, ze tu menstruaci uz jsme tu drive rozebiraly. Myslim, ze se jsme vsechny zaznamenaly zmenu. Takze zadny strach, ona zase prijde, az prijde spravny cas. A hlavne! Prijde v lepsim vydani nez ji znate doposud!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

RadkaS píše:Ja myslim, ze tu menstruaci uz jsme tu drive rozebiraly. Myslim, ze se jsme vsechny zaznamenaly zmenu. Takze zadny strach, ona zase prijde, az prijde spravny cas. A hlavne! Prijde v lepsim vydani nez ji znate doposud!
Radka, to "lepšie vydanie" som už pred časom zaznamenala, keď som prestala jesť cukor. Vtedy prišla, ani neviem ako. Úplne bez bolesti a predtým typických prejavov. Teraz pre istotu neprišla vôbec :wink: Hi-hi!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:
Sluníčko píše:na větší nasycení a přitom změnšení objemu potravy by mohly pomoci nějaké zálivky na zeleninu, třeba ty co má Terezka na stránkách nebo podobné si doma vyrobit. Také v této fázi zasytí salát, kde jsou třeba klíčky mungo.

On ten pocit nasycení a nenasycení je hodně i na psychické bázi.... :)
Sluníčko, Ty jsi úplná mluvící kniha. :P
Sraničky srandičky Davídku jo? :wink: :) :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:
RadkaS píše:Ja myslim, ze tu menstruaci uz jsme tu drive rozebiraly. Myslim, ze se jsme vsechny zaznamenaly zmenu. Takze zadny strach, ona zase prijde, az prijde spravny cas. A hlavne! Prijde v lepsim vydani nez ji znate doposud!
Radka, to "lepšie vydanie" som už pred časom zaznamenala, keď som prestala jesť cukor. Vtedy prišla, ani neviem ako. Úplne bez bolesti a predtým typických prejavov. Teraz pre istotu neprišla vôbec :wink: Hi-hi!
Renatko, zadny strach, ona vi, co dela :P
Odpovědět