Zdravá voda na naší planetě

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od hugo »

Toto je kopie článku, který byl chvíli vystaven na vitariánovi, ale po několika negativních ohlasech jsem ho přesunul na fórum.

Za posledních 50 let vzniklo díky působení člověka na této planetě více než 10 tisíc chemických látek ve vodě. Současné čističky ani levné domácí filtry nejsou schopny většinu těchto látek vůbec odstranit.

Vlivem kyselých dešťů, spodních vod apod. se bohužel toto znečištění rozneslo po celé Zemi a prakticky už nelze nikde najít čistou a nezávadnou vodu.

Během svého života jsem se zajímal o složení a účincích mléka, džusů, nápojů, vod z různých zdrojů a balených vod na zdraví člověka a samozřejmě jsem byl nemile překvapen a znechucen.

Nejsem sice žádný doktor ani chemik, ale mám několikaleté osobní zkušenosti jako uživatel a dříve i jako prodejce vodního filtru Aquel.

Pracuje především na vysoce účinné přírodní bázi osmózy (ledvin) a byl vyvinut pro NASA. Tyto filtry se užívají ve zdravotnictví, domácnostech apod. po celém světě již řadu let.

Porovnával jsem je při studii i s jinými dostupnými filtry (většinou pracujících na primitivnějších principech) a vyšly mi zatím bezkonkurenčně jako jediné opravdu funkční a celkově nejlepší.

O vodě ze zařízení Aquel se mluví mezi odborníky jako o „Nejzdravější vodě, na této planetě“.

Pokud chcete vědět více, doporučuji stránky společnosti www.aquel.cz, tito odborníci na zdravou vodu, vám jistě rádi pomůžou a nebo doporučuji knihu „Šokující pravda o vodě – Paul C.Bragg“.

Pokud ještě jezdí obchodní zástupci této společnosti po domácnostech, doporučuji si nechat toto zařízení předvést, budete obohaceni o zajímavé a velmi cenné informace o vodě.

Toto zařízení je sice dražší, nicméně jak jsem již uvedl, podle mě je zatím jediné opravdu účinné při domácí úpravě pitné vody.

Navíc co se týče kalkulace vzhledem k nákupu balených vod, jiných nápojů a v neposlední míře vašeho zdraví, nakonec zjistíte, že toto zařízení se vám během života mnohanásobně vrátí.

Doma máme několik let zařízení Aquel 200+E a nejen že jsme zaznamenali příznivé účinky na naše organismy, ale voda z tohoto zařízení se stala v mém životě vysoce oblíbeným nápojem.

Malá perlička z praxe na závěr, která vám řekne více nežli dlouhé studie tohoto zařízeni: Když dáte současně 2 misky na zem nějakému vašemu čtyřnohému miláčkovi a do jedné nalijete vodu z filtru Aquel a do druhé např. vodu z vodovodního řádu, zvířátko si pouze čuchne k vodě z vodovodu, nevěřícně se na vás podívá a vodu z filtru Aquel vypije zpravidla vždy až do dna a ještě se olizuje! – příroda nejlépe pozná kvalitu a já to viděl v hodně domácnostech na vlastní oči.

Karel Nesvadba
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od macik »

nevíte někdo, kolik ta legrace tedy stojí?docela mě to zaujalo....
Návštěvník

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Návštěvník »

nevim jak u aguelu, ale na http://www.filtracevody.cz/store/ 1590,- bez montáže.
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Amy »

Hugo, ahoj. Mám otázku. Manžel se stále moc zlobí na výrobce filtrů vody, :evil: říká, že z vody odstraňují užitečné minerály, že lidé, kteří pili měkkou vodu, měli více infarktů-tedy pít tvrdou vodu,pít destilku je pro něj totálně špatně, má průmyslovku-vakuovku v Rožnově p/Radhoštěm a prý destilka si pak bere chybějící prvky z těla člověka a může i usmrtit.Na škole to říkali profesoři.Tak nevím. Otázkou možná je, jestli je rozdíl mezi destilkou pro technické využití a pro běžné pití. Víš to, prosím??? Budu Ti móc vděčna za odpověď :D
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od olfess »

Amy píše:Hugo, ahoj. Mám otázku.? Budu Ti móc vděčna za odpověď :D
Nejsem Hugo, ten ti jistě odpoví. Ale to o destilce se učí v ČESKÝCH školách, v zahraničí už toto překonali. Všímal bych jsem si hlavně lidí, kteří ji pili celý život, Walker(vysoký věk 100, někdy se říká více), Bragg(95 let, zemřel při serfování, utopil se). Já ji piju už několik let, v poslední době ji nechávám zamrazit v mrazáku po destilaci. Nevšiml jsem si žádných negativních účinků na organismus. Vodu si beru do lahví, i když jdu do města, normální vodu už bez ochucení pít nemůžu, protože vnímám všechny sajrajty, co v ní jsou. Pije jí i muj otec po nádorovém onemocnění a lékaři jsou u vytržení z jeho perfektního krevního obrazu (72 let) a máma jako součást léčby křečových žil (stav se výrazně zlepšil).

Vtip je v tom, že tělo si své potřebné látky uhlídá a pustí přebytečné. Ostatně, destilka je destilkou po napití malý okamžik..., pokud lidé v minulosti pili deštovou vodu a roztátý sníh, tak pili co???

Minerály máme přijímat hlavně ve stravě. Destilace je mnoho druhů. My už máme doma druhý přístroj v řadě, tento je typ ze stránek pust.cz Liveon se myslim jmenuje.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Jindra »

Amy píše:Hugo, ahoj. Mám otázku. Manžel se stále moc zlobí na výrobce filtrů vody, :evil: říká, že z vody odstraňují užitečné minerály, že lidé, kteří pili měkkou vodu, měli více infarktů-tedy pít tvrdou vodu,pít destilku je pro něj totálně špatně, má průmyslovku-vakuovku v Rožnově p/Radhoštěm a prý destilka si pak bere chybějící prvky z těla člověka a může i usmrtit.Na škole to říkali profesoři.Tak nevím. Otázkou možná je, jestli je rozdíl mezi destilkou pro technické využití a pro běžné pití. Víš to, prosím??? Budu Ti móc vděčna za odpověď :D
Jako odpověď navrhuji například tento článek. Jinak řečeno, reverzní osmóze dávám své ano a manželovi nutno vysvětlit rozdíl mezi minerálem organickým a anorganickým. Destilka tělu pár minerálů veme, to ano, ale těch nevázaných na buněčnou strukturu a to je jedině dobře.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od olfess »

to Amy:
Ještě poznámka, pil pan manžel překapávanou kávu z kávovaru někdy? .. :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od olfess »

Jindra píše:
Amy píše:Hugo, ahoj. tento článek. .
Díky za odkaz !!!, tam je to i o těch máminejch křečovkách, no jo Jarda, ten ví všechno.
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Amy »

olfess píše:to Amy:
Ještě poznámka, pil pan manžel překapávanou kávu z kávovaru někdy? .. :wink:
Jasně, pil a stále pije :evil: , tuším, kam míříš,tam vlastně překapává destilka, nebo se pletu?
Děkuji vám všem, přátelé. Začínám šetřit na přístroj :D
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od hugo »

Už bylo odpovězeno, ale zkusím trochu upřesnit detaily. Destilka tě skutečně může zabít (i nedestilovaná voda tě může zabít, záleží vždy na množství), ale v domácích ani běžných laboratorních podmínkách nemáš šanci destilku vyrobit. To co ti poskytne destilátor, příp. reverzní osmóza je pouze čistější voda, ale stále obsahuje (relativně) velké množství látek, to se projevuje např. vodivostí. Takže tady se imho není čeho bát, já jsem takt získanou destilku pil a stále žiju. Destilka používaná např. v polovodičovém průmyslu už bude agresivnější, ale její výroba je taky podstatně náročnější.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

hugo píše:Už bylo odpovězeno, ale zkusím trochu upřesnit detaily. Destilka tě skutečně může zabít (i nedestilovaná voda tě může zabít, záleží vždy na množství), ale v domácích ani běžných laboratorních podmínkách nemáš šanci destilku vyrobit. To co ti poskytne destilátor, příp. reverzní osmóza je pouze čistější voda, ale stále obsahuje (relativně) velké množství látek, to se projevuje např. vodivostí. Takže tady se imho není čeho bát, já jsem takt získanou destilku pil a stále žiju. Destilka používaná např. v polovodičovém průmyslu už bude agresivnější, ale její výroba je taky podstatně náročnější.
Kamarat ma taky pristroj, co vyraba vodu s vodivostou 0,05 - 0,1 mikrosiemensu, priam idealna na pitie. :-)

Moj nazor na tuto vec je, ze anorganicke mineraly su vo vode zbytocne. Je to kamen, ktory musi telo odfiltrovat. Ak taka voda nieco z tela nasaje, tak su to opat len kamane, a to je dobre.
Jednoznacne, cim cistejsia voda, tym lepsie.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od olfess »

Amy píše:
olfess píše:to Amy:
Ještě poznámka, pil pan manžel překapávanou kávu z kávovaru někdy? .. :wink:
Jasně, pil a stále pije :evil: , tuším, kam míříš,tam vlastně překapává destilka, nebo se pletu?
.. :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Panda »

Amy píše:
olfess píše:to Amy:
Ještě poznámka, pil pan manžel překapávanou kávu z kávovaru někdy? .. :wink:
Jasně, pil a stále pije :evil: , tuším, kam míříš,tam vlastně překapává destilka, nebo se pletu?... :D
Nevím jestli můžu zkazit argument pro manžela, když tak mu to nepřiznej (oflessi pardon). :-) Myslím že ne, kávovar nefuguje na principu destilace. Když se voda u kávovaru na překapávanou kávu uvede do varu tak vzniklá pára vyvolá tlak který žene vařicí vodu trubičkou ven (překapává na kávu na papírovém filtru). U kávovaru na espresso je to podobné, jen se voda žene pod mnohem vyšším tlakem (několik barů) přes kávu v kovovém sítku. Je to vidět na množství vodního kamene který by po destilaci musel zůstávat v původní nádobě - u překapávané kávy nezůstává v podstatě nic, nádoba espressa se zanáší více, ale stále ještě je to jen zlomek odpadu co ve vodě skutečně je. Pouze moka konvice využívají přímo páry, která se žene přes kávu zdola nahoru a nahoře pak kondenzuje a stéká zpět. Ale ty jsou u nás docela vzácné.
Uživatelský avatar
Karel Nesvadba
Příspěvky: 47
Registrován: čtv pro 31, 2009 22:07
Bydliště: Podhorní Újezd a Vojice (okr.Jičín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Karel Nesvadba »

Jinak pití ovocných šťáv s konzumací šťavnatého ovce je NEJ řešení a zabije se tím více much najednou.. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Karel Nesvadba píše:Jinak pití ovocných šťáv s konzumací šťavnatého ovce je NEJ řešení a zabije se tím více much najednou.. :-)
To ano, ale pre mna je toto mnozstvo vody nedostacujuce. Napriklad, mam dzusovy post, kedy pijem 1,5 -2 litre stavy denne, a citim, ze telo ma potrebu prijat tak dalsie 2 litre vo forme vody, a prospieva mu to.
Aj ked jem cely den ovocie, mam este potrebu pit, aj ked nie taku razantnu.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Roko »

Ja pijem cez 3 litre vody denne momentale a v lete to bude minimalne 2x tolko, venujem sa sportu, takze pit musim dost a nechapem, ako niekto nepije vodu vobec.Ovocie a zelenina by sa mali jest v celistvom stave nie pit stavy(stavy dokazu rozhodit hladinu cukru v krvy, vnutornu rovnovahu, atd...)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Roko píše:stavy dokazu rozhodit hladinu cukru v krvy, vnutornu rovnovahu, atd...)
Ano, ale dzusovy post je o takom piti stiav, aby sa to nestalo, vtedy je naopak prospesny v mnoho smeroch. Dosahuje sa az 99% vstrebatelnost, a mnozstvo cennych latok prevysuje objem, ktory by sa v pevnom skupenstve nedal prijat (alebo dal, ale nedal dobre stravit). Ked vypijem 2 litre mrkvovej stavy denne, telo nevynalozi skoro ziadnu namahu a vstrebe 99% latok. Na to by sa muselo zjest aj 4kg mrkvy, pravdepodobne aj viac. Navyse, vo vlaknine ostava vacsina zostatkov po pesticidoch, takze je ovela rozumnejsie tu dnesnu vyziabnutu chudobnu chemicku zeleninu stavit, nech sa da dostat aspon na nejake rozumne hladiny vitaminov.
Ak si niekto mysli, ze mu na zahradku nepadaju kysle dazde, ktore mu nevymivaju niektore latky, a staci jest to zo zahradky, tak sa pletie, a kazdym rokom, dokym pH dazdov bude klesat, to bude len horsie a horsie, takze mne pripada naopak odstavovanie velmi vhodne a najlepsie je jest ovocie v celosti a zeleninu pit vo forme stavy.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Roko »

presno Graham to pisal, ze pitie mrkvovej stavy dokaze rozhodit hladinu cukru v krvi a aj narusit vnutornu chemicku rovnovahu organizmu, preto je lepsie jest ovocie a zeleninu v celistvom stave.Ked post tak post, ked jest tak jest...neriesim ziadne stavicky, jem vsetko ovocie a zeleninu v celistvom stave a ked som sm@dny tak pijem vodu a som spokojny
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od RadkaS »

Roko píše:Ja pijem cez 3 litre vody denne momentale a v lete to bude minimalne 2x tolko, venujem sa sportu, takze pit musim dost a nechapem, ako niekto nepije vodu vobec.Ovocie a zelenina by sa mali jest v celistvom stave nie pit stavy(stavy dokazu rozhodit hladinu cukru v krvy, vnutornu rovnovahu, atd...)
Roko, jen chci rict, ze to opravdu jde, nepit. Pokud jsi pouze na syrovem ovoci a zelenine, nepouzivas zadne koreni vcetne soli, nejis orechy a jine suche plody, zizen a potreba piti vody neni zadna. Vzdyt tim je Tva potrava vpodstate jedno velke piti. Byla jsem v takove fazi dost dlouho, abych to mohla zodpovedne rici. A to jsem si fyzicky davala do tela vic nez dost.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Roko »

Radka ja ako aktivny clovek musim dostatocne hydratovat organizmus, momentalne je to vyse 3 litre vody na den a v lete to bude minimalne dvojnasobne mnozstvo + slusna hromada ovocia pocas dna a vecer salat so zeleninou, sem tam orechy v malom mnozstve. http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... stone.html mozes si precitat aj tento rozhovor, kde dotycny upozornuje, ze aj surovy vegani nedostatocne hydratuji organizmus.Pocas cvicenia vypijem 1,5 litra vody.Tak isto po vykone treba doplnit glykogen a to nie je mozne bez dostatocneho mnozstva tekutin.Neviem si predstavit v lete, ked sa budem cely den bicyklovat v 30-tkach teplotach, ze by som nepil ziadnu vodu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od s.arik »

Roko, souhlasím s Radkou, že to jde, také jsem tak nějakou dobu existovala.

Ale rovněž musím říct, že po přečtení Jardových stránek jsem začala pít více a je mi výrazně lépe. Ano, když jsem na ovoci, nemám žízeň. Ale když se přesto donutím alespoň k litru vody za den, je to extáze a lehkost a energie.

Nechci Radce nic vymlouvat ani ji do ničeho tlačit, ale přemýšlím, jak by se cítila, kdyby navzdory absence pocitu žízně vypila denně 1-2 litry vody, jen jako pokus, třeba čtyři dny...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od s.arik »

Jo a po pár týdnech lepšího pitného režimu už se pocity žízně dostavují samy, takže se nenutím už ani do kapky a běžně dám nejméně jeden litr, spíš ke dvěma...

No nevím, je voda také droga? :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Roko píše:Radka ja ako aktivny clovek musim dostatocne hydratovat organizmus, momentalne je to vyse 3 litre vody na den a v lete to bude minimalne dvojnasobne mnozstvo + slusna hromada ovocia pocas dna a vecer salat so zeleninou, sem tam orechy v malom mnozstve. http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... stone.html mozes si precitat aj tento rozhovor, kde dotycny upozornuje, ze aj surovy vegani nedostatocne hydratuji organizmus.Pocas cvicenia vypijem 1,5 litra vody.Tak isto po vykone treba doplnit glykogen a to nie je mozne bez dostatocneho mnozstva tekutin.Neviem si predstavit v lete, ked sa budem cely den bicyklovat v 30-tkach teplotach, ze by som nepil ziadnu vodu.
3500 kalorii za den... 80%, 10%, 10%. 9 bananov na ranajky, 20 neskor. :shock: A keby neexistovali banany? Mne sa to absolutne nepaci, podla mna prirodzenejsia cesta je poriadne vyladit metabolizmus tukov, a jest orechy z lokalnych zdrojov, ako do seba tlacit 30 bananov za den. Banany sa maju jest tam kde rastu, mne tieto zelene ktore dozrievaju v boxoch nerobia dobre, a nepripada mi rozumne postavit na tom stravovanie. Maximalne tak si dat raz za cas 1-2 na chut. Preto sa mi cela tato 811 nepaci, nehovoriac o ratani kalorii, to je absolutny nezmysel. Zatial kazdy kto sportoval na 811, do seba tlacil nehorazne mnozstva bananov.
Radsej by som sa zameral na lasku, cchi a cakralny system, z toho sa da nacerpat tolko energie, ze clovek ziadne banany ani 3500kcal nepotrebuje, stacia mu jablcka a hrst dynovych semien.
A takisto sa mi na denne pouzivanie zda prirodzenejsia mrkvova stava z mrkvy z lokalnych zdrojov, ako banan.
Toz moj skromny nazor. :-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od RadkaS »

Roko píše:Radka ja ako aktivny clovek musim dostatocne hydratovat organizmus, momentalne je to vyse 3 litre vody na den a v lete to bude minimalne dvojnasobne mnozstvo + slusna hromada ovocia pocas dna a vecer salat so zeleninou, sem tam orechy v malom mnozstve. http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... stone.html mozes si precitat aj tento rozhovor, kde dotycny upozornuje, ze aj surovy vegani nedostatocne hydratuji organizmus.Pocas cvicenia vypijem 1,5 litra vody.Tak isto po vykone treba doplnit glykogen a to nie je mozne bez dostatocneho mnozstva tekutin.Neviem si predstavit v lete, ked sa budem cely den bicyklovat v 30-tkach teplotach, ze by som nepil ziadnu vodu.
Roko, vpohode, ja nemam potrebu ani cas o tom nikterak polemizovat. Jen jsem napsala, ze to jde. Dnes taky piju vodu, ale taky je pravda, ze uz nemam zdaleka tak harmonicke stravovani, jake jsem mela v tu dobu. To neni o tom, ze bych v te dobe vodu odmitala, to je o tom, ze jsem v te dobe zapomnela, ze nejaka voda je a ze nepiju jsem si uvedomila az casem. Bylo to tak prirozene, ze Ti to muzu tezko nejak dokazovat. Zadne vzorecky, zadne knizky, slo to samo a lehce. Ja osobne si myslim, ze vody jsem mela az az. Ono, jen v pulce melounu je tekutin vic nez dost. A take jsem citila, ze kdyz jsem dala ovoce vic, tak jsem dost slusne pretezovala telo. Bylo znat, ze pokud bylo tekutin vic, bylo unavenejsi a byl tam takovy pocit, ktery tezko popisu, jen vim, ze souvisel s tim, ze jsem to s tekutinama prehnala. Takove vyboceni z harmonie... .
Co se aktivity tyce, byla jsem opravdu hodne aktivni, nepsala bych reakci, kdybych se kopala na gauci do zadku. Ale jak rikam, jen pisu, ze to jde a stojim si za tim m:-) , ze Ty si to neumis predstavit, je vec jina. Tyhle veci jsou vetsinou jenom o hlave... Ja si driv neumela predstavit veci... a kde jsem dnes. A kdyz se otocim, co vse je za mnou... hmm... hezky den, plny harmonie, preju :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od RadkaS »

s.arik píše:
Nechci Radce nic vymlouvat ani ji do ničeho tlačit, ale přemýšlím, jak by se cítila, kdyby navzdory absence pocitu žízně vypila denně 1-2 litry vody, jen jako pokus, třeba čtyři dny...
S.ariku, za tech 8 let vitarianstvi a celkove za tech zhruba 17 let veganstvi mam za sebou snad veskera ruzna obdobi, srovnani rozhodne mam :P . Musim rict, ze to obdobi, kdy jsem nepila jsem se citila asi nejlepe. Bylo to neco, jako naproste zharmonizovani. Ale kazde obdobi ma neco do sebe a kazde obdobi nam muze neco rici. Nechci to ani stavet tak, ze bez vody je to to nejlepsi, ja opravdu jen chtela napsat, ze na zaklade sve zkusenosti muzu zodpovedne rici, ze to jde. Nic vic, nic min >:-) . I ja si dnes na sportovani (treba hodka/dve hodky spinning) beru vodu, i kdyz je fakt, ze ji urcite nevypiju tolik jako jini.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od RadkaS »

Xion píše:
Roko píše:Radka ja ako aktivny clovek musim dostatocne hydratovat organizmus, momentalne je to vyse 3 litre vody na den a v lete to bude minimalne dvojnasobne mnozstvo + slusna hromada ovocia pocas dna a vecer salat so zeleninou, sem tam orechy v malom mnozstve. http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... stone.html mozes si precitat aj tento rozhovor, kde dotycny upozornuje, ze aj surovy vegani nedostatocne hydratuji organizmus.Pocas cvicenia vypijem 1,5 litra vody.Tak isto po vykone treba doplnit glykogen a to nie je mozne bez dostatocneho mnozstva tekutin.Neviem si predstavit v lete, ked sa budem cely den bicyklovat v 30-tkach teplotach, ze by som nepil ziadnu vodu.
3500 kalorii za den... 80%, 10%, 10%. 9 bananov na ranajky, 20 neskor. :shock: A keby neexistovali banany? Mne sa to absolutne nepaci, podla mna prirodzenejsia cesta je poriadne vyladit metabolizmus tukov, a jest orechy z lokalnych zdrojov, ako do seba tlacit 30 bananov za den. Banany sa maju jest tam kde rastu, mne tieto zelene ktore dozrievaju v boxoch nerobia dobre, a nepripada mi rozumne postavit na tom stravovanie. Maximalne tak si dat raz za cas 1-2 na chut. Preto sa mi cela tato 811 nepaci, nehovoriac o ratani kalorii, to je absolutny nezmysel. Zatial kazdy kto sportoval na 811, do seba tlacil nehorazne mnozstva bananov.
Radsej by som sa zameral na lasku, cchi a cakralny system, z toho sa da nacerpat tolko energie, ze clovek ziadne banany ani 3500kcal nepotrebuje, stacia mu jablcka a hrst dynovych semien.
A takisto sa mi na denne pouzivanie zda prirodzenejsia mrkvova stava z mrkvy z lokalnych zdrojov, ako banan.
Toz moj skromny nazor. :-)
Hezky prispevek, bananum jsem se vzdycky vicemene vyhybala. Nevim, zda za to mohlo to, ze jsou plne chemie nebo plne skrobu, kazdopadne me dokazali vyhodit z rovnovahy, taky dost vysusovali, jak rikam, na nic nemam vzorecky a rozumy moc nectu, nejedla jsem je a nejim jen proto, ze to tak citim.
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Roko »

Rano ked stanem hned musim vypit aspon pol litra vody, strasne suchoty mam po nocnom spanku.Dnes som mal na ranajky 2kg mandariniek a voda v nich mi nestacila, takze dalsi pol liter vody hned po dojedeni.Neviem si predstavit zivot bez vody.Pri treningu by to bez vody neslo absoludne a po treningu mam sm@d tak isto.Mam pocit, ze mi voda pomaha aj k lepsiemu traveniu potravy.
Xion:k tomu clanku:811 je o tom, jest dostatok ovocia a sladkych plodou pre uspokojenie potrieb organizmu+zelenolistu zeleninu pre dostatok mineralov.Orechy, olejnate semena a ine tucne potraviny(avokado a aj durian ze obsahuje dost tuku, atd...) jest s mierou a nie kazdy den.Ten typek pisal, ze ziju ako cigani, nemaju domov a chodia za ovocim.Neviem mozno bolo obdobie bananov, ked jedol prevazne banany, potom ked sa presunu niekde inde, tak bude jest mozno prevahu ineho ovocia.V tom clanku bolo aj spomenute, ze tuk celkovo spomaluje organizmus a vykrmuje ho, aby bol pripraveny na hladomor.Sa mu aj cudujes ze potrebuje jest 4000kcal ked prejde na bicykli 160km v Thajsku v neviem akych teplotach a k tomu 5 litrov vody.Samozrejme potrebuje doplnit glykogen po vykone a tukom sa to neda, preto je kvanta ovocia.Sam mozes vyskusat na par dni prestat jest orechy a semena, ak ich jes vo vacsom mnozstve a nahradit to vacsimi davkami ovocia a uvidis ci sa budes citit lepsie, ale podla mna urcite ano.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

RadkaS píše:Hezky prispevek, bananum jsem se vzdycky vicemene vyhybala. Nevim, zda za to mohlo to, ze jsou plne chemie nebo plne skrobu, kazdopadne me dokazali vyhodit z rovnovahy, taky dost vysusovali, jak rikam, na nic nemam vzorecky a rozumy moc nectu, nejedla jsem je a nejim jen proto, ze to tak citim.
No ked Roxo zje 30 bananov, necudo ze musi pit jak tava. :lol:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Roko píše:Xion:k tomu clanku:811 je o tom, jest dostatok ovocia a sladkych plodou pre uspokojenie potrieb organizmu+zelenolistu zeleninu pre dostatok mineralov.Orechy, olejnate semena a ine tucne potraviny(avokado a aj durian ze obsahuje dost tuku, atd...) jest s mierou a nie kazdy den.Ten typek pisal, ze ziju ako cigani, nemaju domov a chodia za ovocim.Neviem mozno bolo obdobie bananov, ked jedol prevazne banany, potom ked sa presunu niekde inde, tak bude jest mozno prevahu ineho ovocia.V tom clanku bolo aj spomenute, ze tuk celkovo spomaluje organizmus a vykrmuje ho, aby bol pripraveny na hladomor.Sa mu aj cudujes ze potrebuje jest 4000kcal ked prejde na bicykli 160km v Thajsku v neviem akych teplotach a k tomu 5 litrov vody.Samozrejme potrebuje doplnit glykogen po vykone a tukom sa to neda, preto je kvanta ovocia.Sam mozes vyskusat na par dni prestat jest orechy a semena, ak ich jes vo vacsom mnozstve a nahradit to vacsimi davkami ovocia a uvidis ci sa budes citit lepsie, ale podla mna urcite ano.
Keby si si cital moj dennik, tak vies, ze akurat som 7 dni na beztukovej raw strave, prve 3 dni najma ovocie, a poslednych 5 dni mam dzusovy post. :-) Nie, necitim sa dobre, a na ovoci som sa nikdy dobre necitil. Preco? Lebo najprv si musim dat travenie dokopy. A to zatial nedokazala ani raw strava. Preto skusam dzusovy post, s hladovkou mam zatial velke problemy, nemozem fungovat. Na dzusovom poste som sice zoslabnuty, ale vedel by som si predstavit pracovat. Vidis, niekedy je dobre pouzit aj to medzi ovocim v tuhom stave a hladovkou.
4000kcal dat bez bananov, podme ratat. To je 16000KJ, banan ma 400KJ na 100g, cize kilo bananov bez supky je 1,33 kg bananov na 4000KJ. Cize x4, to je 5,33kg bananov. Ked zaratame 200g na jeden banan, tak to mame 27 bananov na den. No prepac, ale mne sa to nezda celkom OK, pretoze banan je najkoncentrovanejsia, najjednoduchsie a najrychlejsie ziskana energia, cize s kazdym inym ovocim dostat tuto energiu zacne byt problem. Ratajme v jablkach. 250KJ na 100g. 6,4kg jablk. Je aj ovocie, ktore ma menej, 200 alebo 180KJ na 100g. Ked sa ale spriemeruje, ovocie ma 250KJ na 100g. 6,4 kg ovocia v cistom stave (bez supky), to je casto ako kupit 8kg ovocia denne a zjest to. Nechcem Ti nic hovorit, ale ja kym zjem pol kila jablka, tak sa moja sanka aj celkom natrapi. Nehovoriac o hrozne. Ked to chcem dobre pokusat, tak to stravim take dobre 2 hodiny prezuvanim, nehovoriac, ze kazdy den mi z toho ostane v crevach take 3kg vlakninovej zmesi. To sa teda tie creva pekne natrapia, kym to vypluju. :-) Ked este zaratam, kolko pozostatkov z chemie je v tom dnesnom ovoci, tak z tohto kvanta vela skonci vo mne. Proste, nieco mi tu strasne smrdi. Podla mna, ak niekto je viac ako 4kg ovocia denne, robi nieco zle, takisto ked rata kilojouly. Mne sa zda ovela vhodnejsie zjest tolko ovocia, aby ta vlaknina stacila crevam a zvysok energie ktora chyba doplnit v stavach, alebo orechoch, idealne orechovom mlieku, ktore sa do so stavou zmiesat. Creva potrebuju vlakninu, ale nepotrebuju nou byt precpane od zaciatku do konca, prebytok vlakniny naopak zabranuje vstrebatelnosti niektorych latok, toz moj nazor.
Este sa vratim k jednej veci, ktora tu bola spomenuta. Ze vraj stavy nieco v tele rozhadzuju. No to sa mi zda ako totalna volovina. Preco? Ked rozkusam ovocie/zeleninu, odstavim ju. Do zaludka sa dostane presne ta stava, ktoru pijem, zmiesana s vlakninou. Telo najprv vstrebe tu stavu takmer rovnako rychlo, ako keby tam ta vlaknina nebola. Do criev sa dostane vlaknina, samozrejme cast vody nasiakne, ale keby som to vycislil, tak zo 70% sa ta stava vstrebe presne rovnako. Rozdiel je v tom, ze cez creva prejde vlaknina, ktora ich cisti, krmi probiotika, a telo z nej postupne extrahuje este zvysnych 30%. Ale 70% sa vstrebe rovnako rychlo, ako keby sa stava vypila. Keby to v tele nieco rozhadzovalo, tak ovocie v pevnom stave to robi zo 70% tiez, takze zjavne je to blbost. Velmi rad by som videl nieco, o co sa pan Graham v tomto opiera, alebo len so subjektivneho pocitu, ze po stave mu doslo tazko?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Samira »

Xion píše:No ked Roxo zje 30 bananov, necudo ze musi pit jak tava. :lol:
Kto je Roxo?
Roko pise, ze zjedol mandarinky a aj tak bol smadny... Vyplyva mi z toho, ze ma vacsiu potrebu pitia.
Moja mama vypije pri varackom sposobe jedenia asi hrncek-dva caju denne. Zalostne malo.
Naopak poznam ludi, co chlemcu ako kacice a su tak spokojni. Kde je pravda?
Ajurveda toto pekne popisuje v roznych potrebach roznych typov ludi...

Zial - stale castejsie tu badam nazory, ze LEN TOTO je spravne / nespravne... takto sa to ma robit... tadeto vedie spravna cesta...
Ako keby podaktori zabudli, ze kazdy z nas je jedinecny. Kazdy clovek ma ine poziadavky. Ak ste doma mali trebars hlupe skrecky, musite uznat, ze kazdy (napriek rovnakemu zivocisnemu druhu) mal rozne zvyky, chute, spravanie. Rovnako je to s ludmi.
Ak niekomu chuti 30 bananov a dva litre vody na to, a citi sa fit, prospieva mu to, ustupuju mu problemy, je to ok. Ved aj medzi ludmi na vitarianovi tu badat rozne zvyky - Awa funguje na jablkach, naopak Katarina ich nemusi. Ale Awa preto netvrdi, ze len jablka su ok, a ani Katarina nehovori, ze jablka su fuj.
Je fajn, ak niekto pekne napise, co konkretne jemu pomohlo, aby z toho mohol cerpat niekto dalsi. Tak prosim neutocte na niecie chute, zivotny styl... Ak mate obavy o jeho zdravie, vyslovte nazor, ale nelamte ho na svoju vieru.
Xion, pekne si to vsetko tu poratal a vynasobil, ale zase si na nieco pozabudol. Ak je Roko svalovec, co dvojfazovo denne maka v posilke, je podla mna jeho prijem v poriadku. To odhadujem, nebudem tu kalkulackovat. Neviem, ake aktivity robis Ty, ak sa hybes pomenej (fakt netusim, neutocim, len hadam), tak by Ta Rokove davky jedla zabili.
A dalsi rozdiel - ak ma niekto dva metre a pevnejsiu kostru, sfutruje asi toho viac, nez krehkejsia utlejsia postava. Tieto (podla mna vyznamne faktory) v Tvojich vypoctoch nevidim.

Teraz si to po sebe citam... tie riadky zneju mozno neprijemne, menit to uz nebudem, myslela som to v dobrom a ako prosbu, nie ako utok. Skuste to pls aj tak pochopit... Dik. :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od s.arik »

RadkaS píše:
s.arik píše:
Nechci Radce nic vymlouvat ani ji do ničeho tlačit, ale přemýšlím, jak by se cítila, kdyby navzdory absence pocitu žízně vypila denně 1-2 litry vody, jen jako pokus, třeba čtyři dny...
S.ariku, za tech 8 let vitarianstvi a celkove za tech zhruba 17 let veganstvi mam za sebou snad veskera ruzna obdobi, srovnani rozhodne mam :P . Musim rict, ze to obdobi, kdy jsem nepila jsem se citila asi nejlepe. Bylo to neco, jako naproste zharmonizovani. Ale kazde obdobi ma neco do sebe a kazde obdobi nam muze neco rici. Nechci to ani stavet tak, ze bez vody je to to nejlepsi, ja opravdu jen chtela napsat, ze na zaklade sve zkusenosti muzu zodpovedne rici, ze to jde. Nic vic, nic min >:-) . I ja si dnes na sportovani (treba hodka/dve hodky spinning) beru vodu, i kdyz je fakt, ze ji urcite nevypiju tolik jako jini.
Radko, tak nějak to cítím, že pro každého je dobré něco jiného, u mne konkrétně (a zatím) je voda důlažitá. Možná proto, že jsem začátečník a probíháu mne detox....? Až se nebude tolik bince vyplavovat a pojedu v normálním, nikoliv "léčebném" režimu, už vodu nebudu potřebovat...? :)

Každopádně jsem moc ráda, že je tady tolik dlouholetých vitariánů, kteří hojně přispívají, jste opravdu báječnou motivací a vážím si Tebe i ostatních.



Vidím, že Samira to také napsala úžasně, souhlas.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Roko »

Xion:Graham je odbornik v tejto oblasti uz niekolko rokov, napisal par knih a je aj doktor.Vsetky clanky co som cital od Grahama, boli perfekne vysvetlene a malo to vsetko logiku.Ci stavy ci oleje su proste koncentrovana potravina a je lepsie jest ovocie a zeleninu v celku a tak isto jest orechy a olejnate semena v celku, ako konzumovat z nich oleje.Bolo by dobre keby sa kniha 811 uz konecne prelozila do slovenciny, velmi rad by som si ju precital a urcite by konecne vyjasnila vela veci aj ostatnym ludom.
Ja kalorie nepocitam vobec, je to zbytocne a tazko sa to da vypocitat, lebo napr. jedna odroda jablka je sladsia ako druha a to plati o kazdom ovoci.
Ak by som ja na bicykli presiel 160km, tak zozerem jablka aj s jablonou.Pozri sa ako jedia profesionalny sportovci napr Michal Phelps http://www.youtube.com/watch?v=QXRvXtcSu14.On potrebuje 12 000kcal na den, ked som si cital rozhovor s nim tak povedal, ze plaval 6 hodin denne, ked neplaval tak jedol, alebo spal.12 000kcal je cca 19kg jablk :lol: Tazko mozes povedat, ze 4kg ovocia denne je vela, mne to nerobi ziadny problem.Rano som zjedol 2kg mandariniek a po treningu na obed 2,7kg mandariniek a necitim ziadnu tazobu, citim sa perfekne.S tym zuvanim potravy s tebou uplne suhlasim, niekedy sanka dostane dobre zabrat, uz som si na to zvykol, ale zaciatky boli krute.Co ja viem, zeby vo vlaknine ostavalo najviac pesticidov a v stave minimum, to mi nedava zmysel.
Samira:napisali si to velmi pekne a vystizne, nemam co dodat, davam prt nahor :)
Tato tema je hlavne o vode, tak by sme nemali velmi odbocovat, ale mozeme dokoncit debatu
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Samira píše:Kto je Roxo?
Roko pise, ze zjedol mandarinky a aj tak bol smadny... Vyplyva mi z toho, ze ma vacsiu potrebu pitia.
Moja mama vypije pri varackom sposobe jedenia asi hrncek-dva caju denne. Zalostne malo.
Naopak poznam ludi, co chlemcu ako kacice a su tak spokojni. Kde je pravda?
Ajurveda toto pekne popisuje v roznych potrebach roznych typov ludi...

Zial - stale castejsie tu badam nazory, ze LEN TOTO je spravne / nespravne... takto sa to ma robit... tadeto vedie spravna cesta...
Ako keby podaktori zabudli, ze kazdy z nas je jedinecny. Kazdy clovek ma ine poziadavky. Ak ste doma mali trebars hlupe skrecky, musite uznat, ze kazdy (napriek rovnakemu zivocisnemu druhu) mal rozne zvyky, chute, spravanie. Rovnako je to s ludmi.
Ak niekomu chuti 30 bananov a dva litre vody na to, a citi sa fit, prospieva mu to, ustupuju mu problemy, je to ok. Ved aj medzi ludmi na vitarianovi tu badat rozne zvyky - Awa funguje na jablkach, naopak Katarina ich nemusi. Ale Awa preto netvrdi, ze len jablka su ok, a ani Katarina nehovori, ze jablka su fuj.
Je fajn, ak niekto pekne napise, co konkretne jemu pomohlo, aby z toho mohol cerpat niekto dalsi. Tak prosim neutocte na niecie chute, zivotny styl... Ak mate obavy o jeho zdravie, vyslovte nazor, ale nelamte ho na svoju vieru.
Xion, pekne si to vsetko tu poratal a vynasobil, ale zase si na nieco pozabudol. Ak je Roko svalovec, co dvojfazovo denne maka v posilke, je podla mna jeho prijem v poriadku. To odhadujem, nebudem tu kalkulackovat. Neviem, ake aktivity robis Ty, ak sa hybes pomenej (fakt netusim, neutocim, len hadam), tak by Ta Rokove davky jedla zabili.
A dalsi rozdiel - ak ma niekto dva metre a pevnejsiu kostru, sfutruje asi toho viac, nez krehkejsia utlejsia postava. Tieto (podla mna vyznamne faktory) v Tvojich vypoctoch nevidim.

Teraz si to po sebe citam... tie riadky zneju mozno neprijemne, menit to uz nebudem, myslela som to v dobrom a ako prosbu, nie ako utok. Skuste to pls aj tak pochopit... Dik. :wink:
Samira, ale ja na nikoho neutocim, len pisem svoj nazor, navyse, vsetko sa snazim vysvetlit, preco si to myslim. Pre mna je rozumnejsie snazit sa vyladit cakralny system, tak tomu rozumiem ja, a ist cestou jest menej - cesta skromnosti. Je to presne opacna cesta k jedeniu 30 bananov, a rataniu kilojoulou. Len to som chcel napisat, ze mam iny nazor, na banany, kilojouly, Grahama, 811 a pocitanie percent. Samozrejme, kazdy ma pravo zvolit si aj inu cestu, potom dojde k inym zaverom, to je v poriadku. A inak, to co je spravne posudi len Boh, a spravne je vsetko, lebo vsetko tak ma byt. Spravny bol aj Hitler, nech sa to zda akokolvek krute, tak to malo byt. Utrpenie je sucastou vesmiru a tak sa ucime. Preto je spravne aj to, ked niekto skoci na minu, hoci je to smutne a krute. Myslim, ze tu sa neriesi co je spravne, ale co je rozumnejsie, efektivne. Ked si niekto zvoli inu cestu, je to ok, ale nemusi to byt mudre ani efektivne. Je to vsak spravne, prinesie mu to urcite skusenosti do zivota, ktore ma zazit.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Roko píše:Xion:Graham je odbornik v tejto oblasti uz niekolko rokov, napisal par knih a je aj doktor.Vsetky clanky co som cital od Grahama, boli perfekne vysvetlene a malo to vsetko logiku.Ci stavy ci oleje su proste koncentrovana potravina a je lepsie jest ovocie a zeleninu v celku a tak isto jest orechy a olejnate semena v celku, ako konzumovat z nich oleje.Bolo by dobre keby sa kniha 811 uz konecne prelozila do slovenciny, velmi rad by som si ju precital a urcite by konecne vyjasnila vela veci aj ostatnym ludom.
Ja kalorie nepocitam vobec, je to zbytocne a tazko sa to da vypocitat, lebo napr. jedna odroda jablka je sladsia ako druha a to plati o kazdom ovoci.
Ak by som ja na bicykli presiel 160km, tak zozerem jablka aj s jablonou.Pozri sa ako jedia profesionalny sportovci napr Michal Phelps http://www.youtube.com/watch?v=QXRvXtcSu14.On potrebuje 12 000kcal na den, ked som si cital rozhovor s nim tak povedal, ze plaval 6 hodin denne, ked neplaval tak jedol, alebo spal.12 000kcal je cca 19kg jablk :lol: Tazko mozes povedat, ze 4kg ovocia denne je vela, mne to nerobi ziadny problem.Rano som zjedol 2kg mandariniek a po treningu na obed 2,7kg mandariniek a necitim ziadnu tazobu, citim sa perfekne.S tym zuvanim potravy s tebou uplne suhlasim, niekedy sanka dostane dobre zabrat, uz som si na to zvykol, ale zaciatky boli krute.Co ja viem, zeby vo vlaknine ostavalo najviac pesticidov a v stave minimum, to mi nedava zmysel.
Samira:napisali si to velmi pekne a vystizne, nemam co dodat, davam prt nahor :)
Tato tema je hlavne o vode, tak by sme nemali velmi odbocovat, ale mozeme dokoncit debatu
V pohode, je to tiez cesta, ale ja mam iny nazor, verim tomu (zatial je to len viera), ze clovek nemusi jest vobec. Samozrejme, dojdem s tym k inym vysledkom, poznaniu, a az cas mi ukaze, ci moja intuicia hovori spravne.
Samozrejme, to o co sa budem snazit ja, je nic neratat, naopak ziskavat poznanie a realizovat ho, vyladovat energiu, cakry, a snazit sa jest naopak malo. Nepotrebujem knihy ani odbornikov... mam v sebe ukryte mechanizmy, ktore ma vedu dopredu, ja ich citim a verim im. Ja idem touto cestou, volam to cesta poznania. Vlastne, aby som sa priznal, za zivot som precital asi 20 knih, da sa povedat, ze necitam, poznanie do mna prenika zvnutra, nie zvonka.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

Roko píše:Ak by som ja na bicykli presiel 160km, tak zozerem jablka aj s jablonou.Pozri sa ako jedia profesionalny sportovci napr Michal Phelps http://www.youtube.com/watch?v=QXRvXtcSu14.On potrebuje 12 000kcal na den, ked som si cital rozhovor s nim tak povedal, ze plaval 6 hodin denne, ked neplaval tak jedol, alebo spal.12 000kcal je cca 19kg jablk :lol:
A takto do dopadne, ked sa to po nom snazia zopakovat :-)
http://www.youtube.com/watch?v=FpRRg0Lt ... re=related
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od culka »

[quote="Xion Na dzusovom poste som sice zoslabnuty, ale vedel by som si predstavit pracovat. [/quote]

Xion, ty nepracujes? Dufam, ze aspon cvicis pravidelne. Tak ako Dr. Graham napisal, netreba cvicit kazdy den, len vtedy, ked jes.

Roko so spotrebou vody sa netrap. Jediny problem, ktory vidim ja je ten, ze to musi pravidelne odtekat. Pravdou je, ze ja ked si dam 3-4 jablka, tiez necitim potrebu pit, ale ked si spomeniem, zavlazujem pravidelne.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Roko
Příspěvky: 48
Registrován: stř čer 10, 2009 20:42

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Roko »

Xion:nieco som cital aj o tom breatharianstve, ja si myslim, ze bez jedla sa fungovat neda, nejake to minimum predsa musi skonzumovat kazdy, aby prezil.Prajem ti vela stastia na tvojej ceste.Inak to video to su magori :lol: a este vacsi magor je Phelps co to aj zje.
Culka:ja sa so spotrebou vody vobec netrapim, ja som len napisal, ze si zivot bez vody neviem predstavit.Pijem tolko, kolko potrebujem...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Xion »

culka píše:Xion, ty nepracujes? Dufam, ze aspon cvicis pravidelne. Tak ako Dr. Graham napisal, netreba cvicit kazdy den, len vtedy, ked jes.
Toto som nejak nepochopil, ale na MMS kury som si zobral volno, a dobre som urobil, pracujem fyzicky a to sa pri hnackach robi tazko, navyse pri praci nemam cas mysliet na nejake kvapky. Zobral som si cas na seba a svoje veci, priorita prace je pod tym.
Cvicit cvicim az ked si telo povie, ze je to ok, ale teraz riesi celozivotny problem v lavej strane brucha, na nejake cvicenie energiu nemam, ale rezke prechadzky mi robia dobre, tie zaradujem pravidelne.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od olfess »

Xion píše:
Roko píše:Xion:mozeme dokoncit debatu
V pohode, je to tiez cesta, ale ja mam iny nazor, verim tomu (zatial je to len viera), ze clovek nemusi jest vobec. Samozrejme, dojdem s tym k inym vysledkom, poznaniu, a az cas mi ukaze, ci moja intuicia hovori spravne.
.
Nejenom, že k tobě hovoří intuice správně, což určitě víš sám, ale je asi potřeba zmnínit i to, že na jemnohmotné stravě jsme závislí už dnes, a kdyby nebyla, tak bez ní nepřežijeme. Z pouhé hrubohmotné stravy bychom měli jepičí život. Takže se nám jedná o to, jakým způsobem ten příjem zdokonalit a 100% rozchodit a přejít na jemnohmotnou výživu zcela.
Uživatelský avatar
Karel Nesvadba
Příspěvky: 47
Registrován: čtv pro 31, 2009 22:07
Bydliště: Podhorní Újezd a Vojice (okr.Jičín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Karel Nesvadba »

Od začátku tohoto vlákna, tedy asi 4 měsíce jsem schválně otestoval styly: 1.syrová strava + ranní ovocné šťávy (během dne minimum vody), 2. stravování se ovo+zel. v celku a k tomu běžně vodu, 3.ráno v 6hod půl litru vody s vymačkanou asi 1/3 citónu a pak cca v 9hod jabl.mrkv.. šťávu, cca v poledne větší salátek a večer ovoce v celku + asi ještě cca 1litr. vody (mezi tím klidně různé celoplodové svačinky, abych trénoval, čistil a masíroval zuby a dásně a hlavně celkově poměr jídla 8:1:1, kvůli dostatečnému přísunu mnoha druhů živin). Poslední 3. varianta mi dělá nejlíp:-) Snažím se tedy učit od Mistrů a pro mě člověk, který tyhle pokusy dávno učinil a mnohem lépe za desítky let na sobě i pacientech je hlavně Dr.Norman W.Walker a opět jsem si jen ověřil pravdu, že nemá smysl polemizovat nad tím, co už dávno nějaký profesinál vyzkoupmal a otestoval. Jen se tím zdržuji v dalším rozvoji, je více oblastí života který chci vylepšit a užít;-)
Jíst přirozenou stravu, ovoce, zeleninu... mi příjde docela snadný, ale jak zjistit která voda je pro nás ta pravá, jestli doma osmoticky upravená, destilovaná, z pramene či studny... mi příjde docela jako věda a asi to bude tím, že nejsem chemik ani dr. a hlavně do každé z těchto zdrojů už strčil prsty člověk a tím pádem výsledek může být divný. Zůstal jsem tedy zatím u filtračního zařízení Aquel a to bez dolom. kapsle a celkem si libuji. Kdo ví zda ho jednou zase nevyměním něčím lepším, ale v knize Pravda o vodě, osmoticky vyčištěnou vodu doporučují, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Naprosto sokujici!!!

Příspěvek od martin_hk »

Odpadky jsou pro současnou civilizaci stále větším problémem. Poté, co zaplavily pevninu, se s chutí pustily i do světových oceánů, kde se s oblibou shlukují do obrovských plovoucích skládek. Miliardy kusů lahví, bot nebo textilií se vaří v nestravitelné polévce, která ohrožuje oceánový potravinový řetězec. A zatímco si vědci po celém světě lámou hlavu, jak se této špíny zbavit, tisíce zvířat umírají drastickou smrti na otravu plastem.

"6/20/2010 Z1 20:55 Oceány plastu"

Kontaminovan je KAZDY jedinec zapadniho sveta reziduii plastu, rozpoustedel ktere maji vliv na vyvoj potomku v deloze matky, zpusobuji narustajici muzskou neplodnost, vetsi pravdepodobnost, ze se muzsky jedinec ani nenarodi. Lidstvu se vraci obri bumerang, dablova dan za globalni pouzivani neceho, o cem nasi predci pred sto lety jeste nemeli ani tuseni a v jejich telech se tedy tato rezidua nevyskytovala.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Asabado »

5-10 kg zeleniny a ovoce/den a vody je dost.. :) netreba pak resit jakou vodu, vse jsou dohady a v dnesnim svete totalni desinformace, nevedomosti a houposti je tezke k necemu kloudnemu dojit.

Nejlepsi je podle me divat se na fakta, a ty jsou takove ze vetsina starsich lidi ktere vidite na ulici jsou proste totalne v h***lu, jsou ucpani, nepohyblivy a zaneseni, tzn. prinesla jim to voda co pijou a jidlo co ji. Pak jsou lide vitalni co ziji dlouho a zdrave a jsou pohyblivy a v poradku a vetsinou take ji pouze jen rostlinnou syrovou stravu a to ve velkem mnozstvi.. to je proste jak 1 + 1 = 2. Zadna veda.. A vzhledem k tomu ze syrova rostlina strava je vetsinou 70-90 a vic procent voda tak co resit???
Okurek, meloun, paprika, citrusy, ananas, repa, jablko, aj.,aj....muzete cvicit jak chcete ale tyto plody vam proste dodaji dostatek vody, to je nesporne. :)
A zapomina se na kokos jenz vybornou vodu obsahuje! ..dale na veskerou listovou zeleninu, to je 92 a vice procent voda! Proto neholduju susenym vecem(ovoce a zelenina, houby a rasy apod.) a uz ani orechum a semenum(jo to v zacatcich byly dobre..).

No a jeste uchylarna nakonec... Tak jsem premyslel o vsech moznych vodach a jak kterou dostat a co je vlastne v prirode prirozene pit a mam dotaz.... treba tomu nekdo rozumi a bude neco vedet.. Jaka je, co obsahuje a jak pusobi na telo, kdyz to nazvu slusne "recyklace vlastni vyloucene vody"? (tzn. vlastni moc) :delicacy: :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od RadkaS »

Asabado píše: No a jeste uchylarna nakonec... Tak jsem premyslel o vsech moznych vodach a jak kterou dostat a co je vlastne v prirode prirozene pit a mam dotaz.... treba tomu nekdo rozumi a bude neco vedet.. Jaka je, co obsahuje a jak pusobi na telo, kdyz to nazvu slusne "recyklace vlastni vyloucene vody"? (tzn. vlastni moc) :delicacy: :lol:
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004033101

http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004033102
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Asabado »

RadkaS: Dekuji :wink:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od 2olfess »

Asabado píše:5-10 kg zeleniny a ovoce/den a vody je dost.. :) netreba pak resit jakou vodu,...
No až na to, že ta tekutina z ovoce a zeleniny není voda, ale tekuté jídlo.
Voda je voda. Nicméně pár vitariánů to taky neřeší, jsou stejného názoru jako ty a berou to jako jediný zdroj tekutin, takže jakobych nic neřekl.. 8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od RadkaS »

Asabado píše:RadkaS: Dekuji :wink:
Rádo se stalo :)
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Asabado »

2olfess píše:
Asabado píše:5-10 kg zeleniny a ovoce/den a vody je dost.. :) netreba pak resit jakou vodu,...
No až na to, že ta tekutina z ovoce a zeleniny není voda, ale tekuté jídlo.
Voda je voda. Nicméně pár vitariánů to taky neřeší, jsou stejného názoru jako ty a berou to jako jediný zdroj tekutin, takže jakobych nic neřekl.. 8)

ta tekutina z ovoce a zeleniny neni voda ale "tekute jidlo" ??????? :lol: :lol: :lol: (:-) (:-) (:-)

Tak to mi tedy povidej, zajimalo by me co to je "tekute jidlo" a z ceho se sklada :D A pokud to v ovoci a zelenine neni voda tak proc vlastne nemuzeme pestovat rostliny jen pomoci tohoto "tekuteho jidla"?? :D

Pouc me prosim, ja kazdym dnem zjistuju ze moje znalosti jsou strasne nedostatecne... :oops: :P :lol:

(:-) (:-) (:-)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od 2olfess »

Asabado píše: ta tekutina z ovoce a zeleniny neni voda ale "tekute jidlo" ??????? :lol: :lol: :lol: (:-) (:-) (:-)

Ano.
Asabado píše:Tak to mi tedy povidej, zajimalo by me co to je "tekute jidlo" a z ceho se sklada :D A pokud to v ovoci a zelenine neni voda tak proc vlastne nemuzeme pestovat rostliny jen pomoci tohoto "tekuteho jidla"?? :D
"Tekuté jídlo" je izolovaná tekutá část potravy od její pevné složky. Obsahuje výživné a minerální látky, vitamíny, enzymy, přírodní barviva, charakteristický zápach atd. z ovozelu a vodu. V živočišné říši, pokud bychom podřízli zvíře a pili jeho krev, bude se také jednat o tekuté jídlo nikoliv o vodu. Co je v přírodě voda a kde ji najdeme snad řešit nemusíme.

O pěstování rostlin vylisovanou šťávou nic nevím, pochybuji, že to jde. Kdyby to šlo, tak možná čepujeme ze studny fresh oranžádu a ze studánky teče hruškovka. Zatím vím pouze o výživě z půdy a zalévání vodou.
Asabado píše:Pouc me prosim, ja kazdym dnem zjistuju ze moje znalosti jsou strasne nedostatecne... :oops: :P :lol: (:-) (:-) (:-)
Pouč se sám prosím, já každým dnem zjišťuju, že debaty už s rozhodnutými názorovými oponenty jsou strašně zbytečné... :idea:
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Asabado »

2olfess píše:
Asabado píše: ta tekutina z ovoce a zeleniny neni voda ale "tekute jidlo" ??????? :lol: :lol: :lol: (:-) (:-) (:-)

Ano.
Asabado píše:Tak to mi tedy povidej, zajimalo by me co to je "tekute jidlo" a z ceho se sklada :D A pokud to v ovoci a zelenine neni voda tak proc vlastne nemuzeme pestovat rostliny jen pomoci tohoto "tekuteho jidla"?? :D
"Tekuté jídlo" je izolovaná tekutá část potravy od její pevné složky. Obsahuje výživné a minerální látky, vitamíny, enzymy, přírodní barviva, charakteristický zápach atd. z ovozelu a vodu. V živočišné říši, pokud bychom podřízli zvíře a pili jeho krev, bude se také jednat o tekuté jídlo nikoliv o vodu. Co je v přírodě voda a kde ji najdeme snad řešit nemusíme.

O pěstování rostlin vylisovanou šťávou nic nevím, pochybuji, že to jde. Kdyby to šlo, tak možná čepujeme ze studny fresh oranžádu a ze studánky teče hruškovka. Zatím vím pouze o výživě z půdy a zalévání vodou.
Asabado píše:Pouc me prosim, ja kazdym dnem zjistuju ze moje znalosti jsou strasne nedostatecne... :oops: :P :lol: (:-) (:-) (:-)
Pouč se sám prosím, já každým dnem zjišťuju, že debaty už s rozhodnutými názorovými oponenty jsou strašně zbytečné... :idea:



Ja nastesti mezi takove nepatrim, takze se klidne muzeme bavit dale... :)

(:-) Jedna se o vodu. Tvuj termin "tekute jidlo" je absolutni hloupost kterou jsem nikdy neslysel promin :)

Voda je voda a je jedno co navic obsahuje. Bavime se zde o vode.
To co ovoce a zelenina obsahuje je voda kterou rostlina natahla do sebe, mineraly aj. latky jsou pouze soucast dane vody a kazda voda obsahuje tyto latky mimo destilovane (taktez snehova a destova nez je navaze nazemi) a jinak upravovane dnesnimi specialnimi technologiemi.

Ja nepiju vubec nic (krome obcas vody z kokosu) a chodim na zachod na malou asi tak 5-10x denne. Vychazi ze me voda, mnoho vody :), kterou ovoce a zelenina obsahuje.

Pokud je podle tebe "tekute jidlo" ( (:-) sry ja porad nemuzu z toho nazvu) voda, jenz obsahuje mineraly a jine latky tak je "tekute jidlo" i to co pijes jako "jen vodu", protoze jak jsem napsal zadna dostupna voda pro cloveka neni uplne cista h2o bez jakychkoli latek, krome destilovane aj. coz jsem zminil vyse.

Dulezite v tomhle tematu je podle me pochopeni toho ze rostliny mohou prijmat pouze anorganicke latky ve vode a tedy vodu anorganickou (beznou v prirode) a dane latky se pak uvnitr rostlin a plodu stanou organickimy. Kdezto lidske telo nedokaze anorganicke substance a mineralie v an. vode asimilovat a vyuzit proto se ukladaji a vznikaji v prubehu casu veskere problemy jako ruzne druhy kamenu, kornateni tepen, atd. atd. proste kdyz to reknu pro laiky - ucpavani a narusovani tela premirou an. latek ktere nemuze vyuzivat (velkou cast samozrejme vylucuje(snazi se) ale mala cast se uklada postupem casu je ji vic a vic).

Proto je mozna moudre nechat veskerou anorganickou vodu rostlinam, kterym je k uzitku a svou vodu s organickymi latkami prijimat vyhradne z nich. Ja to delam, a zatim to jde dobre a nemam zadny problem, kdyby nejaky nastal poreferuju zde :)

Destilovana voda si myslim je idealni na vyplaveni prave an. usazenin z tela pro lidi co an. vodu cely zivot pijou.

Osobne zatim delam stale pruzkum v tomhle tematu a ctu a sleduju zejmena zahranicni dokumenty protoze v cr je velmi malo dobrych informacnich zdroju na prakticky jakekoli tema. (chci rict ze v zahranicnich studiich aj. zdrojich se da najit enorme vetsi mnozstvi infa na cokoli).

Takze se nechci fakt dohadovat ja predkladam to co zatim vim snad to nekomu pomuze, a opravdu nesouhlasim s tim ze voda v rostlinach neni voda ale nejake "tekute jidlo" :D tekute jidlo je proste tvuj vlastni nazev pro neco cemu nerozumis.

be happy, be healthy :wink:
Uživatelský avatar
Karel Nesvadba
Příspěvky: 47
Registrován: čtv pro 31, 2009 22:07
Bydliště: Podhorní Újezd a Vojice (okr.Jičín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá voda na naší planetě

Příspěvek od Karel Nesvadba »

Zatím tedy také upřednostňuji konzumaci šťavnatého ovoce a trochu zeleniny a samotnou vodu takřka nepotřebuji. Spíše řeším, jestli po vzoru Walkera dáti ráno sobě sklenici vody s pár kapkami citrónu, nebo ne? :) Faktem je že mě to poránu dobře pročistí, tak možná to tak ponechám :delicacy: Z přístrojů pořád využívám dražší Aquel 200 a kdybych chtěl šetřit, tak pořídím nějaký malý domácí destilátorek, myslím že stojí kolem 3.tis. korun, ale název neznám.
Odpovědět