Dr. Walker - jeho věk a foto

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Nibelunga
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 25, 2009 23:40
Bydliště: Palaiochora, Kréta

Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Nibelunga »

dobrý den, nevíte prosím někdo proč se tak často a na mnohých webech uvádí, že se Dr. Walker dožil 116, popř. 118 let? JInak ve wikipedii je jeho datum narození i smrti, ze kterého vychází věk, který uvádíte i zde: 99 let. Nevíte prosím někdo proč je mu v upoutávkách na jeho knihy a práci přidáváno tolik let a proč světem koluje jen jedna jeho fotografie??
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Xion »

Tiez som si to vsimol, a nieco mi tam smrdi. Alebo skor nesedi. V kazdom pripade by som rad zistil, kde pravda lezi.
Uživatelský avatar
resolut
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 05, 2008 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od resolut »

Třeba se nerad fotil :mrgreen:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od mira »

Existoval vůbec :?:
Exhumovat :!:
Prohlédnout i jeho kolo a zjistit stav opotřebení, sedlo, šlapky, loukotě,
řidítka, nesou-li stopy po mrkvi. :mrgreen:
A není i celé tohle fórum jen nějaká sranda?
Všeho s mírou.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Jista »

myslim ze za tim je nestastna snaha vitarianu presentovat vitarianstvi.ne vzdy moc podarene.
videl jsem zenu co vypada v 71 letech skvele,vyhrala soutez nejvice sexy vitarianka.tak propaguje raw food,vsichni zasnou jak mlade vypada,ale pak rekne ze je na raw jen rok a pul.az umre,urcite sebude rikat jak dlouho byla raw.
slysel jsem i rikat ze Wolfovi je ve svych ¨35 pres padesat a vypada fakt skvele,asi nevedomky...
treba Graham vypada dost strhane.
koho vazne obdivuju je Ann Wigmorova,zakladatelka Hipokrates institute,proppagatorka kliceni a piti obilnych stav.
ve svych 83 letech pracovala 20 hodin denne,spala dve hodiny,nechodila ale zasadne behala,a nemela jediny sedivy vlas..a to uz mela sedive vlasy,pak ji zmizela sed.
v 83 rekla kamaradce ze jeji mise uz skoncila,ze je cas jit,a za par dni uhorela v dome pri nehode.
take asi nechtela nikomu nic dokazovat,o coz se mozna kde jaky raw guru snazi.
ale kdo vi co z ni kultu chtivi fanousci udelaji za x let.
Go Raw
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Xion »

Prave preto treba ostat pevnymi nohami na zemi! (uff, mal by som urobit zopar drepov)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:myslim ze za tim je nestastna snaha vitarianu presentovat vitarianstvi.ne vzdy moc podarene.
videl jsem zenu co vypada v 71 letech skvele,vyhrala soutez nejvice sexy vitarianka.tak propaguje raw food,vsichni zasnou jak mlade vypada,ale pak rekne ze je na raw jen rok a pul.az umre,urcite sebude rikat jak dlouho byla raw.
slysel jsem i rikat ze Wolfovi je ve svych ¨35 pres padesat a vypada fakt skvele,asi nevedomky...
treba Graham vypada dost strhane.
koho vazne obdivuju je Ann Wigmorova,zakladatelka Hipokrates institute,proppagatorka kliceni a piti obilnych stav.
ve svych 83 letech pracovala 20 hodin denne,spala dve hodiny,nechodila ale zasadne behala,a nemela jediny sedivy vlas..a to uz mela sedive vlasy,pak ji zmizela sed.
v 83 rekla kamaradce ze jeji mise uz skoncila,ze je cas jit,a za par dni uhorela v dome pri nehode.
take asi nechtela nikomu nic dokazovat,o coz se mozna kde jaky raw guru snazi.
ale kdo vi co z ni kultu chtivi fanousci udelaji za x let.
děkujeme za chválu a služebníček
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Jista »

Buci,to jsem nejak nepochopil...jaka chvala a sluzebnicek?
Go Raw
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Esterka »

Otázka, zda Nějaký Walker opravdu existoval mě taky zajímala. Mám kamarádku, která dlouho žije v USA a pověřila jsem ji proto, aby o tomto člověku zjistila co nejvíc. Bohužel zjistila, že vitarián Dr. Norman Walker je smyšlená postava, nikdy neexistoval. Neexistuje a nikdy neexitovala ani společnost Norwalk, kterou měl údajně založit. Vitariáni jsou v tomto podvodu ale nevině, tuto fitkivní postavu stvořili američtí výrobci odšťavňovačů a vydavatelé knížek o vitariánství. Když lidé časem začali pátrat po stopách tohoto člověka, snažili se výrobci odšťaňovačů a vydavatelé knih udržet tuto smyšlenou postavu dál při životě a tak hledali náhrobní kameny se jmenovci (amerika je veliká a jméno Norman Walker není úplně vzácné). Nejstarší nositel tohoto jména se dožil 99 let, a proto se postarali šiřitelé fámy o to, aby tento konkrétní náhrobní kámen byl přidělen jejich smyšlené postavě. Není to ale náhrobní kámen žádného vitariána, jen obyčejného člověka, který se shodou okolností jmenuje jako tato vymyšlená postava.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Michal S. »

Esterka píše:vitarián Dr. Norman Walker je smyšlená postava, nikdy neexistoval. Neexistuje a nikdy neexitovala ani společnost Norwalk, kterou měl údajně založit.
Hmm, dobrý. :shock: A já čekal konec světa až za 3 roky.
Jdu dělat něco užitečnýho, třeba obkládat podkroví.
8)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Renáta »

Na to, že nežil, dosť veľa napísal a ešte tá kvalita. Hm.
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

Bohužel zjistila, že vitarián Dr. Norman Walker je smyšlená postava, nikdy neexistoval. Neexistuje a nikdy neexitovala ani společnost Norwalk, kterou měl údajně založit.

Takže teď by mě zajímalo, kdo napsal ty jeho knihy ... :D Možná proto jsou zdarma ke stažení a ti, co to už vydali o další vydání nemají zájem. m:-)
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Esterka »

Pablitofracek píše:
Takže teď by mě zajímalo, kdo napsal ty jeho knihy ... :D Možná proto jsou zdarma ke stažení a ti, co to už vydali o další vydání nemají zájem. m:-)
Přesně tak, knihy fiktívního Walkera jsou zdarma ke stažení, protože autor ve skutečnosti nikdy neexistoval a tudíž nikdo na ně nevlastní autorská práva. Knihy napsal někdo, kdo dobře znal princip vitariánství. Údajně skutečný autor těchto knih vydávaných pod smyšleným jménem Walker byl nějaký pan Silver z New Yorku. Tuhle informaci ale nelze s jistotou ověřit. Vím, že je těžké uvěřit, že Walker je fitktivní postava, ale jsem si jista, že moje známá žijící v Americe svoje pátrání nijak neošidila.
Uživatelský avatar
Nibelunga
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 25, 2009 23:40
Bydliště: Palaiochora, Kréta

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Nibelunga »

není tak těžké tomu uvěřit, vždyť člověk může být často i k dobrým věcem nalákán lstí :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pavluška »

Tak to je síla! :lol:

Nibelunga: trvale v Paleochora? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

Esterka píše:
Pablitofracek píše:
Takže teď by mě zajímalo, kdo napsal ty jeho knihy ... :D Možná proto jsou zdarma ke stažení a ti, co to už vydali o další vydání nemají zájem. m:-)
Přesně tak, knihy fiktívního Walkera jsou zdarma ke stažení, protože autor ve skutečnosti nikdy neexistoval a tudíž nikdo na ně nevlastní autorská práva. Knihy napsal někdo, kdo dobře znal princip vitariánství. Údajně skutečný autor těchto knih vydávaných pod smyšleným jménem Walker byl nějaký pan Silver z New Yorku. Tuhle informaci ale nelze s jistotou ověřit. Vím, že je těžké uvěřit, že Walker je fitktivní postava, ale jsem si jista, že moje známá žijící v Americe svoje pátrání nijak neošidila.
Je tedy někde na netu k sehnání či nalezení nějaká skutečná ověřená osobnost, která se delší dobu vitariánstvím zabývá a je prokazatelně zdravá po všech stránkách (duševně, duchovně, fyzicky)?
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od neon »

To bys prvni musel rict co je to zdravi.
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

neon píše:To bys prvni musel rict co je to zdravi.
Definice zdraví

Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje zdraví jako "stav kompletní fyzické, mentální a sociální pohody, který nesestává jen z absence nemoci nebo vady." Hoci toto je užitečná a akurátní definice, někdo ji může považovat za idealistickou a nerealistickou. Použitím této WHO definice je klasifikováno 70-95% lidí jako nezdravých. :lol:
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od neon »

Mentalni a socialni pohodu muze prozivat napr. kazdy alkoholik.
Definovat zdravi na urovni mentalni je podle me sakra tezke, jestli ne i nemozne :)

A tuhle WHO definici bys musel rozsirit o definici pojmu "nemoc", kdyz je zalozena na "absenci nemoci".
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

neon píše:Mentalni a socialni pohodu muze prozivat napr. kazdy alkoholik.
Definovat zdravi na urovni mentalni je podle me sakra tezke, jestli ne i nemozne :)

A tuhle WHO definici bys musel rozsirit o definici pojmu "nemoc", kdyz je zalozena na "absenci nemoci".
Nemoc je každý abnormální stav těla nebo mysli, který způsobuje potíže, dysfunkci (poruchu činnosti některého orgánu) nebo bolest postižené osobě nebo osobám, které jsou s postiženým v kontaktu. Někdy se termín "nemoc" požívá v širším smyslu zahrnujíc úrazy, syndromy, symptomy, deviantní chování a atypické variace struktury a funkce, i když v jiných kontextech mohou být tyto termíny považovány za rozdílné kategorie


A podle mě je nemoc jakýkoliv fyzický či duševní symptom a stav, který mi brání užít si dovolenou snů ... :lol:
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od neon »

Jestli si neco uzijes je podle me na stavu mysli a muze tak byt uplne oddeleno od toho co se ti deje s telem.
Mozna tento stav mysli by mohl byt soucasti zdravi? V moji definici asi ano.

Nekdo poklada za mentalni zdravi napr. to, ze hledis na blaho celku (respektive neresis tak moc pozitky sveho ega). Z toho pohledu by tvuj pozadavek na to, ze si TY chces uzit dovolenou byl projevem mentalniho nezdravi - protoze by jsi treba mohl prahnout po tom, aby si uzivali ostatni a to by te mohlo naplnovat stestim.
Davam to jen jako jeden priklad z mnoha.

Podle me je to vsechno o dost slozitejsi a neexistuje jednoducha odpoved na to jestli nejaky vitarian nebo kdokoli jiny je zdravy.
Mozna na poli fyzickem ano.. i kdyz :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od neon »

Kdyz nad tim ale premyslim, na co ses vlastne ptal a jake definice jsi navrhl, tak je podle me spousta takovych vitarianu.
Vzdyt to neni takovy problem byt v pohode (prozivat pohodu, jak by rekla tva definice) a nemit abnormalni stavy tela. Urcite je i zde spousta lidi na foru, kteri tomu odpovidaji.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od neon »

Mimochodem jeste me napada, ze nekdo ma v definici zdravi i to, ze zdrave telo dokaze byt nemocne v moment, kdy je potreba eliminovat. Tudiz nemoc je dobrym projevem zdravi.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Sinuhet »

Zdravý člověk se prostě cítí dobře, má hodně energie a je spokojený.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od mira »

Zjištění, že Norman nepublikoval, nešťavil, nebicykloval, protože asi nebyl,
mne zanechává až podezřele v klidu. :mrgreen:
Ale Helmut žil a byl :!: Jen asi měl tupé, soudě dle fotek, ale slušelo mu. :)
Všeho s mírou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pavluška »

mira: :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od jans »

tohle je super vlákno :D
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Xion »

Ja neverim na Walkera. Ani na Jezisa. Ani na mnoho dalsich. :-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od awa »

Není podstatné, jestli se dá dokázat jeho existence. Důležitý je odkaz, myšlenky ať už to napsal kdokoliv. Každý může zhodnotit, prakticky vyzkoušet a udělat si vlastní názor a pak popřemýšlet, jak hybná ta moudra byla.
Vím, že dá dožít obstojného stáří (soběstačnost a čilost) do vysokého věku, jaké procento vitariánů se toho dožije, poznáme dříve nebo později, pač boom vita tu není v takovém rozsahu tak dlouho jako všežroutsví, ale některé kandidáty pokročilejšího věku ve světě máme...
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

Esterka píše:
Pablitofracek píše:
Takže teď by mě zajímalo, kdo napsal ty jeho knihy ... :D Možná proto jsou zdarma ke stažení a ti, co to už vydali o další vydání nemají zájem. m:-)
Přesně tak, knihy fiktívního Walkera jsou zdarma ke stažení, protože autor ve skutečnosti nikdy neexistoval a tudíž nikdo na ně nevlastní autorská práva. Knihy napsal někdo, kdo dobře znal princip vitariánství. Údajně skutečný autor těchto knih vydávaných pod smyšleným jménem Walker byl nějaký pan Silver z New Yorku. Tuhle informaci ale nelze s jistotou ověřit. Vím, že je těžké uvěřit, že Walker je fitktivní postava, ale jsem si jista, že moje známá žijící v Americe svoje pátrání nijak neošidila.
Takže mlžili i manželé Diamondovi?

Předmluva Marylin a Harveye Diamondových
U všech novinek existuje vždy velký počet lidí, kteří se dělí o své vědomosti a poznatky s ostatními, aby se život na světě mohl zlepšit.
Často dosáhnou tito lidé světové velikosti a uznání za svou práci a stanou se slavnými osobnostmi ještě za svého života. Jiní pracují
v tichosti a zůstávají celý svůj život relativně neznámými. Později je však přece proslaví jejich velké zásluhy o lidstvo, i když sami již odešli z
tohoto světa. Takový byl dr. Norman Walker.
Skoro třičtvrtě století věnoval dr. Walker výzkumu o tom,jak se dá vést dlouhý, zdravý a produktivní život. Jeho schopnost popularizovat
toto často zmatené téma udělala ho a jeho knihy světoznámými.
Měli jsme velké štěstí, že jsme si mohli s dr. Walkerem vyměnit několik dopisů. Jeho slova byla vždy plná lásky, pochopení a čistého
nekomplikovaného postoje k problémům zdravotní péče, kterým nikdy nechyběla schopnost vzbudit důvěru.
Jeho knihy jsou stálým a často využívaným pramenem vědomostí v naší knihovně.
Již dávno před tím, než se zdravá výživa stala oblíbeným předmětem diskuze, radil dr. Walker svým čtenářům stravu, která by měla
obsahovat co možná nejméně masových a mléčných výrobků a jejíž hlavní složkou by byly potraviny z říše rostlinné. Dnes je pití čerstvých
ovocných a zeleninových šťáv, zvláště v USA, "posledním výkřikem". Už před 50 lety poukázal dr. Walker na mnoho předností, které přináší
pravidelné pití takových šťáv Úspěch zanechává stopy! O tom se nedá pochybovat.
Každý může mít úspěch, když si uvědomí sílu, která v něm vězí.
Dr. Walker, který byl sám nejlepším příkladem nekomplikovaného, volného životního postoje, byl celý svůj život aktivní a pracoval
s nadšením. To činil denně, až do své smrti; skonal klidně, bez bolestí, ve spánku. Měl 116 let! Ano, úspěch zanechává skutečně stopy.
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

Dopisovali si s fantómem?
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

A tohle mě vážně pobavilo:

Některé nevhodné až směšné diety

Vloženo: 29.7.2005
Kapitoly o obezitě - 23. díl

OvoceNěkteré diety „neříkají pravdu“. Je to např. tzv. dělená dieta, která doporučuje jíst odděleně bílkoviny od sacharidů. Při bílkovinném dnu jíte jen bílkoviny, případně část dne jen bílkoviny, bez příkrmů. Dieta to není neúspěšná, protože v bílkovinný den jíte např. jen maso bez příloh (chléb, rýže, brambory, těstoviny, knedlíky), takže je energetická dodávka podstatně menší.
Úspěšná, ale ne zdravá, je tzv. bezsacharidová dieta a jí podobná tzv. bodová dieta, která skutečně drasticky omezuje, prakticky téměř vynechává, sacharidy (chléb, rýže, knedlíky, těstoviny, rýže, ovoce atd.), povoluje téměř neomezený konzum tuků i bílkovin (maso, vejce). Při této dietě nepociťujete celkem hlad, působí ale nedobře neomezeným příjmem tuků a téměř nulovou dodávkou vlákniny a vitaminů. Nebezpečí této diety, a to hlavně u starších lidí, je i v tom, že je „aterogenní“, podporuje a urychluje vznik aterosklerózy.

Svým způsobem byla nevhodná až směšná dieta uváděná v bestselleru v USA (!!) v knize manželů Diamondových. I když o ni Americká Národní rada proti zdravotním podvodům (National Council against Health Frauds) píše: „Tato kniha se zdá být bezpříkladnou podle množství dezinformací, které obsahuje. Zdálo by se, že její jediný společenský význam tkví v tom, že posloužila jako dobrý ukazatel neznalosti národa v oblasti zdraví a výživy“, tato dieta (kniha) byla v USA bestsellerem a dobře se prodávala i u nás a mnozí lidé ji pokládali za něco super. Známý časopis Allure o ni napsal: „O zažívání byly řečeny už všechny nesmysly, ale i soustavně nejšílenější nápady vycházely v knize Fit pro život, kterou redaktoři Národní rady proti podvodům nazvali jednou z nejsměšnějších knih o dietách, které kdy byly napsány.“ Základní smyšlenka je dělení 24 hodinového dne na tři zažívací fáze: Od poledne do 8 hodin večer se přijímá energie, jí se, od 8 hodin večer do 4 hodin ráno se přijatá potrava odbourává a vstřebává, a od 4 hodin ráno do 12 hodin v poledne tělo přijatou potravu zpracovává a vylučuje toxický odpad. Není prý zdraví prospěšné tento rytmus nabourávat jídlem v nevhodnou dobu, takže se od rána do 12 hodin smí jíst jenom ovoce a pít ovocné šťávy. Žertovné na tom je, že žádné takové fáze neexistují. Autoři konfabulují, že fáze vylučování toxického odpadu je klíčem v ubývání hmotnosti. Protože toxický odpad, není-li vyloučen, přeměňuje se do tuku. Autoři také zakazují současně jíst bílkoviny a sacharidy (a přitom zapomínají, že např. povolené luštěniny obsahují hodně bílkovin). Manželé Harvey a Marylin jsou i proti současnému konzumu různých bílkovin, takže se nemají jíst spolu ryby, běžné maso, vejce, mléčné výrobky, ořechy (pro svůj obsah bílkovin!), protože z toho vzniká v žaludku kvašení, hniloba, s následným pálením žáhy a nutnou konzumací prášků. Chceme-li pociťovat překypující radost ze života, musíme jíst jen živou stravu, tedy svěží ovoce i zeleninu, nic denaturovaného a znehodnoceného, např. vařením, pečením. Zbavíme-li se „jedovatých odpadových produktů“ a zbytků látkové výměny, které v sobě nosíme, budeme hubnout. Manželé Diamondovi nemají rádi mléko a mléčné výrobky. Táží se (doopravdy!): „Krávy přece mléko nepijí, tak proč bychom ho pili my?“ A jako další nesmysl píší: „Mléko a mléčné výrobky sehrávají dominantní roli při vzniku obezity“. A dále „mléko se nesnáší s ničím“, „mléko a mléčné výrobky vytvářejí ve střevech slizovitý povlak (sticky goo)“ – a je-li organizmus zatížen tímto povlakem, je redukce váhy téměř nemožná – tak říkají. A dále manželé Diamondovi říkají, že se vápník z kravského mléka, které se už v žaludku mění v kasein, z toho kaseinu nemůže vůbec vstřebat. Při tom je dobře znám preventivní vliv dostatečného konzumu mléka (a mléčných výrobků) - a tedy i příjem vápníku (kalcia) – proti vzniku osteoporózy. Základní chyba diety ve Fit pro život tkví i v tom, že je hlavní příjem potravy, hlavní jídlo, vlastně až pozdě odpoledne, večer, což nemusí být zdraví prospěšné. Abychom mohli během dne stupňovat naši pracovní sílu a výkonnost, a současně umožnili svému tělu vyloučit jedovaté odpadové látky, manželé Diamondovi doporučují toto schéma:

ZeleninaRÁNO
Čerstvé ovoce a ovocné šťávy
Čerstvá šťáva ze zeleniny a saláty
Dušená zelenina
Syrové ořechy a semena
Obiloviny, chleba, brambory
Luštěniny
Maso, drůbež, ryby, mléčné výrobky
VEČER

Kdo by vydržel při namáhavější práci celé dopoledne, jen na šťávách? Jak by lidé spali, kdyby se jedlo hlavně večer? Ve snaze o štíhlou linii bychom tuto nesmyslnou dietu jistě neměli přebírat. Užitečné je, že vyzdvihuje konzum svěžího ovoce a zeleniny. Jinak většina tvrzení vůbec neodpovídá dnešním znalostem fyziologie a správné výživě.


IkonaAutor: prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc,
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

Začínám mít divný pocit okolo žalůdku, že husbands of Diamant jsou taky fake m:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od RadkaS »

Pablitofracek píše:Začínám mít divný pocit okolo žalůdku, že husbands of Diamant jsou taky fake m:-)
A muj odstavnovac od firmy Norwalk je vlastne taky jenom iluze >:-) , protoze jak jsem se tu docetla, tak firma Norwalk neexistuje :?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 800914 »

jej tu je sranda :)
a mne je asi jedno ci za walkera pisal poďobany silver. bolo to take mile ked som to cital az som kupil prvu centrifůgu. a zajtra idem po moj v poradi stvrty džujser na postu, a tesim sa nanho ako maly.

vecna slava walkerovi aj silverovi, na rano mam pripravenu mrkvu s ananasom.
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

RadkaS píše:
Pablitofracek píše:Začínám mít divný pocit okolo žalůdku, že husbands of Diamant jsou taky fake m:-)
A muj odstavnovac od firmy Norwalk je vlastne taky jenom iluze >:-) , protoze jak jsem se tu docetla, tak firma Norwalk neexistuje :?

Norman Walker a Norwalk

Americký odborník na výživu, Dr. Norman Walker, byl jedním z hlavních a prvotních zastánců přínosů syrové šťávy a přírodního léčení. Sám byl ukázkovým příkladem toho, že pití čerstvých šťáv má ozdravné účinky na lidský organismus. Tím že se dožil více než 100 let ukázal jak velký potenciál čerstvé šťávy skýtají a jak silný může být jejich účinek. Walker onemocněl jako mladík, což ho jen povzbudilo v hledání diety, která by pomohla tělu v samoléčbě. V roce 1910 založil v New Yorku Norwalkskou laboratoř pro vědecký výzkum složení zdravé výživy a v roce 1930 vyvinul rozmělňovací odšťavňovač, který vešel ve známost jako odšťavňovač Norwalk. Walker také sepsal mnoho knih o vztazích mezi vhodným jídelníčkem a zdravím a mnohými je považován za otce dnešního trendu přípravy čerstvých šťáv.


Přejeme Vám pevné zdraví...
ODŠŤAVŇOVAČE s.r.o.
:?
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

800914 píše:jej tu je sranda :)
a mne je asi jedno ci za walkera pisal poďobany silver. bolo to take mile ked som to cital az som kupil prvu centrifůgu. a zajtra idem po moj v poradi stvrty džujser na postu, a tesim sa nanho ako maly.

vecna slava walkerovi aj silverovi, na rano mam pripravenu mrkvu s ananasom.

No já se do Stříbrného Chodce přímo zamiloval, dám si ráno totéž, jen přidám pár jablek. Je dobré to hodit na chvíli do vody s jablečným octem, ať se plísně a houbičky trochu podusí, pak ještě opláchnout a naporcovat. Btw, ananas takto omytý šťavím i s šlupkou, je tam prý víc všeho než uvnitř ... :roll:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 800914 »

vic všeho mozno, ale to by som s neorganickym neskusal,to by bol pmn z tej slupky dost husty chemo koktejl.
ale kupeny organic alebo z vlastnej zahradky preco nie.
inak, moj nazor, ananas je na juicing kedykolvek super kandidat, vytaznost jednickova, lahka priprava, vacsinou lacny, a pozitivna tropik energia, a aj do miksu s inymi frujtmi je vzdy genialny.
ale s mrkvou nedostizny top!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 800914 »

a nie zeby na tom zalezalo ale ten juicer zajtra je v poradi piaty :) zabudol som na šrubovacie HJ doma na slovensku.
cize komplet list zatial pre zajimavost v chronolog poradi:
noname centrifuga
HJ klukovy manual - poddruh srubovaci
compact juicer - elektricky shnek
HJ - prisavkovy
+ novy clen green star twin gear na poste - kurnik 24.12. som nejak prehliadol oznamenku, necakal ze ho dorucia za 24h, tak po nho idem az zajtra 29. prvy pracovny den.

pacil sa mi aj norwalk, ale uz ho nechcem ked neexistuje.
Naposledy upravil(a) 800914 dne úte pro 29, 2009 3:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nibelunga
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 25, 2009 23:40
Bydliště: Palaiochora, Kréta

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Nibelunga »

Vidím, že odšťavování a popíjení dle Silvera Walkera - Stříbrného Chodce - funguje :arrow: jeho sympatizéři jsou plni pozitivní energie i okolo druhé hodiny ranní :D
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

+ novy clen green star twin gear na poste - kurnik 24.12. som nejak prehliadol oznamenku, necakal ze ho dorucia za 24h, tak po nho idem az zajtra 29. prvy pracovny den.

pacil sa mi aj norwalk, ale uz ho nechcem ked neexistuje.[/quote]


Chtěl jsem se zrovna zeptat, jaké jsi měl přístroje a předběhl jsi mě ... :)

Ten green star vypadá super, no my jsme se si s manželkou dali letos na vánoce Angel Juicer ...vyhrál nad Green Starem ve výtěžnosti a vypadá jak malý nosorožec pokřížený se slůnětem. Dnes jsem omylem strčil mezi hřídele za provozu kovovou stěrku, spíše jsem ji tam neopatrně zapoměl a Andělíček to přežil ...stěrka je teď sice jako třetí hřídel, ale za pokus omylem to stálo ... teď nedám na Andělíčka dopustit ... :lol:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 800914 »

neviem ci to bolo aj na mna, ale ja uz mizim do perin, rano vstavam este pred kohutom aby policajti nevideli ze mam bucnutu karu. po to gs-ko musim do susedneho mesta. ona to neni tak uplne posta ale kurierska company co u nas nema depo.
dobru noc vsetkym juicarianom aj chewingerom. love&piss
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

800914 píše:neviem ci to bolo aj na mna, ale ja uz mizim do perin, rano vstavam este pred kohutom aby policajti nevideli ze mam bucnutu karu. po to gs-ko musim do susedneho mesta. ona to neni tak uplne posta ale kurierska company co u nas nema depo.
dobru noc vsetkym juicarianom aj chewingerom. love&piss
Taky krásnou noc všem plnou šťavnatých snů ... :) m:-)
Uživatelský avatar
resolut
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 05, 2008 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od resolut »

Esterka píše:Neexistuje a nikdy neexitovala ani společnost Norwalk, kterou měl údajně založit.
:D

http://www.nwjcal.com/

http://norwalkjuicers.com/

http://norwalkjuicers.net/
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Esterka »

resolut píše:
Esterka píše:Neexistuje a nikdy neexitovala ani společnost Norwalk, kterou měl údajně založit.
:D

http://www.nwjcal.com/

http://norwalkjuicers.com/

http://norwalkjuicers.net/
Trvám na tom, že Walker žádnou firmu nezaložil, protože neexistoval. Nebo si myslíš, že člověk, který údajně založil firmu, žil 118 let a vydal několk knih by po sobě zanechal jen jedno jediné foto???? Nezůstali by žádní potomci ani dědici autorských práv???? A jak je možné, že neexistuje jedniný člověk, který by potvrdil, že se s Walkerem setkal osobně???? Jistě, že existuje pár firem, které nosí jméno Norwalk, vždyť Norwalk je jméno amerického města, tak je logické, že pár firem se tak jmenuje. Opakuji ale, že Walker neexistoval a nemohl tedy založit žádnou firmu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Renáta »

Celkom dobre si viem predstaviť, že na svete existuje človek, ktorý nemá fotografie a ktorého ani nefotili, lebo to napríklad nemal rád. A ktorý nenechal dedičom žiadne práva, jednoducho lebo mu na to nezáležalo. Svetská sláva, poľná tráva. No a prečo tie slová TRVÁM NA TOM? Veď trvaj, to ti nikto neberie, ale je to pre tvoj život také dôležité, aby si sa za to bila? Čo som osobne nezažila, nevidela, neprecítila, na tom netrvám. A na tom trvám (:-) :wink:
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Oriana »

Nepsal náhodou Vandmaker, že se s Wolkerem setkal? Možná si to pletu, podívám se do knížky.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od tristazmista »

Esterko, clovek casem zjisti, ze pokud si neudela vlastni vyzkum a spolyha se na nekoho jinyho, nebo nedej boze na ruzny "odborniky", vedce a hlavne byli plaste oveseny titulama a tukovyma banděrama, tak muze dopadnout velmi spatne...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od RadkaS »

Esterka píše: Trvám na tom, že Walker žádnou firmu nezaložil, protože neexistoval. Nebo si myslíš, že člověk, který údajně založil firmu, žil 118 let a vydal několk knih by po sobě zanechal jen jedno jediné foto???? Nezůstali by žádní potomci ani dědici autorských práv???? A jak je možné, že neexistuje jedniný člověk, který by potvrdil, že se s Walkerem setkal osobně???? Jistě, že existuje pár firem, které nosí jméno Norwalk, vždyť Norwalk je jméno amerického města, tak je logické, že pár firem se tak jmenuje. Opakuji ale, že Walker neexistoval a nemohl tedy založit žádnou firmu.
Ja vubec nechapu, o co tu jde. Me je napriklad uplne ukradeny jestli existoval nebo neexistoval. Ja ho nikdy ani necetla... Nemyslim, ze by se na mem vitarianstvi jeho existence nebo neexistence mela jakkoliv podepsat. Vzdyt je to fuk.
Uživatelský avatar
Pablitofracek
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 26, 2009 17:22
Bydliště: Palaiochora

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Pablitofracek »

Já vnímám obsah knih fiktivního Walkera a jejich poselství stejně jako knihy Carlose Castanedy, které taky naprosto změnily můj život. A stejně tak jako o Walkerovi se diskutuje a špekuluje tak také o donu Juanovi, postavě z knih CC. Jenže co naplat, ať už tu byli a nebo nebyli, jejich poselství je pro mě jasné a srozumitelné - žij jako lidská bytost a pak i z tohoto světa odejdeš jako lidská bytost. Jsem rád, že jsem odkaz těchto fluidních bytostí přijal a že mohu podle něho žít. Haugh
Odpovědět