Dr. Walker - jeho věk a foto

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od johanka »

Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Dr. Norman Walker

Příspěvek od Sasha »

Ahoj (doufám že tu tohl téma někde není), měl bych 2 dotazy ohledně Walkerových tipů:
1./ jeden kamarád mi tvrdil, že se jedná o fiktivní postavu, kterou si vymysleli prodejci juicerů, nevíte o tom něco? Osobně mi to přijde dost nesmysl, ale rači se zeptám...
2/ Jak se tváříte na pití horké vody s citronem? mě to přijde jako zbytečná ztráta enzymů a vitamínů, tož si dávám prostě vodu na pitelnou teplotu, ale třeba je v tom nějaký trik který mi unikl?
No časem se třeba vyrojí další otázky, ještě jsem nedočwetl všechno :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Renáta »

Ale to vieš, že už tu táto téma je :D
viewtopic.php?f=3&t=1691

Ráno pijem pol litra vody s citrónom alebo pomarančom - to je u mňa novinka, začala som s tým v rámci návratovky a zdá sa mi to fajn. Vodu dávam studenú, filtrovanú. Teplú pijem len v rámci pôstu (niekedy), nahrádza mi potrebu použitia klystíru (často). Inak mimo pôstu pijem denne 2 šálky zeleného čaju.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Panda »

K Walkerovi je tu už vlákno Dr. Walker - jeho věk a foto (asi by tohle mohl Hugo přesunout tam), tam se dočteš diskuzi k bodu 1.

... sakryš Renáta byla rychlejší :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Renáta »

(:-) Kto prv vstáva, toho sú boty! m:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Panda »

No jo při půstu je člověk línější se zvednout z postele. :?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Renáta »

Je ti odpustené :D Koľký deň to už ťaháš?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Je ti odpustené :D Koľký deň to už ťaháš?
Teprve 7. Dobře se mi to tentokrát počítá když to souhlasí s kalendářním dnem. :-) (ale je to tady OT)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 2olfess »

Já mám ještě poznámku k té údajně fiktivní postavě Dr. Walkera, co se diskutovalo v druhém vlákně. Problém je v tom, že manželé Diamondovi, autoři knih Fit pro život s ním byli kontaktu a konzultovali s nim části obsahu svých knih a to i v době, kdy jeho věk přesahoval hodně let přes stovku, což jim sám potvrdil. Vidím to spíš jinak, když si prostudujeme věk praktikujících jogínů v Indii, kde jich spusta udělá 120 a víc a drží se pouze vegetariánství, další osobnost syrové stravy Paul Bragg sice zemřel v 95 letech, ale utopením při surfování, naše všežravá prababi (ale bylinkářka a milovnice života) to zabalila v 95 letech (jako její matka a babička)... jinými slovy.. nevidím důvod, proč by to mělo být něco nemožného, spíš mi to zavání tím, jeho osobnost a výsledky ve stravování bagatelizovat a zlehčovat...
Naposledy upravil(a) 2olfess dne ned lis 07, 2010 15:54, celkem upraveno 1 x.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

co se tak dívám, tak nejstarší člověk vůbec se dožil 122 let a ty tady uvádíš, že v Indii jich je spousta co se dožili 120 a více let... zdroj tvé informace? přání otcem myšlenky?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 2olfess »

Miguel píše:co se tak dívám, tak nejstarší člověk vůbec se dožil 122 let a ty tady uvádíš, že v Indii jich je spousta co se dožili 120 a více let... zdroj tvé informace? přání otcem myšlenky?
Ha ha, přání otcem myšlenky,
prosim tě ten věk(statistiky) se počítá hlavně v západních zemích, tedy tam, kde radí odborníci hodně masíčka a bílkovin a tak, to co máš rád.
Pokud se narodíš v Indii, Nepálu a pod., tak se dlouhověkost pro západ nepočítá. Jinak nejstarší člověk, pokud si dobře pamatuju, žil 200 nebo 250 let a pořádal v první polovině 20. století i přednášky na toto téma. Další byl natáčen ještě v roce cca 1986 v Rusku a bylo mu 250 let (ale už nemohl chodit). Jinak platí, že všichni byli samozřejmě vegetariáni(u toho Rusáka nevím) a perfektně umí-uměli ovládat své tělo, nejčastěji pomocí nejvyšších stupňů jógy, takže pro běžného Evropana, který bude následovat rad v tisku je to nereálné.

Abych ti sem dal alespoň něco, tak první kniha o Józe v naší knihovně a jméno: Bhagaván šrí Díp Nárájan Maháprabhudží 135 let
http://www.joga.cz/svamidzi/linie-mistru/mahaprabhudzi/

, ale těch lidí je spousta, to si najdi pak sám, jestli budeš chtít.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od mun »

Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

Nebudu zpochybňovat ta čísla. To je názor proti názoru, budiž. Ale upřímně, lákalo by někoho žít víc než dejme tomu 90 let? Jaká je ta kvalita života? Žít za každou cenu, to bych nemusel teda..
Pozor nemám rád fanaticky maso, dokážu si klidně představit živit se luštěninama, ořechama, přírodníma zdrojema bílkovin... akorát mi to candida nedovoluje.
Ovšem ovoce/zelenina výlučně, to je postavené na hlavu a nikdo mi to nevymluví. Už jenom šílený příjem draslíku a prakticky nulový příjem sodíku způsobí v organismu značnou nerovnováhu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Panda »

Miguel píše:...Ale upřímně, lákalo by někoho žít víc než dejme tomu 90 let? Jaká je ta kvalita života? Žít za každou cenu, to bych nemusel teda...
Pokud zlepšení životního stylu (vita apod.) znamená udržení životní aktivity do vyššího věku, tak to mi rozhodně za to stojí. Snahu o vitariánství, půsty atd. necítím vůbec jako strádání či omezování, naopak to můj život obohacuje díky duševnímu růstu. Oddávání se požitkům mi nepřipadá být vhodným naplněním života. Není tak rozhodující zda je vita to pravé a správné, ale ta snaha o postup a cesta za poznáním je to hlavní co je na tom důležité.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Renáta »

No, mňa neženie túžba byť tu "naveky". Skôr to, aby som nemusela zdochnúť v bolestiach a s dierou v bruchu po rakovine ako moja úbohá mama. Myslím, že tak by sme umierať nemali. Preto sa snažím aj deti naučiť, že jesť sa dá aj lepšie, ako nám ukazuje potravinársky priemysel a že je na osoh občas aj nejesť vôbec.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Jista »

Ty dopisy s Diamondem nic neznamenaji,pokud je Walker fiktivni postava tak neni problem za nej psat dopisy.
co je opravdu divne,ze existoval clovek ktery je lekar,dozil ze 120 let v usa diky stavam a syrove strave,napsal nekolik knih,ktere jsou vetsinou zdarma,a zustala po nem pouze jedna nebo dve fotografie,nic vic.
neni nedine video na you tube,zadni zaci,pacienti,svedci,nikdo kdo by nejak potvrdil jeho pritomnost.a to si myslim ze takovy clovek by v usa docela pritahnul pozornost..neprijde vam to divne?
navic on byl otcem myslenky ze stava odstavena v juiceru nema skoro zadne chemikalie,protoze ty se vazou na hmotu,a ne na stavu,coz mi prijde dost podivna vec..nerikam ze vim jak to,ale vse nasvedcuje je to je jen figurka v zakulisi tovarny na juicery.
Go Raw
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

Panda píše:
Miguel píše:...Ale upřímně, lákalo by někoho žít víc než dejme tomu 90 let? Jaká je ta kvalita života? Žít za každou cenu, to bych nemusel teda...
Pokud zlepšení životního stylu (vita apod.) znamená udržení životní aktivity do vyššího věku, tak to mi rozhodně za to stojí. Snahu o vitariánství, půsty atd. necítím vůbec jako strádání či omezování, naopak to můj život obohacuje díky duševnímu růstu. Oddávání se požitkům mi nepřipadá být vhodným naplněním života. Není tak rozhodující zda je vita to pravé a správné, ale ta snaha o postup a cesta za poznáním je to hlavní co je na tom důležité.

takže namazat si rohlík máslem a marmeládou na snídani je vlastně "oddávání se požitkům":-)
já mám spíš pocit, že vám z toho jídla spíš trochu hrabe... normální člověk by jedl tak či onak, magor by tak jedl a chodil po světě a šířil svoje evangelium /já jím správně, vy ostatní chcípnete/
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

Renáta píše:No, mňa neženie túžba byť tu "naveky". Skôr to, aby som nemusela zdochnúť v bolestiach a s dierou v bruchu po rakovine ako moja úbohá mama. Myslím, že tak by sme umierať nemali. Preto sa snažím aj deti naučiť, že jesť sa dá aj lepšie, ako nám ukazuje potravinársky priemysel a že je na osoh občas aj nejesť vôbec.
Nejhorší je umřít zdravej (:-)
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

Jista píše:Ty dopisy s Diamondem nic neznamenaji,pokud je Walker fiktivni postava tak neni problem za nej psat dopisy.
co je opravdu divne,ze existoval clovek ktery je lekar,dozil ze 120 let v usa diky stavam a syrove strave,napsal nekolik knih,ktere jsou vetsinou zdarma,a zustala po nem pouze jedna nebo dve fotografie,nic vic.
neni nedine video na you tube,zadni zaci,pacienti,svedci,nikdo kdo by nejak potvrdil jeho pritomnost.a to si myslim ze takovy clovek by v usa docela pritahnul pozornost..neprijde vam to divne?
navic on byl otcem myslenky ze stava odstavena v juiceru nema skoro zadne chemikalie,protoze ty se vazou na hmotu,a ne na stavu,coz mi prijde dost podivna vec..nerikam ze vim jak to,ale vse nasvedcuje je to je jen figurka v zakulisi tovarny na juicery.
je tu někdo, kdo by přežil jen na ovocných a zeleninových šťávách aspoň rok? to je extrémní kravina, která přinese akorát zdravotní obtíže. žádný sodík, přebytek draslíku, vápník ze zeleniny se špatně vstřebává, budou chybět proteiny, budou chybět tuky.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Renáta »

Miquel, asi sa nezhodneme. Podľa mňa je celkom fajn odísť napríklad v spánku, ako starý človiečik, ktorého čas už prišiel. Aj to sa stáva a naozaj sú ľudia, ktorí umierajú zdraví.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

Renáta píše:Miquel, asi sa nezhodneme. Podľa mňa je celkom fajn odísť napríklad v spánku, ako starý človiečik, ktorého čas už prišiel. Aj to sa stáva a naozaj sú ľudia, ktorí umierajú zdraví.
a na co umřel Norman Walker? přestal mu fungovat odšťavňovač počítám.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Renáta »

Ja neviem, Miquel a ani ma to vôbec nezaujíma. Je mi to fuk.
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

Pablitofracek píše:A tohle mě vážně pobavilo:

Některé nevhodné až směšné diety

Vloženo: 29.7.2005
Kapitoly o obezitě - 23. díl

OvoceNěkteré diety „neříkají pravdu“. Je to např. tzv. dělená dieta, která doporučuje jíst odděleně bílkoviny od sacharidů. Při bílkovinném dnu jíte jen bílkoviny, případně část dne jen bílkoviny, bez příkrmů. Dieta to není neúspěšná, protože v bílkovinný den jíte např. jen maso bez příloh (chléb, rýže, brambory, těstoviny, knedlíky), takže je energetická dodávka podstatně menší.
Úspěšná, ale ne zdravá, je tzv. bezsacharidová dieta a jí podobná tzv. bodová dieta, která skutečně drasticky omezuje, prakticky téměř vynechává, sacharidy (chléb, rýže, knedlíky, těstoviny, rýže, ovoce atd.), povoluje téměř neomezený konzum tuků i bílkovin (maso, vejce). Při této dietě nepociťujete celkem hlad, působí ale nedobře neomezeným příjmem tuků a téměř nulovou dodávkou vlákniny a vitaminů. Nebezpečí této diety, a to hlavně u starších lidí, je i v tom, že je „aterogenní“, podporuje a urychluje vznik aterosklerózy.

Svým způsobem byla nevhodná až směšná dieta uváděná v bestselleru v USA (!!) v knize manželů Diamondových. I když o ni Americká Národní rada proti zdravotním podvodům (National Council against Health Frauds) píše: „Tato kniha se zdá být bezpříkladnou podle množství dezinformací, které obsahuje. Zdálo by se, že její jediný společenský význam tkví v tom, že posloužila jako dobrý ukazatel neznalosti národa v oblasti zdraví a výživy“, tato dieta (kniha) byla v USA bestsellerem a dobře se prodávala i u nás a mnozí lidé ji pokládali za něco super. Známý časopis Allure o ni napsal: „O zažívání byly řečeny už všechny nesmysly, ale i soustavně nejšílenější nápady vycházely v knize Fit pro život, kterou redaktoři Národní rady proti podvodům nazvali jednou z nejsměšnějších knih o dietách, které kdy byly napsány.“ Základní smyšlenka je dělení 24 hodinového dne na tři zažívací fáze: Od poledne do 8 hodin večer se přijímá energie, jí se, od 8 hodin večer do 4 hodin ráno se přijatá potrava odbourává a vstřebává, a od 4 hodin ráno do 12 hodin v poledne tělo přijatou potravu zpracovává a vylučuje toxický odpad. Není prý zdraví prospěšné tento rytmus nabourávat jídlem v nevhodnou dobu, takže se od rána do 12 hodin smí jíst jenom ovoce a pít ovocné šťávy. Žertovné na tom je, že žádné takové fáze neexistují. Autoři konfabulují, že fáze vylučování toxického odpadu je klíčem v ubývání hmotnosti. Protože toxický odpad, není-li vyloučen, přeměňuje se do tuku. Autoři také zakazují současně jíst bílkoviny a sacharidy (a přitom zapomínají, že např. povolené luštěniny obsahují hodně bílkovin). Manželé Harvey a Marylin jsou i proti současnému konzumu různých bílkovin, takže se nemají jíst spolu ryby, běžné maso, vejce, mléčné výrobky, ořechy (pro svůj obsah bílkovin!), protože z toho vzniká v žaludku kvašení, hniloba, s následným pálením žáhy a nutnou konzumací prášků. Chceme-li pociťovat překypující radost ze života, musíme jíst jen živou stravu, tedy svěží ovoce i zeleninu, nic denaturovaného a znehodnoceného, např. vařením, pečením. Zbavíme-li se „jedovatých odpadových produktů“ a zbytků látkové výměny, které v sobě nosíme, budeme hubnout. Manželé Diamondovi nemají rádi mléko a mléčné výrobky. Táží se (doopravdy!): „Krávy přece mléko nepijí, tak proč bychom ho pili my?“ A jako další nesmysl píší: „Mléko a mléčné výrobky sehrávají dominantní roli při vzniku obezity“. A dále „mléko se nesnáší s ničím“, „mléko a mléčné výrobky vytvářejí ve střevech slizovitý povlak (sticky goo)“ – a je-li organizmus zatížen tímto povlakem, je redukce váhy téměř nemožná – tak říkají. A dále manželé Diamondovi říkají, že se vápník z kravského mléka, které se už v žaludku mění v kasein, z toho kaseinu nemůže vůbec vstřebat. Při tom je dobře znám preventivní vliv dostatečného konzumu mléka (a mléčných výrobků) - a tedy i příjem vápníku (kalcia) – proti vzniku osteoporózy. Základní chyba diety ve Fit pro život tkví i v tom, že je hlavní příjem potravy, hlavní jídlo, vlastně až pozdě odpoledne, večer, což nemusí být zdraví prospěšné. Abychom mohli během dne stupňovat naši pracovní sílu a výkonnost, a současně umožnili svému tělu vyloučit jedovaté odpadové látky, manželé Diamondovi doporučují toto schéma:

ZeleninaRÁNO
Čerstvé ovoce a ovocné šťávy
Čerstvá šťáva ze zeleniny a saláty
Dušená zelenina
Syrové ořechy a semena
Obiloviny, chleba, brambory
Luštěniny
Maso, drůbež, ryby, mléčné výrobky
VEČER

Kdo by vydržel při namáhavější práci celé dopoledne, jen na šťávách? Jak by lidé spali, kdyby se jedlo hlavně večer? Ve snaze o štíhlou linii bychom tuto nesmyslnou dietu jistě neměli přebírat. Užitečné je, že vyzdvihuje konzum svěžího ovoce a zeleniny. Jinak většina tvrzení vůbec neodpovídá dnešním znalostem fyziologie a správné výživě.


IkonaAutor: prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc,

..na autora tohoto článku mám "vlastní názor" a to především kvůli jeho mylným informacím souvisejícím s dostatečnou konzumací mléka (a mléčných výrobků) a vznikem osteoporózy. Uvádím zde odkazy, kde se o tom můžete přesvědčit sami....
http://www.magazinzdravi.cz/mleko-vapnik-a-zlomeniny
http://www.magazinzdravi.cz/osteoporoza-20090212
http://www.magazinzdravi.cz/jaka-je-pre ... steoporozy
http://www.magazinzdravi.cz/proc-dochaz ... ibyvajicim
http://www.magazinzdravi.cz/jaka-je-uci ... steoporozy
http://www.magazinzdravi.cz/co-rikate-m ... m-vyrobkum
http://www.magazinzdravi.cz/na-internet ... ch-vyrobku
a jiné další http://www.magazinzdravi.cz/osteoporoza
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Enzym »

Miguel píše:
Renáta píše:Miquel, asi sa nezhodneme. Podľa mňa je celkom fajn odísť napríklad v spánku, ako starý človiečik, ktorého čas už prišiel. Aj to sa stáva a naozaj sú ľudia, ktorí umierajú zdraví.
a na co umřel Norman Walker? přestal mu fungovat odšťavňovač počítám.
Migueli, Dr Walker nikdy nezemřel, protože se taky nikdy nenarodil. Je to smyšlená osoba vytvořená za účelem reklamy výrobci odšťavňovačů.
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Enzym »

Terka píše:
Pablitofracek píše:A tohle mě vážně pobavilo:

Některé nevhodné až směšné diety

Vloženo: 29.7.2005
Kapitoly o obezitě - 23. díl

OvoceNěkteré diety „neříkají pravdu“. Je to např. tzv. dělená dieta, která doporučuje jíst odděleně bílkoviny od sacharidů. Při bílkovinném dnu jíte jen bílkoviny, případně část dne jen bílkoviny, bez příkrmů. Dieta to není neúspěšná, protože v bílkovinný den jíte např. jen maso bez příloh (chléb, rýže, brambory, těstoviny, knedlíky), takže je energetická dodávka podstatně menší.
Úspěšná, ale ne zdravá, je tzv. bezsacharidová dieta a jí podobná tzv. bodová dieta, která skutečně drasticky omezuje, prakticky téměř vynechává, sacharidy (chléb, rýže, knedlíky, těstoviny, rýže, ovoce atd.), povoluje téměř neomezený konzum tuků i bílkovin (maso, vejce). Při této dietě nepociťujete celkem hlad, působí ale nedobře neomezeným příjmem tuků a téměř nulovou dodávkou vlákniny a vitaminů. Nebezpečí této diety, a to hlavně u starších lidí, je i v tom, že je „aterogenní“, podporuje a urychluje vznik aterosklerózy.

Svým způsobem byla nevhodná až směšná dieta uváděná v bestselleru v USA (!!) v knize manželů Diamondových. I když o ni Americká Národní rada proti zdravotním podvodům (National Council against Health Frauds) píše: „Tato kniha se zdá být bezpříkladnou podle množství dezinformací, které obsahuje. Zdálo by se, že její jediný společenský význam tkví v tom, že posloužila jako dobrý ukazatel neznalosti národa v oblasti zdraví a výživy“, tato dieta (kniha) byla v USA bestsellerem a dobře se prodávala i u nás a mnozí lidé ji pokládali za něco super. Známý časopis Allure o ni napsal: „O zažívání byly řečeny už všechny nesmysly, ale i soustavně nejšílenější nápady vycházely v knize Fit pro život, kterou redaktoři Národní rady proti podvodům nazvali jednou z nejsměšnějších knih o dietách, které kdy byly napsány.“ Základní smyšlenka je dělení 24 hodinového dne na tři zažívací fáze: Od poledne do 8 hodin večer se přijímá energie, jí se, od 8 hodin večer do 4 hodin ráno se přijatá potrava odbourává a vstřebává, a od 4 hodin ráno do 12 hodin v poledne tělo přijatou potravu zpracovává a vylučuje toxický odpad. Není prý zdraví prospěšné tento rytmus nabourávat jídlem v nevhodnou dobu, takže se od rána do 12 hodin smí jíst jenom ovoce a pít ovocné šťávy. Žertovné na tom je, že žádné takové fáze neexistují. Autoři konfabulují, že fáze vylučování toxického odpadu je klíčem v ubývání hmotnosti. Protože toxický odpad, není-li vyloučen, přeměňuje se do tuku. Autoři také zakazují současně jíst bílkoviny a sacharidy (a přitom zapomínají, že např. povolené luštěniny obsahují hodně bílkovin). Manželé Harvey a Marylin jsou i proti současnému konzumu různých bílkovin, takže se nemají jíst spolu ryby, běžné maso, vejce, mléčné výrobky, ořechy (pro svůj obsah bílkovin!), protože z toho vzniká v žaludku kvašení, hniloba, s následným pálením žáhy a nutnou konzumací prášků. Chceme-li pociťovat překypující radost ze života, musíme jíst jen živou stravu, tedy svěží ovoce i zeleninu, nic denaturovaného a znehodnoceného, např. vařením, pečením. Zbavíme-li se „jedovatých odpadových produktů“ a zbytků látkové výměny, které v sobě nosíme, budeme hubnout. Manželé Diamondovi nemají rádi mléko a mléčné výrobky. Táží se (doopravdy!): „Krávy přece mléko nepijí, tak proč bychom ho pili my?“ A jako další nesmysl píší: „Mléko a mléčné výrobky sehrávají dominantní roli při vzniku obezity“. A dále „mléko se nesnáší s ničím“, „mléko a mléčné výrobky vytvářejí ve střevech slizovitý povlak (sticky goo)“ – a je-li organizmus zatížen tímto povlakem, je redukce váhy téměř nemožná – tak říkají. A dále manželé Diamondovi říkají, že se vápník z kravského mléka, které se už v žaludku mění v kasein, z toho kaseinu nemůže vůbec vstřebat. Při tom je dobře znám preventivní vliv dostatečného konzumu mléka (a mléčných výrobků) - a tedy i příjem vápníku (kalcia) – proti vzniku osteoporózy. Základní chyba diety ve Fit pro život tkví i v tom, že je hlavní příjem potravy, hlavní jídlo, vlastně až pozdě odpoledne, večer, což nemusí být zdraví prospěšné. Abychom mohli během dne stupňovat naši pracovní sílu a výkonnost, a současně umožnili svému tělu vyloučit jedovaté odpadové látky, manželé Diamondovi doporučují toto schéma:

ZeleninaRÁNO
Čerstvé ovoce a ovocné šťávy
Čerstvá šťáva ze zeleniny a saláty
Dušená zelenina
Syrové ořechy a semena
Obiloviny, chleba, brambory
Luštěniny
Maso, drůbež, ryby, mléčné výrobky
VEČER

Kdo by vydržel při namáhavější práci celé dopoledne, jen na šťávách? Jak by lidé spali, kdyby se jedlo hlavně večer? Ve snaze o štíhlou linii bychom tuto nesmyslnou dietu jistě neměli přebírat. Užitečné je, že vyzdvihuje konzum svěžího ovoce a zeleniny. Jinak většina tvrzení vůbec neodpovídá dnešním znalostem fyziologie a správné výživě.


IkonaAutor: prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc,

..na autora tohoto článku mám "vlastní názor" a to především kvůli jeho mylným informacím souvisejícím s dostatečnou konzumací mléka (a mléčných výrobků) a vznikem osteoporózy. Uvádím zde odkazy, kde se o tom můžete přesvědčit sami....
http://www.magazinzdravi.cz/mleko-vapnik-a-zlomeniny
http://www.magazinzdravi.cz/osteoporoza-20090212
http://www.magazinzdravi.cz/jaka-je-pre ... steoporozy
http://www.magazinzdravi.cz/proc-dochaz ... ibyvajicim
http://www.magazinzdravi.cz/jaka-je-uci ... steoporozy
http://www.magazinzdravi.cz/co-rikate-m ... m-vyrobkum
http://www.magazinzdravi.cz/na-internet ... ch-vyrobku
a jiné další http://www.magazinzdravi.cz/osteoporoza

Rajko Doleček je velkým propagátorem mléka a považuje ho za nejzdravější potravinu pro všechny lidi na světě, bez ohledu na případné alergie či intolerance.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Jista »

Diamond skoncil zaplisnenej a s rakovinou u dr.Younga,presel na tuky a zeleninu.

neco podobneho co radi jsem jedl dva roky,a mel jsem silenou krev,kysele telo,hruza..varene plus ovoce nefunguje.to je uz lepsi varene plus zelenina a tuk.
Go Raw
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Marci »

Me prijde uzitecnejsi se zamyslet nad starym porekadlem: snidej jako kral,o obed se rozdel s pritel a veceri dej nepriteli.
A snidane nemusi byt nutne rano,ale trebas az kol 11. Rekla bych,ze stridmost je nad skladbu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

V knize Ryzí energie od Susannah & Leslie Kenton, vydanou Votobií v Olomouci v r. 1995, v edici Fit pro život, přeloženou Romanem Panáčkem, z anglického originálu Raw Energy, vydaného naklad. Vermilion an imprint of Ebury Press, London 1994, se na str. 25 (kromě jiných tuším) píše cit:" Americký expert na terapii syrových džusů dr. Norman W. Walker, NYNÍ 107 LETÝ, se pomocí syrové stravy zbavil trýznivých bolestí způsobených zánětem nervů a poté se vrhl do psaní množství knih pojednávajících o tom, jak tyto potraviny využít k dosažení zářivého zdraví."

Dál se tam též píše (str.22-29) cit:" Ironií je, že mnoho nejnadšenějších pionýrů syrové stravy zjistilo, že jejich objevy jsou založeny na osobních zdravotních potížích. Ukázalo se totiž, že jejich nemoci může vyléčit jen syrová strava. Ve většině případů si vysloužili posměch svých profesionálních kolegů, ale i vděčnost mnoha stovek pacientů, kteří si mysleli, že se budou cítit špatně až do konce svého života.....Jedením nevařené stravy se z vážných chorob vyléčilo mnoho dalších lékařů a léčitelů. K syrové stravě jako k poslední instanci se uchýlila dánská lékařka Kristine Nolfiová se snahou porazit rakovinu prsu. A zvítězila. Pak začala tuto přírodní formu léčby učit své pacienty. Její úspěch byl tak velký (stejně jako vztek, jenž vyvolaly její metody mezi ortodoxními kolegy), že se naprosto vzdala používání syntetických léků a založila sanatorium Humlegaarden v Dánsku, které také vedla až do své smrti v roce 1957. Na její práci navázal dr. F. Skott Andersen.....Naturopatka Ann Wigmoreová, zakladatelka Hippokratova institutu zdraví v Bostonu, je nyní ve věku sedmdesáti let a cestuje po celém světě, pořádá přednášky a píše o syrové stravě, která změnila její život, když jí bylo padesát a byla velmi vážně nemocná. Německý vědec Arnold Ehret trpěl onemocněním srdečního svalu, špatnou činností ledvin a Brightovou nemocí, než přišel na to, že jej od těchto chorob může vyléčit půst a čerstvé ovoce, a to pouze za zlomek nákladů, jež ho doposud stály všechny předešlé léčebné metody. Přesvědčený o zdraví devastujících účincích špatné stravy, konkrétně "interním znečištění", jež způsobují v tračníku, vyvinul slavnou bezlepkovou dietu, s níž seznamoval širokou veřejnost v Evropě a Americe až do své smrti v roce 1922."

Též se tam uvádějí další jména a příběhy pionýrů syrové stravy jako cit:"švýcarský lékař Max Bircher-Benner, nar.v r. 1867, Max Gerson, blízký současník Bircher-Bennera. Gerson se stal tím, co svého času nazval jeden z jeho pacientů, Albert Schweitzer, "jedním z nejznamenitějších géniů v historii lékařství". Americký dentista Weston A. Price, který v letech 1920 až 1940 cestoval po celém světě a studoval přírodní národy-přičemž pozoroval zejména vývin jejich kostí, výskyt zubního kazu a všeobecné a mentální zdraví odloučeně žijících kultur. Na základě tohoto bádání vznikla fascinující kniha Nutrition and Physical Degeneration (Výživa a fyzická degenerace), vydaná v roce 1945, v níž podrobně dokumentoval své nálezy včetně fotografií a statistik......Po práci v terénu se Price vrátil do Ameriky, kde začal obhajovat návrat k prostým, čerstvým plodinám, pěstovaným v organicky hnojené půdě. Zjistil však, že i jeho, podobně jako Gersona, Bircher-Bennera a mnoho dalších zastánců změn v dietě lidí, vyloučili ze společnosti. Jeho přístup byl příliš radikální a jednoduchý a příliš ekologický, než aby jej mohla spolknout vědecky smýšlející komunita, zasvěcená producentům vysokých technologií a zasnoubená s myšlenkou snižování nemocí pouze jako záležitostí jednoduchých příčin a z toho plynoucích jednoduchých následků. Přesto, stejně jako zjištění McCarrisona za posledních 40 let, i Priceovy intuice byly a jsou stále více potvrzovány epidemiologickými výzkumy na celém světě. Další potvrzení Priceových poznatků přišlo od amerického lékaře Francise M. Pottengera. Jeho laboratorní objevy týkající se čerstvých potravin a jejich účinků na zdraví člověka vzešly paralelně s Priceovými epidemiologickými studiemi....Pověst Pottengerovy kliniky v Los Angeles rapidně rostla díky ohromujícím úspěchům s léčbou vzdorujících nemocí a přinesla mu celosvětového uznání. Opíral se o svou metodu léčby pacientů pomocí diety syrové stravy, která zahrnovala i syrové zeleninové šťávy...

Evropská tradice využívání nevařených jídel k léčbě různých chorob a povýšení zdraví na vysokou úroveň pokračuje s úspěchem na věhlasných klinikách, jakými jsou nemocnice Bircher-Bennerova (Curych), Ringbergova (Tergensee, SRN) a Sanatorium biologie (Bayern, SRN). Ve Švédsku profesor Henning Karstrom a mnoho jeho dalších vynikajících kolegů pokračují ve výzkumu a učení diety na bázi syrové stravy. Ve Finsku to jsou zase A. I. Virtanen a Pentti K. Hietala, jejichž rozsáhlé a komplexní výzkumy specifických biochemických vlastností a fyziologických účinků syrové stravy jsou docela ohromující...V Británii, Novém Zélandu, Austrálii a jižní Africe žije mnoho lékařů a naturopatů, kteří v tichosti léčí své pacienty dietou syrové stravy. Dokonce v Americe, kde má vysoce specializovaná, na pilulky orientovaná medicína nejsilnější základnu, vzrůstá potřeba diety syrové stravy-jedna z nejprestižnějších amerických lékařských společností, Kaiser-Permanente, se nyní honosí Ústavem pro zlepšení zdraví, jenž využívá syrové diety k léčbě pacientů trpících takovými nemocemi, jako je obezita, vysoký krevní tlak a cukrovka. Živé potraviny a džusy jsou na celém světě částí tzv. mírné léčby rakoviny.
Přesto všechno jsou však různým odborným školením, kterých se účastní většina lékařů, tyto principy léčby, podtrhující užívání syrové stravy, stále cizí. Rovněž mnoho britských a amerických doktorů je v nevýhodě co se týče četby vědeckonaučných publikací, neboť většina této literatury není v angličtině, což je odrazem daleko větší pozornosti, kterou pojednávanému tématu věnují v jiných zemích..."


...ani bych se nedivila, kdyby se v Americe podařilo "ututlat" Walkera, vzhledem k tomu jak se jim podařilo a bohužel asi i stále daří "ututlávat" všemožné informace, jako např. i možná pravdu o 11.září...
Naposledy upravil(a) Terka dne čtv pro 02, 2010 4:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

Na serveru Zdraví na dlani.cz je uvedeno spoustu informací týkajících se Dr. Normana W. Walkera, jsou tam rovněž i knihy ke stažení viz.
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... /index.htm
http://sk2.goo.cz/download/index.htm
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Panda »

Jista píše:...varene plus ovoce nefunguje.to je uz lepsi varene plus zelenina a tuk.
Já bych řekl že tepelná úprava jídla znamená především "předspálení" stravy, ze které se pak mnohem snáze získávají hlavně sacharidy jako zdroj energie. Cukry v ovoci jsou také zdrojem energie, proto jsou méně vhodným doplňkem k vařené stravě než zelenina, která je zdrojem spíš jiných složek než energetických.
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

midsummer píše:Myslím, že p-Průchová s mb začala asi tak ve svých padesáti letech. Jinak celkem dost pěkný dokument s ní je v cyklu "Jak se žije těm, kteří vědí co jedí":
http://www.infomag.cz/subsist/MB/
Díky za uvedenej link, je to zajímavý dokument :)...i když s většinou informací, které učí makrobiotika nesouhlasím...
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Terka »

Sasha píše:Ahoj (doufám že tu tohl téma někde není), měl bych 2 dotazy ohledně Walkerových tipů:
1./ jeden kamarád mi tvrdil, že se jedná o fiktivní postavu, kterou si vymysleli prodejci juicerů, nevíte o tom něco? Osobně mi to přijde dost nesmysl, ale rači se zeptám...
2/ Jak se tváříte na pití horké vody s citronem? mě to přijde jako zbytečná ztráta enzymů a vitamínů, tož si dávám prostě vodu na pitelnou teplotu, ale třeba je v tom nějaký trik který mi unikl?
No časem se třeba vyrojí další otázky, ještě jsem nedočwetl všechno :-)

K 2./...taky jsem si kladla podobnou otázku, nejen co se týče ztrát enzymů a vitamínů, ale toho, že horký to podle mě Walker také nemohl pít, napadlo mě jestli to není jen nepřesně přeloženo.. Osobně to piju tak teplý jak to jde, ale zas ne moc, abych si nespálila d.... :)
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

Panda píše:
Jista píše:...varene plus ovoce nefunguje.to je uz lepsi varene plus zelenina a tuk.
Já bych řekl že tepelná úprava jídla znamená především "předspálení" stravy, ze které se pak mnohem snáze získávají hlavně sacharidy jako zdroj energie. Cukry v ovoci jsou také zdrojem energie, proto jsou méně vhodným doplňkem k vařené stravě než zelenina, která je zdrojem spíš jiných složek než energetických.

http://www.magazinzdravi.cz/co-to-jsou- ... e-strave-d
http://www.magazinzdravi.cz/kde-se-nach ... -vyzive-ma
http://www.magazinzdravi.cz/hledani?q=sacharidy
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

Zkuste se zeptat na Walkera přímo Marilyn Diamond..
Tady je odkaz na fais
http://www.facebook.com/pages/Marilyn-D ... 2196511155
nebo na její server http://www.marilyndiamond.com/
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Enzym »

Terka píše:Zkuste se zeptat na Walkera přímo Marilyn Diamond..
Tady je odkaz na fais
http://www.facebook.com/pages/Marilyn-D ... 2196511155
nebo na její server http://www.marilyndiamond.com/
Obávám se, že pokud v minulosti paní Diamond tvrdila, že se Walkerem zná, tak bude muset v této pohádce pokračovat. Přece nemůže najednou říct, že si přátelství s Walkerem kdysi vymyslela, protože tato fitkívní postava byla v USA svého času dost populární. :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 2olfess »

Jo a ty autorky knih o ryzím zdraví si to taky vymyslely, že s nim byly v kontaktu, a když v první polovině dvacátého století (kdy ještě vůbec nebyl známý) vyvíjel speciální odšťavňovač NORWALK :wink: , jmenoval se tak, ne? Tak už se počítalo s tím, že se o pár desetiletí později použije toto "virtuální" jméno.. :shock:

Jinak mimochodem, zemřel v roce 1984 (prý ve spánku)? Nebo tak nějak, to mu bylo 118, 116 let, pracovat přestal krátce po 100. To znamená, někdy koncem šedesátých let, v té době nebylo vůbec populární nebo aktuální zabývat se zdravou výživou, tato vlna přišla až mnohem později a dneska graduje a troufám si tvrdit, že do obřích rozměrů. Jinak popularizátorem šťáv byl v USA někdo jiný, ale nedovedu si teď vybavit jeho jméno.

Každopádně, čistě hypoteticky, ten člověk co to psal, byl génius, kdyby jenom napsal ten mix šťáv na léčení nemocí, který funguje, tak je to hodně..
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od 2olfess »

Terko vítej zde, ty si se tak krásně rozepsala, vůbec to nestíhám číst :!: :wink:
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od levandulka »

Spýtať sa na Wolkera môžte aj p. J.Kordicha.

Kordich was fortunate to have worked with Walker from the late ’40s until Walker’s death in 1985.
http://www.facebook.com/jaykordich

Inak nerozumiem, prečo sa Dr. Walker spochybňuje práve na vita fóre :(

Terka, ďakujem za odkazy.
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Sasha »

Terka píše: K 2./...taky jsem si kladla podobnou otázku, nejen co se týče ztrát enzymů a vitamínů, ale toho, že horký to podle mě Walker také nemohl pít, napadlo mě jestli to není jen nepřesně přeloženo.. Osobně to piju tak teplý jak to jde, ale zas ne moc, abych si nespálila d.... :)
njn tak to děláme stejně :-)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od 2olfess »

Sasha píše:
Terka píše: K 2./...taky jsem si kladla podobnou otázku, nejen co se týče ztrát enzymů a vitamínů, ale toho, že horký to podle mě Walker také nemohl pít, napadlo mě jestli to není jen nepřesně přeloženo.. Osobně to piju tak teplý jak to jde, ale zas ne moc, abych si nespálila d.... :)
njn tak to děláme stejně :-)
No horká se pít samozřejmě nedá. Ale bohatě stačí teplá, pokud si ji dáte na lačno, jak to děláte, příp. přidáte citron. Samozřejmě se ztrátou enzymů z citrónu v nápoji si starosti nedělá nikdo, protože se jedná o takovou prkotinu, která nestojí ani za řeč, pokud zařadíte během dne vita stravování.
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Norman Walker

Příspěvek od Terka »

2olfess píše:
Sasha píše:
Terka píše: K 2./...taky jsem si kladla podobnou otázku, nejen co se týče ztrát enzymů a vitamínů, ale toho, že horký to podle mě Walker také nemohl pít, napadlo mě jestli to není jen nepřesně přeloženo.. Osobně to piju tak teplý jak to jde, ale zas ne moc, abych si nespálila d.... :)
njn tak to děláme stejně :-)
No horká se pít samozřejmě nedá. Ale bohatě stačí teplá, pokud si ji dáte na lačno, jak to děláte, příp. přidáte citron. Samozřejmě se ztrátou enzymů z citrónu v nápoji si starosti nedělá nikdo, protože se jedná o takovou prkotinu, která nestojí ani za řeč, pokud zařadíte během dne vita stravování.
dík za re: :)
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

2olfess píše:Terko vítej zde, ty si se tak krásně rozepsala, vůbec to nestíhám číst :!: :wink:
:)
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

levandulka píše:Spýtať sa na Wolkera môžte aj p. J.Kordicha.

Kordich was fortunate to have worked with Walker from the late ’40s until Walker’s death in 1985.
http://www.facebook.com/jaykordich

Inak nerozumiem, prečo sa Dr. Walker spochybňuje práve na vita fóre :(

Terka, ďakujem za odkazy.

Nemáš za co, i já ti děkuju za zajímavý odkaz :)
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

2olfess píše:Jo a ty autorky knih o ryzím zdraví si to taky vymyslely, že s nim byly v kontaktu, a když v první polovině dvacátého století (kdy ještě vůbec nebyl známý) vyvíjel speciální odšťavňovač NORWALK :wink: , jmenoval se tak, ne? Tak už se počítalo s tím, že se o pár desetiletí později použije toto "virtuální" jméno.. :shock:

Jinak mimochodem, zemřel v roce 1984 (prý ve spánku)? Nebo tak nějak, to mu bylo 118, 116 let, pracovat přestal krátce po 100. To znamená, někdy koncem šedesátých let, v té době nebylo vůbec populární nebo aktuální zabývat se zdravou výživou, tato vlna přišla až mnohem později a dneska graduje a troufám si tvrdit, že do obřích rozměrů. Jinak popularizátorem šťáv byl v USA někdo jiný, ale nedovedu si teď vybavit jeho jméno.

Každopádně, čistě hypoteticky, ten člověk co to psal, byl génius, kdyby jenom napsal ten mix šťáv na léčení nemocí, který funguje, tak je to hodně..

..hezky jsi to napsal :) .....přesto ale, že furt, i po tom co jsem četla tady i jinde včetně diskuze na Freshness.cz, na Dr. Normana W. Walkera spíš věřim než nevěřim, si myslim, že mnohem důležitější otázkou je, jestli všechno to co je v těch jeho knihách uvedeno a co propagují i ostatní vitariáni, je správné a pravdivé...

Syrová strava, bezesporu do jídelníčku člověka patří...ale jak postupně poznávám, v současných nedokonalých podmínkách, které tu panují od potopy světa, není asi možné pouze syrovou stravou pokrýt všechny potřebné živiny a prvky důležité pro život.

Docela zajímavé články k tomu jsou v těchto odkazech
http://www.magazinzdravi.cz/plamen-je-nepritel

http://www.magazinzdravi.cz/v-jakem-nad ... ychom-meli

http://www.magazinzdravi.cz/hledani?q=s ... %A1+strava
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Miguel »

http://www.magazinzdravi.cz/plamen-je-nepritel
a není to rouhání, uvést to sem?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od buc11 »

Walkrova existence není důležitá, stačí že to funkuje, búch taky není a nikomu to nevadí
bezesporu je dobré číst, ovšem prospěšnější vyzkoušet a tak sem u toho zvostal, rozdíl byl příliš výrazný
čet sem i že po 3 dnech bez H2O se zemře, měl sem trochu obavy, ale uklidňovala mne smrt v tak libém rozpoložení
už mě nic nenapadá
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

buc11 píše:Walkrova existence není důležitá, stačí že to funkuje, búch taky není a nikomu to nevadí
bezesporu je dobré číst, ovšem prospěšnější vyzkoušet a tak sem u toho zvostal, rozdíl byl příliš výrazný
čet sem i že po 3 dnech bez H2O se zemře, měl sem trochu obavy, ale uklidňovala mne smrt v tak libém rozpoložení
už mě nic nenapadá
búch ne, ale Bůh jo :wink:
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Terka »

Miguel píše:http://www.magazinzdravi.cz/plamen-je-nepritel
a není to rouhání, uvést to sem?
proč?
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od Sasha »

Souhlasim s terkou, je důležité pochybovat a znát odpovědi na běžné protiargumenty... jinak ale to co tam píšou- brambory, luštěniny a spol, docela jsem se pobavil...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Dr. Walker - jeho věk a foto

Příspěvek od buc11 »

Terka píše:
buc11 píše:Walkrova existence není důležitá, stačí že to funkuje, búch taky není a nikomu to nevadí
bezesporu je dobré číst, ovšem prospěšnější vyzkoušet a tak sem u toho zvostal, rozdíl byl příliš výrazný
čet sem i že po 3 dnech bez H2O se zemře, měl sem trochu obavy, ale uklidňovala mne smrt v tak libém rozpoložení
už mě nic nenapadá
búch ne, ale Bůh jo :wink:
a dyby náhodou nebyl, vadilo by to moc?
Odpovědět