Codex Ali

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Xion píše:
oleji sa nedalo zarabat, takze je jasne, ze "chemo won".

Ten kvalitny vitamin C si mozes objednat priamo na badatelovi:
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=54
Mam aj ten prasok askorbatu vapenateho, je uplne uzasny, no Jarda hovori, ze prilis drahy oproti http://eshop.vinarskepotreby.cz/index.p ... 7&Itemid=1
no mne Damian z badatela zarucil, ze ani vysoke davky askorbatu vapenateho niesu pre telo problem, pretoze ide o vapnik v prirodnej vazbe. Tazko povedat, ci tomu verit, ale pripadnym oblickovym kamenom zabranis zvysenymi davkami horcika. Celkovo sa k megadavkam vitaminu C doporucuje zvysit prijem: B1, B6, B12, E, kyseliny listovej, selenu, zinku a horciku, vtedy telo s tym vitaminom C naraba najefektivnejsie, samozrejme spolu s bioflavoidmi, aby predlzili posobenie vitaminu C v tele z 2 na 12 hodin.
Ahoj chlape!
tak tu lněnou kůru jsem četl opravdu tuhle, nikdy jsem nezkoušel, i když lněný olej je nejčastěji používaným speciálním rostlinným olejem v mé kuchyni, já to z něj cejtil vždycky :wink: . Jsem přes 90% vitarián, můžu to příští rok vyzkoušet, díky za tip! Akorát uvidim, jestli ještě snesu tvaroh, no uvidíme, možná proč ne.

U toho prvního odkazu mě překvapily výhonky pšenice 3. - 10 cm 100g, obsah 12.000 mg vit C ???? :shock: Ale ten zbytek ovozel už tak zářný nebyl, celý jsem samo zatim nestihl. O ty ledviny se při těch našich dávkách nebojim, ale budu se pozorovat dál, kdybych něco zaznamenal, dám vědět !
S těma vinařskejma potřebama si mi udělal velkou radost, akorát jsem to tam zatim pod pojmem askorbát vápenatý nenašel :oops: , ale podivam se líp pozdějc.

Xion, díky moc za super odkazy a tipy :D !
Zatim
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Ufff, díky vám oběma, olfessi a Xione, budu to muset nastudovat...Ale jak jsem to v rychlosti zběžně prohlédla, myslím, že to jsou moc dobré informace. :D
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Codex Ali

Příspěvek od Xion »

olfess píše: Ahoj chlape!
tak tu lněnou kůru jsem četl opravdu tuhle, nikdy jsem nezkoušel, i když lněný olej je nejčastěji používaným speciálním rostlinným olejem v mé kuchyni, já to z něj cejtil vždycky :wink: . Jsem přes 90% vitarián, můžu to příští rok vyzkoušet, díky za tip! Akorát uvidim, jestli ještě snesu tvaroh, no uvidíme, možná proč ne.

U toho prvního odkazu mě překvapily výhonky pšenice 3. - 10 cm 100g, obsah 12.000 mg vit C ???? :shock: Ale ten zbytek ovozel už tak zářný nebyl, celý jsem samo zatim nestihl. O ty ledviny se při těch našich dávkách nebojim, ale budu se pozorovat dál, kdybych něco zaznamenal, dám vědět !
S těma vinařskejma potřebama si mi udělal velkou radost, akorát jsem to tam zatim pod pojmem askorbát vápenatý nenašel :oops: , ale podivam se líp pozdějc.

Xion, díky moc za super odkazy a tipy :D !
Zatim
araila píše: Ufff, díky vám oběma, olfessi a Xione, budu to muset nastudovat...Ale jak jsem to v rychlosti zběžně prohlédla, myslím, že to jsou moc dobré informace. :D
Rad som bol napomocny.
Moznost objednat si askorbat vapenaty najdete na tej prvej linke, co som uviedol. Ide o pH neutralnu formu, ktora neprekyseluje telo. (dovazaju ho z anglicka odtialto: http://www.expresschemist.co.uk/product ... owder.html)

O vitamine C sa oplati jednoznacne vediet pravdu, ide o preskumanu, akurat ututlanu vec. Preto som si dal tolko namahy, a precital som si celu knihu, a chvilu aj prediskutoval s ludmi, co uz megadavky absolvovali.
Moj vlastny vylepsovak, co ma napadol, je spojit to este s urinoterapiou. Vitamin C sa vylucuje mocom, akurat zistujem, ci ide este o pre telo pouzitelny vitamin C. Ak ano, tak nieje o com: Kazde 2 hodiny si vytlacit jeden pomaranc, rozmiesat donho 1,5g vitaminu C, zalahnut, a cyklovat vlastnu moc. Myslim, ze za 12-24 hodin by mohlo byt akekolvek prechladnutie prec. Dnes som to vyskusal, aby som dorazil to zacinajuce prechladnutie, co som si cez tyzden kvoli fyzickej praci v tejto kose nemohol celkom doliecit, no uz po 2 davkach pomarancovej stavi s 1,5g vitC a jednom vypiti mocu to zmizlo, no nebolo to prepuknute prechladnutie, udrzoval som to cez tyzden na uzde tymi 5-7g C denne, takze na take co je v plnom prude, kedy uz clovek uplne sopli, by mozno trebalo tymto sposobim ist aj cely den.
Olfess, este chcem upozornit, aby si zbytocne nevyhadzoval peniaze a neposkodzoval si pecen, ze 99,9% lanovych olejov na trhu je pokazenych a vhodnych akurat tak na lakovanie dreva. Lanovy olej sa kazi do 3 dni, ak je zle uzavrety alebo pri izbovej teplote, ak je spravne vylisovany a hned vzduchotesne uzavrety, a uskladneny v tme a v ladnicke, vydrzi cca mesiac-dva (bez otvorenia), alebo 3 tyzdne po otvoreni a skladovani v chlade a tme. V mraznicke vydrzi cca pol roka. Ak vidis v predajni flasku uskladnenu mimo chladnicky, je pokazeny. Ak vidis flasku, ktora je v ladnicke, ale je na svetle, je pokazeny. Ak vidis flasku, ktora je v ladnicke a tme, ale nebola po vylisovani hned vzdochotesne uzavreta, je pokazeny. Ak vidis flasku, ktora je v tme, ladnicke a bola dobre vzduchotesne uzavreta, ale doba lisovania bola viac ako pred mesiacom, je pokazeny. Toto je aj dovod, preco liecba podla Budwig ludom nefunguje, s pokazenym olejom si ludia platia za poskodzovanie pecene, nic viac. Prave pre toto je lanovy olej pre komercne ucely takmer nepouzitelny. V Bratislave poznam jedno miesto, kde to lisuju kazde 2-3 tyzdne a robia teda pouzitelny olej, v Prahe tiez. V predajnach kupovat su vyhodene peniaze.

Medzi ovozelom su specialne druhy velmi bohate na vitamin C, cize by sa dali dosiahnut aj niekolkogramove davky denne, bez pouzitia syntetickeho vitaminu C. Treba ich vsak objavit. Vidis, napriklad vyhonky psenice, 100g vyhonkov by si dokazal zjest, ale niekde som cital aj o inych plodoch, kedy dosiahnut 5g-10g denne nieje problem.

Uvidime vsak, co nam urobi s vitaminom C Codex Ali... potom mozno bude dobre poznat tie plody. :-)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Xion píše: Prave pre toto je lanovy olej pre komercne ucely takmer nepouzitelny. V Bratislave poznam jedno miesto, kde to lisuju kazde 2-3 tyzdne a robia teda pouzitelny olej, v Prahe tiez. V predajnach kupovat su vyhodene peniaze.
No, to jsou nesmírně důležité a zajímavé informace! Děkuji mnohokrát, Xione. :D
A mohl bys sem dát také info, kde se v Praze dá ten čerstvě vylisovaný a správně uzavřený (uskladněný) lněný olej sehnat?
Díky
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Codex Ali

Příspěvek od Fiona »

K tomu lnenemu oleji - ona totiz pointa je v tom, ze nenasycene MK oxidujou, zatimco nasycene jsou temer vecne. A ze ma lneny olej tech nenasycenych opravdu hodne, kazivost tomu odpovida (receno hodne zjednodusene).

Takze to resim tradicne diletantsky a prakticky - proste si do salatu davam namisto lneneho oleje lneny sliz a manana :) Jednoduse zaleju lnena seminka neprilis studenou vodou a necham pul hodiny tak. Slizu spousta. To by v tom byl cert aby v tom nebyly nejake ty kosher Ω3 a spol. No ale kdyby prece jen, aspon to dobre maze 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Codex Ali

Příspěvek od culka »

Uz 20 mesiacov mam rakovinu alebo teda uz nemam a 20 mesiacov jem denne rozmackany banan s lanovym olejom, bielym jogurtom (tvaroh tu stoji za h..., slany alebo priserne suchy) a cerstvo pomletym lanom. Recept uz mam vymakany, doplnam lyzickou kakaa, skorice a naklicenou mungo fazulou. Naozaj to jem denne a tesim sa na to ako male decko.

Skoro od zaciatku som brala vyssie davky vitaminu C, po operacii som to ustalila na 12g denne, takto to pokracovalo pocas radiacie, po nej som ho znizila na 10g denne. V novembri som sa vratila do pracovneho procesu, parkrat zabudla a niekedy po novom roku prestala brat uplne. Vzdy, ked sa na mna nieco tlacilo, som si dala preventivne C-cko v davke az do posr. co je u mna okolo 5g naraz, ale v pripade stresu kludne moze byt aj viac.

V Hornovych knihach sa pise, ze srdciari, ktori brali lieky na znizenie zrazanlivosti krvi a zaroven mali to stastie mat aj rakovinu, nikdy nemali metastazy. Nie ze by sme sa s mojim muzom nejak extra zaoberali mojou rakovinou, ale po tejto informacii som sa ho spytala, co v tich bylinach vlastne bolo, co mi namiesal. Viac menej same antikoagulanty. Mozno aj preto sa to svinstvo nevratilo. Tazko sa bunka niekde zachyti, ked ju rychloprudiaca krv stale strhava.

Kedze uz naozaj neviem, co robit aby som eliminovala bolesti panvovych kosti, tak som zase zacala brat C-cko, momentalne 6-7g. Uvidime.

Moja dcera mala N1H1 a ked ju uz prestalo bavit byt chora, tak zacala brat Vit C, 4g kazde 2-3 hodiny a za dva dni bola v poriadku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Codex Ali

Příspěvek od Xion »

Vyborne culka, diky za info.

araila, tak som pozrel ten druhy kontakt a blbo som si to pamatal. Je to az pri Znojme. http://www.agro-el.cz/
Myslim, ze posielaju vacsie mnozstvo, 5 litrov, takze treba to rozliat do 2-3dcl flasticiek a zamrazit. Kontakt mam od Jardu zo zdravi-az.cz. Prvy kontakt v BA je u http://www.subotic.sk/index2.php. Ja berem od Subotica a absolutna spokojnost, rovno po lisovani to vzduchotesne uzavre do 260ml flasiek a skladuje v ladnicke, kym si to zakaznik nezobere. Vdaka Bohu za tohto cloveka.
Este ma napadla moznost obvolat vyrobcov v Prahe, a zistit si, ci nahodou niekto z nich nelisuje priamo v Prahe. Ak ano, tak sa s nim dohodnut, ze v den lisovania by si si zobrala vacsie mnozstvo a zamrazila. V mraznicke to vydrzi pol roka, mozno aj rok (ale musi to byt fakt dobre uzavrete, naplnit az po okraj a dobre uzavret, olej pri zmrazeni objem zmensuje, takze flaska nepraskne)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Nechcem vám to tu kaziť, ale akosi mi je najbližší ten názor, že vit. doplnky sú najkratšia cesta k zbytočne drahému moču. Ak jem vita a ešte k tomu veľký podiel bio, nie je zbytočné sa pchať vitamínmi v tbl? No, už som ticho :oops:
http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Renátko,
já bych s tebou i souhlasil, ještě před 100 lety bych ti dal fakt za pravdu, ale vzhledem k dnešní katastrofální situaci v obsahu živin ovozelu jsem se rozhodl takto. Asi na tom bude jinak Buc, který si velkou část pěstuje sám na zahradě, ale já jsem z města, takové možnosti bohužel nemám. Nejsem s ovozelem žádný začátečník a vnímám velmi dobře co jim a současná kvalita není v pořádku ani náhodou a to si vybírám velmi obezřetně.... rok od roku se to zhoršuje, ostatně už si začínám všímat i toho, že zatímco dřívější leadeři (Walker, Bragg) se dožívali vysokého věku nebo zemřeli při serfování - Bragg 95 let, tak dnešní již takové výsledky nemají ani omylem, rakoviny, srdeční příhody a pod. :?: :?: Ovozel obsahuje maximálně prý 5 % z původního výčtu, ale já myslim, že je to ještě méně, vůbec by mě nepřekvapilo 2 - 3%. V pohodě můžou být možná lidé, kteří toho sní na kila, ale to já bohužel nejsem, to nesnesu a nebo lidi co ovládají tělo - např. Pavel Mácha z Půstu.cz, tam snad jednou dospěju, to bych si moc přál být skutečně nezávislý (:-) .

Co se týče toho odkazu na odborníky a vědce, nezlob se, ale já už jim v tomto nevěřím ani slovo, na to se o danou problematiku jako stravovaní, alternativy a léčení zabývám moc dlouho a podvodů, podvůdků a vyložených sviň...n jsem už viděl příliš mnoho na to, aby mě už konečně nezajímali. Ta chytřejší a menší část z nich nestojí o to, abychom byli zdraví a ta větší část z nich je bohužel povětšinou tak hloupá, že neni schopna přemýšlet samostatně a že jim nedochází o co tady jde; samozřejmě čest vyjímkám, ty zase zajímají mě :wink:

V tom odkazu na článek byla věta, že odborníci tvrdí, že vyšší dávky vitamínu C jsou především zcela neúčinné..... :roll: , mluví s náma jak s hlupákama, pořád dokola, už mě nebaví, netvrdim, že některé výroky nemůžou být pravdivé, ale opakuji už mě nezajímaj..
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Xion,
díky za info o oleji. Zatím jsem si hlídal, aby byl v tmavém skle, v papírové krabičce a uchovával ho v lednici. Chuťově mi zežluknul jenom jednou za cca 4 roky používání těchto olejů, ale obsahově už tedy mohl být šmejd od začátku... Budu si na to dávat pozor, zkusim tedy někoho v Praze a příští rok dám pravděpodobně i tu tvoji kůru.
Zatím
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Pokud někdo najdete v Praze kontakt na výrobce, kde by se dal sehnat ten čerstvý lněný olej, dejte, prosím, vědět. Sama se také poptám. :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Video 8 min s českými titulky (nutno nastavit) z
RAW FOOD FESTIVALU nebo konference na konci roku 2008 v Nizozemí:

Odpověď na otázku, co pro nás bude znamenat Codex Alimentarius:
http://www.youtube.com/watch?v=E7Ve4moMTL0
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Renáta píše:...sú najkratšia cesta k zbytočne drahému moču. http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
Renato,
ještě poslední věc, ty limity a hranice pro vitamíny a minerály jsou v současné době nastaveny v některých případech na 10% skutečné výše potřeby člověka, ovšem v mnoha případech spíš na 1%, tedy doporučovaný limit je 100 NÁSOBNĚ nižší než by měl být. ....Proto jsou starosti o zbytečně drahou moč vyplavující chudáky vitamíny pravděpodobně zcela bezpředmětné. Otázka stojí takto, zda je vůbec v našich silách, jakýmikoliv prostředky zažít alespoň jeden den v životě, kdy přijmu akutečně vše v optimální dávce pro náš organismus, můj soukromý názor je, že to pravděpodobně asi vůbec možné není, že to může být tedy jenom větší průšvih nebo menší průšvih a že je dnes aktuální více než jindy stav našeho čakrárního systému a "doping" našeho těla touto cestou.

ALe ber to jako moji úvahu, žádné dogma ;)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

olfess píše: Otázka stojí takto, zda je vůbec v našich silách, jakýmikoliv prostředky zažít alespoň jeden den v životě, kdy přijmu akutečně vše v optimální dávce pro náš organismus, můj soukromý názor je, že to pravděpodobně asi vůbec možné není, že to může být tedy jenom větší průšvih nebo menší průšvih a že je dnes aktuální více než jindy stav našeho čakrárního systému a "doping" našeho těla touto cestou.
Olfessi, mohl bys sem napsat něco konkrétnějšího ohledně čakrálního systému a co přesně jsi tím měl na mysli?
Díky
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

olfess píše:Renátko,
já bych s tebou i souhlasil, ještě před 100 lety bych ti dal fakt za pravdu, ale vzhledem k dnešní katastrofální situaci v obsahu živin ovozelu jsem se rozhodl takto.
Takže myslíš, Olfessi, že je lepší zobat tabletky než bioovozel?

A ještě jedna osobní otázka, je-li to možné, kolik dní jsi držel půst aspoŇ o vodě?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Codex Ali

Příspěvek od culka »

Michal, ovozel alebo zelovoc zajedat tabletkami.

Vcera v noci som sa tu vyslintala a nasledne mi to neodislo, takze znovu. Ked si vlozim do www.nutridiary.com co zjem v priebehu dna, tak mi to pri vitamine C vybehne na 500-600mg. Ako rakovinac potrebujem aspon 4.5g. Takze pre mna to znamena vsetko co sa da cerstve plus doplnit co chyba.

Vcera som dostala knizku Simply Organic a v kapitole ako a co kupovat je vymenovanych dirty dozen, cize 12 najviac chemiou postihnutych druhov ovocia a zeleniny: Jablka, paprika, celer, ceresne, hrozno, salat, nektarinky, broskyne, hrusky, zemiaky, spenat a jahody.
Co sa clovek natrapi, kym sa normalne naje.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Takže myslíš, Olfessi, že je lepší zobat tabletky než bioovozel?

A ještě jedna osobní otázka, je-li to možné, kolik dní jsi držel půst aspoŇ o vodě?[/quote]


Ne, nemyslím, že je lepší zobat tabletky než ovozel, ale jak už jsem napsal (nečteš starší reakce :wink: ..) mám obavy, že ovozel už neobsahuje to, co obsahoval, čili ovozel plus doplňovat. Ostatně tabletky neobsahují enzymy, tedy tím, že bych se vykašlal na vita a vrhnul se na tabletky a vařené, bych si samozřejmě vůbec nepomohl. Nicméně, jasně jsem uvedl, že se jedná o můj postoj k vlastnímu organismu, ostatní nechť přijmou co uznají za vhodné. :wink:

Půst jsem držel vždy pouze o vodě, nejdéle 3 týdny, začínal jsem s ním už před lety. Jsem přesvědčen, že je možné se vzdát stravy zcela a doplňovat jiným způsobem, bohužel toho zatím nejsem schopen, ale jsem přesvědčen na 90 % :), že toho v tomto životě schopen ještě budu 8)
Naposledy upravil(a) olfess dne ned pro 20, 2009 20:23, celkem upraveno 1 x.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

culka píše:Michal, ovozel alebo zelovoc zajedat tabletkami.

Vcera v noci som sa tu vyslintala a nasledne mi to neodislo, takze znovu. Ked si vlozim do http://www.nutridiary.com co zjem v priebehu dna, tak mi to pri vitamine C vybehne na 500-600mg. Ako rakovinac potrebujem aspon 4.5g. Takze pre mna to znamena vsetko co sa da cerstve plus doplnit co chyba.

Vcera som dostala knizku Simply Organic a v kapitole ako a co kupovat je vymenovanych dirty dozen, cize 12 najviac chemiou postihnutych druhov ovocia a zeleniny: Jablka, paprika, celer, ceresne, hrozno, salat, nektarinky, broskyne, hrusky, zemiaky, spenat a jahody.
Co sa clovek natrapi, kym sa normalne naje.
A to ještě doufej, že ty potraviny dlouho neležely na pultech, případně s nimi ještě speciálně nezacházeli, protože obsah vitamínů, který mají u jednotlivých kusu ovozelu uveden je v ideálním případě :idea: .
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

araila píše:
olfess píše: Otázka stojí takto, zda je vůbec v našich silách, jakýmikoliv prostředky zažít alespoň jeden den v životě, kdy přijmu akutečně vše v optimální dávce pro náš organismus, můj soukromý názor je, že to pravděpodobně asi vůbec možné není, že to může být tedy jenom větší průšvih nebo menší průšvih a že je dnes aktuální více než jindy stav našeho čakrárního systému a "doping" našeho těla touto cestou.
Olfessi, mohl bys sem napsat něco konkrétnějšího ohledně čakrálního systému a co přesně jsi tím měl na mysli?
Díky
Arailo,
nemohl, ne že bych nechtěl, ale potřebuju o tom víc nastudovat a hlavně si v praxi odzkoušet. Je to trošku běh na delší trať, v tuto chvíli si o tom ještě netroufnu podrobně debatit. :wink:
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Tak dobře, díky. :wink:

Začínám mít z toho všeho hlavu nadranc....tedˇ jsem se tu ještě dočetla o maximálně kontaminovaném ovoci (což je prakticky veškeré, které jím... :roll: )...tak mne pomalu začíná přepadat pocit marnosti....jestli není lépe toho ovoce jíst méně, požírat jen nějaké ty potravinové doplňky....aby nebylo ještě hůř! :?

Olfessi, používáš nějaký vodní filtr, destilaci nebo reverzní osmózu? Mám dojem, že bez toho člověk z těla ta svinstva asi nedostane....
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Piju už několik let destilku i mimo půst, beru si ji i mimo domov, s sebou do města :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Codex Ali

Příspěvek od culka »

To som tomu dala. Musim to tu doplnit a prelozit/opisat z tej knizky aj zvysok.
Ak preferujete neorganicky zelovoc, nasledujuce potraviny maju najnizsie mnozstvo pesticidov (podla Environmental Working Group )
cibula, avokado, spargla, mango, kiwi, banany

Boutenkovci najcastejsie kupuju berries, podla Viktorky sa daju najmenej zababrat pesticidami. V podstate ma pravdu, cim uz budes posypat maliny, ked rastu ako burina.

Nemate niekedy pocit, ze ked sme za komancov mali v zime k dispozicii jablka, korenovu zeleninu, kyslu kapustu a kubanske pomarance, tak to mozno bolo pre nase tela aj lepsie ako ked sa teraz napchavam cilskym hroznom, mexickym avokadom, kalifornskou kukuricou,....???
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Codex Ali

Příspěvek od mira »

Jó, kubánští pomerančové asi mnozí ani nezažili. :)
Rovnováha v přírodě byla porušená už tehdy, jak jsem částečnou gramotností
zjistil v ekologických katastrofách z 1987. :roll:
Všeho s mírou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Mne to hlava neberie, vrhnúť sa na vysoké dávky vitamínov. Veď to, čo obsahuje ovozel v prirodzenej forme, do tbl nikdy nevopcháš - napríklad enzýmy sa nedajú strčiť do tbl. či kapsule alebo prášku. A neviem, či to bez nich nie je len taký bastard. Myslím, že ešte stále vieme príliš málo o tom, ako to všetko spolu "hrá" napríklad v takej obyčajnej čučoriedke. Zostávam pri ovozeli :wink:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

Renáta píše:Veď to, čo obsahuje ovozel v prirodzenej forme, do tbl nikdy nevopcháš
A je tělo vůbec schopno vstřebat umělý vitamín?

Už dost dlouho žiju v iluzi, že lidské tělo má raději organické formy.
A tabletka mi taková nepřijde.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Codex Ali

Příspěvek od buc11 »

Michal S. píše:
Renáta píše:Veď to, čo obsahuje ovozel v prirodzenej forme, do tbl nikdy nevopcháš
A je tělo vůbec schopno vstřebat umělý vitamín?

Už dost dlouho žiju v iluzi, že lidské tělo má raději organické formy.
A tabletka mi taková nepřijde.
a už je to i vědecky prověřeno, a s tím céčkem to je známý 30 let, měl sem v rodině jednu, kerá to aplikovala a skončila jako ležák (tedy ne jen kvuli tomu)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Renáta píše:Mne to hlava neberie, vrhnúť sa na vysoké dávky vitamínov. Veď to, čo obsahuje ovozel v prirodzenej forme, do tbl nikdy nevopcháš - napríklad enzýmy sa nedajú strčiť do tbl. či kapsule alebo prášku. A neviem, či to bez nich nie je len taký bastard. Myslím, že ešte stále vieme príliš málo o tom, ako to všetko spolu "hrá" napríklad v takej obyčajnej čučoriedke. Zostávam pri ovozeli :wink:
Zjišťuju (Renato),
že ty příspěvky píšu úplně zbytečně. A koukám, že minimálně 2 další lidi rovněž. Vůbec nejde o to, že máte jinej názor,ten vám přeju a respektuju, ale nezlob se na mě, jsi schopna, když už ne odkazy, tak alespoň 3 příspěvky dříve si přečíst než by budeš psát o enzymech, o kterých jsem tady psal na odpověď, myslim Michalovi? :roll:
JInak jezte a užívejte co uznáte za vhodné, je to vaše zdraví a je to jenom na vás. Jsem rád, že stálo pár lidem za to, věnovat energii tomuto fóru a napsat sem zajímavé info, protože většinou tu energii člověk tady spíš nechá na několikanásobné opakování toho co napsal, než by ji dostal zpět...

Každopádně, Xione děkuju za zajímavé informace a prosím tě o to, když budeš mít zase nějaké zajímavé info, hoď to sem na web, čas se krátí, nestíháme si pohlídat všechno :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Michal S. píše:
Renáta píše:Veď to, čo obsahuje ovozel v prirodzenej forme, do tbl nikdy nevopcháš
A je tělo vůbec schopno vstřebat umělý vitamín?

Už dost dlouho žiju v iluzi, že lidské tělo má raději organické formy.
A tabletka mi taková nepřijde.
Tak jestli je schpno ho vstřebat nebo ne, tak to musí člověk nastudovat a pokud možno ještě vyzkoušet, jinak je to mlácení prázdné slámy. A o tom, že tělo má raději organickou formu nikdo nepochybuje, ale nebudu opakovat posledních 20 příspěvků od pisatelu v tomto vlákně, kde to nikdo nezpochybňuje, opět plácání prázdé slámy.....
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

buc11 píše:
Michal S. píše:
Renáta píše:Veď to, čo obsahuje ovozel v prirodzenej forme, do tbl nikdy nevopcháš
A je tělo vůbec schopno vstřebat umělý vitamín?

Už dost dlouho žiju v iluzi, že lidské tělo má raději organické formy.
A tabletka mi taková nepřijde.
a už je to i vědecky prověřeno, a s tím céčkem to je známý 30 let, měl sem v rodině jednu, kerá to aplikovala a skončila jako ležák (tedy ne jen kvuli tomu)
Jo tak tohle je nejlepší:
Je to vědecky prověřeno už 30 let? Co, že to škodí nebo že to neškodí?
Nějaká paní někde byla vážně nemocná a brala nějaké vitamíny, nevíme které (nebo buc myslel vit. C?) a v jakém množství? Vzhledem k tomu, že byla nemocná, tak k tomu pravděpodobně přispěli i ty( ale nejen) umělé vitamíny, o kterých nevíme, které přesně brala a v jakém množství, tedy je "logické", že je to škodlivé a neúčinné .. :roll:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Xione,
IMPÉRIUM VRACÍ ÚDER

podle průzkumů, prováděných ve Švédsku prý může užívání vitamínu C nad 1000 mg denně o 1/4 zvýšit pravděpodobnost výskytu šedého zákalu ve stáří. Došli k tomu kuriózní "vědeckou" metodou, sledovali 8 let 24600 žen, které užívali pravidelně nebo občas !!! :lol: potravinové doplňky s vitamínem C. Žádný další doprovodný vliv sledován nebyl, protože u těch co brali vit. C pravidelně nebo občas :lol: nad 1000 mg byla o 25 % větší PRAVDĚPODOBNOST (nejmenovali onemocnění, prostě pouze pravděpodobnost) vzniku šedého zákalu, tedy vyvodili, že to bude tím vit. C.

Ne vy pitom.i,
šedý zákal vzniká nedostatečným vyživováním očního nervu a očního svalu, když už se bavíme o vitamínech, je tam deficit vit A a dalších živin, nejprve v důsledku deficitu a nežádoucích přebytků např. ze zaneřáděných střev dochází k oslabení jater - přestávaj zvládat, po té se snaží suplovat práci ledviny než to začnou balit a jenom přežívaj a prakticky ihned po té dochází k těmto očním potížím. Tento proces je do určité míry vratný. Chudáčci malí, zase vedle, jako s tim cholesterolem :roll: , ale zase budou mít soudruzi z Codexu Alimentarius radost a o to jde dne spředevším :wink:

Článek zde:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/18743 ... zakal.html
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Codex Ali

Příspěvek od culka »

To je ako ked Mayo clinic skumala vit C a kontrolnej skupine davali placebo tak zjavne ine, ze si ho ludia z tejto skupiny doplnali sami aj bez vedomia lekarov. No skoro ako ja.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

olfess píše:JInak jezte a užívejte co uznáte za vhodné, je to vaše zdraví a je to jenom na vás.
Správně, co je Boží Bohu, co je císařovo císaři.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Michal S. píše:
olfess píše:JInak jezte a užívejte co uznáte za vhodné, je to vaše zdraví a je to jenom na vás.
Správně, co je Boží Bohu, co je císařovo císaři.
S tím Bohem by to chtělo příjem Boží "MANY" Michale S., pokud už jsi na takové úrovni, v opačném případě je totiž ten hrubohmotný zbytek stravy nyní už bohužel císařův celý :wink: .

A ještě jsem se tě chtěl zeptat na tuto větu, pokud tě to nebude obtěžovat:
Nikdy jsem nepochyboval o přínosech Monsanta blahu lidstva.

- to si myslel vážně nebo ironicky?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

olfess píše:S tím Bohem by to chtělo příjem Boží "MANY" Michale S.,
100% souhlas
olfess píše:pokud už jsi na takové úrovni,
bohužel nejsu zdaleka na takové úrovni, ale snažím se
olfess píše:A ještě jsem se tě chtěl zeptat na tuto větu, pokud tě to nebude obtěžovat:
Nikdy jsem nepochyboval o přínosech Monsanta blahu lidstva.

- to si myslel vážně nebo ironicky?
Samo že ironie, ani mě nenapadlo, že by mohlo být chápáno jinak. Kdybych je považoval za altruistické spasitele lidstva asi bych nebyl na vitariánu :)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

MichalS,
jsem mile překvapen :wink: .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

olfess píše: Zjišťuju (Renato),
že ty příspěvky píšu úplně zbytečně. A koukám, že minimálně 2 další lidi rovněž.
Ale nepíšeš. Veď to nepíšeš azda len pre mňa. Alebo človek nemôže mať iný pohľad, iný pocit, iný názor? :wink: Veď ty jedz megadávky vitamínov a ja si budem jesť či nejesť (nech žije pôst), čo ja chcem. Skrátka žuj a nechaj žuť. :D
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Renátko, já mám obavy, že z tebe dostanu infarkt navzdory tvému krásnému jménu, milé povaze a vysokým dávkám vit. C. :lol: . Zlatíčko, já jsem ti psal, že jsem rád že máš jinej názor, jenom že mě mrzí, že nečteš ty příspěvky a pořád dokola reaguješ na něco jinýho (např, že jsem něco nevzal na vědomí, třeba enzymy a já o nich PSAL V PŘEDCHOZÍM příspěvku, který si nečetla nebo zapomněla :)) :!:, a ty mi to uděláš zas :lol: tudíž to je zbytečně únavné, podivej:

Zjišťuju (Renato),
že ty příspěvky píšu úplně zbytečně. A koukám, že minimálně 2 další lidi rovněž. Vůbec nejde o to, že máte jinej názor,ten vám přeju a respektuju, ale nezlob se na mě, jsi schopna, když už ne odkazy, tak alespoň 3 příspěvky dříve si přečíst než budeš psát o enzymech, o kterých jsem tady psal na odpověď, myslim Michalovi? JInak jezte a užívejte co uznáte za vhodné, je to vaše zdraví a je to jenom na vás...... většinou tu energii člověk tady spíš nechá na několikanásobné opakování toho co napsal,


tvá odpověď:
Ale nepíšeš. Veď to nepíšeš azda len pre mňa. Alebo človek nemôže mať iný pohľad, iný pocit, iný názor? :wink: Veď ty jedz megadávky vitamínov a ja si budem jesť či nejesť (nech žije pôst), čo ja chcem. Skrátka žuj a nechaj žuť. :D

Jdu si lehnout (:-), asi budu jsem přetaženej, dobrou noc .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

(:-) Super, no netvrdím, že všetko čítam - mám resty v čítaní príspevkov(veď som aj písala, že sa vám sem nechcem do toho veľmi pliesť). Len som akosi chcela teda vyjadriť osobný postoj k doplnkom. To je celé. :D
Dúfam, že sa necítiš "pretaženej" kvôli mne :wink: Hm, ja ešte nejdem do perín, pri pôste energia aj bez doplnkov :wink: m:-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Codex Ali

Příspěvek od mira »

olfess píše: jinej názor,ten.. respektuju
:mrgreen:
Všeho s mírou.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

mira píše:
olfess píše: jinej názor,ten.. respektuju
:mrgreen:
Máš pocit, že ne? :wink: To mě znáš dost málo, ale škoda je, že jsem tebe nepoznal prakticky vůbec, žádné novinky, žádné tipy, žádné zájmy o nové věci, které by mohly obohatit ostaní, prostě nic. Jenom tu a tam verš ( to bylo fajn :) ) a rejpání. No, vzhledem k tomu, že už jsem se rozhodl, že tady na vitarianovi nechci a nebudu pobývat, protože je to pro mě ztráta času a zbytečně vynaložená energie, tak ti třeba vznikne hned víc prostoru, chlape :wink: .
Měj se hezky :idea:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Codex Ali

Příspěvek od buc11 »

olfess píše:
mira píše:
olfess píše: jinej názor,ten.. respektuju
:mrgreen:
Máš pocit, že ne? :wink: To mě znáš dost málo, ale škoda je, že jsem tebe nepoznal prakticky vůbec, žádné novinky, žádné tipy, žádné zájmy o nové věci, které by mohly obohatit ostaní, prostě nic. Jenom tu a tam verš ( to bylo fajn :) ) a rejpání. No, vzhledem k tomu, že už jsem se rozhodl, že tady na vitarianovi nechci a nebudu pobývat, protože je to pro mě ztráta času a zbytečně vynaložená energie, tak ti třeba vznikne hned víc prostoru, chlape :wink: .
Měj se hezky :idea:
proč vytýkat vitariánovi na vitarian foru že je vitarian a není třeba adventista 8.dne?
vitariáni (opravdoví ) jsou opravdu nudní patrony,
akorát jí nevařený, nejsou choří (měli by nebýt)
jsou radostní (měli by být)
páč život je v každým okamžiku přes fšechny hrozby unikátní (je)
já bych věnoval tu přebytečnou energii na vlastní prožívání než perly sviním
ale zas přijď
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

proč vytýkat vitariánovi na vitarian foru že je vitarian a není třeba adventista 8.dne?
vitariáni (opravdoví ) jsou opravdu nudní patrony,
akorát jí nevařený, nejsou choří (měli by nebýt)
jsou radostní (měli by být)
páč život je v každým okamžiku přes fšechny hrozby unikátní (je)
já bych věnoval tu přebytečnou energii na vlastní prožívání než perly sviním
ale zas přijď[/quote
]

Tak to si dovoluji oponovat, v zahraničí nejsou, to jen tady jsou takový, ona s tím souvisí spousta věcí, ono to není jenom o tom, kousat do rajčat a do okurek , ale mám obavu, že bytostem na určitý úrovni to prostě nedochází, i když to dávám na vrub hlavně minerální a vitamínový podvýživě a to nějak nerejpám :!: , to myslim smrtelně vážně :idea: , všimni si schopnosti myšlení a energie Marie nebo Xiona a srovnej to se starousedlíky. Takže vlastní přebytečnou energii si s dovolením věnuji tam, kam uznám za vhodné a přijdu se sem podívat, jak neustále točíte dokola to samé, bez jakéhokoliv východiska další( po kolikátý už) rok :wink:. ..a mimochodem, speciálně na tebe jsem Buci docela zvědavej :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

olfess píše: No, vzhledem k tomu, že už jsem se rozhodl, že tady na vitarianovi nechci a nebudu pobývat, protože je to pro mě ztráta času a zbytečně vynaložená energie, tak ti třeba vznikne hned víc prostoru, chlape :wink: .
Šmankote, babičko, čaruj :roll:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

olfess píše:všimni si schopnosti myšlení a energie Marie nebo Xiona a srovnej to se starousedlíky.
olfess píše:No, vzhledem k tomu, že už jsem se rozhodl, že tady na vitarianovi nechci a nebudu pobývat, protože je to pro mě ztráta času a zbytečně vynaložená energie
olfess píše:Renátko, já mám obavy, že z tebe dostanu infarkt
olfess píše:Zjišťuju (Renato),
že ty příspěvky píšu úplně zbytečně.
ad1) - Snad proboha nelze posuzovat schopnosti myšlení lidí tady na základě toho jak reagují tady na fóru :?:
Vždyť ty krátký poznámky tady, byť by zabraly celou stránku, neposkytnou komplexní obraz myšlení té které osoby. :roll: ...Čímž se nijak nechci dotknout Marie a Xiona.

ad2,3,4) Škoda, olfessi, že si to bereš tak osobně.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

MichalS,
sice nevim, proč to tak rozebíráš a proč mi něco podsouváš, ale dobrá
1,2) za těch pár měsíců je toho docela dost a jenom preferuju přemýšlivější a myšlenkově stimulovanější lidi, těch který by mě inspirovali je tu dost málo, ale díky za ně, takže občas zajdu ale něco psát a řešit už moc s místním osazenstvem nechci, nebaví mě to tady, to je vše. (a nejsem ani první a asi ani poslední, jak to tak sleduju :? )

3,4) to byl humor Michale ...

Stačí to takhle?
Hezký svátky 8)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Iď v mene Božom, Olfess.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Codex Ali

Příspěvek od dgm »

olfess píše:
mira píše:
olfess píše: jinej názor,ten.. respektuju
:mrgreen:
Máš pocit, že ne? :wink: To mě znáš dost málo, ale škoda je, že jsem tebe nepoznal prakticky vůbec, žádné novinky, žádné tipy, žádné zájmy o nové věci, které by mohly obohatit ostaní, prostě nic. Jenom tu a tam verš ( to bylo fajn :) ) a rejpání. No, vzhledem k tomu, že už jsem se rozhodl, že tady na vitarianovi nechci a nebudu pobývat, protože je to pro mě ztráta času a zbytečně vynaložená energie, tak ti třeba vznikne hned víc prostoru, chlape :wink: .
Měj se hezky :idea:
Miro, miro, tak to vidis... porad srandicky, basnicky a takhle to dopada...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Codex Ali

Příspěvek od mira »

olfess píše:škoda je, že jsem tebe nepoznal prakticky vůbec
Neni :mrgreen:
Všeho s mírou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Hm, možno človeka skôr poznáš cez básničky, do ktorých vložil kus seba, ako cez odkazy na weby, ktoré skopíroval pri prehliadaní netu. Ak teda chceš spoznať. Pre mňa je Miro ako brácho a dosť mi pomohol, keď sa zveril s ťažkosťami v rodine, keď som mala blízku osobu v nemocnici s vážnou diagnózou. A celkom kvitujem, že netrpí velikášstvom a podobným ....stvom :wink:
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Codex Ali

Příspěvek od Oriana »

Ano , přiznávám se, také se jen vezu, občas něco přečtu, ale není mým smyslem života ňahňat se jen ve svém tělíčku, zda potřebuje víc toho či onoho a experimentovat na sobě, když jsem vlastně zdravá. Život mi nabízí i velkovu škálu pro mě zajímavých věcí.
Odpovědět