Codex Ali

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Codex Ali

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

Od Nového Roku má vstoupit v platnost Codex Ali, který prý má v agendě mimojiné omezit na trhu výrazně dostupnost potravinových doplňků. Chtějí nastolit nutriční podvýživu obyvatelstva. Hned se mi to vybavilo přečtením této zprávy. Dva zmíněné potravinové doplňky - jsou opravdu plné svinstva (což je klidně možné), nebo jsou jen nastrčené? Každopádně budeme od teď asi nejspíš častějšími svědky podobných oznámení, jak se který výživový doplněk musí stáhnout z trhu. Nenapadá mě nic, co by nasvědčovalo tomu, že se bude podporovat dlouhověkost a zdravost lidí, a přírody.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od dgm »

Je to dost zajimave... uz se to tady pred par prispevky probiralo, mozna by to chtelo zalozit vlastni vlakno a nekdo ochotny (Hugo?) presunout to tam, co? Urcite se zde najdou dva tabory, at uz tech, co veri i tech, co se nedaji strasit ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Marci »

dgm píše:Je to dost zajimave... uz se to tady pred par prispevky probiralo, mozna by to chtelo zalozit vlastni vlakno a nekdo ochotny (Hugo?) presunout to tam, co? Urcite se zde najdou dva tabory, at uz tech, co veri i tech, co se nedaji strasit ...
Strasit se urcite nedam.Jen peclive sleduju.Zatim,pokud je me znamo, ma vejit celounijni narizeni ohledne snizeni mnozstvi "ecek" v potravinach,coz jednoznacne kvituju jako ++++. Ted je otazka jestli u toho zustane nebo se to zneuzije k necemu jinemu.O tomto codexu jsem si neco nastudovala a diky me fantazii se me nelibil.Jsem presvedcena,ze je naprosta nutnost,aby lidi sledovali co vchazi v platnost a realizuje se,aby pripadne mohli zacit bourit a nebyli uvareni jak zaby.Nastane velmi tvrde oddelovani zrna od plev.To jsem si jista.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od olfess »

dgm píše:Je to dost zajimave... uz se to tady pred par prispevky probiralo, mozna by to chtelo zalozit vlastni vlakno a nekdo ochotny (Hugo?) presunout to tam, co? Urcite se zde najdou dva tabory, at uz tech, co veri i tech, co se nedaji strasit ...
Určitě jsem za přesunutí textu z "webových zajímavostí", je tam na toto téma toho docela dost. Včetně toho údajného zastrašování... :( Ach jo, prý dva tábory:
- jedni "věří" (opravuji alespoň "na tuší" a ti informovanější "vědí")
- druzí se nedají zastrašit.. ano, to jsou ti odvážní jedinci, kteří se neleknou ani jedoucího vlaku proti nim na koleji, rozumějte, nekazí si náladu či den, povětšinou trpí jediným neduhem a sice, jsou tak moc odvážní, že se nejsou schopni ani o problém zajímat, či o něm hovořit, případně se ušklebují nad druhými, kteří tak činí a označují je za jedince, kteří chtějí děsit ostatní. Jsou tak "odvážní", že přesto, že se ničeho nebojí, nenašli sílu, odvahu, či energii se špinavostmi kolem nás něco dělat, což je při jejich odvaze, velká škoda pro nás ostatní ... :lol:
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Díky za tyto informace. Jsem přesvědčená, že jedině obecnou informovaností se může něco změnit.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od dgm »

Hugo, dik :)
Maria píše:
dgm píše:Je to dost zajimave... uz se to tady pred par prispevky probiralo, mozna by to chtelo zalozit vlastni vlakno a nekdo ochotny (Hugo?) presunout to tam, co? Urcite se zde najdou dva tabory, at uz tech, co veri i tech, co se nedaji strasit ...
Strasit se urcite nedam.Jen peclive sleduju.Zatim,pokud je me znamo, ma vejit celounijni narizeni ohledne snizeni mnozstvi "ecek" v potravinach,coz jednoznacne kvituju jako ++++. Ted je otazka jestli u toho zustane nebo se to zneuzije k necemu jinemu.O tomto codexu jsem si neco nastudovala a diky me fantazii se me nelibil.Jsem presvedcena,ze je naprosta nutnost,aby lidi sledovali co vchazi v platnost a realizuje se,aby pripadne mohli zacit bourit a nebyli uvareni jak zaby.Nastane velmi tvrde oddelovani zrna od plev.To jsem si jista.
Dva tabory, tak to jsem opravdu hodne zjednodusila. Taky spis patrim mezi lidi, kteri tomu veri, ale zaroven si myslim, ze se najde cesta, jak to nedopustit.
Maria, mohla bys, prosim, znovu vypsat ty odkazy, co jsi uz davala na zajimavosti? Chtela bych se dozvedet co nevic, ale je to velky zrout casu, tohle zjistovani, jeste me napadlo, ze nas treba zachrani plane rostliny, ale ty zase nebudou bez vcel a stav vcel zase bude zaviset na poctu nemodifikovanych rostlin.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od olfess »

Strasit se urcite nedam.Jen peclive sleduju. a nebyli uvareni jak zaby.Nastane velmi tvrde oddelovani zrna od plev.To jsem si jista.[/quote]

Maria, Mariaa, Marííááá :)
tak tentokrát si to vyjádřila přesněji, než by se to asi povedlo mně, i kdybych se snažil sebevíc. S oddělováním zrna od plev máš naprostou pravdu. A nejenom toto oddělování, asi už se na to psaní vykašlu, "strašení" dgm mě lehce rozhodilo, začínám nabývat dojmu, že si tu píšeme my dva mezi sebou, ostatním je spousta věcí šumák, ale pro sebe to dělat nemusíme, protože info máme + - stejné. Uf, no jo. Nebute to také lahké, drahá :lol:. Tedy mám obavy, že co se týče oddělování, tak je už mezi lidem rozděleno a honí se poslední nerozhodný ovečky ... :roll:. No svědomí mám v tomto ohledu snad i čisté... :?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

araila píše:Díky za tyto informace. Jsem přesvědčená, že jedině obecnou informovaností se může něco změnit.
Jééé huráááá,
kde si se tu vzal/la ??? :D
Zázrak :!: Bože, zázrak v přímém přenosu :!: :idea: :lol:
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od araila »

dgm píše: Dva tabory, tak to jsem opravdu hodne zjednodusila. Taky spis patrim mezi lidi, kteri tomu veri, ale zaroven si myslim, ze se najde cesta, jak to nedopustit.
Maria, mohla bys, prosim, znovu vypsat ty odkazy, co jsi uz davala na zajimavosti? Chtela bych se dozvedet co nevic, ale je to velky zrout casu, tohle zjistovani, jeste me napadlo, ze nas treba zachrani plane rostliny, ale ty zase nebudou bez vcel a stav vcel zase bude zaviset na poctu nemodifikovanych rostlin.
Plané rostliny, to je zajímavý nápad. Jistě, třeba kopřivy zakázat nemohou :)) A s těmi včelkami bych se nebála. Budou dál opylovat. Když ne ty uměle chované, tak divoké...když ne divoké, tak čmeláci...když ne čmeláci, tak mouchy....atd....příroda si poradí:)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od olfess »

Maria, mohla bys, prosim, znovu vypsat ty odkazy, co jsi uz davala na zajimavosti? Chtela bych se dozvedet co nevic, ale je to velky zrout casu, tohle zjistovani, jeste me napadlo, ze nas treba zachrani plane rostliny, ale ty zase nebudou bez vcel a stav vcel zase bude zaviset na poctu nemodifikovanych rostlin.[/quote]
Dgm,
nechci ti kazit náladu, ale ty odkazy jsem tam dal já, tady jsou pro tebe :wink: znovu:
http://nwoo.org/view.php?cisloclanku=2009090005

http://cs.gloria.tv/?media=33061 ( s titulky)

Jinak planý rostliny řeším taky velmi intenzivně, tedy alespoň jednu shodu spolu máme, to je dobrá zpráva (:-)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od olfess »

[Plané rostliny, to je zajímavý nápad. Jistě, třeba kopřivy zakázat nemohou :)) A s těmi včelkami bych se nebála. Budou dál opylovat. Když ne ty uměle chované, tak divoké...když ne divoké, tak čmeláci...když ne čmeláci, tak mouchy....atd....příroda si poradí:)[/quote]

Jo jo, včelstvo mě taky tak nevzrušuje.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

olfess píše:
araila píše:Díky za tyto informace. Jsem přesvědčená, že jedině obecnou informovaností se může něco změnit.
Jééé huráááá,
kde si se tu vzal/la ??? :D
Zázrak :!: Bože, zázrak v přímém přenosu :!: :idea: :lol:
(:-) >:-) :wink: No, snad je to zázrak pozitivní....:)) Já jsem tu už přes rok...i když ne kontinuálně. :D Mám velkou radost, že se tu tohle taky probírá...díky tobě a Marii. Díííky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

araila píše:
olfess píše:
araila píše:Díky za tyto informace. Jsem přesvědčená, že jedině obecnou informovaností se může něco změnit.
Jééé huráááá,
kde si se tu vzal/la ??? :D
Zázrak :!: Bože, zázrak v přímém přenosu :!: :idea: :lol:
(:-) >:-) :wink: No, snad je to zázrak pozitivní....:)) Já jsem tu už přes rok...i když ne kontinuálně. :D Mám velkou radost, že se tu tohle taky probírá...díky tobě a Marii. Díííky!
Nóó, ale nemá to moc úspěch, nechtěj.. :D nechtěj, cukaj se cukaj :D.
Když na něco narazíš, tak to sem taky hoď, minimálně já a Marie si to určitě přečteme! (:-)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

olfess píše: Nóó, ale nemá to moc úspěch, nechtěj.. :D nechtěj, cukaj se cukaj :D.
Když na něco narazíš, tak to sem taky hoď, minimálně já a Marie si to určitě přečteme! (:-)
Ale má, mne to oslovuje. Vím, že myšlenky mají neuvěřitelnou sílu...totiž myšlenky informované.
Pokud něco najdu, určitě to sem hodím. :wink:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

olfess píše:Jo jo, včelstvo mě taky tak nevzrušuje.
To tě nevzrušuje :?: jak je to možnýý :?: , když tě vzrušuje tolik věcí :?:
Nebo si dáme místo jablek mms :?: :idea: :?:
araila píše:A s těmi včelkami bych se nebála. Budou dál opylovat. Když ne ty uměle chované, tak divoké...když ne divoké, tak čmeláci...když ne čmeláci, tak mouchy....atd....příroda si poradí:)
Hm, tenhle optimismus až tak nesdílím. Čmeláků a divokých včel obzvlášť je v dnešní krajině ještě míň než včel a mouchy častějc než na květ sedaj na exkrement. Ale třeba se vlivem GMO polepší. :mrgreen: :mrgreen:
Přeji všem dobrou noc
8)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

To tě nevzrušuje :?:

Ne, v tomto důvěřuju přírodě, že si s tím poradí, i když kdyby se na to včelstvo houfně vykašlalo, tak by alespoň bylo hodně rychle po CA a podobných nesmyslech, protože by nám zbývalo prý cca 4 roky života na planetě, tak alespoň bychom viděli záchranu planety v přímém přenosu, s tím rozdílem, že tentokrát by to nebyla šaškárna pro davy, ale bylo by to doopravdy. Ale spíš sázim na první variantu, že si s tim příroda poradí.

jak je to možnýý :?: ,když tě vzrušuje tolik věcí :?:

Máš nějaký problémy se vzrušením, že na to reaguješ tak emotivně :wink: ?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Marci »

" A s těmi včelkami bych se nebála. Budou dál opylovat. Když ne ty uměle chované, tak divoké...když ne divoké, tak čmeláci...když ne čmeláci, tak mouchy....atd....příroda si poradí:)[/quote]"

Koncem leta jsem prochazela pri vinobrani mezi stanky.Nasla jsem tam i jeden co me zajimal a sice prodejce medu resp.prodejkyne.K takovymhle taskarim jsem vzdycky tak nejak skepticka,ale neco me nedalo a s zenstinou jsem se dala do reci.Byla evidentne rada a byla velice mnohomluvna.Nakonec se z ni sypala jedna zajimava informace za druhou,na kterou bych asi sotva narazila.byla to vcelarka,ktera ma s manzelem radu ulu.Popisovala me jak posledni dobou hodne vcel mizi,povidala,ze ma uly i u lanu s GMO a popisovala,ze vcely na tyto plodiny vubec neletaji a vyhybaji se jim obloukem.Jenze v dusledku toho,zustavaji neopyleny rostliny v bezprostredni blizkosti techto poli.Co to ma za nasledek si domyslite.Rozhodne bylo znat,ze ma opravdu prehled v oboru a mizeni vcelstev ji dela starosti.
A pokud si nekdo z Vas mysli,ze to postihaji opylovat medaci,tak se hodne plete.Kdo ma zahradu vi,ze medaci jsou jinak konstrukcne vybaveni nez vcela a tak nemohou zastat jeji roli a resit vec vysadbou samosprasnych plodin je mimo misu.Pokud se znacne ztenci mnozstvi vcelstev,pak si troufam s pomerne velkou davkou jistoty rici,ze lidstvo zhebne hlady velmi rychle.Osobne znepokojive pozoruji jiz nekolik let,ze na mou zahradu priletava cim dal mene vcel,dokonce jsem uvazovala-ji,ze si opatrim vcelstvo.Ale odradilo me-zatim-ze jsou s tim docela starosti.Puvodne jsem chtela jen ul a vcely nechat svemu osudu,at si ziji z medu co si vytvori.Ale soused me vyvedl z omylu,ze pry to takto nelze.Dostal stejny napad jako ja,lae o neco drive a tak se na to nekoho ptal.Je fakt,ze jsem se o to vice usilovne nezajimala a je mozne,ze by to slo.

Jo a jeste rikala perlicku,ze se na vcely montuji miniaturni kamerky,ktere pak monitoruji rozsahle oblasti-napr. opiova pole.Namluvila toho hodne a zajimaveho.
Jeste me rekla,ze na cevy a zily je vyborny pohankovy med,ktery pry chutna jako urina :shock: ,ze kastanovy med je otresne horky a dalsi veci,ktere uz jsem zel zapomnela.Zaujala mne natolik,ze na ni mam kontakt vcetne webu :wink:

to DGM:
Draha,nejak nemam sil,ty vsechny linky hledat a kopirovat k sobe.Urcite to udelam,ale ted su vysilena po MMS :wink: ,tak mej se mnou ucast. :)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Codex Ali

Příspěvek od dgm »

Maria, jasne :)
castecne davam za pravdu olfessovi, ze s timto tematem zacal, ale opravdu jsem mela na mysli odkazy od tebe, ted se ale lepe divam na ten prispevek, o ktery mi slo:

Maria citace:
...je dobre videt cele schema,kam se to cele ubira.At uz jsme stourala v cem jsem chtela ,tak co se tyce potravin se nakonec temer vzdy ukazalo,ze nitky vedou k nejvetsimu vyrobci semen americke firme Monsanto. jeji naprosto extremni snahy o ovladnuti vseho zakladniho co je potreba pro zivot.Cilem teto firmy(mimochodem obchodovana na Wall Street pod tickerem MON,kdyby jsi chtela na jejich snahach participovat)je absolutni kontrola retezce potravin.A zatim se jeji idee nenapadne zasekavaji drapkem v realite.Az jednou zjistis,ze mas hlad a ze chces byt samostatna,a chces zaset,nebudes mit co a bude pozde!Protoze firma Monsanto usiluje o naprostou monopolizaci vyroby semen na celem globu.A co to znamena?Jeji zajem je,dodavat jen semena geneticky upravena tak,aby NEKLICILA(pominu dalsi aspekty GM),tzn,ze pokud si nekoupis a nebo ti Mon nebude chtit prodat nezasejes,nenajis se.Rozhlidni se po svete co jeji aktivity delaji s farmari v Indii a dalsich oblastech.
A k Mon ti doplnim dalsi z nejdulezitejsi firem na svete,o ktere si zrejme vubec nic neslysela a presto si dovolim rici,ze na ni stoji zemedelstvi velke casti sveta a to je firma Potash(na WS pod tickerem POT)vyrobce hnojiv.Dale to nema cenu rozvadet,je toho hodne a nevejde se to sem.
Jen bych tim chtela rici to,ze aktivity jsou zdanlive rozstristene,jsou relativne nenapadne,jsou to ale smrtici pavouci vlakna vedouci do 1 stredu.
Proto se musi resit uz ted a ne az v budouci realite,kdy uz bude clovek rukojmim bez moznosti vyberu a jedina svoboda bude ,ze si budes moci vybrat zpusob smrti.Indicti farmari si v drtive vetsine vybiraji otravu postrikem,velice krutou smrt,kdy umiraji i nekolik dni.

takze neslo o odkazy jako takove, ale odkazovala jsi tam na jmenovanou firmu atd, tak tohle jsem myslela.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Codex Ali

Příspěvek od Marci »

A jo taaak,tak to jsem nepochopila ja 8)
Jinac to co se testuje u nas GMO,tak je od ..chvile napeti....od Monsanta.
Vyseli uz aj brambory.
JInac tolik proflakla soja se u nas GMO vubec neprodava resp. vyrobky z ni vyrabene tady.Surovina je bud z Canady,Slovenska nebo Madaros Hungaros.Rikala me to Strnadelova,jedni vyrobci jsou jeji pratele,takze to ma z prvni ruky.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

S těma včelama, ano slyšel jsem o tom hlavně v souvislosti s řepkou.
Včeliček je míň, ale moje intuice mi říká, že z tohodle mraku pršet nebude.
Hlavně z toho důvodu, že by to postihlo i ty nahoře. Jak jsem psal výše, bylo by super, kdyby se na GM včeličky vykašlaly, bylo by to velmi rychle vyřešené... ;(
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Zebynovyvitarian píše:Od Nového Roku má vstoupit v platnost Codex Ali, který prý má v agendě mimojiné omezit na trhu výrazně dostupnost potravinových doplňků.
Ja neviem, mám radšej potraviny ako ich doplnky. Ale keď zakážu našim jabloniam, hruškám či čerešniam, čo máme v záhrade, aby mali plody, tak to sa budem cítiť ohrozená. To ma naštve. Toto nie. Akosi mi je to fuk, i tak to nekupujem. PMN je to len doplnok ku klobáse.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Codex Ali

Příspěvek od Marci »

olfess píše:S těma včelama, ano slyšel jsem o tom hlavně v souvislosti s řepkou.
Včeliček je míň, ale moje intuice mi říká, že z tohodle mraku pršet nebude.
Hlavně z toho důvodu, že by to postihlo i ty nahoře. Jak jsem psal výše, bylo by super, kdyby se na GM včeličky vykašlaly, bylo by to velmi rychle vyřešené... ;(
Vcelicky na GMO neletaji,ale trpi tim flora a fauna kolem GMO poli,pac nelitaji ani tam. :(
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Codex Ali

Příspěvek od Marci »

Renáta píše:
Zebynovyvitarian píše:Od Nového Roku má vstoupit v platnost Codex Ali, který prý má v agendě mimojiné omezit na trhu výrazně dostupnost potravinových doplňků.
Ja neviem, mám radšej potraviny ako ich doplnky. Ale keď zakážu našim jabloniam, hruškám či čerešniam, čo máme v záhrade, aby mali plody, tak to sa budem cítiť ohrozená. To ma naštve. Toto nie. Akosi mi je to fuk, i tak to nekupujem. PMN je to len doplnok ku klobáse.
Jeste nedavno,bych ti dala Renato 100% za pravdu.Ale zmenila jsem nazor na potravinove doplnky,pod ktere mimo jine patri napr. chlorella,kelp apod. Cosi me tak nenasilne vede ke zjisteni,ze normalni jidlo proste nestaci.Nemam moznost mit vsechno bio a i kdyby stale to neresi podvyzivenost soucasnych surovin.Puda je vysata a z ceho maji mit rostliny spravne obsahy mineralu,kdyz rostou na deficitni pude?Proc jsou rostliny tak moc nemocne a musi se to resit ruznymi postriky?PMN je to dane podvyzivou.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Codex Ali

Příspěvek od Xion »

Nakupit si vitaminove kapsulky do zasoby na 2 roky a v pripade, ze nemame vlastnu zahradku, zohnat si ju. O zvysok sa postaraju karmicke zakony. :-)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Maria píše:
olfess píše:včeličky vykašlaly, bylo by to velmi rychle vyřešené... ;(
Vcelicky na GMO neletaji,ale trpi tim flora a fauna kolem GMO poli,pac nelitaji ani tam. :(
Z toho plyne, že i ta malá "blbá" včela je chytřejší než vědec z oboru, mnohdy ověnčen tituly vpřed i za :lol:. Myslim, že před sebou máme klíčové roky, řekněme cca 5 let (2010 - 2014-15), kdy bude jasno, zda se podaří situaci ješte zkorigovat nebo už začne být doopravdy zle. Každopádně mám tušení, že tím tentokrát ti lhostejní tak neproplujou, jak bývali zvyklí.. :roll:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

olfess píše:Máš nějaký problémy se vzrušením, že na to reaguješ tak emotivně :wink: ?
Nemám :P , jen jsem tě zkoušel...a nezklamals.
:wink: :wink:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

Maria píše:Zaujala mne natolik,ze na ni mam kontakt vcetne webu :wink:
Maria, mohla bys sem, prosím, dát odkaz na ten web?
Dík
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Mária, tak napríklad riasy (nestlačené do tbl, ale sušené, aké dostaneš kúpiť dnes už bežne), to nepovažujem za potravinový doplnok. PMN je to potravina z mora. Otázne je, či aj zdravá, keď tak kukám na tie havárie tankerov a ako sú moria zasr... No...
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Codex Ali

Příspěvek od Marci »

Michal S. píše:
Maria píše:Zaujala mne natolik,ze na ni mam kontakt vcetne webu :wink:
Maria, mohla bys sem, prosím, dát odkaz na ten web?
Dík

http://www.medove-vyrobky.cz/katalog-ka ... hutiny.php

dam to i k sobe do deniku
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Codex Ali

Příspěvek od Marci »

Renáta píše:Mária, tak napríklad riasy (nestlačené do tbl, ale sušené, aké dostaneš kúpiť dnes už bežne), to nepovažujem za potravinový doplnok. PMN je to potravina z mora. Otázne je, či aj zdravá, keď tak kukám na tie havárie tankerov a ako sú moria zasr... No...
No jo,a to je prave to,ze potravinovy doplnek ,dle zakonnych kriterii to je.
Vis,ty jsi dospela a dokazes se premoci a snist treba i to co ti nechutna dlouhodobe,ale u decka je to obtizne a to muzu rici,ze mam zlate ditko.Kazde jine by me poslalo uz davno do haje.A protoze ji nechci zbytecne delat neprijemne,tak volim i tyto cesty.
Navic ted se laduju vysokymi davkami C,zacla jsem vcera rano a citim se o mnoho lepe.Jak to,ze mam takovy deficit(beru 3x vetsi davku nez je na obalu doporuceno),kdyz se laduju hodne ovocem.Zrejme diky tomu,ze jsem nachylna ke stresu-ted uz tedy o hodne mene-tak mam deficit celozivotne.Coz by me tedy nenapadlo ani ve snu.A takovych veci je vic,na ktere prichazim a nevychazim z uzasu.Bohuzel nemam ve svem okoli nikoho,kdo by mel v techto otazkach vetsi znalosti nez ja a mohl mi dat informace.Tak se vsechno ucim za pochodu pri tom jak nasloucham telu a diky experimentum,ktere delam a informacim co prectu na netu.Nejtezsi a nejzdlouhavejsi na cele veci je sber dat.Jejich analyza uz je z hlediska casu "sranda".Jenze cas je jedina komodita,kterou fakt nemame a je presne davkovana.Uz rok mam doma seznam zdr.problemu a prvku ,ktere me udajne chybi od jednoho znameho(psychotronika),ale ignorovala jsem je.Po te co jsem si nechtene overila,ze co pise je pravda,tak to mam ted o hodne ulehcene a mohu zacit telo krmit a snizovat deficity.A ze me toho chybi. :roll:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Když už tu byla řeč o těch řasách...nevíte někdo, co má na mysli Dr. Walker, když píše o tzv. červených řasách a že je mají (měli) na stole ve slánce granulované a přisolovali (přichucovali) si s nimi jídla?
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Codex Ali

Příspěvek od midsummer »

araila píše:Když už tu byla řeč o těch řasách...nevíte někdo, co má na mysli Dr. Walker, když píše o tzv. červených řasách a že je mají (měli) na stole ve slánce granulované a přisolovali (přichucovali) si s nimi jídla?
Že by dulse? Myslím, že je to jediná řasa v červené barvě: http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=62
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

midsummer píše: Že by dulse? Myslím, že je to jediná řasa v červené barvě: http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=62
To bude ono! Díky moc, bezva odkaz. :D
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Codex Ali

Příspěvek od Sinuhet »

No tady tohle je tak složité, že asi nezbyde než se naučit maximálně bděle naslouchat tělu. Řešit a počítat kolik kterých prvků potřebujeme a podle toho si dávkovat stravu a doplňky je bych řekl neúnosné. Ale asi vím co mi kdo odpoví :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Codex Ali

Příspěvek od Renáta »

Mária, ono ani to C umelo dané vo vysokých dávkach nie je bezpečné. Pozri tu aj o inych vit. http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: Codex Ali

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

"Zebynovyvitarian píše:
Od Nového Roku má vstoupit v platnost Codex Ali, který prý má v agendě mimojiné omezit na trhu výrazně dostupnost potravinových doplňků."

"Ja neviem, mám radšej potraviny ako ich doplnky. Ale keď zakážu našim jabloniam, hruškám či čerešniam, čo máme v záhrade, aby mali plody, tak to sa budem cítiť ohrozená. To ma naštve. Toto nie. Akosi mi je to fuk, i tak to nekupujem. PMN je to len doplnok ku klobáse."

Pointa je ovšem ta, že opravdické plodiny v sobě nemají to, co by měly mít, už jen kvůli tomu nastává podvýživa. Proč nemají to, co by měly mít, tušíme všichni, i když si to coby vitariáni nechceme přiznat. A kdyby náhodou chtěl někdo doplnit chemickou cestou (tabletkami), též nebude mít tu možnost.
Nemá cenu, abych vypisovala, co jsem tím chtěla říct, koho téma zaujalo, si určitě naštudoval/naštuduje celou problematiku Codexu a GMO atd., a pak to celé zapadne do sebe. Nebudou ani nutričně hodnotné plodiny, ani doplňky, zkrátka nic.
Oni sami pro sebe však mají schovaná semínka od všeho, takovou Noemovu archu, pro později. Pro Potom.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Codex Ali

Příspěvek od Sinuhet »

Co s tím chceš dělat?
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Asi bychom taky měli začít schovávat semínka....než už bude vše GMO, a nebude kde je sehnat....ach jo! Ono je problém zachovat Gnemodifikované rostliny, když fouká vítr a roznáší pyl ztěch modifikovaných na nemodifikované a létají mouchy a různí hmyzové na obojí.... :(
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Codex Ali

Příspěvek od Marci »

Renáta píše:Mária, ono ani to C umelo dané vo vysokých dávkach nie je bezpečné. Pozri tu aj o inych vit. http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
To mas pravdu,ve velkych davkach je jedovate uplne vse. :wink: Tu vitaminovou bombu planuju tak na 2-3dni,tim by se mohl nejak poopravit deficit a jelikoz nevim jak velky je,tak laboruju.4.den chci brat tak 1-2tablety.
Je to divne,ale nejak lepe vidim na pismenka v compu :shock:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Codex Ali

Příspěvek od Michal S. »

araila píše:Asi bychom taky měli začít schovávat semínka....než už bude vše GMO, a nebude kde je sehnat....ach jo!
Stačí se zapojit, čím víc tím líp.
http://www.gengel.webzdarma.cz/

Mě už nestačí zahrádka, budu muset vzít jezedákom otcovo pole :)
araila píše:Ono je problém zachovat Gnemodifikované rostliny, když fouká vítr a roznáší pyl ztěch modifikovaných na nemodifikované a létají mouchy a různí hmyzové na obojí.... :(
To je fakt problém, ale ten bych zatím neřešil.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

Super! Díky za info a link. Tohle si také schovám. Vím, jak těžké, ba přímo nemožné je v dnešní době třeba sehnat starou dobrou českou švestku...tu původní. :?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od RadkaS »

Maria píše:Nakonec se z ni sypala jedna zajimava informace za druhou,na kterou bych asi sotva narazila.byla to vcelarka,ktera ma s manzelem radu ulu.Popisovala me jak posledni dobou hodne vcel mizi,povidala,ze ma uly i u lanu s GMO a popisovala,ze vcely na tyto plodiny vubec neletaji a vyhybaji se jim obloukem.Jenze v dusledku toho,zustavaji neopyleny rostliny v bezprostredni blizkosti techto poli.Co to ma za nasledek si domyslite.Rozhodne bylo znat,ze ma opravdu prehled v oboru a mizeni vcelstev ji dela starosti.
A pokud si nekdo z Vas mysli,ze to postihaji opylovat medaci,tak se hodne plete.Kdo ma zahradu vi,ze medaci jsou jinak konstrukcne vybaveni nez vcela a tak nemohou zastat jeji roli a resit vec vysadbou samosprasnych plodin je mimo misu.Pokud se znacne ztenci mnozstvi vcelstev,pak si troufam s pomerne velkou davkou jistoty rici,ze lidstvo zhebne hlady velmi rychle.Osobne znepokojive pozoruji jiz nekolik let,ze na mou zahradu priletava cim dal mene vcel,dokonce jsem uvazovala-ji,ze si opatrim vcelstvo.Ale odradilo me-zatim-ze jsou s tim docela starosti.Puvodne jsem chtela jen ul a vcely nechat svemu osudu,at si ziji z medu co si vytvori.Ale soused me vyvedl z omylu,ze pry to takto nelze.Dostal stejny napad jako ja,lae o neco drive a tak se na to nekoho ptal.Je fakt,ze jsem se o to vice usilovne nezajimala a je mozne,ze by to slo.
O tom vim tak dva roky. Takze ja to vyresila tak, ze misto travniku seju louku, budeme delat ruzny domecky pro cmelaky, vysadila jsem spoustu stromu, keru, i kere primo pro motyly... proste si okoli krasne osazime a verim, ze to pritahne nejen vcelicky, ale i dalsi potrebnej hmyz
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Maria píše:
Renáta píše:Mária, ono ani to C umelo dané vo vysokých dávkach nie je bezpečné. Pozri tu aj o inych vit. http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
To mas pravdu,ve velkych davkach je jedovate uplne vse. :wink: Tu vitaminovou bombu planuju tak na 2-3dni,tim by se mohl nejak poopravit deficit a jelikoz nevim jak velky je,tak laboruju.4.den chci brat tak 1-2tablety.
Je to divne,ale nejak lepe vidim na pismenka v compu :shock:
Jo,
tak na tohleto právě dávej bacha, on je to totiž speciálně s Vitamínem C pravděpodobně trošičku podvůdeček.

dopoučená dávka v ČR je 60 až 100mg denně:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Doporu%C4% ... d%C3%A1vka
ovšem blbý je, že si ty údajné nežádoucí účinky (samozřejmě všechno má své limity, ve vysokých dávkách je jedovaté úplně všechno, ale je spíš důležité vědět, co jsou ty vysoké dávky) vycucali z prstu, to je jejich halucinace s údajným nebezpečím u vysokých dávek śpeciálně vit. C. Nikdy je neviděli, NIKDY U NIKOHO!
Pokud chceš řešit deficit vit. C, tak musíš brát množství typu 10.000 mg denně! Pak to můžeš snížit nebo nemusíš, nic se ti nestane. Já jsem sehnal v lékárně nejvíc 1.500 mg v jedný tabletě, ale něco by snad měli mít vinaři a navíc čistější pro výrobu vín. A to, že tělo víc jak 100 mg vit. C nepřijme a zbytek vyloučí je taky pohádka.. ;(

Tady je výbornej dokument na téma množství vitamínu do těla (v ostatních směrech to pro nás asi takovej přínos nebude), ale ten určitě znáš, v druhé části se tam pochlubil jeden doktor, že dávali do těla i tušim že 200.000 mg nitrožilně
http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/

ALE TOHLE JE FAKT DŮLEŽITÝ !!!
Kniha ke stažení ve slovenštině zdarma, má přes 200 stránek a mimo jiné, tam je i přesný postup dávkování, jak postupovat při nedostatku a pod. Nestihl jsem ji přečíst celou, ale namátkou, pro info 70 kilogramová koza má spotřebu 32 - 190 mg / vit C na JEDEN KILOGRAM VÁHY, to je cca až 13 g vit C denně. Zajímavá je i srovnávací tabulka DDD pro zvířata a pro člověka, např. srovnání doporučovaných dávek opici a člověku, to je normální výsměch.

http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf

Vlastně toto je ukázka CA v praxi už dnes, to je přesně ono...
Dám to i na webové zajímavosti
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Codex Ali

Příspěvek od Xion »

Dievenky, pocuvajte co vam teraz napisal olfess, pod jeho prispevok sa plne podpisujem i ja. Olfess, precitanie tej knizky ma stalo brutalne vela energie, ale dal som ju! Sam berem 5-7g vitaminu C denne, spolu s kurou o lanovom oleji od p. Budwig (poznas? :-)) a zdravie sa mi kazdym dnom rapidne vylepsuje. Po precitani knizky som si to hned overil na vlastnom tele. Vonku som prechladol, zacinalo ma bolet hrdlo, bol som uplne vycerpany, dosiel som domov, supol som 2 gramy cecka v pomarancovej stave, zalahol, za hodinu a pol som bol na nohach ako znovuzrodeny. Este nikdy som necitil tak rychlo stav unavy a choroby vyprchavat z mojho tela prec, citil som sa, akoby som bol v nejakom regeneracnom inkubatore zo sci-fi. Sme vsak tak trochu mimo temy, pretoze vitamin C by si zasluzil vlastnu temu, dalsi podvod na ludoch jak svina, presnejsie povedane zamerne zatajovanie informacii, kvoli comu 99% ludi trpi chronickym skorbutom.

Este kratky rozhovor s Paulingom:
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=45
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Ahoj Xion,
tak rád slyšim, že do toho někdo šel, přiznám se, že jsem si dal pár měsíců na to, abych si rozmyslel a nastudoval, zda budu doplňovat vitamíny koloidní, vit. C dle tohoto, koloidní minerály, draslík viz. podvod z draslíkem zde:
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1221&p ... redit=&p1=

anebo, zda budu důvěřovat tomu, že to pojmu ve stravě. Rozhodl jsem se, že se budu stravovat, jak mám, ale nevěřim tomu, že je v možnostech mého žaludku a peněženky, abych do sebe dostal to, co bylo v potravinách v druhé polovině 19. století. :wink:

Takže si vybírám menší zlo. To Céčko jsem teď zkoušel poslední měsíc ve větších množstvích a fakt to na sobě cejtím jako pozitivum... ta dávka se pohybovala denně od 4g do 10g a super :)

Ta zmíňka o lněné kůře, myslim, že neznám, jenom se mi vybavuje nějaká terapie při léčení cukrovky, ale nevim, musim dohledat na webu.
Jestli tě to nebude obtěžovat, tak hoď prosím nějaké odkazy ohledně tohoto tématu.
Čus
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

olfess píše:Ahoj Xion,
tak rád slyšim, že do toho někdo šel, přiznám se, že jsem si dal pár měsíců na to, abych si rozmyslel a nastudoval, zda budu doplňovat vitamíny koloidní, vit. C dle tohoto, koloidní minerály, draslík viz. podvod z draslíkem zde:
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1221&p ... redit=&p1=

anebo, zda budu důvěřovat tomu, že to pojmu ve stravě. Rozhodl jsem se, že se budu stravovat, jak mám, ale nevěřim tomu, že je v možnostech mého žaludku a peněženky, abych do sebe dostal to, co bylo v potravinách v druhé polovině 19. století. :wink:

Takže si vybírám menší zlo. To Céčko jsem teď zkoušel poslední měsíc ve větších množstvích a fakt to na sobě cejtím jako pozitivum... ta dávka se pohybovala denně od 4g do 10g a super :)

Ta zmíňka o lněné kůře, myslim, že neznám, jenom se mi vybavuje nějaká terapie při léčení cukrovky, ale nevim, musim dohledat na webu.
Jestli tě to nebude obtěžovat, tak hoď prosím nějaké odkazy ohledně tohoto tématu.
Čus
Jak to céčko užíváš? Mám na mysli: jaký přípravek?
Díky
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

Tak je to od MedFarma ;( Vitamín C -obsah 1.500mg (s šípky) v jedné tabletě s postupným uvolňováním.

Ale je to dočasné řešení, chtěl bych sehnat něco čistšího.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Codex Ali

Příspěvek od araila »

olfess píše:Tak je to od MedFarma ;( Vitamín C -obsah 1.500mg (s šípky) v jedné tabletě s postupným uvolňováním.

Ale je to dočasné řešení, chtěl bych sehnat něco čistšího.
Ano, to chápu. Něco je asi lepší, než nic. Nevím, jak je to u vitamínů, ale v případě minerálů Dr. Walker nedoporučoval jíst ty syntetické, protože jsou anorganické a tělo je neumí zužitkovat...takže pak jejich zbytky, které se mu nedaří vyloučit, ukládá do pojivových tkání, kloubů a chrupavek...kde pak časem působí potíže.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Codex Ali

Příspěvek od olfess »

araila píše:
olfess píše:Tak je to od MedFarma ;( Vitamín C -obsah 1.500mg (s šípky) v jedné tabletě s postupným uvolňováním.

Ale je to dočasné řešení, chtěl bych sehnat něco čistšího.
Ano, to chápu. Něco je asi lepší, než nic. Nevím, jak je to u vitamínů, ale v případě minerálů Dr. Walker nedoporučoval jíst ty syntetické, protože jsou anorganické a tělo je neumí zužitkovat...takže pak jejich zbytky, které se mu nedaří vyloučit, ukládá do pojivových tkání, kloubů a chrupavek...kde pak časem působí potíže.
No takhle,
my tady teď řešíme, zda to je v možnostech ovozelu nebo ne. Mimochodem Walker je taky můj guru :wink:. Myslim, že Walker neznal v té době pojem koloidní minerál a ten roblém s C asi taky neřešil. Mě prostě zarazilo, že syrovku jedu docela fest a cítím se přesto fantasticky po tom Céčku navíc ... :roll: Už jsem vysadil i některé druhy ovozelu, protože prostě a jednoduše cejtím, že v nich už není skoro nic.

Zkus se podívat na tu knížku:
http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Codex Ali

Příspěvek od Xion »

olfess, ta knizka nieje pre beznych smrtelnikov. :-)
Skor toto je v moznostiach beznych smrtelnikov:
http://www.darius.cz/archeus/LU_vitC.html

O kure pani Budwigovej viac tu: http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=122&pj ... 27,780,550
nedaj sa odradit, ze sa pouziva tvaroh, po rozmixovani s lanovym olejom vznikne zmes, ktora sa ako mliecny vyrobok nesprava, su to omega-3 naviazane na sirne aminokyseliny, stanu sa rozpustne vo vode, oproti oleju s tymi omega-3 telo zachadza ovela efektivnejsie, a sup sup ich doplni do bunkovych membran 100x rychlejsie, ako zo samotneho oleja. :-)
Nijak sa to nebije s vysokymi davkami vitaminu C, takze tieto dve kury sa daju v pohode spojit a ucinok sa scita. :-) Neuveritelne ako to zabera, ja idem co najviac podla doporuceni Budwigovej, teda pocas dna len ovocie a zeleninove stavy, no som este stale varak :oops: a tak sa snazim to varene dat vecer, zvysok dna som na ovoci. Ucinok proste predcil moje ocakavania, po 14 dnoch absolutne super, kazdym dnom sa citim lepsie, a stav pokozky sa mi zlepsil, to som ani neplanoval. :-) Spolu so mnou do toho isiel aj kolega z prace, a rovnake vysledky... uz sa pochvaluje, ako je kazdy den vitalny, lepsie mu travi a taku upravenu stolicu este ani nemal (a to je varak vegetarian :-)) Na slnku to funguje este lepsie, nejak to zachytava ziarenie zo slnka a liecebny ucinok je este vyssi, takze uz teraz sa tesim na leto, kedy kuru zopakujem.
Celkovo sa informacie zhanaju dost tazko, takze si myslim, ze praca pani Budwigovej bola tiez blokovana z vyssich kruhov a stane sa slavna az po jej smrti ako to uz byva (zomrela v roku 2003), dalsie roky sa jej meno stane popularne si myslim, pretoze vysledky liecenia rakoviny boli ohromujuce, akurat vsak na lanovom oleji sa nedalo zarabat, takze je jasne, ze "chemo won".

Ten kvalitny vitamin C si mozes objednat priamo na badatelovi:
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=54
Mam aj ten prasok askorbatu vapenateho, je uplne uzasny, no Jarda hovori, ze prilis drahy oproti http://eshop.vinarskepotreby.cz/index.p ... 7&Itemid=1
no mne Damian z badatela zarucil, ze ani vysoke davky askorbatu vapenateho niesu pre telo problem, pretoze ide o vapnik v prirodnej vazbe. Tazko povedat, ci tomu verit, ale pripadnym oblickovym kamenom zabranis zvysenymi davkami horcika. Celkovo sa k megadavkam vitaminu C doporucuje zvysit prijem: B1, B6, B12, E, kyseliny listovej, selenu, zinku a horciku, vtedy telo s tym vitaminom C naraba najefektivnejsie, samozrejme spolu s bioflavoidmi, aby predlzili posobenie vitaminu C v tele z 2 na 12 hodin.
Odpovědět