cukrovka I.

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

cukrovka I.

Příspěvek od buc11 »

Ono se obojímu říká stejně a proto se to plete... diabetes 1. typu je něco docela jiného než "stařecká cukrovka" která ze své podstaty holt vyplývá z celkového zatížení organismu ať už pojídaným humusem (jako by někoho nutili aby to kupoval nebo nedejbože jedl;-), chronickými infekcemi nebo spíš obojím dohromady a navíc je taky výsledkem toho, že lidi se prostě dožívají vyššího věku. Inzulín ji neléčí, jen udržuje, samozřejmě. Jestli se léčit dá, to je těžko říct a rozhodně k tomu na tomhle fóru nemáme kapacity.

Takzvaný juvenilní diabetes je ovšem něco jiného - je to autoimunitní nemoc, kdy často "po prodělané infekci" začne tělo likvidovat buňky slinivky, které tvoří inzulín. Je to hodně zlá nemoc a děti, které ji po nějaké té "chřipce" dostanou, sice hned nezemřou jako dřív, ale vysokého věku se ani v dnešní době bohužel nedožijí. Jestli je léčitelná nebo ne (postinfekční autoimunita to je nám povědomý, žeano..) to asi záleží na tom, jestli jsou buňky ve slinivce nenávratně zničené, údajně k tomu dochází postupně, takže třeba by se dal ten proces ještě zvrátit... to je ale jen teorie, v praxi fakt nemám tuchy. Nejvíc by o tom asi měla vědět Ewelyn, jestli se tu ještě vyskytuje. Něco málo od TM http://www.marshallprotocol.com/forum11/13227.html

Jinak záněty slinivky (stejně jako žlučníku) jsou kupodivu často bakteriální a můžou být i mykotické.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:..."stařecká cukrovka"... Jestli se léčit dá, to je těžko říct a rozhodně k tomu na tomhle fóru nemáme kapacity."
Cukrovka II. typu JE liecitelna, bez debaty. Zmenou zivotospravy. Vedia to uz aj lekari, cital som, myslim ze min. asi 80% ludi to dokaze po zmene zivotospravy. A mam aj kamosa internistu, ma podobny nazor. Inac krasne to popisuje napr. aj Ross Horne v jeho knizkach a ten vie o mnohych svojich citateloch, ktori to dokazali a v listoch sa mu podakovali.
Kto sa k nej prejedol (vlastne ina cesta k inzulinovej rezistencii asi ani nevedie) a potrebuje motivaciu, velmi odporucam aj kratku "spoved" byvaleho diabetika, po 14 rokoch brania inzulinu sa zucastnil detox kurzu pod vedenim MUDr. Fulovej, zmenil zivotospravu a nasledne sa rozisiel so svojim diabetologom. Bol s nim aj rozhovor v televizii STV.

Cukrovka I. typu... Uff, to je horsie. O moznosti "zvratenia" pochybujem, ale zase nic o tom neviem. Co viem a urcite zabera: Napr. aj podla osobnych skusenosti Neovej manzelky (1, 2) sa da urobit velmi vela telesnou namahou a na prekvapenie mnohych prave ovocim. Mnozstvo potrebneho dodavaneho inzulinu, na ktorom su tito ludia doslova zavisli - tak vedia pomerne vyrazne znizit.

O tom ovoci nepochybujem, a o zaslepenosti mnohych lekarov este menej - raz na rekondicnom pobyte v kupeloch som sa zacital do listka na nastenke, denne 4-5 jedal pre rozne diety, podpisany dietnou sestrou. Cumel som ako indian do baterky. Pozrel som dietu pre diabetikov ale velmi sa nelisila od ostatnych: napr. si pamatam: Madarsky gulas + knedle, Kurca + biela ryza, no uplne "bezne" jedla. Ranajky rozky atd. Opakovane som to cital, prekvapeny sa spytal toho kamosa internistu vedla mna, ze o co ide? On s usmevom, ze kde to zijem, ze moja zelovocova dieta by tym pacientov pomohla ovela viac, ale ze v nemocniciach a kupeloch sa predpisuju taketo "diety". :shock:

Ten pohyb? Mam asi 30r kolegu, pred rokom zrazu abnormalny smad (řízeň), slabost,... Dal sa hned vysetrit. Potvrdili mu cukrovku I. typu, teda je na inzuline, dozivotne. Pytal som sa ho na pohyb, je totiz sportovec, a potvrdil mi to. Nim sa da urobit vela, ked sa hybe, vtedy potrebuje inzulinu o poznanie menej.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Re: cukrovka I.

Příspěvek od smaldas »

no, ja tedy nevim.. zatim se peru s cukrovkou 1. typu dva roky.. ale.. neni to tak jednodduchy.. DiaEu by vedela vic.. kde je sakraaaaa?! :cry:
da se urobit vela telesnou namahou?! to ano, cim vice pohybu, tim mene inzulinu nebo stejne inzulinu ale vice jidla.. ovoce.. nojo, je to mozny.. ja zkousela zasunovat ovoce z 80i procent ale ouha, fcil candiduju.. to znamena ze dieta bez sladkeho ovoce.. citrony grepy na to mam vyzit?! jasne ze neco uvnitr neni v poradku kdyz je candida, vono ale cukrovka 1 je predevsim o oslabenem IS a taky dost casto o vyssim cukru v krvi.. nojo :(
pust nesmim, ovoce ted tedy taky ne, hledam tedy alternativy jak se vycistit, posilit IS.. sleduju vlakno o MMS.. uprimne.. jasne, cistemu zdravemu pustujicimu vitarianovi netreba, co ale pro ty "postizene" co nemuzou pust, jist jen ovoce nebo tak podobne?! ja nevim.. ja se nebranim zkusit secko pro to aby mi- ato zduraznuju- bylo lepe.. pokud je to aspon trochu prirodni- jak je to sakra s tim MMS :mrgreen: - proc to nezkusit.. nutne potrebuju cistit zevnitr, neco co zabere- po novem roku zkusim Colonix plus Toxinout.. velke davky vitaminu C?! no dobra tedy, sleduji vlakno :wink:
po sesti tydnech jsem vysadila Oregano olej- pry vhodny na candidu, ale zatim nezabral a koupila Threelac- probiotika a Colonix care, coz je psyllium..
asi pisu blaboly .. uff.. jdu
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Xion »

smaldas, odkyselovat a vyrovnat omega-3 podla Budwigovej diety, to je absolutny zaklad. Potom mozes skusit nejake barlicky, vitamin C, mms, aloe. Toto povazujem za zaklad, spekulovat az po tomto. Vlastne, zaklad je psychika a emocie, ale to uz musi kazdy zvladnut sam. Etikoterapia moze byt pri patrani napomocna, ale niekto to vsetko zvladne aj sam cez meditacie a duchovne zalezitosti.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: cukrovka I.

Příspěvek od dgm »

Smaldas, na candidu zkus kokosovy olej, kuk tu http://eshop.lifefood.cz/index.php?main ... ts_id=1880

a rozhodne navstiv stranky tohoto cloveka
http://www.zdravi-az.cz/index.php
a hlavne diskuzi
http://www.zdravi-az.cz/Forum/
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Dano »

Xion píše:vyrovnat omega-3 podla Budwigovej diety, to je absolutny zaklad
smaldas píše:ovoce.. nojo, je to mozny.. ja zkousela zasunovat ovoce z 80i procent ale ouha, fcil candiduju.. to znamena ze dieta bez sladkeho ovoce.. citrony grepy na to mam vyzit?!
… po sesti tydnech jsem vysadila Oregano olej-pry vhodny na candidu, ale zatim nezabral
dgm píše:Smaldas, na candidu zkus kokosovy olej
Co viem, tak pomer omega-3:6 je napr. na 811RV strave ok (da sa preratat, koho bavia pocty, napr. podla tabuliek USDA). Netreba vobec riesit pridavanim nejakych olejov. Ich nadbytok (povedzme pri viac ako 5-10% en. z tukov) naopak podla zastancov nizkotucnej diety mozu sposobovat premnozenie candidy. Ta je nas pomocnik v zmysle tom, ze nam pomaha znizovat (vyrovnavat do normalu) mnozstvo glukozy v krvi v pripade velkeho mnozstva tuku (mastnych kyselin/triacylglycerolov/cholesterolu) v krvi, ked su ucinnost inzulinu (ci uz vlastneho alebo dodaneho zvonku) a schopnosti inzulinovych receptorov buniek znizene (v "mastnejsej" krvi s vyssou viskozitou).

Oleje... Na candidu...? Skusila si niekedy vypocitat, aku cast energie v potrave prijimas z tukov? Ak jes z ovocia len citrony a grepy, potom si na nejakom obili ci strukovinach-lusteninach? Ci, co je este horsie, velku cast energetickych narokov (>10%) pokryvas tukmi? Napr. v Raw summit interview s D. Grahamom, lahko vygooglis, okrem ineho ku kandide pise:
"If it takes longer than 3 or 4 days to free yourself of the Candida problem, you’re not doing the right thing. It should be simple. In fact, I never had a client for whom it took longer than a week to get absolutely completely and totally clear of any trace of Candida problems."
K cukrovke pisal aj vo svojej 811 diet, este viac sa jej venoval vo svojich knihach napr. aj Ross Horne. Obaja su za nizkotucnu surovu vegansku "dietu".

Ja viem, vsetko toto vies, a v pripade II. by si zrejme nepochybovala, ty mas ale cukrovku I…, to podla teba moze byt ine… Chyba ti skusenost stratenej DiaEu? O Neovej manzelke si citala? Ta si ovocie vraj vychutnava, kdeze citrony, kto by ich jedol. Inych hladajucich cukrovkarov I. ja nepoznam. Ten moj kolega jedava normalne vsetko ako bezny zapadny vsezravec, maso, pizze, pecivo, musli tycinky, cize neriesi, ved si pichanim inzulinu udrziava spravnu hladinu. Ale zaroven dodava, ze vyhliadky su podla lekarov zle, ma 30, ze povedzme o 20 rokov mozu nastat zname komplikacie cukrovkarov, cize nic prijemne. Asi sa s tym vyrovnal… Ty si ale bojovnicka, to sa mi paci. Tak hladaj dalej, drzim palce :)

Este ku kokosovemu oleju z vlakna Candida, od Nea. Zrejme to pisal vseobecne, ale myslim ze on je dobry zdroj, vie o cukrovke I. vela, so svojou manzelkou... tak sa nanho pripadne obrat, ja tu len teoretizujem.
Neo píše:Ja bych nejake leceni kokosovym olejem nebral az moc vazne. Zadna potravina "neleci", telo se leci samo. Telo se samo obnovuje a at je to jakkoliv divne, tak ruzne stavy premnozeni mikroorganismu jsou jen vysledky vnitrniho prostredi. Trvalych vysledku se tedy muze dosahnout pouze zmenou vnitrniho prostredi, ne polykanim oleje. Uz to, ze se jedna o rafinovanou potravinu by nas melo varovat.
Stejne jako omega3 oleje, tolik reklamy a ve skutecnosti pak potlacuji opet symptomy a nic neleci. Nebo jsou davno oxidovane a prispivaji k dalsimu ucpavani tela odpady.

Ja kokosovy olej pouzivam, ale jen jako krem na ruce (v zime), ci na nos (v lete) a pri masazi.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: cukrovka I.

Příspěvek od tristazmista »

smaldas, jestli chces bejt nekdy zdrava, tak na oleje rovnou zapomen, pitim oleje se jeste nikdo neuzdravil :) Doporucuju ti precist 80/10/10 vod grahama a najet na to, mozna si zaplatit jeho konzultaci po emailech, jestli te vezme.
Cim vic jis jinejch veci nez je zelenina a ovoce, tim si sve trapeni prodluzujes.
Lepsi rady pro Tebe dneska nemam.

Hezky Vanoce :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Xion »

tristazmista píše:smaldas, jestli chces bejt nekdy zdrava, tak na oleje rovnou zapomen, pitim oleje se jeste nikdo neuzdravil :) Doporucuju ti precist 80/10/10 vod grahama a najet na to, mozna si zaplatit jeho konzultaci po emailech, jestli te vezme.
Cim vic jis jinejch veci nez je zelenina a ovoce, tim si sve trapeni prodluzujes.
Lepsi rady pro Tebe dneska nemam.

Hezky Vanoce :)
Tak to celkom nesuhlasim. Doporucujem Ti zistit si viac o praci dr. Budwigovej.
Pitie oleja naviazaneho na sirne aminokyseliny uz nieje pitie oleja. Zmes sa stane rozpustna vo vode. Samozrejme, pitie samotneho lanoveho oleja je rizikove.

Ja som tu vsak pisal o Budwigovej diete, nie o piti samotneho lanoveho oleja. Ta jej zmes ma ucinok, to mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti a skusensti mojho kamosa. Samozrejme hlavne na ludi, ktori pocas zivota nezmyselne jedli velke mnozstva nepotrebneho tuku, hlavne zo sladkosti, masa a mliecnych vyrobkov. :-)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: cukrovka I.

Příspěvek od tristazmista »

no ja zas nesouhlasim s tebou xione, nejak zapominas ze telo se vyleci samo. Potrebuje k tomu jen prostor a silu. Tu ziska s zivin z potravy a jednoduchych cukru v ovoci. Pokud nekdo prodava oleje, je vetsinou jasne ze je vychvali do nebes, je to jen byznys :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: cukrovka I.

Příspěvek od RadkaS »

Ja tedy rozhodne souhlasim s tristazmista. To, ze tuky nejsou nic dobreho mi telo ukazalo xkrat. Tuky jsou zbytecna zatez pro telo.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: cukrovka I.

Příspěvek od dgm »

No jo, to mate vsichni pravdu, ale jak na to ma jit Smaldas prakticky?? Vzdyt pise, ze po ovoci se ji rozjela candida, ono je potreba pri tom leceni i fungovat a zit, jsem vsema deseti za ovoce, ziju tak a nemenila bych, ale vzdycky v pripadech techto akutnich problemu neumim poradit. Takze co byste ji poradili na zitrek? Pust? Ovoce? Snad pust, co to pujde a v souvislosti s cukrovkou vydrzi, takze by se mohla i castecne vycisti a potom se zbavit i zbytku kvasinek, snad bez ovoce a jenom napriklad s jecmenem?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: cukrovka I.

Příspěvek od RadkaS »

dgm píše:No jo, to mate vsichni pravdu, ale jak na to ma jit Smaldas prakticky?? Vzdyt pise, ze po ovoci se ji rozjela candida, ono je potreba pri tom leceni i fungovat a zit, jsem vsema deseti za ovoce, ziju tak a nemenila bych, ale vzdycky v pripadech techto akutnich problemu neumim poradit. Takze co byste ji poradili na zitrek? Pust? Ovoce? Snad pust, co to pujde a v souvislosti s cukrovkou vydrzi, takze by se mohla i castecne vycisti a potom se zbavit i zbytku kvasinek, snad bez ovoce a jenom napriklad s jecmenem?
No, to si bude muset asi Smaldas stejne najit cestu asi sam. A je jiste, ze se mu opravdu Candida rozjela po ovoci?? Ja bych za to ruku do ohne nedala. Me se to dokonce nezda, i kdyz nechci nic zpochybnovat, ale mozna by bylo dobre popremyslet, co dalsiho v tom zaludku dejme tomu v prubehu tri mesicu pristalo... opravdu jen ovoce??
Co bych poradila? Jasne ze pust a pak ovoce, akorat, ze prave s tim jecmenem ani nicim jinym obilninym bych to nemichala...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Xion »

tristazmista píše:no ja zas nesouhlasim s tebou xione, nejak zapominas ze telo se vyleci samo. Potrebuje k tomu jen prostor a silu. Tu ziska s zivin z potravy a jednoduchych cukru v ovoci. Pokud nekdo prodava oleje, je vetsinou jasne ze je vychvali do nebes, je to jen byznys :)
Nuz ja len nepodcenujem to co citam v praci dr. Budwigovej o tukoch. Mozno, ze niekto ma tak silnu vieru a lasku v sebe, ze z toho vznikaju elektrony, ktore sa potom nemusia do bunkovych membran dopravovat cez omega-3 mastne kyseliny. Mozno. :-) A mozno nie. Mne tie informacie pomahaju. Funguju aj v praxi. Aj mojmu kamosovi. Aj 100kam pacientom od Budwigovej. Sama hovori, ze to nieje vsetko, ale jedna z klucovych veci. Pocas diety treba konzumovat ovocie. Otazka je, ci by sa pacientom nedarilo lepsie uplne bez tukov a iba na ovoci. To sam neviem, moja viera a intuicia mi hovori, ze nie, ze existuje cesta skrze tuky, ktora napravi skody napachane zlymi tukmi. Inak, telo sa uzdravi samo aj v pripade, ze mu dodavas vysokokvalitne tuky (omega-3 z lanoveho oleja naviazane na sirne proteiny). Preco by sa nemalo?
RadkaS, ked uz mas tukovy metabolizmus fungujuci, je dost mozne, ze telo uz slape najlepsie cisto na ovoci. Tu je ale ina otazka. Aka najrychlejsia cesta k tomu vedie. Ty tvrdis, ze cez ovocie. Ale, co ked je to individualne? Co ked v pripade, ze ma clovek naprosto zdecimovany metabolizmus tukov, rychlejsia cesta je ovocie + stabilizovane kvalitne omega-3 mastne kyseliny?
trista, tak na lanovom oleji sa zaraba velmi tazko. :-) Jedine, ze chces ludom poskodzovat pecen a predavas im pokazeny. Praveze, biznis je to, co urobil s tukmi priemysel, vysokokvalitne zmizli. A tie nahrazky omega-3, co sa predavaju v tabletkach, to je nefungujuce. To je biznis, nie cerstvy lanovy olej a ani praca pani Budwigovej. Naopak, sama bola od 50tych rokov minuleho storocia pod utokom lekarov a vedcov, lebo od zaciatku mala prilis dobre vysledky s liecenim rakoviny a inych "neliecitelnych chorob". Preto jej pracu nepodcenujem, naopak, dychtivo ju citam a zhanam dalsie informacie. :-) Takisto vyzera, ze vyrovnanie kvalitnych tukov v tele ulahcuje hladovku, telo zvlada s fungujucim metabolizmom tukov hladovku ovela lepsie. To si tiez overim v praxi behom par mesiacov, s hladovkami mam (ako sa kazdy moze docitat z mojho denniku) poriadny problem, uvidime, ako to bude po Budwigovej kure.
Presviedcat nikoho nechcem, to je jasne, ze kazdy sa sam musi rozhodnut ci to skusi alebo si o tom nieco nastuduje, ale myslim, ze rozhodne ide o velmi zaujimavu vec.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: cukrovka I.

Příspěvek od RadkaS »

Xion píše: RadkaS, ked uz mas tukovy metabolizmus fungujuci, je dost mozne, ze telo uz slape najlepsie cisto na ovoci. Tu je ale ina otazka. Aka najrychlejsia cesta k tomu vedie. Ty tvrdis, ze cez ovocie. Ale, co ked je to individualne? Co ked v pripade, ze ma clovek naprosto zdecimovany metabolizmus tukov, rychlejsia cesta je ovocie + stabilizovane kvalitne omega-3 mastne kyseliny?
Xione, vubec se neodvazuju na toto tema polemizovat, neb tomu vubec nerozumim. Cim jedinym muzu prispet je moje zkusenost, kterou mam tedy hodne chudou a to takovou, ze jen vim, jak reagovalo telo na tuk a to opakovane. Takze urcite to muze byt u kazdeho jinak, je pravda, ze kazdy mame startovaci caru jinde, podle toho, jak jsme si telo stacili oddelat. Tak jako tak si myslim, ze pust je nejlepsi zacatek pro kazdeho bez rozdilu a pak holt zkouset. Jenze ja bych urcite zkousela pres to ovoce.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Xion »

RadkaS píše:Xione, vubec se neodvazuju na toto tema polemizovat, neb tomu vubec nerozumim. Cim jedinym muzu prispet je moje zkusenost, kterou mam tedy hodne chudou a to takovou, ze jen vim, jak reagovalo telo na tuk a to opakovane. Takze urcite to muze byt u kazdeho jinak, je pravda, ze kazdy mame startovaci caru jinde, podle toho, jak jsme si telo stacili oddelat. Tak jako tak si myslim, ze pust je nejlepsi zacatek pro kazdeho bez rozdilu a pak holt zkouset. Jenze ja bych urcite zkousela pres to ovoce.
Ano, kazdy si telo oddelal nejak inak. ;-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: cukrovka I.

Příspěvek od culka »

Ked som citala Boutenkovej knihu 12 steps to raw food alebo tak nejak, ich mlady Sergej mal cukrovku type 1. Potom ako prestali varit, decka nemali ten cenovy problem a jedli na co mali chut a Serjoza si pytal mango a cucoriedky. Potom ako zdolal celu skatulu manga skonstatoval, ze by si dal este.
Viktoria pisala, ze potom boli na cestach a dr.Jensen ( famous clinical nutritionist ) jej povedal, ze na cukrovku su dobre cucoriedky (boruvky) a mango.
Ona sama mala problem s chutou na sladke a to jej vraj chybal vapnik. Poradili jej robit si sezamove mlieko. Najprv ho pila s medom, po par tyzdnoch bez a datle, ktore su priserne sladke sa aj jej potom zdali take.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: cukrovka I.

Příspěvek od buc11 »

otázné a zjednodušené se mi vidí sdělení že se po ovoci rozjela candida
a přikláním se k závěru o blambolech
racionálnější a reálnější cesty vedou jinudy
věřím že to rozdiskutujem v durianově
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Cukrovka I. a spotreba mlieka

Příspěvek od Dano »

V knihe spominanej vo vlakne Knihovna
T. Colin Campbell, PhD and Thomas M. Campbell II:
The China study: the most comprehensive study of nutrition ever conducted

autori poukazuju na suvislost medzi vyskytom cukrovky I. typu u deti do 14 rokov a spotrebou mlieka v litroch na osobu a rok v 12 roznych statoch. Pozrite graf. Udavaju jedno mozne vysvetlenie, skratene:
  • kravske mlieko vo vyzive dietata
  • nedostatocne travenie mlieka
  • cele fragmenty jeho bielkoviny nedostatocne rozlozenej na aminokyseliny sa dostavaju priamo do krvi
  • IS rozpozna cudziu bielkovinu v krvi a utoci proti nej
  • ta je zial podobna jednej vlastnej bielkovine, z ktorej su postavene v pankrease Langerhansove ostrovceky vyrabajuce inzulin
  • takto zamestnany IS straca schopnost rozpoznat a rozlisovat medzi sebou 1. cudziu bielkovinu kravskeho mlieka v krvi a 2. vlastne bunky v pankrease
  • IS zacne nicit aj tie svoje bunky v L. ostrovcekoch
  • po case priznaky cukrovky 1. typu.
Zial z e-booku som sa nedozvedel, ktore su to tie 3 ocislovane zdroje (27-29), na ktore sa odvolavaju, lebo posledne strany knihy zverejnene nie su.
Přílohy
D1.JPG
D1.JPG (25.35 KiB) Zobrazeno 36671 x
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Cukrovka I. a spotreba mlieka

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:V knihe spominanej vo vlakne Knihovna
T. Colin Campbell, PhD and Thomas M. Campbell II:
The China study: the most comprehensive study of nutrition ever conducted

autori poukazuju na suvislost medzi vyskytom cukrovky I. typu u deti do 14 rokov a spotrebou mlieka v litroch na osobu a rok v 12 roznych statoch. Pozrite graf. Udavaju jedno mozne vysvetlenie, skratene:
  • kravske mlieko vo vyzive dietata
  • nedostatocne travenie mlieka
  • cele fragmenty jeho bielkoviny nedostatocne rozlozenej na aminokyseliny sa dostavaju priamo do krvi
  • IS rozpozna cudziu bielkovinu v krvi a utoci proti nej
  • ta je zial podobna jednej vlastnej bielkovine, z ktorej su postavene v pankrease Langerhansove ostrovceky vyrabajuce inzulin
  • takto zamestnany IS straca schopnost rozpoznat a rozlisovat medzi sebou 1. cudziu bielkovinu kravskeho mlieka v krvi a 2. vlastne bunky v pankrease
  • IS zacne nicit aj tie svoje bunky v L. ostrovcekoch
  • po case priznaky cukrovky 1. typu.
Zial z e-booku som sa nedozvedel, ktore su to tie 3 ocislovane zdroje (27-29), na ktore sa odvolavaju, lebo posledne strany knihy zverejnene nie su.
destrukčné autoimunitné reakcie ako alergie, i sprievodcovia u LB a ůdajně i určité cancer jsou něco podobné
jsme holt jen obyčejné chemické reaktivní kádínky
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Renáta »

Dano, našla som tie odkazy na literatúru. Napíšem Ti ich sem dnes večer.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: cukrovka I.

Příspěvek od culka »

27. Dahl-Jorgensen K,Joner G, and Hanssen KF. "Relationship between cow's milk consumption
and incidence of lODM in childhood." Diabetes Care 14 (1991): 1081-1083.
28. The proportion of Type 1 diabetes due to the consumption of cow's milk, the r2 value, is 96%.
29. LaPorte RE, Tajima N, Akerblom HK, et al. "Geographic differences in the risk of insulindependent
diabetes mellitus: the importance of registries." Diabetes Care 8(Suppl. 1) (1985):
101-107.

Zeby tieto?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Renáta »

Dík, Culka, to je ono, myslím. Doma na to hodím oko.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Dano »

culka píše:Zeby tieto?
Vdaka, to je hlavne pre pripadnych zaujemcov, mna tema mlieko moc nezaujima. Vsak som sa ho cosi dopil, boli obdobia ked aj liter denne, kym som bol konecne "odstaveny" - az na vojne som si dal posledny pohar, a ze ma na vojnu nevzali 3-rocneho, asi pisat nemusim. No co, nikdy nie je neskoro, prestat pit kravske mlieko. Skoda, ze som tento nezmysel o mlieku neprekukol skor, mohol som byt zrejme usetreny od viacerych zdravotnych problemov (hoci nastasie som sa neprepracoval az k takym vaznym ako napr. tu spominanej cukrovke I.)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: cukrovka I.

Příspěvek od buc11 »

To se mi líbí
Dnes mi kamaratka nechala spravicku, s ktorou sa chcem podelit. Jej buduci manzel ma 20 rokov diabetes typu 1 (casom sa pridali problemy s cholesterolom a vysokym krvnym tlakom) a prosila ma o radu. Chytili knizky o surovej strave a pustili sa do toho.
Po 2 tyzdnoch na 100% veganskej a 70% surovej strave znizili inzulin zo 72 na 49 jednotiek. Cholesterol sa dostal do normalu, znizil sa o nieco tlak a je viac stabilny.
Roberto znizil prijem tukov (dovtedy prilis casto mlsal oriesky, pouzival vela olejov... znizili sme to na rozumnu davku) a zacal jest aj ovocie (s nizsim glykemickym indexom, hoci uz vyskusal, ze pred cvicenim kludne moze aj banan), ktoreho sa dovtedy obaval a zistil, ze takymto sposobom mu ovocie nezvysuje krvny cukor ako predtym. Jeho krvny cukor je stabilny, rano je tak nizky, ze znizuje davky "nocneho" inzulinu... Momentalne je to asi mesiac, od kedy urobili tieto zmeny. Pravidelne cvici, ma vela energie a hrozne sa z toho te...
Zobrazit více
Zobrazit překlad
To se mi líbí · · Sledovat příspěvek · 23 říjen v 18:51
Toto se líbí uživatelům Gabriela Petrasikova, Martin Hk a dalším (35).
Zobrazit všechny komentáře (21)

Zuzana Pinilla Ludkovia!!! Zuzana Švédová
Tak dnes mi kamoska pisala, ze inzulin znizili uz na 27 jednotiek!!! Povodne bolo 72, potom 49 (po 2 tyzdnoch) a po dalsich dvoch tyzdnoch 27.
Urobili sme maly pokus... znizili sme prijem tukov a vyskusali, ako bude tolerovat ovocie. Po 3 bananoch mal glykemiu 120. Takze je cely stastny, ze dokonca aj taketo sladke ovocie moze jest.
úterý v 23:42 · To se mi líbí · 3

Zuzana Švédová :-) skvělé, Zuzi... musel baštit děsivě, podle původních jednotek inzulínu... Já začínala na 27 jednotkách, poté jsem snížila na 20, pak na 15 a nyní jsem na nějakých 10, které se ještě sníží, pokud sportuji, pustuji a podobně... Krásné, Zuzi, udělala ...Zobrazit další
úterý v 23:45 · To se mi líbí · 2

Zuzana Pinilla Ta glykemia je mg/dl, tu sa tak meria... to by malo byt nejakych 6,66 mmol/l
úterý v 23:56 · To se mi líbí

Zuzana Švédová Zuzi, kolik aplikuje jednotek inzulínu na ty tři banány? protože to je docela zásadní...
Před 18 hodinami · To se mi líbí

Jitka Adamová Ahoj holky, mám výborné zkušenosti se zavedením zeleného ječmene a řasy chlorelly do jídelníčku. Jednotky se opravdu rapidně snižují a problémy se řeší. Můžu doporučit, sama zelené potraviny nabízím a i prodávám dále. Ale pokud pomůže pouze raw food, je to super. Já sama jsem zastáncem. Nicméně zelené potraviny je jakýsi bonus navíc. :-) Mějte se a smějte se :-)))
Před 18 hodinami · To se mi líbí

Zuzana Pinilla Zuzi, mal v sebe len ten "dlhodoby" inzulin (stale neviem, ako sa u vas vola), ked zjedol tie banany. Nepichal si ziadny navyse.
Před 17 hodinami · To se mi líbí

Zuzana Švédová Ano Zuzi, ale záleží kolik jednotek, on určitě píchá dvojí dlouhodobý inzulín, večer před spaním a ráno, když vstane. U diabetiků, kteří jsou delší dobu na inzulínu se podávají potom 2 dlouhodobé inzulíny. Chci si v tom taky udělat pořádek a systém, pr...Zobrazit další
Před 17 hodinami · To se mi líbí

Zuzana Pinilla Idem sa pozriet, ci to pisala... v kazdom pripade on predtym len na dlhodobom byt nemohol ani bez bananov.
Před 17 hodinami · To se mi líbí · 1

Zuzana Švédová Zuzinko, nic nezpochybňuji, samotnou mě to zajímá... potřebuji si to taky poskládat, zkus si zjistit ještě C peptid... ukazatel vlastního inzulínu, zda nějaký ještě slinivka produkuje
Před 17 hodinami · To se mi líbí

Zuzana Pinilla No, pise len tolko, ze je na 27 jednotkach a ze posledne dni uz si picha len dlhodoby raz za den, rano.
Ci tie banany boli este vtedy, ked to bolo dvakrat za den, to z tej spravy neviem vycitat.
Vdaka za rady, Zuzi, poradim ten C peptid. Sama som zvedava.
Ja viem, ze nespochybnujes a ja prave potrebujem tieto tvoje pohlady na vec, lebo toto je prvy pripad diabetes, co mam pod rukami. :)
Před 17 hodinami · To se mi líbí
Návštěvník

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Návštěvník »

Jenze ja bych urcite zkousela pres to ovoce.[/color][/quote]
S tím souhlasím, mé laické vědomosti říkají, že u cukrovky je špatný i tuk!!! :(
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: cukrovka I.

Příspěvek od bukaj »

Doporučuji k přečtení: http://www.diabetes.co.uk/diabetes-foru ... f082972e9a

Narazil jsem na to nedávno a až mě překvapilo, jak se většině na ketogenní dietě nemoc zlepšila.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: cukrovka I.

Příspěvek od smajliss »

a pomáhá nejen u cukrovky .. co já z hlavy vím, tak léčí také alzheimera, epilepsii, přemnoženou candidu, rakovinu, crohnovu chorobu .. to je slušný záběr
kdyby člověku při ní nesmrdělo z pusy, tak je to perfektní dieta :)
nejvíc se mi na ní líbí to, že úplně odporuje těm teoriím o překyselení a přesto funguje
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

cukrovkar smrdi tak ci tak cely, takze je to jedno

ja to vidim na potrebu chlorophylu takz ejest zelene a pit chlorophylove vyrobky z flasticky to by malo aj smrad znicit
5 2 8
mikes24

Re: cukrovka I.

Příspěvek od mikes24 »

Dobry den
Mate niekto informacie co by sa dalo skusit u 3 rocneho dietata ktoremu diagnostikovali diabetes? Nemam este kompletene informacie ale ked sme to zistili hodnota cukru v krvi bola 28, po styroch dnoch je pomerne stabilna pri klasickej nemocenskej strave a vraj c-peptidy nie su az take zle takze nejaky ten insulin sa este tvori. Dostava 3x3 jednotky insulinu cez den plus 2 na noc. Pribeh Butenko Family je velmi inspirujuci aj ked vela diskuterov pochybuje o tom ci bol Sergej typ 1 alebo 2. Nikdy sme neboli na surovej strave aj ked urcite symaptie boli nikdy nebolo dost odvahy a odhodlania. Vacsinou vegetarianska strava, obcas - raz za dva tyzdne az mesiac nejaka hydina alebo ryba, malo mliecnych vyrobkov, skoro ziadne mlieko a pomene malo sladkosti. Urcite nie podla tunajsich standardov ;-). Do dvoch rokov sme kojili. Rozmyslal som pre zaciatok skusit green smoothies mozno Budwigovej kuru, cholerlu a spirulinu - to sme obcas mavali aj doteraz.
Ak mate niekto niekto nejake napady budem velmi rad.

Dakujem
mikes24
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

mikes24 píše:Dobry den
Mate niekto informacie co by sa dalo skusit u 3 rocneho dietata ktoremu diagnostikovali diabetes? Nemam este kompletene informacie ale ked sme to zistili hodnota cukru v krvi bola 28, po styroch dnoch je pomerne stabilna pri klasickej nemocenskej strave a vraj c-peptidy nie su az take zle takze nejaky ten insulin sa este tvori. Dostava 3x3 jednotky insulinu cez den plus 2 na noc. Pribeh Butenko Family je velmi inspirujuci aj ked vela diskuterov pochybuje o tom ci bol Sergej typ 1 alebo 2. Nikdy sme neboli na surovej strave aj ked urcite symaptie boli nikdy nebolo dost odvahy a odhodlania. Vacsinou vegetarianska strava, obcas - raz za dva tyzdne az mesiac nejaka hydina alebo ryba, malo mliecnych vyrobkov, skoro ziadne mlieko a pomene malo sladkosti. Urcite nie podla tunajsich standardov ;-). Do dvoch rokov sme kojili. Rozmyslal som pre zaciatok skusit green smoothies mozno Budwigovej kuru, cholerlu a spirulinu - to sme obcas mavali aj doteraz.
Ak mate niekto niekto nejake napady budem velmi rad.

Dakujem
mikes24
ja mam otazku predtym ako mam napad

vegetrianska strava to znamenalo obilniny na vsetky mozne sposoby ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Marci »

Mozna by neskodilo zjistit,zda u ditete neni pricina napr. ve stresu - narozeni druheho ditete,rodice apod. vice zde http://www.youtube.com/watch?v=0Gy4frLKdwc
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
mikes24

Re: cukrovka I.

Příspěvek od mikes24 »

> Maria:
>Mozna by neskodilo zjistit,zda u ditete neni pricina napr. ve stresu - narozeni druheho ditete,rodice apod. vice zde http://www.youtube.com/watch?v=0Gy4frLKdwc

No aj nad tym sme sa zamyslali, na konci jula sa nam narodila dcera. Ale ako to zistit popripade odstranit, nie nadarmo sa v anglicky hovoriacich krajinach hovori o terrible twos. Nikdy sme nepozorovali nejake velke zmeny v jej spravani a na vsetko sme ju pripravovali a vzdy sa snazime ist cestou vysvetlovania a nie zakazov. Hovorim ze snazime lebo vacsinou clovek reaguje skoro automaticky podla naucenych vzorcov spravania a ked si to potom spatne analyzuje ako sa rozprava s dietatom tak to nie je idealne a vela krat sa nam to vracia aj s urokmi. Ale snazime sa ako vieme zmenit nas pristup. Je trosku hruba v spravani taka trosku do vsetkeho hrrr, niekedy ako by jej chybal taky ten dievcensky jemnocit, akoby mala obcas pretlak energie, stipe, taha, obcas skripe zubami a to aj v kontakte s babetkom. Ale takato bola vzdy odkedy si pamatam tak sme to pripisovalli jej charakteru.
Pozriem video, pana Hnizdila uz registrujem nejaku tu dobu a v podstate su mi jeho nazory blizke.

> Rudo:
> vegetrianska strava to znamenalo obilniny na vsetky mozne sposoby ?

No mozno aj hej, asi vo velkom mnozstve. Ranajky orechove mlieko s ovocim a nejake tie corn a ine flakes amarant... Ostatne jedla zemiaky, ryza, cestoviny, quinoa, pohanka, proso.. so zelninou ci uz varenou alebo surovou vo forme salatov. Pomedzi to vsetko mozne - orechove tycinky, jogurt, rozne detske suchare, jablka, cistu uhorku alebo avokado, orechove masla, obcas klasicke sladkosti hlavne na navsteve. Ked pecieme tak z raznej muky alebo pohankovej + obcas bezlepkova muka kedze matka ma intoleranciu na lepok a aj na kazein, vyhadzuje sa jej ekzem a vyrazky - zacalo to pol roka po narodeni nasej prvej dcery a odvtedy s tym bojujeme. Toz nasa vegetarianska strava.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Ale čo »

mikes24 píše:Dobry den
Mate niekto informacie co by sa dalo skusit u 3 rocneho dietata ktoremu diagnostikovali diabetes? Nemam este kompletene informacie ale ked sme to zistili hodnota cukru v krvi bola 28, po styroch dnoch je pomerne stabilna pri klasickej nemocenskej strave a vraj c-peptidy nie su az take zle takze nejaky ten insulin sa este tvori. Dostava 3x3 jednotky insulinu cez den plus 2 na noc. Pribeh Butenko Family je velmi inspirujuci aj ked vela diskuterov pochybuje o tom ci bol Sergej typ 1 alebo 2. Nikdy sme neboli na surovej strave aj ked urcite symaptie boli nikdy nebolo dost odvahy a odhodlania. Vacsinou vegetarianska strava, obcas - raz za dva tyzdne az mesiac nejaka hydina alebo ryba, malo mliecnych vyrobkov, skoro ziadne mlieko a pomene malo sladkosti. Urcite nie podla tunajsich standardov ;-). Do dvoch rokov sme kojili. Rozmyslal som pre zaciatok skusit green smoothies mozno Budwigovej kuru, cholerlu a spirulinu - to sme obcas mavali aj doteraz.
Ak mate niekto niekto nejake napady budem velmi rad.

Dakujem
mikes24
choď na FB do skupiny Raw food cz sk a nájdi si tam Zuzanu Švédovú. mimochodom, u detí sa zvykne objaviť diabetes ako nú po očkovaní :/
mikes24
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 09, 2013 15:52

Re: cukrovka I.

Příspěvek od mikes24 »

choď na FB do skupiny Raw food cz sk a nájdi si tam Zuzanu Švédovú. mimochodom, u detí sa zvykne objaviť diabetes ako nú po očkovaní :/
No ockovanim to asi nebude kedze nie sme ockovani :-), zijeme v UK a tu z toho nerobia vedu. Aj vitamin D je vraj prevenciou a my sme ho az do prichodu k starym rodicom pred sviatkami pridavali vo forme kvapiek. Tazke to budeme miset zvalit na nieco ine :-). Dakujm za kontakt, vyskusam.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

mikes24 píše:
> Rudo:
> vegetrianska strava to znamenalo obilniny na vsetky mozne sposoby ?

No mozno aj hej, asi vo velkom mnozstve. Ranajky orechove mlieko s ovocim a nejake tie corn a ine flakes amarant... Ostatne jedla zemiaky, ryza, cestoviny, quinoa, pohanka, proso.. so zelninou ci uz varenou alebo surovou vo forme salatov. Pomedzi to vsetko mozne - orechove tycinky, jogurt, rozne detske suchare, jablka, cistu uhorku alebo avokado, orechove masla, obcas klasicke sladkosti hlavne na navsteve. Ked pecieme tak z raznej muky alebo pohankovej + obcas bezlepkova muka kedze matka ma intoleranciu na lepok a aj na kazein, vyhadzuje sa jej ekzem a vyrazky - zacalo to pol roka po narodeni nasej prvej dcery a odvtedy s tym bojujeme. Toz nasa vegetarianska strava.
vdaka za info

pretoze mam vlastnu skusenost s takym vegetarianstvom - obilie a susene ovocie plus nejke mliecaky a uplne som z toho skolaboval uz ako dospelak
co mal mat ale nemal rozum

tak sa nedivim ze to zlozi aj male decka

ja len zbieram info, ale zatial kazdy vegetioarian co zdravotne ide dolu vodou, to mal podobne, ja to volam kolacove vegetarianstvo pre jednoduchost

zrejme som mal vtedy aj diabetes hoci som si to nedal merat ale mi prakticky odhnivali kosti na patach, , dutiny, zuby....
5 2 8
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Esterka »

rudo píše:
mikes24 píše:
> Rudo:
> vegetrianska strava to znamenalo obilniny na vsetky mozne sposoby ?

No mozno aj hej, asi vo velkom mnozstve. Ranajky orechove mlieko s ovocim a nejake tie corn a ine flakes amarant... Ostatne jedla zemiaky, ryza, cestoviny, quinoa, pohanka, proso.. so zelninou ci uz varenou alebo surovou vo forme salatov. Pomedzi to vsetko mozne - orechove tycinky, jogurt, rozne detske suchare, jablka, cistu uhorku alebo avokado, orechove masla, obcas klasicke sladkosti hlavne na navsteve. Ked pecieme tak z raznej muky alebo pohankovej + obcas bezlepkova muka kedze matka ma intoleranciu na lepok a aj na kazein, vyhadzuje sa jej ekzem a vyrazky - zacalo to pol roka po narodeni nasej prvej dcery a odvtedy s tym bojujeme. Toz nasa vegetarianska strava.
vdaka za info

pretoze mam vlastnu skusenost s takym vegetarianstvom - obilie a susene ovocie plus nejke mliecaky a uplne som z toho skolaboval uz ako dospelak
co mal mat ale nemal rozum

tak sa nedivim ze to zlozi aj male decka

ja len zbieram info, ale zatial kazdy vegetioarian co zdravotne ide dolu vodou, to mal podobne, ja to volam kolacove vegetarianstvo pre jednoduchost

zrejme som mal vtedy aj diabetes hoci som si to nedal merat ale mi prakticky odhnivali kosti na patach, , dutiny, zuby....
Rudo, mám kamaráda, který měl taky dutiny v kostech. Stalo se mu to po Grahamově ovocné dietě 811. K tomu měl ještě zaplísnění organismu, na které málem zemřel.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

Esterka píše:
Rudo, mám kamaráda, který měl taky dutiny v kostech. Stalo se mu to po Grahamově ovocné dietě 811. K tomu měl ještě zaplísnění organismu, na které málem zemřel.
jj vdaka za info

ja som to asi napisal prilis v skratke :

odhivali mi kosti na patach, mal som trvale zapalene nosne a celove dutiny a stym aj problemy so zubami

dutiny v kostiach som snad nemal ale cele kosti boli ako taka zapalena spuchnuta huspenina, zacalo to od achiloviek ale potom uz cele patne kosti a dost dlhe obdobie som prakticky ani nemol stat na nohach.
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Sweetie »

rudo píše:
Esterka píše:
Rudo, mám kamaráda, který měl taky dutiny v kostech. Stalo se mu to po Grahamově ovocné dietě 811. K tomu měl ještě zaplísnění organismu, na které málem zemřel.
jj vdaka za info

ja som to asi napisal prilis v skratke :

odhivali mi kosti na patach, mal som trvale zapalene nosne a celove dutiny a stym aj problemy so zubami

dutiny v kostiach som snad nemal ale cele kosti boli ako taka zapalena spuchnuta huspenina, zacalo to od achiloviek ale potom uz cele patne kosti a dost dlhe obdobie som prakticky ani nemol stat na nohach.
boze muj a co jsi presne jedl?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

ovsaky, susene ovocie, mliecne vyrobky, grahamove rohliky, makove hrebene, v sezone jablka a ine dostupne ovocie, na navstevach ma krmili zakuskami, cierny chlena bevit

no proste zdravy vegetarian, ked som mal prejst okolo masiarstva tak som presiel na druhu stranu ulice (:-)
5 2 8
mikes24
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 09, 2013 15:52

Re: cukrovka I.

Příspěvek od mikes24 »

rudo píše:
mikes24 píše:
vdaka za info

pretoze mam vlastnu skusenost s takym vegetarianstvom - obilie a susene ovocie plus nejke mliecaky a uplne som z toho skolaboval uz ako dospelak
co mal mat ale nemal rozum

tak sa nedivim ze to zlozi aj male decka

ja len zbieram info, ale zatial kazdy vegetioarian co zdravotne ide dolu vodou, to mal podobne, ja to volam kolacove vegetarianstvo pre jednoduchost

zrejme som mal vtedy aj diabetes hoci som si to nedal merat ale mi prakticky odhnivali kosti na patach, , dutiny, zuby....
Dakujem za kritiku :-), viem ze tu to nie je o vegetarianstve ale pre zaujimavost ako sa stravuju ti vegetariani ktori zdravotne nejdu dolu vodou? Inak dcera nebola na striktnej vegetarianskej strave, maso bolo velmi striedmo aj mliecne vyrobky aj sladkosti.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

mikes24 píše:
Dakujem za kritiku :-), viem ze tu to nie je o vegetarianstve ale pre zaujimavost ako sa stravuju ti vegetariani ktori zdravotne nejdu dolu vodou? Inak dcera nebola na striktnej vegetarianskej strave, maso bolo velmi striedmo aj mliecne vyrobky aj sladkosti.
ja som si zdravie napravil zeleninou a morskymi riasami

strava by mala byt o mineraloch takze najme zelene listy, korenova zelenina, rastliny z mora, hriby, rozne vyvarene casti rastlin (ja si kupujem z cinskych obchodov rozne susene vecicky) a strava by mala byt o zakladnych tukoch rozneho druhu podla moznosti surovych

najzdravsi clovek na svete - Anastasia, si ustipuje v tajge rozne zelene listky stromov krikov a prizemnych rastlin, jedava cestrve a susene hriby a najme semiacka z borovicovych sisiek a v lete si pestuje divoke uhorky a podoben divoke nesladke ovocie ako paradajky atd

a v sezone nejake tie lesne plody koli ciernym farbivam
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

cukrovka I.

Příspěvek od Janek »

Tak pry mame aktualne 8% lidu s cukrovkou, do roku 2020 to bude o 12 procentnich bodu vic, tedy 250% narust cukrovkaru), resp. celkem 20% populace...

---
http://www.freedom-meditech.com/index.p ... fessionals

Novy pristroj CLEARPATH DS-120™ od Freedom Meditech, Inc. detekuje nabeh na cukrovku az 7 let predem za 2-3 vteriny na zaklade flourescence oka. Do konce tohoto tydne je masinka na 3. interni klinice v Praze na testovani, pokud je nekdo z Prahy, tak se muze nechat otestovat (at uz diabetes ma nebo nema) pro porovnani klasickych krevnich testu...

int3.lf1.cuni.cz/kde-nas-najdete-1955

ps: irisdiagnostika je stara vec, odvisla od interpretace, zde uz to funguje zda se na 1 kliknuti... Cena pristroje zatim neni znama...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

nedostatek vit D taky souvis na cukrovku
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Janek »

Rika prodejce vitaminu D:
DIABETES - Podle jedné studie na 10.366 dětech, dostalo 2000 z nich první den po narození 2000 jednotek vitamínu D3. Pak byly sledované po dobu 31 let a skupina, která obdržela první den svého života vitamín D3 měla snížené riziko onemocnění diabetem typu I o 80%

Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-t ... itaminu-d/
Uvitam odkaz na studii rudo.

Totiž dle http://www.wikiskripta.eu/index.php/Vitamin_D "někteří odborníci hypotetizují o potenciální preventivní a terapeutické úloze vitaminu D v souvislosti s celou řadou onemocnění (nádorová a autoimunitní onemocnění včetně diabetu 1. typu, diabetu 2. typu, kardiovaskulární onemocněními, hypertenze, infekční onemocnění,... v roce 2011 po vyčerpávající analýze však konstatoval, že dosavadní důkazy o extraskeletální úloze vitaminu D jsou nekonzistentní a neprůkazné."
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

studie se delaji pro farma

ja studie ze sazady nesleduju a nestuduju

na kazdou teoriii pro i proti se da udelat studie s vysledkem jakej je pozadovany

kdybs chapal veci okolo metabolsimu tak by ti to bylo jasne jak D, tuk, diabetes souvisi
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

cukrovka I.

Příspěvek od Janek »

Ze studie si muzes udelat vlastni zaver, obsahuje alespon nejaka data. Vetsine vsak staci vira a asi i tobe... Nac se zatezovat cisly...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: cukrovka I.

Příspěvek od rudo »

Janek píše:Ze studie si muzes udelat vlastni zaver, obsahuje alespon nejaka data. Vetsine vsak staci vira a asi i tobe... Nac se zatezovat cisly...
jen se zatezuj falesnymi cisly zatezuj se

tva vira v oficialni informace je skutecne silna, tak si ver

ja viru nemam zadnou, ja neverim
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: cukrovka I.

Příspěvek od Syrovozrout »

"Průlom v léčbě cukrovky? Diabetici skončí s injekcemi

Posílením imunitního systému lze obnovit produkci inzulínu v těle nemocných cukrovkou 1. typu. Ukázali to vědci USA s tím, že obnova funguje až rok. To znamená, že se rýsuje zlomový okamžik, kdy si cukrovkáři už nebudou muset denně vpichovat inzulín do těla injekcí, napsal britský The Daily Telegraph, jenž informaci zveřejnil.

Cukrovkou 1. typu trpí v Česku asi 56,5 tisíce lidí

Zdraví lidé mají v těle miliardy buněk odborně označovaných jako regulační T-lymfocyty. Ty chrání buňky produkující inzulín před ničivými zásahy imunitního systému. Zejména lidé, kteří trpí cukrovkou 1. typu, jich ale nemají dost, a proto musí inzulín tělu uměle denně dodávat injekčně.

Vědci z Kalifornské univerzity a Yaleovy univerzity však nyní předvedli, že se to dá změnit namnožením regulačních T-lymfocytů odňatých nemocnému a zpětnou injektáží jeho namnožených buněk zpátky do těla. První testy na 14 pacientech ve věku 18 až 43 let ukázaly, že léčba je bezpečná a zajistí v těle obnovu produkce inzulínu až na rok.

Použitím T-lymfocytů k ,převýchově‘ imunitního systému můžeme být schopni změnit průběh nemoci Jeffrey Bluestone, Kalifornská univerzita v San Francisku

Lékaři odebrali jednotlivým pacientům větší množství krve, které obsahovalo 2–4 milióny regulačních T-lymfocytů. Ty byly odděleny od zbytku krve a namnoženy asi na 1500násobek. Pak byly injektovány zpátky do těla.

„Může to být mezník. Použitím T-lymfocytů k ,převýchově‘ imunitního systému můžeme být schopni změnit průběh nemoci. Čekáme, že tyto buňky budou důležitou součástí léčby cukrovky,“ řekl Jeffrey Bluestone z Kalifornské univerzity v San Francisku.

„Zásah pomocí T-lymfocytů osvobozuje lidi, jako jsem já, od ubíjející rutiny inzulínové terapie, kterou provází celoživotní obava z komplikací,“ prohlásila britská psycholožka Mary Rooneyová, která je jednou z obětí nemoci a byla mezi pacienty, na nichž se nová léčba zkoušela.
Léčba dalších onemocnění

Nová terapie také brání zhoršování nemoci, což může spoustu lidí uchránit před oslepnutím či amputací končetin v pozdějších fázích.

Výzkumný tým tvrdí, že jeho postup nabízí šanci i k léčbě dalších autoimunitních nemocí, jako jsou revmatická artritida nebo systémový lupus erythematodes, při němž tělo ničivě napadá vlastní tkáně a orgány – kůži a klouby, ale i cévy, ledviny, srdce. Výsledky výzkumu zveřejnil časopis Science Translational Medicine.

Cukrovkou 1. typu trpí v Česku asi 56,5 tisíce lidí (údaj Diabetické asociace ČR za rok 2012). Existuje i cukrovka 2. typu, kdy se inzulin tvoří, ale tělo jej nedokáže využít." http://www.novinky.cz/veda-skoly/387596 ... kcemi.html
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Odpovědět