VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

ekosadlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 23, 2009 0:19

VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od ekosadlo »

Dlouho jsem vahal jestli si dovolim napsat prispevek do vaseho fora.. chvilku jsem procital premyslel a daval si to vsechno do souvislosti s mymi zkusenostmi. Popravde jsem k tomu prisel jak slepy k houslim ale je to tak. Dostal jsem se do rodiny jejiz jeden clen je vitarianem. Nevim jestli chodi i sem na tyhle fora ale o to nejde. Jde o zamysleni mozna i varovani! Zkratka jedna uspesna maminka ktera miluje svoje deti a rodinu jak jinak taky ze? jednoho dne nabyla presvedceni ze dat se k vitarianum je tou spravnou cestou! Nakonec proc ne.. kdo chce kam pomozme mu tam... S touhle skvelou myslenkou se vlastne sverila i cele sve rodine a s chuti zacala vyhledavat nejruznejsi zdrave a jeste superzdravejsi recepty pro super zdravi cele rodiny a hltala clanky s nadsenim vedce vyroby napoje na nesmrtelnost! Akorat u tohodle nadseni (trvajici par let) prestala trosku vnimat svoje okoli.. Prestala prehlizet fakt ze zbytek jeji rodiny na misto povidani o zdrave strave a chuti kazde rano pit experiment z odstavnovace radeji touzi po posezeni v klidnem rodinnem kruhu s pusou mastnou od spekacku beze strachu ze je bude ocima probodavat jejich domaci vitarianska policie s poznamkami a reakcemi opravdu smesnymi... a konec pohadky? kam az to zaslo? deti s maminkou v podstate nikdy nesedli a nepovykladali o fajn vecech... manzel? ten si nasel pritelkyni a zatim ji uspesne taji a ja? ja sam sebe vydesil myslenkou ze bych opustil pritelkyni protoze kdyz si predstavim ze jednou budou moje deti jezdit na povinna vitaminova muka k babicce tak nespim. Takze! zdrava vyziva ano ale vseho s mirou! a heslo? lepsi umrit v 60 na prezrani buckem nez ztratit celou rodinu protoze stres ze samoty vas zabije i navzdory super zdrave strave... jestli sem clovek o kterem pisu chodi a precte si to tak mu radim otevri oci hodne rychle nebo to spatne dopadne... a bude si navzdy vycitat jak byl slepy :( :( :( :( :(
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od mira »

Zemřít v 60 letech, v kruhu láskyplných masařek a v bolestech mne neláká
a samota mne neděsí, ale není nutná. Hodlám prožít od pracovních povinností
oproštěné a plnohodnotné stáří a dokud to půjde, prchat před držitelem
obecní palice, kterou by se snažil mne odstranit, abych nadále neiritoval
své okolí svým zdlouhavým a obtěžujícím neobracením se v prach.
Ale omlouvám se za své vměšování, neb o mne se nejedná. Jsem vlezlý. :roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Panda »

mira píše:...Ale omlouvám se za své vměšování, neb o mne se nejedná. Jsem vlezlý. :roll:
Jsi tu oprávněně, všichni Tě vyžadují, i když nechápu jak to všechno stíháš:
ekosadlo píše:...vseho s mirou!...
ekosadlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 23, 2009 0:19

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od ekosadlo »

to je videt jaky jsi jarin :lol: plnohodnotne stari.. co si pod tim predstavujes? sedet s duchodkama na houpacim kresle a premyslet nad tim ze te nikdo nemusi?? podle toho co jsi napsal jsi asi nepoznal co je to laska... kdo miluje vi o cem mluvim...
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fuujin »

Já souhlasim, když to někdo přehání tak je to extrémizmus jako každý jiný.. Já to dělám tak že říkám jezte si co chcete, kdybyste něco o tom chtěli vědět, rád povím, ale jinak dělejte co chcete
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od tristazmista »

Fuujin píše:Já souhlasim, když to někdo přehání tak je to extrémizmus jako každý jiný.. Já to dělám tak že říkám jezte si co chcete, kdybyste něco o tom chtěli vědět, rád povím, ale jinak dělejte co chcete
tp je rozumne, taky to delam takto :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fuujin »

tristazmista píše:
Fuujin píše:Já souhlasim, když to někdo přehání tak je to extrémizmus jako každý jiný.. Já to dělám tak že říkám jezte si co chcete, kdybyste něco o tom chtěli vědět, rád povím, ale jinak dělejte co chcete
tp je rozumne, taky to delam takto :)
Ale někdy je to fakt boj, když vidíš někoho kdo fakt trpí a víš, že ta určitá věc se nějak opravit dá
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od tristazmista »

Fuujin píše:
tristazmista píše:
Fuujin píše:Já souhlasim, když to někdo přehání tak je to extrémizmus jako každý jiný.. Já to dělám tak že říkám jezte si co chcete, kdybyste něco o tom chtěli vědět, rád povím, ale jinak dělejte co chcete
tp je rozumne, taky to delam takto :)
Ale někdy je to fakt boj, když vidíš někoho kdo fakt trpí a víš, že ta určitá věc se nějak opravit dá
presne tak, ale kazdej svyho stesti strujce
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od dgm »

ekosadlo píše:Dlouho jsem vahal jestli si dovolim napsat prispevek do vaseho fora.. chvilku jsem procital premyslel a daval si to vsechno do souvislosti s mymi zkusenostmi. Popravde jsem k tomu prisel jak slepy k houslim ale je to tak. Dostal jsem se do rodiny jejiz jeden clen je vitarianem. Nevim jestli chodi i sem na tyhle fora ale o to nejde. Jde o zamysleni mozna i varovani! Zkratka jedna uspesna maminka ktera miluje svoje deti a rodinu jak jinak taky ze? jednoho dne nabyla presvedceni ze dat se k vitarianum je tou spravnou cestou! Nakonec proc ne.. kdo chce kam pomozme mu tam... S touhle skvelou myslenkou se vlastne sverila i cele sve rodine a s chuti zacala vyhledavat nejruznejsi zdrave a jeste superzdravejsi recepty pro super zdravi cele rodiny a hltala clanky s nadsenim vedce vyroby napoje na nesmrtelnost! Akorat u tohodle nadseni (trvajici par let) prestala trosku vnimat svoje okoli.. Prestala prehlizet fakt ze zbytek jeji rodiny na misto povidani o zdrave strave a chuti kazde rano pit experiment z odstavnovace radeji touzi po posezeni v klidnem rodinnem kruhu s pusou mastnou od spekacku beze strachu ze je bude ocima probodavat jejich domaci vitarianska policie s poznamkami a reakcemi opravdu smesnymi... a konec pohadky? kam az to zaslo? deti s maminkou v podstate nikdy nesedli a nepovykladali o fajn vecech... manzel? ten si nasel pritelkyni a zatim ji uspesne taji a ja? ja sam sebe vydesil myslenkou ze bych opustil pritelkyni protoze kdyz si predstavim ze jednou budou moje deti jezdit na povinna vitaminova muka k babicce tak nespim. Takze! zdrava vyziva ano ale vseho s mirou! a heslo? lepsi umrit v 60 na prezrani buckem nez ztratit celou rodinu protoze stres ze samoty vas zabije i navzdory super zdrave strave... jestli sem clovek o kterem pisu chodi a precte si to tak mu radim otevri oci hodne rychle nebo to spatne dopadne... a bude si navzdy vycitat jak byl slepy :( :( :( :( :(
Rozhlidni se tu trochu na foru :)
To, ze ses tu objevil, neni nahoda :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
ekosadlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 23, 2009 0:19

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od ekosadlo »

to je pravda ze to neni nahoda... je to totiz vec ktera me tak trapi ze jsem se rozhodl o tom napsat aby to varovalo okoli.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

ekosadlo píše:to je pravda ze to neni nahoda... je to totiz vec ktera me tak trapi ze jsem se rozhodl o tom napsat aby to varovalo okoli.
Jake okoli mas na mysli? Jako nas tady?
ekosadlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 23, 2009 0:19

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od ekosadlo »

ano vas tady....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

ekosadlo píše:ano vas tady....
Aha, ja puvodne myslela, ze jsi prisel provokovat a pote, co jsem si to docetla do konce, jsem pochopila, ze to je mozna taky vzkaz te jiste osobe, u ktere vis, ze jeji partner je ji neverny a ty nevis, jak ji to sdelit a tak jsi si toho forum nasel jako takoveho prostrednika.
Tak to jsem rada, ze se to vysvetlilo, vazeni. Pan neprisel diskutovat, neprisel se zajimat o to, o cem vlastne je vitarianstvi ani nic podobneho. Prisel nas varovat. Osobne jsem tedy nepochopila, pred cim nas chce varovat?? A proc varuje na nasich strankach. Jedine, co jsem se sdeleni pochopila je to, ze jsi svedkem jednoho nefunkcniho vztahu, kde zrejme vazne komunikace... vubec jsem nepochopila, o co Ti jde.

Takze vazeni myslim, ze neni vubec duvod reagovat a ani s panem diskutovat, protoze on sem neprisel diskutovat, ani se neco noveho dozvedet, dokonce neprisel ani provokovat. Prisel nas varovat >:-) ! Nebo mi neco uniklo... ?
ekosadlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 23, 2009 0:19

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od ekosadlo »

uniklo a hodne!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

ekosadlo píše:uniklo a hodne!
Amen!
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fuujin »

Tak on nám jen přišel říct ať to nevedem do extrémizmu, zbytek vesměs nic.
Teď jde o to koho přesně má na mysli
A proč se vůbec v tý rodině o tom nepobavíte ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

Myslím, že má ekosádlo v mnohém pravdu.
Maminka dané rodiny si mohla vše zkusit na sobě a poté NABÍDNOUT rodině (bez "kilometrových" přednášek). Pokud by okolí shledalo, že je dotyčná šťastnější, zdravější..., asi by to byla nenásilná pozitivní motivace.
Všechno se dá pojmout špatně. I když je úmysl dobrý...
Prostě respektovat svobodu a svobodná rozhodnutí svých bližních!!! I kdyby to byly "nesvéprávné" děti.
Já bych ji jako manžel objala se slovy, ať nechá rodinu dýchat a neblbne a že oni ji budou také respektovat a milovat, ať už jí cokoli. Ale ano, každý svého štěstí strůjce.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

Fuujin píše:A proč se vůbec v tý rodině o tom nepobavíte ?
přesně, v klidu.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Ja si hlavne myslim, ze je to vec tech dvou a my to tu nevyresime
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

možná chtěl jen varovat ty, kteří by vitariánství pojali stejným způsobem. Takový pohled zvenčí. Nepřijde mi to napsané nijak útočně. Nezpochybňuje syrovou stravu jako takovou. Jen ten přístup.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

Představte si svého příbuzného zarytého makrobiotika, který vám bude cpát obilí horem dolem a vy nemáte zájem... :)))
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
ekosadlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 23, 2009 0:19

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od ekosadlo »

jo jo presne to je ono...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:Představte si svého příbuzného zarytého makrobiotika, který vám bude cpát obilí horem dolem a vy nemáte zájem... :)))


Ale Pavlusko, tady preci nejde o vitarianstvi. To je o toleranci a on nas pred tim varuje. Pritom procentualne je to vic o tom, ze varaci rejou do vitarianu daleko casteji... . A chodime my varovat na jine stranky ekosadlo nebo nekoho jineho?? Neni to o tom, co kdo ji, ale jak tolerantni je k okoli, bez ohledu na to, co ji... Me toto zalozene tema prijde jako vykrik do tmy, unika mi smysl.
Naposledy upravil(a) RadkaS dne sob lis 07, 2009 22:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
Pavluška píše:Představte si svého příbuzného zarytého makrobiotika, který vám bude cpát obilí horem dolem a vy nemáte zájem... :)))


Ale Pavlusko, tady preci nejde o vitarianstvi. To je u toleranci a on nas pred tim varuje. Pritom procentualne je to vic o tom, ze varaci rejou do vitarianu daleko casteji... . A chodime my varovat na jine stranky ekosadlo nebo nekoho jineho?? Neni to o tom, co kdo ji, ale jak tolerantni je k okoli, bez ohledu na to, co ji... Me toto zalozene tema prijde jako vykrik do tmy, unika mi smysl.
raduš souhlasím, líbí se mi jak pan sádlo první větou začíná tak laskavo-pokorně, ale cítím akúsi zlobu a ne přemíru (sory miro) všeobjímající proklamované lásky
a děkuji za varování, dám si už pozor
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od mira »

ekosadlo píše:to je videt jaky jsi jarin :lol: plnohodnotne stari.. co si pod tim predstavujes? sedet s duchodkama na houpacim kresle a premyslet nad tim ze te nikdo nemusi?? podle toho co jsi napsal jsi asi nepoznal co je to laska... kdo miluje vi o cem mluvim...
Skutečně jsem Jarin a ten popis mých představ o stáří je poměrně přesný,
neboť zdá se mi, že otravný stařec na verandě se houpající, je skvělá
vyhlídka, lepší než opečovávaný hrob. Kdo pracuje a je plátcem daní,
měl by si je v kmetném věku vybrat. Jakákoliv závislost, i na někom druhém,
je špatně. Co se může zvrtnout, to se zvrtne a v lásce má na vrch ten, kdo
má rád méně.
Všeho s mírou.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od jans »

No jasně, že fanatismus není ok. Cpát to jiným je k ničemu. Nezbývá než jít příkladem. Jen to chce hodně přemáhání, anebo spíš jakýsi nadhled, nic neříkat, když už člověk viděl ty konce..
p.s. Já si Jarinovo plnohodnotné stáří představuji asi nějak takhle.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Sweetie »

ekosadlo píše:to je videt jaky jsi jarin :lol: plnohodnotne stari.. co si pod tim predstavujes? sedet s duchodkama na houpacim kresle a premyslet nad tim ze te nikdo nemusi?? podle toho co jsi napsal jsi asi nepoznal co je to laska... kdo miluje vi o cem mluvim...
pod plnohodnotnym starim si predstavuju aktivne se spolupodilet na radostech mych blizkych, treba vnoucat, tj napr sportovat, cestovat a nedopadnout jako nemohouci zadajici o pomoc druhych mohouci si za to prevazne sama. a laska? to je predevsim o toleranci. mozna ze ta maminka vitarianka se svym postojem brani netoleranci a utokum? vzdyt to nema lehky je sama proti vsem. to my tady vsichni zazivame. :)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Marci »

Nejsem sice vitarian(i kdyz vita jim hodne-dejme tomu tak 50%),ale o utocich tedy taky neco vim.
Dceri jsem kvuli zdravotnimu stavu-snizena imunita,EB virus-na doporuceni Strnadelove a na zaklade vlastnich zkusenosti zmenila stravu.Je to uz zhruba rok a neco.Neji zadne mleko,nic co ma lepek,maso doma zridkakdy a to jen ryby.V pravidelnych intervalech si musim vyslechnout od me matky, jak to vsechno spatne delam,ze bych mela jit k dalsim Mudrum,ze neni mozne, aby nepila zadne mleko apod.Neni ochotna slyset vubec zadne argumenty a dokonce ji nezajima ani to ,ze zdr.stav me dcery se vyrazne zlepsil-nevim jaky lepsi dukaz spravneho pocinani by tedy chtela?!A vsechno je to jenom v komunikaci.Kdyz jsem ji zacala vykladat argumenty nebyla ochotna je poslouchat.Dnes ji rikam,ze jeji vyhrady a nazory me vubec nezajimaji dokud si nenastuduje alespon zaklady o vyzive.Nejhorsi je ,ze pred deckem rika jaky je chudak a kdy uz bude jist normalne.Podotykam,ze zaklad jeji stravy je maso aspon 4x v tydnu.Jenze ty jeji prupovidky uplne psychicky rozhodi Terku,ktera ma pak pocit,ze se trapi a ze je to vsechno k nesneseni.
Takze po poslednim extempore jsem ji dala jasne najevo,ze takhle teda ne.
Ze pokud bude mit jakekoliv poznamky,tak je bude rikat jen me mezi 4 ocima,tak aby je dite neslyselo,protoze je pak ono,kdo to nervove odnasi.
Takze je uplne jedno jestli jde o to vita,vegan,vegetarian a jiny stvi.Proste kdyz je to jiny,tak je clovek za blazna.Ale abych nebyla tak pesimisticka.Tuhle me ditko reklo,ze to tofu je opravdu vyborne a ze ji moc chutna.Ani byste neverili jak me srdicko zaplesalo.protoze je to vyrobek,ktery ji pomuze mentalne nahradit syr,po kterem tak touzi a ktery nema,navic je v nem i morska rasa a dynove seminko,ktere ji nechutna,ale v tomhle ano.A pritom,kdyz jsem ji toto dala ochutnat pred pul rokem vyprskla to s nechuti.Takze je videt ,ze se ji zacinaji menit chute a to je jedine dobre. Pevne verim,ze diky strave eliminujeme nastrahy ,ktere v podobe oslabenych organu tu jsou a tim predejdeme moznych onemocnenim a to me za ten boj s mou matkou urcite stoji za to :) Jinac jsem moc vdecna za to,ze s jejim otcem v oblasti vyzivy nemame moc problem.I kdyz si mysli ,ze jsem cvok,tak se snazi mi vychazet vstric(je to mozna tim,ze vidi me,jak vypadam cim dal tim lepe :wink: ).
A asi je to tim,ze kdyz narazim na neco zajimaveho na netu,tak mu to poslu,a tak podsunuji infa,ktera povazuju v teto oblasti za dulezite.Provadim tak jemny,ale soustredeny a staly tlak :lol: a je videt,ze uspechy se dostavuji.

Jeste bych dodala jeden postreh.Terka v lete dostala anginu.Jela jsem v noci pro ni na tabor a vezla sebou homeopatika,s tim,ze jsem vedoucim vyslovne zakazala podat ji ATB napsany Mudrou.Rano jsme hned vyrazily do nemocnice,kde jina Mudra potvrdila ATB i diagnozu.To bylo v patek a ja v sobotu odpoledne odjizdela na 10 dni do zahranici a dceru mela hlidat mama a byla z toho dost na nervy,ze jak si mohu dovolit jet,kdyz dite je nemocne.Rikala jsem ji,ze ditko ji v so predam v dobre kondici a dostane presny itinerar co ma delat,kdyz nastane jakakoliv situace.Terka na tom fakt moc dobre nebyla a tudiz mi ani mama moc neverila.Druhy den pro Teru prijela a divila se,ze je celkem ok.Rikam ano,je celkem ok diky rizene homeopaticke lecbe Strnadelove.V utery sly k Mudre na kontrolu s tim,ze ji nebudou vykladat ,ze byly bez AtB,pac Mudra rikala,ze v tomto stavu by zadna h.nezabrala a ze ona to musi vedet :shock: :roll: :roll: pac uz to dela 40 let a h.neveri a jsou urcite k nicemu. Kontrola dopadla na vybornou.Mama byla dost prekvapena a rekla bych,ze tato zkusenost ji dost ovlivnila-pozitivne a uz neni tak k pristupu lecby Strnadelovou vyhranena jako drive a neutoci na me tak casto. :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše: Ale Pavlusko, tady preci nejde o vitarianstvi. To je o toleranci a on nas pred tim varuje. Pritom procentualne je to vic o tom, ze varaci rejou do vitarianu daleko casteji... . A chodime my varovat na jine stranky ekosadlo nebo nekoho jineho?? Neni to o tom, co kdo ji, ale jak tolerantni je k okoli, bez ohledu na to, co ji... Me toto zalozene tema prijde jako vykrik do tmy, unika mi smysl.
Vždyť jsem psala, že nejde o vitariánství, ale spíš o přístup.
Možná ekosádlo zkusil co šlo a víc se do toho míchat nemůže. Taky dobrý, že se sem vůbec přišel podívat, dokonce si něco přečetl, jak psal. Nemůžu si pomoct, necítím z něho nic špatného. Možná mu šlo opravdu o vztahy v rodině a holt zvolil "výkřik do tmy"... Jinak samozřejmě vím, jak to procentuálně s "rytím" je. Svých "bojůvek" mám na kontě také dost a upřímně řečeno mě už nebaví. Pomoc jen tomu, kdo o ni stojí. A ano, myslím, že občas někdo z nás na jiné stránky jde. A díky tomu zde máme myslím Listy, Macíka, Sarika... takže vlastně dobře. :)
A ekosádlo rozšiřuje pohledy nám.

Maria, teď jsem si přečetla Tvůj příspěvek. Moje matka by byla stejná babička a už teď slyším, zda budu také dětem zakazovat mlíko...
Nebudu ho zakazovat, nebudu ho ani kupovat. :)))
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

jans píše:p.s. Já si Jarinovo plnohodnotné stáří představuji asi nějak takhle.
ty brďo!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od culka »

Ona ta mamina bude asi este pomerne mlada a mysli si, ze moze prerobit svet. Lepsie je drzat studenu hlavu a nohy v teple.
Ale ono sa to dobre hovori, ked mne do toho v podstate nikto nekecal. To len neskor sa zacali opatrne pridavat a teraz sa vytesuju ako im je dobre. Uz mi bolo povedane aj take, ze to je hrozne, ked si nemozem dovolit kupit pecenu klobasu, alebo co to je, pred obchodom, ked tak nadherne voni. Kto tym procesom nepresiel nepochopi, ze nam to smrdi a zdviha sa nam zaludok.
A ak si muz najde frajerku pre kus zvanca, tak za takym netreba banovat.
Takze ano, citim sa varovana, ze ta moja rodina ma asi velmi vysoku hodnotu a ostatni mi ju mozu zavidiet. Myslim si ale, ze takych je nas tu vela.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:Vždyť jsem psala, že nejde o vitariánství, ale spíš o přístup.
Možná ekosádlo zkusil co šlo a víc se do toho míchat nemůže. Taky dobrý, že se sem vůbec přišel podívat, dokonce si něco přečetl, jak psal. Nemůžu si pomoct, necítím z něho nic špatného. Možná mu šlo opravdu o vztahy v rodině a holt zvolil "výkřik do tmy"...
Ano, Ty jsi psala, ze nejde o vitarianstvi, ale pan sadlo psal o vitarianstvi. Sam to napsal... prisel nas varovat, stale mi unika smysl pred cim?? Jakoze jedna vitarianka pojala vitarianstvi, tak jak pise, tak najednou se tu pan vyskytne jako nas ochrance, zachrance nebo vlastne co??, ktery k nam ma tolik "duvery", ze predpoklada, ze vsichni mame slepici mozecky, ktere si nejsou schopny uvedomit, kde konci "byt dobrym prikladem" a zacina manipulace a jde nas varovat, abychom si uvedomili, kam az to muze dojit? Promin, ale je mi takovy vystupovani proti srsti, ja v tom citim cosi "slizkeho"
Pavluška píše:A ekosádlo rozšiřuje pohledy nám.
Fakt? Tobe rozsiril pohled?? No, me nerozsiril vubec nic >:-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše: Fakt? Tobe rozsiril pohled?? No, me nerozsiril vubec nic >:-)
ne :) :) :)
ale snažila jsem se vcítit do toho, jak to myslel.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:
RadkaS píše: Fakt? Tobe rozsiril pohled?? No, me nerozsiril vubec nic >:-)
ne :) :) :)
:P :P :P tak vidis :P :P :P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluška »

:mrgreen:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše::mrgreen:
Jee, Pavli.... jsi najednou nejaka zelena (:-)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fuujin »

Oni to maj asi nějak v rodině - Pan Sádlo si myslí že tady spasí nás a ta žena zase spasí rodinu - No nejsou na tom nakonec dost podobně ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Fuujin píše:Oni to maj asi nějak v rodině - Pan Sádlo si myslí že tady spasí nás a ta žena zase spasí rodinu - No nejsou na tom nakonec dost podobně ?
To je dobrej postreh :P . Jinak na strankach freshness zase v tu stejnou dobu pise ovar (nekdo ho tam udajne nazval jelitem :P ), tak nevim, jestli je to podobnost ciste nahodna ......
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fuujin »

RadkaS píše:
Fuujin píše:Oni to maj asi nějak v rodině - Pan Sádlo si myslí že tady spasí nás a ta žena zase spasí rodinu - No nejsou na tom nakonec dost podobně ?
To je dobrej postreh :P . Jinak na strankach freshness zase v tu stejnou dobu pise ovar (nekdo ho tam udajne nazval jelitem :P ), tak nevim, jestli je to podobnost ciste nahodna ......
ekoovar nebo klasickej ?
No ovar k sádlu nemá daleko tak možná je to stejný výrobek jen se maskuje
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od RadkaS »

Fuujin píše: ekoovar nebo klasickej ?
No ovar k sádlu nemá daleko tak možná je to stejný výrobek jen se maskuje
Asi klasickej, eko u toho nema, ale jinak tomu vubec nerozumim, popravde se mi z techto veci zvedal zaludek vzdycky, i kdyz jsem jeste jedla vsechno. Veprovy jsem vzhledem k zabijackam, ktere se u nas v dome dely, fakt nemohla doslova ani citit. Smrad, mastne kliky, vysici rozctvrcene prasatko na zahrade.... nezapomenutelny zazitek.... . :? Jednou jsem si objednala v jedny hospode hovezi a oni mi podstrcili veprovy, aniz by me informovali. Hnus fialovej, samozrejme jsem to poznala hned, jak me to jen ovanulo... jsem jim to hned vratila, ale nedokazala jsem pochopit, jak ti klidne prinesou neco jineho, nez si objednas... . Co kdybych byla v nejake vire, a veprovy bych fakt nemohla... no nic, kazdopadne ovar, sadlo nebo jelito... pro me vsechno stejny. Vsechny tyhle nazvy ve me vyvolavaji stejne pocity :|
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fuujin »

RadkaS píše:
Fuujin píše: ekoovar nebo klasickej ?
No ovar k sádlu nemá daleko tak možná je to stejný výrobek jen se maskuje
Asi klasickej, eko u toho nema, ale jinak tomu vubec nerozumim, popravde se mi z techto veci zvedal zaludek vzdycky, i kdyz jsem jeste jedla vsechno. Veprovy jsem vzhledem k zabijackam, ktere se u nas v dome dely, fakt nemohla doslova ani citit. Smrad, mastne kliky, vysici rozctvrcene prasatko na zahrade.... nezapomenutelny zazitek.... . :? Jednou jsem si objednala v jedny hospode hovezi a oni mi podstrcili veprovy, aniz by me informovali. Hnus fialovej, samozrejme jsem to poznala hned, jak me to jen ovanulo... jsem jim to hned vratila, ale nedokazala jsem pochopit, jak ti klidne prinesou neco jineho, nez si objednas... . Co kdybych byla v nejake vire, a veprovy bych fakt nemohla... no nic, kazdopadne ovar, sadlo nebo jelito... pro me vsechno stejny. Vsechny tyhle nazvy ve me vyvolavaji stejne pocity :|
Tohle já sem taky nikdy nemusel.. Salámy sem jedl jen když mě jako malého nutili, jinak sem jedl bílý maso a šunku občas.. S tim prasátčím masem to máme podobně :D
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Pavluska »

RadkaS píše: Jee, Pavli.... jsi najednou nejaka zelena (:-)
zelená je uklidňující. :D a pak jsem šla už spát. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Renáta »

Kúrňa, tak neviem, ráno som mužovi robila ovocnú šťavu. Nepodvedie ma? (:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od culka »

Aspon sa vyspis
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Renáta »

Dnes pôst - aj polovička ma verne nasleduje. :D Nechápem, prečo sa ľudia kvôli jedlu nechápu. Veď je to len jedlo. Žuj a nechaj žuť, každý na čo má chuť. Najmä žiadne násilie.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Xion »

ekosadlo píše:Dlouho jsem vahal jestli si dovolim napsat prispevek do vaseho fora.. chvilku jsem procital premyslel a daval si to vsechno do souvislosti s mymi zkusenostmi. Popravde jsem k tomu prisel jak slepy k houslim ale je to tak. Dostal jsem se do rodiny jejiz jeden clen je vitarianem. Nevim jestli chodi i sem na tyhle fora ale o to nejde. Jde o zamysleni mozna i varovani! Zkratka jedna uspesna maminka ktera miluje svoje deti a rodinu jak jinak taky ze? jednoho dne nabyla presvedceni ze dat se k vitarianum je tou spravnou cestou! Nakonec proc ne.. kdo chce kam pomozme mu tam... S touhle skvelou myslenkou se vlastne sverila i cele sve rodine a s chuti zacala vyhledavat nejruznejsi zdrave a jeste superzdravejsi recepty pro super zdravi cele rodiny a hltala clanky s nadsenim vedce vyroby napoje na nesmrtelnost! Akorat u tohodle nadseni (trvajici par let) prestala trosku vnimat svoje okoli.. Prestala prehlizet fakt ze zbytek jeji rodiny na misto povidani o zdrave strave a chuti kazde rano pit experiment z odstavnovace radeji touzi po posezeni v klidnem rodinnem kruhu s pusou mastnou od spekacku beze strachu ze je bude ocima probodavat jejich domaci vitarianska policie s poznamkami a reakcemi opravdu smesnymi... a konec pohadky? kam az to zaslo? deti s maminkou v podstate nikdy nesedli a nepovykladali o fajn vecech... manzel? ten si nasel pritelkyni a zatim ji uspesne taji a ja? ja sam sebe vydesil myslenkou ze bych opustil pritelkyni protoze kdyz si predstavim ze jednou budou moje deti jezdit na povinna vitaminova muka k babicce tak nespim. Takze! zdrava vyziva ano ale vseho s mirou! a heslo? lepsi umrit v 60 na prezrani buckem nez ztratit celou rodinu protoze stres ze samoty vas zabije i navzdory super zdrave strave... jestli sem clovek o kterem pisu chodi a precte si to tak mu radim otevri oci hodne rychle nebo to spatne dopadne... a bude si navzdy vycitat jak byl slepy :( :( :( :( :(
Wow, kolko prispevkov za taku kratku dobu! To tu zavana filozofiou! A to znamena, ze sa nemozem nepridat. :-)
K tomu co pise ekosadlo, scasti suhlasim a na to som uz par krat upozornoval, lebo emocie, myslim tie pozitivne :-), to je >50% zdravia. Inymi slovami, viac ako 50%. To je moj nazor. Inak by sa mnisi, ktori neboli vitariani (zase ale ich strava bola tak skromna, ze sa s dnesnymi varakmi neda porovnat), nesnazili dozit 150 rokov. Stacilo im majstrovstvo emocnej neutrality, teda vyrovnanej psychiky a cchi-kungu. Lenze, to je ina situacia. Oni za emocnou neutralitou odchadzali, casto opustali rodiny, a nove uz nemali. Vedeli preco. Vedeli preco stavaju chramy a odchadzaju tam. Je to preto, ze v rodine sa taka emocna neutralita neda dosiahnut. V rodine proste clovek uz nemoze dosiahnut maximum zdravia. To sa da podla mna iba duchovnym zivotom. Cize, ked mam rodinu, automaticky predpokladam, ze to islo na ukor mojho zdravia. Nieco zo seba som do tej rodiny dal, aby mohol vyrast spolocny plod. Preto, ekosadlovi davam za pravdu, ze robit v tejto rodine policiu, bodat ich pohladmi, je velmi velmi velky hazard s vlastnymi emociami, ako aj s emociami ostatnych. Naco sa snazit o 100% zdravie, ked 100% uz byt predsa nemoze... lebo, som v rodine. Ide o kompromisy. Ide o duchovnu vyspelost, uniest tu tiaz. Odpustit, byt laskyplny (to znamena ziadna moc,natlak), a najlepsie co funguje je viest ostatnych, byt im prikladom... ked o to sami ziadaju. To je rozdiel. Vo vedeni nieje ziaden naznak natlaku. Je to velmi tazka cesta. Clovek musi mat v sebe naozaj cistotu, v srdci, lebo tie bodave pohlady moze ocakavat od druhej strany publika, teda vsezrutov. Nie kazdy tu cestu zvladne, ale podla mna, vitarianstvo s tym nema priamo nic spolocne a to si treba uvedomit. Je to zlyhanie jednotlivcov. (pripomenulo mi to, ze ide o podobne diskusie na fore bojovaumeni.cz, kde sa 50% casu ludia hadali, ci je aikido lepsie ako kung-fu, a ci wing-tsun porazi karate... vzdy je to o jednotlivcoch, bojove umenie nieje samo o sebe lepsie nez ine)

Necital som celu diskusiu, iba prvy prispevok, lebo uz musim letet prec (nachcipany :-(, ale neva :-)), precitam aj ostatne prispevky, som velmi zvedavy uz teraz sa tesim. :-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Fiona »

Neco na tom bude. Osobne bych svoje stravovaci navyky ani nazory nikomu nenutila, maximalne odpovim kdyz se nekdo narovinu zepta. Ovsem smazit pro muzicka bucek opravdu neminim. Varit taky ne... takze jakozto dobrovolny mnich budu radsi ticho :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Sitar »

Pro mě osobně byl sádlův příspěvek přínosem, byť nepřímo. Jednak mám rád takovéto postřehy ze života, ale hlavně bylo zajímavé sledovat někdy i vzrušené reakce přispívajících, hlavně pak ten Xionův, jenž mne velmi oslovil, možno říci i pohladil. Tedy díky všem.

P.S. Jasně, že je nejlepší aikido. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od mira »

Saturovaný zakladatel tématického celku patrně prchl, neboť
zde nenalezl hledanou podporu, ve svém tíživém stavu těla a mysli.
Rád bych se mu omluvil, nejde mi to, že jsem mu nevyjádřil soustrast.
Nechť v kruhu rodinném udeří pěstí do stolu a vyjeví své pocity.
Efekt bude umocněn, bude-li na stolci přítomen bohatý hodokvas
v porcelánu a půllitry s čepcem.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIAN A RODINA aneb nemila zkusenost

Příspěvek od Panda »

Teda já nevím, ale mně připadá ekosádlův příspěvek smysluplným - snaží se varovat ostatní před tím, aby nedopadli jako uvedená maminka, která jak se zdá pojala zdravou stavu až přehnaně přísně, příliš ji vnucovala ostatním, strava se stala prioritní i nad rodinnou pohodou, což postupně vedlo k rozpadu rodinných vztahů. Nevíme sice zda to tam opradu tak bylo, byl to pohled zaujaté osoby, ale to nebezpečí zfanatizování na úkor vztahů je tu vždy. Správně by se měla ona stravovat podle svého přesvědčení a ostatním být jen příkladem a případným rádcem a ne řídit ostatním jak se mají stravovat. Což samozřejmě platí i z druhé strany, toleranci ostatních vůči jejímu stravování a přesvědčení (což víme že bývá častější problém).
Odpovědět