VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

No to aj mňa napadlo a je to asi najviac pravdepodobné, abo už fakt neviem :? . Jak na seba nahádzať pár kíl hmoty
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Hmm, tady by asi pomohl delší půst. Nebo dlouhá doba na raw. Nebo obojí. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

Raw myslíš, surovú stravu? tá je :). Pôst si dám niekedy, keď budem mať volnejšie, na ovocných štavách, ale zas sa mi na tom nepáči, že keď si dám dlhší pôst, schudnem šesť až osem kíl :? , no ale vždy som to bezpro nabral. Ale cez tých 60kíl sa neviem nejak dostať :? . Hádam mi toto pomôže :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ono opravdu nejde o to, kolik shodis. Ono je to jednoduche. Telo proste pusti to, co nechce, protoze to neni slozeno z dobrych zakladu.... . Takze jestli se Tvoje telo potrebuje vymenit, protoze to, co nosis ted, tak neni "zdrave", tak to proste na pustu opravdu pusti a pak se zacnes pomalicku stavet na syrove strave od zakladu znovu, tentokrat postavis z lepsiho materialu a pri dalsim pustu uz urcite tolik nepusti. Pokud Ti jde za kazdou cenu o to, aby jsi nezhubnul (i kdyz to nechapu, vzdyt jde jen o docasnou vec a jeste k tomu za dulezitym ucelem), tak do toho nejdi a nech sve dosavadni telo, ktere ma mozna o 6 kilo vic, ale bude hur fungovat a mozna ze driv nebo pozdeji se projevi nemoci, na ktere jsi si svym dosavadnim zivotem "zalozil" a ktere se jeste treba neprojevily na fyzicke urovni. No a az se projevi, pak budes mit mozna duvod dat pust a nebude Ti vadit, jestli shodis nebo neshodis.
Ja to presne vidim na svem tele. Prvni dlouhy pust jsem delala, protoze projevy meho tela uz me trosku strasily.... . Je taky fakt, ze telo melo duvod pustit vsechno a taky vsechno pustilo. Ale nebyla to zadna tragedie, za mesic uz jsem mela kila tak nejak normalni, i kdyz jsem vazila min nez pred pustem a do roka jsem mela zpatky i ten zadek. Pak jsem se vrhla do druheho delsiho pustu, ale telo me nepustilo az tak daleko. urcite vedelo proc. Pak byl treti delsi pust a i kdyz jsem 14 dni nic nepozrela, telo nechtelo pustit nic, dokonce ani to, u cehoz jsem doufala, ze odejde - jako treba tuk na brise.

Takze bych doporucovala vice verit svemu telu. Ono opravdu pusti jen to nepotrebne a my budme radi, ze ma takovou inteligenci to rozeznat a ze to pusti! Resit, jestli budu mit o kilo vic nebo min, mi pripada opravdu hodne nedulezite, vzhledem k tomu, jake zazraky se pri tom deji 8)

Nereaguju tu na nikoho konkretne, jen se mi zda, ze posledni dobou ctu hodne prispevku, kde lidi resi, ze zhubnou..., tak proto uz jsem se rozhodla zareagovat
Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

..tak na mne je toho tuku minimúm :D . To že schudnem pri pôste je normálne, no ja riešim takú vec že nepriberem nech jem čokoľvek a na tom už niečo bude. :? To čo zhodím pôstom v pohode priberiem, ale hádam to už bude fajn a trochu na seba nahádžem masa, keď budem zdravo a dobre papať. :D ..a to, že tu riešia váhu, neni najpodstatnejšia vec, ale myslím, že neni ani lahostajná, keďže každému ide aj o zovňajšok a aby nevypadal jak páratko, či lopta :wink: Hmoty by mal človek mať toľko koľko potrebuje a aby necítil pri svojej každodennej práci, akýsi nedostatok svalovej hmoty. ..alebo prebytok, ale tuto sa taký asi nenájde :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já jsem měl rok, či dva 62-65 při 197, teď mám již dlouho 73-75, ale jedl jsem hodně avokád a orechou atrochu jezdím na kole, ale v posilování proti mládí mám značné rezervy. Na vojně jako sportovec (na brynze, smažáčcích a tratarácích) vrcholóvy jsem měl 85
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jod píše:..tak na mne je toho tuku minimúm :D . To že schudnem pri pôste je normálne, no ja riešim takú vec že nepriberem nech jem čokoľvek a na tom už niečo bude. :? To čo zhodím pôstom v pohode priberiem, ale hádam to už bude fajn a trochu na seba nahádžem masa, keď budem zdravo a dobre papať. :D ..a to, že tu riešia váhu, neni najpodstatnejšia vec, ale myslím, že neni ani lahostajná, keďže každému ide aj o zovňajšok a aby nevypadal jak páratko, či lopta :wink: Hmoty by mal človek mať toľko koľko potrebuje a aby necítil pri svojej každodennej práci, akýsi nedostatok svalovej hmoty. ..alebo prebytok, ale tuto sa taký asi nenájde :D
Nemluvim jen o tuku, pri prvnim pustu mi odeslo fakt temer vse.... i svalova cast.... pri dalsich pustech uz nikdy
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jod píše:..tak na mne je toho tuku minimúm :D . To že schudnem pri pôste je normálne, no ja riešim takú vec že nepriberem nech jem čokoľvek a na tom už niečo bude. :? To čo zhodím pôstom v pohode priberiem, ale hádam to už bude fajn a trochu na seba nahádžem masa, keď budem zdravo a dobre papať. :D ..a to, že tu riešia váhu, neni najpodstatnejšia vec, ale myslím, že neni ani lahostajná, keďže každému ide aj o zovňajšok a aby nevypadal jak páratko, či lopta :wink: Hmoty by mal človek mať toľko koľko potrebuje a aby necítil pri svojej každodennej práci, akýsi nedostatok svalovej hmoty. ..alebo prebytok, ale tuto sa taký asi nenájde :D
Co se tyka te vahy, to je ale preci pouze docastny stav, az se telo ozdravi, pribere a klidne vic nez jsi mel na varenym... .
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Zácpa

Příspěvek od mandragora »

buc11 píše:přiznám se, že se někdy snažím tvým příspěvkům porozumět a pochopit je, ale jak dyby byly psány cizím jazykem, nic ve zlém, chyba bude ve mně, či mé LB, jež mi možná už úplně vybrakovala mozkovnu.
Já to vůbec teda nechápu a osobně sem nikdy nic takého nezažil a to i při různých stravovacích režimech, či vyznávání různých filosofických směrů. Asi mám štěstí na své prožívání života v jakýchkoliv situacích.
Ptal jsi se jak držet půst a přitom jíst. Tak naznačuji že stačí snížit množství a člověk má více energie než když dává kila ovoce. Mě se spíše zdá že právě mi tělo naznačuje, že mám ubrat a ubrat... protože třeba po x dnech neustálého ubírání... vyšel jsem hravě schody... a to přetím ani s tak výživnými semínky a ořechy v jídelníčku nešlo. Takže ořechy a semínka jsem už týden nedával... jediné co mi z výživnějších látek zbylo je konopné mléko ze 100g neslazené. Jinak jen ovoce. A stále je to moc.

Denně dávám tak 3 litry vody s citrónem... a nestačí to. Efekt je takový, že to vyvolává nějaké očistné krize. A někdy se ráno probouzím s pocitem že jsem včera musel skládat vlečku napytlovaného zrní jak mě bolí vnitřní svaly.

Někdy chodím i pětkrát denně na wc a tak mám radost ale přesto se mi to ještě nerozchodilo tak jak má soudě dle pocitu jak se citím když něco sním. Někdy se dostaví ten pocit že jsem to neměl... že jsem to přehnal... že jsem se měl raději napít.

Můj problém je asi v tom, že nervy tenkého střeva jsou předrážděny vlákninou... když je ji víc... ma být jen 20g... a proto vyvolávají zácpu, nebo ten pocit že se to zastavuje. TO se na vařené těžko stane na předávkování vlákninou. Dokonce i na psylium je doporučené denní množství a nemá se překračovat. Proto bych měl asi zkusit snížit vlákninu např jen pitím zeleninových šťáv.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Seraf »

Někdy chodím i pětkrát denně na wc...........

Můj problém je asi v tom, že nervy tenkého střeva jsou předrážděny vlákninou... když je ji víc... ma být jen 20g... a proto vyvolávají zácpu, nebo ten pocit že se to zastavuje.
Mandragoro, myslím že nad tím vším moc přemýšlíš když si dokážeš odporovat během jednoho tvého příspěvku.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Nevidim v tom ziaden rozpor. Niektore dni ide na velku aj 5x denne a inokedy ma zasa zapchu.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Mandragoro, myslím že nad tím vším moc přemýšlíš když si dokážeš odporovat během jednoho tvého příspěvku.
Spíš bych řekl že toho moc o zácpě nevíš. Můžeš chodit na wc i desetkrát denně a přitom mít zácpu. Zácpa může být způsobena předrážděním nervů vlákninou a otrubami a celozrnným pečivem, přejezením nebo naopak nedostatkem vlákniny a nepohybem špatným stravováním atd. A každý druhý člověk trpí zácpou ani o tom nevím. Já to neselduju podle toho jak chodím na wc. Ale podle toho jak citím že je střevy potrava vítána nebo odmítána. Prostě to cítím že není něco ok. Citím i normálně jak se mi posunuje hmota ve střevě, jak mi pracuje ikdyž je to hladké svalstvo které normálně lidé necítí. Tak já hned poznám že nastal problém a vím to hned po tom co potrava opustí žaludek a než až zpětně za x hodin bez stolice. A jelikož to nedělá u vařené a mrtvé stravy můžu soudit jen na předráždění přemírou raw nebo přemírou vlákniny.

Nepomáhá ani když si dávám denně klistýr... ta chybka není totiž v tlustém střevě ale někde v tenkém se to zastavuje. Říká se tomu peristaltika střeva tedy schopnost fungovat a posunovat hmotu dále. A ta je řízena nervy a zpomalována špatnou výživou střevní stěny a podrážděním nervů, nebo u mně možná ještě od páteře nějakým nervem se kterým mám problém už hodně dlouho a který mi bere i ledviny a pás kolem bránice.

V podstatě se to zintenzivnilo, když jsem vyřešil zásady trávení žaludkem, takže mi teď v žadluku nic neleží a nehnije x hodin byť by raw... zbývá mi ještě dořešit pohyb dál střevem a pak už jen vstřebávání živin zkrze střevní sliznici a jsem za vodou.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

no to je pravda,ze clovek muze trpet zacpou a zaroven chodit na wc(muj problem),protoze se proste nevylouci vsechno.O to je to dle meho nazoru zradnejsi,pac clovek si ani nemuze uvedomit ,ze neco neni v poradku.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

Maria píše:no to je pravda,ze clovek muze trpet zacpou a zaroven chodit na wc(muj problem),protoze se proste nevylouci vsechno.O to je to dle meho nazoru zradnejsi,pac clovek si ani nemuze uvedomit ,ze neco neni v poradku.

Jaké jsou příčiny zácpy?

U některých pacientů může být zácpa samostatnou nemocí, u jiných je příznakem, který provází jiná onemocnění. Zácpa může být příznakem řady nemocí. Může se jednat o nemoci, při nichž jsou postiženy různé orgány trávicího traktu. Sem patří zácpa při nádorech tlustého střeva, při střevních zánětech, při Hirschprungově nemoci (nervové onemocnění střeva) a při bolestivé prasklině na konečníku.

Další skupinu tvoří zácpa sekundární, která vzniká jako odpověď buď na celkové onemocnění nebo na postižení orgánu mimo trávicí ústrojí. Lze sem zařadit zácpu při horečnatých stavech, některých otravách, míšních poraněních, celkové dehydrataci. Zácpou většinou trpí také lidé s nedostatečnou funkcí štítné žlázy a s nemocemi močového a gynekologického ústrojí. Vliv na vznik zácpy mají také některé léky (např. antidepresiva).

Nemocí vysloveně civilizační je zácpa habituální nebo-li návyková. U primitivních národů a u zvířat ve volné přírodě se totiž tento druh zácpy nevyskytuje. Jde o velmi častou poruchu, především u žen. Návyková zácpa vzniká útlumem defekačního reflexu. Tento reflex vyhasíná zaprvé nedostatkem přirozených podnětů: málo objemná strava, nedostatek vlákniny a tekutin, málo pohybu. Druhou příčinou je potlačování spontánního nucení na stolici ve spěchu, nemístným studem apod.

V některých případech, a týká se to opět velmi často mladých žen, se nepodaří vystopovat vlivy, které by mohly vést k útlumu defekačního reflexu. Zácpa se vyvíjí plíživě, je velmi tvrdošíjná a někdy nereaguje na žádnou léčbu. Jedná se o zácpu z nedostatečné pohyblivosti (motility) tlustého střeva. Mohou zde hrát úlohu i vlivy konstituční, zácpa vzniká již od raného dětství a trpí na ni i další členové rodiny.

Příčinou zácpy mohou být také vlivy místní, kdy bývá nadměrně stažen konečníkový svěrač, nebo může být narušeno uvolňování svalů pánevního dna. (nebo třeba opakovanými klistýry)

V podstatě rozlišujeme dva druhy zácpy - atonickou s ochablou střevní svalovinou a spastickou, kdy se střevo nachází v křeči. Oba typy zácpy mohou způsobit chronickou otravu organismu a jsou příčinou vzniku dalších zdravotních potíží a onemocnění (tedy i hubnutí). Zácpa atonická je stav střeva, kdy je jeho svalovina ochablá, střevo se pohybuje málo, je na několika místech pytlovitě rozšířené a jakoby prověšené.

Zácpa spastická vzniká spíše nadměrnou střevní dráždivostí nebo u mladých žen často v těhotenství nebo v období po porodu. Příčinou je střevo v křeči, někdy s tendencí ke stažení po celé délce. V některých případech jsou výrazně zúženy (To jsem nevěděl ale tento pocit zůžení v jistých částech mám, protože v nich jde cítit ten zvýšený propustný proud např. při klistýru.) úseky střeva, mezi nimiž se mohou nacházet ochablé a pytlovitě rozšířené úseky.


Jaké jsou příznaky zácpy?
Každý z nás to asi někdy zažil. Někteří nemusí mít obtíže žádné, jiní mohou zácpu vnímat jako nepříjemný pocit přeplnění a nedostatečného vyprázdnění. S tím souvisí i bolesti břicha a někdy i hlavy.

První pomoc
Máte-li zácpu poprvé, můžete si pomoci některým z projímadel. Na našem trhu existuje široká nabídka nejrůznějších projímadel - od projímavých čajů, přes tablety, čípky, kapky. V lékárnách vám jistě při výběru ochotně poradí. Vždy je však nutné si přečíst přiložený příbalový leták a řídit se doporučeným dávkováním. Ušetříte si tak případné nežádoucí účinky, jako jsou křeče trávicího traktu nebo průjem, které vznikají při předávkování lékem.

U zácpy chronické je s projímadly nutné zacházet opatrně! Hrozí zde totiž jejich nadužívání, což vede k poškození sliznice střeva, destrukci nervové pleteně (to je ono mé předráždění pozn. mandragora)až atrofii hladké svaloviny. Vzniká těžká zácpa nereagující na žádnou terapii! Proto, trápí-li Vás zácpa delší čas, doporučujeme Vám navštívit Vašeho lékaře.

Proto Wandmaker radí při zácpě... nikdy ne projímadla, nikdy ne otruby a celozrnné pečivo... protože to vede ještě k většímu podráždění a vzniku chronické zácpy...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Tereza »

prosím nemůžete se jít bavit o hovínkách, zácpě a jídle někam jinam?? vyloženě téma půst k tomu není nejvhodnější...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

Tereza píše:prosím nemůžete se jít bavit o hovínkách, zácpě a jídle někam jinam?? vyloženě téma půst k tomu není nejvhodnější...
Človeče ty musíš byt hrozná perfekcionistka. Neděláš ty nějakou vedoucí :wink: poněvadž to vypadá na nemoc z povolání řídit a ovlivňovat cokoliv.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Tereza »

:lol: :lol: :D :)


každopádně si nechodím do tématu půst číst o tom jak někoho ucpe nějaké jídlo a momentálně je mi z toho poněkud nevolno, a myslím že si sem ostatní půstující taky nechodí povídat o tomto..neb je to zálěžitost která prázdné vnitřnosti moc netrápí...
doporučuju téma Vyprazdňování - tam se se mnou nepotkáš
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Uplny suhlas s Terezou. Preto tu to rozdelenie tem predsa je, naco mame robit Hugovi zbytocnu pracu (dost sa namakal s odtienmi a pod., nie? :wink:)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:Uplny suhlas s Terezou. Preto tu to rozdelenie tem predsa je, naco mame robit Hugovi zbytocnu pracu (dost sa namakal s odtienmi a pod., nie? :wink:)
Já s vámi taky souhlasím... jen tím, že se vám nelíbí jeden příspěvěk zbytečně plníte místo svými neplodnými reakcemi které už vůbec žádné informace čtenáři nepřinášejí. A proto ze svého pohledu nemohu pochopit a je mi docela hodně k smíchu... jak dokážou být lidi ješitní... a hned se ozývat když se jim něco nelíbí ikdyž se jich to přímo netýká. :twisted:
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Mandragoro, prosim te, bez do :arrow:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Standa K. »

mandragora píše:
Katarína píše:Uplny suhlas s Terezou. Preto tu to rozdelenie tem predsa je, naco mame robit Hugovi zbytocnu pracu (dost sa namakal s odtienmi a pod., nie? :wink:)
Já s vámi taky souhlasím... jen tím, že se vám nelíbí jeden příspěvěk zbytečně plníte místo svými neplodnými reakcemi které už vůbec žádné informace čtenáři nepřinášejí. A proto ze svého pohledu nemohu pochopit a je mi docela hodně k smíchu... jak dokážou být lidi ješitní... a hned se ozývat když se jim něco nelíbí ikdyž se jich to přímo netýká. :twisted:
kdybys pozorně četl příspěvek Terezky tak bys zjistil, že se jich to právě týká... ctěme názvy vláken jinak v tom bude guláš (vepřovej fuj :-) )
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zácpa

Příspěvek od hugo »

Rozseknul jsme téma, aby to nestrašilo v půstu. Pokud se budete moc rozkecávat, tak to ještě šoupnu do kecáren.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zácpa

Příspěvek od Katarína »

:wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zácpa

Příspěvek od Tereza »

děkuji ti stando že jsi se mě zastal..
jinak bych ráda upozornila mandragoru že je k smíchu taky poměrně často (minimálně některým určitě řekla bych)
doporučovala jsem již existující téma Vyprazdňování, aby se zbytečně nevytvářela další témata a pak jsem doufala že se ve vlákně o h... nebudu vyskytovat, což se mi právě nedobrovolně stalo (což hugo neber vůbec jako kritiku, to jen tak žvatlám s nadějí že budu odmazána nebo odsunuta někam do žvatláren)
a vůbec už tu zase nejsem, to byla jen dnešní dávka lehkého negoušství (občas to na mě ještě přichází..)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od hugo »

Dík za upozornění, už jsem to sloučil.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Koukám že... dívčí válka :idea: Tady se tedy můžete zřejmě vyprázdnit dle libosti na můj účet. Já si to nechám klidně i veřejně líbit. Aspoň nějaký ten bobek lásky na mou adresu :oops: please :wink:. Ať se mi ostatní zasmějí. To my šaškové vždycky máme pocit že se dílo podařilo.

Jinak Standa K.: Já čtu velmi pozorně. Ale ty spíše nerozumíš jak jsem to myslel. Takže chybka je někde v závitech u tebe. Já to vidím pořád stejně že se jich to netýkalo a přesto se ti nesměju, ani neposílám :arrow: ani ti to nevytýkám... JEN TRPĚLIVĚ osvětluju, že jsem to myslel jinak než sis odvodil.

Jinak by mě čistě soukromě zajímalo kdo že se mi všechno směje. Asi je tu nějaký stajný polek kritiků a vznešených eg která si vždy v kolektivu mohou najít nějakého amatéra aby se mu za rohem smáli a pýchou kvetli až do nebe. Protože pro mě je stokrát schůdnější politovat smějící se někomu, než se k nim přidat, byť by to byla většina nebo ten komu se smějí byl IQ invalida. Toto ponižování a zesměšňování problémů nových členů dělá viariánovi mnohem horší vizitku... než nějaký netrefně zařazený příspěvek... od amatére... tady by měl Hugo zakročit a nemazlit se s takovými. :( A mě je jen líto, že z nich vytahuju jen takové špatné vlastnosti... poněvdaž jsem očekával trochu větší vyspělost z raw stravování.

Ale třeba se mi směje jen terezka. A za to že mě má tak ráda a dělá mi takovou službu tak němám ani co vyčítat ani promíjet... a přimlouvám se za ni u Huga ať s ní má ještě trpělivost a jí posílám lásku... Obrázek
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Fiona »

No, tak me tak napada, ze jsme trosku zapomneli na ta hovinka ;)

Treba psum chutnaji a moc. Obcas mi vrta hlavou, cim to asi bude?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Jirka N »

Já s vámi taky souhlasím... jen tím, že se vám nelíbí jeden příspěvěk zbytečně plníte místo svými neplodnými reakcemi které už vůbec žádné informace čtenáři nepřinášejí
ale kdo začal s těmi neplodnými příspěvky- pro čtenáře téma PŮST hmm? snažili se to jen utnout, nebo lépe řečeno slušně tě upozornili, že by si měl přispívat pod správné téma
A proto ze svého pohledu nemohu pochopit a je mi docela hodně k smíchu... jak dokážou být lidi ješitní... a hned se ozývat když se jim něco nelíbí ikdyž se jich to přímo netýká.
jako čtenáře se jich to přeci týká ne??? já zas nechápu lidi, který když se jim něco nelíbí tak drží h_b_. Ono to v nich totiž podle mě zůstane a dříve či později napáchá mnohem větší škody, než kdyby od začátku byli upřímní .

Nevím jak ostatní, ale citím z tvých příspěvků aroganci. Možná, že si už dál a tak je to podobný vztah jako mezi vařáky a vitariány. Pokud ano viděl bych dvě možnosti: buď se vykašlat na vyšší level a být tu s námi a nebo najít jedince na tvém levlu. Jinak budeš nešťastný a tomuto fóru to taky neprospěje a to nikdo nechce . :wink:

Jinak klidně to po 48 hod. kdy se tu Mandra určitě ukáže smažte.
dvdmchl

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dvdmchl »

Fiona píše:No, tak me tak napada, ze jsme trosku zapomneli na ta hovinka ;)

Treba psum chutnaji a moc. Obcas mi vrta hlavou, cim to asi bude?
Tahle otazka me zaujala a tak jsem se zeptal googlu. A podle tohodle odkazu: http://www.cvm.uiuc.edu/petcolumns/show ... cfm?id=166" onclick="window.open(this.href);return false;
, to vypada, ze veterinari zatim nevedi, ale maji teorie:
1. psi jsou puvodne mrchozrouti a tohle chovani je typicke pro mrchozrouty
2. fenky jedi hovinka svych stenat aby odstranily pachove stop a neprilakaly pozornost predatoru (takze devcata po porodech bacha na predatory)
3. pejsek tim vyhledava pozornost (timhle se mu pozornosti zarucene dostane)
4. pejsek je znudeny pripadne nejisty, nervozni ci jinak posahany (jakej pan....)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:
Fiona píše:No, tak me tak napada, ze jsme trosku zapomneli na ta hovinka ;)

Treba psum chutnaji a moc. Obcas mi vrta hlavou, cim to asi bude?
Tahle otazka me zaujala a tak jsem se zeptal googlu. A podle tohodle odkazu: http://www.cvm.uiuc.edu/petcolumns/show ... cfm?id=166" onclick="window.open(this.href);return false;
, to vypada, ze veterinari zatim nevedi, ale maji teorie:
1. psi jsou puvodne mrchozrouti a tohle chovani je typicke pro mrchozrouty
2. fenky jedi hovinka svych stenat aby odstranily pachove stop a neprilakaly pozornost predatoru (takze devcata po porodech bacha na predatory)
3. pejsek tim vyhledava pozornost (timhle se mu pozornosti zarucene dostane)
4. pejsek je znudeny pripadne nejisty, nervozni ci jinak posahany (jakej pan....)
Podle mě tam chybí ještě jedna možnost: A tu jsem si odvodil od sledování psan na našem dvoře. On totiž pozná které má sníst a které ne a vybírá si. Takže to bude podle obsahu nějakých látek. Malé děti taky lízají stěny když jim chybí vápník... a né proto že si nempžou pomoci od chutě na lízátko nebo že by chtěly pozornost.
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Fiona »

Hm, zajimave, dvd :)

Taky jsem kdysi davno cetla v nejake prirucce na zvladani psa, ze dominance se ve vlcich smeckach projevuje mmj tim, ze alfa zvire si jako prvni muze urvat z koristi co chce, a az pak ostatni muzou to co zbyde... Zajimave na tom bylo, ze alfa zvire pry jde bez vyjimky jako prvni po vnitrnostech, obzvlast strevach, a az kdyz je uz po nich, zacnou jist maso, tj svaly.

Taky dr Kelley, znamy to priznivec vitarianstvi a objevitel dalsiho uspesneho zpusobu leceni rakoviny (na bazi prizpusobeni jidelnicku metabolismu jedince a suplementace pankreatickymi enzymy), doporucuje lidem a obzvlast onkologickym pacientum konzumaci syrovych jater :shock: Sice jen "na spicku lzicky denne", ale sam to jedl preventivne, i kdyz jinak byl vita. Taky vrele doporucoval klystyr z prekapavane kavy kazde rano 8) Masojedy presvedcoval, at misto pecenych a smazenych svalu aspon jedi syrove vnitrnosti, hlavne z vylucovacich organu jako jatra nebo ledviny.

Ze by ve vnitrnostech a potazmo hovinkach byly nejake hodne vzacne enzymy?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Jirka N píše:Nevím jak ostatní, ale citím z tvých příspěvků aroganci.
To je velmi úsměvné... když se zeptám, ozvu a tedy pouze REAGUJI na vaše ješitnosti... když se ptám jsem k smíchu, když se tím zabývám proč vás irituji... jsem k smíchu... a nedostanu odpověď... a když zareaguji pevně a nad věcí jsem argantní. Vy prostě jste ti co mohou vše a běda tomu kdo je vyrovnanější... v mém přístupu k VITA je upřímnost a nevinnost. Spoustu příspěvků jsem tady napsal jen kvůli tomu abych zjistil, proč se vám pořád něco nelíbí. Proč jste tak vysazení jen na mě. Bez odpovědi... Tak se prostě na vás neohlížím a když se někdo ptá... tak mu odpovím v tématu ve kterém vznikla návaznost. A lidi co se neptali a a zrovna se ani nepostí.... tedy ti kterých se daný dialog netýkal... těm hned hoří prdel. Co jsem nechápal na té potřebě se ozývat a nazval ji ješitností je... že já když se mi něco nelíbí... vyřeším nejprve ten pocit v sobě abych příště nebyl jeho otrokem... a tím se posunu v duchovním směru dál... a né abych se ozýval a nedej bože ještě druhým něco přikazoval nebo v takovém tónu reagoval... tím se nikam neposunu... Ten rozkazovací a upozorňovací způsob vždy vychází jen z vaší strany... z mé jen otazník... protože já nikdy nepřemýšlím tak úzkoprse jako vy a nad tím co vypustíte z úst se nikdy nezamýšlíte jestli se to někoho někde nedotkne. Je mnohem snazší někoho odsoudit než ho dokázat pochopit. A já se váše chování snažím pochopit... a proto jsem jen odsuzován... podivná ironie.

V podstě postupem zjišťuji, že jediné co je kritizováno je upřímný a poctivý zájem o VITA a snaha dát maximum ze sebe ostatním.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dvdmchl »

jde bez vyjimky jako prvni po vnitrnostech, obzvlast strevach, a az kdyz je uz po nich, zacnou jist maso, tj svaly.
No jo oni zvirata maji jidlo jen jako zdroj energie, nic jineho. Ve strevech uz je jidlo natravene, tzn. jejich vlastni organizmus usetri energii travenim jidla. Pomer energie dodane z jidla a vydane na traveni je tak pro zvire priznivejsi.
Ze by ve vnitrnostech a potazmo hovinkach byly nejake hodne vzacne enzymy?
Neco tam bude urcite, jinak by to nelakalo mouchy a jine potvurky z sirokeho okoli. Ale fakt nevim jestli jsou vnitrnosti vhodny i pro cloveka. Jak by se k nim clovek prirozenou cestou dostal?
dvdmchl

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dvdmchl »

To Mandragora: Jestli jsi opravdu na takove dusevni vyssi jak se tu prezentujes, tak by jsi mel mit dost sil a nadhledu na to aby jsi si odpustil ty mnohoradkove, ublizenecke kecy.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Katarína »

Fiona píše:doporucuje lidem a obzvlast onkologickym pacientum konzumaci syrovych jater :shock: Sice jen "na spicku lzicky denne", ale sam to jedl preventivne, i kdyz jinak byl vita.
Ved surova pecen aj do 100% vita v podstate spada tiez.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Standa K. »

Fiona píše:Hm, zajimave, dvd :)

Taky jsem kdysi davno cetla v nejake prirucce na zvladani psa, ze dominance se ve vlcich smeckach projevuje mmj tim, ze alfa zvire si jako prvni muze urvat z koristi co chce, a az pak ostatni muzou to co zbyde... Zajimave na tom bylo, ze alfa zvire pry jde bez vyjimky jako prvni po vnitrnostech, obzvlast strevach, a az kdyz je uz po nich, zacnou jist maso, tj svaly.

Taky dr Kelley, znamy to priznivec vitarianstvi a objevitel dalsiho uspesneho zpusobu leceni rakoviny (na bazi prizpusobeni jidelnicku metabolismu jedince a suplementace pankreatickymi enzymy), doporucuje lidem a obzvlast onkologickym pacientum konzumaci syrovych jater :shock: Sice jen "na spicku lzicky denne", ale sam to jedl preventivne, i kdyz jinak byl vita. Taky vrele doporucoval klystyr z prekapavane kavy kazde rano 8) Masojedy presvedcoval, at misto pecenych a smazenych svalu aspon jedi syrove vnitrnosti, hlavne z vylucovacich organu jako jatra nebo ledviny.

Ze by ve vnitrnostech a potazmo hovinkach byly nejake hodne vzacne enzymy?
tak třeba zajíci včetně toho mýho domácího zakrslýka bobky po sobě ještě jednou zkozumujou...
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od smajliss »

Poradí někdo nějaké dobré (ověřené) tipy na zrychlení zažívání ? Myslím, že mám slušnou stravu (do 13:00 jím jenom ovoce, po zbytek dne zeleninu,oříšky,semínka) ... ale vedu docela sedavý způsob života, takže bych uvítal i pohybové aktivity.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:Poradí někdo nějaké dobré (ověřené) tipy na zrychlení zažívání ? Myslím, že mám slušnou stravu (do 13:00 jím jenom ovoce, po zbytek dne zeleninu,oříšky,semínka) ... ale vedu docela sedavý způsob života, takže bych uvítal i pohybové aktivity.
na zrychlenie prace lymfatickeho systemu sa odporuca ako najlepsie cvicenie poskakovanie alebo tzv beh na minitrampoline, (rebounder, poskakovatko)
a je to lahko zvladnutelne aj hodinu v kuse

pripadne niekolkrat denne po tolko minut kolko mame k dispozicii

kamaratka z australskeho vita si dala trampolinku do chodby pred hajzl;ove dvere a vzdy ked ide cez den curat tak si potom povinne 5 poskace, kedze robi z domu a pije vela vody, tak ma zaruceny dostatocny trenink

je jasne ze pri tom poskakovani sa creva poriadne ponatriasaju a poprehazduju

z jogy tiez odporucam uddijana bandha a snazit sa naucit nauli kryja
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Jindra »

Rudo krásně popsal moje aktivity v zaměstnání. Zajdu na záchod pro vozíčkáře, ten je krásně prostornej, a tam si zacvičím, protáhnu i zaskáču. Taky holt mám sedavou práci :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
paj

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od paj »

Dobrý den,
už tu padlo slovo o metodě sankhapraksalama, chtěl bych se zeptat jestli je jí zapotřebí i při vitarianskem životním stylu? Dělal jem ji jednou měsíčně až do minulého měsíce... Od té doby jím už skoro jenom vita a také běhám tak 4x-5x denně... Trochu mě to znepokojilo, ale asi je to v pořádku :). Na vitariánství jsem přešel z veganství. Beru ho jako součást mé duchovní cesty :). Mimochodem je to prostě super! :)
Díky za vaše reakce :).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od rudo »

paj píše:Dobrý den,
už tu padlo slovo o metodě sankhapraksalama, chtěl bych se zeptat jestli je jí zapotřebí i při vitarianskem životním stylu? Dělal jem ji jednou měsíčně až do minulého měsíce... Od té doby jím už skoro jenom vita a také běhám tak 4x-5x denně... Trochu mě to znepokojilo, ale asi je to v pořádku :). Na vitariánství jsem přešel z veganství. Beru ho jako součást mé duchovní cesty :). Mimochodem je to prostě super! :)
Díky za vaše reakce :).
vitarianstvi je tale nic nehovoriace slovo

dal si sa na ovocie ? jake ovocie a kolko ? aj susene ovocie?

inak sankprakshalana nejak moc nesuvosi s typom stravy

napriald prave supky z ovocia sa casto lepia na crevne steny a pod nimi sa zacnu mnozit bakterie ktore su dalej zivene ovocncym cukrom

takze podla sanku treba furt snad aj viac

jedine pri ciste juicikvej strave teda cite len liquid bez akejkolvek vlakniny atd by snaku nemuselo vyzadovat

lenze aj liquidariani sankuju usilovne
5 2 8
paj

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od paj »

Ano, děkuji mnohokrát za odpověd :),
z ovoce mám rám především hrušky, ale nepohrdnu ani banány, ani čímkoliv jiným :). Když už jsme u toho, tak ovoce jím hlavně dopoledne, na obed si potom dám nějaký ten salát. (Třeba na zítřek už na mě v lednici čekají rajčata s paprikou a okurkou, zalitá v okurkovo-paprikovo-pórkovo-salátové omáčce se stroužkem česneku a kapkou olivového oleje :) netuším jaké to bude... Snad oukej) Večer už je to většinou jen mrkev a pár ořechů :).
Nebo kedluben! :-D To je také veliká dobrota... :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od rudo »

paj píše:Ano, děkuji mnohokrát za odpověd :),
z ovoce mám rám především hrušky, ale nepohrdnu ani banány, ani čímkoliv jiným :). Když už jsme u toho, tak ovoce jím hlavně dopoledne, na obed si potom dám nějaký ten salát. (Třeba na zítřek už na mě v lednici čekají rajčata s paprikou a okurkou, zalitá v okurkovo-paprikovo-pórkovo-salátové omáčce se stroužkem česneku a kapkou olivového oleje :) netuším jaké to bude... Snad oukej) Večer už je to většinou jen mrkev a pár ořechů :).
Nebo kedluben! :-D To je také veliká dobrota... :)
skuseni sankari mi vzdy hovorili ze casto vyde supka zo slivky alebo supka z rajciny a niekedy podla sezony vedoia ze to nejedli uz dost dlho a teda sa to nalepilo na creva po poslednej sanke dlhe tyzdne dozadu
5 2 8
Odpovědět