VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od tvx »

Tak o tomhle jsem taky ještě nikde nic nenašel, krom zmínek v knihách, že vitariáni ani nepotřebují papír.
Od prvních půstů si pravidelně kontroluju co ze mě leze.
To, co ze mě na vitastravě vychází bych přirovnal k tomu co mi lezlo z lisu na ovoce - taková vlákninová směs, barevná podle toho z čeho je + různá málo rozžvýkaná semínka, občas, hlavně po mixech a koření pak mám průjem.
Na záchod chodím teď asi až 3x denně, většinou mi každé nové jídlo vytlačí ven to staré.
Podobnou stolici i zažívání má teď i rok a půl stará dcerka.
A tak se ptám, co vy? Jak to vypadá po několika letech vitariánství?
Neměl by to organizmus ještě víc zpracovat? Nemam pořád ještě nějakej nános ve stevech kterej brání asymilaci živin?
Takový ty klasický hnědý bobani co jsem měl na vařeným, to už mít nebudu?
Svěřte se, díky...
Naposledy upravil(a) tvx dne pát lis 18, 2005 12:46, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: Vyprázdňování

Příspěvek od Radka »

tvx píše:Tak o tomhle jsem taky ještě nikde nic nenašel, krom zmínek v knihách, že vitariáni ani nepotřebují papír.
Od prvních půstů si pravidelně kontroluju co ze mě leze.
To, co ze mě na vitastravě vychází bych přirovnal k tomu co mi lezlo z lisu na ovoce - taková vlákninová směs, barevná podle toho z čeho je + různá málo rozžvýkaná semínka, občas, hlavně po mixech a koření pak mám průjem.
Na záchod chodím teď asi až 3x denně, většinou mi každé nové jídlo vytlačí ven to staré.
Podobnou stolici i zažívání má teď i rok a půl stará dcerka.
A tak se ptám, co vy? Jak to vypadá po několika letech vitariánství?
Neměl by to organizmus ještě víc zpracovat? Nemam pořád ještě nějakej nános ve stevech kterej brání asymilaci živin?
Takový ty klasický hnědý bobani co jsem měl na vařeným, to už mít nebudu?
Svěřte se, díky...
:lol: Hmm, ty hnědé bobany mít nebudeš, pokud nesklouzneš k vařené stravě... stačí, abys "zhřešil" nějakou malou nevita-dobrůtkou a opět se s nimi na oné místnosti shledáš, neboj.. :D

Více se svěřím snad zítra, teď spěchám von...
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Podle toho co píšeš tak máš "potrubí" total v pohodě :D Barevná vláknina je OK, co by jinak z tebe mělo padat. Nejzajímavější je střídat melouny s dark-green juicem....na WC opravdu estetický zážitek :mrgreen:
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Dark green juice je přesně z čeho?
Jinak včera jsem si udělal mix z pampelišky a aby to líp šlo do krlu tak jsem přidal mrkvovou šťávu a nakonec i mátu!
Ta máta dává šťávám teprve grády...!!!

Pokud jste někdo miloval mentolový rittrer-sport a další čokolády tak tohle je cesta...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Ja teda nevim, ale to co pises mi zni dost povedome a moc nadsena z toho nejsem ani se mi to nezda v pohode. Porad cekam ze se to nekdy nejak vylepsi, protoze ten toaletni papir spotrebovavam docela ve velkym a skoro spis cim dal vic (pul roku 100% raw)... pravda je ze momentalne konzumuju temer vyhradne melouny, avokada a zelene listi a to dost nestridme
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ahoj Terezo,
kam chodis na ty avokada? Me na rozdil od zimy prijdou ted vylozene neduzivy a takovy cely nedobry (a taky drazsi).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:Ja teda nevim, ale to co pises mi zni dost povedome a moc nadsena z toho nejsem ani se mi to nezda v pohode. Porad cekam ze se to nekdy nejak vylepsi, protoze ten toaletni papir spotrebovavam docela ve velkym a skoro spis cim dal vic (pul roku 100% raw)... pravda je ze momentalne konzumuju temer vyhradne melouny, avokada a zelene listi a to dost nestridme
Vypozoroval jsem, že to u mě dost souvisí s denním množstvím. Když přeženu ovoce a to teď dost často, tak je toho docela dost a papír je potřeba. Když udržím denní mikrofúd, tak jsou to pěkný suchý kozí bobky, ale papírem to jistím taky. Ano, každodenní zelený tomu dá ten správnej kolorit.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

momentalne prebyvam po cele leto v jizni francii a ovoce a avokad jsou kolem me haldy, takze to nima prehanim v podstate porad, krome dni pustu, a vzhledem k tomu ze pracuju 8-10 hodin denne 7 dni v tydnu, tak se ani nesnazim v tom jidle co se tyce mnozstvi moc omezovat, i 2 dny pustu v tydnu jsou dost narocny... nastesti neplatim ani to ovoce ani ten toaletni papir...
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

no tak to já bych v tom případě omezil i ty půsty :D
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

na avocada mi nesahejte, neznam lepci jidlo :o gogogo raw!;p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ja ti na ne nesaham, taky mi prijdou super, akorat kdyz ted stoji nekde i 35kc za jedno a jeste osklivy, nechavam si sve chute na zimu, kdy jich je vic a peknejsi a levnejsi... :D
Uživatelský avatar
Bibinetta
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 02, 2004 10:53
Bydliště: Praha

Plyny ve střevech

Příspěvek od Bibinetta »

Hlp, objevila se mi velice nepříjemná bolest v levém podžebří. I naklusala jsem k lékaři. Vzal na mne ultrazvuk, orgány shledal v pořádku :D , "jen" v levém horním oblouku tlustého střeva objevil velikou bublinu plynu a vůbec celé střevo plné bublinek. Předepsal enzymy pankreasu, tabletky na pohlcování plynů a zakázal syrovou zeleninu :roll:
Poradíte něco lepšího? Jaké s tím máte zkušenosti.
Díky
Bibi
Nikdo si nemá nakládat víc, než sám unese.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

- dávat pozor na kombinace jídla
- omezit nadýmavé věci (zelí, kapusta, klíčení luštěniy)
- zajít na výplach střev
- hodně se hýbat !! (břišní tanec je fajn) 8)
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mě se před týdnem stalo, že jsem něco blbě zkombinoval a nebo po litrecg hruškovýho džusu nastalo nějaký čištění či co a několik dní za sebou jsem se vždy nafouknul jako balón + průjem. Třetí den mě to nakrklo a tak jsem to během pár hodin vyhnal z těla cvikama z šanky ale jen s pitím neslaný vody a citrusový šťávy.
Ty cviky ze šanky jsou vážně děsně účinný, myslel jsem že se rozervu a po pár cvicích už jsem vyfukoval plynu že bych moh nafukovat pouťový balńky a ani hmota na sebe nedala čekat. Ty cviky na popohnání materiálu ve střevě můžu jen vřele doporučit. Jen nevim zda to zrychlení posunu nemůže mít nějaký nežádoucí vedlejší náasledky - já žádný neměl.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

Peter, fajn že si to svoje vyprázdňovanie sem celkom podrobne opísal.
Tiež to je u mňa podobné, ale som začínala mať obavy, či vyprázdňovanie takmer po každom jedle (cca 3-4x denne) nesignalizuje poruchu trávenia. Vraj stolica má byť raz denne - ráno. U nás to vyzerá, že črevá nemajú žiadny kľud pretože stále vypudzujú
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

No, co vim od našeho prcka, tak takhle to mají i kojenci, batolata... vždy po jídle na nočník.
A vidim to jako zdravý, naopak, nic v tobě neleží a jakmile se vstřebá potřebné, odpad jde ven. To pokud jdeš na wc jednou denně, pak to tam všechno leží 24 hodin.

Mě se jen nelíbí, že mívám často až průjem a že mi to přijde málo strávený ale to bude asi fakt pokračující čištění.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

HEMOROIDY - maly problem velkych ludi

Příspěvek od MirecH »

A co takto problem s HEMOROIDMI, prave mesiac sa s jednym trapim, ake mate skusenosti? Vyskocilo to po polroku po zmene stravovania na RAW.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HEMOROIDY - maly problem velkych ludi

Příspěvek od buc11 »

MirecH píše:A co takto problem s HEMOROIDMI, prave mesiac sa s jednym trapim, ake mate skusenosti? Vyskocilo to po polroku po zmene stravovania na RAW.
a čím se jako živíš a jaký množství? To chce proplach a pústik nebo aspoň len šťávovat.
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HEMOROIDY - maly problem velkych ludi

Příspěvek od MirecH »

Stravujem sa ze sa niekedy az prejedam ovocim, ked som na zahrade, neviem prestat:( Jablka, slivky, hrozno) Ranajky vzdy banan mix s orechami a nejake ovocie. Ale asi viem preco to som dostal. Caste vyprazdnovanie...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HEMOROIDY - maly problem velkych ludi

Příspěvek od buc11 »

MirecH píše:Stravujem sa ze sa niekedy az prejedam ovocim, ked som na zahrade, neviem prestat:( Jablka, slivky, hrozno) Ranajky vzdy banan mix s orechami a nejake ovocie. Ale asi viem preco to som dostal. Caste vyprazdnovanie...
Tak to ja jsem na tom jestě líp, ja sa prejedam takmer vzdy tim ovocem, neb na zahradě jsem pořád. Mně se velmi osvědčilo nemíchat ty ořechy s ničím a jím je jen loupaný, zvlášť teďka ty zelený a jinak namočený a loupaný a jenom ráno a míň než dřív a zapíjím je pak zeleným.
Ale je fakt, že někdy sedím v práci celejch vosum hodin u pc a moc dobře mně to nedělá.
Jinak vlastně ani nevím z čeho to jako vzniká dle Dr-ů.

A začátkem 80ých let, kdy jsem se živil na střídačku smaženým sejrem a vepřovou hlavou, tak jsem si něco v tý koncovce vyvolal a musel jsem dokonce na zákrok a tehdy jsem se nějak vylekal a začal o tom přemýšlet. Pak se mně to po čase vrátilo, ale už jsem měnil stravu a proplachama a půstem jsem si to odstranil a vod tý doby jsem nic už neměl.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

na 100pro syrove ODDELENE strave nemam s vyprazdnovanim zadnej problem, snad jen rychlejsi pruchod vseho snezeneho;p
be free, be just, be innocent :p
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

hladovka

Příspěvek od MirecH »

Konecne som sa odhodlal na post, som iba na vode a dalsie dni na stavach, som zvedavy co urobi vyprazdnovanie s HEMOROIDOM, spinavec jeden. Dakujem za rady, ak mate este nejake skusenosti s HEMOROIDMI napiste. dakujem.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

to MirecH:
tak to potom pisni co to udelalo :wink:
taky me suzuji, ne jeden, asik jich tam bude vic :wink: :wink: trpim na ne pres deset let- toto leti- nekdy pred peti sesti lety jsem absolvovala tu jejich zazracnou metodu, ligatury dle Byrona, nicmene se to asi za pul roku vratilo, mozna stravou, je to i dedicny, nevim... kazdopadne ja uz zadnou jejich metodu absolvovat nechci, ted to zkusim podle Walkera :) a muzu rict, za posledni mesic, ze je to lepsi, denne se cpu lnenym seminkem, neco malicko- zatim malicko- ustoupilo... dekuji i za to malicko! kazdy kdo na hemoroidy trpi, asi vi o cem mluvim... tak, sem se vykecala.. mejte se suuprovo vsichni! :D
Uživatelský avatar
Andreaa
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 15, 2005 10:48
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andreaa »

Musím napsat, že jsem měla před pěti lety období - které trvalo 2,5 roku - kdy jsem bez 3 tablet imodionu (tablety proti průjmu) nevyšla ani pro noviny - tak nějak jsem v té době byla na tom dost psychicky zle.

Momentálně mám trochu opačný problém (asi následky z imodionu), který řeším občasným výplachem a hlavně stravou. Proto pomalu přecházím na vita.

Zajímá mne, jak to vaše časté chození na wc vypadá. Hlavně průjmy. Dají se zadržet než člověk doběhne na záchod, nebo se musí hned? Máte před potřebou pocit horka, zvýšený tep aj.... (něco jako po šaratici, nebo zaječici)? Doufám, že ne.

Má strach, že kdyby se u mě objevil opět průjem, tak se vrátím zpět do dob před pěti lety.


Andrea.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

anrea.[/quote]

Průjem nikdy nemám (Teda když nepočítám šankuprakšku. )
a zácpu už vůbec. V tvým případě bych nepřecházel pomalu, ale rychle, lepší je to vše mít pod kontrolou.
Já si vyhodnocuju jen konzistenci, třeba moc ovoce nebo potravy tak je jí hodně a řidší a pravděpodobně teda nakváslý (i když se to ve mně moc dlouho nezdržuje), chodím tak 1x denně, vždy ráno v 5:20 a když je nadbytek potravy, tak ještě jednou, ale když jedu podle svých pravidel, tak téměř hodnotné, sušší a málo.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já chodim ráno a večer, ráno většinou rovnou jak vstanu a pak večer po večeři. konzistence spíš až bobkovitá, řídší leda když hodně očesnekuju nebo spíš opaprikuju a nebo když snim haldu ovoce.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Josef Benes
Příspěvky: 62
Registrován: úte říj 25, 2005 4:44

Příspěvek od Josef Benes »

1x - 3x denne na zachod je v normalu. Zalezi na spalovani. Napr. tvx ma spalovani rychlejsi, a tomu by i odpovidalo jak chodi na lehko, kdyz jini mrznou.

Nekdo ma v zaludku "kyselinu sirovou", jinemu to travi pomaleji, a tak se neda rici, ze 1x je spatne, nebo ze to tam dlouho lezi, protoze je to v procesu. Samozrejme, uplne presnou odpoved o stravenem jidle by urcilla laborator, ale vitariani ji nemaji zapotrebi.

Pri prumerne az nadprumerne denni zatezi, delam potrebu jednou denne. Podprumerna zatez - 2x. Kdyz jsem byl vegan - 3x.

Jime dvakrat denne jiz pres 10 let. Pokud to podminky dovoli, jim meloun po cely rok (rano). Na zachode se to ukazuje dejme tomu jako hustsi kase. Pokud meloun v zime vynecham (moc drahy), stolice je normalne tuha. Vzdy, kdyz ji kontroluji, jsem nazlobeny jak malo kousu. Slunecnice, jadra z jablek, sezam, ....vsak to asi znate.

Dost lidi mi na prednaskach rika, jak to ci ono nadyma (syrove). Jit do detailu by bylo na dlouho, ale v podstate byvaji na vine tri problemy
- nevhodna kombinace potravin (syrovych), ta muze byt u kazdeho individualni
-zmena stravy z varene na vitarianskou. Jeden nema problem, druhy musi pomalu a trpelive
- kombinace syrove stravy s varenou

Zaverem, nikdo se nezminil o vetrech.
Pokud jim opravdu 100% zive syrove (tedy Made by God), tedy ani koreni, orechy prumyslove susene, olej za studena lisovany atp., vetry nejsou. Cim vice prumyslu, tim vice vetru. To jsme jeste stale u vitarianu. Jakmile pridas varene, poznas to i na zapachu.
RAW
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to Joe:v jádru souhlas-větry nejsou, jen při přežrání a nevhodné vita kombinaci a nepožutost téže významný faktor.
2x denně si myslím, že taky stačí a myslím, že stačí o dost míň než dělám nebo i ty
Uživatelský avatar
Padmé
Příspěvky: 14
Registrován: pát dub 21, 2006 16:31
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Padmé »

Ahojky vitariani,chtěla bych sice velice ráda začít s vitarianskou stravou,ale vždy když jsem skoušela naní takto pár dní se živit,tak jsem vždy měla dosti solidní průjem :? Takže by mne zajímalo jestli stím nemáte někdo podobné skušenosti???
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To: Padmé:

Měl jsem také při přechodu na vita spíše průjem... průjem je vždy detoxikačním projevem těla... pokud inteligence našeho těla usoudí, že je třeba stolici vyloučit v tomto stavu a rychle, je to vždy projevem jeho nezměrné moudrosti... je tedy na nás, abychom nechali naše tělo svou práci udělat až do konce...Průjem je tedy obvykle jen přechodným jevem a vždy má za úkol tělo něčeho co nejrychleji zbavit...mohou to být např. různé poinfekční stavy, stravovací chyby, nedokonalé stravování, ale i také pouhé "přepnutí" na jiný druh stravování... pokud by byl průjem už více než přirozený, navrhoval bych nějaký ten půstík na ještě rychlejší detox... (vhodným prostředkem by mohlo být také i tzv. rostlinné aktivované uhlí v lékárně pod názvem Carbofit), důležité je, aby bylo to rostlinné a né živočišné, rostlinné je nejen účinnější (dokonce několikrát), ale i naprosto bez nežádoucích vedlejších účinků... :) má úžasné adsorbční vlastnosti, které nám pomohou rychleji zbavit obsah střeva nežádoucích toxických látek...
jinak častější přiměřeně suchá stolice bez zápachu ve tvaru bobků (bez potřeby toal. papíru) je podle mě přirozeným důsledkem nejen správné stravy ale také samozřejmě i správného a dokonalého trávení... ) viz býložravá zvířátka v přírodě (ne už nutně ta v zajetí) :) Tohoto cíle ale nedosahují všichni stejně, každý jsme na tom trochu jinak a každému to trvá jinak dlouho... naše tělo má však velikou regenerační schopnost a snaží se automaticky o nastolení zdraví... :) (díky bohu...)
Přeji zdárný průběh detoxikace...

Hezký vita den
Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

Tak stolice to je nejvýraznější změna.Ještě nedávno jsem chodil obden většinou večer, teď každý den ráno,někdy i dvakrát.Jím nejvíc syrovou zeleninu a ven jdou většinou bobky,barva světlá zelenožlutá a kupodivu bez zápachu.Papír jen ze zvyku,ani není třeba.I když nekoušu vždy pořádně,netrpím nafukováním.Jediná vyjímka je meloun a hruška - tomu se vyhýbám,nikdy mi to nesedne.Dokonce se mi meloun jednou srazil v žaludku a musel jít ven vrchem,něco jako sražené mlíko.Asi každý má něco co na něj špatně působí.Když přidám nějakej banán,jablka či ananas,tak je to akorát jak má asi být.Málo piju,jen trochu zeleného nebo černého čaje sypaného.
-------------------------
Přirozenost je cenná.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hm, nie som sice ziadny fekalolog, tie bobky su ale myslim jasnym znakom ze morfujes na zajaca.. :D
Uživatelský avatar
Padmé
Příspěvky: 14
Registrován: pát dub 21, 2006 16:31
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Padmé »

Tak nějak to chápu i já jako čištění,ale jde o to,že jsem měla dost nískou váhu-skoušela jsem makrobiotiku a dost jsem na tom vyhubla(178cm...45kg) a teď jsem se to snažila,alespoň z části nahnat zpět a tak mám trochu obavi právě z těch průjmů a z vitarianství vůbec(ikdyž mne to hodně táhne),abych zase tu váhu nastratila... :?
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

ja bych chtel mit 45kg ;)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Padme, jestli jsi pozorne procitala tento server, tak uz Ti muselo dojit, ze vaha ve vitarianstvi zas az tak automaticky neklesa. Ja jsem na syrove strave pomerne dlouho, vpodstate toho za den moc nesnim, ale vahu musim neustale udrzovat sportem. Jakmile prestanu sportovat, vaha jde nemilosrdne nahoru. A je ji uplne jedno, ze proti vetsine lidi vlastne skoro nejim.
To, ze vitarianstvi = vychrtlost - to jsou predsudky. Vychrtla mozna nekdy byvam, ale to je tesne po dlouhodobem pustu. A i tehdy jdou pak kila zase hodne rychle nahoru.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ako komu. Ja som mala na fruktrarianstve konstantne 44 kg, na vitarianstve na baze obilnin o trochu viac a na vegetarianstve este o trochu viac.

A takto to mam vzdy, podla toho, ako sa prave stravujem. Moje telo si vzdy hmotnost reguluje spontanne podla typu stravy.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:Padme, jestli jsi pozorne procitala tento server, tak uz Ti muselo dojit, ze vaha ve vitarianstvi zas az tak automaticky neklesa. Ja jsem na syrove strave pomerne dlouho, vpodstate toho za den moc nesnim, ale vahu musim neustale udrzovat sportem. Jakmile prestanu sportovat, vaha jde nemilosrdne nahoru. A je ji uplne jedno, ze proti vetsine lidi vlastne skoro nejim.
To, ze vitarianstvi = vychrtlost - to jsou predsudky. Vychrtla mozna nekdy byvam, ale to je tesne po dlouhodobem pustu. A i tehdy jdou pak kila zase hodne rychle nahoru.
mám to podobné
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

hafab píše:CO JE TO SANKA? PRIPADNE MUZES NEJAKE TY CVIKY POPSAT?
projdi si Detoxifikace, očisty... víc dolejc, tam se toho o tom něco píše,
..........
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

bezva věc :) , jinak viz Buc11 :wink: :)

pokud budeš mít zájem pošlu ti na mail ofocené povídání o šance od Malachova
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera jsem absolvoval výzkumný den bez plivání a jsem zkonzumoval ještě zvýšené dávky:
5:30 1. ST(stoličnaja)
6:00 pul litru lesních jahod
2 banány, avokádo opět durianové konzistence a zelenou.
8:00-9:00 kilo hrachu 2.ST
10:00-11:00 kilo třešní, ale co třešní, to už nejsou třešně, to je koncentrovaná fruktozovitost, obalená slupičkou, když se položí na stůl, tak se ta koulička už trochu promáčkne, zkrátka boží nektar-ambrozie
(to už jsem se trochu spotil) 3.ST
ve 12:00 zelený hlávkáč, kousek zkvašené vokurky, mrkvička, kousíček kedlubničky, 2 listy čekanky
13:00 odjezd na trh do Brna s Květou na vlak
14:30 8 banánů
15:30 2 hrušky a broskev 4.ST na národním výboře
18:00 opět doma na stromě třešně a dorážka hrachem a červeným a žlutým melounem
22:00 5.ST trošku unaven, ale jinak docela uspokojen, za minutu usnuv
ráno 4:30 lehká křeč v levé noze,
vyhodnocení si nechám pro sebe, ale musel jsem tělo během dne dost často přesvědčovat, že se jedná o výjimečný výzkumný den.
Zajímavost: stoličnaja celkem v nečekaně pevné konzistenci (snížená razítkovací schopnost)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já sníst tohle, tak jdu tak 15x

můj jídelníček se ST je cca takovýhle

vstanu v 6.30-8 1. ST pak zázvorový pití a běh
8-9 1-2 grepy, 2.ST
10 - 16 další cca 3 - 5 kousků ruzného ovoce (např 1/4 melouna, 2 banány, grep, pul ananasu, mango..., pak 3.ST
17 - 18.30 sportovní aktivita
poté zeleninový jídlo - špenát, petržel, kopr, lehce napařená brokolice a lilek apod, další ST
pak už nejlépe nic, je-li chut zobnu do sušenýho fíka

aspon takhle to bylo v posledních dnech. Objemově toho ze mě lezou docela velký hromady, a to je toho jídla proti bucovu docela málo, ač jsem měla pocit že ted konzumuju ovoce docela po vagonech (ale to bylo zjevně srovnání se stavem předchozím..). V případě tak šílenýho množství, jako bucovo bych si myslim ten záchod ucpala...

ovšem včera byly třešně, a po nich proběhla tekutá očista, do rána se konzistence stabilizovala, barevně stále odpovídala tomu železu v třešních....
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

buc11 píše:včera jsem absolvoval výzkumný den bez plivání a jsem zkonzumoval ještě zvýšené dávky:
5:30 1. ST(stoličnaja)
6:00 pul litru lesních jahod
2 banány, avokádo opět durianové konzistence a zelenou.
8:00-9:00 kilo hrachu 2.ST
10:00-11:00 kilo třešní, ale co třešní, to už nejsou třešně, to je koncentrovaná fruktozovitost, obalená slupičkou, když se položí na stůl, tak se ta koulička už trochu promáčkne, zkrátka boží nektar-ambrozie
(to už jsem se trochu spotil) 3.ST
ve 12:00 zelený hlávkáč, kousek zkvašené vokurky, mrkvička, kousíček kedlubničky, 2 listy čekanky
13:00 odjezd na trh do Brna s Květou na vlak
14:30 8 banánů
15:30 2 hrušky a broskev 4.ST na národním výboře
18:00 opět doma na stromě třešně a dorážka hrachem a červeným a žlutým melounem
22:00 5.ST trošku unaven, ale jinak docela uspokojen, za minutu usnuv
ráno 4:30 lehká křeč v levé noze,
vyhodnocení si nechám pro sebe, ale musel jsem tělo během dne dost často přesvědčovat, že se jedná o výjimečný výzkumný den.
Zajímavost: stoličnaja celkem v nečekaně pevné konzistenci (snížená razítkovací schopnost)
tak to bych nikdy nedokázal,takový množství a v tak krátkých intervalech za sebou.Sníst kilo hrachu,nebo 8 banánů najednou :shock: - to sem ještě nikdy nezvlád...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:
buc11 píše:včera jsem absolvoval výzkumný den bez plivání a jsem zkonzumoval ještě zvýšené dávky:
5:30 1. ST(stoličnaja)
6:00 pul litru lesních jahod
2 banány, avokádo opět durianové konzistence a zelenou.
8:00-9:00 kilo hrachu 2.ST
10:00-11:00 kilo třešní, ale co třešní, to už nejsou třešně, to je koncentrovaná fruktozovitost, obalená slupičkou, když se položí na stůl, tak se ta koulička už trochu promáčkne, zkrátka boží nektar-ambrozie
(to už jsem se trochu spotil) 3.ST
ve 12:00 zelený hlávkáč, kousek zkvašené vokurky, mrkvička, kousíček kedlubničky, 2 listy čekanky
13:00 odjezd na trh do Brna s Květou na vlak
14:30 8 banánů
15:30 2 hrušky a broskev 4.ST na národním výboře
18:00 opět doma na stromě třešně a dorážka hrachem a červeným a žlutým melounem
22:00 5.ST trošku unaven, ale jinak docela uspokojen, za minutu usnuv
ráno 4:30 lehká křeč v levé noze,
vyhodnocení si nechám pro sebe, ale musel jsem tělo během dne dost často přesvědčovat, že se jedná o výjimečný výzkumný den.
Zajímavost: stoličnaja celkem v nečekaně pevné konzistenci (snížená razítkovací schopnost)
tak to bych nikdy nedokázal,takový množství a v tak krátkých intervalech za sebou.Sníst kilo hrachu,nebo 8 banánů najednou :shock: - to sem ještě nikdy nezvlád...
časy jsou orientační, a není to najednou leč postupně, a když se začíná hromadit, znovu překousávám žaludeční obsah na šťávu (obvykle vyplivávám hustý) a potom místo ST bývá močarián
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Prave jsem mel exkrement tvaru jin-jang, cumel jsem naprosto jak puk... fakt presne do misy vyhkrouzeny, zadna fantazie... proste takovy naprosto plny S dokonce az s dotekem obou koncu
neumite nekdo vestit z misy? co to muze znamenat?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ber to třeba jako znamení....je to dobré znamení přeci, vyváženosti, pokud máš pocit nevyváženosti v životě, tak se Ti tam může začít pozvolna "vkrádat" :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Já bych se v tomhle zrovna nerejpal teda :? :shock: I když, říká se: kdo hledá, ten najde.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

neni nad klystýr!!!!!!!
Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

Mne sa kaká fajn :lol: . No trošku ma ete nafukuje a môj žalúdok, keď je hladný rozpráva :) , no ale to je asi z rýchleho prechodu z vegánskej stravy. Ako hadicu do zadku by som si asi vopchať nedal :shock: , ale mám taký problém, nak žerem kolko cem nepriberem a trávi mi to "nenormálne" rýchlo, jak kyselina som :? , nie žeby to bolo na škodu ale rád by som pribral. A som aj niekde čítal že vitariánska strava má taký efekt, že ten kto potrebuje schudne a kto naopak, tak priberie. Na to že mám necelých desať cenťákov do dvoch metrov a vážim šesťdesiat kíl, je to dosť málo myslím :? , aj keď dúfam že sa mi to nezdá, ide to pomalu hore ).
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Taky to může být špatným vstřebáváním potravy ve střevě.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět