Fruktóza a "tukovatění jater"

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
kveta píše: pavluško, je to možné že máš alergii na plíseń já taky a jeden můj kamarád taky. jen když jsem v blízkosti plísně až už na čemkoliv, ne jen že mám silně negativní pocity který nejsem schopná positivně ovlivnit, ale i mě svědí ruce a oči, navíc když v kontaktu delší dobu hodně mi vysychá kůže a vlasy. můj kamarád má podobný příznaky, ale na kůži má mnohem horší reakci, má vyrášku svědivou po celým těle..
zajímavý. Jinak zpětně k té mé jahodové reakci - dodatečně jsem zjistila, v čem se přepravovaly - čuchla k tomu a cítila plíseň. :wink:

jahody sú najcitlivejšie ovocie na plieseň, kto ich pestuje tak to vie ako plesnivejú ešte pred dozretím a vie že jahody sú najstrienejšie ovocie zo všetkých


dlhé roky boli jahody na 1. mieste medzi ovocím a zeleninou v obsahu pesticídov atd prave kôli tomu že ich pestovanie preprave a skladovanie v obchode bez totaálnej chemie nejde, inak by jahody okamžite splesneli, oni totiž splesnejú aj opesticídované

aj keby som bol 100% frutárián, ovocie vždy na večné veky a nikdy inak, tak jahody by som veľmi opatrne najlepšie vôbec

toto neplatí o divých :delicacy: lesných :delicacy: jahôdkách :delicacy: samozrejme :delicacy:
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

rudo píše:...toto neplatí o divých :delicacy: lesných :delicacy: jahôdkách :delicacy: samozrejme :delicacy:
Jééé :delicacy: Není tu po ruce nějaká Maruška?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od culka »

Pandi, to ti nepoviem, ale tu u nas uz veselo mrzne rano. Rano si kurim pod zadkom a poobede otvaram okno v aute. Dnes som sa rozlucila s mojimi mesacnymi jahodami. Zjedla som posledne ako tak dozrete a slubila im, ze ich na jar presadim na najlepsie miesto v zahrade
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

Ivo píše:Existuje v přírodě nějaký tvor, který se živí JEN ovocem ? Obávám se že ne ..
..
Myslím že jednostranný extrém zůstane vždy jednostranným extrémem (zejména v dnešní dost nepřírodní, po všech stránkách "umělé" době) a extrémní diety jako Dr. Graham mi přijdou jako dlouhodobě a obecně ne moc doporučeníhodné,
..
zejména ne v našem zeměpisném pásu...
1. Ivo, co ja viem.. Cerviky v ovoci? Nejake druhy netopierov (=cicavce)? Nejake druhy opic za podmienky ze ovocia maju v okoli dostatok a nemusia zut ine, pre ne menej chutne veci?
Aj keby, preco sa obavas? Kazdy tvor v divej prirode ide hlavne za pre ne dostupnymi potravinami (svina rype pod zem, predatori zabijaju, hlodavce odpiluju skrupiny orechov,..) pricom si vybera podla chute - kazdy ma tie chute ine.

2. Toto sa diskutuje na forach od pociatku :) Uz len, co je "jednostranny extrem" a co nie. Ked uz si zacal zvieracou risou, tak napr.:
Je cisty masozravec typu hyena extremista, ked nezere nic ine len maso?
Je srna extremistka ked furt zere len travu a neda si poriadne aj korenovej zeleniny, gastanov, bukvic, zaludov, vajec z hniezd vtakov, ai.?
Je extremistka ta spominana opica, ked sa jej tlupa ocitne prave na takom mieste v pralese, kde prave vsade okolo dozrievaju kvanta rozneho sladkeho ovocia a dlhu dobu tak nezere nic ine?
Su na tom ludia, ktori jedia vsetko ("zlata stredna" cesta), teda maso, ryby, vajcia, mlieko, semena, orechy, oleje, obilie, strukoviny, zeleninu, ovocie.., lepsie preto lebo sa nestravuju "extremne"?

3. Krmia vsetky tie zvierata v ZOO (teda tie casto chovane v inom zemepisnom pasme nez kde prirodzene ziju) extremne? Prezuvavce len travou, jasne masozravce len masom? Boli by na tom lepsie napr. opice krmene v zime nasimi zemiakmi/brambormi a kapustou/zeli ako tie krmene dovazanym ovocim?

K teme. Niektori tvrdia, ze ludom z ovocia tukovatie pecen, zvysuje sa im cholesterol v krvi, zvacsuju zasoby visceralneho tuku, zvysuje riziko metabolickeho syndromu, cukrovky, nadvahy, vysokeho tlaku, atd. Nezmysel. Ako na to prisli? Ak vyberies tych, co sa snazia svoje tvrdenia postavit aspon na nejakych studiach, tak asi zistis, predsa kazdy vie ze ovocie obsahuje fruktozu. A kedze existuju studie dokazujucich neblahy ucinok HFCS (KUKURICNY SIRUP S VELKYM PODIELOM FRUKTOZY) na nim krmene laboratorne MYSI a POTKANY, tak zaver je jasny, obmedzujte ovocie! Oni nevedia o ziadnej studii s OVOCIM na LUDOCH. Vid asi najcitanejsi na svete z nich je Mercola, inde som pisal:
Dano píše:Inac Mercolu treba brat s velkou rezervou, uz len podla strasne sirokeho portfolia vyrobkov ktore distribuje (vsetky mozne vitaminy, oleje, soli, kakaovy prasok, proteiny,... vsetko drahe ako svina) a premakaneho marketingu. Alebo ako si pletie ovocie s fruktozou, a stale dokola tou svojou tabulkou tvrdi, ze zvlast pre ludi s vysokym cholersterolom, krvnym tlakom ci s nadvahou je denny maximalny povoleny ovocny limit napr. len jedna hruska, alebo 2 salky cucoriedok (boruvky) apod. !?
Chapes, 2 male biedne salky cucoriedok a viac ovocia za den uz nie! Z coho potom ti chudaci maju pokryt svoje energeticke vydaje, ked zelenina obsahuje tak malo energie? Jasne, napr. take vajcia, maso, mlieko, syry neobsahuju ziadnu fruktozu..

V tomto prispevku som uviedol tabulku priamo z USDA, s prepocitanym podielom fruktozy v roznych druhoch ovocia:
viewtopic.php?f=3&t=1698&p=129702&hilit ... 2A#p129702
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

fruktariáni jednoducho vyhlásia : ovocie je najlepšia strava a jediná strava a kto to nechce nesmie alebo nemôže tak je jednoducho chorý alebo popletený

že odkiaľ na to prišli je už akosi nepodstatné, jednoducho oni si to myslia a hotovo a kto neje to čo oni nesmie ani pípnuť

motorkári rovnako tvrdia že jedine harleydavidson, futbalovy fanuskovia ze jedine Sparta, fajciari ze jedine marlboro, cyklisti že prehadzovač jedine shimano atd

proste ludia majú úplne všade rovnbakú bulíkovskú tendenciu

ked masožravec povie ovocníkovi - ak nemôzeš stráviť šniceľ, tak si chorý, daj sa liečiť, ak mliečnik povie ovocníkovi ak nevieš vypiť liter mlieka naraz daj sa liečiť
a presne to si asi aj hovoria,

fruktariáni majú teda svoje prúpovídky a heslá, nič nezvyčajné

taký egocentrizmus - ak nie sú všetci po mojom, tak sú všetci chorí a nesprávni

ak je vitarián na zelenom a na orechoch tak je podla fruktariána chorí lebo nechce tráviť fruktozu, nuž podľa takéhoto vitariána je ovocník chorý lebo nevie tráviť orechy

a ak sa hovorí, orechy a ovocie sa nesmú miešať, tak ovocník vyhodí orechy zatiaľ čo ten druhý vyhodí ovocie, ovocník je presvedčenýá že má pravdu a absolútne sa nedokáže vžiť do opačného pohľadu a skúsenosti.

Je zaujímavé ako su ovocníci presvedčení že oni sú tí najzdravsí a najvýkonnejší ale nemajú to čím dokladovať, ani dlžkou života ani lekárskymi testami ani fyzickou merateľnou výkonnostou v športoch, ani extrémnymi výkonmi ako napríklad prechod antarktídy alebo Mont Everest, teda radšej K2


len si subjektívne hudú ako sa cítia dobre

nuž veľa ľudí sa cítí dobre ale väčšinou nik nemá potrebu druhcýh tak strašne presviedčat ako práve frutariáni

frutariáni sú tiež myslia že vita je len pre nich

pre mňa je veľkým varovaním už to, že je to najčastejšie propagovaná scéna z biblie

Eva ponúka jablko, vtedy začalo ľudstvo degenerovať, prešlo na najnižšiu úroveň metabolizmu, závislosť na cukre ako zdroji energie

čo chce vatikán predsa nemôže byť pre ľudí dobré
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

dano, pěkně a výstižně opět mi z ducha napsané, netřeba doplňovat snad jen kaloň, ale na tom nesejde a srnka v zime krom travy žere kůru, což je rovněž nepodstatné
obávám se, že dařícím se si frutariánům bude rudův příspěvek nesrozumitelný
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

stejne nezrozumiteľné sú frutapríspevky pre tých čo sú na zelenine a orechoch, rozdiel je len v tom, že kto dokáže akceptovať právo na iný pohlad a inú skúsenosť
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:stejne nezrozumiteľné sú frutapríspevky pre tých čo sú na zelenine a orechoch, rozdiel je len v tom, že kto dokáže akceptovať právo na iný pohlad a inú skúsenosť
já jsem první, kdo akceptuje, třeba tu v práci se tvrdí, že nejlepší je všeho s mírou, já jim to nevyvracím, ale až s tím vylezou sem na vitariána, svůj názor si k tomu napíšu

nesrozumitelnost jsem myslel v rovině se vcítit, je to stejné, jak kdybych chtěl připustit, že slunečnímu mužíčkovi se daří líp než mně se krmícímu, ale ve skutečnosti tomu tak nemusí být, ba naopak, ale já si to nedokážu představit a to přesto že všechny vědecké závěry by mi nahrávaly
ovšem záleží na kriteriích dařit líp, nevěřím, že mužíček uběhne v slušným čase maraton
Pozn: nechápu, jak jsem se nechal vmanévrovat v "jejich" obhajovatele, vlastně k tomu jakožto nepure nemám ani mandát
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:dano, pěkně a výstižně opět mi z ducha napsané, netřeba doplňovat snad jen kaloň, ale na tom nesejde a srnka v zime krom travy žere kůru, což je rovněž nepodstatné
obávám se, že dařícím se si frutariánům bude rudův příspěvek nesrozumitelný
Buc, neviem co je kaloň :) Hej, srny v zime prospievaju aj na kore stromov (co neznamena ze by to niekto pokladal za jednostranny extremizmus). A urcite lepsie ako keby ich dokrmovali tymi vyssie spominanymi potravinami, hoci by to vtedy bola podla niekoho mozno zlata (?) stredna cesta.

Nerozumiem, aj citam po sebe,.. dufam ze jeho slova nepatrili mne. Neviem sa v nich najst, a nie len preto, ze nie som frutarian. Kludne ale moze byt, ze hoci nechcem byt konfrontacny, vyzniem tak. Zrejme mi ale nezaskodi trochu sa stiahnut, ved v poslednej dobe pisem na vitarianovi nejako prilis casto.
Lebo tí (takmer) frutariani, ktori sem chodia, ciastocne medzi nich zaradujem s dovolenim za skatulkovanie aj teba :), sa mi zdaju uplne pohodovi. Vid napr. Kveta - stelesneny nekonfliktny typ, ale aj ostatni. Ziadne take radikalne ci zvelicene vyjadrovanie si od nich nepamatam.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

ještě k těm extrémistům v uvozovkách bych ráda zmínila australskou koalu, ta jí jenom výhonky mladých listů jen jednoho druhu eukaliptu-blahovičníku a navíc NEPIje. navíc je líná a ze stromu sleze jen když jí dojde na tom který obývá potrava.

to že je ovocná životospráva prospěšná lidskému zdraví je už před dosti lety dokázáno a to v africe, když dochtor jakýsi inspirován fruitariankou honibal anebo hanibal? která byla velice nemocná až tak že sotva lezla tj, bez energie, a ovoce jí postavilo na nohy a nejen to užívala si zdravíčka a dodnes žije bez dochtorů a jejich medikamentů, tak díky ní se v africe udělal pokus kde větší množství nemocných lidí bylo jen na syrovém ovoci a zbytek jedl co bylo jejich běžnou stravou teda vařený pečený smažený všechnomožný a netrvalo dlouho a bylo očividně vidět že ovocní prospívají jak na těle tak na duchu. je to napsaný v její knize kterou jsem si asi před pěti lety přečetla.

navíc kdo potkal naživo fruiktariany a nebo skoro fruktariany, mohl vidět na vlastní oči že jsou to lidé pohodoví maj i energii i zdraví. já jsem jich už potkal dosti a prožila s nimi spoustu radosti.

dano, dík :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

tak jsem si jí paní essie vygůglila

http://www.youtube.com/watch?v=FCwGlT9uY0M
Naposledy upravil(a) kveta dne stř říj 19, 2011 14:26, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

A že z niektorých ten pocit pohody človek nemá a nemá... No... Nebude to len v tom žrádle.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše:ještě k těm extrémistům v uvozovkách bych ráda zmínila australskou koalu, ta jí jenom výhonky mladých listů jen jednoho druhu eukaliptu-blahovičníku a navíc NEPIje. navíc je líná a ze stromu sleze jen když jí dojde na tom který obývá potrava.
Mám jiné info. :)
Že nejí moc druhů; ale že by jen jeden, to slyším poprvé. No a líná: ona taky nepřijme moc energie z takové chudé stravy.

Jinak to tu teď už nestíhám číst vše.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
kveta píše:ještě k těm extrémistům v uvozovkách bych ráda zmínila australskou koalu, ta jí jenom výhonky mladých listů jen jednoho druhu eukaliptu-blahovičníku a navíc NEPIje. navíc je líná a ze stromu sleze jen když jí dojde na tom který obývá potrava.
Mám jiné info. :)
Že nejí moc druhů; ale že by jen jeden, to slyším poprvé. No a líná: ona taky nepřijme moc energie z takové chudé stravy.

Jinak to tu teď už nestíhám číst vše.
tie eukalyptové listy su strašne toxické a koala je v podstate v ťažkon nadrogovanom stave, takže je v takom polospánku, ja to nevidím ako lenivosť
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

kveta píše: to že je ovocná životospráva prospěšná lidskému zdraví je už před dosti lety dokázáno a to v africe, když dochtor jakýsi inspirován fruitariankou honibal anebo hanibal? která byla velice nemocná až tak že sotva lezla tj, bez energie, a ovoce jí postavilo na nohy a nejen to užívala si zdravíčka a dodnes žije bez dochtorů a jejich medikamentů, tak díky ní se v africe udělal pokus kde větší množství nemocných lidí bylo jen na syrovém ovoci a zbytek jedl co bylo jejich běžnou stravou teda vařený pečený smažený všechnomožný a netrvalo dlouho a bylo očividně vidět že ovocní prospívají jak na těle tak na duchu. je to napsaný v její knize kterou jsem si asi před pěti lety přečetla.

navíc kdo potkal naživo fruiktariany a nebo skoro fruktariany, mohl vidět na vlastní oči že jsou to lidé pohodoví maj i energii i zdraví. já jsem jich už potkal dosti a prožila s nimi spoustu radosti.

:D
a to akože má byť dôkaz že ovocie je najlepšia strava ? že tí ľudia žijú a vyzerajú v pohode ?

že ovocie je lepšie ako spálené a zosmažené ?

to ukazuje len to že spálené a zosmažené je tak škodlivé, že ak sa nahradí hocičím aj ovocím, tak je to oveľa lepšie

práve v tej afrike najzdravší a najvýkonnejší sú ľudia čo nejedia ovocie, sú ľahko dostupné informácie o tom čo jedia špičkoví bežci, vytrvalci, maratonci čo jedia tí čo prekonávajú svetové rekordy, práve oni sú príkladom, čo človek dokáže, keď sa kompletne vyhne v strave fruktóze
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

rudo a to že někdo špičkově uběhne maraton, dokazuje co? že se dožije vysokého stáří v dokonalém zdraví? nejsou náhodou tito lidé často ve středním věku zdravotně v háji? já bych se teda při posuzování zdraví neřídila extrémními výkony, které se smysluplným využitím dobré tělesné kondice nemají nic společného, ale právě spíš tím, co popisuje květa - lidi, kteří jsou dlouhodobě bez péče lékařů, navzdory dřívějším trablům a hlavně nemívaj špatnou náladu-ta je totiž vždy tak nějak v souvislosti se špatnou fyzickou kondicí...myslím, že přeměřovat zdraví výkony v maratónech je prostě pokřivené měřítko :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

macik píše: ...myslím, že přeměřovat zdraví výkony v maratónech je prostě pokřivené měřítko :wink:
Marci, a vieš, že ani nie? Keby si sa o to hlbšie zaujímala (vďaka synovi mám tú česť), tak by si sa čudovala, aký je priepastný rozdiel medzi tými, čo si uvedomujú, na čom im to bude šľapať lepšie a tými, čo na to kašľú. A pritom všetci sú vrcholoví, len tí, čo pohnú rozumom aj vrchol dosiahnu ( anie už v základnom tábore). Od najlepších si načim brať príklad - poučiť sa môžu aj zdochliaci bez pohybu s atrofovaným svalstvom. Nikdy to nie je na škodu.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

Renáta píše:
macik píše: ...myslím, že přeměřovat zdraví výkony v maratónech je prostě pokřivené měřítko :wink:
Marci, a vieš, že ani nie? Keby si sa o to hlbšie zaujímala (vďaka synovi mám tú česť), tak by si sa čudovala, aký je priepastný rozdiel medzi tými, čo si uvedomujú, na čom im to bude šľapať lepšie a tými, čo na to kašľú. A pritom všetci sú vrcholoví, len tí, čo pohnú rozumom aj vrchol dosiahnu ( anie už v základnom tábore). Od najlepších si načim brať príklad - poučiť sa môžu aj zdochliaci bez pohybu s atrofovaným svalstvom. Nikdy to nie je na škodu.
to já ale myslela jinak...samozřejmě, že souhlasím s tím, že vhodnou stravou jde dosáhnout lepších výkonů, o tom žádná...jen nesouhlasím s tím, že ten kdo uběhne maraton, ať už s jakýmkoliv pohonem, že nutně je zdravej....když už vzpomínáš syna, tak ten nátlak, aby jedl maso, nebyl zrovna malý, že? a je jezení masa zárukou zdraví a dlouhověkosti? možná má dobrý vliv na výkon (má?), ale na zdraví? prostě to není totéž, nelze posuzovat zdraví (celoživotní) člověka podle sportovních výkonů, to nemusí nutně souviset...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Marci, ten nátlak nebol malý a podmienky na inú stravu podľa mojich predstáv na sústredeniach a pretekoch vôbec žiadne. Nebyť však obdobia predtým (toho 6 ročného bez mäsa) by syn nevedel spraviť správny kompromis - vyberá, čo z mäsa zje a v akej úprave. Stále je v štádiu "prerodu" a pochopenia, sám vidí, čo s ním strava robí. Nemyslím však, že by mu mäso v podobe, v akej ho konzumuje, škodilo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Macík, kritérii môže byť veľa ale musia byť objektívne merateľné, inak sú to lne klábosy, vraj cítim sa lešie ako ostatní, ako dopredele neikto môže vedieť ako sa ostatní cítia ?

niečo merateľné

nechodť k lekárovi ? OK fajčiari na kaukaze bez ovocia na jogurtoch a na sušenom mäse lekárov nepoiznajú

dlhovekosť ? OK

frutariáni vôbec nie sú hore na rebríčkoch dlhovekosti

myslieť si o sebe že sú najzdravší ? Ok v tom frutariáni suverénne vedú, to im neberiem
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: tie eukalyptové listy su strašne toxické a koala je v podstate v ťažkon nadrogovanom stave, takže je v takom polospánku, ja to nevidím ako lenivosť
tož to taky - když jsem je viděla, pořád jsem čekala na pohyb, haha. Jinak mě překvapilo, že můžou být vůbec něčím napadený (bakteriema), když mají prý celý tělo prostoupený tou vůní. Njn, nikdo není dokonalý. A už jsem OT.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
buc11 píše:dano, pěkně a výstižně opět mi z ducha napsané, netřeba doplňovat snad jen kaloň, ale na tom nesejde a srnka v zime krom travy žere kůru, což je rovněž nepodstatné
obávám se, že dařícím se si frutariánům bude rudův příspěvek nesrozumitelný
Buc, neviem co je kaloň :) Hej, srny v zime prospievaju aj na kore stromov (co neznamena ze by to niekto pokladal za jednostranny extremizmus). A urcite lepsie ako keby ich dokrmovali tymi vyssie spominanymi potravinami, hoci by to vtedy bola podla niekoho mozno zlata (?) stredna cesta.

Nerozumiem, aj citam po sebe,.. dufam ze jeho slova nepatrili mne. Neviem sa v nich najst, a nie len preto, ze nie som frutarian. Kludne ale moze byt, ze hoci nechcem byt konfrontacny, vyzniem tak. Zrejme mi ale nezaskodi trochu sa stiahnut, ved v poslednej dobe pisem na vitarianovi nejako prilis casto.
Lebo tí (takmer) frutariani, ktori sem chodia, ciastocne medzi nich zaradujem s dovolenim za skatulkovanie aj teba :), sa mi zdaju uplne pohodovi. Vid napr. Kveta - stelesneny nekonfliktny typ, ale aj ostatni. Ziadne take radikalne ci zvelicene vyjadrovanie si od nich nepamatam.
naprosto souhlasím
co jsem nějakou desítku(včetně květy) osobně stretol, bylí to skvělí(i podvodník Harley) a pohodoví lidé a zatím bez vyjímky(jsem zvědav na stretávku s rudom), až jsem se vnitřně někdy hanbil, že já taký nejsem ale snažil se nedat to znát
Nevím opravdu rudo, proč tě ovocináři tak dráždí, tak třebas to není ten nejlepší způsob z dietních režimů, ale dokážou-li takto desítky let v pohodě přežívat, proč, když sám voláš po toleranci, jim zde kousek místečka na vegetování a ničení si jejich zdraví nenechat.
Ani předem nevylučuji, že tvůj dietní sledovací systém živin, energie, KCL a
rybího tuku, to vše do 100°C, se ukáže pro mnohé významný a na výkony nejlepší.
Osobně se mi zdá docela životaschopný
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Buci asi takto


ovocie je najlepšia a najzdravšia strava

v porovnaní s :

pre mňa osobne je zatiaľ ovocie najlpšia strava už x rokov a ani raz som nepocítil/a potrebu zjesť nič iné a tak som počas tých rokov iné nezjedol a zatiaľ sa cítim výborne a dokážem fyzicky aj mentálne zvládať veci ktoré zvládať chcem a musím

prečo na to stále reagujem ?

pretože veľa ľudí sa snažilo o vita alebo o vegan alebo o zdravie a boli postavení pred komando : jediná cesta je ovocie a ak ti nerobí dobre tak viac ovocia

tí ľudia odišli od vita alebo od vegan a niektorí s podlomeným zdravým a nikdy sa k ruzumnejšej strave nevrátia

preto píšem na ich ochranu prevenciu a ponúkam alternatívne možnosti


ale ak niekto tvrdí, že ovocie a 811 je najôlepšia strava aj pre športovcov a tvrdí to až tak daleko ako Harley ( tu zatiaľ také priame tvrdenia neboli ale bolo to dosť blízko),
že naoríklad svetové rekordy v športoch by boli oveľa lepšie, vrátane maratonskeho, keby atléti boli na 811, lebo on to proste viue a povedal to dr graham tak je to tak

tak nemôžem inak ako ich vyzvať na dôkaz v podobe - ukáž výkony v oficiálnych pretekoch svetové tabulky sa sezonu a ukáž kto z nich je na 811
5 2 8
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:
kveta píše:ještě k těm extrémistům v uvozovkách bych ráda zmínila australskou koalu, ta jí jenom výhonky mladých listů jen jednoho druhu eukaliptu-blahovičníku a navíc NEPIje. navíc je líná a ze stromu sleze jen když jí dojde na tom který obývá potrava.
Mám jiné info. :)
Že nejí moc druhů; ale že by jen jeden, to slyším poprvé. No a líná: ona taky nepřijme moc energie z takové chudé stravy.

Jinak to tu teď už nestíhám číst vše.
no, kdysi jsem bydlela v blízkosti koalí nemocnice, tak jsem tam chodila každý den. opatrovali tam koaly který našli nebo lidi jim přinesli, protože byli poraněný bylo to ve velkým parku a měli a dodnes maj šikovně udělaný, uzdravený koaly vrací do buše.

když jsem tam byla poprvé a krmili je tak, jsem se jedný pracovnice ptala jakým eukaliptem je to krmí, a ona že jen jedním druhem, že jinej koaly nejí. tak jsem jí uvěřila a nikdy si to neprověřovala, po přečtení jsem se optala pana gůgla a máš pravdu, nejí sice moc druhů ale určitě víc než dva.

to že jsou líný jsem psala spíš z legrace, ale je pravda že dosti relaxujou, ale prejže to je tím, že jsou omámený z těch látek toho eukaliptu. jinak já měla to štěstí že jsem je viděla a to často v pohybu, nejkrásnější bylo, když maminka lezla po větvích za mladými výhonky a malinké mládě se přitom procházelo po matce.. :D jesli jsi pavluško, viděla koalu v zoo, tak tam jsou všechny zvířata k smrti otrávený.. aspon tak to vnímám já. :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

Ale je zvláštní - ta koala se živí pouze jediným druhem stravy a žije ve zdraví - a my řešíme zda máme stravu dostatečně pestrou a zda nám nic nechybí a přitom jíme desítky druhů potravin. Je možné, že by na složení stravy skutečně zas tak moc nezáleželo a dalo se dobře vyžít i na poměrně jednostranné stravě, když se na ni organismus správně adaptuje? Např. získat dost stavebních látek i ze sladkého ovoce.

Květo, prosímtě, Ty doplňuješ ke sladkému ovoci i nějakou nesladkou plodovou zeleninu (s minerály), jako okurky a rajčata, že? Myslíš že bys neměla problémy vyžít i jen na sladkém ovoci? U sebe to zatím zkouším, ale neumím rozlišit projevy detoxikace od projevů následků nepestré stravy.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

ano rudo, protože jsou fruitariáni a skoro frutariáni v pohodě zdraví a nechybí jim energie, je v mých očích důkazem toho že ovoce je to nejlepší co se týče lidské potravy. ale tím nikomu tuto cestu nenutím, každý at si děla se svým životem jak uzná za vhodné.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
Dano píše:
buc11 píše:dano, pěkně a výstižně opět mi z ducha napsané, netřeba doplňovat snad jen kaloň, ale na tom nesejde a srnka v zime krom travy žere kůru, což je rovněž nepodstatné
obávám se, že dařícím se si frutariánům bude rudův příspěvek nesrozumitelný
Buc, neviem co je kaloň :) Hej, srny v zime prospievaju aj na kore stromov (co neznamena ze by to niekto pokladal za jednostranny extremizmus). A urcite lepsie ako keby ich dokrmovali tymi vyssie spominanymi potravinami, hoci by to vtedy bola podla niekoho mozno zlata (?) stredna cesta.

Nerozumiem, aj citam po sebe,.. dufam ze jeho slova nepatrili mne. Neviem sa v nich najst, a nie len preto, ze nie som frutarian. Kludne ale moze byt, ze hoci nechcem byt konfrontacny, vyzniem tak. Zrejme mi ale nezaskodi trochu sa stiahnut, ved v poslednej dobe pisem na vitarianovi nejako prilis casto.
Lebo tí (takmer) frutariani, ktori sem chodia, ciastocne medzi nich zaradujem s dovolenim za skatulkovanie aj teba :), sa mi zdaju uplne pohodovi. Vid napr. Kveta - stelesneny nekonfliktny typ, ale aj ostatni. Ziadne take radikalne ci zvelicene vyjadrovanie si od nich nepamatam.
naprosto souhlasím
co jsem nějakou desítku(včetně květy) osobně stretol, bylí to skvělí(i podvodník Harley) a pohodoví lidé a zatím bez vyjímky(jsem zvědav na stretávku s rudom), až jsem se vnitřně někdy hanbil, že já taký nejsem ale snažil se nedat to znát
Nevím opravdu rudo, proč tě ovocináři tak dráždí, tak třebas to není ten nejlepší způsob z dietních režimů, ale dokážou-li takto desítky let v pohodě přežívat, proč, když sám voláš po toleranci, jim zde kousek místečka na vegetování a ničení si jejich zdraví nenechat.
Ani předem nevylučuji, že tvůj dietní sledovací systém živin, energie, KCL a
rybího tuku, to vše do 100°C, se ukáže pro mnohé významný a na výkony nejlepší.
Osobně se mi zdá docela životaschopný
nemáš se za co buci stydět, byla u vás pohoda a ráda na to vzpomínám, navíc obdiv k tvojí životní energii a obdiv že jsi se staral o ženu až do konce a ted i tatu když je třeba. harley je bezva člověk, kterej rád štourá do ostatních včetně mě, ale já to beru z nadhledem. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

ještě bych chtěla dodat k harlymu, že býval profesionální sportovec, kolo, a odešel od toho neboť se tam dopovalo -drogy na max výkony- což on považoval za nefér a taky nechtěl dopovat. živí se už spoustu let hlavně čili převážně ovocem a dodnes vydává dobré výkony na kole, ale jen pro vlastní radost. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

Panda píše:Ale je zvláštní - ta koala se živí pouze jediným druhem stravy a žije ve zdraví - a my řešíme zda máme stravu dostatečně pestrou a zda nám nic nechybí a přitom jíme desítky druhů potravin. Je možné, že by na složení stravy skutečně zas tak moc nezáleželo a dalo se dobře vyžít i na poměrně jednostranné stravě, když se na ni organismus správně adaptuje? Např. získat dost stavebních látek i ze sladkého ovoce.

Květo, prosímtě, Ty doplňuješ ke sladkému ovoci i nějakou nesladkou plodovou zeleninu (s minerály), jako okurky a rajčata, že? Myslíš že bys neměla problémy vyžít i jen na sladkém ovoci? U sebe to zatím zkouším, ale neumím rozlišit projevy detoxikace od projevů následků nepestré stravy.
pando, není to jenom koala, i panda tvůj jmenovec, se taky živí hlavně bambusovými výhonky, různý druhy bambusů, a včera jsem se dočetla, že je fyziologicky udělanej coby masožravec, což je opravdu pro mě zajímavý. našlo by se spoustu zvířat který maj hodně jednoduchou stravu, i domácí mazlíčci, kočky psi a spol. ve většině případů jsou li krmeni plechovkama a pytlíkama za supermarketů, vyžadují jen tu jedinou značku, ale to je zase závislost si myslím já.

já jsem byla dvacet let na sladkým ovoci velice vyjímečně jsem si dala rajče. okurky a rajský jsem začala jíst až před pěti lety když jsem se dala dohromady s Mangem. ale když to jíme, dávám si menší množství než on, a poslední dobou si říkám, že budu toto ovoce jenom pít, lépe se mi tak stráví, i když snězený jen tak mi jen trošku zpomalí trávení. nedávno jsme přidali i cukety a papriky ale papriky jsem už vysadila, přestali mi chutnat ale ve štávě jsou výborný.

jinak jsem nikdy neměla problémy i když mono i několik dnů i týdnů jen na jednom ovoci, jako např. mango, pomeranč, vodní meloun, hroznový víno. ale naopak, mi to prospívá.

takže to bude u tebe asi ten detox, než nepestrá strava. holt, je potřeba experimentovat a držet se toho co ti nejvíc vyhovuje.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od kveta »

ps. já říkám plodové zelenine ovoce. plod je ovoce. plodová zelenina je oxymoron. hihihi. to slovo se mi moc líbí. :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

kveta píše:...jinak jsem nikdy neměla problémy i když mono i několik dnů i týdnů jen na jednom ovoci, jako např. mango, pomeranč, vodní meloun, hroznový víno. ale naopak, mi to prospívá...
Děkuji, to jsou dobré vzory. Tahle strava je mi nejbližší tak bych si přál na ní setrvat.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

kveta píše:ještě bych chtěla dodat k harlymu, že býval profesionální sportovec, kolo, a odešel od toho neboť se tam dopovalo -drogy na max výkony- což on považoval za nefér a taky nechtěl dopovat. živí se už spoustu let hlavně čili převážně ovocem a dodnes vydává dobré výkony na kole, ale jen pro vlastní radost. :D
a to je přesně o čem jsem psala...podávat dobrý fyzický výkon je samozřejmě dobrým ukazatelem zdraví, ale podávat maximální výkony, to už o zdraví není a tudíž to pro mě ani není měřítko vhodné stravy ve smyslu "je po tom výkon, tak je to optimání lidská strava"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

macik píše: podávat maximální výkony, to už o zdraví není
Čo ťa, Marci, vedie k tejto úvahe? Len, prosím, nepíš, že všetci vrcholoví dopujú. Jedného mám doma a viem čím ho dopujem :D . Chcela by si byť taká zdravá, ako on a jeho o 30 rokov starší kolegovia, to mi ver. Nuž, ale pravda, je, to chce hodne najmä vôlových vlastností.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:...Nuž, ale pravda, je, to chce hodne najmä vôlových vlastností.
No právě - rozdíl mezi "dobrý výkon" a "super výkon" už není o dobrém zdraví ale o vůli.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Pandi, je toho viac, čo dláždi cestu na stupienky víťazov. A pravda je, že ten, čo nikdy nezažil, to asi len ťažko pochopí, čo to je za slasť stáť na tom stupienku najvyššom s rukou na srdci a spievať si hymnu. Ja sa vždy teším, keď si ju s našimi seniormi môžem zaspievať. Sú to chlapi ako lusk a dobre im to pádluje aj bez dopingu sú niekoľkonásobní majstri sveta a Európy. Syn má k tomu už len 7 miest, tak azda mu to tiež vyjde.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

Ano, je toho viac, což myslím měla i Marci na mysli - to že někdo stojí na 1. stupni vůbec nedokazuje že má lepší zdraví než ten na 2. stupni. Maximální výkony jsou už o něčem jiném než o zdraví, i když je samozřejmě nutným předpokladem. Mnohem více dokazuje průměrný běžec proti vetchému kuřákovi.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše: jesli jsi pavluško, viděla koalu v zoo, tak tam jsou všechny zvířata k smrti otrávený.. aspon tak to vnímám já. :D
jj, bohužel zoo, a čekala jsem tam dlouho (na tu aktivitu ") ) - paní u infostánku se nudila, tak jsem ji zpovídala...
No nic, nechám už vlákno "tukovatění jater" původ. účelu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

Panda píše:Ano, je toho viac, což myslím měla i Marci na mysli - to že někdo stojí na 1. stupni vůbec nedokazuje že má lepší zdraví než ten na 2. stupni. Maximální výkony jsou už o něčem jiném než o zdraví, i když je samozřejmě nutným předpokladem. Mnohem více dokazuje průměrný běžec proti vetchému kuřákovi.

to taky, ale hlavně si myslím, že trvalé přenapínání organismu na max prostě není pro zdraví dobré...věřím, že vrcholoví sportovci jsou před dvacítkou úžasně fit, ale ve 30 můžou být často už zdravotně v prdeli a to fakt nemyslím v důsledku dopingu...já jsem přesvědčená, že je opravdu zdravé pravidelně běhat, plavat, cvičit jógu...jen tak pro radost....ale pravidelně překonávat hranice svých fyzických možností ad absurdum mi přijde trochu sebedestruktivní...aby se to nepletlo, jsem absolutně pro zvyšování kondice apod, ale vrcholové výkony jsou úplně jiná kategorie...pořád tam vnímám to známé "sportem k trvalé invaliditě" >:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Marci, ťažko ťa presvedčiť. Určité skúsenosti sú skrátka neprenosné :D Pokiaľ ide o šport, čo robí môj syn, tak tam sú na vrchole a super borci aj chlapíci okolo 50 tky, o babách nevravím, ako im to pádluje aj v pokročilom veku. Kukni si vašu Štěpánku Hilgertovú. Pre mňa je to zdroj neuveriteľnej inšpirácie pohnúť kostrou. Fakt ich obdivujem a motivujú ma úžasne. Takí Vala - Slúčik sú zjazdové legendy a na budúci rok spolu oslávia v lodi C2 rovných 100 rokov a to šlapú zasa na zlato. Obyčajný pätdesiatnik v tomto veku už skôr bojuje so srdcovými chorobami, tlstotou a cukrovkou, ako o stupeň víťazov. Tak je zbytočné maľovať im pomyselné problémy, keď sú zdraví ako repy.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

Mne taky těžké přesvědčit. Vrcholový sport (na hranicích možností) jednoznačně ničí zdraví a je od přírody nepřirozený. ;-) (ale už jsem úplně OT tak už mlčím)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

A ja téééž :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Sweetie »

Renáta píše: Od najlepších si načim brať príklad
to se mi libi
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

kveta píše:ještě bych chtěla dodat k harlymu, že býval profesionální sportovec, kolo, a odešel od toho neboť se tam dopovalo -drogy na max výkony- což on považoval za nefér a taky nechtěl dopovat. živí se už spoustu let hlavně čili převážně ovocem a dodnes vydává dobré výkony na kole, ale jen pro vlastní radost. :D
Harley sám kedysi dopoval. jeho súčasné výkony sú slušné, ale nič špeciaálne. Harley ma čas na šport 24/7, viac ako profišportovec, nemusí robiť nič, len športovať jesť a regenerovať. Normálny život už nezvládá. Je veľa ľudí, čo nedopujú a podávajú výkony lepšie ako Harley a nemajú čas na šport 24/7. Harley je však jediný, čo tvrdí, že jeho výkony sú dôkaz, že jeho strava je najlepšia pre ľudstvo.

Harley zrejme chodil poza školu, ked sa vyučovala výroková logika, poza austrálsku školu, kde sa toho moc decko aj tak nenaučí. hartley použivá z hladiska výrokovej logiky konštrukciu, ktorú naývam : " falošná implikácia ", príklady :

profesionálny cyklisti dopujú = preto najlepšia strava pre športovca je iba ovocie 811

dokázal som prebicyklovať nejaké vzdialenosti = preto najlepšia strava pre ľudstvo je iba ovocie 811

podobné konštrukcie čítam často od frutariánov a je by som sa nečudoval, keby takúto výrokovú logiku vyučoval Dr 811


Mám dobrého kamaráta,, je to čech žijúci už veľmi dlho v austrálii. Na rozdiel od Harleyho, podáva skutočne hodnotné výkony, napríklad zabehol svetový rekord na 48H vo svojej vekovej kategorii a to bol iba medzičas po prvých 2 dňoch počas 6 dňového závodu a má výborné umiestnenia na oficálnych pretekoch, napríklad viacdňový prebeh púšťou za horúčavy s obmedzeným prídelom vody, známi grécky Sparthathlon, to všetko ked mal cez 60 a teraz cez 70 prebehol austrálsky kontinent viackrát rôznymi smermi a po rôznych trasách.

ani by ho nepadlo použiť 811 falošnú implikáciu a vyhlasovať, že jeho výkony sú dôkazom že jeho strava je pre ľudstvo najlepšia, najprirodzenejšia a najzdravšia

pričom jeho výkony sú športovými znalcami ohodnotené určite oveľa vyššie ako Harleyho, je oveľa oveľa starší ako Harley a na šport nemá čas 24/7, má veľkú rodinu ktorej sa stále venoval a venuje a mal zamestnania kde často strávil aj 12 h denne

a len pre zaujímavosť, počas prebehov kontinentu, kde za menej ako 100 dní prebehol viac ako 3000 km počas ktorých dával rozhovory v médiach a v školách a zbieral peniaze pre charity...

tak jedol obilninové výrobke mliečne vyrobky, mäsové konzervy a ked dobehol do krčmy, motorestu atd tak si dal velky rezeň a smažené čipsy


ako chce Harley na sebe dokazovať, že jeho strava je lepšia alebo najlepšia ?

811 falošná implikácia, výroková "logika"
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

macik píše:
a to je přesně o čem jsem psala...podávat dobrý fyzický výkon je samozřejmě dobrým ukazatelem zdraví, ale podávat maximální výkony, to už o zdraví není a tudíž to pro mě ani není měřítko vhodné stravy ve smyslu "je po tom výkon, tak je to optimání lidská strava"
poznám veľa veľa športovcov ktorí tomu dávajú všetko, všetok čas, úsilie, energiu a je to pre nich pririta č.1

chcú byť najlepší alebo aspúoň čo najlepší.

trénujú koľko vládzu

tu sa práve ukáže zdravie a strava

ak nemám 100% zdravie a stravu, tak sa cez noc z ťažkého tréninku nezotavím a nemôžem ísť zajtra daľši
ak nemám perfekt stravu tak nedoplním látky toto sa opakuje 365 dní do roka a najmenej počas 7 rokov ak chcem dosiahnuť svetovú úroveň

kto má perfekt zdravie a stravu, tak to dosiahne, kto nemá tak padne, zo zranenia do zranenia a choroby do choroby.

veľa aj tzv hobíkov rekreačných bežcov tomu dáva všetko a kôli nedostatočnému zdraviu a nevhodnej strave to nezvládajú. Všetci majú vôľu, majú odhodlanie, strašne chcú a sú ochotní si zdravie doničiť aby výkon dosiahli ale ho nedosiahnu

odtiaľ je to porekadlo športom k trvalej invalidite.

tí čo dosiahnu svetovú úroveň, teda tí čo po dlhé roky boli schopní bez chorôb a zranení absolvovať potrebné treéninky a dokázali regenerovať medzi nimi, to sú tí, čo mali najlepšie zdravie a mali najlepšiu stravu.

zatiaľ medzi nimi nie je ani 1 frutarián, ani jeden 811 (ale majú o tom najviac rečí), je tam zopár vegetarianov zopár vegánov a sem tam niekto na vita, ale nik na ovocí

napríklad nedávno preberaný super extra bežec do schodov a do vrchov, je vita ale špeciálne upozorňuje na potrebu jesť tuky a ovocia je málo a je veľmi veľmi daleko od toho, aby ho mohli frutariáni 811 zneužiť na svoju propagandu
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

Panda píše:Mne taky těžké přesvědčit. Vrcholový sport (na hranicích možností) jednoznačně ničí zdraví a je od přírody nepřirozený. ;-) (ale už jsem úplně OT tak už mlčím)
ještěže mi aspoň někdo rozumí :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

:D :roll: Si trdlo teda :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:Buci asi takto


ovocie je najlepšia a najzdravšia strava

v porovnaní s :

pre mňa osobne je zatiaľ ovocie najlpšia strava už x rokov a ani raz som nepocítil/a potrebu zjesť nič iné a tak som počas tých rokov iné nezjedol a zatiaľ sa cítim výborne a dokážem fyzicky aj mentálne zvládať veci ktoré zvládať chcem a musím

prečo na to stále reagujem ?

pretože veľa ľudí sa snažilo o vita alebo o vegan alebo o zdravie a boli postavení pred komando : jediná cesta je ovocie a ak ti nerobí dobre tak viac ovocia

tí ľudia odišli od vita alebo od vegan a niektorí s podlomeným zdravým a nikdy sa k ruzumnejšej strave nevrátia

preto píšem na ich ochranu prevenciu a ponúkam alternatívne možnosti


ale ak niekto tvrdí, že ovocie a 811 je najôlepšia strava aj pre športovcov a tvrdí to až tak daleko ako Harley ( tu zatiaľ také priame tvrdenia neboli ale bolo to dosť blízko),
že naoríklad svetové rekordy v športoch by boli oveľa lepšie, vrátane maratonskeho, keby atléti boli na 811, lebo on to proste viue a povedal to dr graham tak je to tak

tak nemôžem inak ako ich vyzvať na dôkaz v podobe - ukáž výkony v oficiálnych pretekoch svetové tabulky sa sezonu a ukáž kto z nich je na 811

kdybych postupoval tvou úvahou, tak se asi stanu jusejnem boltem, když budu jak von jest hamburgry, myslím, že je zcestné a naprosto i protikladné si dát cíl být v nějakém sportu aerobním sportu nejlepší na světě a zároveň přitom provozovat vitariánství či fruta, zvolím-li první, musím tomu podřídit vše, volím-li druhé, volím svobodu, volnost a LNB
podlomená zdraví, ochranu, prevence-to bych, šlo-li by mně o ně, spíš přesměroval svou lidumílnost a starost z neexistující pseudoskupiny potenciálních transformerů do 811 na miliardy reálných ostatných, používajíc mnohem katastrofičtější dietní systémy než jest konzumace ovoce.
prošel jsem znovu tvé příspěvky k tomuto a "ponúkanie alternatívne možnosti", se mi jevilo dosud spíš jako zdrcující kritika, zadupání do země, největší zlo na světě tedy to 811+fruktosa, ale teď už vím jak to myslíš.
Teď již budu číst i jinou optikou informace o zemětřeseních, spiknutích, spřísaháních a ostatních světových situacích
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Esterka »

Rudo, mluvíš mi z duše, naprosto s Tebou souhlasím. Už jsem to tu psala v jiném vlákně, že můj kamarád něajkou dobu 811 Dr. Grahama držel a málem na to umřel. Trpěl těžkou podvýživou a celé jeho tělo zachvátila kandidová infekce. Je sice fakt, že Dr. Graham dokáže svoji šílenou ovocnou dietu úspěšně propagovat, ale vše je to jen teorie, v praxi taková dieta jen poškozuje zdraví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

Esterka píše:...ale vše je to jen teorie, v praxi taková dieta jen poškozuje zdraví.
Počkej ale tohle přece neplatí obecně, jen při použití na nevhodném místě v nevhodnou dobu. Stejně jako Graham nemůže trvdit že je taková dieta prospěšná každému, tak neúspěšné případy nedokazují že je škodlivá každému. Jistě se najde dost případů kterým prospívá i naopak těch kterým neprospívá (protože např. nebyli na ni připraveni).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:
Esterka píše:...ale vše je to jen teorie, v praxi taková dieta jen poškozuje zdraví.
Počkej ale tohle přece neplatí obecně, jen při použití na nevhodném místě v nevhodnou dobu. Stejně jako Graham nemůže trvdit že je taková dieta prospěšná každému, tak neúspěšné případy nedokazují že je škodlivá každému. Jistě se najde dost případů kterým prospívá i naopak těch kterým neprospívá (protože např. nebyli na ni připraveni).
v r. 2010 esterka uváděla že šel do grahama již s kandidosou a chtěl se pomocí 811 vyléčit, což není PMN na 50.rovnoběžce ten nejlepší nápad
jsem stále přesvědčen, že oba druhy jak ti co ovoce snášejí, tak ti ostatní, mohou žít vedle sebe, protože si potravně nekonkurují, uvidíme za statisíce let...
esterku si nedovedu zařadit hlavně kvůli dvěma sdělením
1. makrobiotika, že nenávidí ovoce, není tak špatná
2. kvůli její oblibě durianu, což jest fruktant nad fruktanty anebo ne?
Odpovědět