Fruktóza a "tukovatění jater"

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Ale veď fruktóza, laktóza, galaktóza, ako aj rafinovaný cukor sú hlavným zdrojom potravy kvasiniek. Tam by som si ja osobne dala kúru na zelenine. Len nedávno som debatovala s dievčinou, čo sa dostala z týchto problémov tým, že odkyslila svoj organizmus - dôsledne jedla 6 či 7 týždňov len zeleninu. 2 roky pritom mala také ťažkosti, že aj intímny život šiel do hája zeleného,. A po tej zeleninovej kúre je konečne všetko ok.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
Esterka píše:...ale vše je to jen teorie, v praxi taková dieta jen poškozuje zdraví.
Počkej ale tohle přece neplatí obecně, jen při použití na nevhodném místě v nevhodnou dobu. Stejně jako Graham nemůže trvdit že je taková dieta prospěšná každému, tak neúspěšné případy nedokazují že je škodlivá každému. Jistě se najde dost případů kterým prospívá i naopak těch kterým neprospívá (protože např. nebyli na ni připraveni).
s Grahamom je problem ten ze vodu kaze a vino pije

vzdy ked ma nieco riesit, ma mentalny stres atd tak zje pohar tahini, proste sam citi ze jeho nervova sustava bez tukov nevie ani tvorit ani znasat stres, ale v knihach to neprizna.

vacsina 811 lusi co poznam usla od zivota usla od ludi, ani skola ani zamestanie ani biznis a dokonca ani rodina, netrufaju si ani deti vychovavat,
vid Harley co sa dal radsej sterilizovat

akoby neboli schopni zit zivot
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

rudo píše:
Panda píše:
Esterka píše:...ale vše je to jen teorie, v praxi taková dieta jen poškozuje zdraví.
Počkej ale tohle přece neplatí obecně, jen při použití na nevhodném místě v nevhodnou dobu. Stejně jako Graham nemůže trvdit že je taková dieta prospěšná každému, tak neúspěšné případy nedokazují že je škodlivá každému. Jistě se najde dost případů kterým prospívá i naopak těch kterým neprospívá (protože např. nebyli na ni připraveni).
s Grahamom je problem ten ze vodu kaze a vino pije

vzdy ked ma nieco riesit, ma mentalny stres atd tak zje pohar tahini, proste sam citi ze jeho nervova sustava bez tukov nevie ani tvorit ani znasat stres, ale v knihach to neprizna.

vacsina 811 lusi co poznam usla od zivota usla od ludi, ani skola ani zamestanie ani biznis a dokonca ani rodina, netrufaju si ani deti vychovavat,
vid Harley co sa dal radsej sterilizovat

akoby neboli schopni zit zivot
jak mě obvykle bavíš, tak toto už mi přijde teda dost takové psycho...jak ty do všech vidíš, a všichni, co jsou zastánci ovoce, jsou podvodníci a trosky :roll:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Macík o Grahamaovi sa to vie, sám to priznal a hovoria o jeho tahini hodoch aj jeho najvernejší
a zdôvodňujú to práve tým, že on musí, lebo má aj rodinu, on musí lebo má aj biznis, on musí lebo má aj stresy atd

len podávam ako som dostal
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Ale veď fruktóza, laktóza, galaktóza, ako aj rafinovaný cukor sú hlavným zdrojom potravy kvasiniek. Tam by som si ja osobne dala kúru na zelenine. Len nedávno som debatovala s dievčinou, čo sa dostala z týchto problémov tým, že odkyslila svoj organizmus - dôsledne jedla 6 či 7 týždňov len zeleninu. 2 roky pritom mala také ťažkosti, že aj intímny život šiel do hája zeleného,. A po tej zeleninovej kúre je konečne všetko ok.
toto by se mi chtělo zanalyzovat
1. nejen kavasinek, ale i nás a kvasinka je přímo u zdroje a bere si vždy dřív, i když je jednoduchýho cukru v krvi málo (tedy jí-li se třeba jen zelenina)Jinak rafinovaný cukr-sacharoza se enzymaticky štěpí na fruktos a glukos, dle wiki.
2. "Zakyselený" organismus mají všichni a dle mne z vařené potravy, hlavně. Z ovoce je to též možné, jí-li se navíc k žblafům, nebo i samostatně, jí-li se ho moc, či neprezreté
3.zeleninová kůra je skvělý nápad, kéž bych to někdy dokázal
4.http://www.asklepion.cz/anews-asklepion ... -spol.html
názor Dr.Jenkinse bych klidně přijal za svůj
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od macik »

též bych někdy ráda dokázala zeleninovou kúru, ale na to su máčka..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Sa o ňu snažím, ale sa mi tam pletie aj varená. Napríklad také nádherné široké fazuľové lusky. Ale dnes nie.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:
Renáta píše:Tam by som si ja osobne dala kúru na zelenine. Len nedávno som debatovala s dievčinou, čo sa dostala z týchto problémov tým, že odkyslila svoj organizmus - dôsledne jedla 6 či 7 týždňov len zeleninu.
3.zeleninová kůra je skvělý nápad, kéž bych to někdy dokázal
macik píše:též bych někdy ráda dokázala zeleninovou kúru, ale na to su máčka..
Renáta píše:Sa o ňu snažím, ale sa mi tam pletie aj varená. Napríklad také nádherné široké fazuľové lusky. Ale dnes nie.
Len zeleninu? Nie je lepsi (a zrejme ucinnejsi a efektivnejsi=rychlejsi) rovno post o vode ako hladovka na "len" zelenine? Len si domyslam ze to bola hladovka, jest len zeleninu znamena u mna byt hladny, lebo tolko aby ma nasytila nedokazem pozut aj keby som "jel jak kralik", nevraviac o tom ze by mi sla hore krkom, nechuti az tak.
Ano, spominana varena zelenina to hryzenie a prehltanie vyrazne ulahci, ale aj tak su to stale velke objemy a prijatej energie stale malo. Toto sa potom bezne vylepsuje dalej pridanim do zeleninoveho jedalnicka aj nejake to obilie, strukoviny/lusteniny, oleje a horsia chut varenej ako surovej zeleniny sa zase vylepsuje aj koreninami, solou,.. Ale to uz sme v makrobiotike/vegan fore.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Dano, pôst mám rada, ale kde vo vode naberiem pre organizmus dôležité látky? Pokiaľ ide o objem zo zeleniny, či ovocia, tak to mi nevadí, lebo nepotrebujem pojesť veľké množstvá. Tak tu problém nemám. Zelenina mi chutí, len teda škoda, že niektoré druhy treba povariť. Dochucovať nepotrebujem. Stačí kôpor, bazalka, petržlenová vňať a tak. Nemylsím, že by som sa tak stravovala do nemoty, ale vyskúšať to trošku dlhšie, to by som chcela.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: 4.http://www.asklepion.cz/anews-asklepion ... -spol.html
názor Dr.Jenkinse bych klidně přijal za svůj
nakoukla jsem; zajímavý.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

Dano píše:...jest len zeleninu znamena u mna byt hladny,...
Dano jestli nejsi také spíš ovocný typ (se slabším trávením). Myslím že někteří vitariáni vyžijí i jen ze zeleniny.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
Dano píše:...jest len zeleninu znamena u mna byt hladny,...
Dano jestli nejsi také spíš ovocný typ (se slabším trávením). Myslím že někteří vitariáni vyžijí i jen ze zeleniny.
asi jsem to samy. dosyti me jen zraly ovoce. i kdyz, kdyz si vystavim zelenej napoj, je to syty dost. ale to jen potvrzuje asi to slabsi traveni. shrnuto, staveni zeleno-ovocnych dzusu a pojidani zralych bananu zatim nejlepsi smer.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Dano píše:
buc11 píše:
Renáta píše:Tam by som si ja osobne dala kúru na zelenine. Len nedávno som debatovala s dievčinou, čo sa dostala z týchto problémov tým, že odkyslila svoj organizmus - dôsledne jedla 6 či 7 týždňov len zeleninu.
3.zeleninová kůra je skvělý nápad, kéž bych to někdy dokázal
macik píše:též bych někdy ráda dokázala zeleninovou kúru, ale na to su máčka..
Renáta píše:Sa o ňu snažím, ale sa mi tam pletie aj varená. Napríklad také nádherné široké fazuľové lusky. Ale dnes nie.
Len zeleninu? Nie je lepsi (a zrejme ucinnejsi a efektivnejsi=rychlejsi) rovno post o vode ako hladovka na "len" zelenine? Len si domyslam ze to bola hladovka, jest len zeleninu znamena u mna byt hladny, lebo tolko aby ma nasytila nedokazem pozut aj keby som "jel jak kralik", nevraviac o tom ze by mi sla hore krkom, nechuti az tak.
Ano, spominana varena zelenina to hryzenie a prehltanie vyrazne ulahci, ale aj tak su to stale velke objemy a prijatej energie stale malo. Toto sa potom bezne vylepsuje dalej pridanim do zeleninoveho jedalnicka aj nejake to obilie, strukoviny/lusteniny, oleje a horsia chut varenej ako surovej zeleniny sa zase vylepsuje aj koreninami, solou,.. Ale to uz sme v makrobiotike/vegan fore.

Dano, píšeš akoby si veril, že človek dostáva energiu zo stravy a že potrebuje dostať zo stravy veľa energie v podobe množstva kalórii na pálenie, na všetku činnosť, na každý pohyb

sú aj iné pohľady na vec, napríklad že strava slúži len na zdroj stavebných látok, nie ako energia, a práve zelenina má tých stavebných látok oveľa viac ako ovocie
a vstrebú sa oveľa efektívnejšie ako tie mineráli z ovocia.

ten pojem že hladovka len na zelenine, to si čo tým myslel, tomu teda vôbec nerozumiem.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

tak výborně, jakýsi ovocný typ=chorý (slabé trávení)
Sdělení: zelenina a ovoce nejsou zas tak rozdílné kategorie a některé tvoří průnik těchto množin, čiliže kořeninová obsahuje mraky cukrů i složených, včetně fruktosy(topinouše a mnoho dalších), a naopak, tak pozor i "zeleninové" typy musí trávit (já jsem např. půstový typ, ale bohužel jen teoreticky)
a zde bych se stotožnil s rudem, že nemusí být obavy o energie, cenné látky a pod, naše výkonostní výkony nedosahují v mrazivé většině odhadovaných potravních příjmů,
(např. člověk by měl uhonit denně 1 zajíce a 1 bažanta, t.j. tak 2 hodiny na pásu 15kou))
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Áno, Buc, pravda. Veď aké ľahké je jesť zeleninu, keď medzi ňu radíme aj melóny. Mňam.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

čítam dobre ? 2H s 15-kou :delicacy:
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:Sdělení: zelenina a ovoce nejsou zas tak rozdílné kategorie a některé tvoří průnik těchto množin, čiliže kořeninová obsahuje mraky cukrů i složených, včetně fruktosy(topinouše a mnoho dalších), a naopak
Vdaka za postreh buc, co je zelenina a co ovocie.
Renáta píše:Áno, Buc, pravda. Veď aké ľahké je jesť zeleninu, keď medzi ňu radíme aj melóny. Mňam.
Ak bola tvoja kamoska 6-7 tyzdnov na "len zelenine", lebo vraj chcela vylucit zo stravy co najviac jednoduchych cukrov vratane fruktozy kvoli kandidoze, tak ak do toho, tu paradoxne, radila aj sladke melony - v takom cantaloup melone az 20%, v honeydew 30%, v cervenom vodovom az 40% vsetkej energie tvori fruktoza - tak tomu verim ze nemusela vtedy hladovat a takato strava jej aj chutila.
Panda píše:
Dano píše:...jest len zeleninu znamena u mna byt hladny,...
Dano jestli nejsi také spíš ovocný typ (se slabším trávením). Myslím že někteří vitariáni vyžijí i jen ze zeleniny.
Ovocny typ? Slabsie travenie? Pisem o vacsine ludi, drvivej vacsine, zrejme vratane spomenutej Rencinej znamej. Nebavme sa o tych vyvolenych s nabehom na breatharianstvo.

Teda pre tu vacsinu zjedenie napriklad vreca hlavkoveho salatu denne doda ovela menej energie ako s ovela mensou namahou zjedenie ovela mensieho mnozstva sladkeho ovocia. Ze ked dokaze clovek (s bolavou sankou) zozut (hoci velke) mnozstvo "len" zeleniny ale s obsahom len cca 1500 kcal, tak moze byt hladny a chudne ak mu je treba povedzme 2000kcal. Ak ale do tej danym clovekom prijatej zeleniny radime teda aj melony, hrasok ci mrkvu (ktoru dokonca vela ludi odstavuje a netreba ju tak dlho chrumat, podobne zelene), a teda prijme vdaka tymto (sladkym, casto jemne "denaturovanym" s pomocou odstrediviek ci lisu) veciam vratane aj fruktozy dostatok energie a za dobu napriklad ten mesiac a pol nechudne... Tak ok, to samozrejme nie je hladovka. (100g mrkvy ma 0,59g glukozy a 0,55g fruktozy). Hoci si stale zrejme viaceri aj tak myslime, ze post je casto najlepsi liek, ktoremu sa ziadna dieta len tak nevyrovna.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

Dano píše:100g mrkvy ma 0,59g glukozy a 0,55g fruktozy
Aby som bol presnejsi, obsahuje aj 1,43 g skrobu a 3,59g sacharozy. A to kazda molekula sacharozy sa sklada z 1 molekuly fruktozy a 1 molekuly glukozy.

Cize vdaka vsetkym jej sacharidom vratane skrobu mrkva nema na zeleninu slabu sytivost - obsahuje 410 kcal/kg. Urcite vyssiu ako listova zelenina, plevel/burina apod. Ale to asi nestaci, cesnak napr. obsahuje skoro 4x viac energie/kg ako ta mrkva a nikto sa nim sytit nebude. Mrkva nedrazdi, a navyse celkom (sladko) chuti vdaka slusnemu obsahu jednoduchych sacharidov (vratane fruktozy).

(Co sa mna tyka, nejem ju vobec. A rozhodne nie kvoli fruktoze. Skratka nezostava pre nu miesto. Ked bude bieda, chudoba, a menej chutnejsich a lahsie rozžutejších veci, tak samozrejme vahat nebudem.)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Nie, Dano, ona vtedy melóny nejedla.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Dano, máš pravdu, mrkvu nepovažujem za solídnu zeleninu a sa jej vyhýbam podvedome už dávno

ani šťavu ani strúhanú ani hryzanú a ani si ňou nepokazím zeleninovo riasovohribové polievky

mrkva bola vraj prešľachtená pred pár storočiami v holandsku na cukor a na oranžovú farbu
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

Renáta píše:my tu v našich podmienkach citrusy ani nepotrebujeme. Nie sú nám až tak prirodzené, ako naše domáce ovocie a celkom dobre sa bez nich dá žiť. Jednu zimu som spravila na svojej rodine pokus. Celú zimu ani kus citrusov. A veru v tú zimu ani jeden náznak nejakej sopľanice - a to syn chodí na vodu aj keď je -4 stupne C. Citrusy ochladzujú a myslím, že ľudia robia chybu, keď sa nimi v zime prepchávajú
Kolko pomarancov ste jedli vtedy ked ste kvoli nim byvali chori? Ja napr. som minule 2 zimy takmer kazdy den zjedol 2-4 kg pomarancov, vacsinou vo forme cerstvej stavy na ranajky. Skialp, bezky. Ja vacsinou podpriemerne obleceny, o 1-2 menej vrstiev ako ostatni, zimu si moc nevsimam - ovela radsej som ked mi je trochu zima ako ked mi je moc teplo. Vynimocne na to doplatim. Lebo chory som byvaval v minulosti, a hoci ma maju za takeho, kto uz posledne roky nebyva chory, tak zial nie je to uplne pravda. Napr. minuly rok som raz bol. Prechladnutie, bolo to den po tom, ako som sa ja lenivec (obliect sa, aspon ciapku) a experimentator v prudkom mrazivom vetre motal po Dumbieri, kosa mi vtedy bola poriadna a dlho. Pri stupani nie, vtedy sa vynimocne aj spotim, ale potom kym zhodim pasy a pocas zjazdu a lepenia je kosa poriadna. Tesit ma mohlo len to, ze den to bol inac krasny, sneh v zlaboch paradny.

Pokus? Spomenme aj tych, ktori tiez nejedia ziadne pomarance a chori su velmi casto, napr. v mojom okoli ich je vela.

To vsetko je asi makrobiotika, ze? Nechcel by som mat taky imunitny system aby som pri obcasnom zjedeni pomaranca ochorel.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Renáta »

Dano, tých citrusov bývali u nás haldy.To, čo spomínam, je asi tak rok 2003. Odvtedy sme veľmi obmedzili spotrebu citrusov. Vyhovuje v podstate viac to domáce ovocie, ešte stále máme vlastné jabĺčka, nestriekané, neošetrované. Imunita je myslím ok. A o športovcovi ani nevravím - aj dnes, keď nasnežilo ide na vodu, veď nezamrzlo :D Chodí v krátkych neoprénoch, lebo v dlhých sa mu zle hýbe v lodi :roll:
Mne je jedno, ako sú alebo nie sú chorí ostatní. Viem, čo mám robiť aby moji boli zdraví. Scenár chrípky sa pravidelne opakuje vo verejnosti po Vianociach a súvisí s obžerstvom nielen citrusmi, ktoré skutočne majú funkciu ochladzovať, ale samozrejme aj kopami sladkého a spol. Mnohým rodičom to nevadí, keď sú deti stále choré. Ja som radšej, keď sú zdravé. Starší syn bol naposledy chorý asi pre 7 rokmi a to mal takú vysokánsku teplotu, že sa muž skoro so mnou rozviedol, keď som tomu nechávala voľný priebeh len s podporou bez liekov a hladovkou. Viem, ako sa u detí posilňuje IS. :wink:
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Yeff »

ja minuly rok vypil mozna celou vanu citrusovych stav (denne urcite 2-3 litry)
letos uz moc ne, tedka jsem jedl zatim spis banany a kiwi, ale ani minuly rok ani letos jsem nezaznamenal zadny nachlazeni, ucpany nos nebo kasel.

k tukovatění jater jsem narazil na článek.

Bílý cukr se stane tekutým, ješště nežž opustí žžaludek. Doslova přeteče přes dvanácterník do tenkého střeva. Sotva urazil kousek cesty
v tenkém střevě, je přeměněn na glukózu a alkohol. V tomto stavu vtéká do jater, která jsou velkým množžstvím glukózy zaplavena.
A právě proto, žže jsou játra glukózou zaplavena, předávají ji do krve a způsobují přesycení krve nadměrným množstvím cukru, cožž nese
s sebou problémy.
Překročí-li obsah glukózy v játrech práh tolerance, přemění játra glukózu na částečky tuku.
Výsledek: tuková degenerace jater.
Tak ztloustnete
Ponechávat si tukové částečky v játrech je bezúčelné, a proto se jich játra zbavují. Co se s nimi stane? Právě to, co lidé nechtějí! Jsou
přitahovány svalovými partiemi těla, které jsou člověkem při pohybu zanedbávány, to je krajinou hýžďovou a žžaludeční, přičemž ani krajina
pod bradou nebývá zapomenuta.


tady k tomu asi jen to že jestli se to týká bílého cukru tak je to dost pochopitelné... jestli i ke glukóze, fruktóze a platí že pro játra je tuk bezúčelný a odbourává ho do jiných částí těla tak jsem na sobě nezaznamenal po roce defakto jen na high-carb ovoci (tisíce banánů, tuny melounů) žádný tukový polštářek at už na břiše, nebo pod bradou či na zadku...
a jestli to pravda je, tak ať, je mi to fuk, (:-) pojedu dál jen ovoce, vyhovuje mi a chutná mi :wink:
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dima »

Ahoj, už delší dobu jsem téměř 100% Frutárian. Jídelniček se skládá na 90% z ovoce a 10% zeleniny. Cítím se úžasně, mám hodně energie a sil. Na přísné mono dietě váha začala dokonce stoupat. Tělo se formuje na základě genetického programu. Mám velmi skvělou paměť, že mně to občas šokuje. Pamatují si úplně všechno a když potřebuji se na něco soustředit a vzpomenout si tak stačí jako počítači poslat dotaz a hned přijde odpověď :) Proto nevěřím, že ovoce může škodit. Co se tyká toho cukru tak příroda je dokonalá. Máme ovoce, které obsahuji cukr - naši pohonnou hmotu a vlákninu, která má na starosti pomalé a rovnoměrné vstřebávání cukru. Jsem si jistý, že člověk byl stvořen, aby si sbíral plody. Mají vše co tělo potřebuje. A vše ostatní vymysleli buď hloupé lidi anebo lidi, kteří z toho chtějí mít vlastní výhodu. Také mně šokuje jak jsou všichni naprogramování různými hloupostmi a věří tomu.
Fruitarian 811
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

811 nie je naprogramovana hlupost ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dima »

rudo píše:811 nie je naprogramovana hlupost ?
Není to hloupost a je to naprogramováno matičkou přírodou. Přišel jsem k tomu sám, podle vlastních citů a potřeb mého organismu. Takové stravování je pro mně ideální.
Fruitarian 811
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Dima píše:
rudo píše:811 nie je naprogramovana hlupost ?
Není to hloupost a je to naprogramováno matičkou přírodou. Přišel jsem k tomu sám, podle vlastních citů a potřeb mého organismu. Takové stravování je pro mně ideální.
tak sa maticke prirode pekne podakuj, ze si dala namahu vyrobit pre teba specialny program

akurat mi nie je jasne ze programy pre inych ludi nazyvas hlupostami
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

Miguel píše:
Sitar píše:
jans píše:Průkazná je ta slečna, na kterou dával buc odkaz, papá 50 banánů denně a moc tukovatě nevypadá. 8)
Slečna vypadá moc dobře.
Meziorgánový tuk nejde vidět, bohužel. A posuzovat zdraví jedince z fotky může být velmi ošidné.
Jans, Sitar, na tomto (podla textu na nom asi cerstvejsom) zabere vyzera mozno este lepsie (tipujem ze ste komentovali tuto "slecnu"):

Obrázek

Nadmierny medziorganovy tuk, stukovatenu pecen, zvysenu hladinu inzulinu a krvneho cukru nalacno, zvysene hodnoty cholesterolu a TAG v krvi, kandidozu ani ziadne ine prejavy metabolickeho syndromu apod. by som v jej pripade skor netipoval. Skor by som vsadil na opak.
Ale ona sa fruktozou (alebo HFCS-yrupom) ci hocicim inym do coho vsetkeho sa tieto lacne latky pridavaju (a co dokazatelne skodi potkanom a mysiam v studiach, a pravdepodobne asi aj ludom), pokial viem tak vobec nekrmi, roky len ovocim. Narozdiel od vacsiny ludi na zapade a pomaly uz aj u nas vo vychodnej Europe, dobiehame ich... :(
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Lea nejedava typicke fruktozove ovocie ako jablka a hrusky
ale neviem ako to je s hroznom a melonmi
uz je to davnejsie co som si s nou pisaval

kedze je hlavne na bananoch, to znamena komplexnesji skrob
banan je v podstate nahrada celozrnneho chleba
tak u nej otazka fruktozy je neaktualna
ale ludia co sa zivia jablkami hruskami a hroznom, by si mali uvedomit
ze

Lea sa tak nezivi a preto nie je ich vzor
5 2 8
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Yeff »

Podle toho co pise na 30 BAD tak basti spise ovoce s vysokou energetickou hodnotou (vysokokalorickou), banány, datle, manga, fíky, melouny...
jelikož hodně sportuje, na ytb má dost videjí co se týče jídla

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/user/Freelea/videos
protoze na stejne mnozstvi energie z bananu je treba 2nasobna hmotnost jablek..

Jinak tady jen k porovnani banany a jablka... dal jsem tam stejnou vahu schvalne vyssi aby z toho slo neco vycist

Banány
Obrázek
při stjené hmotnosti 2x více energie, 1142g sacharidu z toho fruktoza 242g

Jablka
Obrázek
690g sacharidu z toho fruktoza 295g
oproti bananum defakto zadny skrob, zato jen 1/2 kalorii

a banány se přece jen i baští snadněji než jablka :)

..ale kdo ví co doopravdy baští že. každopádně na těch průměrných 30+ banánů denně má postavu opravdu sexy :P :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Yeff
dobre tabulky
nastuduj si situaiu okolo fruktozy

pri ovoci ide o pomere fruktoza/glukoza
a nemal by byt viac ako 50%

vobec nejde o energiu, vydaj pri sporte mnozstvo kalorii

atd ide o poemer fruktoza glukoza

a ako vidis z tabulky banan ma takmer 50-50 dokonca ma trosku viac glukozy a ma navyse aj ine cukry


ale jablko ma asi dvakrat viac fruktozy ako glukozy a tym je to zakerne

rovnako hrusky a zrele hrozno

cerstave datle by nemali byt tak zle

ale susene a rovnako vsetko susene ovocie ma vela fruktozy, preto je to problem, nie pre kalorie

ved vysportovat mozem aj kalorie z orechov a olejov, o kalorie vobec nejde
5 2 8
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Yeff »

:wink: no priznam se ze timto jsem se nikdy nezabyval pomerem cukru v ovoci...
vzdycky jsem to testoval az na sobe.
a je pravda ze dnesni ovoce je vsechno slechtene a hybridizovano aby bylo sladke a chutne.
urco se mrknu na nejaky clanky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

Yeff píše::wink: no priznam se ze timto jsem se nikdy nezabyval pomerem cukru v ovoci...
vzdycky jsem to testoval az na sobe.
a je pravda ze dnesni ovoce je vsechno slechtene a hybridizovano aby bylo sladke a chutne.
urco se mrknu na nejaky clanky
mrkni je to dolezite

ja som kedysi o tom nevedel a velmi som trpel

jedaval som jabka vo velkom a som citil napriklad extra silnu reakciu ak som jedol Fuji jabka
tie su urcite vyslachtene na vyssi pomer fruktozy

teraz si davaj do caju cistu glukozu miesto medu, lebo med je 50-50
a je mi ovela lepsie, chudnem ziskavam energiu a lepsie sa mi beha

ked som byval iba na banananoch bolo to take akceptovatelne
na jablkach a melone katastrofa
5 2 8
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Yeff »

hmm tak zrovna Fuji jablka miluju, to jsou mozna jediny ktery jim vkuse, ostatni jablka vetsinou stavim
jinak meloun je moje nejoblibenejsi jidlo pres leto zblajznu aj 3 velky za den, toho bych se nemohl nikdy vzdat.
Zas na druhou stranu nejim skoro zadny tuk, zadne orechy, avokada, kokosy, orisky, olejnata semena. to jsem uplne vysadil
ale opravdu se mi nestalo aby mi bylo na ovoci zle nebo spatne... uz jsem si zvykl jist 1 druh a nemichat to, mozna proto...

mas kdyztak nejakou knizku nebo link na nejaky web ohledne te glukozy a fruktozy?
urcite tu nechci nic obhajovat nebo prosazovat, a rikat ze jedine to a to je spravne, urcite si rad proctu i jine zkusenosti, a je dobre ze to tu nekdo nahodil, ze to tu neni jenom pritakavani jednomu dogmatu bez jakekoliv opozice :wink:
Jinak me je na druhou stranu uplne jedno co ji ostatni, at si pijou treba olej z fritezy po litrech, nekomu radit uz me prestalo bavit, at uz v praci nebo v rodine, je to marny, jeto marny, je to marny :mrgreen:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

na wiki su clanky napriklad ako

fructose malabsorbtion

je tam zdoraznene ze sa to tyka casti populacie nie kazdeho
reakcie su tak vazne u isteho % populacie ze to dokonca doktori diagnastikuju a daslia cast ma problemy ale nevie z coho a mylne sa to diagnostikuje ako lepok celiakia a slabsie reakcie ludia nevnimaju

ja by som odhadol ze tak minimalne 80% populacie by sa malo fruktoze vyhybat
oficialne statistiky vaznych prejavov sa budu pohybovat 30-50 % populacie
5 2 8
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Yeff »

tak jsem to přelouskal z tý wikipedie.

Kód: Vybrat vše

 jedná se vlastně o zažívací potíže při absorbci fruktózy kvuli nedostatku 'fruktozových nosičů v tenkém střevě' čímž se zvýší hladina fruktózy v celém střevě...
"Malabsorpce ovocného cukru se nachází až u 30% populace západních zemí a Afriky. Některé odhady pro Asii se zdají být výrazně nižší, ale stále na 10% populace."
Osoby s malabsorpce ovocného cukru mohou absorbovat méně než 25 gramů na posezení v tlustém střevě, fruktóza, která nebyla dostatečně absorbovány osmoticky snižuje vstřebávání vody a je metabolizován normální střevními bakteriemi na mastné kyseliny s krátkým řetězcem a plyny, vodík, oxid uhličitý a metan.  
Fyziologické následky malabsorpce ovocného cukru patří zvýšení osmotické zátěže, poskytují podklad pro rychlý bakteriální fermentací, mění gastrointestinální motility, podpora sliznice biofilm a mění profil bakterií.  Tyto účinky se sčítají s ostatními s krátkým řetězcem špatně vstřebává sacharidů, jako je sorbitol .  Klinický význam těchto akcí závisí na reakci střeva na takové změny, které mají vyšší šanci na vyvolání příznaků u lidí s funkční střevní poruchy, než asymptomatických jedinců.  Některé účinky malabsorpce ovocného cukru je snížení tryptofan , kyselina listová [5] a zinku v krvi.
Omezení příjmu volné fruktosy a / nebo fruktany může poskytnout úlevu od příznaků u velkého počtu pacientů s funkční střevní poruchy.
tady bych se pozastavil nad tím že wikipedia bere určitě v úvahu běžného konzumenta, určitě ne vitariány natož fruitariány, spíše bych řekl ještě klasického amerického konzumenta, a mluví o poruchách a funkcích ve střevech, přece jen je rozdíl jíst ovoce běhěm dne, kdy lidé zbaští plno dalších věcí, to se pak ani nedivím že střevo nedokáže všechno osmoticky vstřebávat jeli např. potaženo hlenem či kdoví čím. narozdíl od vitariánů (fruitariánů) kteří defakto jedí pouze plody s vysokým obsahem vody, tak jak je přírody stvořila, a nejí tedy potraviny které by mohli funkci střev nějak negativně ovlivnit.

Kód: Vybrat vše

Příznaky
Nadýmání (kvašení v tenkém a tlustém střevě) 
Průjem a / nebo zácpa 
Nadýmání 
Žaludeční bolesti (v důsledku svalové křeče , je intenzita, která se liší od mírné a chronické na akutní , ale nevyrovnané ) 
Zvracení (v případě velkého množství spotřebované) 
 Časné známky duševní deprese
bolí oči 
 Fuzzy hlavy 
 únava
tady na tom by se to dalo právě aj lehce poznat, když porovnáme klasického jedlíka a konzumenta ovoce....
když to vemu za sebe, tak po ovoci (monostrava) se jednoznače neprdí, když to vemu z delšího časového hlediska... při přechodu ze začátku samozřejmě jo než se střevo pročistí, potom už skoro vůbec, osobně si nevzpomínám kdy jsem si pšouknul naposled. taky na WC jde poznat že stolice nijak nezapácha, není cítit nějaké hnilobné kvašení nic takového.
průjem/zácpa... to samé kdo trpí průjmem a zácpou.... nejčastěji lidé se špatnou kombinací potravin.... osobně když jdu na velkou tak jsem hotov během pár vteřin... spíše mi trvá déle ještě domočit naž samotná stolice :mrgreen: ... co se týče zápachu tak kdo jde po mně tak neví zda jsem byl na velké či na malé.. co se týká stolice tak poznám zda jsem jedl melouny, pomeranče, ananas... což běžný člověk z toho co zbaštil zřejmě nevykouká.. průjem jsem měl naposledy v únoru 2011 když jsem dělal sankapraksalanu po vysokotucne vitarianske strave..
žaludeční problemy....pro mě osobně neznámá věc, nemíchám kyselé/bílkoviny, kyselé/škroby, sladké/kyselé, sladké/škroby.... je známo že žaludek potřebuje např na bílkoviny kyselé šťávy a na škroby zásadité, cukru obsaženému ve sladkém ovoci by nemělo nic bránit průchodem žaludkem do dvaceti minut. Okamžitě vzniká kvas jestliže dojde narušení jeho trávení jinými potravinami. Cukr a škrob je navíc kombinace ještě dalších potíží. Cukr v ústech na sebe váže sliny, a tím vysává ptyalin tolik nutný ke strávení škrobu. Jestliže je škrob ochuzen o ptyalin cukrem, medem, melasou nebo sladkým a sušeným ovocem... výsledkem je lihový kvas. Kvas je nevyhnutelný jestliže se cukry zdrží v žaludku vlivem škrobu, bílkovin a nebo kyselého ovoce. Cukr navíc ještě snižuje schopnost vylučování žaludečních šťáv.
zvracení, bolení hlavy, unava deprese..... určitě spíše klasický jedlík s přídavkem ovoce a zeleniny, než vitarián, to je asi zřejmé

Kód: Vybrat vše

Potraviny, které by se měli vyhnout lidé s malabsorpce ovocného cukru, zahrnují:
Potravin a nápojů obsahujících více než 0,5 g fruktózy než glukózy 100g a větší než 0,2 g na porci fruktany je třeba se vyhnout.  Potraviny s> 3 g ovocného cukru v jedné porci je nazval "vysoké zatížení fruktózy a možná představují riziko vyvolání příznaků.  Nicméně, pojem "vysoké zatížení fruktózy" nebyly hodnoceny z hlediska jejich významu pro úspěch stravy. [10] 
 Potraviny s vysokým fruktózy k poměru glukózy.  Glukóza podporuje vstřebávání fruktózy, takže fruktózy od potravin s fruktózou k glukóza poměr <1, jako jsou banány , se snadno vstřebává, že potraviny s fruktózou k glukózy poměr> 1, stejně jako jablka a hrušky, jsou často problematické, bez ohledu na celkové množství fruktózy v potravinách. [11] 
 Potraviny bohaté na fruktany a jiné zkvasitelné Oligo-, di-a mono-sacharidů a polyoly (FODMAPs), včetně artyčoky , chřest , pórek , cibule a pšenice , které obsahují výrobky, včetně většiny piv , chleba , koláče , sušenky , snídaňové cereálie , koláče , těstoviny , pizzu , a některé nudle . 
 Potraviny obsahující sorbitol , přítomný v některých dietní nápoje a potraviny , a které se přirozeně vyskytují v některých kamenných ovoce nebo xylitol , v současné době nějaké bobule a jiné polyoly (cukerné alkoholy), jako je erytritol, mannitol, a jiných složek, které končí, TOL , obyčejně přidán jako umělá sladidla v obchodním potravin.
Nevhodné potraviny (tj. více než fruktóza glukóza) 
 Ovoce - jablka, hrušky, guavy, ananasový meloun, ovoce nashi, papája, papaya, kdoule, hvězda ovoce, meloun; 
 Sušené ovoce - jablka, rybíz, datle, obr., hrušky, rozinky, sultánky; 
 Likérová vína 
 Potraviny s přídavkem cukru, jako je Agave nektar , někteří obilí sirupy a koncentráty ovocných šťáv.
tady jde krásně vidět čí jídelníček je brán na zřetel, mezi potravinami najdeme jablka, hrušky, rybíz, chřest artyčoky hned vedle koláčů, pizzy, piva a sušenek....
jaké jiné ovoce je pro evropana typičtější než jablka a hrušky?....

takže určitě existujou lidé kteří fruktozou trpí, a ja bych klidně tip i více jak 90% populace..... ovšem s tím že se jedná o ty běžné konzumenty, kteří mimo to jedí i jídla, které obsahují dalších 50 aditiv o kterých v životě neslyšeli....
a už jen podle těch příznaků toho špatného vstřebávání fruktózy, které jsou popsány víše si troufám říct že těch 90% se nevztahuje na pojídače plodů, fruitariány.

jinak co se týče těch energetických hodnot potravin jak jsem psal u Frelee, tak na 80/10/10 docela kladou důslednost na to zkonzumovat dostatek kalorií z ovoce, tak 3500kj/den... sportovci az 6000kj... takže jsou naučení jíst docela kvanta ovoce + zelený... nemyslel jsem to tak že je problem to shodit či vysportovat, ono někdy je větší problem tolik toho zkonzumovat než to vyběhat :D proto taky jedou ty smoothie banány/datle...atd.

a teď je na čase jít pro banány. ahoj
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

wiki samozrejme berie oficialne nazory mediciny a beznu populaciu
ale ja som bol dlhe roky na vita a trpel som fruktozou a bolo to prijatelne na bananoch a soky na melone a jablkach, hrozno som vedel ze ani skusat nemozem.
podobne na tom bolo vela ludi na vita, ktori nuteni propagandou ze 811... to tahali az do zdravotneho kolapsu a potom spravili mylny zaver ze vita nie je pre nich alebo veganstvo nie je pre nich a isli na maso so zeleninou kde im je vyrazne lepsie

fruktoza ma minimalne 3 mechanizmi ktorymi skodi, wiki popisuje len ten prvy

fakt je ze clovek fruktozu absolutne nepotrebuje a nevie ju nijako pouzit a musi ju premenit na glukozu.
pri premene fruktozy na glokuzu je pecen zbytocne zatazovana touto ulohou a zbytocne na to potrebuje enzymi
nemoze tak vykonavat dolezitejsie funkcie

problem 811 je prave tych 3000-6000 kcal denne, je to eticky take plytvanie svetovymi potravinami a tiez spotreba vody v ovocinarstve a nakoniec spotreba nafty s dopravou.

clovek na vysokych kaloriach sa doziva nizkeho veku a rychlo straca zivotnu energiu naprik tomu ze sa citi prve roky vyborne vybudeny na cukroch, co som sledoval, tak typicky vacsina frutarianov to zabali do 7 rokov
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

rudo píše: fakt je ze clovek fruktozu absolutne nepotrebuje a nevie ju nijako pouzit a musi ju premenit na glukozu.
pri premene fruktozy na glokuzu je pecen zbytocne zatazovana touto ulohou a zbytocne na to potrebuje enzymi
nemoze tak vykonavat dolezitejsie funkcie

problem 811 je prave tych 3000-6000 kcal denne, je to eticky take plytvanie svetovymi potravinami a tiez spotreba vody v ovocinarstve a nakoniec spotreba nafty s dopravou.

clovek na vysokych kaloriach sa doziva nizkeho veku a rychlo straca zivotnu energiu naprik tomu ze sa citi prve roky vyborne vybudeny na cukroch, co som sledoval, tak typicky vacsina frutarianov to zabali do 7 rokov
1.já tam čtu: glukosa podporuje vstřebávání fruktosy(a i o tom pochybuji), navíc jak víme, tam fšude jsou přítomny další a další jednoduché cukry, pro jejichž menší množstvá se nejeví jako obvykle zájem. Tedy žádná přeměna, a navíc při vstřebávání fruktosy se neaktivuje inzulin, čímž je vše snažší a přirozenější
2. u uživatele trouby, spolufinanciátora velrybářských výprav a chemickofarmakologických koncernů produkujících "doplňky" mi zmiňování energetického aspektu připadá čudným
3. Považuji a to již od mých začátků, tedy i z vlastní zkušenosti, čisté frutariánství za vysoce náročné, nikdy nekončící úsilí, hlavně ohledně vylaďování a to zvlášč ještě v našich podmínkách. Takže osoh mohou čerpat pouze vyvolení, ukáznění vyvolenci, proto taky zůstávám za branami stále jen jako čekatel-teoretik. Nedodržování správné skladby, zralosti a hlavně množství spojené též s alkalizací ústní dutiny, potažmo útrob, přináší zmiňované až i fatální potíže.
Ohledně neschopných malabsorbce, mimochodem výše procent bude zcela nesmyslný údaj, už jen kvůli tomu, že se respondenti nensnaží nalézt jedince stravující se aspoň chvílu jen ovocem do relativně čistých těl. Padá-li toto do hnilostí zaplněných střev, nelze se dostat k objektivnímu validnímu výsledku. Osobně považuji absorbci fruktosy za to správné fungování(astma též nepovažujeme za normu), opak lze tedy správným života během zcela jistě napravit. Např. Já tvůj(rudův) ač nevita jídelníček považuji za velice životaschopný a zdravý a věřím, že se již v krátkém čase této drobné obtížičky zbavíš a tím získáme opět zapáleného frutapříznivce.
A výše zmiňované dělení ovoce považuji za naprosto zcestné a nesmyslné a udělané z chemické laboratoře, třeba ohledně papaji, neexistuje totiž příznivější plod na trávení a vstřebání(to si lze "tam" zcela lechce ověřit), tedy krom kokosové ščávy. Pchch melon. Navíc není, a to z mnoha hledisek, jabko jako jabko, či hrozen jak hrozen a tudíž je nelze obecně házet do jednoho pytle.
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dima »

Ahoj posílám odkaz na video s cvičením na hrazdě po roce na frutariánství - http://www.youtube.com/watch?v=ZcmmjC-Y8Uw
Fruitarian 811
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od awa »

A co je na tom videu zajímavého a průkazného v rámci daného vlákna a delšího časového úseku? Vidím tak akorát PEM. Beru jen osobní možnost komplexního prověření v dlouhodobém horizontu (např.10let a více). Vím proč. Net snese leccos.

Tohle vlákno je svým zadáním mimořádně zajímavé, s kvalitou příspěvků je to horší. 80% se zakládá na dojmech, pocitech a nedostatečných znalostech. Minimálně v oblasti inzulinu (receptory, křivky) +přidružených hormonů a jejich hladin. S Wiki nemám nejlepší zkušenosti, co se týká odborných témat, ne vždy jsou tam souvislosti a pohledy, mnohdy zavádějící nepřesnosti (řekne se a a neřekne b), ale jen základní gro, na kterém je zcestné stavět svůj postoj k dané problematice bez dalšího průzkumu.

Když to primárně, z mnoha důvodů zestručním :
Každý funguje individuálně a do vínku dostal zcela rozdílné hladiny hormonů, které celoživotně ovlivňují chuťové preference, metabolismus, některé typické povahové rysy atd. atd. Individulita hormonálních hladin je dostatečně demonstrující z našeho vzezření, to je každodenní důkaz a důvod k pochopení, proč některé modely pro nás nefungují a pro jiné ano.
K tomu principu tukovatění (steatosis hepatis):
Lze to čistě poměrově i na ovoci, ale je k tomu splnit určité předpoklady. Zaprvé geneticky danou vysokou hladinu testosteronu (to se pozná z mnoha indicií i u žen), dlouhodobě nerespektovat inzulinové denní křivky, narušovat hladinu růstového hormonu (antagonista inzulinu), ev. geneticky slabý článek ve slinivce ( k tomu se svým stylem dopracuje spousta lidí bez genetiky), výchozí stav např. věk a stávající hladiny atd.
Jak dochází k tukovatění:inzulinové receptory se při opakovaném přetížení stáhnou a navodí rezistenci. Buněčné jádro tak začne tvořit málo transportérů, transportní šachta se neotevře, a tak se přebytek „cukru“ uloží do jater, kde dojde zvětšení molekul glykogenu. Pokud se překročí rezerva (5% celk.hm.jater), zablokuje se syntéza glykogenu a aktivuje syntéza triglyceridů, dodávaným dalším tkáním ve formě lipoproteinů. Konečný výsledek (nikoliv průběžné příznaky) -tukovatění se nepozná hned, spíš za roky ne-li desetiletí. Takže to klidně může mít mít vitouš a spol., pokud si neušije stravování na míru s ohledem na sebe.
Spíš než jednotlivé problematické druhy ovoce, vidím problém v době konzumace jednotlivého druhu, v kombinacích, objemech a celkovém režimu. Jsou sice vhodnější druhy, ty původní, ale není to zásadní problém.
Systém 811-je realizovatelný, ale s čistým svědomím bych to nikomu nedoporučila. Víc to nebudu komentovat. Každý dostal mozek.
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dima »

awa píše:A co je na tom videu zajímavého a průkazného v rámci daného vlákna a delšího časového úseku?
Chtěl jsem ukázat kvalitu těla a jeho zdraví na stravování výjimečně ovocem a to delší dobu kdy po několika měsících 811 došlo k rychlému růstu svalové hmoty. Tady někdo psal, že na ovocné dietě to není možné. Možné je všechno! Já bych doporučil tento způsob stravování všem, ale nikomu nic nechci vnucovat. Jen šířím vlastní zkušenosti.
Fruitarian 811
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

Dima píše:
awa píše:A co je na tom videu zajímavého a průkazného v rámci daného vlákna a delšího časového úseku?
Chtěl jsem ukázat kvalitu těla a jeho zdraví na stravování výjimečně ovocem a to delší dobu kdy po několika měsících 811 došlo k rychlému růstu svalové hmoty. Tady někdo psal, že na ovocné dietě to není možné. Možné je všechno! Já bych doporučil tento způsob stravování všem, ale nikomu nic nechci vnucovat. Jen šířím vlastní zkušenosti.
já jsem nadšen, nádherný osvalený člověk
nikomu nic nevnucovat, spíš odrazovat, ať je nás co nejmíň a zbude co nejvíc ovoce
ohledně vědeckých výzkumů v této problematice víme na jakých vzorcích se bláhově provádějí
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Freelee

Příspěvek od Dano »

Yeff píše:Podle toho co pise na 30 BAD tak basti spise ovoce s vysokou energetickou hodnotou (vysokokalorickou), banány, datle, manga, fíky, melouny...
jelikož hodně sportuje, na ytb má dost videjí co se týče jídla

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/user/Freelea/videos
protoze na stejne mnozstvi energie z bananu je treba 2nasobna hmotnost jablek..
..
a banány se přece jen i baští snadněji než jablka :)
Myslim ze ano, "jadrove" ovocie ako jablka a hrusky basti vseobecne malo ludi blizkych frutarianom. Vacsinou asi kvoli malej kalorickej hustote, kedze ich treba pojest viac ako ineho aby rovnako zasytili. Ale mnohym moc nechuti ked maju na vyber aj ine ovocie, ako napriklad mne. Niekto take hrusky netravi dobre (plynatost) ako napriklad ja - akoze 1-2 ks ok, ale keby som dal 1-2 kg tak ako dam v pohode 1-2 kg cerstvych datli, jahod, ceresni alebo hoci aj vyhladovany 4 kg melona tak tych par hrusiek navyse by som uz trochu citil.
Yeff píše:oproti bananum defakto zadny skrob
Myslis, ze zrele banany obsahuju skrob? Alebo, ze ona ktora ide za sladkym, a za mnozstvom, teda urcite neje nezrele zlte banany, ma v tych jej bananoch nejaky skrob? Tipujem ze ziaden alebo len stopove mnozstvo. Ak vies o nejakej tabulke s nameranym udajom v zrelych bananoch, daj prosim vediet. Lebo overovat si to skuskou s lugolovym roztokom, nahrievanim a sledovanim zmeny farby po reakcii sa mi nechce. Nahovaram si, ze chutove pohariky to hravo rozoznaju, ten rozdiel medzi mdlou chutou nezreleho bananu podobnej muke alebo surovym zemiakom/bramboram (kvoli skrobu) a chutou zreleho sladkeho (skrob uz enzymami zrejme uplne rozstiepeny na jednoduchsie mono a disacharidy) je obrovsky.
Yeff píše:..ale kdo ví co doopravdy baští že. každopádně na těch průměrných 30+ banánů denně má postavu opravdu sexy :P :)
Podla toho co o sebe hovori (http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... eelee.html), basti takmer iba ovocie: “my diet is about 97% of calories from fruit, 2% from greens and 1% from nuts and seeds, over the course of the year”. Zrejme akekolvek, ktore jej chuti: “a broad enough spectrum of fruits to meet all my unique nutrient needs
Naposledy upravil(a) Dano dne stř led 11, 2012 23:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Freelee zabery

Příspěvek od Dano »

Dano píše:
Yeff píše:..ale kdo ví co doopravdy baští že. každopádně na těch průměrných 30+ banánů denně má postavu opravdu sexy :P :)
Podla toho co o sebe hovori (http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... eelee.html), basti takmer iba ovocie: “my diet is about 97% of calories from fruit, 2% from greens and 1% from nuts and seeds, over the course of the year”. Zrejme akekolvek, ktore jej chuti: “a broad enough spectrum of fruits to meet all my unique nutrient needs
Linky na nejake jej sladke zabery pridavam. Jeff, prosim ta aspon na druhy pohlad si vsimni aj nieco ine ako na ten prvy :) Enjoy!

http://www.flickr.com/photos/freelea/4459193592/
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/figg ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/dsc0 ... ntext=user
Obrázek
“Had this baby for breakfast!! OMG.
ROUGH Recipe: 1 apple, 3 bananas, about 12 dates.”

http://www.30bananasaday.com/photo/me-d ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/frui ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/my-f ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/melo ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/i-ea ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/pict ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/frui ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/the- ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/flex ... ntext=user
Obrázek

http://www.30bananasaday.com/photo/dsc0 ... ntext=user
Obrázek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Panda »

jééé....hrozny...!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od cepheus »

jééé....melouny...!:))).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od buc11 »

já o ní tady básním už rok, hlavně o tom břichu, ale vidím, že i nad ním je to ucházející, i když nigela to není
já jak ucítím v banánu náznak škrobovitosti, či tříslovitosti, nejím to ani v mixu, 50 banánůaday lze udělat jen na ultraripe
myslím, že už běžkala ten maraton, no nic já ju miluju
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od Dano »

Dano píše:Nadmierny medziorganovy tuk, stukovatenu pecen, zvysenu hladinu inzulinu a krvneho cukru nalacno, zvysene hodnoty cholesterolu a TAG v krvi, kandidozu ani ziadne ine prejavy metabolickeho syndromu apod. by som v jej pripade skor netipoval. Skor by som vsadil na opak.
Ale ona sa fruktozou (alebo HFCS-yrupom) ci hocicim inym do coho vsetkeho sa tieto lacne latky pridavaju (a co dokazatelne skodi potkanom a mysiam v studiach, a pravdepodobne asi aj ludom), pokial viem tak vobec nekrmi, roky len ovocim. Narozdiel od vacsiny ludi na zapade a pomaly uz aj u nas vo vychodnej Europe, dobiehame ich... :(
Freelee je slaby priklad, prevazne frutariansky sa stravuje len cca 5 rokov.

Doug Graham toho ovocia za 30 rokov musel pojest cele tony. Nie fruktozy, ale ovocia (ktore samozrejme obsahuje, okrem vselicoho ineho, aj fruktozu).
Obrázek

Podla http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 830&type=3 bol zaber vraj urobeny v jeho 61 rokoch, ak som dobre pochopil. Ani u neho by som stukovatenu pecen apod. netipoval. Stavil by som urcite na opacnu kartu.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fruktóza a "tukovatění jater"

Příspěvek od rudo »

frutarian one=jericho sunfire, bol viackrat na Grahamovom sportovom sustredeni a daval na svojom webe fotky z neho, na vsetkych fotkach zo spolocneho stravovania sa stoly prehybali zelenym, vsetko boli misi so salatmi, ovocia tam moc vidiet nebolo
5 2 8
Odpovědět