Parodontóza (paradentóza)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Jindra »

balada píše:to mozna pisou v knizkach, ale skutecnost je jina. kazde dite je jine a neda se to zobecnit. dokonce i sourozenci ve stejnych podminkach, ktere nikdo k nicemu nenuti sahaji kazdy po jinem typu stravy
No, tady rozhodne souhlasim se Sweetie, Balado. To, co pises Ty, uz plati pro vetsi deti navykle na neprirozenou stravu. Pokud dite nepozna ruzne ty prumyslove vyrobky dnesni doby, urcite sahne prirozene po ovoci a plodech (a mas pravdu, ze kazde dite sahne po jinem typu stravy... vzdy to ale bude strava prirozena, samozrejme za uvedene podminky, ze dite dosud nepoznalo prumyslovou pochutinu).
buc11 píše:násilí sme na nich konali, keď sme do nich rvali jejich milované s.ačky,
teď po letech je to taky vidět
Pravda, pravda Buci.
A tohle je násilí, které je dnes běžné a které se dnes naprosto toleruje (vlastně přímo vnucuje, viz třeba povinné očkování, tfuj). Přitom se týká toho nejcennějšího = zdraví.
Aj ti doktoři stojí za prd. Když jsem byl před měsícem se synkem (s virózou) u dětský dochtorky, napsala mu antibiotika a poradila podávat mu uvařené jahody. A já nehodný otec nedal synovi ani jedno z toho (protože mu dal jahody živé, syrové, samozřejmě krom jiného ovoce). P.S. Mimochodem dneska bych synovi dal chlordioxid-MMS a nemusel mít chuděra tři dny teploty, ale to jsem ještě před měsícem neznal.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:No, tady rozhodne souhlasim se Sweetie, Balado. To, co pises Ty, uz plati pro vetsi deti navykle na neprirozenou stravu. Pokud dite nepozna ruzne ty prumyslove vyrobky dnesni doby, urcite sahne prirozene po ovoci a plodech (a mas pravdu, ze kazde dite sahne po jinem typu stravy... vzdy to ale bude strava prirozena, samozrejme za uvedene podminky, ze dite dosud nepoznalo prumyslovou pochutinu).
Jenže to platí i obráceně - pokud dítě nepozná ovoce a zeleninu ale jen průmyslové výrobky, tak sáhne po nich, protože je na ně zvyklé, takže se to moc nedá používat jako důkaz k čemu přirozeně inklinuje, protože se velmi projevují návyky získané od rodičů. I naše děti, stejně vychovávané, mělo každé úplně jiné sklony čemu dávat přednost. Syn v dětství byl mnohem více na sladkosti než dcera, která jedla celkem zdravě. Teď jsou v dospěláckém věku a naopak syn zas usiluje o zdravou stravu (vycházející z uvědomění) a dcera si "užívá" nezdravostí.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od balada »

Jindra píše:
balada píše:to mozna pisou v knizkach, ale skutecnost je jina. kazde dite je jine a neda se to zobecnit. dokonce i sourozenci ve stejnych podminkach, ktere nikdo k nicemu nenuti sahaji kazdy po jinem typu stravy
No, tady rozhodne souhlasim se Sweetie, Balado. To, co pises Ty, uz plati pro vetsi deti navykle na neprirozenou stravu. Pokud dite nepozna ruzne ty prumyslove vyrobky dnesni doby, urcite sahne prirozene po ovoci a plodech (a mas pravdu, ze kazde dite sahne po jinem typu stravy... vzdy to ale bude strava prirozena, samozrejme za uvedene podminky, ze dite dosud nepoznalo prumyslovou pochutinu)..
pokud se bavime o realnem svete tak muzes pred deckem ukryvat neovozel potraviny 2-3 roky. Pokud s nim tedy nechodis moc mezi ostatni deti a zbytek tve rodiny je natolik osviceny, ze te nema za nebezpecneho blazna hazardujiciho se zdravim sveho ditete. Predevsim babicky jsou kamenem urazu. Problemy jsou ale i s doktorkama apod. Zvlast kdyz jeste resis ockovani, AB atd.
Driv nebo pozdeji prijdou situace, kdy decko bude mit na vyber - napr. na oslave nejakeho kamose bude volit mezi kouskem dortu nebo jablka.
A o tom mluvim. mam 2 deti 2,5 a 5,5. Starsi bere jablko, mladsi dort. Stejne podminky, stejna vychova...
Samozrejme sem to zjednodusil, chci jenom rict, ze ty teorie dobre zni, ale kazde decko je jine a nase snaha nekdy vyjde nazmar. To ale neni vzdycky spatne. Kazdy z nas musi prozit to co prozit ma a urcite je tady mezi nami nekolik lidi, ktere prave zdravotni problemy donutily zmenit svuj zivot a zlepsit jeho kvalitu.
Myslim, ze bychom si deti meli uzivat, moc se jim neplest do zivota a byt stastni protoze to chceme i pro ne a jinak nez vlastnim prikladem se asi moc vychovavat neda, ale to uz sem se asi dost odklonil od tematu tak koncim
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Thomas Forrest »

Zebynovyvitarian píše:Celé roky mě trápilo krvácení dásní, taky mi dávali Corsodyl, pak mi vyhrožovali řezáním dásně, jiný zubař mi řekl, že to je blbost.
Tady ve Švédsku se v rámci celkové prohlídky zubů měří hloubka "kapsiček", ideální je prý 3 mm.
Když si člověk nečistí mezizubní prostory, což mně nikdy žádný zubař na to nekladl důraz, tak se tam budou usazovat bakterie, změní se na zubní kámen. Celý leta jsem si říkala, jak pečlivě si čistím zuby, a mezitím se mi pod dásní tvořil kámen. Naměřili mi tu kapsičku i 6 mm, každej zub měl limit 3 mm překročený.Odstranili to, naordinovali mi koupě mezizubních štětečků, a krvácení je pryč. I jsem to měla červené, mírně zduřelé, čili zánět.

Ale asi před rokem jsem přestala používat normální zubní pasty, a koupila Weledu. Zničila jsem si kůžičku na jedničce dole. Výsledek po týdnu. Možná, jak to nepění, tak je vyvíjen větší tlak na kůžičku? Pak jsem začala používat jinou "pastu", tedy zubni olej od karelhadek.eu, ale už to tak zůstalo. Používám zase pěnivé zázraky. Vůbec se to nezlepšuje, ba naopak vidím tendenci za ten rok se to pro nanometrech se zhoršovat. Zubařka říkala, že musím přes tu kůžičku opatrně, tak to dělám opatrně (přejet tím kartáčkem se ale holt přes to musí). A dokonce podobnou tendenci kůžičky vidím i na dalších třech předních zubech dole. Nad tím mi zubařka krčí rameny.
Neříká se tomu odhalování krčku? Proč se to dělá? Z čeho je kůžička oslabená, že to nezůstane na svém místě? Teď čistím malému zuby taky Weledou (menší zlo, když polkne tu, než normální pastu), a bojím se, abych mu taky nezničila dáseň.
Po precteni Tveho prispevku me nedalo abych napsal par upresneni. Psal jsem tady jiz nekolik prispevku a proto, bych si chtel byt jist, ze si vsichni rozumime. Jak to chapu ja, tak pravdepodobne dle Tveho textu jsem pochopil, ze kuzickou minis dasne a mereni dle Tvych slov “hloubky kapsicek” u Tebe znamena mereni vysky dasni. Dale jsem pochopil, ze odlezani dasni kolem zubnich krcku (neboli odlezani dasni kolem zubu) hovoris jako o slabe kuzicce, ktera nezustava na svem miste. K tomuto dochazi jednak velmi silnym tlacenim kartacku na dasne pri cisteni zubu, nebo pouzivanim tvrdeho kartacku a nebo spatnou technikou cisteni zubu. Jak uz zminila Sweetie (techniku cisteni zubu). Zuby bychom si meli cistit velmi jemne, minimalne po dobu 2-3minut a velmi mekkym kartackem. Nikdy nevynechat pouziti nite, nebot kam se nedostane kartacek, tam se dostane nit a my muzeme predejit dalsim problemum jako je citlivosti zubu na teple a studene nebo ke krvaceni dasni pri cisteni ci delani nite a nebo take k odlezani dasni kolem zubu a tim se pak zuby zacnou hybat a dochazi k paradentoze a tim ke ztrate zubu.
Ohledne mereni vysky dasni je v norme 1-3mm, v pripade cisla 4 a vyse se jiz lekar pidi po pricine. Pokud ma pacient problemy jako je jiz zminena krvacivost dasni pri cisteni zubu nebo pri delani nite, citlivost zubu atd. a chodi pravidelne na cisteni zubniho kamene zubni hygienistkou pak jsou tyto problemy spojeny s vyse uvedenymi bakteriemi, ktere jsou jiz pod dasnemi. Vice si precti o bakteriich a jak na ne, a o odlezlych dasnich kolem zubnich krcku, v mem prispevku ze dne july 28, 2009.
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Thomas Forrest »

Panda píše:
Thomas Forrest píše:Chtel jsem se Te Michale zeptat, co je to PMN? :?:
PMN = Podle Mého Názoru

Z popisů hlubokého čištění vidím že ho podstupovat zatím raději nebudu, moc drsná metoda - jedině až zklame vše ostatní. Ale ta informace o tom jak je to v Čechách se možná bude hodit ostatním když to sem pak uvedeš.
Pando, strasit jsem te nechtel. Bylo to pred desiti lety a zubarka mi to neumrtvila. Pri umrtveni je vse v poho. :wink: Nechtel jsem te postrasit. Urcite bych na to sel. To je jako prvni vec co bych ja udelal. Urcite zmenit zubarku, pravdepodobne jsi jeji jediny pacient. :?
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Proč myslíš že jsou melouny ok? (jedná se o vodní červené s peckami) Mně připadají hodně sladké a skoro žádná vláknina, tak mi připadají jako naopak nejnebezpečnější kandidát.
Meloun ze stravy nevynechávej, má skvělé účinky na zdraví. Pokud sladkým melounem nechceš zatěžovat zuby, konzumuj meloun jako ščávu, protože ščáva jde takřka přímo do krve a nezatěžuje tedy trávení (to jest tělo tím neztrácí drahocennou energii, kterou tak využije na detox). Jíst meloun jako ščávu samozřejmě znamená odšťavit jej, a tady pozor, lidi zbytečně vyhazují slupku melounu, jenže slupka obsahuje víc ščávy, než vnitřek (ten červený), takže odšťávit je potřeba meloun celý celičký. Mimochodem ščáva pak nebude tak sladká, což asi uvítáš. Takhle to dělám a jsem spokojen, proto takto radím. Z melounu po vylisování zbyde jak malinko odpadu; meloun je fakt samá (živá!) voda :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Thomas Forrest »

Jindra píše:
Panda píše:Proč myslíš že jsou melouny ok? (jedná se o vodní červené s peckami) Mně připadají hodně sladké a skoro žádná vláknina, tak mi připadají jako naopak nejnebezpečnější kandidát.
Meloun ze stravy nevynechávej, má skvělé účinky na zdraví. Pokud sladkým melounem nechceš zatěžovat zuby, konzumuj meloun jako ščávu, protože ščáva jde takřka přímo do krve a nezatěžuje tedy trávení (to jest tělo tím neztrácí drahocennou energii, kterou tak využije na detox). Jíst meloun jako ščávu samozřejmě znamená odšťavit jej, a tady pozor, lidi zbytečně vyhazují slupku melounu, jenže slupka obsahuje víc ščávy, než vnitřek (ten červený), takže odšťávit je potřeba meloun celý celičký. Mimochodem ščáva pak nebude tak sladká, což asi uvítáš. Takhle to dělám a jsem spokojen, proto takto radím. Z melounu po vylisování zbyde jak malinko odpadu; meloun je fakt samá (živá!) voda :)
Jindro, kontrolni otazka :?: Odstavnujes take i jine druhy melounu se slupkou, nebo jen cerveny :?:
Diky za info
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Sitar »

Jindra píše:Mimochodem dneska bych synovi dal chlordioxid-MMS a nemusel mít chuděra tři dny teploty, ale to jsem ještě před měsícem neznal.
Ještě jsem o MMS nic nečetl, ale vážně jsi přesvědčen o jeho prospěšnosti? Ona samotná nemoc může být prospěšná z mnoha důvodů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Jindra »

Thomas Forrest píše:Jindro, kontrolni otazka Odstavnujes take i jine druhy melounu se slupkou, nebo jen cerveny Diky za info
Kupujeme domů jen ten červený vodní meloun, takže šťavím jen červený.
Sladké červené jádro spapkají děti, zbytek pak odšťavím (a přidám taky trochu červeného, aby to bylo chutnější).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Thomas Forrest »

Jindra píše:
Thomas Forrest píše:Jindro, kontrolni otazka Odstavnujes take i jine druhy melounu se slupkou, nebo jen cerveny Diky za info
Kupujeme domů jen ten červený vodní meloun, takže šťavím jen červený.
Sladké červené jádro spapkají děti, zbytek pak odšťavím (a přidám taky trochu červeného, aby to bylo chutnější).

Diky za info. Nekdy to zkusim. :)
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Rose »

Panda píše:
Thomas Forrest píše:Chtel jsem se Te Michale zeptat, co je to PMN? :?:
PMN = Podle Mého Názoru

Z popisů hlubokého čištění vidím že ho podstupovat zatím raději nebudu, moc drsná metoda - jedině až zklame vše ostatní. Ale ta informace o tom jak je to v Čechách se možná bude hodit ostatním když to sem pak uvedeš.
Hloubkové čištění jsem absolvovala asi před měsícem. Dostala jsem injekci na umrtvení a potom mi zubní hygienistka odstraňovala zubní kámen úplně stejným způsobem, jako ten na povrchu, jen šla trošku více do hloubky, ale ne násilně, prostě kam to šlo. Nejdřív ultrazvukem a potom to dolaďovala ručními nástroji. Nakonec ještě příjemné vyleštění. Měla jsem obavy, že nebudu moci týden pořádně jíst. Ale vše bylo v pohodě. Když injekce přestala působit, necítila jsem žádnou bolest, ani to nekrvácelo. Jen jsem byla opatrná večer při čištění zubů a oblast, kde mi dělali čištění, jsem čistila jemněji než obvykle. Musím dodat, že mám celý život panickou hrůzu ze zubařů, ale tohle opravdu nic nebylo. Jediná nepříjemná věc je ta injekce...
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Rose píše:Hloubkové čištění jsem absolvovala asi před měsícem....
A co potom, zdá se že se něco zlepšilo?
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Rose »

Panda píše:
Rose píše:Hloubkové čištění jsem absolvovala asi před měsícem....
A co potom, zdá se že se něco zlepšilo?
To nedokážu moc posoudit. Neměla jsem žádné problémy (bolesti, krvácení dásní apod.), pouze jsem dala na doporučení zubařky, že zubní kámen pod dásní by časem mohl způsobit paradontózu.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Zebynovyvitarian píše:...Na jedničce dole se mi ztrácí kůžička okolo zubu (snad se tomu říká obnažování krčku?) - nevím. Celý život si zuby čistím stejně a začalo to zničehožnic. Od té doby čistím ještě šetrněji - ale pořád ubývá...
Myslím že by Ti teď proti ústupu dásní nejvíce pomohly výplachy úst ústní vodou, než najdeš něco účinnějšího. Docela mi teď pomáhá 2x denně Corsodylem (víc snad ani ne, je to až moc silná chemie a jazyk je pak z toho popálený) a několikrát denně běžnou ústní vodou. A vita strava hodně pomáhá, připadá mi že obranný systém ovozelu při kousání také ničí škodlivé bakterie.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

No jo, a nebylo by přecejen něco přírodnějšího, a levnějšího ... :?:
Pořád nechápu tu souvislost - kůžička mizí/stahuje se/ošoupává se - pochopila bych to, kdybych to fakt dřela, ale nebude to nějaká chemická reakce, že kůžička se rozpouští/ztenčuje? Tam bych potom viděla jako naději změnit složení slin.
Ale fuj, teď jsem vykoukla z okna, namátkou zkontrolovat oblohu, a teda takových čárisek a pruhů. Nebudu konspiračně teorizovat, ale todleto už fakt nejde přehlédnout a považovat za přírodní úkaz, ať si namlouvám co chci :evil:
Čiliže zuby. Jak dlouho mám dát živé obživě šanci, a pak se začít zlobit, že mi to na změnu slin nezabírá (řečnická otázka, odpověď asi nikdo jednoznačně nezná). Corsodyl bych viděla na zmírnění zánětu. Ale já zánět nemám. Tvrdí zubejda. Už ani nic nekrvácí po odstranění zubního kamene z kapsiček, a z té mé dotyčné jedničky dole ani nikdy nekrvácelo. Achjo. Tělíčka, vzchopte se, prosím, už na vás pracujeme, vydržte, vraťte nám to brzy!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

To je všechno společného původu - ne mechanické odírání dásně ale působení bakterií (proto by měla pomáhat desinfekce). Na počátku je ustupování dásně, pak začíná pobolívání a krvácivost, pak odhalování krčků, zánět lůžka a nakonec vypadávání zubů - ale to je na desítky let a při běžné "vařené stravě". Myslím si že pokud se budeš stravovat vita tak bys to ani nemusela řešit a mohlo by se Ti to zastavit samo. Snad. Všechny informace na netu jsou z pohledu vařanské stravy takže pro nás k ničemu a musíme to vyexperimentovat sami - je docela možné že vita strava vše vyřeší.
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Dasha »

to Jindra:
nekde jsem cetla, ze mms napada cervene krvinky aby se uvolnil kyslik, ten povzbudi imunitni system a ten pak leci, ale nejak se me nechce verit, ze je to dobre. Ten doktor mluvi na youtube, ze to zacal kvuli malarii a proc se z toho stal takovy hit nevim. Vzdyt se pise, ze chlorovana voda podporuje rakovinnove bunky a tohle je jeste silnejsi ne? Mozna v tom mam chaos, kdyz tak me oprav prosim, nevim, ale zrovna diteti bych to tedy asi nedala.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

Já pořád nechápu jednu věc...
Cukry necukry...
Vita strava (nevařené ovoce a zelenina, semínka, ořechy atd.) by měla být pro naše tělo ideální, tak proč by nám to mělo dělat nějaké blbé péháčko v těle či v puse a způsobovat takové ohromné problémy s ničením dásní?
Vždyť co jiného si vitalidi můžou trhat než ovoce a zeleninu? A ještě že by si tím škodili ??!!
Jak to teda je? Jak to ta příroda měla původně na mysli? Vypláchnout po jídle pusu vodou?
Anebo v tom ovozel je dnes něco navíc, co tam být nemělo, a to je to, co nám způsobuje paradontózu?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Zebynovyvitarian píše:Já pořád nechápu jednu věc...
Cukry necukry...
Ani současná vita strava není dostatečně přirozená tak jak by měla být a ani vnější životní podmínky nejsou takové jak s tím počítala příroda, takže úplně s přírodou se žít ani nedá. Například sladké ovoce - je přešlechtěné a sladké až moc, takové v přírodě původně nebylo, má až moc cukrů v poměru k vláknině a ostatním živinám. Zrovna včera jsem na to doplatil - měl jsem přespříliš sladkého ovoce (hlavně velmi sladké hroznové víno) a díky tomu se mi zas přemnožily bakterie v těle se kterými stále bojuju a obnovil se mi zánět dásně a bolest kyčlí. Navíc v přírodě není potrava až tak volně dostupná, musí se o ni i soupeřit, takže asi nehrozí že se jí někdo přecpe jako jsem to udělal já. Dále - ovoce se do marketů sklízí nedozrálé aby vydrželo přepravu k zákazníkovi a dozrává až uměle - to také není moc přirozené. Nebo je dozrálé málo. Pak jsou v tom kyseliny které narušují zubní sklovinu.
dvdmchl

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od dvdmchl »

Například sladké ovoce - je přešlechtěné a sladké až moc, takové v přírodě původně nebylo, má až moc cukrů v poměru k vláknině a ostatním živinám.
Tenhle argument už vidím po několikáté. Ale nejsem si jistej jestli je to pravda. Třeba takové borůvky, ostružiny, nebo lesní jahody určitě šlechtěné nejsou a příjdou mi sladké dost.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:Tenhle argument už vidím po několikáté. Ale nejsem si jistej jestli je to pravda. Třeba takové borůvky, ostružiny, nebo lesní jahody určitě šlechtěné nejsou a příjdou mi sladké dost.
Těch nesníš kila.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

"Zrovna včera jsem na to doplatil - měl jsem přespříliš sladkého ovoce (hlavně velmi sladké hroznové víno) a díky tomu se mi zas přemnožily bakterie v těle se kterými stále bojuju a obnovil se mi zánět dásně a bolest kyčlí."

To valí tak rychle? Jakože do druhého dne už můžu vidět následky přemíry cukru?
Mně přes noc ustoupila dáseň ještě o kousek víc. Kam to až bude pokračovat, jak to rychle zachránit, zastavit!
My všichni každé ráno ovocnou šťávu, a přes den zeleninový salát a různě oříšky. Někdy ovocnou šťávu dvakrát denně. No to už se považuje za přespříliš a kvasinky hodují?
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od mira »

Cukru můžu fůru, ale je potřeba to vybít
nějakou sportovní aktivitou. A na noc raději zel.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od buc11 »

Zebynovyvitarian píše:Já pořád nechápu jednu věc...
Cukry necukry...
Vita strava (nevařené ovoce a zelenina, semínka, ořechy atd.) by měla být pro naše tělo ideální, tak proč by nám to mělo dělat nějaké blbé péháčko v těle či v puse a způsobovat takové ohromné problémy s ničením dásní?
Vždyť co jiného si vitalidi můžou trhat než ovoce a zeleninu? A ještě že by si tím škodili ??!!
Jak to teda je? Jak to ta příroda měla původně na mysli? Vypláchnout po jídle pusu vodou?
Anebo v tom ovozel je dnes něco navíc, co tam být nemělo, a to je to, co nám způsobuje paradontózu?
já v tom nevidím ty cukry, ale naopak kyseliny a třísloviny v nedozrátém ovoci, zvlášť kupovaném v marketech, kde jich je znatelně víc než v dozrátém, ovoce našeho pásma jest agresivnější než v tropickém
dobrá by byla zelená ščáva asi, po tom ovoci prožgrundlat a nebo vyčistit zuby
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Michal S. »

Zebynovyvitarian píše:Anebo v tom ovozel je dnes něco navíc, co tam být nemělo, a to je to, co nám způsobuje paradontózu?
PMN z ovozelu paradontóza neni, tu si táhnem z uvařené minulosti
Ta moje někdy reaguje na přezrálé ovoce, ale není to tak hustý jak po přemíře pečiva či sacharózy v minulých dobách.
Zebynovyvitarian píše:ovocnou šťávu dvakrát denně. No to už se považuje za přespříliš a kvasinky hodují?
Řekl bych že záleží spíš na jednorázovém množství. Já víc než dvě deci nezvládnu, ale půl kila ovoce k snídani bez problému.
buc11 píše:dobrá by byla zelená ščáva asi, po tom ovoci prožgrundlat
Moje řeč
Cíťa
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 06, 2009 11:09

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Cíťa »

Norman Walker říká, že příčinou parodontózy je příliš mnoho odpadových látek v těle a nedostatek živé stravy (což tedy asi nebude platit pro vitariány), ale třeba by pomohla nějaká ta detoxikace nebo klystýrek? :wink: Mýmu manželovi se ještě před rokem zuby viklaly a dásně krvácely při každém čištění zubů...provedl u sebe detoxikaci v podobě půstu a sadě klystýrů a potom se dal na vegetariánskou stravu (aspoň tak, před tím se živil rize klasickou českou kuchyní... :( ...) a denně pil aspoň 1/2 litru mrkvové šťávy...stav jeho zubů a dásní se začal zlepšovat a nyní po roce dásně nekrvácí, zuby sedí, jak přibitý (a to nejí ještě příliš vzorně!)
...a já jsem při druhém těhotenství a následném kojení taky trpěla na zánět dásní s uvolněnými krčky zubů...(také jsem jedla ne příliš zdravě a taky to mohlo být vlivem těhotenských hormonů :? )...ale po ukončení kojení jsem se dala taky na očistu těla, stejně jako manžel, akorát já se nyní stravuji ze 70-100% vitariánsky...dásně se zklidnily a už nekrvácí a nezlobily ani při třetím těhotenství, ani nyní, kdy už přes 9 měsíců kojím, když cítím, že mám v sobě něco odpadu, tak si udělám klystýrek...a taky piju denně mrkvovou šťávu... :wink: , to jsou mé zkušenosti a poznatky, na každého ale funguje něco jiného...přeju všem hezký den... :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

To potvrzuji, vita strava a půsty mi na dásně pomáhají ze všeho nejvíce. Také pozoruji že se jedná o celkovou vnitřní infekci celého organismu (projevující se lokálními záněty) zhoršující se při nadmíře cukrů (výživa bakterií), pomáhá snižování množství sladkého - klíčky a zelenina. Škoda že kvůli podváze nezvládám "pořádný půst" který by to vyřešil, ale mrkvová šťáva zní zajímavě, tu také zkusím.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Michal S. »

Co to je podváha?
Co držím půsty jsem se nikdy nevážil, takže sám nevim jak natom su.
Ale podle reakcí okolí během 21 mám podváhu asi slušnou. :roll: :P
PMN nesmíme tu váhu brát tak vážně. :wink:
Konec jsem OT
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Michal S. píše:Co to je podváha?
Co držím půsty jsem se nikdy nevážil, takže sám nevim jak natom su.
Ale podle reakcí okolí během 21 mám podváhu asi slušnou. :roll: :P
PMN nesmíme tu váhu brát tak vážně. :wink:
Konec jsem OT
Ano vím že není důležité "číslo" (dokonce 67/186 považuje BMI ještě za normální hmotnost), spíš jde o ostatní projevy. Při vita stravě jím dost kvanta jídla (ještě nemám trávení efektivní) a když se pak po půstu organismus snaží vrátit na původní hmotnost tak pak jím ta kvanta ještě větší a to už má trávení problém zvládat, takže se efekt půstu dost kazí. Při nižší hmotnosti je průběh půstu rychlejší a těžší, proto se mi teď daří zvládat jen kratší půsty než dříve při nadváze.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Michal S. »

Panda píše:když se pak po půstu organismus snaží vrátit na původní hmotnost tak pak jím ta kvanta ještě větší a to už má trávení problém zvládat
Taky mám po půstu tyhle problémy, ale to je PMN o síle vůle se prostě nepřežrat, což nemá nic společného s úrovní váhy. A to je největší problém návratovky. Během půstu se celá trávicí soustava tak nějak scvrkne a my pak poslušni pradávných reflexů se snažíme tělu dopřát, čímž ho naopak poškozujeme tím, že si ten pajšl vlastně silou zase roztahujeme.
Je to zkrátka v hlavě a to je největší problém.
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od 1/2Vitar »

Já měl také paradontózu ale už je to dýl a bylo to způsobené špatnou stravou a péčí a po odstranění zubního kamene a vysvětlení jak se mají správně čistit zuby už problémy nemám.
Pokud i přesto máte problémy Napadla mě jedna věc co tu nebyla zmíněna. Dáseň je přeci sval ne? a sval který se neprocvičuje chabne. Jíte dost pevné stravy? Žvýkate? Je třeba možné že pokud hodně odšťavujete ústa mají málo pohybu.Možná to může souviset i se stavem svalů celéhé těla při nedostatku pohybu.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od mira »

Jsi tomu na stopě. :idea: :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Neboli vertikálním cíleným pohybem jsi transformoval kinetickou energii z nástroje opatřeného rukojetí a pracovní hlavicí do přílačného modulu stavebního spojovacího prvku lisovaného technologií tažení z neušlechtilých feromagnetických kovů.

Ano, také jsem pozoroval zlepšování zánětů dásní po "nešetření od kousání". Odpovídá to masáži dásně a tím zvýšené prokrvení, rychlejší cirkulace krve a tudíž účinnější boj s bakteriemi.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od mira »

Tu faradayovu nemám, ale víc se mi zamlouvá ta
s induktorem, na kličku. Zdravé dásně, vypadají krásně,
i když zhasně.
Ale je to vážná věc.
Všeho s mírou.
beth
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 18, 2009 20:15

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od beth »

Mně pomohl čistý Tea Tree 100 %. Jednu kapičku na pastu na zuby, večer. Moc chutné to není, ale do týdne bylo po problémech.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Rose »

beth píše:Mně pomohl čistý Tea Tree 100 %. Jednu kapičku na pastu na zuby, večer. Moc chutné to není, ale do týdne bylo po problémech.
S tím bych byla opatrná. Kdysi jsem to zkoušela, každé ráno a večer kapku tea tree na kartáček a po nějaké době jsem začala mít velmi citlivou zubní sklovinu. Jak jsem přestala tea tree používat, za pár dnů to zmizelo. Domnívám se, že je dobré občas tea tree na čištění zubů použít, ale ne pravidelně a dlouhodobě.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od RadkaS »

Rose píše:
beth píše:Mně pomohl čistý Tea Tree 100 %. Jednu kapičku na pastu na zuby, večer. Moc chutné to není, ale do týdne bylo po problémech.
S tím bych byla opatrná. Kdysi jsem to zkoušela, každé ráno a večer kapku tea tree na kartáček a po nějaké době jsem začala mít velmi citlivou zubní sklovinu. Jak jsem přestala tea tree používat, za pár dnů to zmizelo. Domnívám se, že je dobré občas tea tree na čištění zubů použít, ale ne pravidelně a dlouhodobě.
Kdysi jsem cetla o tea tree oleji cosi dost nelichotiveho. Uz bohuzel nevim, co konkretne psali, ale uz tenkrat jsem vedela, ze tea tree uz nikdy vice
bunny
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 19, 2009 15:13

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od bunny »

Více než před rokem mi zubařka hodinu čistila zubní kámen za 1 000kč.

Zhruba po půl roce byl kámen zpátky - údajně je zubní kámen původce paradentózy. Pak jsem přišel na vitastravu dle Walkera a není to tak dlouho, co mi upadl poslední kus zubního kamene sám od sebe a zuby se pomalu, ale jistě vrací k normalní barvě a jsou zdravější než kdy dříve.

Dle mého názoru je to tímto:
1) Denně mrkvová šťáva aby byl dostatek vápníku.
2) Dostatek vitamínu C ze stravy

A možná taky několik gramů vitamínu C navíc, tak jak propagoval zakladatel orthomolekulární medicíny Linus Carl Pauling, tím se nic neskazí.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Sitar »

bunny píše:Více než před rokem mi zubařka hodinu čistila zubní kámen za 1 000kč.

Zhruba po půl roce byl kámen zpátky - údajně je zubní kámen původce paradentózy. Pak jsem přišel na vitastravu dle Walkera a není to tak dlouho, co mi upadl poslední kus zubního kamene sám od sebe a zuby se pomalu, ale jistě vrací k normalní barvě a jsou zdravější než kdy dříve.

Dle mého názoru je to tímto:
1) Denně mrkvová šťáva aby byl dostatek vápníku.
2) Dostatek vitamínu C ze stravy

A možná taky několik gramů vitamínu C navíc, tak jak propagoval zakladatel orthomolekulární medicíny Linus Carl Pauling, tím se nic neskazí.
Takze na vita ses ani ne pul roku? Taky sem byl na dentalni hygiene, 30 minut za 400 a dost to krvacelo. Moc teda nechapu, proc by to jako nemelo krvacet, kdyz ty dasne mordovala hlava nehlava.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Michal S. »

Zase trochu něco k paradentóze:
Již delší dobu jsem uvažoval o změně zubaře, poněvadž ten můj stále pěl ódy na amalgám a když nenašel nic k vrtání ani kámen ke rvaní aspoň plomby leštil a já pak celý den černidlo plival. A celkově moc se mnou nekomunikoval. V nejbližším okolí bylo plno, tak jsem oslovil mailem několik zubařů v Brně za kolik by mi udělali bílou plombu. Sešly se časem odpovědi s nabídkami (někteří klasické bílé plomby zavrhovali jako škodlivé a doporučovali keramické – za 3500Kč minimálně – což by mělo likvidační dopad na rodinný rozpočet. Sice mě to zaujalo, ale zavrhl jsem. Jedna Mudra cenu nenapsala s tím, že se to takhle říct nedá. Nakonec právě s touto mudrou jsem si chvíli dopisoval a posléze ji ukecal, aby si mě zařadila do databáze a ve středu jsem se radostně vydal do Brna s otázkami týkajícími se problematiky amalgámu a ostatních výplní. Na svoji starou dobrou paradentózu jsem úplně zapomněl nemaje s ní už několik let problém.
Mudra si nechala udělat celkový RTG všech zubů a dlouze se zadívala na snímek.
Pak se ke mně obrátila se slovy: „Pane, máte tady šílený problémy, musíme vytrhnout 3 zuby co nejdřív!“
Celý jsem se zpotil a zapomněl dýchat.
Když jsem se trochu vzpamatoval, říkám, že mě zuby nebolí ani se neviklají. Nevěřila.
Tak se nato mrkla, zjistila že teda se neviklají, ale spustila výčet problémů s dopadem na ostatní tělesné části v důsledku vleklých zánětů v dásni a že musíme trhat. Ukázala snímek s tím, že ty 3 zuby vůbec nedrží v kosti. Pravda ostatní zuby v kosti byly zasazené, to bylo ze snímku vidět, kolem těch tří bylo jen černo, prý mix krve, hnisu a bakteríí. Co ty 3 zuby drží neřekla.
Dva s těch zubů jsou vedle sebe na straně, kterou více používám. S mrkví, tuřínem, ořechy nemají problém.
Zeptal jsem se tedy, co potom až zuby vytrhne. Navrhla:
1) Klasický klapačky do hrnku
2) Můstek, ale protože se jedná o dva zuby vedle sebe, přinášelo by to další problémy
3) Nejlépe korunka s titanovým kořenem, což je jediný kov, co se spojí s kostí. Cena 1 zubu 23 000 Kč. Sranda. Big business.

Říkám jí tedy, že si to musím důkladně promyslet . Řekla mi, že je potřeba jít ještě na další vyšetření. Tak jdu ke sv.Anně v lednu.
Jsem si pomoh, teď se budu vláčet po doktorech. Problematika zubních výplní byla v naší diskusi zapomenuta, nicméně otázky byly zodpovězeny aniž byly položeny.

Vzpomínal jsem cestou domů na to jak mě dásně před x lety bolely, to jsem o vita neměl ani páru, z půstů jen jedničky (psal jsem tady ve vláknu výše). Zřejmě urinoterapie může být jediným důvodem, proč mi ty zuby drží, půsty jsem držel o několik let později. To jsem ale mudře neřekl, neměl jsem v tý ordinaci sílu, měkota.
Opravuji tímto tedy svůj první příspěvek v tomto vláknu.
Michal S. píše: Myslím, že urina moc nepomahá, ale jen zmírňuje
Dodávám a zdůrazńuji: PMN
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Jindra »

Týýý brďo, Michale, z Tvýho příspěvku teda dejchá byznys, skoro nic jinýho :( Ta dochtorka Tě čapla a už Tě nepustí :?: A tos původně chtěl jen zaměnit klasický plomby za bílý, jinak problemety s chrupem nemáš?
Pokad jde o urinoterapii, mám jen drobnější zkušenosti - rozhodně jsem zatím s urinou nesjel nic dlouhodobějšího, nicméně podle mnohé literatury i několika léčitelů je vyplachování (či lépe pětiminutové kloktání) urinou výborná léčba i prevence. Ostatně až si toto přečtě Panda, jistě taky přidá nějakou svou pozitivní řádku. Teď momentálně dělám pro svý zuby něco jinýho - už čtvrtý den si čistím zuby MMSkem. Jsem zvědav na výsledky, MMS má odstraňovat kámen, bělit a samozřejmě spravovat dásně, tak jsem zvědav, copá mne čeká.
Na vyšetření do sv. Anny fakt jdeš? Tlačí Tě něco? Rejši bych na to (pokud možno) dlabal :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Michal S. »

Ale jo, zajdu k Anně, myslím, že nemám, co ztratit, pokud se nenechám uvrtat do trhání těch 3 zubů :) . Třeba se zas něco novýho dozvím. :)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od mira »

Již dlouho mám podezření, že jsou terordentisti horší, než kazy. :roll:
Všeho s mírou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Oriana »

Souhlasím s Mírou. Chodila jsem k jednomu, prý je nutné vytrnout obě dolní osmičky. Ubránila jsem je. Za 2 roky chtěl opět trhat, ale tentokrát osmičky vpravo nahoře i dole. Ta druhá dolní to najednou nepotřebovala. Tak jsem změnila zubaře.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od culka »

U vas vidia v pacientovi Kc, na Slovensku eura a tu $. Kazdy chce len zarobit a velmi sa nenarobit. Kedy toto skonci?

Bola som u zubarky na cisteni a s tou jej cistiacou asistentkou sme sa zase bavili. jej muz ma MS (roztrusena skleroza a nema ani 40). Opat tema co jest alebo lepsie nejest. Niekde tu je prilepeny clanok o cisteni zubov peroxidom. Tak som sa jej na to spytala. Rozziarila sa ako stromcek, vraj pacosom s paradentozou namacaju do peroxidu dasna. Problem je, ze sa pri tom vytvaraju volne radikaly, no ale to sa da vyriesit antioxidantami. Zbastit 12g vitaminu C mi nerobilo problem minuly rok a pri tej vyhladovanej pode a rovnako ochudobnenych produktov z nej to bude coskoro asi jedina cesta. Druha moznost je dorobit si vsetko sam. Uvidime.
S tym peroxidom si sucham zuby asi mesiac a bolo mi povedane,ze tie moje strkopiesky a kamenolomy vyzeraju lepsie, vratane dasien.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Ostatně až si toto přečtě Panda, jistě taky přidá nějakou svou pozitivní řádku....
Jindro to víš že jo. :-D

Teda osobně bych si takhle zuby určitě nenechal preventivně trhat, to mi připadá fakt dost jako hloupost. Já mám problémy se zuby hlavně proto, že zubařka mi vnutila korunku, jinak se prý ten zub rozpadne (že já blbec se nechal přesvědčit), pak mi obrušovala protější zub protože korunce překážel, tím se ten zub samozřejmě po měsíci rozpadl, doplácla to plombou ale okolní dásně zůstaly odchlíplé takže se brzy zanášely a zanítily. Když to zůstane bez zásahu tak je šance že se organismus samovyléčí - ale jakmile někam šáhne člověk tak s tím si pak už organismus nemůže poradit.

Na předním zubu mám 1 mm kazovou dírku, na to se prý musím bezpodmínečně do měsíce objednat jinak se zanítí - vykašlal jsem se na to a už to mám skoro rok neměnné a nic to nedělá.

Peroxid jsem zkoušel - a řekl bych že je možná vhodný jako prevence, ale ne do existujícího zánětu (možná i nějak otevřeného) - mne to po něm silně rozbolelo a trvalo pak týden než se to vrátilo do alespoň původního stavu.

Urina mi fungovala, ale řekl bych že zvládá léčit jen slabší záněty. Nejlepších výsledků jsem zatím dosahoval s Corsodylem, po jednom výplachu mě zánět celý den nebolel. Ale je to teda dost silný chemický sajrajt (proto ho střídám s běžnými ústními vodami, které jsou slabší). Jen to neodstraní příčinu, takže trvalé odstranění se mi zatím nepodařilo.

V současnosti zkouším Q10 (+ ten Corsodyl), který je doporučovaný jako velmi účinný na léčení paradentozy. V Tescu se dá koupit balení 90 tabletek za 120 Kč - při 3 tabletkách denně (což je 90 mg) tak vystačí na měsíc. Mám za sebou 3 týdny, zdá se že se to trochu zlepšuje, ale může to být jen dojem.

Bylo by možná zajímavé vyzkoušet výplachy s MMS (účinkuje vlastně podobně jako ten peroxid), do toho bych vkládal docela velké naděje.
Ludek
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 27, 2009 22:35
Bydliště: Brno

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Ludek »

Dobry den, chtel bych se Vas zeptat zdali nemate negdo kontakt na dobreho zubare (kvalitni prace za prijatelnou cenu) v Brne, který bere nove pacienty a byl by e ochoten vzit? Jinak je me 21 let a trpim predcasnou atrofii parodontu a spatnou sklovinou coz je hodne spatna kombinace která mi zaridi ze zuby nebudu mit dlouho. Takze jste na tom lidi jeste zatim docela dobre. Dekuji za odpovedi ohledne toho zubare v Brne.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Esterka »

Skoro všechny solidní zdroje dávají do souvislosti paradontozu s celkovým překyselením organismu. Paradentoza se prý dá vyléčit popíjením zeleninových šťáv, které působí alkalicky.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od tristazmista »

Ludek píše:Dobry den, chtel bych se Vas zeptat zdali nemate negdo kontakt na dobreho zubare (kvalitni prace za prijatelnou cenu) v Brne, který bere nove pacienty a byl by e ochoten vzit? Jinak je me 21 let a trpim predcasnou atrofii parodontu a spatnou sklovinou coz je hodne spatna kombinace která mi zaridi ze zuby nebudu mit dlouho. Takze jste na tom lidi jeste zatim docela dobre. Dekuji za odpovedi ohledne toho zubare v Brne.

jj, znam moc dobryho doktora na todle. Ma hodne titulu a jmenuje se Dr. Půst. Uredni hodiny 6-22 a nekdy i v noci. A me jednu vobrosvskou vyhodu, je zadarmo. Potom chodit k Dr. Ovozelovi(ten uz neni zdarma), pravidelne a vsecko bude ok... GL :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od culka »

Vyzera to tak, ze s paradentozou tu ma problem vela ludi. Urobme si anketu. Ti, co ju mate, zujete pravidelne zuvacku. Ja teda nie, lebo si vzdy zahryznem do lica a to sa potom nekonecne dlho hoji.

Pytam sa preto, lebo mi od boutenkovcov prisiel e-mail, ze predavaju volake okusovatko na zlepsenie stavu zubov. Na oslikovi, kde som nasla prve info o sanke, zase pisali, ze jedli tvrdy chlieb aby aj skrane mali telocvik. V knihe 8 kusov brokatu sa ma 36 krat zaklopat zubami o seba (zlepsuje dasna, zabranuje kazom).
No a toto som nasla v odkazoch pre renegade health. Dotycny mal problemy so zubami a po zaplateni x tisic dolarov nasiel niekde odkaz o cisteni solou. Dasna zacali krvacat jak besne, ale dnes ma pokoj. Samozrejme, ze som to vyskusala, krv ziadna a pocit po neviem kolkom vyplachnuti prijemny. Tu mate odkaz, ale je to v anglictine
http://www.oneradionetwork.com/dr._robe ... ufficient/

Momentalne mam v zuboch zuvacku a uz teraz ma boli cela skrana.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět