Parodontóza (paradentóza)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Dobrý nápad se žvýkačkou, taková masáž by mohla pomoct. Tak jsem vyhrábl ze šuplíku jednu starou vyžvýkanou a skúšam žuvať. :-)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Michal S. »

Nicméně musím též zkonstatovat, že ani hodně dlouhý půst nemá aspoň v mém případě vliv na paradentózu. Dásně během něj dost krvácely (tedy při čištění bez pasty). Teď to trochu ustává s jídlem (100% OZ). Třeba ještě uvidíme.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:Pando, nečekám, že se chytneš zrovna ty :mrgreen: ale ostatní by si to měli přečíst.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Podle mě jsou paradentozy a spol. vlastně takové malé kurděje :wink:

Samozřejmě souhlasím s tím, že citlivé zuby je akutně třeba před kyselinami chránit (jíst více okurky než citronů nebo si ústa vyplachovat atd.), ale co do skutečné příčiny paradentozy, no, když ji ani vita neléčí, proč nezkusit céčko.
Šárko s parodontózou se už tak dlouho trápím, že bych zkusil i to mega-C. Takže myslíš že by stálo za pokus třeba ten práškový C z DM? A kolik bys tipovala dávkování? (raději bych bez neutralizace sodou)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od s.arik »

Práškové z DM je nejlevnější, co znám, 100 g za 39,-

Neutralizaci bych ti opravdu doporučila, je rozdíl pít několikrát denně roztok kyseliny askorbové nebo askorbátu - tvoje zuby teď ocení mírně zásaditý nápoj a ne kyselinu, pro organismus jako celek je to skoro totéž.

Jestli nedůvěřuješ sodě, můžeš kyselost stahovat silnou minerálkou (Magnésie, Vincentka) nebo čajem (já teď piju tu těhotenskou směs, tu fakt mohu doporučit (:-) kontryhel, kopřiva, maliník, třezalka, meduňka, řebříček a přeslička). Jistě by sis našel nějakou bylinku nebo snad i zelený čaj, který by ti "vadil" méně než soda.

Ještě mě napadlo, že by snad šlo céčko pít nějak více zasunutým brčkem, aby se minimalizoval přímý styk se zuby...?

Dávkování: kolik sneseš bez průjmu. Začni třeba gramem v jedné dávce, aspoň 4x denně, a postupně navyšuj, uvidíš, třeba po pár dnech sneseš i pár desítek gramů denně, jako já a mnoho dalších lidí.
Vodu s C můžeš připravit do petky i na celý den dopředu, velkým teplem nebo přímým slunečním svitem se rozkládá, ale když budeš mít láhev ve tmě, třeba v batohu v práci, nevadí to tolik...

Více info viz kniha, je tam hromada užitečných rad, které jsem už z velké části zapomněla, jakmile jsem najela na vlastní užívání a stala se z něj rutina.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Ta neutralizace je potřeba jen kvůli zubům? Vzhledem k tomu že si stejně hned vždy čistím zuby tak to by mě netrápilo.

Nevíš kolik asi tak gramů je zarovnaná kávová lžička? Asi takové množství jsem si dal teď občas do ovocné šťávy k snídani a nepozoroval jsem negativní vliv. Ta přidaná odměrka je hrozně mrňavá na dávkování po gramech, tak by se hodil větší dávkovač.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od culka »

Pandi, podla tohoto jedna lyzicka ma 4.5g
http://www.doctoryourself.com/saulslurry.html
Naposledy upravil(a) culka dne ned dub 03, 2011 22:44, celkem upraveno 1 x.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Dík, tak to není zas tak moc.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Ta neutralizace je potřeba jen kvůli zubům? Vzhledem k tomu že si stejně hned vždy čistím zuby tak to by mě netrápilo....
Po jedle? Len vyplachnes vodou, ci drhnes kefkou?
Cistenie zubov kefkou po niektorych jedlach tiez nie je vyhra...

Neutralizovanie C-cka sodou som skusala, no nechutilo mi to. Ostavam pri cistom vitC v osmozovej vode (cucam to pocas dna), pripadne hodim obcas nieco do stavy. Davky nemam vysoke, asi 2-3 gramy. Spolu so zelovocom mi to myslim bohato staci.

Edit: Pandi, prave citam ine vlakno, kde pises o svojom cisteni zubov, tak ako keby som ani nic nepovedala :)
Mrzi ma, ze sa kvoli zubkom tak trapis.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Po jedle? Len vyplachnes vodou, ci drhnes kefkou? ... Mrzi ma, ze sa kvoli zubkom tak trapis.
Po každém jídle kefkou + pastou Parodontax + ústní vodou, což je nutnost jinak se mi do půl hodiny udělá bolestivý zánět.

Děkuji, ale netrápím se. :-) Zdravotní problémy jsou dar, umožňující člověku posouvat se dál, takže jsem za ně vděčný. I za to, že to jsou jen takové drobnosti (jen záda a zuby), akorát tak přiměřené mé odolnosti. Takže je používám jako indikační prostředek při hledání zdravého způsobu života. Bez těchto indikátorů bych musel jen slepě důvěřovat tvrzení jiných, bez možnosti vlastního ověřování.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Marci »

A co mas se zady?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Chronická bolestivost v dolní části páteře a ranní ztuhlost páteře. Většinu dne prosedím u PC.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Marci »

S tou bolestivosti: doporucila bych Ti navstivit Jozku Puryho co dela Dornovku. Je docela mozne,ze Ti zada srovna tak, ze nebudes verit ani ty sam,jak ti bude dobre. Me Dornovka zbavila mych 11 letych obtizi a vzdy kdyz nejak blbe upadnu napr na lyzich se jdu srovnat,pac kostr to nema rada byt nakrivo a diky velkemu svazku nervu to pak boli kdekoliv v zadech. Meho muzicka bolela ruka a zada 5 let, dokonce ji nemohl ani zvednout nad rameno,Jozka zjistil,ze ma nakrivo kostr,srovnal to (pry to dost bolelo)a je pokoj. To ze si nekdy v detstvi ci pozdeji narazis tento posledni clanek patere vubec nepotrehnes ,ale v budoucnu si to vyzobes.
Tez muzou byt pricinou ruzna delka nohou(dnes ma 80% deti jednu nohu delsi nez druhou a nic se s tim nedela-to je pak pricinou nerovne zakladny a nasledneho kriveni panve a patere) ci ploche nohy(ty lze uspesne srovnat vlozkami Pedikom-viz muj denicek)
K te zatuhlosti bych rekla,ze to muzou byt usazeniny.To me trapi taky,ale vzdycky po dlouhe hladovce mam pokoj. Ted jsme delali kury z bobkace na procisteni kosti,a citim se lip,ale pust je na tohle mnohem lepsi. Vzdycky me to vydrzi tak rok,dyl ne,stihne se to zanest.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Jindra »

Maria píše:K te zatuhlosti bych rekla, ze to muzou byt usazeniny. To me trapi taky, ale vzdycky po dlouhe hladovce mam pokoj... pust je na tohle mnohem lepsi
manželka má problém se zádama, tak jsem jí řekl o možných usazeninách a ona (klasickej vařák) se dala do půstu, což velice velice zírám. Zatím se jí půst daří, je spokojená, za dva dny plánuje ukončit sedmičku. Borec. No a aby to pomohlo...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:manželka má problém se zádama, tak jsem jí řekl o možných usazeninách a ona (klasickej vařák) se dala do půstu, což velice velice zírám. Zatím se jí půst daří, je spokojená, za dva dny plánuje ukončit sedmičku. Borec. No a aby to pomohlo...
Ale jo, mně se to sedmičkou vždy dost zlepší, když bych si to pak zas nevhodnou stravou nezkazil zpátky. Měla by vynechat pečivo a soli, ty jsem pozoroval že to dost zhoršují.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Kometa »

Nesouvisí paradentóza s kvasinkama? Jsem teď na protikvasinkový dietě a dásně mi přestaly krvácet. Ale je fakt, že taky kvuli problému se zubem si 2xdenně dávám do pusy kapku TTO, to taky může něco léčit
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od culka »

Flosuj denne a tiez prestanu krvacat. A preplachuj slanou vodou.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od s.arik »

Moc o paradentóze nevím, ale je to přece zánětlivé onemocnění. Takže je normální, že TTO může pomoci, ať už za tím stojí kvasinky nebo bacily, TTO není úzkospektrální zbraň jen proti kvasinkám...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Kometa »

No, bohužel zánět v zubu mi TTO nevyléčilo, takže jsem ode dneška na širokospektrálních antibiotikách :(
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Marci »

Kometo na zubni zanety je vynikajici propolis,zkus sehnat od nekoho lihovy macerat.Jen pozor na uzivani,pac si s tim muzes umrtvit zub v pripade,ze budes prikladat neredene ci prilis casto. Dale bych pouzila koloidni stribro a homeopatika vnitrne a MMS na vyplachy.homeopatika-nesnaz se najit prislusna homeo a nasadit je sama,to je k nicemu,nez se clovek zorientuje,potrebuje v tomto znalce,jinak to neucinkuje.V tomto se me osvedcila Strnadelova od Jonase.Dobry homeopat meni druhy h. i v prubehu dne,presne podle toho jak se telo s nemoci potyka.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Kometa »

Homeopatika jsem zkoušela, naordinoval mi je snad předseda homeopatický společnosti, a nic....
Ten zub je už stejně dávno mrtvej, jen je třeba zlikvidovat zánět a uzavřít díru v něm.
Koloidní stříbro mi nepřipadá ok, nevěřím, že se v těle neusazuje a neškodí. MMS jsem pár dní bez účinku zkoušela a pak jsem jednou nakapala do skleničky 5+5 kapek a vrátila se po chvíli a ze skleničky se valil štiplavý žlutý dým... a od té doby to fakt odmítám do sebe ládovat.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Marci »

MMS jsi neaktivovala spravne,tak zrejme nemohl byt ucinny. Propolis by ti s vysokou pravdepodobnosti zabral.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Sweetie »

Maria píše:MMS jsi neaktivovala spravne,tak zrejme nemohl byt ucinny. Propolis by ti s vysokou pravdepodobnosti zabral.
na akutni zanet jsem pro propolis.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Kometa »

Aktivovala jsem ho dle návodu - 1:1 MMS s kyselinou chlorovodíkovou, naředit vodou a vypít.... jen jednou jsem na to zapomněla a pak jsem ve skleničce viděla reakci, která se jinak děje v mém žaludku a zděsila se.

Jak se ten propolis užívá?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Marci »

Pokud jsi mela 10% kys.citronovou,tak je pomer 5 kapek kyseliny na jednu kapku MMS.
Propolis se nakape do trochu vody a potira se s nim postizene misto,pripadne prokloktava.Muzes si udelat i tampon a prilozit na misto,ale hlidala bych si co to dela s tkani,pokud ho tam budes mit dlouho,muze se ti stat,ze zub uplne umrtvis.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Sweetie »

aha, tak ja jsem si kdysi propolisovou tinkturu (?) natrela rovnou na dasen. teda pomohlo to do jednoho dne. jeste ze to vim az ted.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od s.arik »

Cephee :D taky mi to trochu trvalo, pod takovou zkratkou si člověk spíše představí něco jako DDT, ale pak mě čajovník napadl, ani nevím jak.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Kometa »

Maria píše:Pokud jsi mela 10% kys.citronovou,tak je pomer 5 kapek kyseliny na jednu kapku MMS.
Propolis se nakape do trochu vody a potira se s nim postizene misto,pripadne prokloktava.Muzes si udelat i tampon a prilozit na misto,ale hlidala bych si co to dela s tkani,pokud ho tam budes mit dlouho,muze se ti stat,ze zub uplne umrtvis.
Méně suď a více čti. Psala jsem, že jsem aktivovala kyselinou chlorovodíkovou, ta se používá v poměru 1:1. A taktéž jsem psala, že zub je mrtvý. Ale hlavní problém je, že kořen zubu, kde mám váček, je dost hluboko v kosti, tam se ten propolis jen tak z vnějšku asi nedostane.
Jan Turoň

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Jan Turoň »

Velmi se mi osvědčil česnek: přiložit nakrájené čerstvé plátky na oteklou dáseň, nebop rozžvýkat kus stroužku v nemocné části úst a vydržet, dokud to nepřestane pálit. Otok dásní zmizel za pár hodin.
Simona22

Re: Parodontóza (paradentóza)

Příspěvek od Simona22 »

Já si potírám dásně masážním roztokem od Herbadentu a docela mi to pomáhá.
Odpovědět