Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od araila »

Vzhledem k tomu, že se opaluji poměrně dost často a v průběhu let jsem již vyzkoušela četné přípravky pro tento účel, mohu se podělit o osobní zkušenost.
Abych to zkrátila, tak přípravky na chemické bázi jsem časem zcela odbourala a zavrhla. Po některých z nich mi dokonce na ramenou naskákaly pigmentové skvrnky, které sice postupně mizejí, ale jen velmi pomalu.
V loňském roce jsem vyzkoušela Welledu, ale ta člověka nabílila a když jste se pak šli vykoupat, měli jste tělo jak Indián....:) - samé bílé skvrny a šmouhy. Prostě jste se vůbec neopalovali, ale byli jste ještě bělejší, než předtím. :)
Také jsem vyzkoušela Laveru, ale ani zde jsem nebyla příliš spokojená.
Nakonec jsem letos, na základě doporučení prodavačky ve zdravé výživě, vyzkoušela Cannaderm (100 % přírodní kosmetiku s přídavkem konopí) - a byla nadmíru spokojená. Jejich přípravky jsou sice drahé, ale nadmíru se vyplatí. Lehce se roztírají, vydrží celý den i při koupání a nezanechávají na pokožce žádné šmouhy či bílý film. Jsou vedeny jako mléko, ale spíš bych řekla, že olej. Nicméně se po nich člověk výborně opálí a mléčko po opalování ještě překrásně svěže voní.
Člověk se po návratu domů ihned nezačne loupat, jako s jinými krémy a barva nádherně drží.
Nic jiného už hledat nebudu. jsem nadmíru s touto kosmetikou spokojená. :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Jindra »

Jé díky moc. Tohle zanesu manželce, ona taky tápe po něčem dobrém na opalovačku.
Po opalování spokojeně používáme bio kokosový olej.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Xion »

Mne bolo vzdy proti srsti "natierat sa", podla mna je to hlavne reklama a propaganda. Z tych chemickych blivajzov som mal vzdy zly pocit (rovnako ako z kozmetiky a roznych kremov), podla mna tu treba cloveka riesit zvnutra, a potom je koza krasna, vitalna a odolna, a ani rozumne mnozstvo slnka ju neposkodi.
Verim vsak, ze slnecne luce uz kvoli ubudajucemu ozonu, su pre telo vacsia zataz, ako kedysi, a teda nejaka rozumna ochrana, hlavne pri dlhsich pobytoch, je rozumna... diky za tip, ta prirodna kozmetika sa mi zda logickejsia cesta.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od epony »

araila, vdaka za tip. akurat som tento problem riešila minuly tyžden v teme Pleť,koža, pokožka, kozmetika- a podala som tam otazku, či može vitarian dostať rakovinu kože, kedže jeho telo je chránené dostatočným prijmom vtaminov..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Thomas Forrest »

araila píše: Také jsem vyzkoušela Laveru, ale ani zde jsem nebyla příliš spokojená.
Nakonec jsem letos, na základě doporučení prodavačky ve zdravé výživě, vyzkoušela Cannaderm (100 % přírodní kosmetiku s přídavkem konopí) - a byla nadmíru spokojená. Jejich přípravky jsou sice drahé, ale nadmíru se vyplatí.
Rad bych se zeptal kolik to stoji a kolik to ma ml :?:
Diky :)
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od VeGaN_BA »

araila píše: Také jsem vyzkoušela Laveru, ale ani zde jsem nebyla příliš spokojená.
Nakonec jsem letos, na základě doporučení prodavačky ve zdravé výživě, vyzkoušela Cannaderm (100 % přírodní kosmetiku s přídavkem konopí) - a byla nadmíru spokojená. Jejich přípravky jsou sice drahé, ale nadmíru se vyplatí.
Pouzivam kozmetiku Cannaderm a som spokojny, teda skor manzelka s dietatom. Aj opalovacie su vynikajuce, natieram s nou dcerku, pekne sa opali. Ja sa nenatieram nicim, vystacim si vlastním potom :)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od midsummer »

Přímo na opalování se nenatírám ničím - občas se sice dlouhodoběji na sluníčku vyskytuju, ale rozhodně se neopékám několik hodin v kuse. Nespálila jsem se ještě. Ale po koupeli si občas (tak 2x týdně) natírám celé tělo kvalitním olivovým olejem nebo slunečnicovým bio.
P.S.: moje záda se tu ozývají, že co to plácám, že celé tělo, když na celá záda si přeci nedostanu a druhé ruce pro natření mých zad se zas tak moc často nevyskytují :wink: Ale ani záda se mi ještě nespálila, byť nejsou tak často promašťována.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Jindra »

Na toto téma se mi moc líbí zkušenosti pana Jardy (vitarián přes 25 roků, čemuž se klaním), které - včetně uvedení zdroje - ocituji:
"Víte, to není o slunci nebo o krému, ale o kyselinách v organizmu a plné funkčnosti imunitního systému. Pokud nebudete překyseleni a imunitní systém bude plně funkční, tak se můžete opalovat naprosto pořád, naši předci nakonec nic jiného ani dělat nemohli, protože prostě žili v přírodě a ne v kanceláři. Naše tělo tedy počítá s takovou situací a umí si s ní poradit, za výše uvedených předpokladů. V opačném případě je možné se nesmyslně stravovat a pokusit se pomocí moderní chemie omezit vliv slunce. Já osobně v plné sezóně v Chorvatsku ležím celý den na plném sluníčku, naprosto bez jakéhokoliv ochranného krému a nic. Problém je vlastně jen na začátku, kdy se nesmím spálit a je vhodné se doma předopálit. Rozhodně nedoporučuji běžný postup českých debilů, kteří přijedou k moři bílí jak ředitel vápenky, zalehnou na pláž a během jednoho dne získají, celkem bez potíží, nádhernou barvu čerstvě pálených cihel, pak po celý zbytek dovolené léčí loupající se kůži někde v restauraci a domů jedou stejně bílí, ale bohatší o zajímavý zážitek. Toto je samozřejmě velice nebezpečné a s tím naše tělo rozhodně nepočítá."
Zdroj informace: http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... v%2A#p1157


A tak si říkám: "Kdož jsi stopro vitarián, opalovací krém neřešíš."
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od midsummer »

okopírováno ze stránek makrobiotiky:

Pokud není ve stravě cukr, není třeba v létě v našich podmínkách používat opalovací krém (při respektování obecně známých zásad pobytu na slunci). Sluníčko prý cukr vytahuje a pak to na kůži "karamelizuje" :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Panda »

Asi dost záleží i na typu člověka, např. u mne není slunce problém, přestože stále sedím u PC tak po pár hodinách na slunci jen ztmavnu, ale žádné problémy, ani moc horko mi není, ale přítelkyně se světlou pokožkou se pálí rychle a i těžko snáší horko ze slunce. Jo a cukru (v ovoci) jím hodně, zatím jsem cukernatění na slunci nepozoroval. :-)
dvdmchl

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od dvdmchl »

Nemyslím, že je to spojené pouze se stravou. Prostě je třeba být po celý rok co nejvíce venku aby kůže mohla přirozeně reagovat na aktuální podmínky.
Kdo je víceméně zavřenej v kanclu, ten krém imho potřebuje.
A samozřejmě záleží i na typu člověka, jak píše Panda.

To karamelizování od makrobiotiky je úsměvný. :)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od araila »

Thomas Forrest píše:
araila píše: Také jsem vyzkoušela Laveru, ale ani zde jsem nebyla příliš spokojená.
Nakonec jsem letos, na základě doporučení prodavačky ve zdravé výživě, vyzkoušela Cannaderm (100 % přírodní kosmetiku s přídavkem konopí) - a byla nadmíru spokojená. Jejich přípravky jsou sice drahé, ale nadmíru se vyplatí.
Rad bych se zeptal kolik to stoji a kolik to ma ml :?:
Diky :)
Ahojky,

Omlouvám se, že odpovídám později. Takže tady jsou odkazy na produkty Canadermu, které máme odzkoušené na sobě a mohu je opravdu vřele doporučit:

http://canaderm.cz/cs/produkt/cannasol_ ... -150ml.htm

http://canaderm.cz/cs/produkt/cannasol_ ... -150ml.htm

Po 14 denní pravidelné aplikaci se pokožka zad mé maminky změnila z drsné a hrbolaté na krásně hlaďounkou a hebkou.

Nikdo z nás netrpí na atopické a jiné exémy, ale prý tyto přípravky skvěle pomáhají i na toto.
:)
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Thomas Forrest »

araila píše:
Thomas Forrest píše:
araila píše: Také jsem vyzkoušela Laveru, ale ani zde jsem nebyla příliš spokojená.
Nakonec jsem letos, na základě doporučení prodavačky ve zdravé výživě, vyzkoušela Cannaderm (100 % přírodní kosmetiku s přídavkem konopí) - a byla nadmíru spokojená. Jejich přípravky jsou sice drahé, ale nadmíru se vyplatí.
Rad bych se zeptal kolik to stoji a kolik to ma ml :?:
Diky :)
Ahojky,

Omlouvám se, že odpovídám později. Takže tady jsou odkazy na produkty Canadermu, které máme odzkoušené na sobě a mohu je opravdu vřele doporučit:

http://canaderm.cz/cs/produkt/cannasol_ ... -150ml.htm

http://canaderm.cz/cs/produkt/cannasol_ ... -150ml.htm

Po 14 denní pravidelné aplikaci se pokožka zad mé maminky změnila z drsné a hrbolaté na krásně hlaďounkou a hebkou.

Nikdo z nás netrpí na atopické a jiné exémy, ale prý tyto přípravky skvěle pomáhají i na toto.
:)
Diky moc. :)
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
davides

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od davides »

ahoj, potřeboval bych nějaký opalovací krém, se kterým máte někdo dobré zkušenosti, třeba tady jsou nějaké na opalování. co myslíte, nechcete mě někdo poradit? děkuji
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Pavluška »

Přírodní a příjemné mi přišly opalováky od Gerneticu, ale i s nimi jsem se spálila.
Zatím mi přišlo nej jíst hodně vodního i jiných melounů apod a skutečně nelézt na slunce kolem poledne (při ostřejším sluníčku se i v jinou denní dobu chránit oblečením a postupným přivykáním). :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Fiona »

Palmovy olej, ale jinak postup co radi Pavluska, zadne patlani neni urcene na zachranu pri smazeni se v poledne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Shelma

Re: Přírodní ochranné prostředky pro a po opalování

Příspěvek od Shelma »

http://www.vitalia.cz/clanky/pozor-at-n ... aci-kremy/

Tak nevím, Cannaderm, které tu jedna z nás vychvaluje do nebes a Ministerstvo zdravotnictví před tímto výrobkem varuje... čemu má pak člověk věřit :(
Odpovědět