Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Sajfic
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 07, 2015 9:23

Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu...

Příspěvek od Sajfic »

Dobrý den,
Už dlouhou dobu uvažuji o tom, že začnu jíst pouze rostlinnou stravu a po shlédnutí pár dokumentu o živočišných potravinách především o mléčných výrobcích. Protože maso už nekonzumuji přibližně 5 měsíců a nemám s tím sebemenší problém. Tak po dlouhém rozhodování mě přesvědčilo těch pár dokumentů, že opravdu chci začít konzumovat jen rostlinnou stravu. Nejen kvůli svému fyzickému zdraví, ale také pro můj psychický stav.
Tím vším bych se chtěl zeptat, jestli by mi kdokoli, kdo s tím má zkušenosti mohl poradit jak a čím začít (Radu pro začátečníka). Vím že tohle téma se musí studovat, protože v televizi to zajisté neuvidím ani neuslyším. Ale každopádně, rada do začátku od zkušeného vitariána by se mi opravdu hodila. Takže budu rád za každou maličkost.
Děkuji
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu.

Příspěvek od rudo »

nesnazis sa o surovu stravu ?

chces mat rastlinnu stravu a kludne ju varis?

v tom pripade ja osobne som velmi spokojny so stravou kde asi 90% tvori zelenina, aj surova aj varena
snazim sa o rozne druhy zeleniny a najme o rozne zelene listy ktore varim na spenatovo

ak budes doplnat orechy a semiacka , tak pozor na plesne, trbea naozaj jest len certsve a dokladne poumyvat''je zvycajne oprechy najme mandle prelejem vrioacou vodu a necham trochu nasiaknyut aby sa dala lahko supka dolu

tiez mne vyhovuje zeleny hrasok - ten kupujem mrazeny a cocka ktoru varim klasicky.

ja som uplne bez obilovin vsetkeho druhu
5 2 8
Sajfic
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 07, 2015 9:23

Re: Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu.

Příspěvek od Sajfic »

Můj hlavní cíl je vypustit z jídelníčku živočišné potraviny, takže jsem to moc neupřesnil, když jsem napsal Rostlinnou stravu a ihned poté jsem napsal, že chci radu od vitariána.
Jak jste napsal vy, že surová i rostlinná, ale především bych radši tu surovou. Ale zase nechci úplně vypustit vaření.
Takže ovoce,zelenina,luštěniny a ořechy? To jsou takové základní suroviny že?
A vy jste si dělal nějaký jídelníček nebo se držíte nějakých nutričních hodnot na den?
Nebo jednoduše jíte co se vám zachce a na co máte chuť?
timeforce
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 12, 2015 1:40

Re: Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu.

Příspěvek od timeforce »

Me vyhovuje ovoce + zelenina +orechy mam stim vyborny vysledky primo bravurni zalozim denik muzes se pak podivat jinak stahni si knihu zdravy a salat najdes tam.co hledas http://www.zdravinadlani.cz/knihy-ke-stazeni
Sajfic
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 07, 2015 9:23

Re: Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu.

Příspěvek od Sajfic »

Už po pár stranách jsem si jistý, že mě to bude bavit číst a určitě si stáhnu i další knihy. Takže díky moc.
A jestli budete vést nějaký deník, tak se potom určitě rád podívám.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jak a čím začít jist rostlinnou stravu - Potřebuju radu.

Příspěvek od rudo »

Sajfic píše:Můj hlavní cíl je vypustit z jídelníčku živočišné potraviny, takže jsem to moc neupřesnil, když jsem napsal Rostlinnou stravu a ihned poté jsem napsal, že chci radu od vitariána.
Jak jste napsal vy, že surová i rostlinná, ale především bych radši tu surovou. Ale zase nechci úplně vypustit vaření.
Takže ovoce,zelenina,luštěniny a ořechy? To jsou takové základní suroviny že?
A vy jste si dělal nějaký jídelníček nebo se držíte nějakých nutričních hodnot na den?
Nebo jednoduše jíte co se vám zachce a na co máte chuť?
ja som skuasl vselico ale naj;epsie sa citim a naj;epsie sportove vykony podavam ked mam jednudchy system:

jest co najvoac zeleniny a vacsinou si ju varim tak jak sa robi leco

co najvaoc druhov vela zelenych listoiv a pridavam hriby priapdne niekedy rozne druhy morskych roas alebo rozne susene hriby od azijcov

ovociu sa voacmenej vyhybam snazism sa len nizkofruktozove, najradsej mam lesne plody a potom kostkove ako marhule broskyne ceresne mango

a niekedy necukrove pomarance

orechy velmi malo

ale ja si pridavam vajcia a ryby ku tej zelenine, pretoze mi robia ovela lepsie ako orechy, orechy ma prilis zatazuju a beru mi energiu a akoby podporovali zapalove procesy

ziadne jedalnicek ziadne tabulky

co je k dispozicii podla sezony a co vyzera nezvednuto v zelovoci to berem a ide to hrnca

na surovo jem uhorky papriku paradajky a hlavkovy salat
5 2 8
Odpovědět