antidepresiva

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

chestnut
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 22, 2009 22:26

antidepresiva

Příspěvek od chestnut »

Ahojte,

chcem sa spytat ci je medzi vami niekto kto dlhodobo musi brat lieky(akekolvek)...viem ze je to tazko zlucitelne so surovou stravou...ved liekmi svoje telo iba znasam...ale ja ich brat musim...aspon docasne...myslite si ze ma vyznam ist na surovu stravu, ked beriem lieky? bude to mat vobec nejaky detoxiakacny efekt?
prosim o vase nazory...
vdaka
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od epony »

surova strava očisťuje mysel..depresie tiež suvisia so zanesenymi obličkami toxickymi odpadmi.. :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

chestnut: Právě naopak při lécích je vita strava skvělý prostředek k pročištění. A navíc - syrové ovoce a zelenina je nejlepší antidepresivum, uvidíš že Ti brzy zmizí důvody k braní léků. Skleslost, deprese a únava bývají velmi často příznakem zanesení organismu toxiny - a psychiatři to paradoxně léčí dodáváním serotoninu namísto aby odstraňovali toxikaci nebo aby hledali jinou příčinu depresí.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Fuujin »

Chce to zkusit.. když ucítíš fakt silnou krizi tak si tu lentilku vezmeš no.. POkud to teda není nějaká fakt šílenost ale nepíšeš na co trpíš
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od RAWka »

Ja beriem antidepresíva. A už dosť dlho.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: antidepresiva

Příspěvek od araila »

RAWka píše:Ja beriem antidepresíva. A už dosť dlho.
Ale zato máš moc hezkou kočičku jako ikonku. :D
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: antidepresiva

Příspěvek od Petrs »

Já jsem antidepresiva vysadil, když jsem přešel na vita a je to fakt zajímavý... nejdřív jsem čekal, že se natvrdo vrátěj deprese a černý myšlenky, ale výsledek byl trochu jinej... když jsem dodržoval vitariánskej jídelníček, tak jsem se cejtil daleko líp než s práškama, ovšem, když jsem občas sklouznul na pár dnů k vařounství, tak se ty depky okamžitě přiřítili se vší parádou. Zřejmě tam hraje ňákou roli fakt, že když se člověk dokáže překonat a žít zdravě, tak z toho má jednoduše radost, která působí i hloubějc, než by čekal, a naopak, když zase sklouzne zpátky, je to pro něj jakoby další důkaz toho, že je k ničemu a nic nedokáže... nicméně, tahle "maniodepresivní" vlnovka se postupně zplošťuje a zjišťuju, že se cejtim vpohodě i bez prášků, a to dokonce, i když se mi nedaří stravovat se a žít tak, jak bych si představoval...
...takže z vlastní zkušenosti bych to asi doporučil, nicméně, já nebyl na práškách zas ňák dlouho (cca půl roku) a chce to trochu obezřetnosti a ostražitosti během prvních dnů detoxikace, pač se všechny ty sajrajty z prášků vyplavujou do krve a člověk je jak zfetovanej...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

Petrs píše:Já jsem antidepresiva vysadil, když jsem přešel na vita a je to fakt zajímavý...
Myslím že ten antidepresivní vliv vita stravy není jen psychický. Stále ještě občas sklouzávám od vita k vařené stravě, hlavně po půstech - a rozdíl cítím dost značný - přitom si uvědomuji že tyto špatné pocity co při tom návratu mívám jsem míval dříve při vařené stravě běžně a bral jsem je jako samozřejmost. Např. když jsem občas sklouznul k masu (tohle se naštěstí už nestává), tak jsem se pak druhý den cítil hodně těžce a unaveně a polévalo mě horko a slabost. Teď když zkouším kvůli nabrání váhy přidávat i vařenou vegetariánskou stravu (jako např. fazole v omáčce nebo pečivo) tak mám stejně těžkou pokleslou náladu a pálí mě oči jako jsem znal před vita běžně. Před vita jsem řešil chronický nedostatek životní energie, který jsem přisuzoval věku, myslel jsem že je to běžné (také jsem dlouho bral antidepresiva) - tohle mi při vita mizí a při odklonu se zas vrací. Nejlépe když si to každý vyzkouší sám u sebe, pár týdnů čistě vita a pak se zkusit pár týdnů zas vrátit k vařené stravě - jsem si jistý že ho rozdíl překvapí. Ať si je teoretické zdůvodnění vita stravy jakékoliv, ten praktický rozdíl tu je značný a to už stojí za to o ni usilovat.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od RAWka »

Dlho som rozmýšlala, čo sem mám napísať a vlastne či vôbec mám napísať. Môj "vzťah s antidepresívami" je niekolkoročný a pomerne pestrý. Prešla som si všeličím a vyskúšala som mnoho ADčok. Mám stredne ťažké depresie a ADčka mi velmi pomáhajú. Síce na začiatku to bola hotová pohroma, lebo som mala zlú doktorku, ktorá na mne robila všelijaké pokusy a dávala mi nevhodné lieky, pri ktorých som bola úplne mimo a skoro som sa zabila. Teraz fičím na takých, čo vraj regenerujú a najmenej škodia a nemôžem si ich vynachváliť. Samozrejme by som bola najradšej bez nich, ale nejde to. Skúšala som to a skončilo to podobne ako pri tých zlých liekoch. Povedala som si, že dosť a budem jesť iba vita a to predsa musí zabrať, keď tu všetci hovorili, že to má velmi pozitívny vplyv na psychiku. O tom nepochybujem, ale nie, ak ste na tom velmi zle. A ak je telo velmi zanesené. Potom je to v niektorých prípadoch katastrofálne. Mala som riadny detox, ktorý mi udrel do hlavy asi. Upadla som do nehoráznych depresií, rozmýšlala som úplne inak, ako za normálnych okolností. Bola som strašne nervózna, kričala som po druhých, rozbíjala veci, hádali sme sa...bola som ako zmyslov zbavená. Teraz som si povedala, že vita nechám zatial tak, budem jesť vita jedlo, ale len s mierou, aby zasa nenastal brutal detox alebo čo to vlastne bolo. Možno to nebol detox, lebo aj keď som začala jesť varenú stravu, tak som mala takéto stavy, tak som preto musela začať brať tie lieky. Viem, čo tu hovoríte, že je to jed a tak ďalej...ale mne to pomáha ostať na žive, lebo inak neviem existovať. Možno niekedy v budúcnosti, ale teraz isto nie. A je mi jedno, ak ma niekto odsúdi alebo ma bude chcieť presviedčať o opaku. Zažila som si svoje a nikdy viac. Mám s tým vela skúseností, nielen to, čo som tu napísala.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

RAWka: Něco bych Ti doporučil.

Když jsem se před léty léčil na deprese, psychiatrička mi dávala různé prášky, které mi tak nějak více méně pomáhaly. Ale co nedělala - neuměla mi pomoct najít důvod depresí. Teda trochu to zkoušela, ale bylo to k ničemu. Zanesení organismu toxiny sice způsobuje skleslou náladu až sklony k depresím, ale nebývá hlavním důvodem, ten bývá ještě někde jinde. Takže vita strava to může sice zlepšit, ale když se nenajde ten správný důvod tak je to také k ničemu, stejně jako všechny ty rady typu "dívej se do slunce, světlo pomáhá proti depresím" atd. Při depresích jsem si myslel že vím kde je důvod mých depresí - myslím že to si myslí každý. Nic se mi nedařilo a důvody neúspěchu a tím i depresí jsem viděl vně mne. Pak jsem začal chodit na XChat, kde jsem si začal s lidmi povídat, a často i o mých problémech. Někteří mi pomáhaly mne rozebrat dost důkladně - no a nakonec se z toho všeho sám vyklubal důvod depresí, kterým bylo manželství. Do té doby jsem si nebyl schopný připustit, že na mém manželství je něco špatného, neviděl jsem v něm důvod. Podvědomě jsem si ty důvody potlačoval a myslel si jak je mé manželství v pořádku. Teprve až mi cizí lidé pomohli otevřít očit tak jsem ty důvody začal vidět. Nakonec jsem se rozvedl a v mém životě nastal úplně zásadní obrat - vše se mi začalo dařit a už několik let jsem naprosto šťastný a spokojený (a konečně jsem našel i svou životní lásku a už to není ten vztah který jsem znal dosud, typu "zbyli jsme si").

Tím vším chci říct - snaž se o svých problémech hodně mluvit, nejlépe s úplně cizími lidmi které třeba ani v životě neuvidíš. Na to jsou výborné chaty (např. XChat.cz, ale myslím že je i slovenská varianta). Pokud se Ti zdá, že nevíš o žádném důvodu k depresím nebo si myslíš že víš, ale že se to nedá nijak řešit - to znamená jen to, že jsi nenašla ten pravý důvod. Protože až najdeš ten opravdu pravý důvod, tak pak najednou uvidíš i řešení toho důvodu a dojde k tomu správnému zlomu v životě k lepšímu. Psychiatři a antidepresiva jsou dobrá jen na krátkou dobu, jen aby to člověka udrželo tak nějak při smyslech a nezhroutil se z toho - ale důvod je třeba hledat, antidepresiva jsou jen malou berličkou.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: antidepresiva

Příspěvek od Vejmutovka »

Pando, to je sice hezký, ale pak ještě existuje taky kategorie jako je endogenní deprese, často dědičná, a to už je něco úplně jinýho.
Pinus strobus
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Veľká škoda, že je tak málo dobrých psychoterapeutov - práve v rodine riešime problém s novodiagnostikovanou schizofréniou u blízkej príbuznej, ktorá je hospitalizovaná a odmieta liečbu.
Pozrite si rozhovor o psychoterapii http://psych.fss.muni.cz/vybiral/storag ... Reflex.doc
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

Vejmutovka píše:Pando, to je sice hezký, ale pak ještě existuje taky kategorie jako je endogenní deprese, často dědičná, a to už je něco úplně jinýho.
Pojmy neznám tak jsem se díval po netu, ale nezdá se mi že by to tak bylo. Dědičnost tvoří jen malou část deprese, zdánlivě bezdůvodná deprese může být příznakem toxikace organismu nebo skrytého vnějšího důvodu který je člověku v té chvíli neznámý. Proto si stále myslím že ta analýza psychiky je nejlepším prostředkem k odstranění depresí + přidat vita stravu příp. detoxikace.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: antidepresiva

Příspěvek od Vejmutovka »

No on je problém, že léčba toho druhu deprese, který /podle tebe jen zdánlivě/ nemá příčinu tzv. detoxifikací, znamená vysadit léky a riskovat stavy jež detoxifikaci provází, což u opravdu nemocného člověka může být osudový risk. Co se týče vita stravy, ta zase tak zázračná není, alespoň v některých případech ne.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od RAWka »

Ja to mám tak nejak zmiešané všetko dokopy. Máme depresiu v rodine, som hypersenzitívna, melancholik a ešte k tomu aj introvert...dobrá kombinácia, čo?:D
Panda: nemysli si, že berem len lieky a nič viac. Ja som práveže začala najprv so psychoterapiou a až po nejakých 2 rokoch som začala s liekmi. A ešte doteraz som riešila svoje problémy u rôznych terapeutov, ale žiaden mi akosi "nevedel" pomôcť. A problémy preberám aj s kamošmi aj neznámymi... Niekedy jednoducho nastane porucha chémie v mozgu a nič iné ti nepomôže.
Reni: to mi je úprimne lúto, že sa táto nepríjemná choroba vyskytla u vás v rodine. Poznám vela schizofrenikov a je to smutný pohlad, keď vidíš, ako sa im všetko rúca a nemôžu žiť plnohodnotný život =((
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Rawka, no, chytilo to sesternicu a úplne odmieta liečbu. Tak za ňou chodím do nemocnice, smejeme sa, aj plačeme (psychiatrička sa čudovala, že prejavila city...). Ale ona na prvý pohľad nie je zmenená (svoje bludy nerozoberá s každým - je veľmi inteligentná, myslím, že to vie z veľkej časti ovládať a skrývať asi). Myslím, že pre ňu by práve mohol byť výborný psychoterapeut záchranou. Stalo sa tam dosť vecí, ktoré boli silne stresové a napomohli tomu celému. Ja ako odporca liekov to teda skôr vidím cez tú psychoterapiu a naprávať škody z minulosti.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od RAWka »

Reni: áno, schizofrenici väčšinou odmietajú liečbu, lebo sa cítia byť zdraví. Ale ver mi, že ak to nebude liečiť, tak sa to zhorší. Tam už len ťažko psychoterapie pomôžu. Je to velmi zákerná a ťažká psychická choroba.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

kdysi jsem mivala deprese,nejsilnejsi byly podzim/zima. zadne leky jsem nebrala,pac jako silnak prece vsechno vydrzim(anebo se zblaznim). pak jsem se seznamila s pustem,kvuli mym jinym zdr.problemum.Po prvnim delsi puste (16dni) zmizely i deprese.Pust me vsak naucil klicove veci naslouchat svemu telu,a tak jsem zjistila,ze pricinou mych depresi jsou 2 veci: muj organismus nedokaze vyloucit prebytek adrenalinu,ktery se tvori pri stresu a za 2.pokud jim jisty typ potravy zpusobuje to deprese tez. Takze kdyz citim,ze uz jsem naplnena,dam pust a veci se upravi. Jidlo jsem upravila tez a defacto jim inkriminovane potraviny jen zcela vyjimecne. jelikoz jsem mela pri pustech hodne casu,pidila jsem se po info ohledne psychiky a dosla k zaveru,ze zdroje p.nerovnovahy jsou v podstate 2. 1. nefunkcnost urciteho organu v tele -mechanicke poskozeni 2. oslabena funkcnost ci spise precitlivelost tohoktereho organu -neco jako softwarove poskozeni. osobne jsem presvedcena,ze k tomu aby ses dopidila v cem veci tvuj problem je treba pouzit vylucovaci metodu. osobne bych zvolila pust-zde ale budes muset zjistit jak s danymi leky. Urcite by ti poradila Partykova,minule rikala pribeh o chlapikovi co mel cukrovku a pri pustu bral leky ale snizoval jejich mnozstvi. Take si myslim,ze by ti urcite dobre poradili na nektere z pustovacich klinik v Rusku,kde maji bohate zkusenosti s pacienty s tvymi problemy a meli udajne dobre vysledky i se schizofreniky. osobne nezastavam nazor ,ze jen vitarianstvi je ta spravna cesta(pro osobne je to insiprace a vyberu si z toho jen to,co seme hodi a vyhovuje),protoze tim,ze nejsme vsichni stejni ,tak zrovna tve telo muze reagovat znacnym psychickym neklidem na urcitou potravinu (ovoce i zel),ze ji nedokaze dobre metabolitovat. V tomto ohledu by ti mohla byt prinosem Strnadelova,ktera ti el.akupunkturou dokaze vyselektovat potraviny,ktere by pro tebe mohly byt problemove. Neznam sice psychiatry ani psychology nnijak zvlast,ale moje zkusenosti s Mudry mi staci k tomu,aby byla skepticka i ba mozna jeste vice k teto vetvi Mudru. Taky si myslim,ze by v tvem pripade rozhodne nebylo od veci udelat si na tento problem rodinnou konstelaci(vybrat si nekoho o kom mas reference,ze to umi dobre vest).Ty ti tez mohou odkryt nekolik stripku ve skladacce (a to nekdy pomerne razantnim zpusobem).Pokud nevis ,kde se na tuto metodu ptat,zkus u sveho terapeuta,protoze tuto metodu pouzivaji i oni.Pokud by ti terapeut rekl,ze je to ptakovina,tak bych byla k jeho erudici velmi ostrazita.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Rawka, áno, chápem. Len sa to človeku ťažko prijíma, celá tá situácia. Na budúcu sobotu sa jej vydáva o dva roky mladšia sestra a celá rodina bude tam, na svadbe, len ona v nemocnici. Je jej to ľúto. Aj vraveli, že by jej dali priepustku, keby začala brať lieky, ale nezačala, a tak ju zrejme nebudú môcť pustiť. Je mi to celé ľúto. Človek cíti takú bezmocnosť.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

Renáta píše: Stalo sa tam dosť vecí, ktoré boli silne stresové a napomohli tomu celému. Ja ako odporca liekov to teda skôr vidím cez tú psychoterapiu a naprávať škody z minulosti.
schizofrenicka vubec byt nemusi, telo se muze takto pouze branit na vznikle stresove situace. Ja jsem kdysi prozivala velmi stresove obdobi z prace a rodinne situace, a kdyz jsem vidavala na verejnosti velke bile krysy,tak jsem si rekla,ze to asi nebude uplne OK :D Jeste jsem byla tak drza,ze jsem se okoli zeptala,zda tam fakt jsou a kdyz rekli,ze ne,tak mi bylo jasno :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

Renáta píše: Aj vraveli, že by jej dali priepustku, keby začala brať lieky, ale nezačala, a tak ju zrejme nebudú môcť pustiť. Je mi to celé ľúto. Človek cíti takú bezmocnosť.
a co kdyby leky vzala a pak je tajne vyplivla? vsici by byli spokojeni ,no ni?Nechci to zlehcovat,ale ja bych ty psychouse(mine Mudry)fakt neprecenovala.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Mária, jej bludy sú trošku iné, no nechcem to tu rozpisovať. Nie je schopná sa spýtať tak, ako ty - nepochybuje o nich.
No, rodinné konštelácie som radila aj ja - ale na oddelení sa s tým nezaoberajú, tak až potom po hospitalizácii, ktorá je nariadená súdnou cestou, lebo inak nebola vôbec ochotná sa ísť radiť so žiadnym odborníkom... No, nie je to dobré.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Mária, dnes už majú iné lieky - už ich vevypľuješ, ako mi vysvetľovala primárka - ihneď sa v ústach rozpúšťajú. Mohli by jej lieky dať aj nasilu, majú na to súdne rozhodnutie, ale nechcú to tak robiť, chvalabohu.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od RAWka »

Maria píše:Taky si myslim,ze by v tvem pripade rozhodne nebylo od veci udelat si na tento problem rodinnou konstelaci(vybrat si nekoho o kom mas reference,ze to umi dobre vest).
Myslíš rodinnú terapiu?
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

smankote, to je desivy.Nechtela bych se takoveto situace nikdy dostat. Nj nasadit prasky to umej a tim je pro ne vsechno hotovy.hruza. A z ceho prameni jejich jistota,ze to je opravdu mechanicke poskozeni a ne jen obrana organismu na pretizeni?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

RAWka píše:
Maria píše:Taky si myslim,ze by v tvem pripade rozhodne nebylo od veci udelat si na tento problem rodinnou konstelaci(vybrat si nekoho o kom mas reference,ze to umi dobre vest).
Myslíš rodinnú terapiu?
nevim co myslis pojmem rodinna terapie,mozna na slovensku to tak nazyvate.Zkusim neco pohledat co by ti osvetlilo co mam na mysli.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

http://www.brazda-s.eu/

zkus pro predstavu napr.tohle a klepni na rodinne konstelace. Tohle je sice excentricky manik,ale v RK si vede dost dobre.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Maria píše:A z ceho prameni jejich jistota,ze to je opravdu mechanicke poskozeni a ne jen obrana organismu na pretizeni?
No, sú tam určité signály, ktoré tomu nasvedčujú. Podľa mňa sa im nepodarí ju na liečbu presvedčiť a napokon jej ju podajú nasilu. Nebude to ale asi nanič, lebo po prepustení to aj tak prestane brať. Myslím, že treba fakt dobrého terapeuta, ktorému by dôverovala a dokázala by mu odhaliť svoje zranenia.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Aj na Slovensku sa to volá rodinné konštelácie, len je tu málo ľudí, ktorí to naozaj vedia robiť.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: antidepresiva

Příspěvek od awa »

Kdyby to bylo tak jednoduché a schizofrenie byla jen jedna, jakože není a spadá do toho velmi mnoho, tak bylo i snadné ji léčit. Jo, a všichni bychom asi dostali Nobelovku. Jsou typy schizofrenií, kdy bych delší půst nikdy nedoporučila a to tady říkám na základě letitých zkušenností s takovými pacienty, viděla jsem co s nimi dělá hladovka, dokonce i jednodenní. Deprese není totéž jako schizofrenie, i když to v důsledku může dopadnout stejně - sebevraždou. Nemyslím, že léky jsou ideální, nicméně mohou zachránit život, je otázkou zda je to pro toho člověka dobře. On si totiž svoje stavy v určitém momentu uvědomuje a jeho zoufalství je obrovské, protože tohle není rýma, která přejde. Taky tito lidé bývají v nějakém ohledu geniální nebo přinejmenším mimořádně inteligentní a zároveň citliví - což se dá v některých oborech využít. Před několika lety jsem si říkala, že kdybych měla to poznání, co dnes, tak bych mohla některým lidem pomoci, nicméně můj názor se upravil v tom, že to nejcennější co mohu dát je láskyplný přístup bez výčitek a podobných řečí. Dokud člověk sám nechce, tak můžu dělat co chci a příliš se nezmění. Ale pokud bude cítit, že má pořád hodnotu, je ceněn a milován, tak dřív nebo později se může objevit chuť svůj problém přijatelným způsobem řešit. On totiž ve skutečnosti bude vědět, kde je jádro, ale ne vždy je schopen a připraven. Nikdy jsem lidi s duševními chorobami nepodceňovala, mnozí jsou opravdu mimořádně chytří. Psychoterapie je účinná jen ve chvíli, kdy ten dotyčný sám chce a terapie ho podnítí k změnám. Víc bych nečekala a nedělala si iluze, psychické poruchy jsou dost složité, plně do vnitřního světa druhého nikdo nevidí.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

Pokud chces muzu se zeptat sveho znameho ,ktery ma v tehle oblasti dost prehled,koho by doporucil na Slovensku.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Mária, tak na takýchto "brázdov" by som si ja dala skôr pozor - nejako týchto odborníkov na všetko nemusím a neverím, že vedia pomôcť ľuďom, u ktorých sa fakt rozvinulo duševné ochorenie, skôr môžu byť nebezpeční. Ale ľuďom, ktorí nie sú psychicky chorí, len preťažení, vystresovaní atď, tam nemôžu napáchať asi škody.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

Renáta píše:Mária, tak na takýchto "brázdov" by som si ja dala skôr pozor - nejako týchto odborníkov na všetko nemusím a neverím, že vedia pomôcť ľuďom, u ktorých sa fakt rozvinulo duševné ochorenie, skôr môžu byť nebezpeční. Ale ľuďom, ktorí nie sú psychicky chorí, len preťažení, vystresovaní atď, tam nemôžu napáchať asi škody.
To urcite,ale princip RK neni v tom,ze se te nakej Brazda na neco pta ci s tebou cosi rozebira apod. On do RK vubec nezasahuje.Zasahuje jen tehdy pokud se zda,ze se ucastnici nemuzou dobrat priciny a ze by se tam tak mohlo sedet 10hodin nez by se na nu prislo. Tim,ze defacto se lidske situace opakuji se snazi polozenymi otazkami posunout dale. V RK zadny terapeut neni. Dokonce ani ten koho se RK tyka se ji neucastni ,jen deji prihlizi. Osobne jsem k necemu takovemu byla hodne skepticka,nez me kamoska presvedcila abych se na to sla podivat. Nebrala bych to jako samospasitelnou vec,ale jako doplnek k dalsim zpusobum odhalovani priciny problemu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Awi, presne. Tak akosi cítim i ja, že zaberá najmä terapia láskou a dotyky. A byť s človekom. Tak som povedala, ak ťa na svadbu nepustia, tak ťa tu nenecháme samu. Sobáš má byť ďaleko od Bratislavy a presne o tretej, keď začínajú návštevné hodiny. Tak si vôbec neviem predstaviť, že tam bude sedieť sama v nemocnici a myslieť na to, že všetci sme na svatbe. Ja teda určite pôjdem za ňou do špitála, veď nemusím byť na obrade. PMN sú skrátka v živote situácie, ktoré už nikdy nevrátiš späť a nie je jedno, ako sa v nich zachováš. Pokiaľ by šlo o mňa a moju sestru, tak by som tú svadbu odložila. PMN to mohol byť veľmi dobrý moment v hojení pošramotenej vzťahovej väzby v rodine.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Mária, chápem, ale i tak myslím, že RK, ak sa má použiť v prípade psychicky chorého človeka, by bolo fajn, aby ju viedol odborník. Nech to vie vyhodnotiť vo vzťahu k ďalšej liečbe.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

jeste poznamka k RK. Schizofrenikum bez ucasti psychterapeuta nikdo zodpovedny RK neudela.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: antidepresiva

Příspěvek od Marci »

Renato,uz jsem psala,ze nekteri psych. tuto metodu pouzivaji a jsou prekvapeni jeji uspesnosti.Musis proste hledat,nerikej ze na SK nemate nikoho.Vzdyt tuhle metodu vymyslel psychiatr.

tady je to kratce a dobre vysvetleno:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodinn%C3%A9_konstelace

tady jsem ti vyguglila psychiatry+psychology co delaji RK v praze
http://www.terapie.info/?goto=text&sekc ... VTR&lng=cz

a tady jsem ti nasla diplomku o RK
http://www.konstelace.info/diplomovapra ... likova.doc
Naposledy upravil(a) Marci dne sob kvě 30, 2009 20:56, celkem upraveno 2 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Mária, ja človeka na RK mám - psychologičku. Skôr mimo Bratislavu, keď bude RAWka hľadať, asi to môže byť problém.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: antidepresiva

Příspěvek od Vejmutovka »

To by mě zajímalo, jestli se Sylvie Plathová, Virginia Woolfová nebo třeba van Gogh zabili proto, že tehdy ještě neexistovaly Rodinné konstelace nebo internetové chaty, na kterých by si o své trýzni mohli s ostatními pokecat anebo proto, že na jejich psychickou nemoc v té době nebyly ty správné léky.
Tím nechci depresi ani schizofrenii nijak romantizovat, ta jména mě jen tak napadla. Taky tady nelobbuju za farmaceutický průmysl, jen mně přijde, že házet všechno do jednoho pytle svědčí akorát o neznalosti problému.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

Vejmutovka píše:To by mě zajímalo, jestli se Sylvie Plathová, Virginia Woolfová nebo třeba van Gogh zabili proto, že tehdy ještě neexistovaly Rodinné konstelace nebo internetové chaty, na kterých by si o své trýzni mohli s ostatními pokecat anebo proto, že na jejich psychickou nemoc v té době nebyly ty správné léky.
Tím nechci depresi ani schizofrenii nijak romantizovat, ta jména mě jen tak napadla. Taky tady nelobbuju za farmaceutický průmysl, jen mně přijde, že házet všechno do jednoho pytle svědčí akorát o neznalosti problému.
Něco se mi vybavuje ze školy, že ruští spisovatelé (jako Majakovský) často páchali sebevraždy z důvodu ztráty smyslu života, protože usoudili že k životu není žádný smysluplný důvod - nejspíš je k tomu vedlo přílišné přemýšlení a asi materialistický pohled na svět který tehdy v Rusku panoval ... Zřejmě by mu žádný psychoterapeut jeho důvody ani nemohl vyvrátit když byly jiné názory zakázané.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: antidepresiva

Příspěvek od Vejmutovka »

No důvodem k sebevraždě nebývá jen ztráta smyslu života, ale u deprese právě i nesmírné utrpení způsobené špatnou funkcí mozku. To utrpení může být tak nesnesitelné, že se dotyčný radši zabije. Těžko říct, jestli zrovna tento druh bolesti, často i fyzické, umí nějaký terapeut pacientovi "rozmluvit".
Pinus strobus
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: antidepresiva

Příspěvek od Renáta »

Vejmutovka, tak sa mi vybavuje, že dr. Breier, skvelý psychiater, v jednom z rozhovorov povedal, čosi také, že dobrá psychoterapia je niekedy lepšia ako celé balenie antidepresív. Asi netreba zatracovať ani jedno, ani druhé.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: antidepresiva

Příspěvek od Vejmutovka »

Já jsem se tu právě snažila zdůraznit, že co diagnóza to jiná forma léčby. Někomu stačí jen terapie, někdo potřebuje terapii i léky a někomu pomohou jen léky. A i kdyby se připustilo, že léků netřeba nikdy, protože nemoc vždy vyléčí správně zvolená terapie, tak než k tomu dojde, než se ten správný terapeut a přístup zabírající na konkrétního pacienta najde, což může trvat roky /anebo se taky nemusí najít nikdy/, tak do té doby to ten dotyčný musí nějak vydržet a to mu umožní právě antidepresiva. On si prostě nějakou farmakofóbii nemůže dovolit. Pro jedny antidepresiva představují tělu škodící jedy, pro druhé jsou vysvobozením z pekla. Takže ano, otevřená mysl a empatie jsou v zájmu o tuhle problematiku určitě namístě :)
Pinus strobus
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: antidepresiva

Příspěvek od Xion »

Ja som bol na projekte cchr (nejaka scientologia ci co) Psychiatria, kde ukazovali videa a dost vyrazne utocili na psychiatriu. Bol som aj na prednaske jedneho uja, ktory rozpraval, co vsetko sposobuju psychiatricke lieky na chemickej bazy. Maju vela nepriaznivych ucinkov a najhorsie je, ze vyvolavaju zavislost, ktorej sa velmi tazko zbavuje. Polozil som mu aj niekolko otazok osobne. Myslim si, ze vela negativnych psychickych stavov suvisi nielen z toxinmi ale aj z prekyselenim. To mi potvrdil. Napriklad propagoval aj pitie zeleneho jacmena alebo zeleninovych stiav na odkyslenie. Jeho cele dlhorocne studium je zamerane na zbavovani navyku na psychofarmatikach. Napisal dost dlhy zoznam knih, vacsina je v tvare "Ako sa bezpecne zbavit navyku na xy", kde xy je urcity druh rozsireneho psychofarmatika. Tu teoriu vysvetloval dost podrobne, a mal som pocit, ze to ma hlavu a patu. On tvrdil, ze jeho vysledky su velmi ucinne a pomohli zbavit velke mnozstvo ludi navyku na psychofarmatikach.

Samozrejme, mal s tym aj spojene predavanie nejakych bylinkovych preparatov, ci co to bolo, ale v zasade mozno by mohli byt tie knizky pre niekoho napomocne.

Program, na ktorom pracuje sa nazyva The Road Back, a tie knizky sa volaju How to get off psychiatric drugs safely. Ten chlapik sa vola Dr. James Harper. Nasiel som narychlo nejaky blog, necital som ho, ale urcite obsahuje nejake dalsie odkazy, tak keby to niekoho zaujimalo, moze si o tom najst viac, ako aj o praci toho doktora.
http://www.johnalexwood.com/2008/04/how ... afely.html

Mozno toto info niekomu pomoze...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

Nemáte zkušenosti s používáním třezalky jako antidepresiva? Kdysi jsem ji používal v tabletkách, teď jsem si na zkoušku natrhal trochu přírodní - jistě nejvíce "vita" varianta antidepresiv. Běžně se doporučuje forma čaje - ale co příma konzumace? Nejlépe žvýkání, bude mít také požadovaný účinek?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Panda »

Je to skvělá věc, že teď v tomto letním období si může člověk zajít kousek za paneláky a natrhat si hromady přírodního antidepresiva (třezalka tečkovaná). Kvůli pracovnímu stesu se teď musím trochu dopovat a na to je čaj z třezalky úplně perfektní. Nějakou jsem si nechal i usušit, ale připadá mi že čerstvá je mnohem silnější a zabere už během jedné až dvou hodin.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: antidepresiva

Příspěvek od Standa K. »

Panda píše:Nemáte zkušenosti s používáním třezalky jako antidepresiva? Kdysi jsem ji používal v tabletkách, teď jsem si na zkoušku natrhal trochu přírodní - jistě nejvíce "vita" varianta antidepresiv. Běžně se doporučuje forma čaje - ale co příma konzumace? Nejlépe žvýkání, bude mít také požadovaný účinek?
Maria Treben propagovala používání bylinek ideálně za syrova, sušený jako "z nouze"
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: antidepresiva

Příspěvek od Rawbiker »

Mozno to bude zniet divne ale mne raw food depresie paradoxne zhorsuje.Aj ked mam za sebou dlhe niekolkomesacne vita obdobia,vzdy zas sklznem k varactvu co sa hned prejavi zlepsenim mojho psychickeho stavu.Chut vareneho jedla mi proste zlepsuje naladu a dalsi problem je ten,ze po dlhsom vita obdobi rapidne schudnem aj ked jem vela kalorickej stravy, comu je asi na pricine preve ta depka.Trpim vraj stredne tazkou depresivnou poruchou,samozrejme Mudr. mi predpisali silne AD ale nikdy som ich nebral.Snazim sa to prekonat pomocou sportu aj ked ma casto trapi taka chronicka unava,ze ledva vstanem z postele.Inak by bolo vsetko o.k.,krvny obraz po pol roku na 100 percent raw mam bez chyby len ta hlava keby tak fungovala ako ma mohol byt zo mna stastny zdravy vitarian :(
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: antidepresiva

Příspěvek od Xion »

Rawbiker píše:Mozno to bude zniet divne ale mne raw food depresie paradoxne zhorsuje.Aj ked mam za sebou dlhe niekolkomesacne vita obdobia,vzdy zas sklznem k varactvu co sa hned prejavi zlepsenim mojho psychickeho stavu.Chut vareneho jedla mi proste zlepsuje naladu a dalsi problem je ten,ze po dlhsom vita obdobi rapidne schudnem aj ked jem vela kalorickej stravy, comu je asi na pricine preve ta depka.Trpim vraj stredne tazkou depresivnou poruchou,samozrejme Mudr. mi predpisali silne AD ale nikdy som ich nebral.Snazim sa to prekonat pomocou sportu aj ked ma casto trapi taka chronicka unava,ze ledva vstanem z postele.Inak by bolo vsetko o.k.,krvny obraz po pol roku na 100 percent raw mam bez chyby len ta hlava keby tak fungovala ako ma mohol byt zo mna stastny zdravy vitarian :(
Si si isty, ze nemas nejakeho parazita? Skusal si namiesto sportu zaradit ucinne cvicenia, ktore davaju cloveka dohromady telesne, psychicky i duchovne? (odporucam joga+powerjoga) Meral si si PH moci? Si si isty, ze tvoje telo je odkyselene?
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: antidepresiva

Příspěvek od Rawbiker »

Nedavno som lezal tyzden v spitali,robili mi vsemozne vysetrenia.Nasli mi len,ze som prekonal boreliozu.Neviem ci to moze mat az taky vplyv na moj stav ale casto mi je fakt dost spatne.Dnes napriklad vobec nevladzem stat na nohach som ospaly a bledy ako stena,bolia ma vsetky svaly.Niekedy je to lepsie, minuly tyzden som bol schopny 4 hod. bicyklovat a potom este pol dna behat s kosackou po zahrade ale vacsinu dni v roku ma trapi hrozna chronicka unava,bez ohladu na to ci jem raw alebo varene.
Odpovědět