Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od awa »

Budu tady citovat z knihy Zelená pro život od Boutenko, jako zdroj je to nejsrozumitelnější.Tohle téma má své opodstatnění-vysvětluje, proč někteří mohou trpět nedostatkem řady B, potažmo špatnou produkcí B12. Bohužel je to i můj připad (krevní testy). Narazila jsem na to při hledání informací k mé dlouholeté chorobě a celkem mě vyděsilo, že mám šest chorob, tedy teď už jen pět a jak to spolu souviselo. Proto nedokázu být bez zelených bylin a jsou pro mě nenahraditelné. Asi nemusím zdůrazňovat, že to bez nich nejde ani u zdravých jedinců.

Nízká hladina kyseliny chlorovodíkové v žaludku
Všichni jsme slyšeli o přebytečné žaludeční kyselině a pálení žáhy, ale co o stavu na opačném konci spektra, nízké hladině žaludeční kyseliny?
Nedostatek HCl se podílí na nekvalitním trávení, předčasném stárnutí, potravinové citlivosti, nutriční deficienci, bakteriálním přerůstání, kvasinkové infekci, slabých vlasech, kůži a nehtech a celé řadě dalších podmínek.
Kdo dostane hypochlorhydrii?
Přibližně od 35 věku většina lidí začíná vylučovat méně žaludečních kyselin (ale to je obecné, i děti to mohou mít). V době, kdy lidé dosáhnou svých 50 let, mnoho nutričně orientovaných lékařů odhaduje, že více než 50% jejich pacientů má nízkou hladinu žaludeční kyseliny, nazývanou hypochlorhydrie. Lidé s anamnézou Helicobacter pylori (bakterie podílející se na žaludeční vředech) nebo kteří používají léky dlouhé období, mají velkou pravděpodobnost, že mají hypochlorhydrii.
Proč je žaludeční kyseliny zapotřebí?
Bez žaludeční kyseliny nemůžeme trávit a vstřebávat bílkoviny, které jíme.To je proto, že žaludeční kyseliny musí vyrobit enzym nazývaný pepsin, který rozkládá bílkoviny. Tuky a sacharidy také spoléhají na žaludeční kyseliny. Žaludeční kyseliny uvolňují sekretin, díky němu může slinivka produkovat enzymy, které tráví tuky (lipázy), bílkoviny (proteázy) a sacharidy (amyláza).
Žaludeční kyseliny pomáhájí udržet trávicí trakt sterilní, zabraňují přemnožení bakterií a kvasinek a také vstupu parazitů přes trávicí trakt. Nízká hladina žaludeční kyseliny může vést k přemnožení bakterií nebo kvasinek Candida apod.
Žaludeční kyseliny umožňují vstřebávat řádně živiny, včetně železa.

Onemocnění, které souvisí s hypochlorhydrií
Akné
Anémie
Autoimunitní choroby
Ekzémy
Potravinová alergie a citlivost
Tyreoiditida
Syndrom dráždivého tračníku (IBS)
Osteoporóza
Růžovka
Lupénka
Revmatoidní artritida
Střevní srůsty v tenkém střevě
Candida
Vitiligo
Adrenální únava
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Já, šimpíci (a gorily (20% stravy)si taky myslíme že zelené je důležité
Každopádně je informativnost toho článku tak nějak mimo, píše se tam co ten vědecký bázev znamená, kdo tím může trpět a jak se to projevuje ale nás spíš zajímá vznik, příčina..
A co má nízká hladina žaludeční kyseliny společného s B12, který se vytváří i vstřebává na konci tenkého střeva ?
Napadlo mě, nevatváří se v žaludku méně žaludeční kyseliny kvůli už tak hodně acidické potravě většiny lidí ? Že by teoreticky mohlo PH v žaludku stoupnout až na takovou úroveň že by to stěny nemusely unést
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od awa »

Odpověď:
Sníží-li se tedy produkce a koncentrace HCl, změní se pH a spousta enzymů „usne“. V těle pak začínají vznikat a usazovat se látky, které tam normálně nepatří, a to je začátek konce.
Je-li v těle dostatek vody a dostatek HCl, převládají v nás „hodné bakterie“ a máme tudíž k dispozici sadu přírodních vitamínů B, samozřejmě včetně B12. Při nedostatku vody a HCl v nás převezmou vládu bakterie patogenního typu, jejichž úkolem není tvořit, ale odbourávat a likvidovat; následně nejsou k dispozici ani vitamíny řady B, ani intrinzický faktor. Správný objem vody v těle + objem a koncentrace kyseliny chlorovodíkové + množství a vzájemný poměr těch maličkých životů v zažívacím ústrojí, to jsou faktory doslova určující délku našeho života.
Selhání začíná vždy těmi 80% v intestinálním systému, krátce poté, co výrazně poklesla hladina vody v těle a úplně skončila produkce žaludeční kyseliny. Pak začnou hynout „hodné bakterie“ a bujet patogeny, čímž se z nejmasivnější části našeho imunitního systému stává smetiště měnicí se v mnoha trilionovou armádu která nás likviduje zevnitř. Zbývajících sotva 20% imunitního systému se snaží, seč může, ale bez podpory podstatné části časem zkolabuje.
Hlavní důvod ztráty schopnosti metabolizovat vitamíny je prostý. Na počátku celé řetězové reakce je pokles až výpadek tvorby HCl, zapříčiněný převážně stresem a nepřirozeným potlačování tzv. „Fight-or-Flee response“ (reflexní reakcí „bojuj nebo uteč“). Za stres si může každý sám, díky „brýlím“ skrze něž si „překládá“ okolní dění.
Stres tedy vede k „Fight-or-Flee“, což je z pradávných dob zděděná automatická reakce na skutečné nebo domnělé nebezpečí či ohrožení. Poté, co se rozběhne, začne v těle probíhat děsivou rychlostí ohromná spousta akcí. První z nich je okamžité zastavení trávících procesů, včetně zastavení produkce HCl, poté se do těla naplaví „bojové hormony“ a cukry, aby se člověk zachránil buď bojem,.
Nemůže-li současný člověk s ohledem na zákony a etiketu společnosti bojovat (např. zmlátit nervujícího nadřízeného či utéct ze zaměstnání), vaří se to v něm a v těle se začne odvíjet kaskáda akcí, které mají vyloženě zničující důsledky. Bez zmíněné fyzické akce trvá odplavení hormonů a cukrů z krve čtyři až pět dní. Přemýšlením v následných dnech nad tím, co a jak člověk mohl za této situace udělat lépe, se poškození zdraví prohlubuje ještě více, neboť nevyužité „bojové látky“ se usazují v těle, a tím trvale mění biochemické pochody.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Tak teď už chápu to s těmi B vitamíny..
Ale že nedostatečné vytváření žaludeční kyseliny vzniká jen stresem ? Když tu kyselinu tvoří buňky v žaludku, není to třeba i tím že něco blokuje jejich kontakt s látkami které buňkám dávají informace aby vytvářely kyselinu (hystamin, acesylcholin a gastrin) ? Hlavně gastrin, ten nejenže vyvolává sekreci hystaminu H2 pro vytvážení žaludeční kyseliny, ale taky se podílí na tvorbě pepsinu..
Tvorbu gastrinu podporuje přítomnost amino kyselin, protože potřebuješ to zelené, je mnoho bohatší na amino než ovoce..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Sweetie »

hm a tak ja budu pokracovat ve fruitarianskem koutku
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Selma »

Jj, jsem si to o tomto jaře potvrdila taky, že mi to špatně tráví skrze mou snahu nebýt překyselená. Po zelených jarních bylinách se mi ztratil ekzém a tmavý povlak kořene jazyka svědčící o přetížení jater. Také jsem nabyla dojmu, že mnohem lépe trávím, hlavně tuky a zdůvodňovala jsem si to tím, že jsem měla zřejmě slabé žaludeční kyseliny. No ale pokračovalo to dále, až do naprostého překyselení, díky nevhodné stravě, kdy mi během spánku žaludeční kyseliny naleptaly hrdlo, takže to vypadalo jako angína. Ještě pořád mám "horký" jícen. Biochemie je na mně moc složitá, ale si myslím, že pro praktické užití postačí sledovat "vnitřní" teplotu těla. Pocit tepla až pálení je už moc kyselo a chlad zase málo kyselo. Nakonec kyselina je vlastně teplo ... H2SO4 dva vodíky a čtyři kyslíky spojené jednou sírou je hodně horká kombinace, naproti tomu NaCl jsou dva chladné minerály například. Chemici omluví mou laickou úvahu :)
Když člověk uvede svoje tělo do pozice, kdy ho nikde nic netlačí a zavře oči, tak pokud je v rovnováze tak má pocit, že jeho tělo naprosto splývá s okolním prostorem ... který je v různých ročních obdobích i různě kyselý-zásaditý-teplý-studený.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od awa »

PMN by ovoce mohlo stačit, jenže naprosto jiné kvality, ne to, které jí většina z nás-to supermarketové. Hodně z něj vnímám jako hluché a leckdy i pozměněné cukrováním, fungicidy apod. O bio z Argentiny aspol. si myslím své, jako o existenci bio banánů nebo ovozelu z Polabí, kde jsou několik let nadlimitní hodnoty v půdě pro hnojiva.
Věřím bylinám, co si sama vyberu a naškubu a zdrojům, kde znám majitele a přístup k pěstování. Proto si myslím, že někdo může být klidně trvale čistý fruit v Čechách, usiluje-li o to a má-li vhodné zdroje a podmínky, jinak to vidím dlouhodobě jako problematické, jak živinově, energeticky a čistotou zdroje.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od awa »

HCl jsem tady nevybrala jako označení viníka, je to pouze důsledek a jeden ze signálů těla, že nejsme v optimu a že i velmi kvalitní strava nemusí stačit ve chvíli, kdy z různých důvodů neumíme pracovat se svým stresem. Spíš jsem to pojala jako seznámení s vnitřními procesy v těle a souvislostmi, možnými trávicí obtížemi a možnostmi, že ne každému se na vita může dařit dobře a co je třeba doladit. Samozřejmě, že existujíi chemické preparáty jak zvýšit produkci HCl, ale kdo je upřímný sám k sobě, tak cítí že je to tak mimo, neodstraní to možné příčiny.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od epony »

velmi zaujímavé vlákno..ked sa pozriem triezvym pohladom na ludí okolo mna, sú velmi podraždení a vystresovaní. Najhoršie na tom je, že im to ani moc neprekáža, berú to ako klasický sprievodny jav dnešneho lifestylu.. :? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Rozhodně bych nedával syrovou stravu jako definitivního viníka toho že se netvoří dostatek HCl v žaludku, pochybuju že jen to, že jíme syrovou stravu může vést k redukci tvorby HCl. Když je ve stravě dostatek aminokyelin, což sou bílkoviny, to jest až 50 gramů denně, mělo by se jí tvořit dost..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od awa »

Fuujin píše:Rozhodně bych nedával syrovou stravu jako definitivního viníka toho že se netvoří dostatek HCl v žaludku, pochybuju že jen to, že jíme syrovou stravu může vést k redukci tvorby HCl. Když je ve stravě dostatek aminokyelin, což sou bílkoviny, to jest až 50 gramů denně, mělo by se jí tvořit dost..
:?: Nějak nechápu, kde jsi na to přišel. PMN čteš nepozorně, žádné takové tvrzení, že syrová strava vede k redukci tvorby HCl tu není.
Co se týká nedostatku: záleží na tom s čím člověk do vita naskočil, jaký byl jeho kapitál při vstupu. Také ne všichni jsou tu vita v plném rozsahu a ani vitarián nemusí vždy umět dobře kompenzovat vnitřní stres v celém jeho spektru. Takže proto tu popisuju takový stav. Kdyby všechna tvrzení, která se napíšou, byla pravdivá v celém svém rozsahu a pro všechny aplikovatelná, bylo by to prima, ale tak to nefunguje, o čemž svědčí praxe. To by už totiž dávno existovaly i léky na nevylečitelné choroby apod. V základu terie in vitro to tak funguje, ale jednotlivě s mnoha proměnlivými a vstupy, které jsou pro život běžné, nikoliv.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Jsi psala něco že syrová strava nemusí být pro každého, vypadalo tjako poukaz na problémy s málo hcl
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od awa »

Fuujin píše:Jsi psala něco že syrová strava nemusí být pro každého, vypadalo tjako poukaz na problémy s málo hcl
Ne, v tom smyslu to nebylo míněno. Psala jsem, že vnitřní prostředí nemusí být v pořádku a dokud se to nesrovná a nevyladí vhodnými potravinami, tak to může způsobovat trávicí potíže i při syrovce (nadýmání, bolesti břicha, těžkost, křeče, střevní potíže, bolení hlavy...). Proto jsem psala, že je třeba brát v potaz možná omezení, která jsou dočasná, rozhodně ne celoživotní, žaludeční prostředí regeneruje rychle a nezapomínat dávat tělu prostředky k regeneraci. V celém tomhle vlákně mi šlo o to, rozšířit obzory a ukázat souvislosti a připomemout nezastupitelnost živého zeleného bejlí apod.
Chápu tvoje postoje, na některé věci chce čas a zkušennosti, než se člověk naučí chápat v širším kontextu.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Aha, promiň, už to chápu

Já myslim že nedostatek HCl by mohl být způsobený tím jak přicházejí (teplem) poškozené bílkoviny a třeba právě spouštěči tvorby HCl jako gastrin neví co s nima..
Akorát nevim zatim přesně jak sou ty bílkoviny poškozené takže je to spíš pohádkovej nápad
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

awa dík za dobrý článek, ani jsem nevěděl že tohle existuje a jak vidím tak se mě to týká až moc. Další důvod k delšímu ozdravnému půstíku.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od mira »

Trochu česneku a mořské soli a trávím efektivněji.
Ale každému by to asi nesedlo. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

mira píše:Trochu česneku a mořské soli a trávím efektivněji.
Ale každému by to asi nesedlo. :)
Prima nápad ... jen by to chtělo vypustit tu sůl a česnek aby to víc neškodilo než pomáhalo. :-)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Oriana »

Vím že mnoho soli škodí, ale proč zavrhovat i malé množství ? Proč se dává býložravcům lízat sůl ? Můžete mi to , prosím Vás, vysvětlit ? ( Asi jsem v knížkách špatně četla).
dvdmchl

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od dvdmchl »

Sůl je přítomná skoro ve všem, záleží na složení půdy. Např. celer je jejím dobrým zdrojem. Bez soli to nejde. Ale moc soli škodí.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

Oriana píše:Vím že mnoho soli škodí, ale proč zavrhovat i malé množství ? Proč se dává býložravcům lízat sůl ? Můžete mi to , prosím Vás, vysvětlit ? ( Asi jsem v knížkách špatně četla).
Sůl je k životu potřeba - udržuje vodu v těle (osmóza) a umožňuje fungování ledvin. Ale - v běžné stravě bývá soli nadbytek i když se nepřisoluje. U vita stravy si nejsem jistý zda je přísun přiměřený, spíš se jen domnívám že ano.

K soli býložravců je tady vysvětlení (http://old.mendelu.cz/~ldf/studium/den/txt/mysl145.htm):

Kromě jadrných a objemných krmiv je zvěři podávána také sůl v různé úpravě. Sůl je minerálním krmivem a v organismu zvířete slouží jako zdroj sodíku.

V organismu je veškerý rozpustný draslík a sodík v krmivu vstřebáván v trávicím traktu. Draslík je v tkáních živočišného organismu uložen především v buňkách, zatímco sodík je obsažen hlavně v mezibuněčných tekutinách. Oba prvky zastávají v organismu řadu funkcí a navzájem mají převážně antagonistický vztah.

Sušina travních porostů obsahuje při racionální výživě rostlin 2,0 – 2,5 % draslíku, přičemž zvířatům by stačil obsah zhruba poloviční. Při přijmu krmiv přehnojených draselnými hnojivy přesáhne koncentrace draslíku v sušině i 5 %. Nadbytek draslíku při současném nedostatečném přísunu sodíku zvířatům škodí. Proto je vhodné, přidávat zvěři sůl, a to zejména v období vegetace, kdy je jeho nedostatek největší.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Oriana »

Dík za vyčerpávající odpovědi. Jste prostě úžasní.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Sůl, NaCl jsou prvky Chlor a Sodík a ty jsou oba v zelenolisté zelenině jako např kapusta, saláty atp.. Takže divoká zvěř dostává svou sůl prakticky z listů/trávy/whatever green stuff
To dávání soli lidmi je tak nějak domyšlené, v volné přírodě zvířata nemají možnost lízat kameny soli přirozeně
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od hofikos »

Já trochu přisoluji, zdá se mi to prospěšný - konec konců i Walker snad psal, že trocha soli je potřebná pro správnou činnost ledvin
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

Zpět k hypochlorhydri - výše uvedené sice mnohé vysvětluje (i když stres si myslím že bude jen část příčiny a že asi jsou ještě nějaké další), jenže si neumím z toho představit co to vlastně znamená v praxi, co změnit a jak proti tomu bojovat? Vím že mám k tomu silné předpoklady i projevy, jenže co dál - zmírnit stres, o to se samozřejmě snažím i bez toho, ale víc to asi těžko půjde. No a co dál, nevíte nějaké další rady co vlastně s tím dál?
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

greens možná.. nevím
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Selma »

Fuujin píše:Sůl, NaCl jsou prvky Chlor a Sodík a ty jsou oba v zelenolisté zelenině jako např kapusta, saláty atp.. Takže divoká zvěř dostává svou sůl prakticky z listů/trávy/whatever green stuff
To dávání soli lidmi je tak nějak domyšlené, v volné přírodě zvířata nemají možnost lízat kameny soli přirozeně
V opravdu volné přírodě zvířata tu příležitost mají a dělají to. Chodí lízat sůl do všelijakých jeskyní, na místa kde hornina není pokrytá humózní vrstvou, pijí vodu z pramenů s vysokým obsahem minerálů a tak. Takových lokalit je u nás málo a čím dál méně a proto se naší vysoké zvěři, která tu navíc byla vysazena uměle musí sůl donášet. Problém se solí se ale spíš týká té rafinované.
Eva

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Eva »

Awa: A kde se v textu píše o souvislosti hypochlorhydrie s jezením zeleného? Nějak mně potřeba jíst zelené z článků nevyplývá. Můžeš mě případně nasměrovat na místo, kde jsem to přehlédla? Nebo proč o tom na začátku píšeš?
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Fuujin »

Mám pocit že to bylo s těmi solemi a sodík i chlor sou v greens
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
vitaenergy
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 20, 2009 11:03

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od vitaenergy »

Zajímalo by mě, jestli je také špatné, když mám trvle sníženou kyselinu chlorovodíkovou pilulkami Helicid. Ten užívám, kvůli nedovírání žaludečního svalu a tudíž problémům s pálením žáhy a kašlem... Jde o to, že hledám jakoukoliv souvislost k mým problémům s bolestma svalů, opotřebováním kloubů a v poslední době nedostatku energie. Helicid užívám od cca 22let.

Od cca 25let mám problémy s klouby(po prodělané viroze) a od 26let(před půl rokem po prodělané viroze) bolesti svalů. Již půl roku jsem z velké části na vita. Ustálilo se to na ranní ovocné šťávě, poté ovocný salát,oběd klasika z jídelny a večeře zeleninová šťáva a zeleninový salát. Do salátů dávám lžíci řepkového nebo slunečnicového(extravirgin oleje).
Zhruba 2x týdně homogenizované lískové ořechy, para ořech, mandle, černý sezam,dýňové semínka, to vše na pastu s trochou medu.

Cca poslední měsíc na sobě vidím nedostatek energie například při cvičení.
Vita zpočátku mé bolesti zmírnila, ale stále se cítím "chřipkově" poslední měsíc více.
Lékaři kromě opotřebovaných kloubů na nic nepřišli.
Napadá někoho co je špatně?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od tristazmista »

vynech orechy, vynech obed z jidelny, to je spatne :) vic me nenapada
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
vitaenergy
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 20, 2009 11:03

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od vitaenergy »

A z čeho budu čerpat vápník, hořčík, bílkoviny pro správnou funkci svalů a kostí? Už tak je to co jím málo energeticky vydatné...
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od tristazmista »

vitaenergy píše:A z čeho budu čerpat vápník, hořčík, bílkoviny pro správnou funkci svalů a kostí? Už tak je to co jím málo energeticky vydatné...
z ovoce a zeleniny, zelenina je nejbohatsi strava na mineraly a vitaminy v pomeru ke zkonzumovanym kaloriim. Tzn v 500 kaloriich zkonzumovane zeleniny je mnohem vice mineralu a vitaminu a aminokyselin nez v 500 kaloriich orisku...
Ovoce je druhe nejbohatsi na min a vit...

Pokud budes jist dostatek ovoce a zeleniny, budes mit vseho dost. Pokud budes jist varene a hodne orisku, deficity se muzou objevit, navic konzumace varenych potravin a tucnych orechu brzdi uzdravovani organismu, pac vynakladas mnohem vic energie na traveni :/

pri konzumaci vyhradne ovoce a zeleniny vydava telo asi 20 procent celkove energie na traveni, 10 procent si vezme mozek a 20 pr dalsi organy nesouvisejici s travenim, 50 pak zbyva pro pohyb a leceni. Pri konzumaci vareneho a tucneho jidla je tento pomer uz 40-50 na traveni. Pri prezirani a slavnostnich hostinach tento pomer muze jit az na 70 procent celkove energie na traveni, to uz po jidle nasleduje jen valeni na gauci a spanek :D

Pokud ti ovoce nedoda dostatek energie, zkus jist vice a nebo zkus ovocne stavy.

Snad to na vysvetleni pomohlo :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
vitaenergy
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 20, 2009 11:03

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od vitaenergy »

Dobře. Ale ovoce a zelenina jsou pouze sacharidy. A jelikož se mi bílkoviny v syrové formě příčí(maso, vejce), musím bílkoviny doplňovat vařenou stravou, nemyslíš? Pokud vím, tak pro správnou stavbu svalů, kostí a kloubů jsou bílkoviny potřeba. Proto jím k obědu pokrmy na bázi vařeného masa.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Marci »

A coz takhle ziskat kompletni bilkovinu ,ale rostlinneho puvodu z kombinace obiloviny a lusteniny(ji se oboje naraz)? :wink: Navic je pro telo plne vyuzitelna a nespotrebuje na traveni tolik energie a to nemluvim o masu,ktere hnije ve strevech 48 h.(i ja si maso parkrat za rok dam,vetsinou rybu :wink: )Jeste poznamecka,pri stepeni masa vznika v tele amoniak,ktery musi ledviny prepumpovat,chudery jedny.

Neco mi rika,ze i orisky maji bilkovinu,ale nejsem si jista.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od tristazmista »

vitaenergy píše:Dobře. Ale ovoce a zelenina jsou pouze sacharidy. A jelikož se mi bílkoviny v syrové formě příčí(maso, vejce), musím bílkoviny doplňovat vařenou stravou, nemyslíš? Pokud vím, tak pro správnou stavbu svalů, kostí a kloubů jsou bílkoviny potřeba. Proto jím k obědu pokrmy na bázi vařeného masa.

ja si to uz nemyslim, ale kdysi sem si to samozrejme myslel :)

ovoce v kombinaci se zeleninou poskytuji vice aminokyselin na jednu kalorii nez materske mleko, na kterem dite znasobuje svoji vahu, roste mu mozek, svaly, kosti, organy, vyviji se nervova soustava...

opravdu dobre stranky kde zjistis co ovoce a zelenina obsahuje jsou napr http://www.fitday.com nebo http://www.nutridiary.com

dost clanku o strave najdes take v prvnim ceskem magazinu o zdrave strave http://www.freshmagazin.cz/clanky/
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

vitaenergy píše:Dobře. Ale ovoce a zelenina jsou pouze sacharidy. A jelikož se mi bílkoviny v syrové formě příčí(maso, vejce), musím bílkoviny doplňovat vařenou stravou, nemyslíš? Pokud vím, tak pro správnou stavbu svalů, kostí a kloubů jsou bílkoviny potřeba. Proto jím k obědu pokrmy na bázi vařeného masa.
O bílkovinách a aminokyselinách pojednává článek na Vitariánu: http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003122105 ... namísto živočišných bílkovin je lepším zdrojem aminokyselin zelenolistá zelenina.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od RadkaS »

vitaenergy píše:Dobře. Ale ovoce a zelenina jsou pouze sacharidy. A jelikož se mi bílkoviny v syrové formě příčí(maso, vejce), musím bílkoviny doplňovat vařenou stravou, nemyslíš? Pokud vím, tak pro správnou stavbu svalů, kostí a kloubů jsou bílkoviny potřeba. Proto jím k obědu pokrmy na bázi vařeného masa.
To jsou strasny nesmysli, co tu pises. Ja jsem na ovoci a zelenine 15 let, je mi 32 a bilkoviny mam uplne v norme. Zkus si tady nejdriv najit nejaky clanky a diskuse, urcite je neco i hned na uvodni strance.
vitaenergy
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 20, 2009 11:03

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od vitaenergy »

Ok, nekolik clanku jsem precetl, ale tento stary z roku 2004 ne. Diky za odpoved. Ale jinac bych byl rad, kdyby se jeste mohla Awa(nebo nekdo jiny)vyjadrit k me predchozi otazce na Helicid.. Vypada to ze to ma nastudovany, kdyz zalozila toto tema...
nowal
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 26, 2010 21:14

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od nowal »

Dulezite info ktere jinde tezko budete hledat(tyka se i tech co si mysli ze (zatim) s HCL problem nemaji!!!...:

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=5&t=790
a
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1631
wOGOO

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od wOGOO »

A proč nebrat přímo naředěnou HCl? Žaludek to snese v pohodě?
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Xion »

wOGOO píše:A proč nebrat přímo naředěnou HCl? Žaludek to snese v pohodě?
Znesie, ked zdvihas davku opatrne, najhorsie co sa ti moze stat je, ze ti prijde nevolno. Vtedy musis davku znizit tak, aby ti nevolno nebolo a to je optimalna hodnota HCL.
Dodavanie HCL vsak neriesi samotny problem nizkej produkcie HCL, vacsinou je to kvoli emocnym stavom, ktore rozladia travenie a zablokuju energiu v zaludku tak, ze sliznica straca schopnost tvorit tuto kyselinu. Kluc teda lezi v tom vyriesit si osobne problemy, ktore viedli k tym emocnym stavom, a pokial budes len hltat HCL, je to vlastne dozivotna pilulka, ktora ti vzdy nachvilu ulavi, navyse dost otravna, pretoze je rozdiel zhltnut pilulku alebo serkat sa s riedenim HCL a pit ju pocas jedla. Prave pri hltani piluliek, ktore nachvilu ulavia, clovek straca motivaciu riesit samotny koren problemu v psychike, emociach a poznani, takze prinos to ma pre tie osobnosti, ktore su si vedome, kde lezi kluc a ze ide len o pomocku, ktora im vyrazne skrati cas regeneracie popri rieseni korenov problemu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

Xion píše:....alebo serkat sa s riedenim HCL a pit ju pocas jedla....
...podobné jako když se dostane do krku něco zvratků, HCL pak pěkně pálí. Fuj. Teprve až žaludek je na HCL stavěný, dříve ne.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Xion »

Panda píše:
Xion píše:....alebo serkat sa s riedenim HCL a pit ju pocas jedla....
...podobné jako když se dostane do krku něco zvratků, HCL pak pěkně pálí. Fuj. Teprve až žaludek je na HCL stavěný, dříve ne.
Osobne som to este nechutnal, ale myslim, ze nie HCL pali. V takej nizkej koncentracii ti nic nestihne rozleptat, to skor traviace enzymi.
Ja HCL nezavrhujem, mudrost spociva v tom, vediet ju spravne vyuzit, napriklad beries ju kratkodobo a sledujes, nakolko sa ti zlepsi travenie. Ked o dost, potom je jasne, ze vela problemov je sposobenych nedostatkom kyseliny a zamerias sa na jej obnovu. Ked sa ti nic nezlepsi, potom vies, ze problemy niesu sposobene nedostatocnym vylucovanim HCL a treba hladat inde.
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od andy »

Máte vyjma nedostatku kyseliny chlorovodíkové někdo i zkušenost s jejím nadbytkem - jak je možno jej (kromě pálení žáhy) poznat? Případně když člověk HCl dodává, jak pozná, že dávku přehnal?
michalek

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od michalek »

Take by mě zajimala tato otazka jak zjistím že už mám dost HCL A kdy už nemusím dodávat do žaludku naředěnou HCL???Děkuji všem za odpověd.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Panda »

Dodáváním HCl se snižuje vlastní sekrece organismu. Jen se tím odstraňují následky, ale nic se tím neléčí, spíš naopak se funkce utlumuje, protože organismus zleniví. Vylučuje jen pokud vidí že je HCl potřeba. Je úspěšnější vylučování HCl naopak trénovat používáním dráždidel jako např. koření, tím se dá léčit. Ale stojí pak za zváženou proč organismus nedostatečně vylučuje - např. protože člověk jí ve stresu narychlo. Takže ani léčba trénováním není dostatečná, pokud se nehledá příčina, je třeba jít po příčině - a ta je v psychické oblasti.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od rudo »

poznam ludi s nesmierne zvysenym vylucovanim HCl, mali sme aj v rodine, tie najtazsie pripady "riesili" dochtori tak ze nejakou specialnou operaciou rozlozenou na fazy pocas rokov postupne presekavali alebo odsekovali vyvody HCl do zaludku (ale teda neviem kam to potom tieklo)
Tito ludia boli na striktnej bezkorenej strave, to najdietnejsie co medicina ponukala a produkcia HCl sa nijako neznizovala, ale na druhej strane neviem ako by bola este vyssia keby sa korenili.

Co som si jednoznacne vsimol este ako male decko, ze ludfia s touto diagnozou boli nemierne nervozny a na vsetko reagoavli velmi podrazdene a nervozne a bolo to tak okate spojenie ze si tio vsimpli aj dochtori

vsetky pokuysy pacientov ukludnovat len viedli k tomu ze stupala vnutorna nervozita kedze je nesmeli navonok prejavovat

otazka co bolo prvotne : kohut alebo spermia nebola jasna teda ci to bola najprv myslienka alebo ci to bola najprv hmota, takze si s tym neporadila ani marxistocka filozofia.

boli nervozni lebo mali zaludok plny kyseliny alebo mali zaludok plny kyseliny lebi si to vytvarali nervozitou ?

dochtori vtedy samozrejme nevedeli a neskusali stravu zelenu skutocne alkalizujucu tak neviem akoby to bolo vtedy dopadlo, ovsem ti pacosi z tej kulturnej skupiny mali medzi sebou take hlasky ked videli na tanieri naservirovany hlavkovy salat : " to nejedz, to jedia zajaciky"

z opacneho pohladu - na australskom vitafore boli nejaki verni vegani co sli sli systematicky roky na zelenom v snahe nadobudnut nesmrtelnost alkalizaciou a jeden z nich uplne stratil tvrobu HCl, tak to nakoniec zacal riesit tak ze zacal jest maso a vvajcia sice vsetko surove takze zostal vita
ale veganstvo aj vegetarianstvo musel opustit.

zda sa logickle ze HCl sa tvori na rozklad zivocisnych bielkovin a ze ludstvo ma problem ked ma v jednom jedlo sacharidy a bielkoviny
kedze sa travia v opacnom prostredi

ku masku sa nemaju jest makarony ani zemiaky, zaludok potrebuje mat jasno v tom ci treba HCl vypustit alebo nepotrebuje

ani zelene salaty ci uhgorky ku poctivemu Viener Schnitzelovi nie su logicke riesenie.

Bananove opice aj zelenovyhonkove opice si raz za cas daju poctive maso aby HCl, ci uz zjedia druhe opice alebo potkanov je jedno.

snad existuje aj riesenie ked 60+ bananov za den vyprovokuje dostatok HCl, zda sa podla Harleyho spravanie ze sa v HCl priam topi a kvapka mu z usi.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:..snad existuje aj riesenie ked 60+ bananov za den vyprovokuje dostatok HCl, zda sa podla Harleyho spravanie ze sa v HCl priam topi a kvapka mu z usi.
Ty Rudo poslys a nejses Ty nahodou nervozni z premiry HCL, ze si porad podrazdeny tu na Grahama Bella, tu na Harleye Davidsona, pak Te zase stve Machuv Maj s nabozenstvim, pak breathariani jako celek ze si jeste dovolujou zrat, pak Te zase irituje ovoce .. delej s tim neco zavcas clovece :D ..
Mas aspon uvazany plechovky pod usima na HCL ?:)
(P.S. To mas z nedostatku ovoce, to pry vlastni zaludecni kyseliny redukuje:) ..)
Michalek

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od Michalek »

Zdravím 4 měsice dodávám HCL cca 10-15 kapek denně ,piji s vodou 3,5 procentní hcl,předtím jsem bral MMS1,včera mi byla na ultrazvuku zjištena zvětšena slezina-SPLENOMEGALIE-chci se zeptat žkušených z fora mohlo to zavinit HCL nebo MMS1???Čekám jak dopadnou krevní testy,klepu na dřevěnej stůl,aby dopadli dobře,děkuji všem za názor a odpověd.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Hypochlorhydrie-nízká hladina kyseliny chlorovodíkové

Příspěvek od cepheus »

To se optej spise na AZ zdravi, tam to nekteri propaguji jako vyzivove doplnky no.1
Odpovědět