Očista střeva - co používáte?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od komonice »

Pando:nedělám,anio nevim o co přesně jde.
a co se týče soli:to jako sůl jednoduše je nevstřebatelná?můžu pak solit dle libosti a tělo si to neveme nebo co?
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Panda píše:komonice děláváš si šank prakšalanu? Já bych do ní asi neměl odvahu, protože předpokládám že vyžaduje nejdříve si vyčistit důkladně tlusté střevo klystýrem a to bych se bál, že to zůstane neprůchodné a pak ta slaná voda zůstane v žaludku a střevech a ty následky pak bych nechtěl vidět.
Proč? Já si ji před nějakými pár lety dělala - a neprošla dál....No a to jsem ovšem tehdy nevěděla nic o těch souvisejících cvicích...

Takže jsem to po marném boji vyřešila prstem do krku....a vyzvracením tekutého obsahu žaludku. (Takže jsem alespoň provedla očistu žaludku, když nic jiného...."))
>:-) (:-) >:-)
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od komonice »

takže logicky se dá pít střevama? (:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

komonice píše:Pando:nedělám,anio nevim o co přesně jde.
a co se týče soli:to jako sůl jednoduše je nevstřebatelná?můžu pak solit dle libosti a tělo si to neveme nebo co?
Šank prakšalana je to pití slaného roztoku jak jsi psala od Walkera - ale neznamená to jen tu slanou vodu vypít. Musí se nejdříve pročistit střevo klystýrem, pak se vypije slaná voda a dělají se cviky tak, aby se uvolnily svěrače ze žaludku a voda prošla přes střeva zas ven. Uvádí se to jako jediná možnost jak pročistit tenké střevo (klystýr je jenom na tlusté střevo). Postup popisuje např. Malachov v knížce Hladovění (v e-book na str. 183). Sůl je tam potřebná proto, aby tělo vodu nevstřebalo. Ale vzhledem k tomu že je to tekuté a vyteče to, tak se nevstřebá ani ta sůl. Kdyby to neprošlo ven, tak se musí vyvolat zvracení, protože jinak by se sůl strávila (což takové velké množství by hodně škodilo).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

komonice píše:takže logicky se dá pít střevama? (:-)
Tohle se také popisuje - např. některé léky se mohou podávat přes střeva (jako roztok), protože jsou přes ně snadno vstřebatelné a jdou přímo do krve, ne přes žaludek. Vždyť se používá i penicilin v čípcích pro děti, který se vkládá do konečníku.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od komonice »

hm,dobrý.zůstanu u svých zvyků,už nejsem nejmladší >:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

Tady je neco o sance. Ja to zkousel asi pred rokem a celkem to fungovalo: http://zivotni-energie.cz/sankhapraksal ... isara.html
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Šanka je určitě sqělá (:-) , ale vyzkoušela bych jí "natvrdo" až po těch klystýrech. Tak, jak se doporučuje.
Prozatím ještě vybírám klystýrovou soupravu (ale už mám 2 horké favority....které jsem tu uvedla v úvodu diskuse) - ze zahraničních webů. >:-) (:-) >:-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak já šanku zkoušel 3x, poprvé se to povedlo výtečně, během cviků se sifon krásně otevřel a všecko šlo ven. Ovšem jak jsem šanku dělal o měsíc později, nešlo to vůbec a to jsem cvičil hodinu, už jsem byl utahaný a nic. A totéž i na potřetí. Tak jsem šanku zavrhl.

No a s klystýry jsem se naopak sžil, jsou pro mně taky nedílnou součástí pravidelné očisty. A po přečtení Partykové a vnitřním přesvědčení si přidávám už asi 2 roky do klystýru ... hádejte co ... :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od komonice »

dam se podat
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Hugo z Hor »

Kafe to asi nebude >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Hugo z Hor píše:Kafe to asi nebude >:-)
Podle toho, co doporučuje Malachov ve své Dokonalé detoxikaci asi tuším... (:-) >:-) :wink:
Voda s citronem a další nálevy prý pročistí jen trochu, ale výraznější účinky s jejich pomocí nelze dosáhnout...
Zatímco vlastní tekutina, navíc ještě svařená na 1/2 nebo dokonce 1/4 původního objemu prý vykoná naprosté divy - a navíc bez poškození vnitřní mikroflóry atd.. :D
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od veri »

Hugo a cítíš rozdíl oproti samotné vodě? V čem přesně to střevu pomůže?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od komonice »

to je zvláštní jak vitariáni brojí proti jakémukoliv vařrní,ale pak si svařujou moč a ještě si jí lejou do střev.co je na tom přirozeného to fakt nechápu..
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

komonice píše:to je zvláštní jak vitariáni brojí proti jakémukoliv vařrní,ale pak si svařujou moč a ještě si jí lejou do střev.co je na tom přirozeného to fakt nechápu..
Malachov vysvětluje působení moči - svými vlastnostmi způsobuje "odtrhávání" nánosů ze střevních stěn a proto je jeden z nejúčinnějších prostředků. S vařením moči to není jednoznačné - uvádí se obvykle odpařená moč na 1/4 objemu, ne svařená. Měla by se používat moč odpařená jen mírným zahřátím. Moč která projde varem má jiné vlastnosti, není jednoznačné která varianta je lepší (např. jogíni moč převařují) a má se k tomu přistupovat individuálně, podle vlastních pocitů.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak já používám moč „ohřátou” vlastním tělem a nic nepřevařuji. ♥
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

:mrgreen:
Jen jsem si tak predstavila nasi pani bytnou, jak by vyjevene koukala ze me vidi u sporaku. Samozrejme zvedava co ze varim, a ja ze moc... :lol: A na dalsi nechapavy pohled bych vysvetlila, ze to ne na jidlo, ale na klystyr do strev :lol: To si fakt ta hodna pani nezaslouzi :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Hugo z Hor píše:Tak já používám moč „ohřátou” vlastním tělem a nic nepřevařuji. ♥
Hugo a jak se Ti tenhle způsob osvědčil? Je to pro sliznici střeva určitě daleko lepší prostředek, než jakákoi voda...alespoň myslím. Poznal jsi rozdíl?
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Fiona píše::mrgreen:
Jen jsem si tak predstavila nasi pani bytnou, jak by vyjevene koukala ze me vidi u sporaku. Samozrejme zvedava co ze varim, a ja ze moc... :lol: A na dalsi nechapavy pohled bych vysvetlila, ze to ne na jidlo, ale na klystyr do strev :lol: To si fakt ta hodna pani nezaslouzi :)
Fiono, tos mne dostala. S bytnou je to jistě těžší, ale já docela ráda lidi šokuji....a občas si vychutnám, jak se při zmínce o klystýru tváří.... (:-)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Ještě mám jeden dotaz. Respektive dva.

Kamarádova přítulkyně, která se zabývá léčitelstvím a stala se náhodným svědkem naší šroubové úpravy, mne téměř hystericky varovala, že maximální množství klystýru musím omezit na 2 dcl a v žádném případě nepoužívat vlastní moč - ale pouze bylinné nálevy...Prý to tak doporučoval známý léčitel, páter Ferda a vše ostatní je škodlivé...
(Dotyčná je sice dle svých slov léčitelka, ale kamarád mi prozradil, že trpí zhoubným bujením (rakovinou) v oblasti ženských orgánů. Sama tvrdí, že si vždy dávala klystýr tak maximáně 2 dcl a totéž doporučuje i ostatním....Nyní chodí na chemoterapie...tak nevím. Její rady se mi nezdají moc důvěryhodné, když neumí pomoci sama sobě... )

Můžete mi říci, jak se díváte ze své vlastní zkušenosti na použití vlastní moči pro klystýr a jaké množství tekutiny považujete za bezpečné?
Děkuji
>:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

2 dcl je hrozně málo - to je jenom ten miniklystýr který se dělá s gumovou hruškou a nemá moc společného s očistou střeva, to je jen na uvolnění zácpy. Malachov uvádí tuším 1,5 až 2 litry, mně jako začátečníkovi jde asi tak 3/4 litru. Množství uškodit nemůže - člověk tam už začne cítit tlak když je plný (a nejde mu dýcháním a masážemi dostat do střev více) takže pak už přestává. Maximálně tak mohou chvíli pobolívat střeva když s tím má člověk ještě malé zkušenosti a dělá to nešikovně. I když jsou šílenci co si mohou ublížit i klystýrem - např. že místo klystýru použijí konec sprchy, tlak vody v tom případě může být životu nebezpečný.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Hugo z Hor »

araila píše:Hugo a jak se Ti tenhle způsob osvědčil? Je to pro sliznici střeva určitě daleko lepší prostředek, než jakákoi voda...alespoň myslím. Poznal jsi rozdíl?
Hlavně je moč účinnější při očistě. Když si dávám teď klystýr, tak po ránu, čili o množství používané moči se nebojím, vždycky je jí dosti.
http://www.youtube.com/watch?v=0lp_6nLf_AE&fmt=18 >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od mira »

Kartáč na mytí lahví (:-)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od mira »

Bylo to nejapné,pročež se omlouvám:roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od epony »

Ja dávam 1.5- 2 l teplej vody s citronom, ako to uvadza Walker v knihe Tluste črevo bez zácpy. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

mira píše:Kartáč na mytí lahví (:-)
Možná s tím nejsi tak úplně mimo. :-) Malachov v knížce "Dokonalá očista těla" uvádí (důvěryhodnost ať si každý přebere sám):

Jogíni dříve například znali způsob, jak ze sebe vytáhnout střevo, omýt ho ve vodě jako nějaký hadr a pak ho do sebe nasoukat zpět.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od mira »

To je teda nářez.
Já spoléhám na vlákninu,že tu očistu zmákne.
Žádný střevní import oslabující tělesnou ekonomiku,
jsem pro export. :D
Nezleniví ta střeva,když se nemusí snažit?
Pokud fungují,tak bych je nechal napokoji,protože mám
takovou zkušenost,že když něco funguje,tak zásahy
můžou způsobit,že přestane.
Mé zkušenosti možná plynou z mé nešikovnosti :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

mira píše:To je teda nářez.
Já spoléhám na vlákninu,že tu očistu zmákne.
Žádný střevní import oslabující tělesnou ekonomiku,
jsem pro export. :D
Nezleniví ta střeva,když se nemusí snažit?
Pokud fungují,tak bych je nechal napokoji,protože mám
takovou zkušenost,že když něco funguje,tak zásahy
můžou způsobit,že přestane.
Mé zkušenosti možná plynou z mé nešikovnosti :mrgreen:
Problém je v tom, že když to "přestane fungovat" - může být už pozdě.... >:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

mira píše:To je teda nářez.
Já spoléhám na vlákninu,že tu očistu zmákne.
Žádný střevní import oslabující tělesnou ekonomiku,
jsem pro export. :D
Nezleniví ta střeva,když se nemusí snažit?
Pokud fungují,tak bych je nechal napokoji,protože mám
takovou zkušenost,že když něco funguje,tak zásahy
můžou způsobit,že přestane.
Mé zkušenosti možná plynou z mé nešikovnosti :mrgreen:
Také věřím raději vláknině jako přirozenému způsobu - a klystýry jen když je potřeba. Zlenivění střev - teda já nevím jestli se mýlím, ale z mých zkušeností chápu klystýr ne jako pasivní vypláchnutí střeva, ale že nakonec stejně ten sajrajt dostane ven zase střevo svou prací. Takže se střevo namáhá skoro běžně, jen se mu trochu pomůže a jen se k tomu vyprovokuje a k jeho práci se mu podstrčí "čistící prostředek". Proto by při používání klystýrů střevo nemělo zlenivět. Nevím jestli mi tohle zkušenější potvrdí.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Ja na klystyr nedam dopustit. Sice je pravda ze pokud clovek poctive ji ovoce a zeleninu tak ho "nepotrebuje", vlaknina se o to postara - jenze to plati o cistem streve. Jsou dva pripady, kdy pokladam klystyr za nejen uzitecny, ale temer nezbytny:

1/ Pri prechodu z burto-knedlo-rohlikove stravy na vita: na strevni stene jsou slepene nanosy za nekolik let. Kdyz clovek do tohohle zacne jist cerstvou stravu, hlavne ovoce, zacne to kvasit, clovek muze nehorazne prdet (porad), nebo mit prujmy apod. Rozbehne se detox, a bunecny odpad co normalne odchazi strevni stenou do streva a odtud se stolici ven, se blokuje pri strevni stene a dochazi ke zpetne intoxikaci. Totez po "hresicim" obdobi. Klystyr (na zacatku jsem dala mesicni kuru, klystyr kazdy den jednou az dvakrat) nejenze okamzite pomaha od momentalnich neprijemnosti (nafoukle bricho, vetry zarazene ci volne plynouci, bolest bricha, zacpa, prujem...) a tim dodava krasny pocit pred spanim, ale po par tydnech jsem se jeste moc divila co tam vsechno bylo, kdyz uz se odplavily vrchni vrstvy a dostalo se na spodni :oops: Takovouhle floru si opravdu pestovat v brise nechci.
Ale dobre poznam kdy je strevo ciste a funguje jak ma - tehdy uz si opravdu dokonale vystaci s ovocem a klystyru netreba.

2/ Pri pustu: kdyz tudy nechodi vlaknina a nevymeta to kazdy den, zacnou zbytky hnit a kvasit, a kdo to potrebuje. Navic se intenzivne vylucuje bunecny odpad strevni stenou - nejak to musi ven, a peristaltika ma dovolenou. Takze klystyr vyplachne ten humus ven a zas je dobre. Proto ta okamzita uleva po klystyru pri nevolnostech apod. Proste to jen chce ven.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Esterka »

Panda píše:2 dcl je hrozně málo - to je jenom ten miniklystýr který se dělá s gumovou hruškou a nemá moc společného s očistou střeva, to je jen na uvolnění zácpy. Malachov uvádí tuším 1,5 až 2 litry, mně jako začátečníkovi jde asi tak 3/4 litru. Množství uškodit nemůže - člověk tam už začne cítit tlak když je plný (a nejde mu dýcháním a masážemi dostat do střev více) takže pak už přestává. Maximálně tak mohou chvíli pobolívat střeva když s tím má člověk ještě malé zkušenosti a dělá to nešikovně. I když jsou šílenci co si mohou ublížit i klystýrem - např. že místo klystýru použijí konec sprchy, tlak vody v tom případě může být životu nebezpečný.
Myslím, že objem vody je záležitostí momentálního vyprázdnění střev a schopnosti psychicky se uvolnit při klystýru. Já si dávám většinou 3 litry teplé vody a držím ji v sobě 10 až 15 minut. Pokud ale držím hladovku a mám perfektně prázdná střeva, podaří se mi občas přijmout do sebe 4 lity vody. Mám pocit, že při tomto maximálním velkém klystýru se mi voda možná dostává už i do tenkého střeva. Myslím, že výplach tenkého střeva taky není na škodu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Fiona, Esterka - velmi poučné zkušenosti (Fionin bod 1 je mi velmi povědomý). Vidím že mi asi bude trvat ještě dlouho než se to naučím (a než do sebe dostanu více než 3/4 litru).

Neřešíte po klystýrech při půstu střevní mikroflóru? Neodplaví se jí moc, že by pak při návratovce střeva špatně fungovala? Regeneruje se pak při návratovce i mikroflóra? Teď 5. den návratovky mám dojem, že stále špatně trávím a vše jde ven zas nestrávené (a i proto jím více než je potřeba) tak jsem zkusil dnes 1 kefír s mikroflórou co to udělá.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

Ja vam furt nevim, tyhle udajne nanosy na strevech. To by musel mit klasicky vsechnozravec za par let ta streva totalne zanesena a nic by se nemohlo vstrebavat. Videl bych to spise tak, ze je to mnohem vetsi zatez na dany organ. Ze by se streva zanasela a mela neco nalepeneho na stenach, to musi byt nejak osetreno a ve spanku je casu dost na to, neco s tim udelat.

Ano, videl jsem ty obrazky, kdy z cloveka po pustu, klystyrech nebo sankach vylezl jakysi hnedy had, ale o autenticnosti techto obrazku tak trochu pochybuji.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:Ja vam furt nevim, tyhle udajne nanosy na strevech. To by musel mit klasicky vsechnozravec za par let ta streva totalne zanesena a nic by se nemohlo vstrebavat. Videl bych to spise tak, ze je to mnohem vetsi zatez na dany organ. Ze by se streva zanasela a mela neco nalepeneho na stenach, to musi byt nejak osetreno a ve spanku je casu dost na to, neco s tim udelat.

Ano, videl jsem ty obrazky, kdy z cloveka po pustu, klystyrech nebo sankach vylezl jakysi hnedy had, ale o autenticnosti techto obrazku tak trochu pochybuji.
U sebe tedy věřím že mám nánosy ve střevech - protože jsem se stravoval možná tak 10 let čistě na rohlících s něčím (žádná jiná jídla ani ovoce ani zelenina), to je úplně nejhorší varianta, tolik lepidla - a v poslední době jsem už jedl hodně jídla a přesto jsem ubíral na váze, jakoby se špatně vstřebávalo.

Spánek - při něm je tělo docela v klidu, vždyť ani moč se skoro netvoří a jídlo které se sní před spaním člověk cítí v žaludku ještě ráno.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Ja jsem (zel) v tomto nebyla odkazana na viru. Inspiroval me Walker, definitivne me presvedcily vlastni oci a nos. Ale trvalo to tak mesic, nez to pomalu vsecko vyslo ven. Hlavne se da dost jasne rozeznat ta chvile, kdy uz je strevo ciste a funguje tak jak ma.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Pravda, k téhle jeho knížce jsem se ještě nedostal, to bude ten zádrhel, a to jsem myslel že už se tím vším přestanu zabývat abych mohl dělat i něco jiného.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od k.winky »

Já od úterka piju ovocné šťávy a dělám si každý den klystýr ... Léčím si trávicí obtíže, nafouklé (opravdu hodně) břicho, špatné vylučování, těžkost a nevolnost ... Úleva úžasná ... To co ze mě s tím klystýrem šlo, nemohla jsem tomu ani věřit ... A ten pocit potom, skoro jsem lítala ... A břicho splasklé jako nikdy ... Ale koukám jako blázen, když vidím, kolik toho do sebe lijete, já dávám 1l :shock: Zkusím tedy víc..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:U sebe tedy věřím že mám nánosy ve střevech - protože jsem se stravoval možná tak 10 let čistě na rohlících s něčím (žádná jiná jídla ani ovoce ani zelenina), to je úplně nejhorší varianta, tolik lepidla - a v poslední době jsem už jedl hodně jídla a přesto jsem ubíral na váze, jakoby se špatně vstřebávalo.
Tak vidis, kdyby se to opravdu nejak lepilo na strevni steny, si uz davno mrtvej. Je jasny, ze je to zahul na traveni, ale do strev uz to musi jit nejak "rozumne" zpracovany. To ubyvani na vaze bych vysvetlil prave tim nedokonalym stravenim lepku a skrobu. Navic organismus z toho musel byt obrovsky vycerpany, takze energie vydana na traveni mohla byt klidne vetsi nez ta, kterou si ziskal z toho "jidla".
Panda píše:Spánek - při něm je tělo docela v klidu, vždyť ani moč se skoro netvoří a jídlo které se sní před spaním člověk cítí v žaludku ještě ráno.
Nemyslim si, ze kdyz jdes spat s plnym zaludkem, da si tento prestavku, alebrz pracuje, i kdyz mozna v pomalejsim rezimu, aby tolik nerusil ostatni "kolegy". Ja kdyz se najim na noc tak nejak rozumne, rano je to s pocitem v brise/strevech celkem v pohode, jen se citim trochu unaveny. No a kdyz se nacpu radne, tak je to pocit plneho bricha/strev i s unavou.

Co se tyce moci, tak bych prave rekl, ze moc se tvori v noci hodne. Nejednou se mi stalo, ze me rano vzbudila silna potreba jit na malou.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

Fiona píše:Ja jsem (zel) v tomto nebyla odkazana na viru. Inspiroval me Walker, definitivne me presvedcily vlastni oci a nos. Ale trvalo to tak mesic, nez to pomalu vsecko vyslo ven. Hlavne se da dost jasne rozeznat ta chvile, kdy uz je strevo ciste a funguje tak jak ma.
Ja mam taky Walkera rad a velmi rad bych veril vsemu co napsal, ale obavam se, ze je tak trochu takovy ten americky kazatel, propagator odstavnovace a rad prehani. Ty jeho priklady z praxe jsou hodne pribarvene, asi pro efekt. Jeho udajny vek (118 nebo tak nejak?) je ve skutecnosti o dost nizsi (99 let) a tak dale.

O cem Te prosim presvedcily vlastni oci a nos? To by me dost zajimalo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:Já od úterka piju ovocné šťávy a dělám si každý den klystýr ... Léčím si trávicí obtíže, nafouklé (opravdu hodně) břicho, špatné vylučování, těžkost a nevolnost ... Úleva úžasná ... To co ze mě s tím klystýrem šlo, nemohla jsem tomu ani věřit ... A ten pocit potom, skoro jsem lítala ... A břicho splasklé jako nikdy ... Ale koukám jako blázen, když vidím, kolik toho do sebe lijete, já dávám 1l :shock: Zkusím tedy víc..
Co z Tebe slo jineho, nez by slo jinak stolici?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Jeho udajny vek (118 nebo tak nejak?) je ve skutecnosti o dost nizsi (99 let) a tak dale.
To napsali jiní, ne on :wink: Myslím, že byl proto jen zapálený a opravdu tomu věřil, proto to může znít fanaticky. Navíc myslím, že by to znělo úplně jinak, kdyby neměl vystudovanou medicínu, ne? :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

O cem Te prosim presvedcily vlastni oci a nos? To by me dost zajimalo.
Ehm, rekneme ze jsem videla na vlastni oci a citila na vlastni nos to co ze me vychazelo po mnohanasobne opakovanem klystyru. Rekneme spodni vrstvy, dobre prozrale. Hlubsich detailu se radsi zdrzim, ne kazdy ma na to zaludek ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

veri píše:
Sitar píše:Jeho udajny vek (118 nebo tak nejak?) je ve skutecnosti o dost nizsi (99 let) a tak dale.
To napsali jiní, ne on :wink: Myslím, že byl proto jen zapálený a opravdu tomu věřil, proto to může znít fanaticky. Navíc myslím, že by to znělo úplně jinak, kdyby neměl vystudovanou medicínu, ne? :D
Urcite byl pro to zapaleny a urcite to bylo pro dobrou vec, ale stejne, nebo mozna prave proto bych ho bral s rezervou, ostatne stejne jako vsechno ostatni.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od culka »

Sitat, skus si spravit tak dva tri klystyry po sebe. Prvym vybehne co by islo rano, druhym, co si zjedol na obed a pri tretom nevydrzis sam zo sebou ( Marino, strasne ma stipu oci.), to tym myslela.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od komonice »

sitar se dobře do tématu obul (:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Tak se chci podělit o zážitek z mého prvního klystýru, který jsem dnes vyzkoušela:
Tři dny předem jsem se každý večer zhruba 20 minut prohřívala v teplé koupeli, jak doporučuje Malachov (pro předběžné změkčení organismu). Po každé z koupelí jsem se ihned osprchovala ledovou vodou. Jedla jsem normálně, jako jindy, žádnou dietu jsem nedržela. Z předchozího dne a dnešního rána jsem nashromáždila moč do 1,5 litrové lahve od Akvily.
Dnes jsem vstala dříve, než jindy (cca v 5 hod.) a započala přípravy. Nejprve jsem vypila cca 4 dcl teplé vody a cca po 15 minutách se dostavilo nucení na stolici, jemuž jsem vyhověla.
Celou (novou) irigační soupravu jsem dobře omyla a propláchla a vyzkoušela, v jaké poloze a jak funguje závěrový kohoutek. Plastovou lahev s urinou jsem nechala ohřát v teplé vodě v umyvadle. Irigační soupravu jsem zavěsila zhruba 150 cm vysoko a připravila si na zem větší bavlněnou podložku. V koupelně jsem trochu zatopila (přece jen dnes ráno bylo dost chladno). Poté jsem nalila prohřátou urinu do irigátoru a upustila jen tolik, aby odešly vzduchové bubliny. Prsty levé ruky jsem zvlhčila olejem řitní otvor i koncovou silikonovou hadičku irigátoru a v egyptské poloze ji pravou rukou začala zasouvat dovnitř těla. Postupovala jsem opatrně a řídila jsem se vlastními pocity. Pokud jsem cítila tlak, nebo jen nepatrný náznak bolesti, přestala jsem na chvilku a poté pokračovala opatrně dál. Myslím (i když jsem to neměřia ), že se mi ji podařilo zasunout dost hluboko. Poté jsem otevřela kohoutek a pokusila se co nejvíce uvolnit. S hlubokými (ale uvolněnými) vdechy a výdechy jsem nechala urinu do sebe vtékat. Postup jsem musela asi tak třikrát či čtyřikrát přerušit a na chvilku zastavit přívod tekutiny, když jsem pocítila uvnitř tlak. Nakonec jsem do sebe bez potíží dostala minimálně ten 1 litr a něco uriny a vytáhla opatrně koncovou hadičku. Musím podotknout, že s hadičkou nebyl absolutně žádný problém (jak jsem se předem obávala) a po celou dobu napuštění nevyklouzávala a pevně držela na svém místě.
Lehla jsem si na záda se zdviženýma nohama (v poloze "svíčka"). Nohy trochu zakloněné dozadu, vydržela jsem tak chvíli, poté jsem se obrátila na pravý bok, s pravou nohou nataženou a levou pokrčenou a setrvala jsem tak také chvíli. Následně jsem se obrátila na levý bok a provedla totéž zrcadlově, co na pravém boku. Poté opět se zdviženýma nohama, v poloze svíčka atd.. Všechny polohy jsem zopakovala zhruba 3-4x. Při tom všem jsem žádné žbluňkání apod. nepociťovala nebo neslyšela. Poté jsem začala (odhaduji to tak zhruba na něco přes 15 minut od započetí klystýru - napuštění tekutiny) pociťovat nucení na stolici. Proto jsem se opatrně zvedla ze země a odešla dost rychlým krokem na WC. (Poté, co jsem vstala, jsem pocítila v podbříšku docela silný tlak a slabší nestálou bolest.)
Co se odehrávalo v oné místnůstce, si asi dokáže každý již sám představit. Každopádně ze mne nejprve vytekla menší část tekutiny, než začalo vyprazdňování. To se pak zhruba dalších asi 20 minut periodicky opakovalo - tj. tekutina / stolice. Před každým dalším vyprázdněním jsem pocítila i uslyšela v břiše žbluňkání (jako by se zase další část střeva vyprazdňovala). Snažila jsem se být co možná nejvíce uvolněná a pokud se mi to dařilo, vše šlo okamžitě hladce. Ke konci jsem začala pociťovat zvýšenou teplotu v nohou (zejména lýtkách).
Soupravu jsem omyla a vypláchla a nechávám vyschnout. Prozatím (tj. cca po 1 1/2 hodině od vyprázdnění nepociťuji žádné další nutkání na stolici. Asi po hodině jsem si vzala snídani. Tekutinu jsem zatím nepila.
Co se týče pocitů, tak musím říci, že žádnou "lehkost", kterou tak často klystýrníci jako důsledek této procedury popisují, jsem nepocítila ani nyní nepociťuji. Mrzí mne to, ale třeba to přijde jindy. Na škodu to celé však určitě nebylo, protože jsem se minimálně velmi důkladně vyprázdnila.

Takže tolik má první zkušenost s klystýrem. Třeba to někomu dalšímu pomůže a povzbudí jej to k "akci".
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sumicka »

Ano tak tohle je rozbor "od podlahy" :lol: Taky zatím nepociťuji žádnou extra lehkost po těchto očistných zásazích - co není, může být časem. Začátky jsou náročné i když myslím, že vita hodně pomůže sama, akorát to trvá delší dobu. >:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od veri »

araila píše:Co se týče pocitů, tak musím říci, že žádnou "lehkost", kterou tak často klystýrníci jako důsledek této procedury popisují, jsem nepocítila ani nyní nepociťuji.
Já napoprvé taky nic nepocítila. Určitě se těš, to přijde a ten pocit je nenahraditelný ;)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od balada »

veri píše:
araila píše:Co se týče pocitů, tak musím říci, že žádnou "lehkost", kterou tak často klystýrníci jako důsledek této procedury popisují, jsem nepocítila ani nyní nepociťuji.
Já napoprvé taky nic nepocítila. Určitě se těš, to přijde a ten pocit je nenahraditelný ;)
ste vitariani, delate pusty tak necekejte nejake vyrazne zmeny. je rozdil kdyz to udelate vy a lidi zaneseny masem, hnusem a moukou
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Mladý kolega v práci jde na vyšetření střeva, před vyšetřením bude mít pročišťování a ptal se naivně doktora na půsty a klystýry - ten se mu samozřejmě vysmál, že dostane na to něco k pití co mu během 3 dnů střeva dokonale vyčistí a všechno ostatní je nesmysl a nefunkční. A kolega teď samozřejmě věří slovu lékařské autority místo mému. :-D
Odpovědět