Očista střeva - co používáte?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

culka ej ale by som ti tak premastene odpovedal...

cvik na posilnenie brucha a premasírovanie brucha : NAULI KRYJAa na začiatko aj UDDIJANA BANDHA

či si ešte písmenká z tých názvov všetky pamätám a poporiadku ?
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od ovekyska »

Rudo
len salaty som neskusala, mimocghodom, ovocne salaty jem zriedka, vacsinou jeden druh ovocia.
olej pouzivam, aj orechy, myslim,ze tukov mam dost. s tym vyradenim ovocia mam problem, nedokazem sa k tomu zmobilizovat...
olej jest kazde dve hodiny sa mi nepozdava, ja sa najem a dalsie jedlo, az ked mi vytravi, do toho ten olej akoze aj pomedzi jedlo? jem 3x denne, viac nie.
este by ma zaujimalo, ako toto riesia dietari 811 podla grahama, ved tam nevychadza jest ziaden tuk - myslim oleje a orechy a semena, okrem teda ovozelu.
k stiahnutiu criev vplyvom stresu by som mohla nieco povedat, iste to suvisi s mojim stavom, dost sa k tomu priklanam. tie joginske masaze brucha som skusala, no zatial nic moc, chce to trening, nedari sa mi.
k epsomskej, ja som bola v stave, kedy ma neprehnalo uz ani po nej a to som dala mega konsku super davku, co by fakt aj kona polozila. proste sa to vsetko v tych crevach zdrzalo a neslo von, trosku to uvolnil az klystir.
Samira
probiotika jem a jedla som, nejako nemam pocit, ze by pomahalo, pijavala som aj kefir z tibetskej huby, mna ten skor zapekal, pritom u vela ludi na stolicu pomaha.
k castosti stolice, ja nemam problem, ze idem raz za 2-3 dni, idem kazdy den, ked sa to po 2-3 dnoch od klystiru konecne spusti, cize mam v crevach 2-3 dnovu stolicu. dokonca vsak, tvrda nie je!
tiez neverim v tie nanosy, nieco o tom som precitala tu, aj som pozrela videa colonoskopie, cize neverim, ze mam zanesene takym sposobom crevo, ako sa casto "strasi".
Buc, Jindra
k tymto ocistam, asi s nimi na cas seknem, uvidim, co sa stane.
macik
ovocie nemiesam so zeleninou vobec, zo zaciatku som mixvala sus. ovocie a orechy a to bol pekny pruser! teraz sa snazim aj drzat odstup od tukov a ovocia, hoci, ako som sa tiez docitala niekde v diskusii, neviem, ci je dostacujuci.
culka
sankove cviky som skusala, ale nic. teda mimo sanky :)

tiez mi nic neurobi ranna tepla voda, hoc aj vo velkom mnozstve.

ako vas tu citama a aj rozmyslam, co robit.
- najskor stopnut klystiry a vsetky podobne zdola vyprazdnovace a veru aj kapustove vody...
- dlhodobo probiotika
- pridat tuky a obmedzit (vlastne asi stopnut)ovocie. k tomuto, mozno by bodol olej rano na lacno, ale to uz potom fakt nemozem dat ovocie...


ked si teraz tak matne spominam na moje davne problemy - vtedy som fakt chodila raz za 2-3-4 dni, zacala som vtedy rano na lacno jest oliv, vzdy tak 5-10ks a ono sa mi to behom tyzdna spravilo!! stolica zrazu kazdy den, obcas bol problem, ale inac sa mi to nejako znormalizovalo, aj potom, ako som uz tie olivy prestala jest.

narazila som tu na fore aj na problem k.winky, ktora mala striedavo obrovske problemy s travenim + vyprazdnovanim.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Selma »

ovekyska píše:takmer rok som cistila crevo striedavo parkrat sanka, dost klystirov, nejake pecenove ocisty - tu sa vysledok rovnal takmer sanke - no vysledok ziaden, naopak, som viac ucpata, ako som bola na rohlikoch a cokolade. jedno obdobie som mala strasnu zacpu, brucho strasne nadute, nemohla som ani vodu poriadne pit...
teraz robim klystiry pomenej, ale stale, je problem s nabehnutim normal. vyprazdnovania po nom, tak az na 2.-3. den mam prvu stolicu. z toho mi vyplyva, ze tu nieco nie je v poriadku a zvazujem cistenie klystirmi zastavit, s tym, ze mi to proste nerobi dobre.
ale kedze som dnes pojedla strasne prisernosti, zajtra dam post a urcite klystir, hadam aj dva. alebo uvazujem nad kyslou kapustovou vodou. nedavno som testla, co to so mnou urobi a urobilo kvalitne, len zvazujem, co je pre telo prirodzenejsie, klystir alebo cistenie pomocou tej kapust. vody... tu mam trosku strach z hnacky, parkrat sa mi stalo, ze mi nabehli krce do lytok, nehovoriac o nestihani ladvin - zadrziavanie vody v tele.
co by ste poradili?
To máš pěkně vystresované střevo tedy. Klystýry tři čtyři za sebou, dokud nevypadne stará střevní výstelka ... takové bílé tenké kousky, pak teprve osadit střevo novými bakteriemi, které budou konat jiný druh práce, když jsi změnila stravu. První klystýr klidně biomlíkem, další kávou, dopláchnout vodou s citronem. Druhý den musí být stolice skoro za každou cenu, takže ráno malý klystýr, ať to tam nezůstává a nekvasí. Zase střevo naplníš jídlem a další den ráno, pokud nepůjdeš spontáně, tak zas klystýr, dokud si střevo na ten rytmus nezvykne. A klid ... stres výrazně, ale velmi výrazně brzdí střevní peristaltiku. Do klidu se samozřejmě nejde nutit, musíš zvolna tu správnou funkci naladit, dokud nebudeš se svým střevem kamarádka nejlepčí. Pokud se přece jen stane a peristaltika se hryzne ... zas klystýr, ono to půjde nakonec :wink: Podle mých zkušeností záleží na tom, co jíš víceméně až v druhé řadě, první je psychika. Střevo se popere s lecčíms, co do něj nasypeš, je na to stavěné, ale nebude fungovat, když máš nervy v kýblu ani náhodou, na to je maximálně citlivé a pro zbytek trávení to platí samozřejmě taky. Pokud máš obavy o průchodnost tenkého střeva, dej si psylia, na těžké kovy v tlustém zkus jablečnou vlákninu, obecný svinčík vytáhneš i černým uhlím, ale s tím nepřehánět, jinak dojde k podvýživě. Střevo je jako miminko, miluje rituály, rytmus, pravidla a odráží všechny pocity. To sis jistě všimla, že zareaguje na vše, co se hne ve tvé mysli i duši, hned se lekne nebo potěší, tak ho poslouchej, ono ti zjeví kdy se mu co nelíbí a co mu vyhovuje.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od ovekyska »

Selma píše:To máš pěkně vystresované střevo tedy. Klystýry tři čtyři za sebou, dokud nevypadne stará střevní výstelka ... takové bílé tenké kousky, pak teprve osadit střevo novými bakteriemi, které budou konat jiný druh práce, když jsi změnila stravu. První klystýr klidně biomlíkem, další kávou, dopláchnout vodou s citronem. Druhý den musí být stolice skoro za každou cenu, takže ráno malý klystýr, ať to tam nezůstává a nekvasí. Zase střevo naplníš jídlem a další den ráno, pokud nepůjdeš spontáně, tak zas klystýr, dokud si střevo na ten rytmus nezvykne. A klid ... stres výrazně, ale velmi výrazně brzdí střevní peristaltiku. Do klidu se samozřejmě nejde nutit, musíš zvolna tu správnou funkci naladit, dokud nebudeš se svým střevem kamarádka nejlepčí. Pokud se přece jen stane a peristaltika se hryzne ... zas klystýr, ono to půjde nakonec :wink: Podle mých zkušeností záleží na tom, co jíš víceméně až v druhé řadě, první je psychika. Střevo se popere s lecčíms, co do něj nasypeš, je na to stavěné, ale nebude fungovat, když máš nervy v kýblu ani náhodou, na to je maximálně citlivé a pro zbytek trávení to platí samozřejmě taky. Pokud máš obavy o průchodnost tenkého střeva, dej si psylia, na těžké kovy v tlustém zkus jablečnou vlákninu, obecný svinčík vytáhneš i černým uhlím, ale s tím nepřehánět, jinak dojde k podvýživě. Střevo je jako miminko, miluje rituály, rytmus, pravidla a odráží všechny pocity. To sis jistě všimla, že zareaguje na vše, co se hne ve tvé mysli i duši, hned se lekne nebo potěší, tak ho poslouchej, ono ti zjeví kdy se mu co nelíbí a co mu vyhovuje.
selma, dakujem.
no mne sa toto kazdodenne klystirovanie neosvedcilo, ved predsa casto citam (a myslim, ze to treba z vecsej casti dodrziavat), ze klystir az po spontannej stolici, den po klystire som uz bezne stolicu mavala, teraz to opat nefunguje, no nervy hraju rolu, toto ale teraz riesit nedokaze, hoci viem, ze je to prvorade, som nervak odjakziva a s detmi sa to len zhorsilo....
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Selma »

ovekyska píše:
Selma píše:To máš pěkně vystresované střevo tedy. Klystýry tři čtyři za sebou, dokud nevypadne stará střevní výstelka ... takové bílé tenké kousky, pak teprve osadit střevo novými bakteriemi, které budou konat jiný druh práce, když jsi změnila stravu. První klystýr klidně biomlíkem, další kávou, dopláchnout vodou s citronem. Druhý den musí být stolice skoro za každou cenu, takže ráno malý klystýr, ať to tam nezůstává a nekvasí. Zase střevo naplníš jídlem a další den ráno, pokud nepůjdeš spontáně, tak zas klystýr, dokud si střevo na ten rytmus nezvykne. A klid ... stres výrazně, ale velmi výrazně brzdí střevní peristaltiku. Do klidu se samozřejmě nejde nutit, musíš zvolna tu správnou funkci naladit, dokud nebudeš se svým střevem kamarádka nejlepčí. Pokud se přece jen stane a peristaltika se hryzne ... zas klystýr, ono to půjde nakonec :wink: Podle mých zkušeností záleží na tom, co jíš víceméně až v druhé řadě, první je psychika. Střevo se popere s lecčíms, co do něj nasypeš, je na to stavěné, ale nebude fungovat, když máš nervy v kýblu ani náhodou, na to je maximálně citlivé a pro zbytek trávení to platí samozřejmě taky. Pokud máš obavy o průchodnost tenkého střeva, dej si psylia, na těžké kovy v tlustém zkus jablečnou vlákninu, obecný svinčík vytáhneš i černým uhlím, ale s tím nepřehánět, jinak dojde k podvýživě. Střevo je jako miminko, miluje rituály, rytmus, pravidla a odráží všechny pocity. To sis jistě všimla, že zareaguje na vše, co se hne ve tvé mysli i duši, hned se lekne nebo potěší, tak ho poslouchej, ono ti zjeví kdy se mu co nelíbí a co mu vyhovuje.
selma, dakujem.
no mne sa toto kazdodenne klystirovanie neosvedcilo, ved predsa casto citam (a myslim, ze to treba z vecsej casti dodrziavat), ze klystir az po spontannej stolici, den po klystire som uz bezne stolicu mavala, teraz to opat nefunguje, no nervy hraju rolu, toto ale teraz riesit nedokaze, hoci viem, ze je to prvorade, som nervak odjakziva a s detmi sa to len zhorsilo....
Ano, taky dávám klystýr až po stolici, ale pokud normálně stolice nejde v tu hodinu, kterou sis dejme tomu naplánovala jako nejklidnější část dne pro tento úkon, ideálně hned ráno, tak k jejímu odejití použij malý klystýr. Používala jsem na to klystýrovací balonek. Děckám pustíš pohádku nebo jim půjčíš na hraní pytlík s moukou, to je stopro zabaví :D a jdeš v klidu si udělat svoje. Bude se ti líp uklízet ten binec co udělají, když budeš v pohodě. Stolice musí prostě být denně a přes to nejede vlak. Jak není, není ani rytmus a sekne se to. Prošla jsem si s dětma tím stejným, chápu moc dobře, jak se i ty nejjednodušší úkony stanou složitými. Na vyplavení té staré střevní výstelky uděláš tři nebo i čtyři klystýry za sebou, ale nutné to není samozřejmě, pak si budeš dělat klystýr jednou za měsíc v rámci pravidelné očisty nebo pokaždé, když se ti kousne trávení a budeš nafouklá. Je běžné, že když si jeden den dáš klystýr, tak lenivé a streslé střevo se druhý a třeba ani tředí den k vyprázdnění neozve. Naučíš ho, aby se vyprázdnilo denně, chápeš? Až bude v pohodě, tak hodinu po klystýru, jak si dáš první jídlo, začne střevo vesele makat, bude v něm žgrundat o sto šest a ráno půjdeš na záchod i kdybys za den snědla jedno jabko. Časem bude střevo tak vycepované, že když se přecpeš, půjdeš i dvakrát nebo třikrát spontánně na záchod, jak už ti tvoje střevo nebude tolerovat, že ho necháš v sobě nosit dvě kila jídla. Bude si udržovat svoji míru plnosti samo, ať jsi vystresovaná nebo nejsi. Ba naopak, stres bude vyprazdňování pomáhat. Je to základní pud, který mají jak lidi, tak zvířata, že když přijde stres, první co se odehraje, je vyprázdnění střeva ... s prázdným břichem se totiž líp utíká před predátorem :) Ale to se může dít jen tehdy, když jsi jinak psychicky stabilní. Malý, ale stále trvající stres způsobí opak. Jistě si zařid i dvacet nebo i jen deset minutek denně jen pro sebe na relaxaci, kdy se zachumláš pod deku nebo si lehneš na sluníčko, když bude a zapomeneš na celý svět, že vůbec existuje a uvolníš tělo i mysl. On se za těch pár minut nepřestane točit, ani tě nepřestane potřebovat a tobě to pomůže.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od kveta »

Květa - host píše:Nevím, jaký máte názor na hladovění, ale mě to moc pomohlo. mám za sebou desetidenní hladovění, kdy jsem si pravidelně dávala (běžný plastový pytlík ze zdravotních potřeb) krysýr. Je to již rok a stále tomu nemohu uvěřit, že to tak krásně fungovalo. Ještě jsem od té doby neměla rýmu. Pomohlo mi to i na mojí nemocnou ledvinu. Často jsem mívala migrény. Na mamografu jsem se dostala z rizikové skupiny do zcela zdravých. Přestali mě bolet klouby, které mě bolely už 15 let. Mívala jsem návaly a bušení srdce. Velkou bouly na stehně jsem se snažila rozmasírovat asi 2 roky a najednou byla pryč . Zatuhlé šíje od počítače jsem se nemohla zbavit už léta. Už jsem pomalu nemohla otáčet hlavu. Hladovění, masáže a horké koupele a nejednou byl člověk skoro o dvacet let mladší. Hladovění jsem prováděla podle knížky p. doktorky Partykové,, Hladověním ke zdraví" Velice ráda bych věděla, co si o tom myslíte. Také jsem se dozvěděla, že na výplach střev se používá glauberova sůl. Více na stránkách http://www.regenera.cz
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:Teda Květa, sa mi to nejako nezdalo, že by to písala Kveta - ovocná kvetinka. Že si neni tá, čo býva v nebesích :D Len spoločné krstné meno.
Jasné, že hladovanie pomáha - skúsenosti mnohých si môžeš prečítať tu vo vlákne o pôste. Fajn, že máš sama dobrú skúsenosť. S dr. Partykovou má veľa ľudí aj osobnú skúsenosť - prednášky a konzultácie.
reni to jsem nepsala já nikdy jsem si na vyprazdnování nestěžovala ani na zdravotní problémy nebot je nemám ani půstovnání podle patrykové ani jihého či jiné neprovádím ale jen podle sebe :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od kveta »

tak jsem si tu přečetla tuto stránku a kousek předešlý a zírám kolik je tu zcestných názorů ohledně zdravého vyprazdnování střeva zdravé a přirozené vyprazdnování je možné jen u zdravé výživy ale co zdravá výživa je málokdo ví či chápe. olej například dopomůže k zácpě ale určitě ne k vypráznění vyjímkou je olej ricínový který je vlastně projímadlo ale potřebuje li člověk klystýr či projímadla nemá zdravé zažívání které je důkazem toho že dotyčný nejí zdravě. dosti lidí tu podcenuje důležitost stravy co se týče zdraví a proto nemůžou najít cestu nejen k zdravému zažívacímu ústrojí.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Selma »

Květo, kojící matka s dalším capartem u sukně si v čechách nemůže moc vybírat, co bude jíst, když není extra bohatá. Musí uspokojivě fungovat na tom, co je k dispozici a na čem nehladoví.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

čo niekto klasifikuje ako scestné, je čisto subjektívne vyjadrenie vlastného postoja.
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od gabrielik »

Keď sa snažím dať niekoľko klistírov za sebou, tak stále s ďalším mám väčší problém. Proste nielen že mi nejde mi viac vody, nejde mi ju ani udržať :( Proste takto mi to nejde. Namiesto lepšieho vyčistenia akurát dosiahnem rýchlejšie vyprázdňovanie. Robíte si jeden klistír aj keď sa nepodarí dostatočne, alebo potom dáte viac malých za sebou? A akon a to, aby som aj chvíľu vydržala? Možno bude problém v tom, že nemám miesto na robenie sviečok, alebo tak niečo, a zemská príťažlivosť je proste nad moje sily :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Keď sa snažím dať niekoľko klistírov za sebou, tak stále s ďalším mám väčší problém. Proste nielen že mi nejde mi viac vody, nejde mi ju ani udržať :( Proste takto mi to nejde. Namiesto lepšieho vyčistenia akurát dosiahnem rýchlejšie vyprázdňovanie. Robíte si jeden klistír aj keď sa nepodarí dostatočne, alebo potom dáte viac malých za sebou? A akon a to, aby som aj chvíľu vydržala? Možno bude problém v tom, že nemám miesto na robenie sviečok, alebo tak niečo, a zemská príťažlivosť je proste nad moje sily :)
Mam podobny problem aj ked klystir som uz dlho nerobil.

Mal som ten problem, ze som do seba nevedel dostat viac ako pol litra vody a behom minuty to zo mna slo von. Inak som rozmyslal nad tym kavovym klystirom, kedy ho staci aj 2 dcl. Co by bolo uplne male mnozstvo. Zasa kto vie ako dlho by som to udrzal ked som po obycajnej kave siel na wc 10 po jej vypiti :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od smajliss »

gabrielik píše:Keď sa snažím dať niekoľko klistírov za sebou, tak stále s ďalším mám väčší problém. Proste nielen že mi nejde mi viac vody, nejde mi ju ani udržať :( Proste takto mi to nejde. Namiesto lepšieho vyčistenia akurát dosiahnem rýchlejšie vyprázdňovanie. Robíte si jeden klistír aj keď sa nepodarí dostatočne, alebo potom dáte viac malých za sebou? A akon a to, aby som aj chvíľu vydržala? Možno bude problém v tom, že nemám miesto na robenie sviečok, alebo tak niečo, a zemská príťažlivosť je proste nad moje sily :)
To se mi taky stávalo ze začátku. Jakoby se určité svaly stáhly a už tam nechtěli tu trubičku vůbec pustit a když už, tak to šlo ven. Když už jsem měl za sebou desítky klystýrů, tak jsem se naučil tekutinu v sobě udržet neomezeně dlouho (podle vůle). Takže to chce cvičit a praxí se to člověk naučí ovládat. A nebo je taky možnost chvíli počkat, třeba půl hodiny a potom už by to mělo být lepší.

A taky hodně záleží na tom, co do sebe napouštíš. Třeba citron je dost agresivní a jde rychle ven. Já mám nejlepší zkušenosti s urinou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Vynašla jsem pro sebe nejlepší a nejpříjemnější očistu střev, a to upravenou jaterní očistu dle Jardy.

Klystýr mě nebaví a neprotáhne celé střevo. Hydrokolon nedělají na každém rohu a dost stojí. Šankala je nepříjemná pitím litrů a litrů nechutně slané vody. Proč si tělo zanášet sodíkem. Při půstech je mi blbě, zvracím, psychika v kýblu.

Zato jaterní kúru jsem dělala 6x a pokaždé v pohodě. Tentokrát jsem po více než roční pauze (těhotenství, kojení) potřebovala vyčistit střevo, játra až jindy. Stačilo vynechat olej s grepem a bylo to.

Čtvrtek odlehčenější strava, v pátek jíst jen do 14 hodin (má se jablečná šťáva, ale nechutná mi a kdo se s ní má dělat, tak místo ní dvě jablka, hrušku, dva pomeranče a půl banánu). Po 14. hod nic nejíst, jen pít. Epsomku po dvou deci v 18 a 20 hod a v sobotu v 6 a 8 hodin. Vypít dvě deci hořké vody je pohoda ve srovnání s litry slané vody, jde to na ex, pak si líznout medu. Epsomka uklidní žaludek, zahání hlad, nenutí zvracet. Člověk si doplní hořčík, což se hodí.
Průjem je kvalitní vodový :)
A v deset se může začít jíst - půst tedy trvá 20 hodin, ale je mi nesrovnatelně příjemnější, než půstařská klasika bez epsomky "24: od rána do rána", kdy vždycky trpím a bleju a to střevo se taky tak důkladně neprotáhne.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše:A v deset se může začít jíst - půst tedy trvá 20 hodin, ale je mi nesrovnatelně příjemnější, než půstařská klasika bez epsomky "24: od rána do rána", kdy vždycky trpím a bleju a to střevo se taky tak důkladně neprotáhne.
Ty zvracíš během 24 hod. půstu? :shock:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:Zato jaterní kúru jsem dělala 6x a pokaždé v pohodě. Tentokrát jsem po více než roční pauze (těhotenství, kojení) potřebovala vyčistit střevo, játra až jindy. Stačilo vynechat olej s grepem a bylo to.
I prd velebnosti:). S.ariku "znovu-vynalezla" jsi uz v 17. stoleti vynalezene projimadlo :mrgreen: gratuluji k objevu :mrgreen: (:-) .
Síran hořečnatý (Epsomská sůl) i síran sodný (Glauberova sůl) si N. Walker, Jarda Z. a spousta jinich ocistovacu jen vypujcili od davnych lekarniku:).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Olfessi, v 9 případech z 10 :)

Cephee, já netvrdím, že epserka je vynález Jardy, natož můj. Píšu jen, že jsem objevila ideální očistu střeva (nejde pouze o použitou sůl, ale i dávkování, předcházející dieta, časování) pro sebe, splní účel bez nepříjemností a nevýhod jiných mi známých možností.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od 2olfess »

No Šari, to není moc dobré :|.
To znamená, že jsi asi zralá na výplach žaludku,... možná víc než na to střevo...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:Olfessi, v 9 případech z 10 :)

Cephee, já netvrdím, že epserka je vynález Jardy, natož můj. Píšu jen, že jsem objevila ideální očistu střeva (nejde pouze o použitou sůl, ale i dávkování, předcházející dieta, časování) pro sebe, splní účel bez nepříjemností a nevýhod jiných mi známých možností.
Po epsomce se poseres na 100%, at uz si to nacasujes jak chces a snis co chces za dietu:). Ale je to jinak bezva, ta sul stahuje na sebe pri pruchodu strevem spousty bordelu, je to fundamentem pri te jaterce.
Ale na suplementaci horciku je lepsi chlorid horecnaty ve farma kvalite (ucinna latka v predrazenych tabletach), z toho se uz neposeres pri davkovani cca 1-2 gramu denne (jak kdo) a super na stres je to - kaldivo na deprese, v tom ma Jarda Z. pravdu:).
Tak si to uzij, kdyz sis to vyladila:).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Cephee, chlorid beru běžně, ale na gramy nee :) jen tak půl lžičky denně asi...

Olfessi, máš úplnou pravdu, dnes už to vím. Půstovala jsem s těmito problémy před druhým těhotenstvím, po něm ještě ne. A v tom druhém těhotenství jsem měla úplně strašné nevolnosti, zvracela jsem i 12x denně, po každém soustu, ať to bylo cokoliv, po slaných tyčkách mi teda bylo líp než po jablku :) no a po týdnech pekla mi to došlo...napít se vlažné kohoutkovky, vyzvracet se, a pak se klidně najíst čehokoliv, i raw. Stačil cílený výplach žaludku s půllitrem vody 1-2x denně a celý den jsem měla pokoj >:-) Psala jsem to někam na AZ-zdraví, tady spíše okrajově v deníku, moc těhotných tu není...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

No Sari vsak jo, pul moka lzicky je ~ 0,5g chloridu, ja snesu 1 celou moka=1g chloridu:).
Nakonec se domluvime, ahojte:).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Zdeníno »

s.arik píše:Vynašla jsem pro sebe nejlepší a nejpříjemnější očistu střev, a to upravenou jaterní očistu dle Jardy.

Klystýr mě nebaví a neprotáhne celé střevo. Hydrokolon nedělají na každém rohu a dost stojí. Šankala je nepříjemná pitím litrů a litrů nechutně slané vody. Proč si tělo zanášet sodíkem. Při půstech je mi blbě, zvracím, psychika v kýblu.
Já to spojuji. Pak nemusím cvičit (max. se dostanu tak druhému cviku).
Rozdíl mezi tím dělat půst bez nebo s šankou je značný. Je ale třeba čistit až úplně do čista (u mě ze začátku nepomohlo asi 14 litrů). Dávám 1 lžičku soli na litr, ale možná by se nemusela dávat žádná... nebo nějaký zel. vývar.
Je to třeba. I když se to tak pocitově nemusí jevit. Taky jsem si říkal, že se na to vykašlu, a kdybych nešel pak do půstu, nevěděl bych, jak je to důležité. Dneska připisuji moje zdrav. problémy špatnému (kyselému) stavu tl. střeva.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

Riskuju sice nadavky do pustfanatiku, ale sul do pustu nepatri. Tecka:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

sol pri sanke sa nevstrebava do tela ale odchadza von do hajzla
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

Rudi, ja mam se soli (hlavne v navratovce po pustech) bohate a hlavne negativni zkusenosti.
Zadrzuje v tele vodu a opuchnes jako balon, lytka jako konve, ale kdo chce kam .. vzdyt si pri pustu ugriluj treba sele, je mi to sumak:)).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Rudi, ja mam se soli (hlavne v navratovce po pustech) bohate a hlavne negativni zkusenosti.
Zadrzuje v tele vodu a opuchnes jako balon, lytka jako konve, ale kdo chce kam .. vzdyt si pri pustu ugriluj treba sele, je mi to sumak:)).
Rudo ale neobhajuje že by sůl při půstu nevadila, ale že se při správně provedené šance do těla téměř vůbec nevstřebá, takže není co by způsobilo problém. Navíc - odsolení (i od předešlé stravy) probíhá na počátku půstu, kdy je organismus na ni ještě zvyklý; sůl vadí až později při půstu, na což šanka vliv už nemá.
Naposledy upravil(a) Panda dne pon úno 27, 2012 11:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Tak když člověk plánuje "půst" jako já, těch max 24 hodin, myslím, že se soli nemusí bát. Ani grilovaného selete. Aha, Panda už to napsal.
Souhlasím ale, že pro jasnost by se za půst mělo považovat pouhé pití čisté vody...
Tak jsem nepůstovala no, jen jsem si čistila trubky :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Zdeníno »

Sůl se při šance vstřebá, celkem i dost si myslím (chtělo by to něčím nahradit, protože na západě se solí jako blázen). Je to přirozené – střeva nejsou inertní (právě naopak) a ustálení nějaké rovnováhy neprobíhá skokově.

Sůl do půstu nepatří. Nevím, proč to někdo předpokládá. Asi nějaký podivín, co si půsty spravuje sebevědomí (a tak to téma vidí skoro všude). 8)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

Zdeníno píše:Rozdíl mezi tím dělat půst bez nebo s šankou je značný. Je ale třeba čistit až úplně do čista (u mě ze začátku nepomohlo asi 14 litrů). Dávám 1 lžičku soli na litr, ale možná by se nemusela dávat žádná... nebo nějaký zel. vývar.
Tak davas pusty se sankou se soli (nebo s vyvarem) ? A nebo nedavas ? Preloz mi to pls.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Zdeníno »

cepheus píše:Tak davas pusty se sankou se soli (nebo s vyvarem) ? A nebo nedavas ? Preloz mi to pls.
Aha, myslel jsem následný půst. Tahle kombinace šanky, pak pár dní jídla, a pak půstu u mě vznikla náhodou. Zaznamenal jsem však výrazný rozdíl mezi půstem s a bez předchozí šanky. Nastalo daleko menší potažení jazyka, zápach z pusy byl sotva znatelný, celkově hladší průběh.

Před půstem je třeba tělu co nejvíce pomoci, aby mohlo řešit bordel v tkáních a nemuselo řešit bordel ve střevech. Šanka může znamenat, že léčba půstem bude úspěšná. Tělo má k dispozici jen konečnou sumu energie a času, je třeba jimi zbytečně neplýtvat na očisty, které jdou udělat mnohem snadněji jinak.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Zdeníno, jsem ráda, žes to rozvedl, protože jsem tě původně pochopila špatně - jakože děláš šanku první den půstu :)
Zdeníno píše:Rozdíl mezi tím dělat půst bez nebo s šankou je značný.
Takhle to zní dost dobře. Půst s čistým střevem a bez soli.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

Zdeníno píše:
cepheus píše:Tak davas pusty se sankou se soli (nebo s vyvarem) ? A nebo nedavas ? Preloz mi to pls.
Aha, myslel jsem následný půst. Tahle kombinace šanky, pak pár dní jídla, a pak půstu u mě vznikla náhodou. Zaznamenal jsem však výrazný rozdíl mezi půstem s a bez předchozí šanky. Nastalo daleko menší potažení jazyka, zápach z pusy byl sotva znatelný, celkově hladší průběh.
To je neco jineho, naprosty souhlas, zaznamenal jsi spravne. Pred pustem pripravit tělo napriklad ovozelem, stavami apod. (i sankou) doporucoval uz "podivin" pred cca 8 lety na jednom nejmenovane serveru a v jednech nejmenovanych skriptech:).
Telo navic snasi pred pustem presoleni podstatne lip nez po pustu, v navratovce bych prave z duvodu vstrebani sul nerisoval v jakekoli podobe (tudiz ani sanku).
--------------
Sarko o to mi taky slo, kdyz si to tu precte zacatecnik a udela pust se sankou ma na problemy na 100% zadelano.
Do te bolave hlavy od privalu toxinu si jeste predstav prusvih s ledvinami a je vymalovano na dalsiho blazniveho adepta na jipku.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

nepredpokladam ze niekto tu odporucal sanku pocas navratovky.
sanka sa zvycajne odporuca na zaciatku dlhsieho postu, pocas prveho tyzdna.

ja stale trvam na nazore ze spravne prevedena sanka nesposobi vstrebanie soli do tela, pokial telo nie je chornicky odsolene a ma chornicky nedostatok potom si samozrejme ukradne sol zo vsadial aj z ....

ludia co nemozu zniest predstavu ze by mali sol v jedle alebo piti sa chodia kupat cely rok aj pocas postov do mora a oceanu a vstrebavaju sol v dostatocnom mnozstve cez pokozku, cez vdychovanie solnych par plucami a obcas si pri plavani samozrejme lognu
a potom su hrdinovia ze si vobec nesolia a zavadzaju tak suchozemcov

kazdopadne si clovek moze napustit horucu vanu a nasypat do nej kilo soli ako nahradu cestovania za hranice vsednych dni s cedokom.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:nepredpokladam ze niekto tu odporucal sanku pocas navratovky.
sanka sa zvycajne odporuca na zaciatku dlhsieho postu, pocas prveho tyzdna.
rudi, to u jsme si vysvetlili:).
kazdopadne si clovek moze napustit horucu vanu a nasypat do nej kilo soli ako nahradu cestovania za hranice vsednych dni s cedokom.
To jsem delal pravdidelne (a obcas jeste delam) s ruznymi solemi (himalajka, epsomka, dead sea atd.), horkou vodu kolik snesu.
Neni nic lepsiho pro kuzi, je jak detska prdylka po solne procedure:).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:sol pri sanke sa nevstrebava do tela ale odchadza von do hajzla
též jsem to leta tvrdil, leč není to pravda
poznám to dle čuránek, 1.den po-strašně slaný a ještě 3. je nadnormál
(podobne i pot v sauně)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
rudo píše:sol pri sanke sa nevstrebava do tela ale odchadza von do hajzla
též jsem to leta tvrdil, leč není to pravda
poznám to dle čuránek, 1.den po-strašně slaný a ještě 3. je nadnormál
(podobne i pot v sauně)
minule som mal po sanke tak natiahnute telo vodou ze som mal obvod bicepsu 47 cm :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od epony »

ahojte, po niekolkych rokoch sa moja klystyrova suprava zacina trhat a potrebujem kupit novu..v bratislave sa bohuzial ziadna neda zohnat a aj na internete je to mizerne..neviete niekto poradit? chcem si kupit totiz tu s dlhou rektalnou hadickou, nie kratkou..vdaka :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Osvedcil se mi minimalisticky-liny pristup :)
Protoze klystyr pouzivam opravdu zridka a vlastne jen k bleskovemu vyreseni momentalni indispozice (kdyz to jde na muj vkus ztuha), zpravidla na danem miste v danem case u sebe klystyrovou soupravu nemam. Doma ve skrini jo, ale kdyz by se zrovna hodila... takze mam zlepsovak co se vejde do tasticky na zubni kartacek a sminky 8)
Obycejnou velkou strikacku Nasaline :mrgreen: Idealni pro pouziti kdykoli a kdekoli, vzdy po ruce. Voda z ni netece, ale neni problem ji v danou partii nastrikat v x davkach a pod tlakem. Ani u toho nemusim zaujimat prapodivne pozice jako u klystyru :) Nemluve o tom ze odpada i potreba hledat neco kam to cele zavesit. Strevo se tim da naplnit slusne (nejsem zastance preplnovani streva), ucel to splni, jeste si pri tom jako bonus potrenuju prsty. Na dukladnejsi ocistu je lepsi sanka.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od xHardCorex »

Fiona píše: Obycejnou velkou strikacku Nasaline
To je aka striekacka? mozes dat link alebo img?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Což je v podstatě už skoro to samé jako balonek na miniklystýr, ne? Ale pravda, stříkačka bude asi trochu skladnější než ten balonek.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Ano Pando, je to cele o skladnosti a o tom ze to v tasticce na zubni kartacek a sminky neprekazi, nic nevazi, tudiz neni problem tahat s sebou vsude v ramci zakladnich potreb :)
http://www.innomed-intl.com/irrigator.html
Ale ta moje je starsi nez ta z obrazku, tehdy jeste k tomu nedavali tu silikonovou nasadu na zobak. Asi uz je cas na upgrade, ted to pocitam a furt pouzivam tu samou uz 4 roky...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od xHardCorex »

Fiona píše:Ano Pando, je to cele o skladnosti a o tom ze to v tasticce na zubni kartacek a sminky neprekazi, nic nevazi, tudiz neni problem tahat s sebou vsude v ramci zakladnich potreb :)
<a href="http://www.innomed-intl.com/irrigator.html" ujs_linkifier="1">http://www.innomed-intl.com/irrigator.html</a>
Ale ta moje je starsi nez ta z obrazku, tehdy jeste k tomu nedavali tu silikonovou nasadu na zobak. Asi uz je cas na upgrade, ted to pocitam a furt pouzivam tu samou uz 4 roky...
Tak vyzera to byt daleko lepsie ako klasicky irigator. Asi si nieco podobne zabezpecim:) vdaka za typ.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Jeste me ted napada dalsi vyhoda. A sice vzhledem k tomu ze vyse uvedena vecicka puvodne slouzi k neti (vyplachovani nosnich dutin) a ja samozrejme pouzivam tu jednu na oboji :mrgreen: , ten silikonovy zobacek do nosu tomu vlastne dava i punc hygienicnosti :) Do zadku samozrejme zobacek sundat. A jeste jsem si kdysi radsi zapilovala tu spicku pilnikem na nehty pekne dokulata, vrele doporucuji 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od zaklinac.dan »

fiona: ahoj. nemám s klystýry skoro žádné zkušenosti. asi to ani nebudu měnit, radši využiju šanku nebo jiné věci. ale léčebné klystýry by mohli mít opodstatnění, zkusím někdy zaexperimentovat. tam se dá využít vstřebávání střevem, případně nějaký konkrétní účinek na střevo. no nicméně můj dotaz. kdesi u starých praktiků jsem četl, že klystýr se má aplikovat dostatečným tlakem a zásadně najednou. nevím z jakého důvodu, ani jestli by to mohlo dělat problémy, ale jestli můžeš, tak napiš, co si o tom myslíš (o tom najednou). díky za odpověď.
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od RADU »

Klystýry provádím už nějaký rok,vyzkoušel jsem odvar z heřmánku, přes citron,urinu až po kávový, který je co do účinku a zdravotního benefitu opravdu fantastický hned po urinových.Každý kdo kávový klystýr někdy vyzkoušel ví, že jde přeci jen o něco jiného oproti ostatním druhům klystýrů a hlavně špičkový detoxikační efekt. Zde se již nejedná pouze o očistu střeva, ale dosah očisty je nesrovnatelně širší, hlavně svojí podporou a citelným zlepšením funkce jater a díky mimořádnému antioxidačnímu efektu kávy zavedené do těla touto cestou.

1) Až sedminásobné snížení toxicity těla. Podle zakladatele tohoto druhu terapie Dr. Maxe Gersona, jenž předepisuje tyto klystýry jako součást svého známého dietního systému má kofein a další s ním spojené sloučeniny tu vlastnost, že v játrech stimulují produkci GST (glutathione S-transferase). Enzym GST bývá označován jako „hlavní detoxikátor“ v těle, neboť se váže na všechny přítomné toxiny a v průběhu nasazení klystýru je vyplachuje pryč.

Na základě studie, provedené v roce 1982 pod dohledem the National Research Council (NRC), se u testovaných myší při podávání kávy ze zelených bobulí prokázalo zvýšení produkce GST v játrech o 600% a v tenkém střevě až o 700%. V případě lidí je tento účinek při kávovém klystýru podobný, pokud ne ještě výraznější, neboť káva je schopna přímo stimulovat játra, aniž by musela předtím projít trávicím ústrojím. Výsledkem je pak silný detoxikační účinek, kterého nelze dosáhnout pouze speciální dietou.

2) Pročištění a vyléčení tlustého střeva a trávicího traktu, zlepšení peristaltiky. Kromě detoxikace pročišťují a proplachují kávové klystýry trávicí trakt i tlusté střevo, aniž by ničily užitečnou střevní flóru, která patří do zdravých střev. Pravidelným nasazováním kávových klystýrů nejenže udržíte svůj trávicí trakt čistý, bez odpadních produktů i jedovatých látek, ale navíc podpoříte i zdravou peristaltiku (jde v podstatě o organizované svalové kontrakce, které posouvají potravu trávicím traktem), což pak souvisí s funkcí ledvin a močového měchýře.

3) posílení energie, bystřejší mysl a lepší nálada. Podobně jako u jiných detoxikačních postupů se tělo při kávových klystýrech zbavuje jedů, které se hromadí v krvi, omezují přenos kyslíku a zanáší střeva, což u člověka vyvolává pocity unavenosti a nemoci. Klystýry jsou velmi účinné prostředky detoxikace – především díky přímé absorpci kofeinu a dalších látek do krevního řečiště. Tím se stimuluje uvolňování žluči a následně i účinnější odstraňování odpadů z těla v jednom zátahu. Konečným výsledkem je intenzivní detoxikace, kterou někteří lidé popisují jako „velmi výraznou“, následovanou přílivem energie, jasnějším myšlením a zlepšením nálady.

4) Odstranění parazitů a plísní. Protože bývá tělo zamořeno velkým množství toxických chemikálií, pravidelně přijímaných ze stravy, vody, vzduchu nebo okolního prostředí, bývá často neschopné se úplně a účinně zbavit všech toxinů a udržovat proces homeostázy. Ve střevech se to pak projevuje hromaděním odpadů se zvýšeným obsahem parazitů, plísní a dalších toxinů. Kávové klystýry dokáží účinně zmírnit tuto zátěž díky vyplachování tlustého střeva a tak odstraňují tato „hnízda“ nemoci a vypuzují je z těla ven.

5) Detoxikace a regenerace jater. Pokud pravidelně trpíte nadýmáním, bolestmi břicha, plynatostí a dalšími problémy oběcně spojovanými se špatným trávením, dá se očekávat, že vaše játra jsou přetěžována a nefungují správně. K nápravě tohoto stavu jsou kávové klystýry možná ideálním řešením. Je to díky tomu, že kofein i ostatní látky jsou přímo absorbovány játry prostřednictvím stěny tlustého střeva a z jater pak odstraňují toxické nánosy, což by játra sama o sobě nedokázala tak rychle provést.

6) Úleva od chronické bolesti a nepříjemných příznaků při očistách a detoxikacích. Je zajímavé, že první známé procedury kávových klystýrů jsou spojovány s odstraňováním bolesti. Během 1.světové války se vodní klystýry ukázaly být účinným pomocníkem při tišení bolesti, obzvláště když docházely zásoby morfinu. Později se přišlo na to, že kávové klystýry účinkuji ještě lépe než vodní, neboť přináší ještě i ztišující účinky, které mohou být zvláště prospěšné v rámci očistných kůr a detoxikace.

7) Léčení a prevence chronických nemocí. Je nesporné, že kávové klystýry jsou jedním z nejúčinnějších způsobů jak očistit tělo a tak je zbavit nemoci. I v případech, kdy člověk trpí vysilující chronickou nemocí, jako je například rakovina, mohou kávové klystýry přinést jak úlevu tak i vyléčení, aniž by se musely nasazovat léky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Janek »

A neni lepsi si strevo nezasirat? Jak casto cistite dodovodni trubky u vas v baraku?

A ze se zasirat mohou tvrdou vodou, ale ono staci jen vhodne upravot vstup, magnety, a nanosy se samy uvolni :-)

Vzdyt v prirode take zadne klystyry nejsou. Nejake protiargumenty by byly? Prijde mi to jako : vzdyt si muzu udelat klystyr a tak do sebe narvu svinstvo, vzdyt si muzu vycistit trubky :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od RADU »

Janek píše:A neni lepsi si strevo nezasirat? Jak casto cistite dodovodni trubky u vas v baraku?

A ze se zasirat mohou tvrdou vodou, ale ono staci jen vhodne upravot vstup, magnety, a nanosy se samy uvolni :-)

Vzdyt v prirode take zadne klystyry nejsou. Nejake protiargumenty by byly? Prijde mi to jako : vzdyt si muzu udelat klystyr a tak do sebe narvu svinstvo, vzdyt si muzu vycistit trubky :-)
...rozhodně je lepší si střevo nezasírat,ale kolik je lidí co ho má čisté...?Hodně lidí se klystýrů bojí nemají prostě odvahu ho zkusit.Taky jsem mě ze začátku obavy jestli si nemohu nějak ublížit.Ale potom člověk zjistí,že obavy jsou zbytečné a pokud ho člověk provádí správně a nevymýšlí nějaké blbosti není se čeho obávat.Čisté a funkční střeva jsou základ.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Janek »

Vezmes sprchovou hadici, odmontujes hlavici a ... je to :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od cepheus »

WOLE ! To jeste porad nekomu radis a tlemis se tomu jako trouba ? Jeste si zapomnel dodat utesnit akvaristickym silikonem a otocit kohout s teplou na plno :D.
To snad ani neni mozny toto ze to nekdo takto s hadici provozuje, silenci, tupci a nesoudni stoupove, ale kdo chce kam, ze jo ..
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od culka »

Janek píše:Vezmes sprchovou hadici, odmontujes hlavici a ... je to :-)
Teda toto je rovnaka ujovina ako ked sme citali, ze akupunkturne ihly sa daju kupit v galanterii.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět