Stránka 1 z 8

Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 0:17
od araila
Zaujaly mne knihy od Dr. N. Walkera a Malachova, které vřele doporučují očistu střeva (klystýr) jako jednu ze základních metod detoxikace zaneseného lidského organismu.

Trochu jsem se proto porozhlédla po našich českých lékárnách, ale musím říci, že jejich nabídka souprav pro klystýr mne vůbec neuspokojila...

Zajímalo by mne, co používáte vy a eventuelně i odkud jste si konkrétní přístroj nebo soupravu objednali.

Dík za tipy :D

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 0:32
od Panda
Ve zdravotních potřebách jsem koupil tenhle který je snad nejběžnější a nabízejí ho všude: http://www.lekarna.cz/irigator-z-pvc/ ... cena asi 207. Plastový pytlík PVC na 2 litry, závěsný (dírka na zavěšení), má kohoutek. Ale je to docela šmejd - ty uváděné 2 litry to absolutně nemůže unést. S obavami tam dávám necelý litr a vidím jak se ten plast protahuje (hlavně v držáku) a málem trhá - a lidi na komentářích si často stěžují že se trhá a nic to nevydrží. Hadička má až moc silný konec a tak je aplikace i přes použítí oleje docela nepříjemná. Takže tenhle bych nedoporučoval.

Obrázek

Na uvedeném odkaze nabízejí ještě s plastovou nádobou 2 litry (nejspíš lepší, nechtěl jsem kvůli nárokům na skladovací prostor) a jeden menší s gumovou nádobou. A ještě jsem na netu viděl další nabízený typ který mi připadá že by z nich možná mohl být nejlepší (jen jsem ho nesehnal): http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomuc ... y-2-l.html .

Obrázek

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 8:04
od veri
Ahoj Arailo, já jsem velkým walkerovcem a používám ten z prvního obrázku. Panda sice píše něco jiného, ale mně se tam dva litry vejdou a netrhá se, sice je protáhnutý, ale drží. Aplikace mi nepříjemná nepřijde, s olejem mi to jde v pohodě, to je ale asi dost individuální :) No a co se týče sehnání - v normálních lékárnách ho často nemají, ale zkus se porozhlédnout v lékárnách umístěných v nemocnicích, ty jsou vybavenější a nebo ve zdravotnických potřebách, tam taky je. Přeju hodně štětsí s čistou, čisté střevo je základ :)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 9:10
od Panda
veri píše:...Panda sice píše něco jiného, ale mně se tam dva litry vejdou a netrhá se, sice je protáhnutý, ale drží. Aplikace mi nepříjemná nepřijde, s olejem mi to jde v pohodě, to je ale asi dost individuální :) ...
Já jsem v tom teprve začátečník tak je možné že se mýlím.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 12:01
od araila
Ten plastový jsem ve zdravotních potřebách viděla, ale nelíbí se mi to. nemám vůbec ráda plasty... :roll:

Jinak u nás je to takhle se vším, co člověku může jednoduše a levně pomoci. Když jsem třeba sháněla ucpávky do uší (protože těsně vedle našeho domu, velice blízko, jsou dvě (!!) dětská hřiště bez větších stromů nebo keřů, které by trochu filtrovaly hluk...a navíc zas na druhé straně je tu nespočet psů, kteří mnohdy tráví svůj veškerý čas nepříčetným a neustávajícím téměř celodenním štěkotem...a jejich majitelé jaksi nedokáží pochopit, že ne každý je na podobnou "kratochvíli" zvědavý!) - tak jsem zjistila, že jsou v lékárnách k dispozici dvojí - víceméně podobné, z jakési umělé a velmi jedovatě (žlutě nebo zeleně) obarvené měkké umělé hmoty. - Žádné přírodní, třeba latexové apod.!

Někde na netu jsem před časem našla návod na klystýr i s ilustračními fotografiemi dívek (to by se vám asi líbilo, pánové) a ten obsahoval i soupravu, která mne zaujala, ale u nás ji zřejmě nikdo (pokud jsem měla možnost zjistit) neprodává. Nevím ani, jak se ten typ jmenoval. Ale napsala jsem jedné ženě, která mi ten návod zaslala - tak snad odpoví.

Návod samozřejmě ještě mám, ale přešla jsem z PC na Macka (z Windows na Mac OSX) a zatím nevím, jak ten wordowský dokument správně i s fotografiemi otevřít. Kdyby ale někdo chtěl, zkusím přeposlat.
:D :wink: :D

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 13:35
od Fuujin
Arail zkus si stáhnout open office pro Mac os X, já ho měl když sem měl OSX..Každopádně gratuluju, mít Maca je můj sen

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 14:17
od araila
Díky :D Já dluho váhala, protože mne ostatní u nás přesvědčovali, jak jsou Win nepostradatelné. Ale když jsem si mohla vyzkoušet Macka u kamaráda v Anglii, bylo rozhodnuto. Jenomže ta cena u nás...a tak jsem nakonec svého miláška (MacBook Pro - celokovový laptop) koupila vloni za zhruba poloviční cenu od jedné moravské firmy, která je všechny po dvouletém provozu odprodávala - a naprosto nelituji! Je to miláááááášeeeeekkkk!!! A hlavně ten klid, bez virů a podobné havěti...prostě nádhera. už nikdy, pokud budu mít trochu peněz, Windows.

Je to NeoOffice, co máš asi na mysli (klon OpenOffice pro Apple). To já samzřejmě nainstalované mám. Jen nevím, jak to v něm otevřít.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 14:39
od Fuujin
No normálně dvojklik ne ? Mě NeoOffice otvíral všechny formáty..
A říct, že windows je nepostradatelný je asi jako že maso je nepostradatelné :D je to nesmysl a jen neinformovaný člověk o tom neví.. Na mac je hodně kvalitních programů které nahrazují všechno co člověk může chtít, kroěm her.. ale dneska se na macy dají nainstalovat windowsy společně s OSX, takže kdyby macy byly levnější...
Macy sou idylka pro člověka kterej si chce pouštět videa a písničky, prohlížet fotky, číst internet, psát programy...

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 15:24
od araila
Je to naprostá idylka. Nemusíš moc přemýšlet....a ono to prostě pracuje za tebe. Žádné neustálé nastavování a přeinstalovávání, jako u Win. A neustálé opravy a záplaty....už jsem z toho byla u Win naprosto zoufalá. Ale to se těžko vysvětluje, to se prostě musí vyzkoušet. Ty asi víš, o čem mluvím...
Já se do svého miláška zamilovávám každý den víc a více.

Pro ty, kdo by měli zájem získat macka levněji z druhé ruky, tak třeba mujmac.cz a jejich sekce Bazar. Nebo maximac.cz. (Já jsem se toho přístroje z druhé ruky bála...záruka apod....ale zcela zbytečně...je to v poho, tyhle přístroje jsou kvalitní...samozřejmě bych si ale nechala před koupí provést hardware test, pro jisttu).

Jinak jsem otevřela ty fotografie se supravami na klystýr, a tak se sem pokusím nějaký vložit.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: sob dub 25, 2009 15:27
od araila
Další brázek

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned dub 26, 2009 0:40
od epony
ja pouzivam tiez ten prvy irigator, som spokojna, len jedina vec co mi vadi, ze z toho kohutika vyteka voda, lebo je tam zly kontakt..takze sa poobhliadnem po inom, celkom som uz zavisla na klystyre, aked teraz je to cca 1-2 krat za mesiac.. 8)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned dub 26, 2009 11:58
od awa
epony píše:ja pouzivam tiez ten prvy irigator, som spokojna, len jedina vec co mi vadi, ze z toho kohutika vyteka voda, lebo je tam zly kontakt..takze sa poobhliadnem po inom, celkom som uz zavisla na klystyre, aked teraz je to cca 1-2 krat za mesiac.. 8)
Taky mám ten první. Celkem v pohodě, co se týká hadičky a aplikace. Problém, který mám je, že na hranici pytlík a hadička se mi to při zavěšení mírně ohne a voda nechce odtékat. Vždycky jsem to musela vzít do druhé ruky a držet nad hlavou a jakmile to chytlo švuňk, tak to teprve zavěsit. Pytlík se trochu prověšuje,ale málo, PMN je to dáno i teplotou vody. Jinak už jsem to půl roku nepoužila, spíš to beru jako první pomoc, ne jako trvalé řešení. Ale pro mě rozhodně lepší než přesolená šanka.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned dub 26, 2009 23:48
od Hugo z Hor
Taky mám ten první a s netěsnícím kohoutkem mám stejný problém, navíc se už ten pytlík nahoře trhá, jak ho mívám zavěšený, asi už budu muset koupit nový. Už jsem si na občasný klystýrek navyknul, dávám si ho tak 2-3x do měsíce. A taky jsem šance nepřišel nějak na chuť.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 9:58
od araila
Narazila jsem na tuhle německou irigační soupravu a zdá se být v rámci (špatné nabídky v naší obchodní síti) jako jedna z lepších. Co myslíte?

P.S.: Zdá se, že se obrázek "odmítá" uložit, takže alespoň link:

http://medifrank.shop5.cz/cz-kategorie5820.html

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 10:22
od araila
Tahle zahraniční nabídka také nevypadá špatně...

http://www.yatego.com/medtech3000/p,443 ... heilfasten

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 10:42
od araila
A co třeba tohle?

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 10:47
od araila
Tohle je už poněkud sofistikovanější....

http://www.alibaba.com/product/ca100813 ... etail.html

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 10:53
od araila
Ach jo, v zahraničí to mají více promakané. U nás o to asi mnoho zákazníků nestojí, a tak ani obchody příliš variant klystýru nenabízejí...

http://www.enemakit.com/products.cfm

Rozhodně bych dala přednost gumovému klystýru před plasťákem (plastovým). Vůbec nevidím důvod, tenhle hnusný plastový průmysl nějak podporovat! >:-) :D

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 11:09
od araila
Možná nejsou špatné ani latexové materiály....

http://www.optimalhealthnetwork.com/Lat ... aHoses.htm

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 13:22
od araila
Tak tedˇ jsem z toho vážně jelen....taková nabídka koncovek pro klystýr?!? Ale kterou si vybrat....

http://www.enemaequipment.com/enemanozzles.html

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 15:48
od Panda
araila píše:Tak tedˇ jsem z toho vážně jelen....taková nabídka koncovek pro klystýr?!? Ale kterou si vybrat....

http://www.enemaequipment.com/enemanozzles.html
Tak nakonec dobře když ve zdravotních potřebách měli na prodej jen jeden typ - člověk si chvíli zanadává a pak už to neřeší a používá to co je a výsledek je asi tak stejný. :-D

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 17:14
od veri
já bych těch deset minut, které v té nádobě ta voda stráví, nijak moc neřešila, stejně jsou klystýry dočasné..

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: úte dub 28, 2009 18:46
od araila
Pando a veri, já myslím, že vím, jak to oba myslíte...prostě si s tím příliš nekomplikovat život, protože "ono to stejně vyjde nastejno"...

Jenomže to je právě ta otázka. Jak v plastech, tak bohužel i v gumových výrobcích se mohou radostně množit mikroorganismy a viry a vyrůstat nejrůznější kvasinky a plísně.
Takže to, co do takto opakovaně používané plastové nebo gumové nádoby nalijete, se může infikovat (ta tekutina) - a vy ji dopravíte přímo do organismu (bez ochranné bariéry žaludku), kde se přes střevní stěnu krásně vstřebá...respektive do organismu se dostanou ony patogeny.

Nejjistější způsob sterilizace jistě je převaření a dezinfekce bodem varu (v domácích podmínkách), ale to by znamenalo mít klystýrovou nádobu z kovu nebo skla.

U těch plastových pytlíčků a gumových lahví jsou problémem právě ta vnitřní místa a záhyby, kam se při jejich čištění nedostanete.

Takže asi tohle mne taky trochu trápí... :?

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: stř dub 29, 2009 10:23
od araila
Tak sakryš, zajímá to vůbec někoho? :mrgreen: Našla jsem zajímavý odkaz na stránky (zahraniční), kde nabízejí klystýrovou soupravu s nerezovou kovovou nádobou, hadičkou, neobsahující latex, regulačním kohoutkem i koncovkou. Dívala jsem se na podmínky a posílají i do Čech. Stálo by to kolem 900Kč i s poštovným. Nevím ovšem, jak je to s clem nebo DPH, protože mají dvě pobočky - jednu v Indii a jednu v USA.

http://www.healthandyoga.com/HTML/produ ... plies.html

:D :wink: (:-) >:-) :D :wink:

A pak ještě jeden tip pro fajnšmekry....klystýrová souprava ze silikonu (materiál, na němž se nemnoží mikroby a bakterie a který je hypoalergenní.

https://www.bethtyler.com/public_html/pages/sbo.htm

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: stř dub 29, 2009 10:33
od Panda
araila píše:Tak sakryš, zajímá to vůbec někoho? :mrgreen: ...
Je to blbý, ale fakt nezajímá! :mrgreen: Sterilizace a bakterie je asi přehnaná starostlivost, takže i ten za 200 splní jistě to co je třeba. Věřil bych tomu, že správně fungující organismus si poradí i s nějakými případnými bakteriemi.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: stř dub 29, 2009 10:41
od araila
V poho. :wink: jak se říká: kdo chce kam....atd.
Já si tedy tu soupravu určitě pořídím. Ty se klidně zařiď tak, jak říkáš. :wink:

Třeba ty zjištěné (myslím si, že kvalitní) informace zaujmou někoho jiného...

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: stř dub 29, 2009 10:57
od Sitar
Ja uz to mam ve skrini asi rok a porad nejak nic, nechce se mi do toho.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: stř dub 29, 2009 21:42
od araila
To se nedivím....já se k tomu také chystám nějakou dobu (i když to ještě nemám doma). Všechno chce svůj čas.....to přijde. :wink: :D (:-)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: stř dub 29, 2009 22:24
od Sweetie
ja se chystam si osvojit sanku

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: čtv dub 30, 2009 9:19
od komonice
ahojky!
tak já už klystýruju asi 15 let a zkusila jsem různý typy.nejlíp mi vyhovuje zde foto 1.měkká hadička na konci je pro mě důležitá,pokud vím ,walker taky doporučoval.sem tam vyměním nějakou část,bohužel kvůli tomu musím kupovat celou soupravu znovu.v Česku mi to nevadilo ale,před půl rokem jsem se rozhodla že už mám nějak hnusnou hadici a musela jsem si koupit tzv.lavement.tady v pařížské lékárně,za nehorázných 25eur.fuj! (:-)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pát kvě 01, 2009 7:29
od bstrd
-ja pouzivam ten druhy z druheho prispevku, s modrym vreckom na 2,5 litra vody a som spokojny, nenatahuje sa, netrha sa, nastavec ma dobry tvar a netlaci...ale cital som na www.pust.cz, ze v rusku a azii pouzivaju klystiry ineho typu, take co do nich voda zaroven nateka aj odteka, takze to clovek necha do seba a zo seba tiect az kym z neho nejde cista voda, nieco ako hydrokolonoterapia bez elektriky...ovsem najlepsia mi pride sanka, pri tej si clovek aspon poriadne pocvici :)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 21:08
od araila
Mrkla jsem na ty stránky (pust.cz), ale to, co popisuješ, jsem tam bohužel nenašla.

Mám takový poněkud impertinentní dotaz na zkušené kystýrníky...jak to řešíte v případě, že máte oddělenou koupelnu a WC?
Kamarád, který má velmi špatné vzpomínky na kystýr z nemocnice a prý by si sám žádný nikdy neudělal - mne varoval, že po chvilce vůbec není možné stolici s tekutinou ve střevě udržet...

Tak jsem na rozpacích, jak to řešit (WC je malé a v koupelně není zas WC). :oops:

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 21:17
od veri
To je hodně individuální, udržet v sobě vodu mi nedělalo problém ani napoprvé, ve starém bytě, kde si klystýry dělala mamka, ale také byla oddělená koupelna od wc a mamka s udržením měla problémy a vyřešila to jednoduše tak, že klystýr aplikovala ve vaně a pak, když nastala ta správná chvíle, šla na záchod - ještě k té správné chvíli - ona ta voda totiž v tobě jaksi "putuje", nevím, k čemu lepšímu bych to připodobnila, ale když je někdo nafouklý a plyn zadrží, tak putuje střevy od konečníku směrem dál, stejně tak to dělá voda z klystýru - když ji zatlačíš zpátky, chvilku trvá, než zase bude chtít ven a právě v té chvíli po zatlačení můžeš jít v klidu na záchod a nemusíš se bát, že to nestačíš doběhnout..tolik z mých zážitků s klystýrem :)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 21:26
od araila
Dík, dík, dík....to je moc zajímavá informace. Tak nějak se nejprve snažím nasbírat nějaké ty rady zkušenějších, než přikročím poprvé k "praxi". :wink:

Přečetla jsem některé knihy na toto téma od Malachova, Dr. Walkera apod.. Ale tuhle informaci, o níž píšeš ty, jsem tam nenašla. Zajímavé.

Jaká je podle tebe nejlepší poloha pro klystýr?

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 21:34
od awa
Taky máme oddělený WC a koupelnu a stihnout se to dá. Znamená to umět na chvíli zadržet vodu v těle stáhnutím svalů a člověk si pak sám reguluje, kdy dojde na WC. Na rychlost vyprázdnění má ale taky teplota vody, teplejší víc prohání, ale je přijemnější než vlažná nebo studená. Tolik za sebe, je možné, že jiní to mají jinak.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 21:52
od veri
araila píše:Jaká je podle tebe nejlepší poloha pro klystýr?
Myslím, že taková ta celkem tradiční a klasická - dám na zem deku, nejdřív kleknu na kolena a opřu se o lokty (pod ně dávám ještě polštář, je to pohodlnější), ale většinou jsem opřená jen o jeden loket - druhou rukou přidržuju hadičku, když je od oleje, tak ráda vyklouzne :) a když do mě voda teče, zhluboka dýchám do břicha. Když už ve mě voda je, tak si většinou lehnu na pravý bok - tak zateče voda dál a pak na záchod. Na záchodě je dobré si posedět, někdy, když už se zdá, že z tebe nic nevyjde, z ničeho nic zase něco přiteče - jak voda střevem putuje sama ucítíš - je to taková bublina, která projde celým tlustým střevem - zprava z dolní části až do levé spodní části ke konečníku a ven. Klidně jí můžeš v putování pomoct jemnou masáží, prsty nebo celými dlaněmi naznačuješ cestu tlustého střeva. A celu dobu pomůže hluboké dýchání do břicha :)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 22:04
od araila
Tak to je prima, to jste mne povzbudily. Díky moc. Ty osobní zkušenosti jsou nedocenitelné!

Zkoušela některá z vás také očistu střeva podle Malachova? Mám na mysli použití vlastní moči jako klystýrové tekutiny.

Dík moc za vaše rady. :)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: ned kvě 10, 2009 23:04
od s.arik
araila píše:Díky :D Já dluho váhala, protože mne ostatní u nás přesvědčovali, jak jsou Win nepostradatelné. Ale když jsem si mohla vyzkoušet Macka u kamaráda v Anglii, bylo rozhodnuto. Jenomže ta cena u nás...a tak jsem nakonec svého miláška (MacBook Pro - celokovový laptop) koupila vloni za zhruba poloviční cenu od jedné moravské firmy, která je všechny po dvouletém provozu odprodávala - a naprosto nelituji! Je to miláááááášeeeeekkkk!!! A hlavně ten klid, bez virů a podobné havěti...prostě nádhera. už nikdy, pokud budu mít trochu peněz, Windows.

Je to NeoOffice, co máš asi na mysli (klon OpenOffice pro Apple). To já samzřejmě nainstalované mám. Jen nevím, jak to v něm otevřít.

Tak podobný komfort, zcela stabilní, legální a bez virů, mám za nula korun českých už přes rok.......jmenuje se Ubuntu a je z rodiny Linux :lol: navíc plně kompatibilní s čímkoliv od lidí s woknami, textové, tabulkové i jiné soubory klidně otevřu.
K tomu kvalitní programy zdarma, pro správu geografických dat (GIS), pro úpravu fotek, prostě jsem nadšená. Všechno to, za co pod wokny lidi platí desetitisíce, mám zadarmo a s podporou českých fanoušků na fóru 8)


A abych nebyla mimo téma: irigátor mám ten úplně první nahoře, aplikace není nepříjemná, vejde se tam litr a půl v klidu, víc do střev člověk stejně nenarve (:-) jsem spokojená.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 3:55
od komonice
pro začátečníky je prostě nejlepší začít s množstvím jednoho hrnku,tim nic nezkazíte a vodu udržíte.klystýrové sebevědomí postupně posílíte (:-) >:-)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 9:47
od araila
Tak podobný komfort, zcela stabilní, legální a bez virů, mám za nula korun českých už přes rok.......jmenuje se Ubuntu a je z rodiny Linux :lol: navíc plně kompatibilní s čímkoliv od lidí s woknami, textové, tabulkové i jiné soubory klidně otevřu.
K tomu kvalitní programy zdarma, pro správu geografických dat (GIS), pro úpravu fotek, prostě jsem nadšená. Všechno to, za co pod wokny lidi platí desetitisíce, mám zadarmo a s podporou českých fanoušků na fóru 8)


A abych nebyla mimo téma: irigátor mám ten úplně první nahoře, aplikace není nepříjemná, vejde se tam litr a půl v klidu, víc do střev člověk stejně nenarve (:-) jsem spokojená.[/quote]Jj, o tomhle jsem taky uvažovala, ale přišlo mi to oproti Apple Mac OSX moc složité a také jsem potřebovala nový laptop. Chvíli jsem tak kroužila kolem IBM a jejich "nezničitelných" strojů s matným displejem (to byla pro mne jedna z hlavních priorit, ten matný displej)...ale nakonec jsem se prostě zamilovala do MBP, a bylo to. Také chodím na jeden web, zaožený a hojně navštěvovaný příznivci Macků, kde zjistím vše potřebné. Takže také spokojenost.


Jinak zpět k tématu...Jak často si děláš klystýr? A co po něm jíš (piješ)?
Díky

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 9:52
od araila
komonice píše:pro začátečníky je prostě nejlepší začít s množstvím jednoho hrnku,tim nic nezkazíte a vodu udržíte.klystýrové sebevědomí postupně posílíte (:-) >:-)
Asi je to tak, jak říkáš (snad si můžeme tykat?). Jenomže já jsem maximalistka, a tak mívám tendenci se "odrovnat" hned napoprvé... >:-) No, zkusím si dát pozor. :wink: :)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 10:06
od Panda
komonice píše:pro začátečníky je prostě nejlepší začít s množstvím jednoho hrnku,tim nic nezkazíte a vodu udržíte.klystýrové sebevědomí postupně posílíte (:-) >:-)
Nevěděl jsem že jsi v tomhle tak zkušená (pod dojmem Tvých prvních zpráv). Mně se skutečně při pár prvních klystýrech co jsem zkoušel podařilo množství jen asi tak hrnek a nechápal jsem jak může být třeba ten litr a půl, přestože jsem si masíroval břicho a zkoušel to vícekrát po sobě, ven pak nešlo skoro nic. Myslíš že něco dělám špatně?

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 12:30
od komonice
má se u toho z hluboka ale pomalu dýchat.já se dycky lehce prohnu při nádechu,tzn.maličko zatáhnu břicho a jakoby si říkam:přijímam to!
pač je to trošičku vstup do těla něčeho cizího,a při výdechu povolím břicho co nejvíc,takže mi visí a v ten moment cítim že to jakoby do sebe pumpuju,že to tam natejká jak tělo dovolí.pohoda.dělam to už od šestnácti.kdybych byla takhle pečlivá i s jídlem...
což nejde.po mnohadenním pití 61 walkerovky už jsem měla pocit že mam strašně nízkej tlak.tak jsem si dala u mekáče velkej pepřák a fakt se mi udělalo nádherně!bez keců.tělo bylo jen chvíli unavený,ovšem pak se mi vrátila síla.takže já na kombinaci obého nedám dopustit.soráč že jsem odbočila............. :mrgreen:

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 12:48
od Panda
komonice píše:...kdybych byla takhle pečlivá i s jídlem...
což nejde.po mnohadenním pití 61 walkerovky už jsem měla pocit že mam strašně nízkej tlak.tak jsem si dala u mekáče velkej pepřák a fakt se mi udělalo nádherně!bez keců.tělo bylo jen chvíli unavený,ovšem pak se mi vrátila síla.takže já na kombinaci obého nedám dopustit.soráč že jsem odbočila............. :mrgreen:
Myslím že je správné znát sice teorie a zkušenosti jiných, ale experimentovat u sebe a najít si svůj směr co člověku vyhovuje (zatím, vše se časem mění), protože každý reaguje jinak.

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 12:51
od araila
komonice píše:má se u toho z hluboka ale pomalu dýchat.já se dycky lehce prohnu při nádechu,tzn.maličko zatáhnu břicho a jakoby si říkam:přijímam to!
pač je to trošičku vstup do těla něčeho cizího,a při výdechu povolím břicho co nejvíc,takže mi visí a v ten moment cítim že to jakoby do sebe pumpuju,že to tam natejká jak tělo dovolí.pohoda.dělam to už od šestnácti.kdybych byla takhle pečlivá i s jídlem...
což nejde.po mnohadenním pití 61 walkerovky už jsem měla pocit že mam strašně nízkej tlak.tak jsem si dala u mekáče velkej pepřák a fakt se mi udělalo nádherně!bez keců.tělo bylo jen chvíli unavený,ovšem pak se mi vrátila síla.takže já na kombinaci obého nedám dopustit.soráč že jsem odbočila............. :mrgreen:
To je naprosto skvělý popis! Díky moc za popsání "techniky". :) Prima!

Řekni, když už máš s klystýry delší zkušenost, pomohly ti třeba s pletí apod.? A jak často je děláš? Večer nebo ráno? A co a jak brzy jíš po nich?

Díky moc za rady :D >:-) (:-)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 13:06
od komonice
arailo:tak mají se dělat budˇráno na lačno,nebo večer,taky na lačno.ale já si je dělám různě.normální člověk neni nikdy přejedenej a může si udělat klystýr kdykoliv.loni jsem to počítala a vyšlo mi 1krát týdně.ale to je třeba že si udělam tři dny za sebou a pak tři týdny nic,nebo jednou za týden,zkrátka jak na mě ty očistný dny přijdou.a v mládí jsem si dělala klystýrky i třeba večer před nějakou akcí.např.tancovačkou a pod.kvůli tomu pocitu krásy (:-) :lol: .
jo a jíst po nich můžeš hned,jde jen o svědomí,přijde mi škoda do sebe fláknout hned nějakýho buřta,takže po klyst vážně radši vita,nebo něco lehčího.
jinak jsem taky jeden čas šíleně řešila teplotu,walker pořád doporučoval tech 35 stupnˇů,ale mě to bylo studený a nějak se to ve mě zaráželo,takže já si dávam hodně teplou,jde ze mě všechno a připadam si pak úplně vypulírovaná a mam střevíčka jak v pokojíčku.
a na plet ˇto prý pomáhá výborně,což si moc nepamatuju,pač už mam období akné celkem za sebou,ale ani si právě možná díky klystu nepamatuju,že by mě to nějak trápilo.
totˇmoje zkušenosti,ovšem každý může mít jiné to je jasný. :P

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 13:43
od araila
komonice píše:arailo:tak mají se dělat budˇráno na lačno,nebo večer,taky na lačno.ale já si je dělám různě.normální člověk neni nikdy přejedenej a může si udělat klystýr kdykoliv.loni jsem to počítala a vyšlo mi 1krát týdně.ale to je třeba že si udělam tři dny za sebou a pak tři týdny nic,nebo jednou za týden,zkrátka jak na mě ty očistný dny přijdou.a v mládí jsem si dělala klystýrky i třeba večer před nějakou akcí.např.tancovačkou a pod.kvůli tomu pocitu krásy (:-) :lol: .
jo a jíst po nich můžeš hned,jde jen o svědomí,přijde mi škoda do sebe fláknout hned nějakýho buřta,takže po klyst vážně radši vita,nebo něco lehčího.
jinak jsem taky jeden čas šíleně řešila teplotu,walker pořád doporučoval tech 35 stupnˇů,ale mě to bylo studený a nějak se to ve mě zaráželo,takže já si dávam hodně teplou,jde ze mě všechno a připadam si pak úplně vypulírovaná a mam střevíčka jak v pokojíčku.
a na plet ˇto prý pomáhá výborně,což si moc nepamatuju,pač už mam období akné celkem za sebou,ale ani si právě možná díky klystu nepamatuju,že by mě to nějak trápilo.
totˇmoje zkušenosti,ovšem každý může mít jiné to je jasný. :P
Víš, já mám trochu problém přestat s vařenými jídly....maminka bydlí s námi a pořád vaří a vaří....A někdy, když mám opravdu hlad, tak prostě na to pečené kuře apod. mám opravdu chuť. Jenomže ne na maso...ale na kosti a kůže...dobře vypečené...Jsem divná, co? >:-)

Jinak když nemám zrovna velký hlad, tak mám spíš chu't třeba na salátek nebo grep apod...

Jj, Walker mne velmi zaujal - a věřím mu. Člověk, který byl živým důkazem svých nauk je pro mne velmi cenný. Jen mne trápí to naprosté vegetariánství (jsem krevní skupina "0")....nějak mi to zatím nejde.... :roll:

Také mne trápí ta nutnost úplné absence alkohou....já musím k hlavnímu jídlu pivo, jinak to nestrávím....je to pro mne těžké....(ale nejsem akoholik, to ne) :D

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 13:54
od komonice
hm,je to proti vitariánství,ale já ti rozumim.a nejsem vitariánka.
a jestli jsi 0 tak za sebe můžu říct názor,že maso potřebuješ.jinak budeš slabá jak moucha.a o pivu mi ani nemluv.to je má vášenˇ.
>:-) :mrgreen: bacha atˇnás nevyhoděj z fora :mrgreen: :lol: (:-) >:-)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 13:58
od araila
Hahaha...tak to jsme se našly....dvě "krevní skupiny".... (:-) :D >:-) (:-)

Re: Očista střeva - co používáte?

Napsal: pon kvě 11, 2009 14:07
od Sitar
Jestli mas krevni skupinu 0, jsi pravacka a mas dve oci, tak to maso opravdu potrebujes. Je to podle jedne vedecke studie, jenom ted nemuzu najit odkaz.

Ja mam taky nulu (Rh+), jsem pravak, dve oci, ale mam kratky nohy a ti prej maso nepotrebuji, takze v klidu.