ovocny cukr fruktoza

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

timeforce
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 12, 2015 1:40

ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od timeforce »

NĚKTEŘÍ Odbornici v soucasne době varují před velkou konzumací fruktózy, protoze jatra premeni vetsinu fruktozy na tuky a spatne formy cholesterolu tuk se potom uklada v játrech okolo srdce a v břiše tento druh obezity je nebezpecny pro vznik infarktu , onemocnění jater , aterosklerózu i pro vznik vysokeho krevniho tlaku.Doporucuje se omezit prijem fruktozy na 15g denne coz odpovida dvoum bananum

Výtažek z knihy Babske rady profesorky Strunecke

Muj nazor po kure vitariana z kratkodobeho hlediska je nikdy vice varenou stravu to ovoce me za to stoji docela me to zarazilo ze clovek muze snist max dva banany za den nebo malej hrnek třešní to znamena ze brzo zarvu na infarkt .)
.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od rudo »

sme to tu riesili a debatili uz davno je tu vaoc vlakien a je to aj vaoc uvedenych prikaldov negatovneho dopadu

ide o viac negatovnych dosledkov ake len ztukovanie pecenie

pritom je rozdiel ak niekto si skodi fruktozou z fruktozoveho ovocia popri beznej strave

a ak niekto sa da cesteu len fruktozu a nic ine - ovociniari - frutariani, tam su dosledky sirsieho spektra pretoze ide o voac faktorov


niekolko mesiacov sa da vydrzat ako ocista
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od Syrovozrout »

timeforce: K tomu jen jednoduše: Zaprvé: Nežrat na noc sladký. A za druhé: Nežrat samotnou rafinovanou fruktózu. Za třetí pokud to není ještě dost jasné! - NEZAMĚŇOVAT "FRUKTÓZU" (TU UMĚLE SEPAROVANOU PRŮMYSLOVĚ - NA TÉ SE DĚLALY ONY STUDIE JENŽ PAK MEDIA VŠELIJAK DEZINTERPRETUJÍ) S OVOCEM - TO PROSTĚ NENÍ TO SAMÉ.
Z těchto pár bodů vyplývá JEDNO: Papat hodně ovoce ráno, dopoledne, poté už méně a hejbat údy nebo aspoň mozkem (Jde ještě o relativní dostatek minerálů, různých ochranných rostlinných komplexů - což jsou biochemicky tak složité látky, že je synteticky neseženete, některých aminokyselin, zatímco jiných zase tolik ne, atd. - ale nebudu to komplikovat, to hlavní jsem k tomu napsal.), nechodit spát hladový, ale max. hodinu před ulehnutím si dát něco nejlépe tučnějšího a spát vydatně, vyrovnat se se stresem, mít rád a pobývat i v přírodě.
Hodně štěstí.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od cepheus »

Piju kazdy dopoledne ciste skoro celou zimu uz nekolik let stavu ze vsemoznych citrusu (nesnidam!!) a zadny jatra me neztukovately:).
Naopak citrusema se mi cisti jatra, mocove cesty, nevim v 56 (narozdil od svych vrstevniku) co to je 100x za den ucvrkavat na wc-ku na male, krvi to pak taky dela dobre, tlak jako z mudr ucebnice 80/120: atd., zadny negativa, jen pozitiva))).
Pres leto zase stavu z jablek, mrkve, okurky, melouny, co je zrovna v kursu a tudiz levny, ted jsou uz banany drahy a zeleny, kaslu teda na ne:)).
Ale cela pravda je, ze postupne jsem prosel 3 dlouhyma pustama, jenze to bylo dva v r.2006, pak jeden r.2010, dotedka uz ale nic tak zasadniho (jen kratsi do 3dni):).

Delej co svedci hlavne Tobe, kazdy jsme original, do formicek bys nas nenacpal, na kecy se tudiz vykasli a jdi SVOJI cestou pokus/omyl:)).
Nejhorsi je opakovat stejnou chybu a myslet si ze obdrzim odlisny vysledek, kdyz se neco hrouti, necham toho a naopak - prospiva, tak pritlacim na pilu, jednoduchy jak facka:).
Nemuze Ti byt soucasne skvele (subjektivne, pocitove) a tukovatet Ti jatra, to je protimluv jako prase, mozna u fetaka to tak funguje, u syrovyho jidla ne:).
Tak vem rozum do hrsti a nohy na ramena od poradcu vseho druhu, nikomu never, ani me ne, vsecko si odzkousej napred sam !:))) ..
----------------------------------------------------
Rudi, ocisty neni NIKDY dost :D)))) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od rudo »

ovcie odtrhnute zo stromu je ziva strava

tak asi 2 hodiny

potom zacne umierat

ovocie z obchodu uz nie je ziva strava

Cephe - citrusy su ale neni vysokofruktozove ovocie, najhosrie je hrozno jabka hrusky a melon
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od cepheus »

A tak to je pro me nove s citrusema, jasne, citron, grep to chapu .. jsem se o fruktozu zase az tak nezajimal, jabka mi svedci zrovna tak, pry taky umi procistit dobre jatra tvrdi jini, mam neco s krvi tak musim filtry udrzovat, to vis :-) ..
S utrzenyma plodama souhlas, neni napriklad nad rajce rovnou z keriku ze zahrady, zadny amarouny z ethylenu se mu nevyrovnaji:).
Jeste z toho to Slunce vylozene voni, ani to domaci dokonce uz druhy den nechutna jako to cerstve utrzeny, verim Ti, mam vyzkouseny.
NICMENE, u pomerancu je to jeste jinak, vymackas i ty utrzeny, vypijes - super sladky, lahodny, nechas odstat a do hodiny to zoxiduje, zhorkne a neni uz k piti .. no je, ale uz to neni ono, proto to nikde sebou ve flasce netaham:).

Zrejme mam ty smysly po pustech o dost senzitivnejsi, pac zene to (pry) neprijde, vypije to i hořky a rika ze to je to porad dobry, tak nevim ..
U me rozdil v chuti mezi cerstvou a hodinu odstatou stavou z pomerancu naprosto brutalni:))).
Asi tak, ovoce z obchodu (a zeleninu) je treba brat jako mensi zlo nez uzeny bucky, klobasy a parky co (dneska) komin ani nevidely, machaji se v jakychsi dehtovych srackach a protahnou rozehratou komorou, anebo E-ckovy fujtajxly, brrr:) ..
To uz je rudo fakt lepsi ten "mrtvy" amaroun (lepsi nez dratem do oka, ze ..):).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od rudo »

ja naoprikald som na fruktozu citlivy ale vacsinu pomarancov zvladnem v pohode, len niektore slachteny odrody su blbe a tiez ked zacinaju byt pomarance prezrete ale to uz citim ten smard a chut kvasenia a hniloby

aj ked vela frutarianov by sa prave na tom oblizovalo


jabka su tiez jkazde ine mne je najhorsie odroda FUJI

jabka maju pektin a to je dolezite, ak icjh jem skor take este nedozrete vtedy je to takmer bez fruktozy


ale z hrozna ma slahne okamizte
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od cepheus »

Hrozno to je jasny, to je cukrovy lepidlo, kdyz je na dobry rok tak kdyz to zpracovavam ani nadoby umyt kloudne nejdou jak to lepi:).
Pravda .. jinak s jabkama delam to samy, zacinam sbirat padanky a stavit hned jak je to trochu pozivatelny:).
Taky to jde poznat po cichu, vevnitr zeleny (nezraly) mi jaksi divne smrdi po rozkrojeni, tezko to popsat, proste mi nevoni a taky zkrivi usmev jak jsou trpky :).

Ty pomerance bez pecek me taky se.ou (nikdo nevi co po tom lidem casem bude), ale chutove jsou docela dobry, tak snad ty skody na nich napachany novodobyma micurincema nebudou tak strasny, porad je to "priroda" a ta se myslim jen tak lehko zlomit neda:). Aspon tomu verim:).
A tak muze byt, ze to ma na Tebe ma tak blby vliv (mozna i vlivem dnesniho globalniho prostredi, kdo vi), kazdy mame nejaky kriz co si musime vyresit, co nadelas:).
timeforce
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 12, 2015 1:40

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od timeforce »

Je to jak říká cepheus nemá smysl se tim zabývat resit blbosti co kde skodi a jak to skodi clovek si to musí vyzkoušet sam na sobe Me osobne to vyresilo spoustu zdravotnich problemu bez drzeni nakych pustu bude to skoro mesic co to zkousim jedu podle pocitu jim uplne všechno nemam stim problém ridim se pocitove jak telo reaguje to uz musí mit kazdej asi zmaknuty na tyhle strave nejsem zastáncem nakych tabulek co který ovoce me da nebo neda jen dodržuju par zakladnich pravidel výsledky to prineslo jsem nadmiru spokojen i snezivim ovocem .)furt lepsi ovoce a zeleninu nez hamburger a podobne kejdy které vam nic nedaj pouze vemou takze asi nemá smysl to dal rozebirat .)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od rudo »

timeforce píše:Je to jak říká cepheus nemá smysl se tim zabývat resit blbosti co kde skodi a jak to skodi clovek si to musí vyzkoušet sam na sobe Me osobne to vyresilo spoustu zdravotnich problemu bez drzeni nakych pustu bude to skoro mesic co to zkousim jedu podle pocitu jim uplne všechno nemam stim problém ridim se pocitove jak telo reaguje to uz musí mit kazdej asi zmaknuty na tyhle strave nejsem zastáncem nakych tabulek co který ovoce me da nebo neda jen dodržuju par zakladnich pravidel výsledky to prineslo jsem nadmiru spokojen i snezivim ovocem .)furt lepsi ovoce a zeleninu nez hamburger a podobne kejdy které vam nic nedaj pouze vemou takze asi nemá smysl to dal rozebirat .)
po 1 mesiaci ete nic nevies

co je vydrzatelna strava zacnes vidiet az tak po 6 mesiacoh ale isty si budes tak po 3 rokoch ak budes naozaj sebakriticky
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od cepheus »

No .. mesic je sice kratka doba, ale kdyz uz ted zaznamenava brutalni obrat k lepsimu (a do pustu si zatim netroufa), proc ne ?
Vsak on nejaky cas utece a bude videt sam nejlip co mu svedci:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:No .. mesic je sice kratka doba, ale kdyz uz ted zaznamenava brutalni obrat k lepsimu (a do pustu si zatim netroufa), proc ne ?
Vsak on nejaky cas utece a bude videt sam nejlip co mu svedci:).
jo nech skusa dalej jasne ze ulava po mesiaci je dobry znak

ovsme upozornujem na to ze ak neskor pridu negativne stavy

ze potom je falosna ideologia :

len vydrz to je detox,

to nefunguje tak

strava na ocistu nie je to iste ako dlhodobo udrzatelna strava

a prave to je ten trik vsetkcyh predavacaov vsetkeho - ked sa ti ulavy a mas vysledok po par tyzdnoch tak si presvedceny ze ten system je psravny a snazis sa vydrzat este dlhe roky aj ked to uz potom skodi
5 2 8
timeforce
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 12, 2015 1:40

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od timeforce »

Rudo vysledky mam vyborny vecer budu zakladat muj osobni blok kde bych si chtel vest denik a sdelovat tam muj stav a po mesici vzdy hodim nake recenze jak jsem na tom zdravotne atd budu chodit na rozbory krve atd jsem na zacatku zatim se citim vyborne smetlo me to pouze 3 den kdyz jsem zacinal nemohl jsem ani chodit 5hodin jsem lezel pak jsem byl zas ok tak uuvidime kazdopadne nerad bych stracel cas necim co nikam nevede ale tady cestu zatim vidim velmi dobrou
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od cepheus »

Jeste k te ideologii detoxu - samoze, detox prijde bud hned anebo nikdy:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovocny cukr fruktoza

Příspěvek od rudo »

drzim palce
5 2 8
Odpovědět