ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já zatim zkoumám podmínky dovozu sem a to tady...

http://www.top-getreidemuehlen.de/greenlife.htm
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

dph

Příspěvek od tesin »

dph zaplatis v zemi kde nakoupis. to se netyka aut :)

t.
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:
tvx píše:Pročesal jsem němce a zjistil že komplet GS3000 stojí cca 529Euro téměř všude. Pak existují verze bez nějakého příslušenství.
Poradíte mi, majitelé GS, zda má cenu mít ke GS všechno příslušenství?
A máte někdo ponětí jak je to s daněma? Zdali mi německou vrátěj, českou zaplatim nebo vůbec jak na ten nákup....

já používám jen ty 2 sítka + vnitřek na homogenizaci+2zátky
Jaký 2 zátky? Já tam mám jen jednu vepředu co se tam šroubuje a má takový "zobáček" o druhé nevím...
Nevědomost je tak lehká!
kolumbus
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 19, 2004 14:29

Příspěvek od kolumbus »

:D Potrebovala by som poradit,nachadzam sa v USA a rozhodujem sa medzi kupou Champion juicer 110/220V,50/60Hz a
Green Star 2000, 110V alebo 220V,pretoze som v USA a este tu nejaku dobu pobudnem,potrebovala by som juicer,ktory by pracoval na 110V a potom by som si ho samozrejme chcela priviest domov,takze potrebujem 220V,je urcite blbost kupovat si dva pristroje,takze pre mna je vyhodnejsie kupit si Champion s dual voltage,takze moje otazky su :
1.Je GS az o tolko lepsi,ze by som nemala ist do Championa?
(chcem odstavnovat aj salaty a bylinky,niekto tu pisal,ze na Champione
to nejde,ale co ak budem odstavnovat salat a bylinky s niecim inym
ako napr.nastruhanou mrkvou?to by mal ten pristroj zvladnut,nie?)
2.Ako to je s voltami?Ja som myslela,ze mame napatie 240V,
alebo 220-240V,zvladne nasa siet 220V pristroj?)
Diky moc.Julia
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

odšťavovač

Příspěvek od Johny »

240V u nás zvládne samozřejmě bez problémů. Jinak ten Champion mam a bylinky nezvládne. Když je smícháš třeba s mrkví, tak to neco šťávy z nich dá, ale z velký části vylezou v nezměněný podobě. Třeba špenát na tom vcelku jde, pač nemá tak tuhou vlákninu. Já bych určitě šel do toho GS.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
buc11 píše:
tvx píše:Pročesal jsem němce a zjistil že komplet GS3000 stojí cca 529Euro téměř všude. Pak existují verze bez nějakého příslušenství.
Poradíte mi, majitelé GS, zda má cenu mít ke GS všechno příslušenství?
A máte někdo ponětí jak je to s daněma? Zdali mi německou vrátěj, českou zaplatim nebo vůbec jak na ten nákup....

já používám jen ty 2 sítka + vnitřek na homogenizaci+2zátky
Jaký 2 zátky? Já tam mám jen jednu vepředu co se tam šroubuje a má takový "zobáček" o druhé nevím...
já mám jednu černou na ovoce (asi se slabším pérem) a bílou
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s různými odstředivkami - mám dostat jednu k Vánocům, ale chci nějakou cca za 3000,- Kč a tu nejlepší z této kategorie. Jaký je např. Braun? Prodavačka tvrdila, že to krom rebarbory a rybízu zvládne vše, tvrdila, že i salát a mladé obilí, ale vy tu občas píšete něco jiného, tak jsem na rozpacích. Máte někdo Braun a jaké zkušenosti s ním? Díky.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Odšťavňovače, drtiče...

Příspěvek od Pavluška »

Protože se mi také nechce(a ani jaksi nemohu) dávat kupa peněz za úplně nej odšťavňovač,rozhlížím se po ručních atd.Máte někdo dobré zkušenosti s odšťavňovačem Healthyjuicer z Biosféry???Nebo mi stejnou službu udělá ten levnější ruční lis od Porkerta???Co je lepší i z hlediska materiálu-plast(Healthyjuicer) nebo pocínovaný kov(Porkert)???????????????????????????????????????????????
Prosím,odpovězte mi někdo aspoň do Vánoc,jinak budu bez dárečku. :(
Uživatelský avatar
Bohouš
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 11, 2004 9:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bohouš »

nightingale píše:Ja nemam GS, ale Omega 8002 Nutrition Center z USA a vyslo me to i s postovnym a dokoupenym prevadecem americkych 120 Voltu na evropskych 220 V na zhruba 10 000 Kc. Taky vytlacuje i zelene bez problemu a myslim, ze vyteznost je dost dobra, ne-li dokonala.
Prosím Tě kdybys mohl sděl mi jak se to dá objednat dík B.
bsva@cbox.cz
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s různými odstředivkami - mám dostat jednu k Vánocům, ale chci nějakou cca za 3000,- Kč a tu nejlepší z této kategorie. Jaký je např. Braun? Prodavačka tvrdila, že to krom rebarbory a rybízu zvládne vše, tvrdila, že i salát a mladé obilí, ale vy tu občas píšete něco jiného, tak jsem na rozpacích. Máte někdo Braun a jaké zkušenosti s ním? Díky.
já mám myslim zrovna brauna kolem 3000, a jelikož jsem měl celý leto polamanýho GS, tak jsem musel na Ňom dělat i všechno zelený, proč by nešla rebarbora?, rybíz taky de, akorát ti to rozemele i zrníčka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mě odstředovkovej moulinex udělá zelený leda hodně měkký jako salát a děsně to přehřejvá. na zelený je zlatej ten porkert, namá chybu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

tip proti peneneni

Příspěvek od Danda »

tip:aby spenat ci listy zelene nepenili je dobre nalit do GS krapet olivveho oleje pred stavenim, myslim ze olej zlepsi i pruchod mekych veci-okurka atd.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

PAVLUSKA: Resim ted uplne stejny problem jako Ty. Odstredivku mam doma a ted bych chtela neco jineho, co mi odstavni zelene listy ... ale na GS nemam a dlouho mit nebudu. Na vanoce si mam neco vybrat. Do dalsi odstredivky uz nejdu, i kdyz by byla sebelepsi, to bych si vubec nepomohla....tak zed nevim, jestli zelezny lis, nebo ten plastovy z BIOSFERY.......

Vsichni kdo maji nejake zkusenosti, sem s nima :-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

wow, tak to vypadá vážně zajímavě.
nevýhody porkertu by to mohlo mít vychytaný a těma je z mé zkušenosti:
- že to při větší šťavnatosti teče kolem kliky na zem a to je vážně naprd.
- při nastavení většího tlaku to deformuje cedící síta (zajímalo by mě jak to je udělaný tady)
- je to vavržený tak přiblble že je dost těžký najít nádobí který se okolo toho dá naskládat aby to sbíralo šťávu a odpad (celý je to tak nízko že šťavim do talířů nebo misek.
- na porkertu jsem nikdy neudělal mrkev ani jinou kořenovou věc bez strouhání...
takže uvažuju taky, že bych možná místo GS zkusil ještě tohle, aspoň posílím ruce... "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

GreenPower

Příspěvek od VeGaN_BA »

Ak by mal niekto záujem o GREEN POWER tak mám na predaj. Je funkčný a nepoškodený. :( Ťažko sa mi s ním lúči, ale je to z rodinných dôvodov. Vyvolávacia cena 16.000,- Kč. Som z Bratislavy a dal by sa dohodnúť aj nejaký odvoz mimo BA....
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tak už jsme doma dneska objednali ten ruční odšťavňovač z Biosféry!!!Naši mi ho ale zabalí a své praktické zážitky vám řeknu až po štědrým dnu. :D :D :D
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

No a ja si zase objednam toho Porkerta, tak si pak muzeme vymenit zazitky a zkusenosti :-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Skvělé.Mezitím si doma vypěstujem "džungli"na odšťavnění. :D
Mimochodem,nemáte někdo knihu tohoto názvu:Kniha o nápoji z trávy?Od českého autora..teď si nemohu vzpomenout...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Od Václava Rathouského.
Já jen jestli stojí za to...
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

...tak jsem se bavila s Jeziskem, respektive s matickou , ktera mu ten vzkaz pry preda... co bych chtela pod stromecek. A ja ze bych chtela rucni odstavovac Porkert a stolni mixer.(z toho byla trochu v soku, pac jindy jsem chtela sminky a hadry). Tak jsem ji ho na netu ukazovala, s tim, ze to nutne potrebuju k zivotu a ona mi rekla, ze nic nebude, ze je to to same jak mlynek na maso a mam doma odstredivku, co bych jeste nechtela, ze ?! Neuspela jsem ani s argumentem, ze na odstredivce nejede zelene.Ukazovala jsem ji jeste ten z Biosfery, ale stejne nic... :( a nakonec to skoncilo hadkou a slzami :oops: z me strany, protoze to faaakt moc chci. Rikala jsem, ze nechci nic jineho, jen tohle. A stolni mixer taky nebude. Nevi na co mi pry bude, kdyz mame ponorny. To me teda stve... :twisted: Ponorny je docela na nic. Nevite nahodou, kde bych mohla sehnat nejaky levnejsi stolni mixer ? Staci mi nejaky uplne obyc. Jak jsem se divala na netu, tak ty ceny jsou docela mastne...
Co rikate na nabidku teleshopingu- tv products Multifunkci odstavovac vital power 4v1-odstavovac, mlynek,mixer,sekacek ? A ten univerzalni robot Super chooper ? Myslite, ze je to vyhodna koupe ?
Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s různými odstředivkami - mám dostat jednu k Vánocům, ale chci nějakou cca za 3000,- Kč a tu nejlepší z této kategorie. Jaký je např. Braun? Prodavačka tvrdila, že to krom rebarbory a rybízu zvládne vše, tvrdila, že i salát a mladé obilí, ale vy tu občas píšete něco jiného, tak jsem na rozpacích. Máte někdo Braun a jaké zkušenosti s ním? Díky
Mame doma Brauna-MP 75, je to starsi kousek, mame ho dlouho a zelene fakt nezvladne.Stejne tak nezvada rybiz, hrozno. Jinak s ostatnim neni moc problem, problem je akorat s tim, ze v duzine zustava 1/3 stavy, nepomaha ani prehnat duzinu po druhe. Tak to cedim pres puncochu. Ale je s tim docela prace. Jak jsem se divala na netu, tak tenhle typ se uz nevyrabi, ale ty ostatni jsou mu hodne podobne.
A co takhle elektricky lis na citrusy ? Vyplati se jej porizovat ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

pozor na levny mixery, ja ma doma ETU a je vazne jen na kokteily, kdyz sem po nic htel neco jako rozinky a podobne, samo ze s vodou, tak se mi rozsypal celej ten nozovej system, ten se vysypal pak i podruhe ale to uz neslo reklamovat neb noze mi mirne ponicila pecka z datle co se mi do nej dostala, nasledovalo ulomeni zaviraciho systemu ty nadoby takze jsm koupil novou nadobu a uz do nej nic krom jemneho ovoce a tekutin nedavam.

I pri mixu treba mrkve nebo kapusty a podobne ci gaspaca se slusne prehrejva a ma s tim dost co delat. Je to fakt jen na jemny koktejliky a nebo kazdou chvili menit... model VITA 3011
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

mixer

Příspěvek od smaldas »

to Theresa:
"Ponorny je docela na nic."
jaj.. já se rozhodla o koupi právě ponorného mixéru, neb se mi zdá skladný, pohotový, s možností ho vzít třeba na chatu.. je fakt na nic?! čili třeba ty rozinky nebo datle s vodou neumixuje?!
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Já na všechno používám ten sekací mixér, podobný typ jako je tohle : http://bilezbozi.tiscali.cz/store/goods ... SE00784653, akorát tenhle má dost blbý tvar (to "vajíčko" se špatně drží), jinak možná lepší by byl tenhle : http://bilezbozi.tiscali.cz/store/goods ... SE00932560 , protože má motor zespoda toho nože, takže bude mít asi větší výkon. Ten náš rozmixuje i tužší věci, výborný je na ty zmrzliny apod., koktejly v tom jdou taky a vůbec všechno, už ho mám asi 10 let a v podstatě jsem ani jiný nepotřebovala, až teď na semínka kávomlýnek ETA a na kokosové mléko normální klasický mixér. Můj sen je ale GS.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ja mam ponorny mixer taky a je vyborny na ovoce vseho druhu, i ty rozinky a datle zvladne, je to ale docela na dlouho a mnohem rychleji a lepe jsem to mela na mlynku na maso. Jinak seminka a orechy s tim skoro nejdou,taky bych casem chtela nejaky ten stolni mixer, vsechny co jsem ale zatim potkala, byly obrovske obludy...ten to tady na nej hodila odkaz Raisa (ten druhy) je prvni, ktery se mi libi
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

tv shop

Příspěvek od smaldas »

Theresa:"Co rikate na nabidku teleshopingu- tv products Multifunkci odstavovac vital power 4v1-odstavovac, mlynek,mixer,sekacek ? A ten univerzalni robot Super chooper ? Myslite, ze je to vyhodna koupe ? "
..taky sem se koukala, tu v Brně mají prodejnu, prý i testovací, že ti předvedou co to umí:) tak po tom vánočním nechutným shonu a mega hustých tlačenicích ve městě se tam pudu juknout.. s mrkví a lněným semínkem v kapci, ať se předvedou :wink:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Jo, tak ten vital 4 v 1 mam, jelikož jsem nalítl na tu přesvědčivou ale lživou reklamu v televizi. Oni řeknou jen to dobrý a ještě přeháněj. Neřeknou třeba to, že to má na úkor vysokých otáček malej výkon, vejde se do toho jenom půl litru, při druhym mixování ta nádoba praskne, při minutě provozu se z toho začne kouřit, no radši nebudu pokračovat - ale za ty peníze - nekupte to, že :lol:
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

no, tak aspoň nemusím nikam s ničím chodit :wink: díky Johny..
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

¨JOHNY: Dobre ze to vim, zrovna tenhle pristroj mi chteli rodice koupit
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jojo, hlavně pozor, přečtěte si návod než danou věc koupíte. Našel jsem už několik i značkovejch spotřebičů co třeba nesmí běžet víc jak 3 minuty v kuse. u odšťavovače je to vyloženě paráda, pak to začne pálit a smrdět "c)
a setkal jsem se i s takovým ručním tříminutovým mixérem ale u toho vzaly po půl roce za svý už i všechny ty nástavce, ten dal najevo že mam skončit když nešel udržet v ruce "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Na Biosfera.cz prodavají Healthyjuicer ruční odšťavňovač za 1645,- Kč. Máte s ním někdo praktické zkušenosti, nebo ne? Stojí to za to jej za ty peníze pořizovat? Mám zatím odstředivku, ale blbě se čistí a zelený na tom neudělám no takže bych rád něco takového prozatím místo GS :-) Navíc mi přijde, že třeba mrkev na tý odstředivce nechá dost šťávy .. tak mě zajímalo, jestli třeba zrovna tohle umí i nemixovanou mrkev ... Jde to?
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tesin mi psal že z mrkve, nemixovaný to umí tak 40% váhy štávy z toho vydolovat. že o nenitak dobrý jako GS co dělá snad 60... taky o něm dlouhodobě uvažuju... mrkev a spol bych ale asi dál odstředivkoval a v tomhle zelenil a bobuloval a podobně...
koukni zdali to na Biosfere nema komentare...
a tím pádem bych někomu půjčil či odporodal Porkerta, ten mrkev neumí vůbec, chybí mu na konci nějaký drtidlo, ten jenom talčí a talčí....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Ruční odšťavňovač

Příspěvek od Johny »

Tak já si ten Healthy juicer nechal poslat, mám ho dva dny a vypadá dost slibně. Zkoušel jsem mrkev, zelí - spokojenost, mrkev stačí podélně rozčtvrtit, řapíkatej celer - spokojenost maximální, trávu a byliny zatím nemám, ale zdá se, že to půjde bez problému. Tady to funguje trochu na jinym principu než Porkert, šťáva se netlačí přes síto, ale volně odtéká zpátky a dírou, takže s tím nejde zase to, co je měkký a má hustou šťávu špatně oddělitelnou od vlákniny, jako třeba některý jablka, ale to ještě musím všechno vyzkoušet. Zatím mi tenhle problém dělala trochu okurka a ananas. Ale celkově se mi to zdá dost vymáklý. Vidím to tak, že s tím půjde hlavně to, na co nemá náš starej dobrej šampión, tedy greens !
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak já ho objednal včera a taky od toho čekám hlavně zelený.
co to dělá s tím ovocem jako hruška či jablko? porkert neustále cykloval tu kaši zpět, prostě nevzninul tlak a šťáva si v tom čvachtala...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Děkuji přátelé za informace o odšťavňovačích... Zrovna jsem si chtěl s kámošem jít jeden koupit... Asi si našetříme na GS! Nejde někde koupit na splátky? Nevíte, kde je nejlevnější? Co v USA ? Dolar je dole...
Mějte se vitariánsky...

Ahoj Honza Buka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

přídavek k ponorným mixérům.
máme od vánoc doma nějakej Philips a překvapil mě jak je silnej.
zvládá v pohodě banán,, do něj nasekat ořechy a dokonce i sušený švestky s vodou umí zpracovat, takže by asi i na rozinky stačil. vše jen pomocí toho tyčového nástavce.
předtím jsem měli nějakej ubohej co se vysypal a nic neuměl.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

tvx píše:tak já ho objednal včera a taky od toho čekám hlavně zelený.
co to dělá s tím ovocem jako hruška či jablko? porkert neustále cykloval tu kaši zpět, prostě nevzninul tlak a šťáva si v tom čvachtala...
Já coby majitelka Healhtyjuiceru od vánočního dne jsem měla čas ho zkusit jen jednou.Místo šťávy mi z jablek udělal docela fajn přesnídávku. :D Když jsem tam ke konci přihodila mrkev na kolečka,šlo to hůř otáčet,ale bylo to pak alespoň tekutější a z druhého konce lezla strouhaná mrkev jak na salát.Zelené jsem ještě nezkoušela,ale už se těším.
Pa.
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

moje zkusenosti

Příspěvek od tesin »

Ja jsem z HJ docela nadsen. Jsem majitelem i GS. V soucasnosti pouzivam jen HJ. Snadne a rychle uklizene.

Muj top mix je rapikaty celer, hodne petrzelky, okurka a vse rozshakerovane se lnenym olejem.

Uz se tesim az me vyrasi jecmen.

Jinak jsme ho testovali uz v lete. Koprivy a pampelisky daval krasne. Jen plati NEPREPLNOVAT - cpat to tam postupne.

Mejte se fajn!
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Healthy Juicer jak jsem slíbil

Příspěvek od tvx »

Halthy jucer ždíme šťávu tak, že pomoci šneka si ukrajuje materiál, ten se pek tlačí ke konce trubky, kde se postupně protlačuje odpad úzkou štěrbinou ven zatímco šťáva ale i pyré se samovolně vrací zpět a pod rukojetí odtéká do zásobníku. Vzhledem k tomu, že odtéká materiál různé konzistenece je přes celpu jímku šťávy možné dát sítko které pak zadržuje zbytky a cedí opravdu jen šťávu neb vytéká často spíš pyré. Pokud bychom chtěli pyré tak se sítko nepoužije.
Sestavení i rozložení je jednoduché, stejně jako obsluha. Neobsahuje žádné těžko čistitelné části ani síta a podobně. Skoro nic neváží, na stole sedí perfektně.
Na pokusy byl použit vždy naprosto neupravovaný materiál, jenom opláchnutý vodou. Papriky tedy včetně stopek a semen atd. Ananas jen čtvrcený normálně s kůrou atd. U takového materiálu byla vážena výchozí hmotnost a v té samé podobě ládován do juiceru. Mandarinky byly do výchozí hmotnosti započítány se slupkou, odšťavněny bez.
Odšťavovač jsem nijak v průběhu nečistil, především proto, že množství byla dost malá a v něm zůstával stabilně nějaký materiál co se mu už nechtělo ven. Přidáním další várky se tento materiál pěkně prohnal dál což mohlo pokus zkreslit, což uvádím.
Výsledné množství je čistá zcezená šťáva s vyjímkou mandarinek kde je to pyré.
Výsledky jsou v následující tabulce.
http://web.uiv.cz/tvx/shared/healthyjuicer.pdf
*První várka mrkve je braná dvojprůchodově, vzniklo 110+40g šťávy
**Paprikám se moc nechtělo ven tak jsem je znovu postrčil mrkví takže tyto dva údaje nelze brát příliš vážně.
Juicer mi přišel jako výbornej na zelený se kterým si poradí asi nejlíp. Výborně šlo i víno a to včetně šťopek, naprosto mě překvapil ananas kterj šel naprosto perfektně. Obzvášť s ohledem na to že v ničem jiným jsem z něj zatím nikdy nic moc nevymámil. Zbytek uspokojivej, sklamala, jak se dalo čekat mrkev ale možná by pomohlo ji předem nastrouhat neb odpad je opravdu hodně hrubej.
Z neuvedených rajčat vzniklo pyré, stejnětak z kiwi, odpad žádný ven nešel. Musel jsem to vždy rozebrat a materiál co nechtěl žádným koncem pryč vysypat ven.
Problémy jsou tedy se vším, co není dost tuhé a nedokáže vyvynout dostatečný tlak, stejně jako se vším co se špatně ždíme jako kořenová zelenina. Výborné je mixovat věci co si takhle vzájemně vypomůžou. Jsem přesvědčený, že ananas šel tak výborně protože byl i s kůrou která pomohla zbylou směs hnát dál. Jinak řídké věci prostě stagnují a čvachtají na místě.
Není na škodu občas hodit zpátečku, pyré co se v juiceru válí se vrátí a část ho vždy proteče na síto kde se scedí. Mile překvapily datle kteréžto jako pokusný materiál nedávaly šťávu ale z odpadní dírku lezy v podobě krásné kaše. Jako další milé překvapení a omluvu u mrkve lze uvést, že šťáva s tou okysličenou a zahřátou s odstředivky chuťově nešla srovnat. Vlastně vše má lisované tímto způsobem mnohem leší chuť.

Dobrou noc...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

tak jeste jednou zkouska odkazu, nejak ho to nevzalo...

Příspěvek od tvx »

"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ještě jednu věc jsem zapoměl...
oproti ostředivce mi to přijde jako velice rychlý a pohodlný... teď jsem zkusil znova ananas (Havelák je jich teď plnej po 10 kč, velký po 20ti takže na šťávu super (zejtra si jich batoh odnesu)) za 5 minut jsem vytěžil 130 gramů odpadu a 650 gramů šťávičky. Kalkula4ka ukazuje 83%
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, tak jsem napsal jaky s nim mam zkusenosti ale koukam ze do spatnyho vlakna, kdybyste hledali tak je to v odstavovacich a drticich. postupne si na sebe zvykame, asi uz 4 hodiny :c] za tu dobu skrz nej proslo kdeco... ale ananas vitezi...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

No to je teda neuvěřitelný, že bych si to taky koupila ? A jak to drží na stole, nehýbe se to moc ? Je na to potřeba hodně síly ( i když to by mi ani nevadilo, docela se mi stýská po době, kdy jsem každý den mlela obilí :) ).
A jak asi hrubý šel odpad s tý mrkve, je to jemnější než nastrouhaný na jemném struhadle ? Šel by z toho udělat nějak mrkvový salát, kdyby to bylo i se šťávou ? A už jsi zkoušel nějaký ten ječmen - myslím ty lístky ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

na stole drží na přísavce jak přibytej, pokud je hladkej stůl, jinak má ještě normální úchyt a to taky drží výborně a ani se nehne.
Bacha, ta přísavka se musí zapnout i když to nechcete přicucnout ale šroubujete, jistí totoiž strojek před rozložením!
no, mrkev šla v takovejch jako ehm útržcích, narozdíl od hrubýho struhadla mi přišly dost houževnatý ale na zahuštění guláše by to pro mírným pomixovaná mohlo nějakýmu vařilovi vyhovovat. jak jsem psal, předstrouhání by to mohlo vyřešit.
síla?
má to tak velikou páku, že ji spíš ulomíš než že bys ji neutáhla, má snad půl metru. ale radši jsem ji nepokoušel. překvapilo mě jak zlehka to jde a jak rychle to leze...
zelený? jen řapíkatej celer a salát jinak viz ten odkaz to pdfko...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

10 ananasů po 10 kč + asi 2 hodiny práce + HealthyJuicer + pomocná ponožka = 6,5litru stoporcentn9ho ananasového džusu "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

tvx píše:10 ananasů po 10 kč + asi 2 hodiny práce + HealthyJuicer + pomocná ponožka = 6,5litru stoporcentn9ho ananasového džusu "c)
Kurňa, budou je mít ještě zítra ? Ale ty dvě hodiny práce,.. to je radši projedu přes šampion. Ty jo, ale 6.5 litru- to museli bejt veliký, ne ?

Jinak - Healthy Juicer mi drží na kuchyňský lince taky jako přibitej,.. než mi vylítne i ze šťávou do vzduchu. :? Ona je totiž trochu porézní, jako všechny kuchyňský linky, když ji navlhčím, tak je to lepší, ale stejně nikdy nevím, kdy mi to vylítne, to je vždycky šok, už se mi to stalo 3 krát, vždycky při mrkvi, to je jasný, i když byla na tenký proužky, no tak už jsem to radši přišrouboval.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

v době je započítaný že sem musel ty ananasy nakrájet a hlkavně po sobě kuchyň vygruntovat.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

doufam ze vygruntování neznamená utírání ananasové šťávy ze stropu a cisteni sten od naletanych slupek :-)

:lol: :lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

na Haveláku maj anansy od 10-12 kč teď nějak porád, asi je jich přebytek - bacha často jsou naplesnivělý.... tyhle byly dokonce slušně veliký, projdi si celej havelák a jeden takovej brejlatej chlapík tam mívá za 10 i ty veliký ananasy který jinde maj za 20. většinou už jsou ve stavu že dlouho nevydržej takže juice je to nejlepší co s nima jde udělat.

Taky jsem tam koupil zázvor, zkoušel jsem ho štavit a v pohodě ale co s tím? pálí to jak čert, zkoušel jsem tim přichutit ananas a šlo to ale dál? prej je zdravej.

já ten juicer ještě jistim tou kovovou západkou. mimochodem, nechápu tu poznámku že se ta guma nesmí vlhčit, co je v návodu... většinou mam celej Juicer olezlej od stavy takze stejne musi celej pod vodu...

A kamarád co dělává s rodičema mošty mi potvrdil, že se i u rybízu často přihazuje do lisu listí, aby pomohlo tlačit, takže moje zjištění že juiceru pomůže u řídkejch věcí přidat něco tuhýho je už dávno známý, takže si vypomáhám většinou mrkví... jedna spolehlivě stroj vyčistí i když je plnej kaše...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Listí do měkkého

Příspěvek od Lucínek »

To je ale vlastně pravda, dědeček vždycky dělával na tom ručním lisu rybízák a taky to permanentně prokládal listím - jinak to nešťavilo. No dneska mi HJ přijde, tak jsem na něj zvědavej ... návratovku z půstíku už si odšťavím na něm :D
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ona se snad vlhčit smí, akorát se to nemá celý dávat dovody, snad.
Jinak jsem taky zjistil, že mrkev to krásně protáhne, ale šťávu to z tý kaše stejně neoddělí. Každopádně dneska se chystám sklidit svůj záhonek obilí, tak jsem zvědav na šťávičku.
Odpovědět