ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: @Samira - dalsi zkusenosti s OMEGOU

Příspěvek od Samira »

Hvodnik píše:Samiro ty uz si kokos stavila?
Ano, zmienila som sa o tom tusim v dennicku, alebo na freshnesse, tu som zabudla. Este niekedy v januari som nakupila za par korun kokosove orechy, ktore mi doma asi mesiac lezali v spajzi (bohvie, kolko lezali v obchode a skladoch). Drahy ich otvaral poklepavanim kladiva, orech drzal v ruke, opadne tak hruba hneda skrupina. Zo styroch bol pouzitelny len jeden jediny. Zial ostatne boli vnutri bud plesnive, alebo take mydlove - ako si sa trefne vyjadril Ty sam. Ten jeden posledny sa mi tiez nevidel na 100%, ale bol dobry, aj ked som ho ochutnala.
Samotne mlieko sme pochlipavali dva dni, ale velmi nas to neoslovilo. Zato drt bola vyborna a skladujem ju v mrazaku, budem si ju davat do ovocnych salatov.

Robila som aj bananovu zmrzlinu, chutila nam, ale viac nam chutia normalne banany, takze to uz robit nebudeme. Vsetko bolo priserne zapatlane, privela roboty okolo toho.

Celkovo hodnotim Omegu vysoko pozitivne. Je uzasna, ticha, vykonna, chutia mi vlaknitejsie stavy, tak mi vyhovuje. Vrci kazde rano (odporucam brokolicovo-jablkovu stavu - dnesny objav), umyvanie dielcov je v pohode, kam sa hrabe odstredivka.

Ano, male kusky su pre stavenie lepsie. Dokonca sa da krasne setrit cas tym, ze ocisteny ovozel krajam na kusky az pocas stavenia. A mrkva na zaver uzasne pomoze pri ocisteni Omegy pred samotnym umyvanim. Som s kupou spokojna.

Hvodnik - velmi sa tesim, ze v pripade suciastok sa mozem na Teba obratit, dik za ponuku. A takisto sa neviem dockat na Tvoje dalsie reporty a pokusy, tie ceresne mi sakra vrtaju v hlave.
Rovnako neverim staveniu tych velkych kelovych listov na youtube. Tam ten list pozdlzne zroloval a trcil Omege do tlamy. Ten list musi mat take dlhocizne vlakna, ze som presvedcena, ze musel Omegu po dvoch listoch upchat. Taketo veci treba nevyhnutne priecne porezat na kratsie kusky, inak sa vsetko zachlpi motuzmi.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Hvodnik píše:
levandulka píše:Po tom ako tu Xion krásne spropagoval SP, som tiež hľadala niečo, čo vylisuje ľanové semienka na olej
Do SP je potřeba relativně tak málo lněného oleje, že lisovat si jej doma mne ani nenapadlo, nezbytná technologie by přišla pěkně draho, je snazší i nepoměrně levnější koupit lněný olej čerstvý, no ale jak chcete :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Opat pokusy s Omegou - stavila som zeleny jacmen a psenicu. Omega si s tym hravo poradila, odpad z kakacieho otvoru som nechala prebehnut este raz, viac sa mi s tym nechcelo babrat (niektori nadsenci totiz ten suchy odpad nechaju namoceny este vo vode nejaku dobu a este raz to zbehnu na Omege).
Vyslednu stavu - asi deci - som nariedila cistou vodou na tri deci a vypila. Je to sila, dryhykrat to asi nariedim jablkom, kto nie je zvyknuty, tak ho ta chut zrovna neoslovi, ale nebolo to zle. Len netradicne. Dalsia davka jacmena uz na mna caka, po poste to zoznem a odstavim.

Mat odstavnovac na linke je skvele. Do ktorehosi receptu som potrebovala nastruhat na jemno mrkvu, cviklu a cibulu. Mrkla som na Omegu (este nebola umyta z predchadzajuceho stavenia), ona suhlasila, a tak som nesvinkala struhak, ale odstavila zeleninu a zmiesala stavu s odpadom. No a bolo nastruhane :)
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Hvodnik »

Samira píše: Mat odstavnovac na linke je skvele. Do ktorehosi receptu som potrebovala nastruhat na jemno mrkvu, cviklu a cibulu. Mrkla som na Omegu (este nebola umyta z predchadzajuceho stavenia), ona suhlasila, a tak som nesvinkala struhak, ale odstavila zeleninu a zmiesala stavu s odpadom. No a bolo nastruhane :)

Hehe to mas pravdu, Omega VRT330 je hodne univerzalni. Mne ale posledni dobou jak delame doma porad stavy, jednoznacne prebyva "tuhy odpad" a chybi recepty co s nim. Je to vzdycky skoda kdyz clovek musi dat "suchou drt" na kompost....

Posledne jsem delal melounovy dzus.
Zatim jednoznacne vede ananasovy myslim ze stejne i u tebe...
Chystam se najit zdroj dobrych velkych levnych ananasu, kdo ma nejaky tip ?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Ananasova stava je skutocne labuzo, ale u mna absolutne vedie karotkovo-nejaka stava. S pomarancom, jablkami, mandarinkami... To je kazdodenny napoj a asi som zavisla alebo co. ;)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od 800914 »

to su aj moje kombinacie.. ananas s inym fruitom a mrkva s cimkolvek. dobru mrkvu ale treba hladat. niektore su nechuty. ale ak su sladke a stavnate,to je mnam.
mrkvu juicujem aj spolu s vnatou petrzelky pekne sa doplnaju do horko-sladka.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Dnes som skusil Angel Juicer na pomaranc a ananas.
Pomaranc isiel krasne, 288g (so supkou) a vyslo 150ml stavy. Cize vytaznost cez 50%, pokus zopakujem s gramazov bez supky.
Ananas isiel tazko, pretoze ho sneky nebrali dobre. V tube vznikla kasicka, ktora len velmi pomaly odtekala. Odhadom to islo tak 3-4x pomalsie, ako ine druhy ovozelu. Avsak, vytaznost bola neuveritelna... zo 150g kusku ananasu vyslo 120g stavy. To je 80%!!! Drt bola tak sucha, ze to som pri ananase este nevidel.
Mrkva dosahuje okolo 70%, jablka som nemeral presne, ale od oka to bude tiez cez 50%.
Ja som s Angelom maximalne spokojny, nemenil by som ho za ziaden odstavovac, a ked sa odstahujem, prve na co setrim, je svoj vlastny Angel. :)

Pridavam presne meranie pomarancu:
156 gramov pomaranca - 117 g stavy (75% vytaznost)
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Hvodnik »

Samira píše:Ananasova stava je skutocne labuzo, ale u mna absolutne vedie karotkovo-nejaka stava. S pomarancom, jablkami, mandarinkami... To je kazdodenny napoj a asi som zavisla alebo co. ;)

Jojo, mrkvova stava (u mne nejcasteji s jablky) je taky bezva a mrkve se odstavnuji velmi lehce.

Pouze jsem na vlastni kuzi poznal ze nic se nema prehanet... konzumace prilis mnoho mrkve zbarvi do oranzova kdeco..... (:-) (:-)

jsem zvedacej na jaro/leto a jak si Omega/Hurom poradi se zelenym.. a taky jak to bude chutove konzumovatelny....
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Hvodnik píše: Pouze jsem na vlastni kuzi poznal ze nic se nema prehanet... konzumace prilis mnoho mrkve zbarvi do oranzova kdeco..... (:-) (:-)
To je dosledok nedostatocnej cinnosti pecene. Vycisti pecen, a budes moct popijat aj 2 litre mrkvovej stavy denne bez zafarbenia. ;-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Xion píše:
Hvodnik píše: Pouze jsem na vlastni kuzi poznal ze nic se nema prehanet... konzumace prilis mnoho mrkve zbarvi do oranzova kdeco..... (:-) (:-)
To je dosledok nedostatocnej cinnosti pecene. Vycisti pecen, a budes moct popijat aj 2 litre mrkvovej stavy denne bez zafarbenia. ;-)
Mozem tuto teoriu aj otocit? Myslim to tak, ze ked po piti velkeho mnozstva mrkvy nebudem badat na sebe zozltnutie, ze ci mi to signalizuje, ze mam pecen ok?
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Samira píše:Mozem tuto teoriu aj otocit? Myslim to tak, ze ked po piti velkeho mnozstva mrkvy nebudem badat na sebe zozltnutie, ze ci mi to signalizuje, ze mam pecen ok?
Nie, nieje to ekvivalencia, ale implikacia, takze otocit to nejde.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Xion píše:
Samira píše:Mozem tuto teoriu aj otocit? Myslim to tak, ze ked po piti velkeho mnozstva mrkvy nebudem badat na sebe zozltnutie, ze ci mi to signalizuje, ze mam pecen ok?
Nie, nieje to ekvivalencia, ale implikacia, takze otocit to nejde.
Skoda ;)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Xion píše:Dnes som skusil Angel Juicer na pomaranc a ananas.
Pomaranc isiel krasne, 288g (so supkou) a vyslo 150ml stavy. Cize vytaznost cez 50%, pokus zopakujem s gramazov bez supky.
Ananas isiel tazko, pretoze ho sneky nebrali dobre. V tube vznikla kasicka, ktora len velmi pomaly odtekala. Odhadom to islo tak 3-4x pomalsie, ako ine druhy ovozelu. Avsak, vytaznost bola neuveritelna... zo 150g kusku ananasu vyslo 120g stavy. To je 80%!!! Drt bola tak sucha, ze to som pri ananase este nevidel.
Mrkva dosahuje okolo 70%, jablka som nemeral presne, ale od oka to bude tiez cez 50%.
Ja som s Angelom maximalne spokojny, nemenil by som ho za ziaden odstavovac, a ked sa odstahujem, prve na co setrim, je svoj vlastny Angel. :)

Pridavam presne meranie pomarancu:
156 gramov pomaranca - 117 g stavy (75% vytaznost)
Dnes som otestoval jablka na Angel Juicery:
800g jablk
-662g stavy s penou (82,5% vytaznost)
-603g stavy po odstraneni peny (alebo lepsie povedane zjedeni :-)) (75% vytaznost)

Takze, ked zosumarizujem moj test:
Mrkva - 70%
Ananas - 80% (ale samotny ide velmi pomaly, oplati sa to stavit s mrkvou)
Pomaranc - 75%
Jablka - 82,5%/75%

pekne je, ze pri jablkach to odstavi do tej stavy aj jablkove semienka, a v grepovej stave sa bude nachadzat extrakt s grepovych jadierok. :-)
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: Ananas na Angeli?

Příspěvek od Hvodnik »

Xion píše:
Xion píše:Dnes som skusil Angel Juicer na pomaranc a ananas.
Pomaranc isiel krasne, 288g (so supkou) a vyslo 150ml stavy. Cize vytaznost cez 50%, pokus zopakujem s gramazov bez supky.
Ananas isiel tazko, pretoze ho sneky nebrali dobre. V tube vznikla kasicka, ktora len velmi pomaly odtekala. Odhadom to islo tak 3-4x pomalsie, ako ine druhy ovozelu. Avsak, vytaznost bola neuveritelna... zo 150g kusku ananasu vyslo 120g stavy. To je 80%!!! Drt bola tak sucha, ze to som pri ananase este nevidel.
No to mne prekvapuje ze 2x tak drahy odstavnovac ma s ananasem problem. Omega VRT330/Hurom ho schrousta rychle a naprosto lehce. Mam na lednici dalsi ananas a pomalu dozrava tak schvalne to zkusim zvazit kolik je pomer % ananas/stava. Asi bude mensi nez u Angela ale jsem zvedavy o kolik. Uz jste to nekdo taky vazil? Opticky mne prislo ze z ananasu ananasu neni skoro vubec zadna drt..
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Hvodnik »

Samira píše:
Xion píše:
Hvodnik píše: Pouze jsem na vlastni kuzi poznal ze nic se nema prehanet... konzumace prilis mnoho mrkve zbarvi do oranzova kdeco..... (:-) (:-)
To je dosledok nedostatocnej cinnosti pecene. Vycisti pecen, a budes moct popijat aj 2 litre mrkvovej stavy denne bez zafarbenia. ;-)

aha... predpokladam ze pecen asi nebude po slovensky znamenat streva ze ? (:-) :mrgreen: m:-) :mrgreen: :lol:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Ananas na Angeli?

Příspěvek od Xion »

Hvodnik píše:No to mne prekvapuje ze 2x tak drahy odstavnovac ma s ananasem problem. Omega VRT330/Hurom ho schrousta rychle a naprosto lehce. Mam na lednici dalsi ananas a pomalu dozrava tak schvalne to zkusim zvazit kolik je pomer % ananas/stava. Asi bude mensi nez u Angela ale jsem zvedavy o kolik. Uz jste to nekdo taky vazil? Opticky mne prislo ze z ananasu ananasu neni skoro vubec zadna drt..
Z mrkvou to ide celkom fajn, ale samotne to nerobi dobre. Vzdy ide o technologiu lisovania, tie 2 sneky robia skoro vsetko dobre, ale vidis, najdu sa aj vynimky. Takisto, ze vraj samotne rajciny berie horsie. Ale mne to vobec nevadi, ma to tolko vyhod, ze toto je fakt nic vazne. Na ananas by som si kupil ten healthly juicer manualny, a je to. :-) Ale inak aj ta mrkvovo-ananasova stava chuti vyborne a tam to uz bere dost rychlo.
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

minirecenze SOLAC 5721 - mixer 1000W

Příspěvek od Hvodnik »

tak mi konecne minuly tyden dorazil objednany mixer, ktery je podle mych informaci bezkonkurencne nejvykonejsi mixer v teto cenove kategorii (nekde na Heureka je od 1550 Kc ja ho mel objednany uz pres mesic asi za 1900,-).
Nemam moznost moc porovnat, avsak mam z nej nasledujici dojem:

PLUSY:
1. obrovsky vykon behem par sekund rozmixuje cokoliv
2. velmi masivni/robustni tlustostenna tezka sklenena nadoba 1.5L ktera se pokud vim pouziva jen u vyrazne drazsich pristroju
3. ma spravny trychtyrovy tvar takze by dole nemely zustavat nerozsekane kusy
3. celkem hezky chrom design

MINUSY:
1. celkem hlasity az rachtavy zvuk
2. otacivy hur uchopitelny kulaty vypinac je prilis velky a prilis hladky a hur se otaci (je zapotrebi vetsi sily a pokud mate jen trosku vlhke prsty tak ot. spinac prokluzuje, neni poradne za co uchopit)
3. ma jeden rychlochod a pouze 2 stupne
4. trosku hur se sundava sklenena nadoba z vlastniho mixeru(zapadkovy mechanismus se predpokladam po case rozchodi),pokud clovek pouzije vetsi sily tak u plneho mixeru by mohlo hrozit ze vyleje obsah:-)

--------
zatim jsem v nem mixoval jednou jablka s bananem, a netrvalo to ani par sekund a byly rozmixovane jak polivcicka :?
Po druhe pak cele pomerance bez slupky a to same az jsem ziral. Ve srovnani s TESCO mixerem bude asi i provoz ekolocictejsi s mensi spotrebou elektriy protoze u TESCO mixeru bylo potreba hezkych par minut nez se neco rozmixovalo..


Shrnuti:
Pres vsechny vyse uvedene MINUSY jsem maximalne spokojeny hlavne kvuli pomeru vykon/cena, i kdyz musim doresit vetsi komfort s otacivym spinacem.
Jelikoz profimixery se srovnatelnym vykonem se pohybuji cenove okolo 6-15tisic? tak je tento (predpokladam spanele si zadali vyrobu do Ciny a okopirovali mechaniku nejakeho draheho profipristroje a zmenili design) mixer naprosto bezkonkurencni z hlediska pomeru vykon/cena.
Musim vsak vyresit pohodlnejsi ovladani spinace. Nejsem mechanicky zvlast zrucny ale vidim zasadne 2 moznosti:

a)nevratny zasah napriklad navrtanim nejake prichytky nebo kousku cerneho plastu apod. k samotnem vypinaci (-> problemy pri pripadne reklamaci) a nebo zdrsneni chromoveho povrchu po obvodu otaciveho spinace aby neprokluzoval apod.

b)vymysleni neceho jineho co pujde na vypinac pouze nalepit (napr. sekundovym lepidlem) a bude dostatecne pevne drzet aby bylo mozne nutnou relativne vyssi silou vypinacem otacet aniz by se lepeny spoj uvolnil.


Nejen pro toho kdo se povazuje za manuelne zrucneho i vynalezaveho, tento mixer v kazdem pripade doporucuju. Myslim ze se jedna hlavne o ten napad jak toto vyresit. Dokonce i sam uvazuju pokud se mi nepodari mixer "znicit" resp. se neporoucha behem kratke doby, tak kdyz nevymyslim variantu b) tak risknu tech 1600,- a vylepsim otacivy spinac i takovym zpusobem, ktery by mohl ohrozit zaruku.
Abych pro srovnatelny vykon/kvalitu mixovani zbytecne kupoval Vitamix a jine drahe pristroje nad 10tis Kc to mne prijde jako zbytecne vyhazovani penez.

Mate nekdo uz taky tento mixer a jake mate s nim zkusenosti?
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Solac 5721

Příspěvek od Hvodnik »

tak mi to nedalo a zvazil jsem u toho mixeru Solar 5721 jen tu samotnou sklenenou nadobu: vazi pres 2.5kg.
Dale jsem zmeril digitalni suplerou tloustku skla: 6.5mm
To je snad vic nez opancerovana limuzina, predpokladam ze nejaky kousky ledu to urcite nerozbijou m:-) (:-) m:-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Dnes som skusil na Angely cervene hrozno (bezkostkove).
in - 356g cisteho hrozna
out- 322g nadhernej tmavocervenej hroznovej stavy
90,5%!!! :shock: Tak toto predcilo vsetky moje ocakavania.

Takze, ked zosumarizujem moj test:
Mrkva - 70%
Ananas - 80% (ale samotny ide velmi pomaly, oplati sa to stavit s mrkvou)
Pomaranc - 75%
Jablka - 82,5%/75%
Hrozno - 90,5% (za behu)/86,5% (prva varka)

To hrozno sa mi ani nechce verit, tak to vyskusam radsej este raz.

Vyskusal som ho na cisty odstavovac, takze ked sa lisuje na cisto, vyjde menej stavy, na zaciatku toho az tolko nevytekalo, potom uz hej, takze lepsia vytaznost je az ked sa to rozbehne. Presnejsie, 320g hrozna, 277g stavy, 86,5%, tiez nie zle.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Pred casom som na freshnesse videla informaciu od jednej majitelky Omegy, ze jej prasklo sitko na plastovych "nozickach" sitka. Vtedy som zacala sledovat, ci aj mne nieco niekde nepuka a stalo sa. Neviem, kedy a po akom zelovoci sa to stalo, ale uz mam puknute sitko aj ja.
Prizvukujem - ta puklinka nema ZIADEN vplyv na stavenie, plast v tych miestach je tenucky a oslabeny vsadenim kovovych dielcov sita, ide podla mna len o kozmeticku vadu, no napriek tomu sem dam fotky, aby ste okrem mojich chvalospevov na Omegu VRT mali aj "negativny" postreh.

Na prvych dvoch zaberoch je puklinka na tej vzpere, co je pri cervenej bodke na sitku. Je to asi v strede vysky sitka, myslim, ze je to dobre vidno.
Na tretom zabere je mensia prasklinka v tej istej vyske, ale na inej "nozicke". Tam puklina nie je uplne skrz celu nozicku, iba asi do polovice. Horsie sa to fotilo.

48 49
50

Ak je tu nejaky iny stastny majitel Omegy VRT, stalo sa vam nieco podobne? Neviete nahodou ako?
Podotykam - odstavujem nezne, mensie tensie kusky a s rozumom.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Moja najnovsia hitovka poslednych dni:
jablka - asi polovica objemu
kalerab - mensia polovica
mrkva - zvysok do polovice - na vycistenie Omegy a na farbu.

Drink ma uzasnu jemnuckooranzovu farbu a prijemnu chut. Je to pre mna prekvapenie, lebo samotny stary kalerab moc nemusim, je pre mna stiplavy? nezaujimavy? neviem. Stava je vsak fantasticka. Po inventure mnozstva jablk na zahrade som spokojna, mozem jablkovat doaleluja.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od s.arik »

Co je kalerab? Kedluben?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: Hurom Slow Juicer (omega vrt330) vers. mixer Solac 5721

Příspěvek od Hvodnik »

tak jsme vyse uvedeny odstavnovac vychvalovali do nebe, tak ho ted zkritizujem :lol: :lol:

Ne ted vazne, podle me nove zkusenosti pravda ze na nektere ovocne "dzusy" (nebo se tomu ma spravne rikat Smoothie??) je lepsi hodne vykonny mixer napriklad ten Solac 5721
Dneska rano nova zkusenost s mixerem. pokud delam bananovo-neco dzus, tak podle zkusenosti je lepsi to rozmixovat. Mixovani 1L s tak vykonnym mixerem (pridam tam alkalizovanou vodu) trva z duvodu obrovskeho vykonu a vysokych otacek asi 20 sekund, oplachnuti nadoby mixeru max. 10 sekund, tak na takove casy se s Huromem/Omegou skutecne nedostanu (:-) .

Ohledne Omegy-Hurom Slow Juiceru jsem mezitim zjistil ze pokud se pouzije ta "spravna" odruda jablek (a neptejte se mne ktera nebot si to nepamatuju:-) tak dzus nemusi byt nutne az tak husty.

pokud se na konci ranniho staveni da kousek mrkve a nasledne odstavnovac proleje 1L vody ohrate na napr. 45-50°C, tak je odstavnovac "skoro cisty" a vydrzi "bez myti" i do druheho dne (to je specielni tip pro nas line chlapy kteri neradi myji "nadobi" i kdyz to trva jen 2 minuty :-)( m:-) (:-) m:-)
Naposledy upravil(a) Hvodnik dne čtv bře 11, 2010 14:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:Co je kalerab? Kedluben?
ano ;)
Hvodnik píše:Ohledne Omegy-Hurom Slow Juiceru jsem mezitim zjistil ze pokud se pouzije ta "spravna" odruda jablek (a neptejte se mne ktera nebot si to nepamatuju:-) tak dzus nemusi byt nutne az tak husty.
Mne to take huste chuti :)
Hvodnik píše:to je specielni tip pro nas line chlapy kteri neradi myji "nadobi" i kdyz to trva jen 2 minuty :-)( m:-) (:-) m:-)
+ line zeny ;)
mrkva s naslednou vodou na zaver je zaruceny cistic Omegy. Potom uz staci fakt len symbolicke umytie, neumytu ju predsa len nenechavam na linke.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

osobne si myslim, ze lenivostou sa ku zdraviu nikdy nedopracuje. :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Prave som si na zltom sitku Omegy spravila vybornu presnidavku a zisla mi pri tom na um jedna vyhoda robenia smoothies na Omege oproti mixovaniu. To ticho pri priprave. Myslim, ze aj niekolkosekundove vrcanie mixeru po piatej hodine ranajsej by sa u nas nestretlo s pozitivnym ohlasom. Alebo ked ma niekto doma deticky, ktore spia a chcete im daco prichystat na mlsandu...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Jo - a pre tych, co si myslia, ze lenivostou sa predsa len k zdraviu dopracovat da - Omega sa po pouziti zlteho sitka umyva este lepsie, nez po pouziti bieleho :D
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

uspora casu krajeni jablek do odstavnovace Hurom Slow Juicer

Příspěvek od Hvodnik »

17 jablek: 44 sekund

Myslim ze se to v pohode da zvladnout za polovinu casu. Uz mam vymysleno jak:

http://www.youtube.com/watch?v=lYmUufXS0kU


m:-) m:-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: uspora casu krajeni jablek do odstavnovace Hurom Slow Juicer

Příspěvek od Xion »

Hvodnik píše:17 jablek: 44 sekund

Myslim ze se to v pohode da zvladnout za polovinu casu. Uz mam vymysleno jak:

http://www.youtube.com/watch?v=lYmUufXS0kU


m:-) m:-)
zaujimave, kde zohnat taky krajac?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: uspora casu krajeni jablek do odstavnovace Hurom Slow Juicer

Příspěvek od Samira »

Xion píše:
Hvodnik píše:17 jablek: 44 sekund

Myslim ze se to v pohode da zvladnout za polovinu casu. Uz mam vymysleno jak:

http://www.youtube.com/watch?v=lYmUufXS0kU


m:-) m:-)
zaujimave, kde zohnat taky krajac?
Barskde v domacich potrebach.
Pre nase jablka je to nepouzitelne - kedze nie su striekane, casto v nich byva najomnik.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

A co ma byt? Mas to aj s proteinom a ten je navyse raw. Citlivka jedna.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Hvodnik »

culka píše:A co ma byt? Mas to aj s proteinom a ten je navyse raw. Citlivka jedna.
teda to je drsna predstava zaziva byt nacpan do odstavnovace :roll: :roll:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Co hovorite na Pro V Juicer?
http://www.youtube.com/watch?v=XMl49ajn ... re=related

Skusal niekto? Ako som videl reklamu, musim povedat, ze na mna zaposobila, lebo presne nieco take som uz dlho hladal. Akurat ze tie WS reklamy byvaju casto klamlive a byva tam hacik. Ale v tomto nech rozmyslam ako rozmyslam, ziaden neviem najst, proste vyzera to perfektne. Aspon na ranne citrusy, a dava to aj jablko, hrozno, jahody, ananas, kiwi.
Povodne som chcel kupit healthly juicer, jednak aby som mal nieco, co nepotrebuje elektrinu a da sa to zobrat aj na cesty, ale toto vyzera aj na cesty priam idealne.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jirka N »

ja jsem nejak nepochopil jak tam to ovoce drzi. Jako jabko mozna, kdyz ho tam narvou ale vino, kiwi? I ten ananas je zvlastni a na me to nepusobi moc prakticky. Nez delat stavu takhle tak uz radsi pokousu.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Jirka N píše:ja jsem nejak nepochopil jak tam to ovoce drzi. Jako jabko mozna, kdyz ho tam narvou ale vino, kiwi? I ten ananas je zvlastni a na me to nepusobi moc prakticky. Nez delat stavu takhle tak uz radsi pokousu.
Ja som pozeral celu 15 minutovu reklamu, a tam to bolo vidno, ako vzdy, je to o zrucnosti, chlapik to robil rychlo a za par sekund, so vsetkym si vedel poradit, takze ja vychadzam z toho, ze za par tyzdnov sa to da naucit rovnako.
Ananas tam dal tak, ze urobil hrubsie koliesko, rozrezal napolku a ohol ho. V kazdom pripade, nesupal ho. Hrozna tam nastrkal tak, ze ich bolo dost, aby drzali, a spojil to v horiznotalnej polohe, aby tie hrozna nepovypadavali. Rovnako robil jahody. Citrusy su jasne. Jablka tiez. V kazdom pripade, oproti manualnemu citrusovacu je to rychlejsie, zda sa mi, ze to odstavuje lepsie, a zvlada to aj vselico ine. Chcel by som si to vyskusat, ako to odstavuje, je mozne, ze to risknem a kupim si to. :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od mira »

Mám küchenstolz, který je na stejném principu, jen komplet z plastu
a hned se to ucpe, tak ti ho klidně pošlu v balíčku. Hodil bych s tím o zeď. :)
Tohle z nouze funguje na citrusové plody, ale jen do střední velikosti,
dle mé zkušenosti.
Přílohy
DSCN0452.JPG
(99.12 KiB) Staženo 1 x
DSCN0453.JPG
(99.61 KiB) Staženo 1 x
DSCN0454.JPG
(99.26 KiB) Staženo 1 x
Všeho s mírou.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Nene, diky. :-)
Ten Pro V Juicer vyzera lepsie, zatial som rozhodnuty vyskusat ho. :-)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lis na citrusy

Příspěvek od Dano »

Hlasim, ze ten citrusovac Concept CE-3510 s prikonom 40W, kupeny ako pozeram do vlakna 17. decembra som uspesne zodral. Pred 2-3 tyzdnami prestal tocit, len vrcal. Zrejme plastove prevody a pri mojom odstavovani 4kg pomarancov denne alebo zhruba obden to chudak nevydrzal.

Vcera som si prisiel po dobropis - vratili mi v predajni peniaze, vraj distributor vyrobcu reklamaciu uznal. Som sa spytal chlapa, co a ako, a on ze pri cene servisu cca 400Sk/hod to zrejme ani nedali alebo sa nepokusali opravit vymenou dielcu apod., ved citrusovac stal len 20 Eur.

Reku hned kupim nejaky, rovno vykonnejsi, ten 100W Solac EX6155 som si zase potazkal v rukach, ked RadkaS a jans jeho slabsieho a starsieho 40W predchodcu tak vychvalili, ale povedal som si, ze pozriem aj inde. No a medzitym som si kupil pomarance, ze olupem tak ako posledne dni, a uvedomil si, ze uz par tyzdnov dobre pomarance neviem zohnat. Asi polovica z nich je takych suchsich. Kdeze ako v decembri-februari, sama sladka stava. Dochadza mi na ne chut, asi pojdu v mojom jedalnicku dostratena.

Zrejme teda novy citrusovac kupim az buducu zimu, ked to bude aktualne. Lebo je to uzasna vec, teda pokial funguje.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

bohuzel s pomeranci mam podobnou zkusenost. posledni dobou ,ano asi od novyho roku, z nich stava netece. nastesti ted kupuju jeden nejlevnejsi druh, jsou malinky, stavnaty, sladky a s tenkou slupkou. tak mozna navod se pidit po malinkych. mam elektrickej philips, sice pomalej ale vystavi dobre.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

To je zaujimave... ja mam s pomarancami presne opacnu skusenost. Vzdy su stavnate, z asi 150 pomarancov som mal 3 vyschnute. (Kupujem v Lidli, TESCU, Bille, podla ceny a pripadnych akcii) Ked som ich testoval na Angel Juicery, tak dosahuju cez 80% vytaznost. (100g olupanych pomarancov da 80g stavy). A rovnake to je od zaciatku roka. Aj dnes som akurat kupoval zasoby pomarancov, asi 5 kg :-) . Osetrene MMSkom nesplesniveju, nechapem naco na nich davaju ten nechutny vosk s 3 chemikaliami. :-)
Tak ma tie vase prispevky zaujali, lebo akurat si posledne tyzdne pochutnavam na pomarancoch, prisli mi na chut, a aj do dzusoveho postu ich zaradujem vo velkom mnozstve. :-)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dano »

Pre mesiacmi az donedavna vyhravali jasne (sladkost, pracnost, stavnatost) velke pomarance, nie akciove male, kde ich naratas aj 7-8 ks v 1 kg.
Tak mozno dam este sancu tym mensim, hoci sa s nimi nerad piplem.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Dano píše:Pre mesiacmi az donedavna vyhravali jasne (sladkost, pracnost, stavnatost) velke pomarance, nie akciove male, kde ich naratas aj 7-8 ks v 1 kg.
Tak mozno dam este sancu tym mensim, hoci sa s nimi nerad piplem.
Ja tie velke sypane vobec nekupujem. To je pravda, tie ma skoro vzdy sklamu. Vzdy je to ako loteria. Nejak to cez supku neviem poznat, posledne som kupil iba dva a nastastie boli obidva az prekvapivo dobre, ale robil som to s opatrnostou.
Vzdy kupujem tie sietkove, tie ma skoro nikdy nesklamu, len treba vsetky prezriet, lebo nic viac "nepotesi", ako ked su dva alebo tri nahnile. Ano, je to trochu viac supania, ale za tu chut to stoji. BIO pomarance zatial neriesim, tie su vzdy male a zle sa supu, navyse 2x take drahe. V Lidli je dost casto akcia, vacsinou sa mi dari zohnat kilo pomarancov za 70-80 centov. Na trhoch mavaju bezne za 150 centov, a podla mna su to tie iste, takze tam nikdy nekupujem. Dovoz ako dovoz.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od s.arik »

proč to pracně loupat a pak rvát do superstroje, když můžu citrus překrojit a vymačkat ručně na plastovém heblu za pár vteřin, bez námahy, rychle, levně, bez elektřiny, umývání snadné, výtěžnost PMN skvělá...?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:proč to pracně loupat a pak rvát do superstroje, když můžu citrus překrojit a vymačkat ručně na plastovém heblu za pár vteřin, bez námahy, rychle, levně, bez elektřiny, umývání snadné, výtěžnost PMN skvělá...?
Pretoze mam dzusovy post. :-) Inak za normalnych okolnosti, samozrejme na citrusy pouzivam manualny. S tou vytaznostou nesuhlasim, Angel ma na citrusy 80-85%, to rucnym neprekonas. ;-)
Ale inak, my sme mali skor na mysli pojedanie v celosti, ja ho mam najradsej pokrajany na kusky v miske.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od s.arik »

Tak já mám asi výtěžnost 100%, ale jen proto, že mi dužnina nevadí....hmm, asi to už nesplňuje definici "šťávy", ale mi to tak chutná.
Manuálně z grepu vydřu všechno a podsítný podíl vypiju a nadsítný vyjím lžičkou, pokud není dcerka rychlejší a chtivější, což obvykle k mé radosti je.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Teda Dano, nechcela by som byt tvojim odstavovacom. :lol:
Kupujem velke a vyberam take, co maju malu tu onu z druhej strany. Zasadne podla ceny, aj tento tyzden ich tu mame za 46 centov libra (co nie je ani pol kila). Momentalne su najlacnejsim ovocim a hned po nich banany. Ale minuly tyzden tie iste boli po 88 centov.
Bezne mi vydrzia (ak nepadnu za obet skor) aj 2 tyzdne v bednicke pri patiovych dverach. Je tam tak 17 stupnov. V Save ich nekupem, hnit nemaju odvahu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
jarní vánek

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jarní vánek »

Dobrý den,

uvažuji o koupi odšťavňovače, rozhoduji se mezi Omega VRT 330 a Omega 8004, a ještě mám možnost koupě Omega 8003 za cca 7000,-. Bohužel se nikde nemohu dopátrat nějakého srovnání výtěžnosti, kvality štávy apod. Mohl by, prosím, někdo přístrojů znalý poskytnout své zkušenosti, uvést přednosti či negativa obou typů.. Omega VRT 330 na mě působí poměrně ještě neprověřeným dojmem, zdá se mi i tak trochu "chatrná", příliš plastická, odrazují mě i praskající sítka či možnost ztracení oné malé "zátky". V její prospěch hovoří větší plnicí otvor a snad by měla být hustější štáva, což bych vnímala spíše jako pozitivum.. Zajímá mě však hlavně množství získané štávy...

V zahraničí jsem našla v postatě stejně pochvalné recenze na oba stroje (na Amazonu), snad jeden uživatel se vracel od Omega VRT 330 ke své Omega 8005, která je podle něj lepší..

Jde o koupi mého prvního odštavnovače, proto bych ráda zvážila veškeré pro a proti.

Předem děkuji za názory.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dano »

culka píše:V Save ich nekupem, hnit nemaju odvahu.
:)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

jarní vánek píše:uvažuji o koupi odšťavňovače, rozhoduji se mezi Omega VRT 330 a Omega 8004...
Neviem, ci tu niekto ma oba stroje a moze porovnat. Moje prispevky ci uz v tomto vlakne alebo na Freshnesse si si isto citala a tak len mozem zopakovat, ze so svojou Omegou VRT som absolutne spokojna, pukanie sitiek je fakt len kozmeticka vada, ktora neovplyvnuje stavenie a silikonovu hovadinku nestratis, lebo je rafinovane "prisrobkovana" o dno hlavnej misky (neviem, preco na videach je volne oddelitelna, mozno islo o nejake starsie modely). Moju Omegu trapim kazducky den uz asi dva mesiace a poslucha na slovo. Myslim, ze by si s nou bola spokojna.
Skus napisat svoju otazku rovno aj predajcom, mozno Ti tiez daco poradia... Drzim palce pri vybere a zelam vela krasnych chvil so stavickami.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

jarní vánek píše:Dobrý den, uvažuji o koupi odšťavňovače, rozhoduji se mezi Omega VRT 330 a Omega 8004
To jsou víceméně identické odščavovače, oba umí totéž, výkony stejné, třistatřicítka zabírá méně místa a snad by mohla být teoreticky lepší, když jde o novější model... ne, nemohu soudit, mám 8004 a je to supr strojek.
Prosím neber to jako reklamu, nýbrž jako dle mého názoru výbornou radu: zavolej panu Sloupovi, tel. 386 351 961 (kontakty viz zde), pozdravuj ho ode mne (není podmínkou :)) a popovídejte si o tom. On je nejen velmi příjemný, ochotný, ale velmi erudovaný; oba tyto lisy testoval, jeho názory mi vždy velmi pomohly.
Odpovědět