ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od ravima »

Salome píše:Inak, neviem o ktorom type Vitamixu pises, ale TNC 5200 ma vykon 1500W. Vyplyva mi to z odpovede na stvrtu otazku, kde odpovedaju na rozdiel medzi 5200 a 7500:
http://www.vitamix.sk/casto-kladene-otazky/
(... Ďalši podstatný rozdiel je v silnejšom motore - jeho výkon je väčší o 0,2 konskej sily (150 W) oproti pôvodným 2 konským silám. ...)
Na tom odkazu píšou, že má 1200W, ne 1500. Na českých stránkách všude píšou zase o 1000W. Ať je to jakkoliv, tak G21 má 1500W, tedy v každém případě o dost víc.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Heh, kdyz si u me koupis 1 rohlik za 1000,- taky Ti dam na nej zaruku jako krava, dokonce Ti jej dudu klidne 2 roky kazdy tyden menit za cerstvy kus :lol: .
(104x1,50=156,- to mame z te 1000,- odectu 156,- a jsem s 844,- porad jeste vysmaty dealer rohliku:).
Se taky divim ravima, ze jinak rozumny dospely lidi nekdy prestanou pocitat poctama 2(?) tridy a a skoci dealerum na luxusni speky, neres to:).

Kdyz jsem se zajimal kdysi o auticko na leasing a namitnul proc mam ve vysledku o cca 80.000,- preplacet, dealer vznesl zajimavou namitku :
"Pane, jste jeden z tisice koho to zajima, lidi toto vubec nezajima kdyz si pujcuji, zajima je pouze vyse mesicni splatky, nic jinyho".
Totalni absence zakladu nasobilky :lol: . Mas *Thumbs Up* :).

Jinak jo ravima, ma to 1,5 kW jako slusny prumyslovy vysavac, to uz musi umet mixnout i srouby:).
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Prosím vás čo píšu o výrobcovi na mixéri??
Pýtal som sa tej čínskej firmy či už dovážali na CZ/SK, a odpísali len, že na Slovensko ešte nie...
Narozdiel od Vitamixu nie je BPA free, čo mňa až tak netrápi, keď netuším či nepoužili BPS alebo niečo o čom zas nič nevedia...
Ešte jedno plus, náhradná nádoba stojí len 849 Kč/30,8€..

Inak na SK stránke G21 píšu:
Nádoba s nožmi určenými na mixovanie tekutých surovín je vhodná i na mletie potravín, ktoré obsahujú vlhkosť, ako sú orechy a mäso...
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Sharky píše:Narozdiel od Vitamixu nie je BPA free,...
Ten český dodavatel někde psal, že G21 je BPA free (materiál Tritan copolyester). Ale podle mě je to stejně celkem jedno.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Si taky myslim, lidi si kupuji takmer vsecko co tece v PET-kach a vubec netusi o cem je rec, neresi:).
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

Sharky píše:Prosím vás čo píšu o výrobcovi na mixéri??
Pýtal som sa tej čínskej firmy či už dovážali na CZ/SK, a odpísali len, že na Slovensko ešte nie...
Narozdiel od Vitamixu nie je BPA free, čo mňa až tak netrápi, keď netuším či nepoužili BPS alebo niečo o čom zas nič nevedia...
Ešte jedno plus, náhradná nádoba stojí len 849 Kč/30,8€..

Inak na SK stránke G21 píšu:
Nádoba s nožmi určenými na mixovanie tekutých surovín je vhodná i na mletie potravín, ktoré obsahujú vlhkosť, ako sú orechy a mäso...
Na krabici je uvedeny len distributor pre CZ a SR (Penta CZ/SK). Je k tomu taky navod na pouzitie (dost strucny), v ktorom je par zakladnych pokynov plus par typov a receptov.
Kam konkretne si pisal? Tymto tu?:
http://www.sdbeishun.com/_d4.htm#
Lebo tento vyzera dooost podobne:
http://www.sdbeishun.com/_d276485418.htm (ten "mechanical type")

Co sa tyka mletia orechov, na motore mixera je napisane: "Pri drceni orechu nejprve pridejte trochu vody a teprve potom orechy a dalsi ingredience", takze je to vlastne take mokre sekanie.
Pravdupovediac, neviem si predstavit ako by som tam narvala maso a sekala ho v tom :D Este ze maso nejem...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

A co tento Vitamix compatible 2,2kW, za tuhle cenu ? http://www.ebay.com/itm/Lohas-Heavy-Dut ... 1e88e71c4c
Je to z UK cca do tydne doma (kupoval jsem onehdy aku vrtacku Bosch) melo by byt v ramci EU bez cla, s DPH nevim, ale asi uz taky nic navic, neznam aktualni limity a predpisy a jestli vubec pro EU, mam pocit ze ne, vrtajda me stala co tam dealer uvadel, nic vic.
Zaruka po EU by taky mela byt taky ok.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Salome píše: Kam konkretne si pisal? Tymto tu?:
http://www.sdbeishun.com/_d4.htm#
Lebo tento vyzera dooost podobne:
http://www.sdbeishun.com/_d276485418.htm (ten "mechanical type")
Presne tým, asi to oni nebudú - aspoň nože vyzerajú inak...
Cepheus píše:A co tento Vitamix compatible 2,2kW, za tuhle cenu ? http://www.ebay.com/itm/Lohas-Heavy-Dut ... 1e88e71c4c
Je to z UK cca do tydne doma (kupoval jsem onehdy aku vrtacku Bosch) melo by byt v ramci EU bez cla, s DPH nevim, ale asi uz taky nic navic, neznam aktualni limity a predpisy a jestli vubec pro EU, mam pocit ze ne, vrtajda me stala co tam dealer uvadel, nic vic.
Zaruka po EU by taky mela byt taky ok.
Dával som tu už link na myslím chorvátsku stránku, kde sa naň dala záruka aj predĺžiť. Nemám skúsenosť s aukciami, tak neviem na akú cenu sa dá dostať, no mohlo by to byť zaujímavejšie...Zas som napísal výrobcovi o cenu, tak som zvedavý.. :roll:
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tlapka »

prosim, chci si koupit omniblend, videla jsem v akci vitamix, parada..ovsem cenovy rozdil velky, nevite nekdo, jestli jde objednat pres nakeho ceskeho zastupce, prece jen reklamovat v Cine,noo.. nevim, nevim...diky za info :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

tlapka píše:prosim, chci si koupit omniblend, videla jsem v akci vitamix, parada..ovsem cenovy rozdil velky, nevite nekdo, jestli jde objednat pres nakeho ceskeho zastupce, prece jen reklamovat v Cine,noo.. nevim, nevim...diky za info :D
omlouvám se, nevím o prodeji v ČR, jen se chci otravně optat, na kolik Tě ten Omniblend tedy vyjde? dík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tlapka »

z taiwanu vyjde i s clem asi na 6000. kamarad ho ma, je super, vypada i pracuje jako vitamix. ale ta reklamace, to by asi nevyslo v ty Cine. :D
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tlapka »

tak jako jestli myslis stranky www.lifemix.cz , kde si jde omniblend objednat v CR, tak ty stranky najde i male decko..... :D :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

tlapka píše:tak jako jestli myslis stranky http://www.lifemix.cz , kde si jde omniblend objednat v CR, tak ty stranky najde i male decko..... :D :D
ne ne, ani v nejmenším, toto na mysli nemám
vedle jak ta jedle ;-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tlapka »

moje posledni reakce na tebe, to,ze tady poskytujes rady za tisicovky,jakoze jsi bez prace,me fakt nezajima,myslim,ze tady nikoho, tak se zvedni z gauce a jdi pracovat,mozna ti to vycisti mysl a bude z tebe lepsi clovek,ktery rad pomuze ostatnin...zadarmo a rad....
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

tlapka píše:moje posledni reakce na tebe, to,ze tady poskytujes rady za tisicovky,jakoze jsi bez prace,me fakt nezajima,myslim,ze tady nikoho, tak se zvedni z gauce a jdi pracovat,mozna ti to vycisti mysl a bude z tebe lepsi clovek,ktery rad pomuze ostatnin...zadarmo a rad....
Tak to jsi hodně vedle, Jindra je dobrý člověk a stále na sobě pracuje. A co se týká práce jako takové, nemusí být člověk "zaměstnaný", aby měl práci. Na volné noze je občas o práci nouze, občas neví člověk kam dřív skočit...

A Jindra konkrétně zadarmo a rád pomohl mé nemocné kamarádce, tak si Tlapko trochu rozmysli, než se do někoho pustíš :idea:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

tlapka píše:moje posledni reakce na tebe, to,ze tady poskytujes rady za tisicovky,jakoze jsi bez prace,me fakt nezajima,myslim,ze tady nikoho, tak se zvedni z gauce a jdi pracovat,mozna ti to vycisti mysl a bude z tebe lepsi clovek,ktery rad pomuze ostatnin...zadarmo a rad....
když Tě to fakt nezajímá, tak proč reaguješ - je to škoda (negativní) energie a času
ale to je jen řečnická otázka
díky za Tvoji odpověď

Leni neoroduj za mne, já si to vyřídím sám ;-)
(samozřejmě jsi hodná)
už se mi podařilo pomoci hodně lidem, takže nějaký výjimečný negativní názor mne v tom pozitivním naladění nerozhodí
vše je jak má být, to je OK, život je krásnej
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den
Uvažuji nad koupí odšťavňovače a rád bych se vás zde optal zda-li máte nějaké zkušenosti s tímto výrobkem: http://www.atranet.cz/snekovy-odstavnov ... a/d-70672/
Pokud ano byl bych rád kdyby jste se o ně podělili. Moc děkuji
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě jsem zapomněl napsat, že bych rád dělal šťávy hlavně z mrkve, červené řepy a jablek. Nyní mám starý, levný odstředivý stroj, který pomalu, jak se říká dodělává, takuž bych rád něco kvalitnějšího. Ještě jednou děkuji.
MarekR
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 08, 2014 9:49

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od MarekR »

Chystá se někdo v brzké době kupovat Angel Juicer? Rád bych se k někomu přidal kvůli hromadné slevě. Děkuju
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Návštěvník píše:Dobrý den
Uvažuji nad koupí odšťavňovače a rád bych se vás zde optal zda-li máte nějaké zkušenosti s tímto výrobkem: http://www.atranet.cz/snekovy-odstavnov ... a/d-70672/
Pokud ano byl bych rád kdyby jste se o ně podělili. Moc děkuji
obecně bych se Omegy nebál, je to leader (měl jsem Omega 8004, perfektní stroj, hlásím naprostou spokojenost)
jo a koupil bych přímo u zdroje, Atranet je re-dealer
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

MarekR píše:Chystá se někdo v brzké době kupovat Angel Juicer? Rád bych se k někomu přidal kvůli hromadné slevě. Děkuju
Marku jen jsem zvědavý (špičkového Angela už mám, takže vypadám ze hry), to bude koupě v rámci ČR nebo ze zahraničí?
A ještě - jaká bude výše slevy při koupi dvou (tří... nebo kolik jich je třeba ke slevě) kusů?
Díky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Angela Z anglie? Ta sleva je tajna to se verejne nepise. 50% minimalne. Cena 26740,- to je spravna snobarna ale diky za inspiraci mrknul jsem se na to:
angel-juicer.com/en/homeuse-stainless-steel-juicers.htm

Angelia 5500: CHROM NIKLOVÁ austenitická nestabiliz. nízkouhlík. nerezovka
Angelia 7500: navic zpetny chod a intligence?
Angelia 8500: austenitická stabilizov. molybdenová nerezovka

Neni neco kvalitniho, ale s vetsim otvorem, do ceho hodim celou mrkev, jablko, okurku? Co pouzivaji v barech? Prece jen, na home use jak uvadi vyrobce, to je zjevne predrazene, rekl bych, ten nerez prece neni tak drahy a tak me napada - kolik stoji pofessional use? Diky.

Ps: existuje vedecka studie porovnavajici pomalobezky a rychlobezky?

Ps2: 10000 jsem si rikal ze je jeste OK, ale 25000,- to uz je teda, no ehm... Na marketing a jachtu... Nebo ne? Tak co mi uniklo.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše: Ps: existuje vedecka studie porovnavajici pomalobezky a rychlobezky?
Čosi som našiel. Porovnávali, ale len na mrkvovej šťave, výživovú hodnotu a ako dlho vydrží uskladnená bez výraznej ujmy. Skúsim to nájsť, mal by som to mať niekde stiahnuté ...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Diky, doufam ale, ze studii neplatil vyrobce draheho pomalobezneho odstavnovace :)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

tak Angel Angelia je korejsky, ne anglicky... Vyrobce ma kontaktni mail na gmailu? ;-)

Tak Jindro, ktery jsou ty pravy stranky? http://www.angel-juicer.com/en/angelia5500.htm http://superangeljuicers.com/ ci ty brandovane pro eujuicers
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lekno »

Pouzivam mixer G21, predava ho aj Alza. Cena/prikon/otacky je aspon pre mna a ludi, ktorym som ho odporucil, dostatocna: linka.
Kto by mal zaujem, najde tento mixer aj u ineho predajcu za nizsiu cenu, linku som uviedol iba ako priklad.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

5000,- czk A vyuzijes ty 2,5 Litry? To je plastovy? Mame doma 30 nebo vice let starou Etu :-)

Lowcostovky se SKLENENOU nadobou jsem videl i za 1000,- tak zatim nejak moc nechapu, v cem jako jsou ty hyperdrahe urcene na doma jakoby lepsi, tedy mimo tech, co se daji udajne programovat.v blendtec 20-30 tis...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lekno »

Janek píše:5000,- czk A vyuzijes ty 2,5 Litry? To je plastovy? Mame doma 30 nebo vice let starou Etu :-)

Lowcostovky se SKLENENOU nadobou jsem videl i za 1000,- tak zatim nejak moc nechapu, v cem jako jsou ty hyperdrahe urcene na doma jakoby lepsi, tedy mimo tech, co se daji udajne programovat.v blendtec 20-30 tis...
Ja som iny pred zakupenim nemal a ver, ze som stravil vela casu porovnavanim. Ako startovne mi G21 vyhovuje. Je to zial plastove (ale mam pure Glycin v prasku pre pripad, ze by ho pecen nestihal vyrabat na pripadne odburavanie plastu, obcas tam teda kapnem kedze ftalat 'v tomto svete' nie je iba v tejto nadobe), ked bude na trhu sklenene, tak urcite upgradujem. U zakaznikov je zaujem aj o dalsiu nadstavbu s mensim objenom, pridal som taky komentar k ziadostiam aj ja. Co sa tyka kapacity, tak urcite vyuzijem. Ked ho nalozis zeleninou alebo ovocim, tak je to plne a este musis dodstocne otvarat a pridavat (napr. brokolica, karfiol, artycok,...). To, ze sa objem po zmixovani znizi je samozrejmost. Nelutujem, ze ho mam a ako som spominal, nie som sam, kto je s nim spokojny. Co sa tyka 30 rokov, to ja nemam moznost porovnak, kedze ho mam iba niekolko mesiacov a ak sa ma spytas napr: o 10 rokov, rad ti odpoviem (ja uz na tuto zalezitost zajtra zabudnem).
Moj vstup je odporucenie/skusenost, nie kritika a ani nehodnotim Etu ci ine vyrobky. Vsetci si mozme vybrat trebars aj inu farbu :wink:.
Dakujem za prejaveny zaujem.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Muj prispevek mel znamenat dotaz: v cem jsou lepsi tyhle DRAHE mixery oproti tem levnym... Ten skleneny mas za litr cely komplet, Domo, Sencor, ,,,

Priklad:

zbozi.cz/vyrobek/mixer-skleneny-domo-do-426-bl/ < 900,-

A k Ete taky urcite existuje nadoba, nevim zda i k te nasi 35? let stare? http://elektro.hyperinzerce.cz/mixery-s ... 6FKSmthiSM
Tim nehodnotim, jen konstatuji, ze STALE MAKA... A stale jakousi hodnotu ma, pravdepodobne vice Kc nez pri porizeni :-)

Takze jeste jednou, davas na neco typ a ja se bez ironie ptam, co mi to, mimo o litr vetsiho objemu 2500ml, ktery stejne nevyuzijes, prinese? Ja bych si totiz intuitivne vybral skleneny a nejak nevim, za co ty 4000 az 20000 navic platim, funkce, design...

---
U odstavnovacu uz jakysi rozhled mam v notesu, tak ho sem kopnu:

http://www.angel-juicer.com/en/homeuse- ... uicers.htm
http://www.omegajuicers.com/juicers/low ... icers.html
http://www.catler.eu/juice-extractors/
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004021101
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Tak Jindro, ktery jsou ty pravy stranky? http://www.angel-juicer.com/en/angelia5500.htm http://superangeljuicers.com/ ci ty brandovane pro eujuicers
upřímně je mi jedno, kde koupíš, určitě si to rozhodneš správně
Janek píše:Muj prispevek mel znamenat dotaz: v cem jsou lepsi tyhle DRAHE mixery oproti tem levnym...
já ještě neviděl levný mixér, který by měl přes kilowatt a přes 30 tisíc otáček, tož rozhodně volím ty dražší. Vyzkoušel jsem ETA, cosi z Číny i Vitamix a rozdíl je tam přímo úměrný ceně, od 150W ety nečekat zázraky. Vitamix rozšmelcuje cokoli a já rád kvalitní práci
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Šlo o to, ktera stranka je prava? Ta druha se tvari, ze 5500 konci a 2014-15 jsou nove modely...

Ad mixery - Takze vykon (prace za cas, neboli funkce krouticiho momentu)? Jenze to citovane je prikon elektromotoru, nikoliv vykon, obavam se, viz odstavnovace maji take 150W... 30 tis. otacek? Od toho je diskuse, abychom si vymenili nazory. Takze DOMO PIET skleneny 600W od 777,- - hned po drazsim Philipsu v toptenu na H. Ten by usel? ;-)


Takze ten G21 ma 1500W uz to vidim, takze to rozseka na cucky a pry lepsi jak z odstavnovace... Nojo ale nezahriva se to? Vzdyt ty snekove stavice zase prodavaji, protoze jsou POMALOBEZNE, kazdy ma teda jiny prodejni argument, co na tom, ze jsou protichudne.:-) co si o tom myslite?

Ad muj vyber, myslim, ze 600W je ok, nebo ne?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

zajímat se o příkon i výkon motoru mixéru... Tvoje problémy bych chtěl mít. tady jsem na raw diskusi a ne na elektrofakultě

Ad G21, Vitamix, Blendtec - jasně že se to zahřívá. Při vysokých otáčkách (30 krpm) je tam už docela tření - jenže díky výkonu motoru (neklesají otáčky) mixuješ jen krátce - dřív, než se to ohřeje nad 40 °C
s mixérem 550 W jsem mixoval dlooouho a dlooouho, než to byla kaše a zahřála se jak směs, tak eště víc motor, kterej dlouho nevydržel
(už jsem poslední roky zavařil čtyři pětisetwattový mixéry)
tolik současně moje odpověď na 600 W - já bych nebral
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Ok rozumim. Sice nejsme na Felu, ale kazdy mixer zpomaluje, tomu ver :-) jde jen o to, zda to je nebo neni poznatelne... Vetsina mixeru ani otacky neudava. Chapu, ze u toho 1500W zpomaleni ani nemusi byt patrne.

A co rikas na http://www.stream.cz/adost/10001264-a-dost_mixery pry nejdrazsi jsou na draka a treba catler tam uplne propadl... Prvni etu bych si nekoupil a druhy skleneny belgicky domo ano, jenze koukam ze pekne zdrazil od tej doby a pod 889,- nejde momentalne sehnat - vsude vyprodan :-(

1) K te zelenine jde o konstrukcni tvar nadoby a nozu... Jak vam to teda seka a jak moc nadrobno vstup musite nakrajet? Prekvapilo me to u snekoveho vertikalniho odstavnovace, ze zkratka se zastavuje, kdyz se mu da cela mrkev :-(
2) na videich odstavnovacu (treba hurom) je patrno, ze ty rychlobezne maji namixovany vzduch a sedimentovanou stavu (na rozdil od pomalobeznych), jak je to u mixeru, asi stejne co?

Zaver: koupit si za 6000,- neco v plastu, no to me ale vomej... Takze ja osobne preferuju sklo pred otackami... Kdysi jsem si koupil neco v plastu a prvni co se polamalo, byla nadoba... Ale kdyz uz zdrava strava, tak proc probuh v plastu abebo abych to prelival do skla po namixovani?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lekno »

Janek píše:Takze ja osobne preferuju sklo pred otackami... Kdysi jsem si koupil neco v plastu a prvni co se polamalo, byla nadoba... Ale kdyz uz zdrava strava, tak proc probuh v plastu abebo abych to prelival do skla po namixovani?
Janek, preco sa sam neuspokojis so svojim rozhodnutim ?
My sme ti uviedli svoje moznosti a skusenosti mixerov. Vsetci si vyberu cokolvek chcu a povazujeme aj tvoje rozhodnutie za spravne a aj to nase povazujeme za spravne.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Ja rozhodnuti ani nakup nemam a jsem proto ve vyhode, mam cas na rozhodnuti a odpovedi z tebe nejak nepadaji... Zkusis aspon odpovedet 1) a 2)?

A jak zmeris sve otacky? Muj vyrok mel znamenat spis: lepsi sklo v hrsti, nez otacky na strese... (ktere stejne nezmerim)...

Jeste mam cas, mrknout na videa, mas nejaka?

JA SVE NAZORY KLIDNE ZMENIM, s tim problem nemam, dokonce i po koupi... Jakoukoliv diskusi kvituji, nebot muze vyvolat nove otazky a nove informace...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od ajla »

Díky, janku, ten mixér DOMO DO419 BL se mi docela zamlouvá, kvalita a cena.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Jindra píše:
Janek píše:Tak Jindro, ktery jsou ty pravy stranky? http://www.angel-juicer.com/en/angelia5500.htm nebo http://superangeljuicers.com/ ci ty brandovane pro eujuicers
upřímně je mi jedno, kde koupíš, určitě si to rozhodneš správně
Jeste k tomu druhemu linku (usa "distributor"), jsem nasel toto video, ktere s tim hoodne souvisi :-)

http://youtu.be/AulTh-XRAtY

Co na to rikate?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lekno »

Ja mam Hurom 500, resp. Omega VRT 352 FW a som velmi spokojny. :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Vsechny tyhle vertikalni sneky vypadaji navlas stejne, omega k tomu pridala dobrou vychytavku: zatku

Hurom to je Omega OEM?

To je nekde patentovane nebo jak to je? Vsechny snad maji navlas stejnych 150 W... Stejne jako Angel...

Kolik je tvuj prumer otvoru v nejuzsi casti a kdyz tam hodis takto silnou mrkev, da to?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

http://www.youtube.com/watch?v=KBK12p3Yb70

Viz vyse... Stejny princip vertikalniho sneku... Proc ma jeden vetsi vyteznost a rychlost? To je sitkem?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Protoze kleste :D .. to je problem do jednoho cpat suchou mrkev ?
Habadura a zase jen podfuk, ale au, na to Ty jses alergickej, jsem zapomnel, obchodniky je potreba chapat v sirsim spektru ekonomiky, je preci tisice duvodu kde okradat (koncaky) a kde ne (jine loupezniky) :D.
Si kup tohle a neopruzuj porad:) : http://www.eva.cz/zbozi/64031/odstavnov ... ootackovy/
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Ty neznáš základních hádej kolik kriminalistickych otazek?

Qui bono, proč by to dělal, mrkev je stejna, z toho vychazim... Prodává oba, oba jsou od stejného výrobce ...

Něco podobného mam za 6 a spokojen nejsem vůbec... Tak se zajimam, zda ostatni maji jen licenci a vlastni vyrobu, anebo je to OEM vyroba...


Mimochodem, pokud je mi znamo, tak Angel Juicer i Hurom jsou Korejci a Omega je brand vyrobek firmy Hurom pro Ameriku... Kdyžtak me opravte...

Z tohoto lze dovodit, ze ten Hurom muže mít (v tom videu) už lepší vychytávky... To jsem před tím videem nevedel...



Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Qui bono netusim(?) ale mam tohodle VitaMaxe na zkousku a jsem rad, ze jsem neuvalil hned 8-cku za nejaky Hurom, jako test taky stacilo.
Drzim jej jen proto ze umi travy (listovku) ale z jablek zase dela pyre, tam mam nenahraditelnou odstredivku, ale mezi odstredivkama uz je nebetycny rozdil, a nejen v cene.
Mam relativne levnou zdimacku a kdyz se na ni porouchal unasec vzal jsem nahradni (jinou) ale rychle prodal a shanel tu puvodni.

At to zkratim, jestli chces jeden system na vsecky druhy ovozelu, se zlou se asi vzdy potazes.
Proto drzim oba (cca za 4,5 tis. oba kusy).
Ad vyteznost, odstredivka mi udela napriklad x litru stavy z mrkve z x kg mrkve, ok. Vemu ten bordel dam do sneka a obdrzim sice "vic", ale uz horke brecky, ktera mi ochuti i tu puvodni dobrou stavu. Hrozny ? Zapomen - zase horka brecka, odstredivka sice nic moc vyteznost, ale zrnka vylitaji ven a da se to aspon pit (ale na jabka a hrozny uz mam klasiku drtic + lis na 25litru)
Cize vyteznost neni vse :wink: . Staci zatim tak ?:) Kdybys porad nekde nepyskoval uz bys to davno vedel:).

Ty reklamy maji jediny ucel - nalakat Te, probudit ve skrblikach jejich skrbleni - at mam vic, ze to (treba) uz neni k piti ? Proc by Ti to rikali ?:) Vzdycky se najde nejaky rafinovany Qui bono, jako obchodnik musis vedet, ne:).
Jo a tlustsi mrkev to skoro zastavi (krajel jsem podel na pulky abych to nespalil, mozna proto chvaleji ten dvousnekac Angel(ia) - pouzij jednoduchou fyziku paky, selsky rozum a zjistis, ze mensi sneky byt jsou dva daji vetsi kroutak se srandovni prevodovkou).
Ale osobne bych tza nej 25 i vic tycek nevysazel, takovy fajnsmekr zase nejsem:).

Pochybuju ze vertikal Hurom ma jinych 150Wattu nez vertikal VitaMax (a o moc jinou prevodovku) ma to vsecko imlich ty samy otacky, lezel jsem v tom dost dlouho nez jsem obdrzel tento prakticky vycuc:).
V prumeru sneka bude prusvih u tech vertikalu vuci horizontalnim Angel(iim), vetsi kolo snaz zastavis, zkousels nekdy drzet holou hridel z motoru, prevodovky a pak za nejaky kolo ?
Tak to je presne ono:).
Tak si to prelouskej a nejak vyhodnot, ber, nebo nech lezet, nepisam to zase abych se hadal - jen cisty zkusenosti:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

http://www.youtube.com/watch?v=0pPgXwr9q2M aneb ceska znacka S... puvodem z Koreje...

Pro me objev...
vertikalni nebo horizonalni snek (= (c) hurom ~ omega sana ...)
celonerezovy dvouhridel (jiny nerez nez angel jsem nevidel)..
Oba pochazeji z Koreje...

Jednoducha fyzika mi mmj. rika, ze do vertikalniho sneka to pada vesmes samo, do horizontalniho se musi vic pechovat, zase do dvouhridele zejm. listova zelenina se ale vtahuje sama a vyteznost je vyssi, vyssi tlaky atp.

Jablka a hrozno? To je mekke a lepsi snist cele, ne?

Tady geekove testuji :-) http://youtube.com/watch?v=bgzxuJ-BCqU

---
Ja resil asi toto: ten vertikal ucpava (rapikaty celer), seka (mrkev musi byt na mensi dilky - coz je ale asi normalni) a netesni poradne na hrideli, pri pricpani uz stava kape pod hrncem na stul :-(

Ps: Profi masiny v barech maji vyhradne centrifugy, az 2L/minutu a nejsou ani o tolik vetsi, ale odpadu bude asi vice...?

____
Edit: inovace 2014 - Hurom HH-ELITE (HH-SBF11): novy a jeste pomalejsi snek (40 rpm, drive 80 rpm) pro jeste tmavsi a zdravejsi juice:
Obrázek

www.youtube.com/watch?v=GfLEhuZX-oo
www.youtube.com/watch?v=gAJ4DcbSrKI
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Jednoducha fyzika mi mmj. rika, ze do vertikalniho sneka to pada vesmes samo, do horizontalniho se musi vic pechovat, zase do dvouhridele zejm. listova zelenina se ale vtahuje sama a vyteznost je vyssi, vyssi tlaky atp.
Tak.
Janek píše:Jablka a hrozno? To je mekke a lepsi snist cele, ne?
Tak, ale stava z nich je Bozi, navic u hrozna co zbyde zburcim, v nejlepsim ho "zabrzdim" v lednicce a pak popijim(e), mam tak obohaceny "pitelnicek", navic pry je to zdravy, mas jistotu ze to neni zkvasenej patok nekde od silnice ci z rynku a cisti to v tele kde co, hlavne pry krev a to je zadouci:).
Janek píše:Tady geekove testuji :-) http://youtube.com/watch?v=bgzxuJ-BCqU
Jo, to odpovida tomu co jsem Ti uz psal - vyteznost jak u ceho, jasneze odstredivka prohrava, ale zase nekde v baru neni cas cekat na sneka az se dokrouti a zakaznik unudi k smrti cekanim:).
---
Janek píše:Ja resil asi toto: ten vertikal ucpava (rapikaty celer), seka (mrkev musi byt na mensi dilky - coz je ale asi normalni) a netesni poradne na hrideli, pri pricpani uz stava kape pod hrncem na stul :-(
U me nic takovyho (kapani), stacilo vetsi celou mrkev rozriznout podelne a podavat mu to opatrneji, necpat to tam silou. Ten vrch sneku jak si ustipne moc vrelky spalek mrkve tak samoze se to zbrzdi, nez to rozsmelcuje o steny sitka.
____
Edit: inovace 2014 - Hurom HH-ELITE (HH-SBF11): novy a jeste pomalejsi snek (40 rpm, drive 80 rpm) pro jeste tmavsi a zdravejsi juice:
http://www.youtube.com/watch?v=GfLEhuZX-oo
http://www.youtube.com/watch?v=gAJ4DcbSrKI
Jj, porad neco inovujou, je tam (koukam) dvojchody snek, cize tam nenarves toho tolik kdyz jsi moc netrpelivy, seka to uz nahore na mensi sousta.
Ale jo, muze byt, jasne, ale nez spolihat na inovace je lepsi u toho pouzivat mozek hned a nepretezovat to, z osobaku si taky nedelas nakladak a netahas v nem denne 40 pytlu cementu naraz, ze jo.
U me odstredivky zase inovovali ten unasec, novy mi jeste nepraskl, (praskalo to odstredivou silou + starnutim plastu), dneska uz spokojenost.

Mam tuto zdimacku : https://www.google.cz/search?q=od%C5%A1 ... 42&bih=594
ale dneska uz vicemene vymetaji sklady a misto nej se dela tato inovovana zdimacka :
https://www.google.cz/search?q=od%C5%A1 ... 6&tbm=isch
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše:Diky, doufam ale, ze studii neplatil vyrobce draheho pomalobezneho odstavnovace :)
No nenašiel som konkrétne ten dokument, no tu to tiež rozoberajú http://rawpaleodiet.vpinf.com/raw-juice ... study.html. V podstate píšu, že najlepší je dvojhriadeľový odšťavovač (šťavu môžeš nechať kľudne tri dni v chladničke), potom horšie je na tom šnekový (už len 1 deň) a tesne za ním centrifúga (vypiť hneď). Odporúčajú však používať len dvojhriadeľový.

Našiel som popri tom aj test na chemikálie a pesticídy tu o tom píše:http://juicing-for-health.com/juicer-re ... icals.html a tu sú výsledky: http://juicing-for-health.com/juicer-re ... esult.html. Šnekové a dvojhriadeľové odšťavovače vyhodia do 85% v odpade, POZOR centrifúga NIE. V každom prípade pri RAKOVINE jedine BIO.

_______________________________________
Inak táto sranda tam ešte bola na stránke :D
Obrázek

šnekáč s "big mouth" http://juicing-for-health.com/juicer-re ... uicer.html
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Sharky píše:Šnekové a dvojhriadeľové odšťavovače vyhodia do 85% v odpade, POZOR centrifúga NIE. V každom prípade pri RAKOVINE jedine BIO.
Jak je to jen mozne, ze centrifuga ne?

Co me vadi ze jsem na zadnem videu nevidel, jak jednou mrkvi zastavim sneka (neutahne mrkev)
Jeste o stovku levnejsi a znackovejsi UNOLD za 2699,- (pryvakci do 14.7.)

akcniceny.cz/detail/unold-78256-slow-juicer-odstavnovac-1597993/
Naposledy upravil(a) Janek dne stř črc 09, 2014 22:07, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Jak je to jen mozne, ze centrifuga ne?
tu otázku myslíš ironicky, ne? Není to vážně, že ne.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Vubec netusim jako co "ne" odstredivka ? :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

EDIT: doplnil jsem do meho prispevkucitaci, na kterou jsem reagoval, viz vyse. Je to jiz srozumitelne?

Jindra: srandu si nedelam a nejak nevim jak centrifuga 0% a snekac a dvouhridel shodne do 85% ..
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět