ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrákota
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 07, 2004 15:15
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

poštovné z Německa

Příspěvek od Mrákota »

Poštovné bylo 24 Euro.
Jiří
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Tuhle cenu jsem tam taky nasla a zarazilo me proc je postovne po Nemecku 3x drazsi nez do ciziny....nechapu.

Zuzka
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Green Power

Příspěvek od VeGaN_BA »

Mám možnosť zohnať si tento odštavovač za 15000 Korun cz. Nový, takže si ho pojdem kúpiť. Myslím, že sa to oplati, aj keď je to stale dosť, ale čo by clovek neurobil pre svoje zdravie :)
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Green Power

Příspěvek od VeGaN_BA »

Takze aj ja som sa stal šťastnym majitelom tohto super odstavovaca...Vsetkym, ktory sa este nerozhodli, vrelo doporucujem... neexistuje asi nic lepsie...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Odšťavňovače, drtiče...

Příspěvek od tvx »

Saám jsem zatím odšťavňoval na klasickým ručním odšťavňovači na principu šneka jako masomlejnek kterej funguje výborně, jen je děsně pomalej a je to moc práce. S výsledkem jsem ale byl spokojenej. Teď sháním něco novýho, co bude šťavit na elektriku ale ani GreenStar aniChampion to nebude neb víc jak 3000,- jsou pro mě příliš moc.
šlo by tady nějak prodiskutovat a porovnat výhody nevýhody a alternativních odšťavovačů?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Kup si ten Moulimex. :?
Za ty peníze ti skvěle poslouží.
Ještě dotaz : co hodláš nejčastěji odšťavňovat?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

červenou řepu, mrkev a další zeleninu a ocvoce ale rád bych i salát, pampeluchy a právě sem tam i nějaký to luční kvítí.
Celkem mě odradily kritiky těch obyč odšťavovadel že z materiálu nedostanou moc látek a že středění nei dobrý.
Ale na horší případy mam ten ruční, ten se osvědčil na všechno ač ho třeba Walker pohanil. Jen se předem musej věci nastrouhat či rozmixovat než je do něj dám a to je pak práce na hodinu.
Na semena asi koupim mlýnek na kávu a na drobnější věci jako sezam mam mlýnek na mák.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

odstavovac...

Příspěvek od VeGaN_BA »

Viem ze stojis pred velkou dilemou, tak ako ja pred nedavnom. GreenStar je drahy, velmi drahy, ale nic lepsie nekupis a aj ked je tak drahy, urcite sa oplati. Je to velmi dobra investicia. Mam ho asi mesiac a poviem ti, ze fakt nelutujem. Asi najlepsie vlozene peniaze do necoho v mojom zivote, coho nelutujem. Ak mas moznost, tak si nasetri a nepozeraj na money. Keby si bol mäsozrut potreboval by si varice, hrnce, microvlnku a vseliake sprostosti za desiatky tisic, takto potrebujes len GreenStar :))
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

jasně, šetři na GS, ale normální odstavnovač si kup hned ať už zítra "šťavíš". A až našetříš a pořídíš si GS - tuhle odstředivku jistě někde upotřebíš.
PS: ale s pampeluchama nepočítej - to v tom fakt nejde
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:jasně, šetři na GS, ale normální odstavnovač si kup hned ať už zítra "šťavíš". A až našetříš a pořídíš si GS - tuhle odstředivku jistě někde upotřebíš.
PS: ale s pampeluchama nepočítej - to v tom fakt nejde
Jelikož se mi porouchal GS, začala prokluzovat spojka, používám centrifugu (400 W Brauna), a jsem nucen na něm dělat mou denní dávku zelený ščávy a musím říci, že úspěšně-akorát je tam víc hustýho, ale to přecucám a vyplivnu. Jinak běžně přes den pojídám po ovoci pampelišky, daj se taky krásně vycucat a event. nepolykat.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Hustý mi nevadí, radši ějaký hustý v šťávě nežli hromadu odpadu, beztak často jim zeleninu celou, šťavim často horší kousky nebo když nechci žvejkat.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Re: Odšťavňovače, drtiče...

Příspěvek od Lucínek »

tvx píše:Saám jsem zatím odšťavňoval na klasickým ručním odšťavňovači na principu šneka jako masomlejnek kterej funguje výborně, jen je děsně pomalej a je to moc práce. S výsledkem jsem ale byl spokojenej.
A šla tím i šťáva z pampeluch, kopřiv a podobného plevele? Řeším teď totiž úplně stejné dilema, jenže nemám ani toho šneka ...
Jo a připadně za kolik a kde se dá sehnat GS? (Teda pokud bych nějak ukecal ženu, že to fakt potřebuju? :wink: )
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Aj tezke starosti dzusickaru..... Porad nemuzou pochopit ze ta rostlina vyrostla pohramade s tou vlakninou z nejakeho duvodu a stoji je to moc penez.

Nicmene existuje nejlevnejsi alternativa + zaroven nejrychlejsi a nejjednodussi: rozmixovat v mixeru a precedit pres puncochu.

Mimochodem Honzo, vis jak jsem resila, ze budu mit problem se obejit cele leto bez mixeru? Tak nemam...
Proste si dlabu ty melounky, tresne, hrozny, avokada, chroupu a prezvykuju zelen a jsem happy. Na stavicky a mixer jsem davno zapomela.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

No, různá zeleň tim jde v pohodě ale muselo se to, většinou, jak píšu, nejdřív rozmixovat v mixéru nebo nastrouhat a posléze teprve teprve vyždímat. Pro rozmixování v mixéru bylo potřeba přidat alespoň trochu vody.
stálo mě to asi 800 ??? a dá se to sehnat v prodejnách Mechaniky kde maj i všelijaký mlejnky atd, vše ruční.
nadrtit předem bylo nutný mrkev a podobnou zeleninu (moc tvrdé a bez mixu moc odpadu) a potom věci co to nechtělo žrát (kapusta, květák atd...
Výborně to třeba šťavilo lusky od hrachu a to bez mixu, odpadu mylo minimum a byl suchej jak troud, jen se občas zanáší síto a je to holt hrubší ruční práce a trochu svinčíku v kuchyni.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Nakonec mam po chvíli bádání Moulinex Y36.
Nejdřív jsem byl mírně v šoku výsledkem.
Na měkký věci je v pohodě ale taková mrkev nebo řepa má značný ztráty, odhaduju to šťáva ku odpadu tak 60/40. pokud odpad znova proženu tak z toho ještě něco vyleze a pokud odpad proženu tím ručním lisem tak získám z odpadu ještě tak polovinu šťávy.
Na listí kapusty a pampelišce jsem to málem uvařil, nesnáší to věci co maj moc vlákniny, na nich se prostě struhadlo zastaví a nazdar.
pokud si správně přdstavuju že greenstar je vlastně struhadlo a za ním lis jako ten ruční tak plně chápu jeho oslavy.
Závěrem budiž že ruční lis potřebuje víc péče a trochu umu s nastavením a pro některé věci předstrouhání či předmix ale má výborný výsledky na odolnějším materiálu, vodnatý věci jako jablka, jahody a podobně s ním až tak moc moc nejdou, neni v něm nevznikne dostatečnej tlak.
Odstředivky jsou zas celkem pohodlný na měkký věci ale ty ztráty jsou dost veliký, řepnej odpad šel ještě vymačkat rukama.
.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

GS versus odstředivky

Příspěvek od Honza »

Už jsem to psal Petrovi do pošty, ale Green star dělá oproti moulimexu ( levná odstředivka) méně šťávy!
Mě to velmi, velmi překvapilo a tak trochu rozesmutnělo.
Petře: pokud budeš dělat v GS šťávu z mrkve, tak z toho jde také hodně odpadu, který je však ještě vlhčí než z odstředivky - proto to projíždím 2x - 3x.
PS: při testu přinesl bratr i jakýci Braun, který také udělal více šťávy než GS.
POZOR: toto nic neříká o kvalitě a konzistenci , která je dle mě z GS nejlepší.
testovali jsme Mrkev
HOnza
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

GS

Příspěvek od Lucínek »

Přeji pěkný den, tak jsem hledal a nalezl jednoho o trochu lacinějšího prodejce GS.
http://www.mujweb.cz/obchod/champion.juicer/
Nicméně i tak to není žádná láce. :cry:

Poněkud mne však zarazilo :shock: Honzovo prohlášení, že GS nechává mnoho odpadu, více než odstředivky. Já jsem koukal na ten jejich "TwinGear", což by měla být jakási lisovací kolečka - tam by přeci té šťávy moc zbývat nemělo? :?: Nebo jak skutečně pracuje? Tohle zjištění mi trochu zkazilo chuť ho kupovat - i kdyby na něj teď bylo, jako že stejně není :cry:

Takže GS není zase takový "zázrak", do kterého byste naházeli pul kila lupení a vypadne vám z toho 450ml šťávy a 50g "sušiny"? :)
=-Lucínek->
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

...ale jó, vyždíme to dokonale....žádná slabina Greenstaru to rozhodně není....
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

M!cha! píše:...ale jó, vyždíme to dokonale....žádná slabina Greenstaru to rozhodně není....
Musím na tom trvat - že ten zbytek je vlhčí z GS. Jen dodám, že GS byl také nejpomalejší.¨, ale mám ten stroj rád a jsem rád že ho mám. Je to můj Milášek.. :D

zkuste si vy, kdo máte oba stroje udělat soukromý test a uvidíte a napište to sem ...

A jak píše Tereza z Francie: už nepotřebuje mixer, natož odstavnovac - prostě chodit po planetě (zahradě) a sbírat a chroustat
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Nevim jak pracuje Green nebo champion ale ten ruční šťavič má fakt tak málo odpadu, že kolikrát zpočátku mám strach, že jsem přehnal škrtidlo výstupu a ucpal se mi :c) Štáva pak bejvá s trochou pyré ale to mi nevadí. Při tý ceně doporučuju "c) váží to sice asi 3 kila ale zase se s tim dá šťavit i v chalopuce uprostřed lesa kde neni proud.

otázka:
podle čeho se hodnotí kvalita šťávy? a podle čeho to lze hodnotit amatérsky?

Honza:
dík, pokud jsi mi psasl mail, jen mi někde zmiznul, mohl bys, pokud byl zajímavej a máš ho někde uloženej, to skusit znovu a to na adrsesu taky tvx ale na volny.cz? Mam problémy se spamem a ve stovkách mailů denně mi to asi zmizelo...
Jinak rozebírání má moula výborný.
ji ještě bych doporučil nebrat SOLAC v návodech má uvedeneo že nesmí běžet déle jak 2 minuty, což mi přijde na prd a když se uvaří tak vám to asi nevyreklamujou "c)

PS: Tímto varuju před psaním celých mailových adres v jakémkoli věřejně přístupném fóru neb roboti to sbíraj a ze spamu se pak nevyhrabete.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak díky, Honzo!

Už jsem si na sebe se šťvidlem zvykli.
chtělo to získat grif i jakým způsobem co do něj cpát a v jakým tvaru, kam a podobně.
Taky jsem zjistil že šťavidlo sice má víc odpadu ale není to vůbec tak hrozný neb ono ho narozdíl od lisu nelisuje a proto to na první pohled vypadá že je ho mnohem víc, vážení to potvrdilo "c) V každým případě to chce ale 2 průchody.

Jo, dokonce i nenáročná zeleň jako salát nebo petrželová nať tím projde, problém dělaj jen fakt hodně vlákninovitý a dřevnatý věci.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

odstavnovac

Příspěvek od smaldas »

tak ja ted nevim, co koupit:-/ penez neni velice, takze rucni si mam kupit nebo nejaky ten Moulinex?! na GS zatim opravdu nebude:(
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

můžu ti udělat pouze shrnutí poznatků:
ruční potřebuje u věcí jako mrkev a spol nejdřív rozmixovat mixérem,
bez mixu dokáže jablka, boule a spol.
po mixu dokáže uplně cokoli
vyždíme toho víc
nepotřebuje elektřinu,
potřebuje u zeleniny téměř vždy předchozí mix.

elektrickej odstřeďovač zvládne téměř cokoli jako mrkev
i jablka i bobule, s listím jsou problémy, zvlaádne vážně jen
hodně měkký věci jako salát.
zato je celkem rychlej.
potřebuje elektřinu
vyždíme toho míň.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

tak jo tak jooo, dekujuuu! sectu plusy a minusy a utikam neco koupit:) vlastne... se priklanim vic k natural life, takze asik rucni a tocit a tocit:) ty svaly potom...fiha! :mrgreen:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ještě jsem zapoměl podotknout že s ručnim je více mytí neb myješ lis + mixér nebo struhadlo (ano, nejekologičtější a bezelektrické řešení bude asi struhadlo + lis "c)
Sám se ale přiznám, že denně jedu mrkev na tom ze zásuvky a tak jednou za týden nějakou specialitu do toho ručního lisu jako třeba ty pampelišky či natě ze všeho možnýho.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, co děláte s "odpadem" po odšťavňování. Já si užívám nový odšťavňovač, akorát me nenapadá nic, co dělat třeba s mrkvovou či jablečnou drtí. Budu ráda za všechny nápady. Hanka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Já jí, stejně jako veškerej jinej přírodní odpad, na zahradě kompostuju.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

jooo to by byl skvelej napad, mit kompost... Mrkvovou drt jsem se pokousela ozivit citron.stavou a nastrouhanyma jablkama, ale neni to nic moc
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nevim, nevim, to už pak nestojí ani za to to odšťavovat a můžeš to jíst komplet nebo dát do mixéru"c) vždyť je to skoro jako vata.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
karlik
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 06, 2004 17:10
Bydliště: uk

odstavnovac

Příspěvek od karlik »

Ahoj, vy jste tady vsichni podplaceni vyrobcem Green Staru, ze je tu vsude tak propagovany, a to ve vsech forech? :D
Podle me je nejlepsi odstavnovac Twin Health - taky pracuje na systemu twin gears, ale ma ze vsech odstavnovacu nejpomalejsi otacky (coz ma byt pozitivni), a z dostupnych tabulek na internetu ma nejvetsi vynos stavy. Jedine co mi na nem nejde, je spenat - peni. Nevi nekdo co s tim?
Je take levnejsi nez GS, i kdyz ja ho mam pres internet - levny je na www.soyafresh.co.uk, i postovne do evropy je levne, ale nevim, jestli maji evropskou zastrcku. Na www.ebay.co.uk nabizeji i evropske zastrcky, ale postovne zacina na £20, coz pak cini celkove £369 - asi 16 000 Kc?
Odstavnovani zdar!
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ja nemam GS, ale Omega 8002 Nutrition Center z USA a vyslo me to i s postovnym a dokoupenym prevadecem americkych 120 Voltu na evropskych 220 V na zhruba 10 000 Kc. Taky vytlacuje i zelene bez problemu a myslim, ze vyteznost je dost dobra, ne-li dokonala.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Máte někdo zkušenosti s tím Visorem, co prodávají kolem 12000 Kč ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a nějakej na citrusy, máte s tim zkušenost? nejlíp i neelektrickej ale abych nemusel po každým pomeranči odebírat odpad.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

rucni odstavovace

Příspěvek od Danda »

rucni odtavovace co tu draze v holandsku prodavaj na wheatgrass-mladou psenici, jde s tim krasne taky vsechno divoky zeleny, maji je jako lisy na ovoce na www.porkert.cz
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a ma to ulen urcite stejnyho sneka? me to sice funguje na to na co rikas, ma to ale jeden problem a to je, ze to predem musim rozmixovat, jinak pak nic moc, sita se zanaseji a deformuji atd...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Uvažuju, že pokud na vánoce na tom budu rozumě finančně, šel bych do NĚJAKÝHO OPRAVDU DOBRÝHO NEJEN ODŠŤAVOVAČE, asi Green staru.
V čechách ale je i nejlevnější varianta kolem 22000,-
Někdo jste tu psal něco o Německu 16000,- a množstevní slevě a podobně.
<b>Kdybyste do toho někdo chtěl jít ještě letost tak se rád přidám.</b>
A nightingale se tu dušoval jak napíše svý zkušenosti s tou Omegou a nic. TaK JAKÁ JE?

díky
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Příspěvek od tomikk »

tvx píše:V čechách ale je i nejlevnější varianta kolem 22000,-
Někdo jste tu psal něco o Německu 16000,- a množstevní slevě a podobně.
Protože o odšťavňovači taky uvažuju, můžu se podělit o výsledky svýho výzkumu.
1) kupovat v Čechách je fakt vyhazování peněz, pokud nebudete muset uplatnit záruku (což by vzhledem k pověstné kvalitě přístrojů mělo být nepravděpodobné)
2) v Německých e-shopech je GS 3000 (nejlepší výbava) za ceny kolem 500 euro (15500 Kč) + doprava, která by měla být rychlá a relativně levná
3) v Británii je to drahý - 389 liber (17700 Kč)
4) nejzajímavější je pochopitelně USA. GS 3000 se dá koupit za 400 USD, s evropským napájením za 420 USD (vzhledem k ceně dolaru je to teď jen 10500 Kč!!!). Poštovný ze Států je 150 USD za cenu od zásilkovýho obchodu, klasickou poštou (může-li vám to například někdo v USA koupit a přeposlat) to vyjde lodí na 60 USD (4-6 týdnů) a letecky na 85 USD (4-10 dnů) i s pojištěním. Je třeba připočítat clo, jak velké bude, to nejsem s to odhadnout.

Jinak Green Star se mi zdá být nejrozumnější volba, zvlášť za tuhle cenu. Původně jsem chtěl Twin Health, ale ten je cca o 100 USD dražší. Z dvouspirálových odšťavňovačů tam už nic moc dalšího neni...

odkazy:
http://www.ukjuicers.co.uk
http://www.harvestessentials.com
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Nějakej ten německej obchod by nebyl?Přeci jen mi přijde jako střední cesta lepších záručních podmínek a přitom nízké ceny to Německo ale dělí mě jazyková bariréra neb Německy neumim krom pozdravu nic , takže na ty stránky budu pak muset asi poslat někoho z kamarádů, pokud nemají i anglickou verzi.

Jinak dík za vyčerpávající info.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Příspěvek od tomikk »

tvx píše:Nějakej ten německej obchod by nebyl?
http://www.google.com/search?q=%22green ... +site%3Ade
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Pročesal jsem němce a zjistil že komplet GS3000 stojí cca 529Euro téměř všude. Pak existují verze bez nějakého příslušenství.
Poradíte mi, majitelé GS, zda má cenu mít ke GS všechno příslušenství?
A máte někdo ponětí jak je to s daněma? Zdali mi německou vrátěj, českou zaplatim nebo vůbec jak na ten nákup....

jinak v němčině pěkně rozebranej GS na díly a příslušenství je tady
http://www.top-getreidemuehlen.de/greenlife.htm

a nejspíš ho tady i koupim

díky...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="tvx"]Pročesal jsem němce a zjistil že komplet GS3000 stojí cca 529Euro téměř všude. Pak existují verze bez nějakého příslušenství.
Poradíte mi, majitelé GS, zda má cenu mít ke GS všechno příslušenství?
A máte někdo ponětí jak je to s daněma? Zdali mi německou vrátěj, českou zaplatim nebo vůbec jak na ten nákup....

já používám jen ty 2 sítka + vnitřek na homogenizaci+2zátky
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

chci se zaptat - ten ruční má babička už spoustu let, vždycky na něm dělala štávy z malin, rybízu a tak. Chci si ho teď od ní vypůjčit, ona přes zimu stejně nešťaví, ale bojím se, jestli to není z nějakého divného kovu, aby mi to neznehodnocovalo šťávy (třeba hliník a vitamin C, to spolu nejdou dohromady). Je to už starší stroj, tak jestli se to dnes nedělá z něčeho jiného, než třeba před 50 lety. A ještě - citrusy na tom nejdou? Já totiž nejraději právě šťávu z pomerančů.
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

jo a co třeba šťáva z melounů (takový ty cukrový žlutý), nebo manga, banány? To na tom ručním asi taky nejde, co?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

ruční lis

Příspěvek od Johny »

Tak z banánů šťávu neuděláš ani kdyby ses zbláznila. Jinak ten ruční lis odšťaví téměř všechno, včetně trávy. Mrkni se na www.porkert.cz to je výrobce všech těch mlýnků a je tam i ten lis, tak uvidíš, jestli je to on. Ptal jsem se jak je to s tím kovem - je to pocínovaný aby to neničilo vitamíny a podle atestů se prý do šťávy nic neuvolňuje. Na dobírku ten ruční lis posílaj za cenu 716 kč i s dobírkou, levnější nikde v obchodě neseženeš. Asi si ho taky objednam.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

lymyska
Já ten odšťavovač mam už asi půl roku, výbornej je na bobule a zelený, banán by ti při úplným zavření mohl udělat tak možná kaši ale banán spíš přenech mixéru, stejnětak maloun pokud o to stojíš přenech mixéru a přihoď nějaký třeba jahody...
Teď s ním dělám mladej ječmen a odpadní listy ze zeleniny a natě a jsem spokojenej.
radši si rovnou objednej navíc pár sítek, neb se dost deformujou.
Jde s tím i mrkev a podobně, pokud ji předem nastrouháš či rozmixuješ.

mě by zase zajímalo, co všechno umí greenstar, předevěším za mi udělá tahini, z ořechů nugetu, co umí provést s kokosem atd...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

já si asi pro začátek půjčím ten od babičky, vzhledově vypadá stejně. Jen teda těch sítek nemá určitě moc, tak jí to nesmím zničit, zabila by mne ;-) S tímhle odšťavňovačem jde dělat i to slavné tahiny?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:já si asi pro začátek půjčím ten od babičky, vzhledově vypadá stejně. Jen teda těch sítek nemá určitě moc, tak jí to nesmím zničit, zabila by mne ;-) S tímhle odšťavňovačem jde dělat i to slavné tahiny?
tahini se mně nikdy na ničem nepovedlo, i když jsem to na GS přejel 2x.
Ruční používám na hrozny a rybíz, kvuli zrníčkům.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

buc11

tak aspoň popiš, co z toho vyleze, je to aspoň nějaký hustší těsto nebo to neprojde vůbec... je to jedna z věcí co si od něj slibuju a to by mě dost zklamalo....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:buc11

tak aspoň popiš, co z toho vyleze, je to aspoň nějaký hustší těsto nebo to neprojde vůbec... je to jedna z věcí co si od něj slibuju a to by mě dost zklamalo....
no není to tak jemný ten sezam, je to furt zrnitý
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

tvx píše:
mě by zase zajímalo, co všechno umí greenstar, předevěším za mi udělá tahini, z ořechů nugetu, co umí provést s kokosem atd...
Tohle by mě taky moc zajímalo, mám v úmyslu si ho za rok koupit, ale nechci kupovat zajíce v pytli, chtěla bych vidět nějakou předváděcí akci nebo tak něco, nevíte jestli to dělají třeba v tom Kladně ? A četli jste tady, jak někdo psal, že když se dohodnou třeba tři lidi, tak je to levnější, myslíte, že to ještě tak funguje ?
Odpovědět