ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od RADU »

Uvažuji o koupi mixéru.Ano Vitamix je jasná volba,ale nemáte někdo zkušenost s mixérem za rozumější cenu třeba jako tento:http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/mixe ... er-bl-8011
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

No nevim kdysi jsem koupil za par stovek (200-400 uz nevim presne) z Tesca a staci taky :-) pravda, sroubky na nadobe uchycujici noze k nadobe se nejak vylomily a nemel jsem chut to reklamovat, takze malinko kape ale jinak fajn.

Pro pure raw bych si asi koupil skleneny, pokud existuje, plast muze uvolnovat urcite nepekne chemikalie, zejmena pri mixovani teplych naplni...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše:Aha no ono to na netu je napsany, ja jen ze sana pekarna je uplne stejna jako eta, a tam je cinsky vyrobce asi otazkou...tak jsem myslel, jestli tajnosti s tim nedelaji i u odstavnovace
skúsim ešte pozrieť, možno niečo zaujímavé zistím. Je mi síce trochu divné, že ho Omega na svojej stránke nemá, no možno preto, že ho vyrábajú pre EUJUICERS, ktovie.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Inak neviete odporučiť odšťavovač do 200€, rodina ide kupovať no viac do toho asi neinvestujú. Rozmýšľajú nad Lexen - Live enzym juicer, len či nebude nejaká kópia Huroma lepšia...
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

Ahoj, jsem tu nová. Mám dotaz, jestli byste si koupili (tj. je dobrý) odšťavňovač Catler Je 4010. Koukala jsem na něj na stránkách odstavnovace.info.
Přečetla jsem si o "lepších", ale jsem na rodičovské, a i na tenhle budu muset dlouho šetřit. Koupili byste si ho?
Stejně tak si budu muset postupně pořídit i mixér, mám jen tyčový, a vlastně všechno... ale postupně.
Budu ráda za rady a zkušenosti :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Afki píše:Ahoj, jsem tu nová. Mám dotaz, jestli byste si koupili (tj. je dobrý) odšťavňovač Catler Je 4010. Koukala jsem na něj na stránkách odstavnovace.info.
Přečetla jsem si o "lepších", ale jsem na rodičovské, a i na tenhle budu muset dlouho šetřit. Koupili byste si ho?
Stejně tak si budu muset postupně pořídit i mixér, mám jen tyčový, a vlastně všechno... ale postupně.
Budu ráda za rady a zkušenosti :-)
Vítej!
Můj náhled - kdybych dneska začínal s raw a chtěl investovat postupně, začal bych mixérem (kvalitnějším, silnější motor), přijde mi to univerzálnější. Kdoví, jestli bych pak vůbec pořizoval odščavovač...
(před pěti lety jsem však začal naopak, taky prvně lis a až poté mixér)
To ale záleží, jaké máš zdroje ovozelu. Pokud to máš bio nebo vlastní zahrádku, pak bych odščavovač nesháněl a mixoval mixoval
pokud naopak kupuješ po marketech, pak byl šel hlavně do odščavování (kvůli oddělení kontaminované vlákniny, viz Walker)

Catler je odstředivka a s tím je nutno počítat, má to řadu nevýhod (já osobně bych nebral), ščáva je především silně provzdušněná, takže ihned ke konzumaci, neskladovat ani 15 minut
já teda odstředivky "neberu," to už bych radši o dva roky déle šetřil na něco nízkootáčkového šnekového
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

Ahoj, díky moc za odpověď.
Ovoce a zeleninu zatím kupujeme normálně v Interšpáru, ale uvažuju i o bedýnkách (které ale taky zřejmě nejsou bio).
Asi si počkám dýl a koupím Omegu VRT 352.
Musím se rozhodnout, jestli dřív odšťavňovač nebo mixér, ale na drobnosti tyčový stačí a já už se těším na šťávy, zatím mačkám jen citrusy na plastu ručně (ale začla jsem před týdnem, tak to zatím jde).
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Afki píše:Ahoj, jsem tu nová. Mám dotaz, jestli byste si koupili (tj. je dobrý) odšťavňovač Catler Je 4010. Koukala jsem na něj na stránkách odstavnovace.info.
Přečetla jsem si o "lepších", ale jsem na rodičovské, a i na tenhle budu muset dlouho šetřit. Koupili byste si ho?
Stejně tak si budu muset postupně pořídit i mixér, mám jen tyčový, a vlastně všechno... ale postupně.
Budu ráda za rady a zkušenosti :-)
Ahoj,
na eujuicers môžeš vyhrať 3333 Kč,- ak budeš zdieľať svoj príbeh, len popros známych o podporu. My sme si ho mohli dovoliť len vďaka tomu...

Inak z finančných dôvodov kúpim lacný mixér - Solac - asi 70€, 1000W, tak hádam bude stačiť :)
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

Sharky píše:
Afki píše:Ahoj, jsem tu nová. Mám dotaz, jestli byste si koupili (tj. je dobrý) odšťavňovač Catler Je 4010. Koukala jsem na něj na stránkách odstavnovace.info.
Přečetla jsem si o "lepších", ale jsem na rodičovské, a i na tenhle budu muset dlouho šetřit. Koupili byste si ho?
Stejně tak si budu muset postupně pořídit i mixér, mám jen tyčový, a vlastně všechno... ale postupně.
Budu ráda za rady a zkušenosti :-)
Ahoj,
na eujuicers môžeš vyhrať 3333 Kč,- ak budeš zdieľať svoj príbeh, len popros známych o podporu. My sme si ho mohli dovoliť len vďaka tomu...

Inak z finančných dôvodov kúpim lacný mixér - Solac - asi 70€, 1000W, tak hádam bude stačiť :)
Ahoj, a jaký odšť. teda máš?
Díky za tip, kouknu, příběh bych napsat mohla, to by finančně pomohlo :)
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

http://www.eujuicers.cz/cs/vase-pribehy - tak jsem napsala příběh:

První krůčky s odšťavňováním

Minulý čtvrtek moje téměr roční dcerka udělala svých 25 prvních krůčků. Den na to mi to došlo: nechci vařit. Osud mi přihrál do cesty článek na pust.cz o živé stravě a já pochopila, že po více než 3 letech vegetariánství, ke konci spíš veganství/makrobiotice je načase, abych i já udělala svoje první krůčky k živé stravě a ovocným a zeleninovým šťávám. Je to teprve týden, zatím odsťavňuju zejména citrusy, protože mám jen plastové odšťavňovátko… pomeranče nestačíme nakupovat, ještě že je jejich „sezóna“. Za týden mám 3 kila dole (bylo kde brát) a našemu mimču šťáva taky chutná :-) Cítím se opravdu dobře, byť živou stravu nedodržuju 100%ně, a moc bych si přála pořádný odšťavňovač, abych mohla vyzkoušet i jiné druhy ovoce a hlavně zeleninu. Jenže z rodičáku na něj budu šetřit dlouho… proto by mi moc pomohly vaše hlasy, abych si mohla vysněný odšťavňovač pořídit.
I manželovi šťávy moc chutnají!

Můžu poprosit i o vaše hlasy? Díky :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Catler je odstředivka a s tím je nutno počítat, má to řadu nevýhod (já osobně bych nebral), ščáva je především silně provzdušněná, takže ihned ke konzumaci, neskladovat ani 15 minut
já teda odstředivky "neberu," to už bych radši o dva roky déle šetřil na něco nízkootáčkového šnekového
Jindrichu, ono jak se to vezme, na odsredivku zase nedam pro zmenu dopustit, zkus udelat jablecny most ve sneku - katastrofa, dostanes jakousi hnusnou penu, kdyz jsme zkouseli hrozny, rozmackalo to na sracky i pecky a nebylo to pro horkou chut k poziti, musel jsem to vylit, hnus:).
Podobne to rozmacka uplne vsecko, hodi se to pouze na traviny a podobne byliny (viz Zajicek a zeleny napoje) to odstredivka zase pro zmenu neumi.
S tim skladovanim se ponekud mylis, v lednici dole nad zeleninou (kde je vic zimy) i nekolik dni a zmrazena jablecna stava v mrazaku do pul roku uplne v pohode, uplne jako cerstve odstredena:).

Mam od lonska podzimu tohle : http://www.youtube.com/watch?v=1BCtyr9ZW6U je to velmi zdarila kopie vertikalni (VRT) Omegy ale za zlomecek ceny, za hubicku + odstredivku Zelmer a co myslis, ze zahali v regale ?? No samoze pomalo-sneko-slow-juicer, jeste ze me ten pokus stal jen tu trojku za Rohnsona a ne ten tucny balik za principielne uplne stejnou snekovou Omegu a spol, jedno jestli lezaty ci stojaty snek:).

Nejde zdaleka ani tak o vyteznost stavy, se kterou nas oblbuji tema videjkama na YouTube, jde taky o chut a ta je ze sneku ve vetsine pripadu priserna (pac to rozmacka i horka jadra jinak dobrych plodu, ktera odstredivka v pohode vyhodi do jimky na bordel ven), no a o konzistenci rozmackanych jablek uz jsem se vlastne zminil:).
Tu "okyslicenou" penu z jablek po odstaveni ve zdimacce v pohode seberu velkou plastovou naberackou cca po 5 minutach odstati v extra nadobe:).
Zdimam v tomhle k plne spokojenosti http://odstavnovace.heureka.cz/zelmer-176/ a jen tak ze srandy jsem zkusil dat odpad z odstredivky z mrkve ihned do sneka, ten to jeste vymackal "do krve", jakasi tmava stava to byla, bylo ji sice vic, ale uz to nebylo k piti a zkazilo to po smichani chut puvodni stavy z mrkve z odstredivky.

Cize tolik moje zkusenosti a poznatky, vsecko ma pro i proti, az poroste "trava" asi sneka s vyhodou vyuziju:).
Priklanim se teda spis k Tvymu nazoru, ze porizovat postupne. Neni masina co by obsahla absolutne 100% dokonale uplne vsecko ovo-zelo.
Jde o to nevysazet za jeden kram 25 tycek a myslet si ze kdyz to stalo tolik tak to bude umet uplne vsecko, to je samoze blbost:).
Neni zadna prima umera mezi vyssi castka=vyssi umeni zpracovat vsecko, je jen mozna lepsi ve "svym oboru" a mozna bude mit i delsi zivot .. mozna, ale vis jak to dneska je, ani tam neni kolikrat prima umera:).
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Afki píše: Ahoj, a jaký odšť. teda máš?
Díky za tip, kouknu, příběh bych napsat mohla, to by finančně pomohlo :)
Mám Sana juicer, s ktorým som veľmi spokojný :) (a teším sa aj záruke 10motor/5diely). Keď si budeš vyberať juicer, tak v prvom rade taký ,s ktorým budeš odšťavovať a nebude ti ležať v skrinke kvôli čisteniu, alebo - ako písal cepheus - ti nebude vyhovovať menej lahodná chuť z horizontálneho odšťavovača - vertikálny by mal byť na tom lepšie ako horizontálny - či z iného dôvodu. Každý ma svoje + a -. Ja som sa rozhodoval medzi horizontálnym a vertikálnym, no záleží od teba, čo od neho čakáš...

Inak zatiaľ mi chutila každá šťava z horizontálneho odšťavovača - aj hroznová a mrkvová...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindrichu, ono jak se to vezme, na odstredivku zase nedam pro zmenu dopustit, zkus udelat jablecny most ve sneku - katastrofa, dostanes jakousi hnusnou penu, kdyz jsme zkouseli hrozny, rozmackalo to na sracky i pecky a nebylo to pro horkou chut k poziti, musel jsem to vylit, hnus
Nejde zdaleka ani tak o vyteznost stavy, jde taky o chut a ta je ze sneku ve vetsine pripadu priserna (pac to rozmacka i horka jadra jinak dobrych plodu, ktera odstredivka v pohode vyhodi do jimky na bordel ven), no a o konzistenci rozmackanych jablek uz jsem se vlastne zminil
každopádně díky za příspěvek, čím víc názorů, tím důkladněji bude Afki vybírat,

upřímně, asi bych s těma mínuskama u šneků s Tebou vcelku bez výhrady souhlasil, dokud jsem měl Omegu. Jenže pokud jde o mého stávajícího Angela, tak to neplatí (což mne samotného hodně překvapilo - taky jsem si říkával šnek jako šnek). Jasně, měkký tkáně ho taky poněkud zahltí (měkký jabka, hrozny, ananas, zkrátka měkká dužina), to mne u Omegy nebavilo, lisování se tím takřka zastavilo, avšak Angel to pořád a pořád bere. Fakt, paráda. Takže se to sice zpomalí, ale ne až tak významně a lisuje se pořád dál. I to je jeden z důvodů, proč mám Angela moc oblíbenýho.
O peckách z hroznů nemluvím, jasně, jsou na prach, ale mně to nevadí a to už je individuální, to nemá cenu se shodnout.

Ale jsem rád, že se tu objevily i argumenty pro odstředivku, protože kdybych psal jen já, výrobci odstředivých by neměli žádný prodej :-)
jo a na rovinu přiznávám, že jsem s odstředivkou nikdá nedělal, takže plácám o něčem, co jsem ani neokusil
A přitom věřím, že odstředit je rozhodně lepší než nic a zas ten poměr výkonu a ceny určitě ujde, takže i odstředivka je akceptovatelná volba, kdo chce něco levnýho
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

angelske finty

Příspěvek od Dano »

Suhlasim Jindro.
Tiez sa mi Angel velmi paci.

Porad(te) nejake angelske finty.
Napr. na poradie som si ja vsimol, ze ked odstavujem na jeden raz velke mnozstvo (na 4 a pol lit stavy) a roznych surovin, tak ak je medzi nimi aj vela mrkvy aj vela citrusov (pomarance a/alebo grepy), tak:
- citrusy musia ist celkom urcite ako prve. Inac by z nich bola vytaznost mensia
- mrkva (mozno aj ina korenova zelenina) musi ist ako posledna. Velmi upchava sitko. Az tak, ze ho pri umyvani treba oskrabat tou dodanou tvarovanou kovovou spachtlou
- naopak na moje prekvapenie sitko vobec neupchava ziadna listova zelenina. Tu zaradujem niekde medzi.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:A přitom věřím, že odstředit je rozhodně lepší než nic a zas ten poměr výkonu a ceny určitě ujde, takže i odstředivka je akceptovatelná volba, kdo chce něco levnýho
Tak o tom zadna:).
Jo, jeste jsem zapomnel, na citrusy mam tudletu srandu : http://www.zbozi.cz/?q=Fagor%20MZ-%2048 ... ejlevnejsi
jede to samo diky synchro motorku 50 Watiku (to je nula, nula, nic spotreba proudu) nahodile na obe strany a litr uplne cerstvyho orange juice mam do 10 minut namackynyho temer bez prace.
Rucne bych si asi vykloubil po chvili zapesti a nebylo by to ono:).
Tak tim bych asi zacal, kdyz je ted ta sezona pomerancu a je to za fakt za hubicku, jsem s nim 100% spokojeny:).

Ono s tim Angelem (horizontalnim dvousnekem) zase neni pro zmenu zkusenost zadna u me, ale je to logicky co pises, mensi prumer sneku je samoze kratsi paka od myslenych stredu valcu, tudiz vznika pri stejnem prikonu brutalnejsi sila a jen tak jej nic nezabrzdi:).
Nicmene to je ten pripad za nekolik vyplat ci materskych (jak ho tak googluju), to bych osobne do stavicek nikdy nedal, to radej budu hlodat hubou :D))) ..

To leda az by se to stalo mym zivotnim stylem pak mozna, zatim jsem se zasekl na investici do 5.000,- mam odstredivku i vertikalniho sneka, pravda, mrkev jej dokaze radne pribrzdit, je treba ji tam tlustsi kusy ladovat po ctvrtkach (rozkrajet ji na nudlicky podelne) a smytec, vic do toho nedam:).
Kecam - od podzimku mam jeste mlynek na hrozny origo vinarsky, s dodelanym motorem za 1.500,- na inzerat z Bazose a za 1.000,- (z tamtez) origos 25 litru vinarsky lis, ono pri 70 l stavy by ses asi u-Angeloval k smrti :mrgreen: .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: angelske finty

Příspěvek od cepheus »

Dano píše:Suhlasim Jindro.
Tiez sa mi Angel velmi paci.

Porad(te) nejake angelske finty.
Napr. na poradie som si ja vsimol, ze ked odstavujem na jeden raz velke mnozstvo (na 4 a pol lit stavy) a roznych surovin, tak ak je medzi nimi aj vela mrkvy aj vela citrusov (pomarance a/alebo grepy), tak:
- citrusy musia ist celkom urcite ako prve. Inac by z nich bola vytaznost mensia
- mrkva (mozno aj ina korenova zelenina) musi ist ako posledna. Velmi upchava sitko. Az tak, ze ho pri umyvani treba oskrabat tou dodanou tvarovanou kovovou spachtlou
- naopak na moje prekvapenie sitko vobec neupchava ziadna listova zelenina. Tu zaradujem niekde medzi.
To jsou presne ty ""vyhody"" sneku co popisujes, umi sice perfektne vymackat traviny (listovku), jinak ostatni nic moc a potize s nim presne co popisujes:).
At uz je jeden snek, nebo dva stoji, nebo lezi to je fuk:)

Odstredivku mezi nekolika druhy ovo-zelu dvema trema hmaty rozeberu proplachnu struhadlo-sito, sbernou nadobu + horni dekl, bleskove slozim a jedu dal dalsi druh, uplne v pohode:).
Heh, jediny co neumi ani jeden kloudne jsou melouny, je to jakysi divny pyre chutnajici po okurkach z obou dvou systemu - ze zdimacky i ze snekace :).
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

Tak melouny jsou stejně nejlepší vcelku :-)
Díky za diskuzi, pročítám a přemýšlím :-)
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

cepheus: tu "hračku" na citrusky, nadchla jsem se a objednala :-)
Do dneška mají v Lidlu akci kýbl pomerančů za 90 Kč, tak jedeme hned pro dva.

Ještě mám jednu možná naivní otázku. Když si chci vzít šťávu s sebou třeba na výlet, do čeho? Do kovové láhve (Sigg), do termosky, nebo nejlépe do čeho? Aby se šťáva nezničila.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

To je pravda, pak nepripominaji tolik svoji rodovou prislusnost k okurkum :-).
Kilo za 15,- to jeste jde:).
Pred asi 14 dny jsem chytnul v Albertu akci za 9,- kilo, obcas zachytis 2kilovy balicky pomerancu za dobry penize.
Jsou vynikajici na vycisteni strev, mocove cesty, mechyr, ledvin a vubec vseho uvnitr:).
Grepy jsou zase vyborny spesl na cisteni jater (potazmo krve) muzu jen doporucit, jde to trochu hur zdimat, jsou velky, ale jde to:).

Odpoved - neber nikam, mema to smysl, vyvetra (jak podotknul Jindra) a je to k nicemu, stane se z toho mrtva hmota, pomerancova behem i 1 hodiny odstata umi pekne zhorknout, tahle specielne ma smysl cerstva, vubec obecne pro stavy plati pravidlo - vyzdimat a vypit:).
Kdyz uz tak jako prirozenou konzervu - cely plody a snist (citrusy, jabka, mrkev), taky zazenou zizen:).

A jeste dodatek - kovy drz od stav co nejdal, pouzivej plastovy nadoby, naberacky apod, spec. u jablek, to je kyselina + kov a mas tu hned galvanicky clanek a nikdo nevi k jakym zmenam presne ve stave dochazi.
Ale asi nic moc, kdyz to hnedne a kazi se to:).
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

Děkuju za radu ohledně kovu :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Ops, mozna ted kecam trochu blbosti, on sberac na odstredivce je z nerezu, ale jen to tama protece hned ven.
Kazdopadne na jiny kovy, ci nepokoveny zelezo (starsi pribory, apod.) pozor zcela urcite:).
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Afki »

Včera dorazil odšťavňovaček na citrusy, trošku mě překvapilo, jak je velký, nicméně! Na 1 sklenici místo 4-5 pomerančů teď stačí jen 3,5! :-)
beati_paoli
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 05, 2013 11:21

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od beati_paoli »

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s tímto kráječem a kupoval někdo případně přes ebay z Číny? Vyjde o pár kaček levněji než v ČR, ale nevím jak je to s kvalitou materiálu (ale podle mě je to to samé co nabízejí např. ve VitalVibe).
Chceme to pořídit pro zpestření, třeba když přijede třeba návštěva apod....

http://www.ebay.com/itm/Fruit-Garnish-C ... 4acbd5ad8f

popř něco takového

http://www.ebay.com/itm/NEW-VEGETABLE-S ... 3386e625f6

Předem díky za tipy a pohodový den,
P.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

beati_paoli píše:máte někdo zkušenosti s tímto kráječem a kupoval někdo případně přes ebay z Číny? Vyjde o pár kaček levněji než v ČR, ale nevím jak je to s kvalitou materiálu (ale podle mě je to to samé co nabízejí např. ve VitalVibe)
http://www.ebay.com/itm/Fruit-Garnish-C ... 4acbd5ad8f
vypadá, že to je úplně totéž, měl jsem to doma cca rok a pak radši prodal dál - jednak jsme to málo využili a taky jsem se bál, kdy to křupne, je to jen plast. Je to málo pevné, celé se to vlivem zatížení "vlnilo", na jednom z kurzů, co jsem byl, tenhle spiralizer praskl... ne, víckrát bych to nechtěl, leda tak za stovku, je to šíleně "fórový", málo pevný.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
beati_paoli
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 05, 2013 11:21

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od beati_paoli »

Jindra píše:
beati_paoli píše:máte někdo zkušenosti s tímto kráječem a kupoval někdo případně přes ebay z Číny? Vyjde o pár kaček levněji než v ČR, ale nevím jak je to s kvalitou materiálu (ale podle mě je to to samé co nabízejí např. ve VitalVibe)
http://www.ebay.com/itm/Fruit-Garnish-C ... 4acbd5ad8f
vypadá, že to je úplně totéž, měl jsem to doma cca rok a pak radši prodal dál - jednak jsme to málo využili a taky jsem se bál, kdy to křupne, je to jen plast. Je to málo pevné, celé se to vlivem zatížení "vlnilo", na jednom z kurzů, co jsem byl, tenhle spiralizer praskl... ne, víckrát bych to nechtěl, leda tak za stovku, je to šíleně "fórový", málo pevný.
díky za zkušenost....a vidím to tak, že raději investuji a koupím 30kg jablek na uskladnění :-) a podpořím místního pěstitele než nějakého "podnikatele" v Asii nebo bůhví kde :-)
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Sharky píše:
Afki píše: Inak zatiaľ mi chutila každá šťava z horizontálneho odšťavovača - aj hroznová a mrkvová...
Tak dnes som zistil, že tmavé hrozno sa z neho nedá piť. Zjavne záleží na odrode. Doteraz som šťavil červené a to bolo až presladené :). Tak isto aj rôzne odrody granátového jablka.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: angelske finty

Příspěvek od Katarína »

cepheus píše: Heh, jediny co neumi ani jeden kloudne jsou melouny, je to jakysi divny pyre chutnajici po okurkach z obou dvou systemu - ze zdimacky i ze snekace :).
Angel robi melonovu stavu bez problemov a je super lahodna. :delicacy:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Afki píše:Ještě mám jednu možná naivní otázku. Když si chci vzít šťávu s sebou třeba na výlet, do čeho? Do kovové láhve (Sigg), do termosky, nebo nejlépe do čeho? Aby se šťáva nezničila.
Ja som si ju bravala do obycajnych plastovych pol-litroviek. Nepokazila sa mi nikdy. Dokonca ked som raz pokusne robila burciak, v teple este po nejakych dvoch dnoch stale chutnala vyborne (z Angela).
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Sharky píše: Tak dnes som zistil, že tmavé hrozno sa z neho nedá piť. Zjavne záleží na odrode. Doteraz som šťavil červené a to bolo až presladené :). Tak isto aj rôzne odrody granátového jablka.
Mne hroznova stava zo vsetkych druhov hrozna z Angela chuti, niekedy som si ju este riedila vodou. Trosku ma obcas drhli tie jemne kusocky zrniecok, ale tie sa usadia naspodu a je to.

Granatove jablko mi chuti odstavene spolu s mandlami. Vcelku ho ani nejem, vadia mi tie zrnka.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Afki píše:Tak melouny jsou stejně nejlepší vcelku :-)
Su to dve odlisne chute aj urovne zasytenia. Zvykne sa hovorit, ze melon je "iba voda". Ale v porovnani so stavou je ovela "tazsi".
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: angelske finty

Příspěvek od Katarína »

Dano píše: - mrkva (mozno aj ina korenova zelenina) musi ist ako posledna. Velmi upchava sitko. Az tak, ze ho pri umyvani treba oskrabat tou dodanou tvarovanou kovovou spachtlou.
Ja som na Angeli odstavovala najviac asi prave mrkvu. Aj som nou zvykla prekladat ovozel redsej konzistencie.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Tento mixér bude vraj dostupný aj v EU. Akurát ešte nevedia kedy :D. Tak uvidí sa :)
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od brano »

ahojte, mam otazku ohladne odstavovacov - je lepsi snekovy, alebo dvojhriadelovy?
aky je rozdiel v stave? mam rad cistu nie hustu.
dik za info
náhody neexistujú
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Sharky píše:Tento mixér bude vraj dostupný aj v EU. Akurát ešte nevedia kedy :D. Tak uvidí sa :)
odkaz je neplatný, asi myslíš tohle

zato tenhle už tu v prodeji je a podle parametrů je nejspíš zatraceně dobrej, ne-li ještě lepší
http://www.garden21.cz/G21-Perfect-smoo ... 500-d4.htm
výkon i otáčky motoru by měly zaručovat perfektní rozmělnění čehokoliv
vypadá to na jakous kopii Vitamixu, ty ladný křivky jsou podezřele postejnavý :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Jindra píše:
Sharky píše:Tento mixér bude vraj dostupný aj v EU. Akurát ešte nevedia kedy :D. Tak uvidí sa :)
odkaz je neplatný, asi myslíš tohle

zato tenhle už tu v prodeji je a podle parametrů je nejspíš zatraceně dobrej, ne-li ještě lepší
http://www.garden21.cz/G21-Perfect-smoo ... 500-d4.htm
výkon i otáčky motoru by měly zaručovat perfektní rozmělnění čehokoliv
vypadá to na jakous kopii Vitamixu, ty ladný křivky jsou podezřele postejnavý :-)
Teda okrem postovych schranok cely sortiment je ako tu. Len ceny podstatne nizsie. k tym grilom uz mate aj 20lb propanove flase?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

brano píše:ahojte, mam otazku ohladne odstavovacov - je lepsi snekovy, alebo dvojhriadelovy?
aky je rozdiel v stave? mam rad cistu nie hustu.
dik za info
lepší je dvouhřídel, to je jasné
měl jsem roky sólohřídel Omegu a jako univerzál vynikající poměr výkon/cena, to jo,
ale když jsem pak osobně vyzkoušel dvouhřídel Angela, během měsíce jsem lis měnil, je to nečekaný rozdíl - kvalita, výtěžnost, chuť ščávy
jedině Angel, jo jo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
DJakub

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od DJakub »

Bol by som velmi zvedavy na realnu skusenost s tym G21. Zda sa, ze pre vyber mixeru su prvorade otacky a tak nevyzera, ze by bol nejaky dovod kupovat Vitamix, ked je mozne kupit G21 :) . Co myslite?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

.
ano, otáčky jsou podstatné, ale bez výkonného motoru se vysoké otáčky po zatížení ovozelem (nebo trávou, bylinkami apod.) neudrží,
takže mixér musí mít otáčky a taky silný motor
Na Vitamixu je úžasná zpětnovazební regulace výkonu motoru (se zátěží stoupá výkon motoru, takže otáčky neklesnou)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

oslovila mne kamarádka, abych jí doporučila nějaký odšťavňovač do 15000, který by zvládl šťavit zelené /moje inspirace, stále o tom básním :D /
nejlepší je Angel, samozřejmě, ale nechce do něj jít.
máte někdo zkušenost s Green Star nebo Omegou, jestli zvládnou šťavit zelené?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:oslovila mne kamarádka, abych jí doporučila nějaký odšťavňovač do 15000, který by zvládl šťavit zelené /moje inspirace, stále o tom básním :D /
nejlepší je Angel, samozřejmě, ale nechce do něj jít.
máte někdo zkušenost s Green Star nebo Omegou, jestli zvládnou šťavit zelené?
s Omegou mám čtyřletou praxi a s GS jsem dělal cca 2x když jsem ho měl jen půjčený pro srovnání kvalit
no, co si budeme říkat, Omega není špatná, ale na zelené jednoznačně doporučím GS, je to výrazně vhodnější
tady u zeleného platí obzvlášť, že dvouhřídel je holt dvouhřídel
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Jiřík

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jiřík »

Zdravím. Chtěl bych zkušenější "odšťavňovače" požádat o několik rad:

Je lepší před odšťavňováním mrkev, řepu apod. pouze omýt kartáčem na zeleninu nebo oškrábat vrchní vrstvu škrabkou?
Dřive jsem škrábal, pak jsem někde četl že stačí pouze umýt, ale to se mi moc nezdá, zelenina mi i po důkladném vydrhnutí připadá stále špinavá.

Co se dá s drtí z ovoce i zeleniny dále udělat (kromě vyhození nebo kompostování)?
Z mrkve je toho docela dost, z řepy taky a je mi to docela líto vyhodit.
Přivítám jakoukoli rozumnou radu i na drtě z jiných druhů.

Dík předem.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

zeleninu fakt stačí omýt, výrazněji znečištěnou odrbat kartáčkem. neškrabat ani neloupat.
pokud nejsi vitarián, z drtě se dají péct moc dobré placičky, dělám je pro přítele.
přidám namočené ovesné vločky, nasekanou cibuli a česnek, pokud to nedrží dohromady tak i vejce, natvaruju v ruce placičky či karboše, na pečícím papíru při 180st upeču do růžova.
další chuťové varianty jsou s bazalkou a česnekem, s majoránem a česnekem, jak chápeš přítel česnek rád...
fantazii se meze nekladou, dělala jsem je i s uvařenou pohankou, jáhlami, atd...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Cesnek je primo Bozi bylina !:)
Cely opeceny cesnek (cela makovice, do zmeknuti, ani moc ani malo, abys zachovala chut) je uplne super vec jako priloha k hodne jidlum :).
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

DJakub píše:Bol by som velmi zvedavy na realnu skusenost s tym G21. Zda sa, ze pre vyber mixeru su prvorade otacky a tak nevyzera, ze by bol nejaky dovod kupovat Vitamix, ked je mozne kupit G21 :) . Co myslite?
Zdravim vsetkych.
Tiez by ma zaujimalo, ci tu ma niekto skusenosti s tymto mixerom. Seriozne zvazujem jeho kupu... vyzera, ze to ma parametre ako Vitamix... az na tu cenu. A to je to, co mi vrta hlavou: ak je to vyrobene niekde v Cine a ma to vlastnosti makoveho kvetu, tak to zase az taka bomba nebude. Predajca sa tvari dost zahadne, co sa tyka vyrobcu:
http://mixery.heureka.sk/garden-21-perf ... /#question
Recenzie su vynikajuce... ale ci budu take aj po roku pouzivania.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Salome píše: Zdravim vsetkych.
Tiez by ma zaujimalo, ci tu ma niekto skusenosti s tymto mixerom. Seriozne zvazujem jeho kupu... vyzera, ze to ma parametre ako Vitamix... az na tu cenu. A to je to, co mi vrta hlavou: ak je to vyrobene niekde v Cine a ma to vlastnosti makoveho kvetu, tak to zase az taka bomba nebude. Predajca sa tvari dost zahadne, co sa tyka vyrobcu:
http://mixery.heureka.sk/garden-21-perf ... /#question
Recenzie su vynikajuce... ale ci budu take aj po roku pouzivania.

Toto - http://gdsdbsdianqi.en.alibaba.com/prod ... ender.html bude asi výrobca - jediné čo mi ujo google podľa obrázka vyhodil a nebolo to sk/cz...
Potom ak ho niekto budete brať, tak skúste zohnať študenta VŠ na alze nakupujú za veľkoobchodné ceny. Ja som ho pôvodne chcel tak zobrať, no "šuchol" som sa s autom o plot tak sa zdržím... :oops:
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

Sharky píše:
Toto - http://gdsdbsdianqi.en.alibaba.com/prod ... ender.html bude asi výrobca - jediné čo mi ujo google podľa obrázka vyhodil a nebolo to sk/cz...
Potom ak ho niekto budete brať, tak skúste zohnať študenta VŠ na alze nakupujú za veľkoobchodné ceny. Ja som ho pôvodne chcel tak zobrať, no "šuchol" som sa s autom o plot tak sa zdržím... :oops:
hm... vďaka za tip. Áno, vyzerá to skutočne na poctivú Čínsku prácičku :?
no čo už, aj tak ho asi kúpim :D
... a potom sem budem chodiť vyšomrávať
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od ravima »

Mám ten mixér G21 a myslím, že je to prakticky to samé co Vitamix, jen za jinou cenu a navíc s cca 1,5x větším výkonem, což není zrovna málo vzhledem k tomu, že i ten Vitamix je celkem výkonný. Za těch nějakých 12 000 Kč navíc máte k Vitamixu jen delší záruku, což se možná vyplatí jen v případě, že by se ten G21 rozbil vždycky těsně po záruce, ale s tím moc nepočítám :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Fakt ze jo ravima, jen jina krabice na motoru, dobry info:).
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od ravima »

cepheus píše:Fakt ze jo ravima, jen jina krabice na motoru, dobry info:).
Mně spíš připadají stejné ty krabice :-)
G21 má motor 1500W a Vitamix "jen" 1000W. G21 má taky o 0,5l větší nádobu, než Vitamix. Na pohled ale vypadají oba stejně.
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

ravima píše:Mně spíš připadají stejné ty krabice :-)
G21 má motor 1500W a Vitamix "jen" 1000W. G21 má taky o 0,5l větší nádobu, než Vitamix. Na pohled ale vypadají oba stejně.
Tak som si ten mixer kupila (od vcera ho mam doma)... zatial som ho stihla odskusat na mandlove mlieko a na jedno green smoothie... no je to delo. Alebo skor vesmirna raketa :-D
Inak, neviem o ktorom type Vitamixu pises, ale TNC 5200 ma vykon 1500W. Vyplyva mi to z odpovede na stvrtu otazku, kde odpovedaju na rozdiel medzi 5200 a 7500:
http://www.vitamix.sk/casto-kladene-otazky/
(... Ďalši podstatný rozdiel je v silnejšom motore - jeho výkon je väčší o 0,2 konskej sily (150 W) oproti pôvodným 2 konským silám. ...)
A co sa tyka tej 2,5 L nadoby, vnimam to skor ako nevyhodu. Vystacila by som si pokojne aj s 2L...Celkom by som pristala na to, keby sa trebars dala dokupit 1L nadoba. Ale podla informacie z G21 sa mensia nadoba neda dokupit (neexistuje). Tak ale co uz... :-)
Odpovědět