ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Jardzis
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 26, 2014 9:17

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jardzis »

Ahojte,
Chcel by som kúpiť tento mixér: Solac BV 5722, ale neskôr aj šnekový odšťavovač Kuvings NS-621 za 399€ a chcem poradiť, či sa oplatí radšej kúpiť ten mixér Solac BV 5722 a neskôr Kuvings NS-621 alebo IBA Kuvings NS-621 a k nemu príslušenstvo: "Kuvings - síto na smoothies a ořechová mléka" (za 850 Kč) ?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Jardzis píše:Chcel by som kúpiť tento mixér: Solac BV 5722, ale neskôr aj šnekový odšťavovač Kuvings NS-621 za 399€ a chcem poradiť, či sa oplatí radšej kúpiť ten mixér Solac BV 5722 a neskôr Kuvings NS-621 alebo IBA Kuvings NS-621 a k nemu príslušenstvo: "Kuvings - síto na smoothies a ořechová mléka"
to je velmi dobrá otázka a asi co jedinec, to názor... mám špičkový mixér i špičkový odščavovač, ale relativně často řeším smoothie tak, jak naznačuješ - z prostého důvodu: mixér směs velmi silně prokysličí a smoothie velmi rychle degraduje (oxiduje). takže sice hodně často mixuju, ale docela často i jenom homogenizuju pomaluběžným odščavovačem, ten to zdaleka tak neprokysličí.

Při výrobě smoothie odščavovačem provzdušnění celkem neřeším, zato když jej mixuji, ihned po vypnutí mixéru vyliji do sklenky a chvíli pomalým pohybem míchám míchám, aby vybublaly jemňoučké vzduchové bublinky. Samozřejmě "urychleně" vypít. Je škoda to nechat oxidovat.
Výhoda homogenizací s sebou téměř nenese nežádoucí prokysličení, zas ale to obnáší čištění více dílů lisu. Mixér je naopak omytý hned - naleješ vodu, protočíš a hotovo.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše: Jak je to jen mozne, ze centrifuga ne?
ide o spôsob odšťavovania. centrifúga rozseká, šnek a dvojhriadeľ rozmačkajú...
Janek píše: Co me vadi ze jsem na zadnem videu nevidel, jak jednou mrkvi zastavim sneka (neutahne mrkev)
Neviem síce ako vertikálne ale ja na horizontálnom šnekáči problém nemám (sana juicer), kľudne ju tam dám v celku.

Inak už mám nejaký čas G21. Zatiaľ čo môžem povedať - zo suchým mletím nepočítajte (však to výrobca aj píše). S kvalitou mixu som veľmi spokojný. Jediné čo nezmixuje až tak dobre sú stonky z mrkvy,a už vôbec semienka bobuľovitých plodov - takže vtedy pasírujem... Vitamix to dá? nie je na to nejaká finta :D ?
Pedro

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pedro »

Ahoj,
mám dotaz na majitele G21. Dnes jsem si ho také vyzvedl v Alze a jsem poněkud nervózní ze systému usazení nádoby na samotný mixér. Nádoba se na mixér jen položí, pojistka zapadne, ale nádobou nejde nijak pootočit a nenašel jsem ani jiný způsob, jak jí pořádně zaaretovat. Přitom se na mixéru celkem "kinklá". Jen tam drží vlastní vahou a je tam s určitou vůlí (několik mm) fixovaná takovými 4 pogumovanými výběžky. Ještě jsem nic nemixoval pro případ, že bych ho chtěl z toho důvodu vrátit, takže nevím, jak to bude fungovat, když se to zapne s ovocem uvnitř.

Poradíte mi, zda je to normální?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Dnes jsem mel v ruce mixer (jiny model za zlomek ceny) a ... Nadoba se jen polozi a drzi vlastni vahou sve sklenene nadoby :-) takze asi normalni, pri mixovani asi lepe rukou pridrzet :-) holt neni to do karavanu ani do lode, kde za jizdy by se mohla nadoba prekotit :-/
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

Pedro píše:Ahoj,
mám dotaz na majitele G21. Dnes jsem si ho také vyzvedl v Alze a jsem poněkud nervózní ze systému usazení nádoby na samotný mixér. Nádoba se na mixér jen položí, pojistka zapadne, ale nádobou nejde nijak pootočit a nenašel jsem ani jiný způsob, jak jí pořádně zaaretovat. Přitom se na mixéru celkem "kinklá". Jen tam drží vlastní vahou a je tam s určitou vůlí (několik mm) fixovaná takovými 4 pogumovanými výběžky. Ještě jsem nic nemixoval pro případ, že bych ho chtěl z toho důvodu vrátit, takže nevím, jak to bude fungovat, když se to zapne s ovocem uvnitř.

Poradíte mi, zda je to normální?
tiez som sa cudovala asi 15 minut a s muzom sme hladali sposob ako to upevnit... ale nic. Tak som to len polozila a pustila... a nic neodletelo. Uplne v pohode to tam drzi, ani sa to nepohne. Takze smelo do toho :-)
Akurat ked tam dam nieco narocnejsie, ze s tym musi mixer chvilu bojovat, tak sa posuva cely mixer..ale nie samotna nadoba. Ta fakt drzi, neboj :-)
A netreba ju pridrziavat...
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Salome píše:tiez som sa cudovala asi 15 minut a s muzom sme hladali sposob ako to upevnit... ale nic. Tak som to len polozila a pustila... a nic neodletelo. Uplne v pohode to tam drzi, ani sa to nepohne. Takze smelo do toho :-)
Akurat ked tam dam nieco narocnejsie, ze s tym musi mixer chvilu bojovat, tak sa posuva cely mixer..ale nie samotna nadoba. Ta fakt drzi, neboj :-)
A netreba ju pridrziavat...
No pridrziaval by som aspon veko, najma pri pulse. Nahodou nech ho nevyhodi ... Inak je to v pohode netreba sa bat toho uchytenia...
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

Sharky píše:
Salome píše:tiez som sa cudovala asi 15 minut a s muzom sme hladali sposob ako to upevnit... ale nic. Tak som to len polozila a pustila... a nic neodletelo. Uplne v pohode to tam drzi, ani sa to nepohne. Takze smelo do toho :-)
Akurat ked tam dam nieco narocnejsie, ze s tym musi mixer chvilu bojovat, tak sa posuva cely mixer..ale nie samotna nadoba. Ta fakt drzi, neboj :-)
A netreba ju pridrziavat...
No pridrziaval by som aspon veko, najma pri pulse. Nahodou nech ho nevyhodi ... Inak je to v pohode netreba sa bat toho uchytenia...
to ano, pri pulze to veko radsej pridrzat...ale to asi na kazdom mixery, ktory nema srobovacie veko...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Aneb neni idealni mixer? Sklo, sroubovaci, 2000W?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše:Aneb neni idealni mixer? Sklo, sroubovaci, 2000W?
zacni vyrabat, rad si kupim :D...
jedine sklenene co sa mi pacilo tu este len maju v plane dovazat z usa, len ani oni nevedia kedy :D ... ma síce len 850W ale vyzera fajn - dynablend od Tribest-u
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Maloseriovku by nikdo nezaplatil, nejvetsi variabilni naklad je beztak bud marketing nebo MLM sit, vedle fixnich pocatecnich nakladu... (ktere jsou konstantni pro 5 nebo pro 50000 kusu).

Pokud objednas 5000 kusu, vyvinu ho a udelam ti dobrou cenu...

Podle me ta wattaz je dobry nesmysl, ted jsem meril jeden vyrobek a hadejte, navysili o 50% nez je skutecnost... Asi dnes standard a pro me moznost, jak (od ledna) uplatnit rozpor z kupni smlouvou do 2 let :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

:D
Janek píše: Podle me ta wattaz je dobry nesmysl, ted jsem meril jeden vyrobek a hadejte, navysili o 50% nez je skutecnost... Asi dnes standard a pro me moznost, jak (od ledna) uplatnit rozpor z kupni smlouvou do 2 let :-)
preco az od januara?? zeby som aj ja premeral :D...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Protoze v CR se k 1. lednu zmenil OZ, do lonska to slo rozporovat do 6 mesicu od zakoupeni (resp. prokazovat rozpor, ze tento existoval v dobe prodeje, musel po 6 mesicich kupujici)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od ovekyska »

Mam otazku na majitelov G21 Perfect smoothie.
Ake objemovo najmensie mnozstvo mixer utiahne? Planujem mixovat hlavne iba pre seba, cize male mnozstvo, mozno niekedy aj tak 3dl.
A tiez, ako je to s minim. mnozstvom orechov, ktore mixer este umixuje.
Dakujem :)
Salome
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 25, 2014 11:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Salome »

ovekyska píše:Mam otazku na majitelov G21 Perfect smoothie.
Ake objemovo najmensie mnozstvo mixer utiahne? Planujem mixovat hlavne iba pre seba, cize male mnozstvo, mozno niekedy aj tak 3dl.
A tiez, ako je to s minim. mnozstvom orechov, ktore mixer este umixuje.
Dakujem :)
Prva ciarka na riske ukazuje 250 ml, ale to ani nezakryje noze. Na zakrytie nozov budes potrebovat aspon 350-400 ml. Teda ja davam tak. Zalezi aj od toho co ides mixovat. Ak je to velmi huste, tak sa to nazaciatku rozprskne na stenu, takze treba trosku pomahat stierkou (pri vypnutom mixery, of course :-)) kym sa to trochu zhomogenizuje.
Ale povedala by som, ze tych 350 ml je minimum.
Co sa tyka orechov, tak neviem ako samotne orechy... ja robievam len orechove mlieko a to tam ide aj voda a je toho minimalne 6-7 dcl.
Nedaj sa odradit :-) Ja tiez mixujem vacsinou len pre seba a da sa... :-)
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od ovekyska »

ok, dakujem za info :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

http://youtu.be/a8g1qhEx10w

Ps: uz nekdo prisel na to, ktery cinan vyrabi g21? Brand G21 je znacka ceske pocitacove firmy ze Strakonic a ta nechce sdelit skutecneho vyrobce, zda se :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Myyo
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:39

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Myyo »

Na Heureka.cz je nezodpověděný dotaz:"Je podobnost s čínským výrobkem BEISHUN BS-1700D čistě náhodná?". Když se člověk koukne na http://www.sdbeishun.com/_d276485418.htm, tak základní typ vypadá dost stejně. Asi tak zhruba úplně stejně :idea: A to by byla na můj vkus až moc velká náhoda :lol:

Btw. co jsem pročet taky tuhle dlouhatánskou diskusi - škoda, že se v tomto threadu míchají různá témama dohromady, protože je to pro nově příchozího dost chaos.

Z mixérů se zde zmiňuje Solac a Catler, u kterých jsem nenašel otáčky, a pak Vitamix a G21. Na youtube http://www.youtube.com/watch?v=xz4sKLdTjXo přibylo srovnávací video Vitamix a G21. Peníze jako takový by mi snad byly i jedno. Bohužel s mám principiální problém s tím, že Vitamix stojí ve státech 10K a tady pomalu 20K čistě kvůli cenově-distributosrké politice Vitamixu a marží distributorů. K tomu G21 vypadá, že konstrukce a parametry obou jsou velmi podobné. Ohlasy na G21 jsou taktéž výborné.

Pokud pominu cenu, existuje nějaký důvod, proč si koupit Vitamix krom záruky (7 let Vitamix, 2 roky G21) a místa výroby (US vs CN)?
Z hlediska ceny - stát Vitamix 10k, který stojí v US, tak ho koupím, ale rozdíl 3-4x už je dost, pokud je reálný výsledek stejný...
Naposledy upravil(a) Myyo dne ned říj 19, 2014 12:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

.
ohledně G21 už mám jasno, ikdyž teda jen zprostředkovaně, osobně jsem s ním nedělal, už mám Vitamix a měnit nebudu,

ale kdybych měl kupovat dneska, docela určitě bych šel do G21, je to kopie Vitamixu, tak proč přeplácet,
řada vita kolegů G21 má a vychvaluje,
zpočátku k němu nedávali certifikát o nezávadnosti plastů, dneska už dávaj,
takže za prvé chci věřit, že certifikát není podplacenej a kousek pravdy na něm bude
a za druhé, plast se dá tak jako tak během pár dní "vyhladovět" a pak už by neškodil,
kór při jen relativně krátké době styku s potravinama

jo, za mě už dneska dávám jednadvacítce palec hore
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

uncovered Bejsun, dobry :)

Prekvapilo me, ze dnes hodne supermarketovych mixeru <1000,- korun ma sklenenou dozu, pri prochazeni marketu jsem na 2 mistech zahledl 3 takove mixery, aniz jsem je vyhledaval.

Je nejaky duvod, aby mixery za nasobky ceny, mely dnes plastovou dozu?

I kdyz teoreticky nezavadna, tak pri >35000 otackach (leda tak naprazdno?) musi dochazet k opotrebeni, droleni plastu do jidla... Nerikejte mi ze po 7 letech neni ten plast abrazivne poznamenany... ??? To je dotaz na vas majitele plastaku...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Valdin

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Valdin »

Zdravím! Hledám vhodný odšťavňovač a stále nemohu najít ten vhodný, proto zde prosím o radu. :?:
Nejsem vitarián, ale přesto mám rád ovocný a zeleninový šťávy jak ke snídani, tak i během den. Nedělám jich mnoho :? , ale rád bych začal více (1x denně). Nejvíce budu odšťavňovat jablka, mrkev, červenou řepu.
Koupil jsem si odšťavňovač Rohnson R 459, který mne ale naprosto zklamal tím, že vylisovaná dužina nevycházela z přístroje ven, ale naprosto zasekala a ucpala stroj. (hrušky i černý jeřáb).
Přístroje jako Omega, který jsou tu zmiňovány, jsou nad cenovou hranicí, za kterou chci přístroj pořídit (3000 Kč).
Jaký typ a značku by jste doporučili? :idea:
I když asi kompromisy mezi kvalitou a cenou na trhu moc neexistují. Třeba http://odstavnovace.heureka.cz/petra-fg ... e/#section mi přijde jako ne moc kvalitně zpracovaný výrobek.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Pod 3000,- stoji jen par snekovych odstavnovacu (patent drzi korejci), vcetne tveho vertikalniho sneku. Zlratka kazdy odstavnovac je vhodny na neco jineho. Cervena repa, jablka i mrkev by z R459 typu mela jet ven snadno, jinak je to spatny vyrobek... Horsi to je vlakennymi duzinami, treba rapikaty celer apod. vytok spolehlive ucpou. Jsi R459 vratil nebo sis o nechal?

Pokud stavu zkonzumujes hned, tak bych sel do odstredivky, je rychlejsi, nejznamnejsi je Catler http://odstavnovace.heureka.cz/ a ten treti Bosch je levny a by nemusel byt spatny... Je tam 30 recenzi...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Valdin

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Valdin »

Díky za radu :!: . Půjdu do odstředivky - Bosch vypadá dobře. :mrgreen:
R459 dnes vracím počtou zpět. Že se ucpe od jeřábu, jsem tušil, ale že se ucpe od měkkých hrušek (krájených na dílky) mne dostalo. Ostatní šnekový odšťavňovače kolem 3000 jsem zavrhl bo všechny vypadají úplně stejně (hlavně nádoba se šnekem) a tak i kvalita bude podobná.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

To nevim, zda kazdy vyrobce sneku ma vlastni formu a linku a jen koupil od korejce s licenci CAD vykres a formu postavil svou... To by me zajimalo, zda se kvalita lisi mezi vyrobci...

Dej vedet, jak ten Bosch dopadl, kdybych mel co (urcite druhy ovozelu z kramu uz nekupuji, hrusky dosly a tech par beden jablek dam v celku), tak si ho asi poridim... Takhle spis az na jaro, no mozna... Jeste to zvazim...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Bella

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Bella »

Zdravím, nedávno jsem si pořídila mixér značky Vitamix a je dokonalý po všech stránkách, je silný, dá se v něm rozmixovat téměř všechno, má kvalitní zpracování proste perfektní pomocník v kuchyni :).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Za ty prachy "Vitamix rozmixuje ovoce a zeleninu na mnohem menší částečky než běžné mixéry, doslova rozbije buněčné stěny." - štěstí, že nerozbije i atomy na qvarky.

"Vitamix se však točí tak rychle, že pokud něco mixujete delší dobu, tak se to zahřeje. V praxi to pak vypadá tak, že můj ranní smoothie neni tak studený, což je příjemnější i zdravější." huh.

Me by se asi nechtelo plastovou nadobu davat do mycky na nadobi, pokud by se vubec vesla, asi koupim skleneny, phillips 2L?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:"Vitamix se však točí tak rychle, že pokud něco mixujete delší dobu, tak se to zahřeje. V praxi to pak vypadá tak, že můj ranní smoothie neni tak studený, což je příjemnější i zdravější."
jasně, třením vzniká teplo, ale vitamixnout stačí jen pár vteřin a je to na kaši,
ovšem mírný záhřev mixováním třeba na 30 nebo 40 °C ničemu nevadí a pro tělo je to vhodnější skrze teplotu blízkou teplotě tělesné
btw za mnohem větší problém mixování než ohřev bych viděl velmi intenzivní prokysličení směsi, ale to se dá dobře řešit
Janek píše:Me by se asi nechtelo plastovou nadobu davat do mycky na nadobi, pokud by se vubec vesla, asi koupim skleneny, phillips 2L?
nedávám do myčky; stačí slabej litr vody, 5 vteřin turbootáček a nádoba je čistá
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Ale mak se mixuje pry 3 minuty, i ve vitamixu, je tak?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Dita

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dita »

Bella píše:Zdravím, nedávno jsem si pořídila mixér značky Vitamix a je dokonalý po všech stránkách, je silný, dá se v něm rozmixovat téměř všechno, má kvalitní zpracování proste perfektní pomocník v kuchyni :).
Tak nám zase Ježíšek přinese odšťavňovač Catler http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... uicers-com , žeprý se dají do něho dávat kousky ovoce a zeleniny i bez krájení na menší kousky, tak jsem zvědavá. Měl by zvládnout všechno, nevím, nevím jak to do Vánoc vydržím :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Ale mak se mixuje pry 3 minuty, i ve vitamixu, je tak?
ty vo.e, ty vůbec nemáš ponětí, co to je 1,5 kW a 37 000 otáček
po třech minutách by to bylo usmažený (ten mák, né mixér)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Jindro, mas Wattmetr? Pripoj ho k mixeru a pokud dosahnes tvrzeneho prikonu (natoz vykonu), tak ti pogratuluji :-) ja meril 2 mixery a jedno cerpadlo a dosahovaly 60-70% stitkoveho prikonu, coz by melo byt tak nejak naopak (prikon by mel byt zhruba 120% jejich deklarovaneho "vykonu"). Kdybys nameril rekneme 900W, napsal nys to sem?

Co se tyka otacek, to uz jsem psal, otacky mixeru jsou udavany naprazdno a ne v zatezi...

Co se tyka doby mixovani maku, to mi rekl clovek co byl na raw kurzu a mixovali tam mak a meli jak jinak, nejlepsi (nejdrazsi) vitamix a jeste ho nabizeli.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
swayze
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 03, 2014 20:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od swayze »

Ahojte,

ako hodnotite garden G21 po dlhodobom pouzivani? Kupili by ste si ho opat? Co smrad,nezapacha motor? Kvalita mixovania sa nezhorsila? Co mixovanie jadierok, semienok? zvladne? Kedze niekto pise protichodne recenzie...zaujima ako to je teda naozaj...dakujem.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Jindro, mas Wattmetr? Pripoj ho k mixeru a pokud dosahnes tvrzeneho prikonu (natoz vykonu), tak ti pogratuluji :-) ja meril 2 mixery a jedno cerpadlo a dosahovaly 60-70% stitkoveho prikonu, coz by melo byt tak nejak naopak (prikon by mel byt zhruba 120% jejich deklarovaneho "vykonu"). Kdybys nameril rekneme 900W, napsal nys to sem?
Co se tyka otacek, to uz jsem psal, otacky mixeru jsou udavany naprazdno a ne v zatezi...
jen se pousměju, jo? máš dobrý problémy
wattmetr mám, dokonce otáčkoměr taky
stačí mi mixér, který má výkon a otáčky motoru na to, aby mi totálně rozšmelcoval cokoli přesně na takovou kašičku, jak potřebuju
už jsem odvařil tři, čtyři mixéry pod 1 kW, teprv tenhle utáhne patrně cokoliv, jsem šťasten
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Jo a kolik ma prikon v akci, udelej video prosim, slibuju ze se nebudu smat kdyz nameris >1kW ;-)

Ze odchazi ty levne sunky neni vykonem, ale zkratka smejd, setri na vinuti, 600W vazi cca 20% toho co stara Eta 300W, tak je motor "odlehceny"
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Rekl odbornik na vinuti (a vlastne na vsecko). Amen :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Rekl nekdo, kdo nenamotal ani jeden stator (ja), ale kdo poznal, ze vibrace Ety 010 zpusobuje vule v ulozeni (ja), na rozdil od TEBE, ktery motal rotory v ucilisti a natipovat zavadu nemel odvahu...?

Prestan rypat a radsi mi objasni, co jineho nez poddimenzovany drat/jeho izolace muze na motoru, ktery netoci, odejit? Uhliky urcite ne, ze ne... Motorum nerozumim, sice jsem je rozebiral, vytopena cerpadla, no netvrdim, ze mam pravdu, nikdy a v nicem, kdykoliv mi muze kdokoliv temer cokoliv vyvratit, pokud ma oporu v argumentaci, nemam problem sypat si popel na hlavu ani ledovou vodu v mrazu ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

(ja), (ja), (ja), jenom (ja) :D ..
Myyo
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:39

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Myyo »

Jindra píše: btw za mnohem větší problém mixování než ohřev bych viděl velmi intenzivní prokysličení směsi, ale to se dá dobře řešit
Jak přesně? V kratkosti jsem vyčet nechat bežet chvilku na nižší otáčky. Any other?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Myyo píše:
Jindra píše: btw za mnohem větší problém mixování než ohřev bych viděl velmi intenzivní prokysličení směsi, ale to se dá dobře řešit
Jak přesně? V kratkosti jsem vyčet nechat bežet chvilku na nižší otáčky. Any other?
jak? popíšu
za ty roky už mám namyšlenejch několik jednoduchejch fíglů, bez kterých by to tak dobře nefungovalo
třeba ohledně odščavování, ohledně klystýrování apod.

no a jeden z fíglů se týká právě značně provzdušněného něčeho z mixéru (něčeho... smoothie, polévky apod.)
jednoduše - když to z mixéru naleješ do misky, je po pár vteřinách vidět, jak pomalu vyplouvají drobné bublinky vzduchu
těmi je dané jídlo doslova prosyceno a díky vysokému obsahu vzdušného kyslíku dochází k rychlé degradaci pokrmu
jde o to, jak ty bublinky rychle dostat pryč, aby se okysličování co nejvíce + co nejrychleji omezilo
takže čapnu lžičku (inertní = dřevěnou, plastovou, skleněnou) a pomalu míchám, míchám
rázem je vidět, jak bublinky vystupují ven vyloženě o překot
netrvá to dlouho a vidíš, že už bublinky ubývají ubývají, až nejsou skoro žádné,
pak už tedy směs není prosycena haldou vzduchových bublinek
samozřejmě ihned konzumovat, tohle (obecně cokoli z mixéru) tak jako tak není na skladování, všechny bublinky z toho nedostaneš
ale tímto promícháním pomalým pohybem se obrovská většina vzduchu vyplaví na povrch
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Dobry, stejne pises hned zkonzumovat (tj neskladovat v lednici apod), znamena to teda, ze s bublinama v pajslu a bez mich (s tvou fintou), pozorujes odlisne chovani v tele a jak to lze zmerit?

Mas i odstredivku anebo tento postup aplikujes na mixovany obsah?

---
<joke> Napadlo me, jestli nemas lzicovou fintu - jak oddelit vodiky od toho zpropadeneho kysliku uplne? </joke>
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
mixerek
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 18, 2014 14:40

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od mixerek »

ahoj,aké máte skúsenosti s mixérom ETA1-012?dakujem.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Super mixer, ze po tolika desetiletich jeste drzi pohromade :-) to se Jindrovi s jeho super drahym mixerem za 17000,- u ktereho nam radeji ani prikon neprizna, bohda asi nestane :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Krucinal nerej furt porad do lidi kvuli -pip-ovinam jako je prikon a jiny kraviny, raduj se osle ze jses, ze ses rano vubec zase probudil a Slunko porad sviti:).
To Ti herdek nestaci ? :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Nekdo ma mixer za 17000 a ma wattmetr, nechce se mi moc verit, ze si ani nezmeril odber proudu [A], tak jo, budeme pokrytci noo...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Zavidis mu ze ma na mixer 17 klacku ? Tak se bez lecit, to neni normalni :| .. anebo bez delat to co on, budes mit taky mixer za 17 :idea: :arrow: :!: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Ale kdeze, divim se, ze necha zahalet Wattmetr v supliku i pote, kdy ma indicie, ze vyrobci klamou s "vykonem" :-)

no fakt je, ze u rolse take nemerim vykon na valcove brzde, a neridim ho sam. Akorat v takovem pripade, nepouzivam ani nemam wattmetr http://bydleni.idnes.cz/fidelis-schlee- ... bnosti_rez
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Heled, taky nezeru "znackovy" vyrobky a "znackovy" nahradni dily, pac dneska temer komplet VSECKO roste v cine a lisi se jen nalepkou, max. pouzitym materialem:).
Ale proc mam nekomu kazit radost za kazdou cenu ??? :|
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Proc bys mel nekomu kazit radost? Jindra ma mixer urcite par let, 3-5 let? a dnes by si asi NEkoupil Vitamix, ale klidne levny G21 za 4700,-. Nemohu si pomoci, ze me zajima realny prikon/vykon tak legendarniho (a vitariany doporucovaneho) vyrobku. Nikde jsem netvrdil, ani si to nemyslim, ze mira spokojenosti s mixerem anebo jeho uzitna hodnota se odviji od vykonu, to neplati ani u aut, ani u zen ;-)

A cena vyrobku? Ta je vzdy takova, kolik je cilovka ochotna platit, poslednich 30 let se prodejni koncova cena nestanovuje podle "vyrobnich nakladu", jo a co bych teda musel delat, abych na to mel? Nevim, co Jindra dela, rekl bych ze zrovna nic :-D

Zaverem: specifikace a dopresneni realnych parametru znameho mixeru ve vlaknu venujicim se mixerum - je snad legitimni dotaz.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Heled, verim Ti, ze chces zkusit vita-pohon aspon jako doplnek k "jidlu", nezbyva nez Ti drzet palce :-).
Hlavne uz si nejaky kup a mixuj vseliky smoothie, nez se tu uvahas xmrti :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

OT: nevim vlastne, co bych mel mixovat, za me: zdravy clovek (co nepodlehl hype) nic moc mixovat nepotrebuje. Je to jen muj osobni nazor za posledni desitky let :-) pan mixerek psal, ze ma postizene dite, tak mixovat asi potrebuje, moje babicka taky neukousne jablko atp... Skutecnost, ze me zajima hype kolem znacky V. tim snad neni nikterak dotcena, pro pripad, ze bys zacal rozvijet teorie "co mi je po vykonu/prikonu znacky V."
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět