ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

Maria píše:jestli to dobře chápu, tak jsi na noc namočila mandle a pak je tam prostě strčila? žádný přilévání vody a tak?

Presne tak,jeste jsem je predtim oloupala.Zkusim jeste dalsi orechy.Tak jsem vzdy pisnu vysledky.
myslíš, že by šlo takhle udělat i konopný mléko?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Marci »

To jsi me tedy zaskocil kolik bylo mleka.Odhaduju mene jak pulka co bylo mandli.Ale pit se to nedalo,pac to bylo desne chutove hutny.Tak jsem to naredila tim,ze jsem namocila duzninu a znovu ji prohnala.Vysledne bylo mleka asi 1,5:1,aby se to dalo pit :)
Co se tyce lisovani,tak pomale neni.No,ale pokud lisujes naraz trebas 10litru ,tak uz tam muze byt neco znat.Pokud srovnam se svou centrifugou,tak je to o neco pomalejsi,ale celkove tech par minut ,nema pro me zadnej vyznam.Co clovek procumi casu denne zbuhdarma a nezatezuje se tim :lol:
Jinac mandle jsem loupala kvuli dceri,pac mandle moc nerada a prskala by.

to Jans:
ja bych ti rekla asi tak:myslet,znamena ho*no vedet :lol: Takze myslim,ze jo,ale nevim.Proste se to musi zkusit.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pavlína »

Větrník píše:Jans napsal: tady se obávám, že chtěl dvdmchl, odpůrce strojového šťavení, navrhnout, abys na šťavení použil raději zuby, zuby, zuby...

Zdravíčko
tak to já se musím spoléhat na ščavicí a strouhací stroje, jelikož jsem vlastní zdravé zuby nechal na železných svodilech,když mi před nekolika lety v zatáčce ustřelila motorka. Zuby mi sice vydrátovali dobře ale už to není ono, něco je umělé,něco pospravované a něco vůbec.Několik mněsícu jsem strávil na dětské a tekuté stravě , jelikož jsem si měl mnohočetnou frakturu dolní čelisti,edém na mozku a nohu na kterou jsem spadl,tak mi ji zlomila motorka nad kolenem a otočila se kolem vlastní osy.Potom mi neříkali jinak než DDO -Dobrovolný dárce orgánů. Tohle celé je na delší povídání a do jiného tématu, ale donutilo mě to přehodnotit životní hodnoty. Je to paradox, ale na motorce se pořád rád povozím :D
Vše dobré Větrník
Větrníku, četla jsem Tvé prožitky se zatajeným dechem... Máš pravdu takové zásadní věci člověka naučí přehodnotit celý život. Tak Ti přeju hodně sil a úsměv na tváři :) .
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

Jindra píše:
Maria píše:Pred par dny jsem konecne Angelem prohnala mandle a je z toho skvele mandlove mleko ... mleko bylo silne,namocila jsem drt do vody a prohnala ji jeste jednou ... priste to zkusim i se slupkama
Tohle právě důvod, proč uvažuju o koupi druhého lisu. Lisuju totiž denně ščávy a nechtělo by se mi denně čistit Angel, který navíc lisuje o poznání pomaleji oproti Omega, což ale nemyslím jako nevýhodu - Andel je pomalejší, protože lisuje s vyšší výtěžností. Prostě každej lis má své plusy a mínusy, včetně třeba toho čištění na závěr. Ne že bych závodil, ale chci to taky mít brzo hotový, takže na denní lisování ščáv rozhodně ponechám Omega; je příjemně rychlá a pak rychle očištěná. Rád bych ale taky mléko a možná máslo a na to Omega není, tak uvažuju koupit tenhle levnej dvouhřídel a dát ho do provozu jen tu a tam.
Maria prosím Tě kolik jsi použila mandlí a kolik z toho množství bylo mléka? Ještě k loupání - nic o téhle výrobě mléka nevím, ale rozhodně bych mandle neloupal (kůli hořčíku v hnědé slupce... proč jej vyhazovat).
Uz jste videli tenhle zazrak? (mj.samocistici :) ) Lisuje i mangovou stavu, dorazi nam z UK pristi tyden a prave na tu mangovou se nejvic tesim :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=XXTEPUggyuw
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Marci »

Veri tak jsem zvedava co sem o tom zazraku budes zazracneho psat.Na videu to vypada moc dobre. Jaka je jeho cena?
Naposledy upravil(a) Marci dne pát říj 30, 2009 16:19, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

ok, dam pak echo :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sitar »

No, Hurom vypadá pěkně, hlavně to samočištění. Cena kolem 350 USD.

Dobrá je bramborová šťáva a soja s paprikou. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

Vypadá to pěkně podle videa. :) Cena na netu je 330$, což není moc, jestli to bude mít slušnou výtěžnost a hlavně jestli bude fungovat to samočištění vodou.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pavlína »

Teda koukala jsem na to video a móc se mi to líbilo. Pořád pijeme šťávy a pořád nám chutnají a tak jsem ani nezkoumala, že by odšťavňovač mohl dělat i sojové boby jak je na tom videu vidět.
Chtěla jsem se zeptat, odšťavňujete někdo spolu s ovocem třeba máčenou slunečnici nebo ty boby? A jak dlouho by musely být namočené, aby to Omega vzala? Nerada bych ji poškodila, ale koukla jsem do návodu a tam je psáno: Semena slunečnice, pohanku, hrách přidávejte do zeleninových šťáv.
Tak nevím...
Uživatelský avatar
Josef Benes
Příspěvky: 62
Registrován: úte říj 25, 2005 4:44

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Josef Benes »

Huroma jste přivezli z UK? Motor 220 voltů? Co zásuvka, museli jste předělávat?
RAW
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

tak jsem zkusil odšťavit přes noc namočený konopný semena na angelu, šlo to dobře, akorát teda to "mlíko" je na mě hodně hustý a hořký
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

Máte někdo zkušenost s vertikálním šnekovým odšťavňovačem ? Je to docela novinka, já jsem k narozkám dostala Omegu vrt 330 ... Je parádní, ale oproti předchozím horizontálním modelům neuvádějí nic o homegenizaci, která asi kvůli její stavbě není možná, což mě docela mrzí ... Nevíte někdo něco víc ? Díky :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tristazmista »

k.winky píše:Máte někdo zkušenost s vertikálním šnekovým odšťavňovačem ? Je to docela novinka, já jsem k narozkám dostala Omegu vrt 330 ... Je parádní, ale oproti předchozím horizontálním modelům neuvádějí nic o homegenizaci, která asi kvůli její stavbě není možná, což mě docela mrzí ... Nevíte někdo něco víc ? Díky :-)
ty jo, todle dela moc dobry stavicky, to je moc hezkej darek :) Asi do nej pujdu a starou odstredivku schovam zpatky do krabice :p
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

ho máme už nějaký čas doma no :lol: a homogenizuje skvěle, hlavně kešu :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

veri píše:ho máme už nějaký čas doma no :lol: a homogenizuje skvěle, hlavně kešu :wink:
Fakt ? A kudy to leze ? :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

Mimochodem, kdyby jste ho někdo chtěl, tak Vám ho seženu za 11.150,-, což je o 600,- méně než v e-shopu ;-) Pokud je zboží skladem, bylo by to do 5 pracovních dnů ... Ale vážně vřele doporučuji, jsem z něj nadšená !! Umí všechno, u maliny, borůvky, třešně s peckami a nejlepší je, že je malinký a zabere málo místa...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

veri píše:ho máme už nějaký čas doma no :lol: a homogenizuje skvěle, hlavně kešu :wink:
Nebezpečná informace :-) A na jaké sítko, to hrubší ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Také bych se připojila s dotazem ohledně odšťavńovače Omega VRT330 a zeptala se zkušenějších, jak odšťavňuje zelené. Mám na mysli třeba obilnou trávu, kopřivy, pampelišky nebo salát.

Díky. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

zda se byt sikovnej v anglii zatim neni distribuovan
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

Sweetie píše:zda se byt sikovnej v anglii zatim neni distribuovan
my ho mame z uk, takze se tam urcite prodava :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tristazmista »

veri píše:
Sweetie píše:zda se byt sikovnej v anglii zatim neni distribuovan
my ho mame z uk, takze se tam urcite prodava :wink:
verco, ale vy mate hurona, ne? :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

tristazmista píše:
veri píše:
Sweetie píše:zda se byt sikovnej v anglii zatim neni distribuovan
my ho mame z uk, takze se tam urcite prodava :wink:
verco, ale vy mate hurona, ne? :)
to je typově úplně stejné, křápou to ve stené fabrice, jenom to jinak pojmenovávají :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tristazmista »

a co je lepsi kvuli zaruce? huron nebo omega, maj servis v evrope?
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Když ho máte, proč mi neodpovíte na otázku? Nebo s ním zelené neodšťavňujete?
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Zkoukla jsem vícero videí na YouTube, kde tento přístroj předvádějí, ale zdálo se mi, že trávu (obilnou) odšťavňoval dost obtížně....nějak při tom úpěl. :?

Navíc se mi zdá, že odšťavněná tekutina obsahuje zároveň i malé kousky drti...nebo se pletu?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tristazmista »

ja z neho mel jen ovocnou stavu a troska te vlakniny v tom je spis ku prospechu a ta stava je naprosto lahodna, jeste nikdy jsem takovou nepil. Urcite doporucuju!!!
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

takze se mam podivat ppo huron v anglii? tu omegu mi vyhledavac v uk neukazuje.
drte bych se zbavila pres platynko zcedit ji jeste jednou. a preferuju co nejcistsi stavu s minimalnim odpadem, drt jen brzdi a zbytecne znehodnocuje ucinek cisty stavy.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Drť prý zatěžuje funkci tří ohřívačů. Takže proto se na to ptám. :wink:
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Napiště, prosím, kdo ji máte, něco víc o svých zkušenostech s Omegou VRT330.
Díky :D
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tristazmista »

araila píše:Napiště, prosím, kdo ji máte, něco víc o svých zkušenostech s Omegou VRT330.
Díky :D
Mrkni na youtube, je tam hafo videji na omegu a huroma slow juicera. Borec z discountjuicers ho doporucuje jako favorita ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Ano, děkuji, na to bych přišla sama :) Tato videa jsou vždy kašírovaná a natočená na efekt, aby zajistila prodejnost daného výrobku.
Měla jsem za to, že tu někdo ze šťastných majitelů Omegy bude ochoten se o své zkušenosti s tímto přístrojem podělit. Ale asi jsem se mýlila......
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

araila píše:Ano, děkuji, na to bych přišla sama :) Tato videa jsou vždy kašírovaná a natočená na efekt, aby zajistila prodejnost daného výrobku.
Měla jsem za to, že tu někdo ze šťastných majitelů Omegy bude ochoten se o své zkušenosti s tímto přístrojem podělit. Ale asi jsem se mýlila......
já bych se fakt podělil, ale mám gsa
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sinuhet »

Ahoj šťaviči,
potřeboval bych poradit s výběrem odšťavňovače. Budu ho používat převážně na návratovky, takže ne často. Musí být co nejlevnější :D ale zase ne vyloženě šmejd. Přepodkládám že do něj budu dávat mrkev, jabka, třeba i okurek, kiwi. Trochu jsem to tu pročítal..ten Healthy Juicer by se dal? Je velký rozdíl mezi ručním a elektrickým? Jinak vůbec tomu nerozumím takže pls jednoduše :wink: . Díky moc
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

Sinuhet píše:...Budu ho používat převážně na návratovky,...
Mně se stejně stále zdá na návratovky nejlepší ruční šťavení (nebo alespoň na první den) - nastrouhat, máčet 1/2 hod v troše vody a pak vymačkat ručně (po hrstech v pěsti). I mrkev se takhle nádherně odšťaví a na rozdíl od odstředivky neobsahuje kvanta vlákniny.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

Sinuhet píše:Ahoj šťaviči,
potřeboval bych poradit s výběrem odšťavňovače. Budu ho používat převážně na návratovky, takže ne často. Musí být co nejlevnější :D ale zase ne vyloženě šmejd. Přepodkládám že do něj budu dávat mrkev, jabka, třeba i okurek, kiwi. Trochu jsem to tu pročítal..ten Healthy Juicer by se dal? Je velký rozdíl mezi ručním a elektrickým? Jinak vůbec tomu nerozumím takže pls jednoduše :wink: . Díky moc
Ahojky, healthy juicer je parádní, mě posloužil skvěle ... Samozřejmě že s elektrickým je to jednodušší, ale co se týče funkce, tak je to nastejno, jen si u toho ručního trochu zaposiluješ :-) Já mám teď Omegu VRT330, ta je bezkonkurenční, zvládá všechno s přehledem, dobře se udržuje, zabere málo místa a šťáva z ní je delikátní, ale cena je už trošku vyšší ... Když si ale vybereš jakýkoli odšťavňovač z těhle: http://www.pristrojeprozdravi.cz/?loc=category&id=1 seženu ti ho s 5% slevou :wink: Z těch levnějších jsou odstředivky, taky jsem jí dlouho měla a dobře mi posloužila, hlavně na jablka a mrkev, ale na zelené a citrusy to není ... Nebo pokud bys chtěl ten ruční healthy juicer, mám ho doma, málo používaný, teď když už mám elektrický šnek, tak ho už nepotřebuju, tak bych ti ho mohla třeba za 700,- prodat....

Hodně štěstí při výběru ;-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sinuhet »

ahoj winky, díky za nabídku ještě mám možnost vyzkoušet jeden takový nějaký mixér nebo co :) . Ale jinak bych šel do toho ručního od Tebe jestli je plně funkční. Kdyžtak se ozvu.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sitar »

HJ není moc dobrý na jablka, dělá spíše pyré, než šťávu. Když je jablko měkké, tak není vůbec šance a když je tvrdé, tak je to na hraně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

Sitar píše:HJ není moc dobrý na jablka, dělá spíše pyré, než šťávu. Když je jablko měkké, tak není vůbec šance a když je tvrdé, tak je to na hraně.
No měkká jablka se mi zatím nepodařilo odšťávnit v ničem :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:
Sitar píše:HJ není moc dobrý na jablka, dělá spíše pyré, než šťávu. Když je jablko měkké, tak není vůbec šance a když je tvrdé, tak je to na hraně.
No měkká jablka se mi zatím nepodařilo odšťávnit v ničem :?
Na to bude asi fungovat jen klasický lis, ve kterém se dělá mošt.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Silvia
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 27, 2009 15:34

Odšťavovač - kde kúpiť a aký typ?

Příspěvek od Silvia »

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť nejakého spoľahlivého a seriózneho predajcu na kvalitný odšťavovač na Slovensku alebo v Českej republike (alebo je lepšie kúpiť v zahraničí?)? Tiež by ma veľmi potešili aj nejaké tipy na vhodný kvalitný model na každodenné odšťavovanie pre rodinu.
Ďakujem
Silvia
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Odšťavovač - kde kúpiť a aký typ?

Příspěvek od k.winky »

Silvia píše:Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť nejakého spoľahlivého a seriózneho predajcu na kvalitný odšťavovač na Slovensku alebo v Českej republike (alebo je lepšie kúpiť v zahraničí?)? Tiež by ma veľmi potešili aj nejaké tipy na vhodný kvalitný model na každodenné odšťavovanie pre rodinu.
Ďakujem
Silvia
Ahojky Silvi, právě jsem začala s prodejem různých přístrojů pro fresh life style a samozřejmě odšťavňovače patří mezi ně ... Ceny velmi příznivé ;-) Pokud bys měla zájem, mohla bych ti poslat katalog, když mi do SZ napíšeš na sebe mail ... Co se týče výběru, záleží jaké si na přístroj kladeš nároky a kolik peněz do něj chceš dát ... První hledisko při výběru je typ technologie, jakou odšťavňovač využívá ... Základní jsou - dvouhřídelové, šneky a odstředivky (podle kvality v tomhle pořadí) ... To ale neznamená, že ani odstředivky nejsou dobré, záleží také na modelu.

DVOUHŘÍDELOVÉ: Zvládají naprosto veškeré druhy ovoce a zeleniny,
včetně zelených listů, bobulovin a dokonce i tuhé vlákninaté rostliny jako přeslička, kopřivy, březové listy, rozmarýn nebo dokonce jehličí z borovice, tak si můžeš doma dělat koupelové a masážní extrakty za pár haléřů. Dál je u nich možnost homogenizace na výrobu kaší, zmrzlin, přesnídávek, oříškových a semínkových másel. Všechno je formou lisování za nízkých otáček, takže zachování obsahu živin, vitamínů a minerálů je maximální a oxidace minimální, takže ti šťávy vydrží delší dobu čerstvé.
Z dvouhřídelových můžu doporučit Green star, Angelo juicer a Champion juicer.

ŠNEKOVÉ: Pomocí otočného šneku zpracovávají tyto odšťavňovače za nízkých otáček běžné ovoce a zeleninu (mrkev, řepa, celer, jablka, hrušky, švestky...), bobuloviny (rybíz, hroznové víno,...), měkké plody (ananas, meloun,...), ale například i obilné trávy, bobuloviny a naťovou zeleninu ... Dále homogenizací zpracovávají i zmrzlinu, přesnídávky a oříšková másla. Dělí se na dva typy - horizontální a novinka (kterou sama vlastním a nemůžu si jí vynachválit) je vertikální šněk Omega VRT330. Zabere o dost méně místa, je praktičtější a lépe se udržuje, záruka je na ní 10 let ! To mluví samo za sebe. Tu opravdu doporučuji jako střední cestu, ale vysokou kvalitu !

ODSTŘEDIVKY: Jejich výhodou je rychlost a jednoduchost, protože se ovoce a zelenina do nich nemusí tolik krájet, většinou mají veliký otvor, do kterého se vejde i celé jablko. To jsou výhody tohoto typu. Jenže jak už vypovídá název, tato technologie funguje na principu odstřeďování, což je strouhání za vysokých otáček (většinou doprovázené zahříváním) ovoce nebo zelenina na jemnou hmotu, která se pak protlačuje přes jemné síto a vytéká šťáva. Do sběrného koše pak padá vláknina, která je poněkud vlhčí oproti odpadu u předchozích modelů. Oproti lisované šťáva rychleji oxiduje a tvoří se větší množství pěny, což ale někomu vadit nemusí. I v téhle kategorii jsou ale lepší modely, které tyhle problémy částečně řeší. Odšťavňovač Magimix Le Duo pracuje s "nízkými" otáčkami (1500 otáček/min) a proto je připravená šťáva méně napěněná a nedochází k tak rychle k jejímu znehodnocení. Speciální uzavřené síto nevyhazuje předčasně suroviny do sběrného koše, ale neustále pokračuje v jejich zpracovávání. Díky speciálnímu příslušenství je možné vyrábět kaše, pyré a zpracovávat tak více surovin s výbornou výtěžností. Navíc je k odšťavňovači dodáváno i příslušenství, díky kterému se změní odšťavňovač na citrusovač. Běžné odstředivé odšťavňovače dokáží sice citrus odšťavnit, ale je zapotřebí jeho pracné loupání a nikdy nedokážete připravit ten pravý "fresh" s kousky dužniny.

Já už si bez ranního freshe nedokážu ani den představit !
Hodně štěstí při výběru ;-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Vida, šťastný majitel VRT330 se ozval! (I když v reakci na někoho jiného....)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

araila píše:Vida, šťastný majitel VRT330 se ozval! (I když v reakci na někoho jiného....)
Jé promiň, nechodím sem tak často, abych stihla zachytit všechno ... Omega je parádní ! Zatím zvládla na jedničku všechno co jsem do ní šupla, jak šťávy z citrusů, jablek, ananasu, kiwi, brusinek, z hrušek božská přesnídávka, tak homogenizace a výroby oříškových a semínkových másel ... Snadno se myje, zabere málo místa, je tichá, co víc si přát ;-) Máš nějaký konkrétní dotaz ? Ráda zodpovím :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

araila píše:Vida, šťastný majitel VRT330 se ozval! (I když v reakci na někoho jiného....)
tak teda pardon arailo, ne kazdy stastny vlastnik omegy330 ma cas vse procitat :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

k.winky píše: Jé promiň, nechodím sem tak často, abych stihla zachytit všechno ... Omega je parádní ! Zatím zvládla na jedničku všechno co jsem do ní šupla, jak šťávy z citrusů, jablek, ananasu, kiwi, brusinek, z hrušek božská přesnídávka, tak homogenizace a výroby oříškových a semínkových másel ... Snadno se myje, zabere málo místa, je tichá, co víc si přát ;-) Máš nějaký konkrétní dotaz ? Ráda zodpovím :-)
Moc hodná winky, děkuji za ochotu. :D

Víš, já vážně těm komerčním videím, propagujícím jednotlivé výrobky, moc nevěřím. Tak proto tolik moc stojím o zkušenosti konkrétních uživatelů.

Pokud se tedy ještě mohu dál zeptat, tak prosím:

1) Jak moc dužiny po odšťavení ve šťávě zůstává?
2) Jak je na tom tahle Omega s odšťavňováním zeleného (kopřivy, obilná tráva, salát)?
3) Jak dlouho můžeš nepřetržitě odšťavňovat?
4) Máš srovnání s jiným přístrojem na bázi tlakového šťavení, který jsi eventuelně dříve odskoušela?
5) Výtěžnost šťávy?
6) Jak tato Omega odšťavňuje jablka a mrkev?
7) Jak si poradí s rybízem?

Ještě jednou moc díky. Vážím si tvé ochoty. (:-)
Naposledy upravil(a) araila dne úte pro 08, 2009 18:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Lis na citrusy

Příspěvek od Dano »

Kto vie odporucit nejaky elektricky lis na citrusy?
Z tych beznych som videl s prikonom 20W alebo 25W. Som za rychlost. Pouzivate niekto nejaky? Prikon? Staci 25W? Potom predavaju silnejsie, 40W, 100W a aj viac. Uplne nahodne pozeram, napr. na http://www.elektroexpert.sk/lisy-na-citrusy/ tam vidno, ze tie vykonnejsie su uz na pohlad vacsie, zrejme tazsie, samozrejme aj drahsie (nevyhody), ale zase urcite rychlejsie (vyhoda).

Skratka, asi 3kg pomarancov odstavit naraz a denne, to je moja predstava, a nepiplat sa s tym neumerne dlho.
Len pomarance, nic ine. Teda chcel by som aj zeliny, ale na to treba poriadny odstavovac so snekom a casto kosit v prirode :)

Nejake funkcie? Napr. aby sa automaticky roztocil po pritlaceni polky pomaranca na konus, to je fajn, vsak?
Zmena smeru otacania? Je to na nieco dobre?

Odporucte prosim, vobec sa nevyznam v kuchyni :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

araila píše:
k.winky píše: Jé promiň, nechodím sem tak často, abych stihla zachytit všechno ... Omega je parádní ! Zatím zvládla na jedničku všechno co jsem do ní šupla, jak šťávy z citrusů, jablek, ananasu, kiwi, brusinek, z hrušek božská přesnídávka, tak homogenizace a výroby oříškových a semínkových másel ... Snadno se myje, zabere málo místa, je tichá, co víc si přát ;-) Máš nějaký konkrétní dotaz ? Ráda zodpovím :-)
Moc hodná winky, děkuji za ochotu. :D

Víš, já vážně těm komerčním videím, propagujícím jednotlivé výrobky, moc nevěřím. Tak proto tolik moc stojím o zkušenosti konkrétních uživatelů.

Pokud se tedy ještě mohu dál zeptat, tak prosím:

1) Jak moc dužiny po odšťavení ve šťávě zůstává?
2) Jak je na tom tahle Omega s odšťavňováním zeleného (kopřivy, obilná tráva, salát)?
3) Jak dlouho můžeš nepřetržitě odšťavňovat?
4) Máš srovnání s jiným přístrojem na bázi tlakového šťavení, který jsi eventuelně dříve odskoušela?
5) Výtěžnost šťávy?
6) Jak tato Omega odšťavňuje jablka a mrkev?
7) Jak si poradí s rybízem?

Ještě jednou moc díky. Vážím si tvé ochoty. (:-)
Ráda se podělím :-):

1) Jsou dvě sítka, jemnější a hrubší. Přes hrubší z jablek hrušek, bobulovin řidší přesnídávka, z citrusů šťáva s kousky. Jemné síto čistá šťáva, jen když máš cukernatější jablka nebo hrušky, vláknině se nevyhneš, ale to asi nikdy...
2) Zelené šťaví parádně, už se těšim na volně rostoucí bylinky na jaře, ale špenát, hlávkáč, všechno šlo super, čistá zelená šťáva a troška suché vlákniny druhou stranou.
3) V manuálu se uvádí půl hodina, ale asi záleží co odšťávňuješ. U tvrdé kořenové zeleniny to bude jistě kratší doba než třeba u pomerančů.
4) Dřív jsem zkoušela starší model omegy a ruční healthy juicer, řekla bych že výsledky jsou srovnatelné, ale výhoda je především v jednoduchosti, všude zůstane čisto a během minutky máš skvělou šťávu !
5) Vláknina je většinou opravdu suchá - mrkev 570ml/1kg, pomeranče 600ml/1kg
6) Jablka musejí být tvrdá ne cukernatá, pak je šťáva výborná, hezky je zchroupá :-) Šťáva z mrkve je čistá, krásně oranžová, nehnědne a nehořkne jako u odstředivky, jen se musí dávat třeba po podélných půlkách nebo po špalících do otvoru, jinak se odšťavňovač zastavuje ... To je ale super funkce, nikdy se ti nemůže stát, že by se strhl nebo přetížil.
7) Rybíz jsem ještě nezkoušela, ale řekla bych, že to bude podobné jako s brusinkami a borůvkami - opět super šťávička, tentokrát ale už trošku hrubšího rázu, sem tam nějaký kousíček a zrníčko, ale to mi nepřijde na závadu :-)

Snad jsem ti objasnila všechno co jsi potřebovala ... Kdybys uvažovala o jeho koupi, taky se můžeš obrátit na mě ;-)

Měj se hezky !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od araila »

Díky moc za odpověď, winky. Věřím, že poslouží i dalším členům a návštěvníkům fóra. :D

Ty jsi dealer? Mrkla jsem na ty stránky, o nichž píšeš na freshness.cz, ale abych pravdu řekla, nebyla jsem z toho moc moudrá. Spíš se mi zdá, že zajišťujete něco jako catering.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Lis na citrusy

Příspěvek od jans »

Dano píše:Kto vie odporucit nejaky elektricky lis na citrusy?
Z tych beznych som videl s prikonom 20W alebo 25W. Som za rychlost. Pouzivate niekto nejaky? Prikon? Staci 25W? Potom predavaju silnejsie, 40W, 100W a aj viac. Uplne nahodne pozeram, napr. na http://www.elektroexpert.sk/lisy-na-citrusy/ tam vidno, ze tie vykonnejsie su uz na pohlad vacsie, zrejme tazsie, samozrejme aj drahsie (nevyhody), ale zase urcite rychlejsie (vyhoda).

Skratka, asi 3kg pomarancov odstavit naraz a denne, to je moja predstava, a nepiplat sa s tym neumerne dlho.
Len pomarance, nic ine. Teda chcel by som aj zeliny, ale na to treba poriadny odstavovac so snekom a casto kosit v prirode :)

Nejake funkcie? Napr. aby sa automaticky roztocil po pritlaceni polky pomaranca na konus, to je fajn, vsak?
Zmena smeru otacania? Je to na nieco dobre?

Odporucte prosim, vobec sa nevyznam v kuchyni :)
čau, tohle jsme tu už řešili tady někde viewtopic.php?f=3&t=381&start=337

já dal na RadkuS a opatřil ten Solac EX6150 Citro odšťavňovač a jsem spokojenej za tu cenu, každý ráno šťávička 8)
-automaticky se roztáčí po zatlačení
- směr otáčení mění i když jsem zatím nevypozoroval podle jakého systému:)
- má dvě velikosti na větší a menší citrusy
- umývá se velmi snadno
- s 3kg se ale asi piplat budeš vždycky, to je fakt velký množství
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Lis na citrusy

Příspěvek od RadkaS »

jans píše:
já dal na RadkuS a opatřil ten Solac EX6150 Citro odšťavňovač a jsem spokojenej za tu cenu, každý ráno šťávička 8)
-automaticky se roztáčí po zatlačení
- směr otáčení mění i když jsem zatím nevypozoroval podle jakého systému:)
- má dvě velikosti na větší a menší citrusy
- umývá se velmi snadno
- s 3kg se ale asi piplat budeš vždycky, to je fakt velký množství
Tak to jsem rada, ze jsi taky spokojenej. Ja si ho nemuzu vynachvalit, kazdy den na nem delam i litr a pul stavy a je to za chvilinku. A to snadny umyvani na nem miluju taky moc 8)
Odpovědět