ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tvx »

Koupil jsem ted tenhle http://www.bilezbozi.cz/mixery/braun-powerblend-mx-2050 mixer.
Po zkusenosti s levnejsima a slabejsima, pocinaje silenou Etou ktery vypadavalo dno pres vcelku pouzitelnej mixer z Lidlu se sklenenou nadobou co pri problemech tancoval po stole, na me pusobi velice dobre. Vsecho prakticky promysleny do nejmensiho detailu, vsechno presne sedi, polohovac rychlosti je presnej a tuhej, motor ma silu ze se jen tak na necem nezasekne, dobre se vetra a ty ruzny rychlosti jsou od hodne pomaly az po rychly otazky ale mixer ma porad silu i kdyz mixuje hustsi veci. Zvuk ma hlubokej, je velice stabilni, snadno rozebratelnej a mytelnej.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Beruška »

tvx píše:Koupil jsem ted tenhle http://www.bilezbozi.cz/mixery/braun-powerblend-mx-2050 mixer.
Po zkusenosti s levnejsima a slabejsima, pocinaje silenou Etou ktery vypadavalo dno pres vcelku pouzitelnej mixer z Lidlu se sklenenou nadobou co pri problemech tancoval po stole, na me pusobi velice dobre. Vsecho prakticky promysleny do nejmensiho detailu, vsechno presne sedi, polohovac rychlosti je presnej a tuhej, motor ma silu ze se jen tak na necem nezasekne, dobre se vetra a ty ruzny rychlosti jsou od hodne pomaly az po rychly otazky ale mixer ma porad silu i kdyz mixuje hustsi veci. Zvuk ma hlubokej, je velice stabilni, snadno rozebratelnej a mytelnej.
Dokáže také umlít slunečnicová nebo lněná semínka a mák? Jaký má výkon? Některé mixéry mají jako příslušenství také mlýnek na mák (jako např. http://www.bilezbozi.cz/mixery/moulinex-dab-34-vivacio ).
Sháním právě nějaký vhodný sekáček na semínka. Přemýšlela jsem také o mlýnku na mák.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tvx »

na mak je urcite lepsi mlynek, na len a spol taky, ostatni pomele ale pak se dostane do klasickeho stavu jako u kazdyho mixeru, ze ty seminka jsou castecne pomlety ale zustanou nasypany mimo pusobnost nozu, takze nahrubo, asi jak na strouhanku to jde skoro se vsim co primo nelepi...
pokud ale treba len potrebuju smichat s bananem ci jablky tak to ho to krasne rozjede na kasi. Mezi mixerama bejva rozdil hlavne ve vykonu a podle nej pak mixer zpomaluje pri hustem obsahu. tenhle ma snad 525 watu.
Vyznam maj i ruzny rychlosti, pri moc rychlych otackach se material utrhne a noze behavaj naprazdno nebo melou dokola jen kus obsahu, presnym nastavenim otacek se da vychytat aby pora cykloval celej obsah mixeru.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
resolut
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 05, 2008 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od resolut »

Ahoj ;)
Prosím pěkně, nevěděli by jste o nějaké alternativě k odšťavovači Electric Healthy Juicer (Lexen)? Nemůžu ho už u nás nikde sehnat :/ Tady na Vitarianovi jsem před půl rokem jeden kus sehnal, ale samozřejmě jsem ho přednostně přenechal kamarádovi, který má rakovinu (a denně ho používá).
HJ by měl přijít s novým typem, ale nějak jim to trvá a já už nějaký prostě potřebuju.
Pokud by jste měli někdo možnost ještě sehnat Electric HJ, byl by jsem moc vděčný.
http://www.lexenproducts.com/pages/electric_juicer.html
No a taky pokoukávám na už o něco dražší Wildcat, znáte? Máte někdo?
http://www.odstavnovace.cz/shop/index.p ... er=&id=124
Díky za pomoc ;)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

Já na elektrický HJ čekala už od srpna, nedočkala jsem se, pak jsem se odhodlala ke koupi Compact Juiceru: http://www.pristrojeprozdravi.cz/?loc=product&id=188
Ale koukala jsem se na ten tvůj odkaz na Wildcat a jsou si sice podobné, jen Compact byl levnější, ale zase je jednofázový.
S Compactem jsem moc spokojená, i když nemám srovnání s el.HJ nebo Wildcatem. Výtěžnost má pmn dost dobrou, i když existují určitě přístroje s větší - ale v téhle cenové kategorii je pmn to nej, co můžeš chtít :) A podle mě se el. HJ ještě dlouho nedočkáš, takže bych investovala jinam, třeba do Wildcatu nebo právě do Comapactu..
No, to jsem ti sice nepomohla, ale co :lol: třeba bude někdo úspěšnější :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
audrey
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 19, 2009 18:40

ponorny alebo stolny mixer

Příspěvek od audrey »

uvazujem o kupe mixeru a zatial nemam s nimi velmi skusenost. zatial nechcem kupovat obidve druhy.. je pre zacinajuceho vitariana lepsi ponorny mixer, uvazujem konkretne o tomto type http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... pid=455667 alebo je fakt vyhodnejsi ten stolovy? viem, ze rozdiel je vo vykone, ale dnes sa vyrabaju velmi vykonne aj tie ponorne.. ake mixery mate doma vy?
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ponorny alebo stolny mixer

Příspěvek od lakyluk »

audrey píše:uvazujem o kupe mixeru a zatial nemam s nimi velmi skusenost. zatial nechcem kupovat obidve druhy.. je pre zacinajuceho vitariana lepsi ponorny mixer, uvazujem konkretne o tomto type http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... pid=455667 alebo je fakt vyhodnejsi ten stolovy? viem, ze rozdiel je vo vykone, ale dnes sa vyrabaju velmi vykonne aj tie ponorne.. ake mixery mate doma vy?
No tento mixér mám ale je dosť nedobrí. V tom medzikuse medzi miskou a mixérom je použité ložisko ak sa tam seká niečo mokré tak z tade vyteká čierna vazelína a nemôže sa ani umývať pod tečúcou vodou. Aj tá druhá časť ponorného mixéra nie je bez chyby je dosť tupá a približne po polroku sa my pokazila (odtrhol sa nožík od hriadeli).
Uživatelský avatar
audrey
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 19, 2009 18:40

Re: ponorny alebo stolny mixer

Příspěvek od audrey »

nakoniec som predsa len kupila radsej stolovy mixer a myslim, ze je to takto lepsie ako ponorny.. kupila som tento http://www.hop.sk/produkt/hr-2061/ zatial som s nim celkom spokojna, aj ked ma svoje nedostatky.. nema sklenenu nadobu a zabera dost vela miesta, co je vsak mozno len subjektivny dojem.. aj ten dizajn v realne, nie je nic moc.. jeho vyhody su vykon 600W, viac stupnov rychlosti a prislusenstvo na mletie semien, kokosu, korenia.. vsetko rozmixuje velmi rychlo, aj tvrdu zeleninu.. aj ten mlyncek je celkom fajn, som bola v celku prekvapena ako to rychlo a najemno namlel..
Naposledy upravil(a) audrey dne sob srp 29, 2009 20:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

k.winky píše:http://www.juicers.cz/shop/index.php?lo ... er=&id=116

asi začnu šetřit :D
:D mně by stačil takový, co mi udělá smoothie, ale za dorbou cenu, ten můj je spíš taková dětská hračka.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

Ještě že mi stačí ruční struhadlo za 15 Kč - a je to i zdravější na pohyb. :lol:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

no vidíš, já zas nestrouhám, ale jím v kuse :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od k.winky »

:D mně by stačil takový, co mi udělá smoothie, ale za dorbou cenu, ten můj je spíš taková dětská hračka.
nápodobně :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Ještě že mi stačí ruční struhadlo za 15 Kč - a je to i zdravější na pohyb. :lol:
dneska jsem si zaposilovala na biceps triceps nebo co je to v pazi, nez jsem vylisovala pullitru karotkovy stavy ale o to byla zaslouzenejsi a lahodnejsi :)
krejzy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 23:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od krejzy »

zdrawim, som uplna zaciatocnicka co sa tyka odstavovania, preto was prosim o radu co sa vyberu tyka - chcem odstavovat hlavne mrkvu,jablka,cviklu,uhorky ale aj ine ovocie,citrusy a rada by som aj listy ako spenat a tak. Je whodny Healthy juicer(elektricky tlakovy)? alebo je lepsi Healthy juicer rucny? Alebo mi staci na zaciatok len nejaka vysokootackova odstredivka? neviem si uz rady tak vopred dik za rady:)
..jediny sposob ako zit je nechat zit...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

zalezi kolik na to mas penez. koupila jsem si healthy rucni juicer, z financnich duvodu dostupny. je dobrej, zatim vyhovuje na nejakou pullitrovou stavu. mohla-li bych si vybrat a tedy mela dostatek penez, koupila bych si green star. lis, bez kovovejch nozu, pry je nejsetrnejsi k ovozel. ale tot muj teoreticky nazor. odstredivku mam a nadela vic svinciku nez stavy.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

krejzy píše:Alebo mi staci na zaciatok len nejaka vysokootackova odstredivka?
Jen chci podpořit názor Sweetie, napsala to přesně a rád bych trochu zdůraznil tu vysokootáčkovou odstředivku - nevyhazuj za ni peníze, myslím, že bys litovala, není to nic extra. Přeji šťastnou volbu při výběru (mám lis Omega 8004 a jsem zcela spokojen, určitě mohu doporučit).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

krejzy: A nebo ještě jiná varianta - obejít se bez odšťavňovačů atd. a jíst vše neupravené v původním stavu (můj případ). ;-) Mechanické úpravy jako odstřeďování nebo mixování narušují vnitřní strukturu (např. voda přestává být strukturovaná) a potraviny získávají ze stroje negativní energii, takže to není moc přirozený a zdravý způsob úpravy.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od lakyluk »

No najlepší je lis (sypké jablka...) ako norwalk :) keď už nie lis tak odstredivka. Keďže mám dosť slušnú zásobu domácich jabĺk a v túto dobu sú už také sypkejšie a je ich tak veľa že keby som ich mal iba jesť tak sa my polovica pokazí. Inú efektívnu metódu získavania šťavy z mäkkej alebo sypkej zeleniny a ovocia (bez prekladania tvrdou) nepoznám. Odšťavovače typu greenstar robia pyré. Tu hrubú mrkvu je dobré odšťavovať z červenou repou pomocou tlakových odšťavovačov (greenstar, HJ...). A na energetizáciu šťavy je viac spôsobov.
krejzy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 23:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od krejzy »

diky moc za rady:) juuj tak na Green star fakt nemam ten v mojom pripade zatial neprichadza do uvahy:( ale pri tom Healthy juiceri pisu ze nieje vhodny na makke plody - to znamena ze ziadne hrusky broskyne marhule vobec?
Sweetie - a nieje to velka namaha robit to rym rucnym? ziska sa z toho tolko stavy ako z elektrickeho?
..jediny sposob ako zit je nechat zit...
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od lakyluk »

krejzy píše:diky moc za rady:) juuj tak na Green star fakt nemam ten v mojom pripade zatial neprichadza do uvahy:( ale pri tom Healthy juiceri pisu ze nieje vhodny na makke plody - to znamena ze ziadne hrusky broskyne marhule vobec?
Sweetie - a nieje to velka namaha robit to rym rucnym? ziska sa z toho tolko stavy ako z elektrickeho?
Ani Green star nie je vhodný ma mäkké plody (šťava). HJ ti z mäkkých plodov spraví pyré. Zo sypkých jabĺk je pyré bez kože a jaderníka. Čo sa výťažnosti týka (1kg mrkvy) HJ a Green star rozdiel približne robí 100 ml.
Ide o to že šnekový systém HJ ti bez prekladania umožní mrkvu alebo podobné tvrdšie plody prejsť len raz a odpad bude stále vlhký. Potom potrebuješ vedieť koľko chceš šťavy spraviť ak len 2-3 poháre tak HJ je ideál ak viac ide to dosť do času. Dakedy je rozdiel aj 1h.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Fiona »

A neni to tim, ze proste sypke plody uz na staveni nejsou? Treba jsou akorat na to pyre, potazmo na zmrzlinu z neho ;) Nebude stava, bude smoothie, mañana. Aspon se toho min vyhodi. Pmn neexistuje zpusob, jak dostat ze sypkych jablek cirou stavu. A pokud prece, pak urcite tim zpusobem neni odstredivka. Ta fakt umi nadelat jen hodne mokryho odpadu (pokud tomu chcete rikat odpad, ja tomu rikam zmrzlina). Taky nikoho nenapadne stavit banan. Mixnout a je to, kdyz uz je teda clovek linej kousat.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od lakyluk »

Fiona píše:A neni to tim, ze proste sypke plody uz na staveni nejsou? Treba jsou akorat na to pyre, potazmo na zmrzlinu z neho ;) Nebude stava, bude smoothie, mañana. Aspon se toho min vyhodi. Pmn neexistuje zpusob, jak dostat ze sypkych jablek cirou stavu. A pokud prece, pak urcite tim zpusobem neni odstredivka. Ta fakt umi nadelat jen hodne mokryho odpadu (pokud tomu chcete rikat odpad, ja tomu rikam zmrzlina). Taky nikoho nenapadne stavit banan. Mixnout a je to, kdyz uz je teda clovek linej kousat.
Keby som ich nemal tak veľa tak mixujem. Inak lenivý hrýzť nie som chutné sladké jablká jem celé dakedy aj ten ohryzok ale tie sa už minuli a ostali už len tie kyslejšie a sypké. A ešte sa dosť aj kazia tak preto šťavím.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

krejzy: nejlip na rucnim jde zelelnolista zelenina samozrejme, kolik stavy to zalezi co lisujes, treba methi je vyborny, tece z neho stavy az moc a clovek se nenadre. zato karotku si musim nakrajet na tenci platky, prouzky, a trochu se namaham :) a taky se clovek musi naucit juicer spravne pouzivat, pak mu da vysledek. na cca 400 ml stavy treba spotrebuju 6 stredne velkych karotek a svazek methi nebo spenatu. za 10 minut mam hotovo. stavim jen zeleninu, ovoce jim vcelku.
lakyluk: a jaky odstavnovac neprejde len raz ale aj dva razy, aby odpad uz byl bez stavy?
dvdmchl

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od dvdmchl »

Mám pocit, že jakožto zavilý odpůrce šťavení, jsem sem už minimálně týden nenapsal, že nejlepším odšťavňovačem jsou vlastní zuby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:...na cca 400 ml stavy treba spotrebuju 6 stredne velkych karotek...
Zajímalo by mě, jak je takové odšťavnění mrkví účinné, já mám představu, že se toho z nich moc nevymačká a proto je strouhám a pak máčím (ručně to ani jinak nejde, na 400 ml spotřebuju asi 2 mrkve). Nezkoušela jsi ten odpad z odšťavnění mrkví zalít trochou vody, nechat hodinku ležet a pak zkusit znovu odšťavnit, jak moc koncentrovaná šťáva z toho bude?

dvdmchl: hurá konečně někdo kdo sdílí stejný názor :-)
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od lakyluk »

Sweetie píše:krejzy: nejlip na rucnim jde zelelnolista zelenina samozrejme, kolik stavy to zalezi co lisujes, treba methi je vyborny, tece z neho stavy az moc a clovek se nenadre. zato karotku si musim nakrajet na tenci platky, prouzky, a trochu se namaham :) a taky se clovek musi naucit juicer spravne pouzivat, pak mu da vysledek. na cca 400 ml stavy treba spotrebuju 6 stredne velkych karotek a svazek methi nebo spenatu. za 10 minut mam hotovo. stavim jen zeleninu, ovoce jim vcelku.
lakyluk: a jaky odstavnovac neprejde len raz ale aj dva razy, aby odpad uz byl bez stavy?
O takom neviem možno nejaký priemyselný lis.
Alebo niečo takéto, ale najprv by bolo treba spraviť pyré. :)
Obrázek
http://vzak.sk/obchod/product_info.php? ... 187515c991
Som skúšal pri GS mrkvu prejsť aj 10 krát a výsledný odpad bol dosť suchý. Zato u HJ pri viacerých lisovaniach tej istej mrkvy ju musím prekladať celou mrvou. Čiže výsledný efekt ako pri GS sa nedá alebo neviem dosiahnuť.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
Sweetie píše:...na cca 400 ml stavy treba spotrebuju 6 stredne velkych karotek...
Zajímalo by mě, jak je takové odšťavnění mrkví účinné, já mám představu, že se toho z nich moc nevymačká a proto je strouhám a pak máčím (ručně to ani jinak nejde, na 400 ml spotřebuju asi 2 mrkve). Nezkoušela jsi ten odpad z odšťavnění mrkví zalít trochou vody, nechat hodinku ležet a pak zkusit znovu odšťavnit, jak moc koncentrovaná šťáva z toho bude?

dvdmchl: hurá konečně někdo kdo sdílí stejný názor :-)
tento nazor jsem sdilela dokud jsem si rucni odstavnovac za dvacku nekoupila a znova si neprecetla ze odstavenim se zbavujem i pesticidu a jedu z postriku. pri mym hektickym zivotu toho moc nenazvejkam, a myslim si ze koncentrovanej zelenej dzusik bez jedu mi doda dostatek vyzivnych latek.
karotku prejizdim jen jednou, je to dobrej napad jak zuzitkovat co nejvice, jenze michat to s normalni anorganickou vodou mi pride jako jeste vice nabouravani se do struktury organicky stavy, nebo ne? zrovna jsem odstavnovala a pocitala. pet strednich karotek a pul litru. zalezi asi kus od kusu.jsem s timto vysledkem spokojena.
dvdmchl

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od dvdmchl »

Já jsem se rozhodnul, že mi pesticidy nevadí. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pavluška »

Osobně si nemyslím, že chemie zůstane ve vláknině a hurá na džus prostý chemie. Kdoví jaký je vůbec poměr, rozdíl... Ano, dlouho se to traduje, ale odkud tato informace je? Neopisuje se stále dokola? Určitě něco ve vláknině zůstane, ale většina?
To nic. Nešťavím. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

walker
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pavluška »

A on to má odkuď? Asi se to dá dohledat. Tak třeba jako tip pro někoho na dlouhý zimní večer... Já už mám jaro. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

lakyluk píše:O takom neviem možno nejaký priemyselný lis....
Jé, lis na víno, ten je mi velmi dobře známý! Ale pak mi nikdo nerozumí, když říkám "druhák" a "třeťák". :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

Pavluška píše:A on to má odkuď? Asi se to dá dohledat. Tak třeba jako tip pro někoho na dlouhý zimní večer... Já už mám jaro. :)
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/k ... ticidy.htm
nevim odkud cerpal, jeho knihy nemam,podivat se na bibliografii. ale tady o tom pise.
krejzy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 23:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od krejzy »

ya mam od walkera 4knihy a docitala som sa w nich wiac nez dost..tak ako je potrebne jest owocie&zeleninu wcelku rownako newyhnutne su stawy z nich ak cloweku ide fakt o zdrawie.
..jediny sposob ako zit je nechat zit...
krejzy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 23:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od krejzy »

a diky wam za rady:) kupujem ten healthy elektricky, na mechanicky som asi prilis leniwaa:D
..jediny sposob ako zit je nechat zit...
krejzy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 23:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od krejzy »

chcem sa opytat ci neviete o tomto odstavovaci nieco viac - ma to byt novy mobil Healthy juiceru eletrickeho (pozeram ze je vhodny uz aj na makke plody) na odstavnovace.cz mi pisali ze bude az koncom brezna. neviete ci uz niekde v cz alebo sk je v predaji? diky
http://www.energiseyourlife.com/Easy-He ... pr-97.html
..jediny sposob ako zit je nechat zit...
krejzy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 23:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od krejzy »

*oprava: nie mobil ale MODEL :lol:
..jediny sposob ako zit je nechat zit...
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od listy »

Tohle vypadá zajímavě. Tváří se to skoro jako omega (myslím z hlediska funkcí), ale cena je úplně jinde. Co vy na to, znáte někdo?
http://www.odstavnovace.cz/shop/index.p ... er=&id=124
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Listy, to je fakt zajímavý tip. Že už mám Omegu čtvrt roku koupenou :( Ale nemohu litovat, Omega je skvělá. K tomuto Tvému tipu - jo jo, vypadá to jak Omega, na první pohled má i stejné hodnocení. Záruka je tady taky zajímavá. No, určitě dobrý tip na cenově velmi zajímavý lis. Před koupí bych to u "Eujuicers" poptal mailem, už jsem s velmi vstřícným panem Sloupem z té firmy mnohokrát mailoval a oni, než dají do prodeje, pečlivě testují, takže u pana Sloupa eventuální zájemce získá podrobnější recenzi. Výhodou Eujuicers fakt, že pokud s některým výrobkem nejsou spokojeni, stáhnou jej z nabídky. Tedy aspoň já takové chování považuji za výhodu a serióznost.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od veri »

Jo jo, ecuicers jako obchod můžu taky doporučit. jedání, vstřícnost, info, které pošlou bez remcání, když jsem dlouho čekala na HJ electric, dali mi ohromnou slevu na ComactJuicer, byť na tom zpoždění neměli vůbec vinu. jestli budu ještě někdy kupovat juicer nebo kvalitni mixer (i když to neplánuju),tak jedině u nich
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od listy »

Kvůli wildcatu jsem jim psala, prý snad do konce týdne stihnou otestovat ve srovnání s omegou a dají vědět. :wink:
jarek72
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 17, 2009 20:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jarek72 »

uz vite neco vic o tom WILDCAT take se mi velmi libi ale v odstavnovacich se vubec nevyznam :-)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od listy »

zatím nenapsali. nechám jim ještě pár dní čas a budu urgovat. info sem potom určitě dám. :wink:
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pavlína »

Taky mě ten odšťavňovač zaujal, to je dobře Listy, když napíšeš až budš vědět víc :) .
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od listy »

tak dneska přišla odpověď:

Dobrý den,
testovali jsme WildCat a jeho výsledky nás mile překvapili. Výtěžnost u běžných surovin (mrkev, řepa, jalbka) je srovnatelná s Omegou 8004/8006.

Omega má patentované dvoufázové síto - WildCat tedy tento systém použít nemůže a tak "druhé síto" řeší malým otvorem (kde není síto) a tímto otvorem se do šťávy dostává trochu drtě - šťáva tedy obsahuje malé kousky surovin a pokud toto zákazníkovi nevyhovuje, je zapotřebí šťávu přecedit. Cedník je možné umístit přímo na nádobu na šťávu, takže se šťáva bude cedit automaticky při odšťavňování.

Bohužel zatím nevíme, jak se WildCat bude chovat u bobulovin - zda-li bude do šťávy propouštět i zrníčka (což předpokládáme).

WildCat tedy dosahuje velice dobrých výsledků, přestože svou kvalitou dílů za Omegou zaostává. V příloze Vám zasílám ukázku, že výtěžnost je skutečně srovnatelná...

Pokud máte jakékoliv další otázky, neváhejte nás kontaktovat.

S přáním pěkného dne

Ing. Jiří Sloup
ODŠŤAVŇOVAČE s.r.o. | EUJUICERS.COM
Rudolfovská 11, 370 01 České Budějovice
CZECH REPUBLIC
odstavnovace2.jpg
(129.2 KiB) Staženo 60 x
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od listy »

od včerejška mám problém, že když vložím obrázek, nezobrazí se...

škoda že nezkoušeli ty bobuloviny, ty by mě velmi zajímaly. :(
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Pavlína »

Hm a já asi raději budu šetřit na Omegu...
Janik
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 20, 2009 9:41
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janik »

Ahojte zo Slovenska
co sa tyka odstavovania dlho som nevedel co kupit a preco prave to ci ono.
Nasiel som si nejakych favoritov no problemom bola cena. Raz som sa o tom bavil s kamaratom a on mi odporucil pozriet v Amerike ze sa to oplati...
Nakoniec som si povedal ved nefajcim, nepijem a ked uz, tak nech to stoji zato ... kupil som angela juicera. Oproti cene na Slovensku som "usetril" 10.000 vtedy Skk.
Jedine co mi kole oko je kov, ci nerez ci z coho to je.
Inac spokojnost.
Dalsi som kupil domov rodicom- green star gold, rozdiel v cene 11.000 Skk
otazka je ci kov alebo plast?
ma to az taky vyznam?
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od bstrd »

Janik píše:Ahojte zo Slovenska
co sa tyka odstavovania dlho som nevedel co kupit a preco prave to ci ono.
Nasiel som si nejakych favoritov no problemom bola cena. Raz som sa o tom bavil s kamaratom a on mi odporucil pozriet v Amerike ze sa to oplati...
Nakoniec som si povedal ved nefajcim, nepijem a ked uz, tak nech to stoji zato ... kupil som angela juicera. Oproti cene na Slovensku som "usetril" 10.000 vtedy Skk.
Jedine co mi kole oko je kov, ci nerez ci z coho to je.
Inac spokojnost.
Dalsi som kupil domov rodicom- green star gold, rozdiel v cene 11.000 Skk
otazka je ci kov alebo plast?
ma to az taky vyznam?
-odkial si to kupoval? kolko ta vyslo postovne? ja nakupujem bezne comicsy, knihy, dvd alebo tricka z amazonu alebo ebayu, ale ked som chcel kupit nieco vacsie, tak to bol problem, vraj taketo veci neposielaju tak daleko, jedine co som zohnal bol rucny stavic z britskeho ebayu
I gotta ruin my life on my own
Odpovědět