ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:
buc11 píše:Jestli to je pravda nebo není je mi docela jedno, vlákninu pokud možno stejně nebrat.
zanedlouho proběhne adekvátní test v jedné ostravské laboratoři na ověření Walkerovy teorie, jsem moc zvědav na výsledky, ozvu se s tím
bude to takový malý, ale podle mne unikátní projekt, který by měl (ne)potvrdit tento benefit, který (ne)přináší odšťavňovače
tak to jsem fakt zvědavá. v pití šťáv mne to neovlivní, protože jak jsem psala: pampelišku a vojtěšku nesním, ale vypiju ji klidně. navíc- zvyk je železná košile. už léta ráno piju postupně litr zeleninové šťávy/zrovna dopíjím/, a neumím si bez toho ráno představit. docela chápu kafaře, že se ranního kafika nedovedou vzdát. jak si člověk udělá rituál, láme se to těžko.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Dano »

Lenuška píše:už léta ráno piju postupně litr zeleninové šťávy
No teda, parada. Z coho su? A cim odstavujes?
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Ahojte
tak sa k vám pridávam :) . Zatiaľ sme s manželkou zaradili len viac ovocia a zeleniny a vyradili niektoré nevhodné potraviny, no pomaly začíname :D .

K téme - ideme si kúpiť Huroma napíšem potom skúsenosti.

Časom keď financie dovolia kúpime si mixér, zatiaľ vyhráva Omniblender V (7 rokov záruka na motor, dosť blízky vitamixu).
Dá sa zohnať z UK - doprava stojí £15 - dodajú buď euro koncovku alebo redukciu http://www.omniblendkitchenblenders.co.uk/.

Tak zatiaľ toľko... kým to tu prečítam :lol:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Lenuška »

Dano píše:
Lenuška píše:už léta ráno piju postupně litr zeleninové šťávy
No teda, parada. Z coho su? A cim odstavujes?
První odšťavňovač jsem koupila v r.199. Přesně nevím, ale hned jak tu byly k mání. Byl to Champion. Odvedl hodně práce (:-) Dodnes sviští u skorošvagrové. Má dvě malé děti, tak jsem jí Šampiónka dala, když jsem před dvěma lety koupila Angela. Jako kdybych přesedla z Moskviče do Alfy Romeo >:-) ...Šťávy mnohdy vypiju víc než litr. Dopoledne litr, odpoledne druhý, večer někdy ještě půl litru, když nemám chuť na vodu. Vždycky přidávám něco zeleného.

Hlavní ingredience šťáv je mrkev a něco divokého zeleného. Pak přidám co zrovna mám: červenou řepu, celer řapík nebo bulvu, často petržel i s kořenem, kedlubnové listí, květákové listí, stonek brokolice nebo květáku, na jaře kopr a koriandr, prostě co je, to přidám. Ne všechno naráz, samozřejmě... >:-) nenapadá mne zrovna nic dalšího, je toho víc.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:Jako kdybych přesedla z Moskviče do Alfy Romeo
bacha, na Moskviče jsem "citlivej", měl jsem ho hooodně roků a moc moc moc rád na něj vzpomínám, to bylo skvělé poježděníčko v tehdejší době mezi zaprcanejma Škodovkama
ale už prosím nereaguj, ať to tu ve vlákně o odščavování neSPAMujem :-)))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Dano »

Sharky minuly vikend sme skusali vertikalny snekovy Hurom Slow Juicer. Majitelka je s nim velmi spokojna. Dufam ze aj vy budete.
Pre nas je vhodnejsi zda sa Angel. Jindra, Lenka, uz som ho objednal a tesime sa.
Lenka, vdaka za inspiraciu!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Omniblend

Příspěvek od Dano »

Sharky píše:Časom keď financie dovolia kúpime si mixér, zatiaľ vyhráva Omniblender V (7 rokov záruka na motor, dosť blízky vitamixu)[/url]
Ja mam tiez Omniblend, ako som davnejsie pisal.

Kukam na stranku co si uviedol a predavaju nahradnu nadobu, vraj kompatibilnu s Vitamixom. Som tusil ze ide o uplny fejk, len som si nebol isty. V tom pripade, ked mi odide aj moja novsia nadoba (pred par mesiacmi som prvu uspesne reklamoval - loziska v nozoch sa vymplatili cele, to malo niekolko milimetrovu volu a o to viac mixer hucal), mozno si uz zadovazim naopak nadobu od Vitamixu. Ta predpokladam vydrzi viac. Ale mozno aj nezadovazim, ak bude cenovy rozdiel prilis velky. A mozno ani nestihne odist, kedze ho budeme mozno menej pouzivat, ked budeme mat Angela.

Predpokladam ze Culkin paradny Vitamix mixuje dalej bez podobnych problemov.

Motor Omniblendu je stale v pohode, aj tak ho nikdy nepouzivam na plny vykon 950W ale polovicny. Vlastne ten motor uz nepouzivam vobec, pred casom som kupil dalsi motor od Omniblendu, ten s ovladanim otacok, uz len na nom mixujem. Ten 2-rychlostny idem darovat.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Keby v nom Culka nepomixovala strunu, tak by mala este original nadobu :lol: :oops:
Az mi srdco stislo ako moze byt niekto taky blby. Nase miestne Costco malo predvadzacku, tak som si isla spytat, ci nemaju nahradnu. Kupila som 48 oz (originalna je 64 oz= 2 litre). Predvadzacka mi vravi, nech skusim zavolat customer service, ze uz pocula uzasne pribehy.

A mala pravdu. Vo Vitamixe mi povedali, ze sme len ludia a "brain fart" sa moze stat kazdemu. Vraj som stale v zaruke a prvy krat to mam zadarmo, nakazali mi pohladat vhodnu krabicu, zabalit motor a aj tu nestastnu deravu nadobu, ze ona mi zatial posle do e-mailu nalepku pre Fedex. Asi za 2-3 tyzdne sa mi masinka vratila s uplne novou nadobou (spat to islo pomaly kanadskou postou).

Takze ano, fici jedna radost, aj kompost v tom robim.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
kolemjdoucí

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od kolemjdoucí »

Je někdo z přítomných majitelem odšťavňovače Unold 78256? Uvažuji o jeho koupi, ale nikde jsem nenašel nějaké recenze na tento výrobek. Chvíli jsem uvažoval o Omega 8006, ale ten se mi zdá už zbytečně drahý. Poradíte někdo? Díky
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Keby v nom Culka nepomixovala strunu, tak by mala este original nadobu :lol: :oops:
Az mi srdco stislo ako moze byt niekto taky blby. Nase miestne Costco malo predvadzacku, tak som si isla spytat, ci nemaju nahradnu. Kupila som 48 oz (originalna je 64 oz= 2 litre). Predvadzacka mi vravi, nech skusim zavolat customer service, ze uz pocula uzasne pribehy.

A mala pravdu. Vo Vitamixe mi povedali, ze sme len ludia a "brain fart" sa moze stat kazdemu. Vraj som stale v zaruke a prvy krat to mam zadarmo, nakazali mi pohladat vhodnu krabicu, zabalit motor a aj tu nestastnu deravu nadobu, ze ona mi zatial posle do e-mailu nalepku pre Fedex. Asi za 2-3 tyzdne sa mi masinka vratila s uplne novou nadobou (spat to islo pomaly kanadskou postou).

Takze ano, fici jedna radost, aj kompost v tom robim.
mně odešli včera naráz oba stejný tyčáci na stejnou závadu, přemýšlím jestli nejde o znamení
marynocka
Příspěvky: 40
Registrován: pon led 25, 2010 20:51
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od marynocka »

Ja mam asi rok alebo dlhsie Vitamix a je super. Lenze som v nom zabudla lyzicu ked som robila krekry a znicila mi dost tie vrtule. Odvtedy sa mi zda ze mu to dlhsie trva pomixovat. Culka myslis ze by mi poslali zadarmo nadobu? Asi nie ked tak nad tym rozmyslam lebo som to kupovala tu v Belgicku v obchode a to tu nie su taki benevolentni ako v USA.
Inac mam aj green star elite a je to skvely odstavovac na tvrdú zeleninu a listy. Len ma nebaví tie listy umyvat a i ked mam plnu chladnicku salatov a kelu odradza ma ta dlha priprava.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Ale ty budes kontaktovat matersku firmu. Maj pri sebe niekoho anglicky hovoriaceho, lebo sa ma vypytovala, ci sa to kolecko v strede na motore da nadvihnut a ak ano, tak kolko. Reku asi 2-3 milimetre, potom som sa opravila, ze osminu incha (1/8").

Len tak medzi nami, volaj, lebo na e-mail mi nikto neodpovedal dodnes.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: Omniblend

Příspěvek od Sharky »

Dano píše: Kukam na stranku co si uviedol a predavaju nahradnu nadobu, vraj kompatibilnu s Vitamixom. Som tusil ze ide o uplny fejk, len som si nebol isty. V tom pripade, ked mi odide aj moja novsia nadoba (pred par mesiacmi som prvu uspesne reklamoval - loziska v nozoch sa vymplatili cele, to malo niekolko milimetrovu volu a o to viac mixer hucal), mozno si uz zadovazim naopak nadobu od Vitamixu...
Ako dlho ti vydržala tá nádoba a musíš meniť celú či stačí nôž? Inak ževraj na omniblende su univerzálne nože na mokré aj suché sekanie. Na Vitamixe to je samostatne - 2l nádoba (mokré sekanie) na sk stránke stojí 165€. Možno by bolo zaujímavé objednať nádobu/nôž priamo od výrobcu omniblender keďže na tej UK stránke dávajú na nádobu,nôž a tú somarinu na motore do čoho nôž zapadá záruku len rok. Prípadne sa dá rozšíriť záruka za 59 libier.
Dá sa zohnať ešte na Slovensku a kde si ho ty kupoval?


Na Huroma sa teším. V podstate sme sa rozhodovali medzi ním a Omegou 8006. Čo som sa dočítal, tak vertikálny - Hurom by mal šťaviť rýchlejšie=> väčší otvor a väčší šnek = viac spracuje za rovnaký čas, preto Hurom. Na omege sa mi zas páči ďalšie využitie (cestoviny, sorbety...).
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Omniblend

Příspěvek od Dano »

Sharky píše:Ako dlho ti vydržala tá nádoba a musíš meniť celú či stačí nôž?
Dá sa zohnať ešte na Slovensku a kde si ho ty kupoval?
Asi rok a pol. Pri dlhodobom priemernom pouzivani raz za 3-4 dni.
Vymenili mi v pohode celu nadobu.
Neviem, najdi a pozri stranku ktoru som uviedol.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: Omniblend

Příspěvek od Sharky »

Dano píše: Asi rok a pol. Pri dlhodobom priemernom pouzivani raz za 3-4 dni.
Vymenili mi v pohode celu nadobu.
Neviem, najdi a pozri stranku ktoru som uviedol.
Stránku som už pozeral, už ho nemajú. Tak skončím asi pri UK a rozšírenej záruke, no ešte sa uistím ako to bude s prípadnými reklamáciami. Inak čo som našiel tak omniblender by mal mať 950W.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Muzete nekdo linknout struhadlo, neco jako V krajec, co mi nastrouha okurku a rajce na kosticky na sopak?

Idealne neco levneho, nebo co se da koupit v hypermarketu. Dik


Sent using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Lenuska, Jindro (pripadne ini), vy mate Angel aj Vitamix, mohli by ste mi co najpodrobnejsie napisat, na co vsetko konkretne ho pouzivate? Lebo Angel som si kupila az po nejakych 8 rokoch, ked som vedela, ze ho naozaj vyuzijem (predtym som mala chvilu aj bezny ostavovac a rucny Heathy Juicer, ale nevyhovovali mi a darovala som ich inym). Momentalne mam vita obdobie potravin vcelku, lebo od minulej jesene do tejto som sa napostovala / nastavovala / nacajovala (kaskadovo) asi tolko ako nikdy v zivote a momentalne ma (polo)tekute jedla nelakaju. Ale kedze mne sa striedaju rozne (ne)stravovacie obdobia, ktore nechavam vzdy svojmu spontannemu vyvinu, radsej sa pytam dopredu. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Velmi pekne porovnanie masiniek napisal Chris na jeho blogu. Vzdy som mala pochybnosti s tou trvanlivostou stiav a chalan mi to potvrdil. Inymi slovami akakolvek stava je lepsia ako ziadna a netreba sa zadlzit az po usi, lebo najdrahsi stroj mi vraj vytlaci o pol deci z kila viac.

Tu je link http://www.chrisbeatcancer.com/the-trut ... r-is-best/
A poprosim diskutujucich aby tu zase raz nerozburili burku v serbli ako v nizkosacharidovom vlakne, ked som tam nechala link na mandlovu muku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

Katarína píše:Lenuska, Jindro (pripadne ini), vy mate Angel aj Vitamix, mohli by ste mi co najpodrobnejsie napisat, na co vsetko konkretne ho pouzivate? Lebo Angel som si kupila az po nejakych 8 rokoch, ked som vedela, ze ho naozaj vyuzijem (predtym som mala chvilu aj bezny ostavovac a rucny Heathy Juicer, ale nevyhovovali mi a darovala som ich inym). Momentalne mam vita obdobie potravin vcelku, lebo od minulej jesene do tejto som sa napostovala / nastavovala / nacajovala (kaskadovo) asi tolko ako nikdy v zivote a momentalne ma (polo)tekute jedla nelakaju. Ale kedze mne sa striedaju rozne (ne)stravovacie obdobia, ktore nechavam vzdy svojmu spontannemu vyvinu, radsej sa pytam dopredu. :wink:
já to mám docela jednoduché, žádné fajnovosti.
Angel na šťávy ze všeho, co mi přijde pod ruku a je to jedlé, pokud možno taky zelené. V určitých obdobích na něm dělám taky makové, mandlové, sezamové atd mléko.
Ve vitamixu jen zeleninu nebo ovoce, nebo ovoce s listovou zeleninou. Konzistenci řídím vodou podle toho, co za zeleninu to je. Např brokolice mi chutná jako pasta s česnekem, pampeliška s banánem může být naředěná.

ale měl by se ti ozvat někdo, kdo dělá nějaké "fajnšmekroviny" a mňamky >:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

.
Katarína ahoj, moc často Tě tedy "nepotkávám" :-)

Koukám bych mohl opisovat od Lenky. Takže "opisuju" a ještě malinko přidám - ovozel z mé zahrádky anebo bio koupené zpracuju v mixéru, protože mi nejde o oddělení vlákniny (s navázanýma jedama dle Walkera). Co není bio, odščavuju (z téhož důvodu). Jinak samozřejmě do Angela jde ovozel v případě, že chci ščávu (ponejvíce tedy mrkev s jablky).
Mixér mi moc šetří čas jídla - nemusím pečlivě kousat zeleninu, kterou místo toho mixnu na kašičku společně s vodou a (téměř vždy) lněným semínkem.
Vrchol mého umění asi představuje pomazánka: na pár hodin namočím mandle (jdou pak snadno oloupat) a raw sušená rajčata (Lifefood), smixnutím dohromady vzniká mňamková pomazánka na cuketu nebo okurku.
Taky mne napadá říci to takto: trvale používám obojí, ale v létě převažuje ovoce a Vitamix, v zimě převažuje zelenina a Angel.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

To sa mi paci, mandle mam zrovna namocene, susene rajciny mam zaliate olejom a uhorka je v chladnicke.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

.
aha, koukám, že novinka už je na světě,

šnekový odšťavňovač Sana Juicer by Omega EUJ-707
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Lenuška píše: já to mám docela jednoduché, žádné fajnovosti.
Angel na šťávy ze všeho, co mi přijde pod ruku a je to jedlé, pokud možno taky zelené. V určitých obdobích na něm dělám taky makové, mandlové, sezamové atd mléko.
Ve vitamixu jen zeleninu nebo ovoce, nebo ovoce s listovou zeleninou. Konzistenci řídím vodou podle toho, co za zeleninu to je. Např brokolice mi chutná jako pasta s česnekem, pampeliška s banánem může být naředěná.

ale měl by se ti ozvat někdo, kdo dělá nějaké "fajnšmekroviny" a mňamky >:-)
Dik, Lenuska, prave, ze prekombinovane tazke jedla ma nelakaju, takze si pre mna ten spravny zdroj informacii. :) Ja Angel vyuzivam, ked mam obdobie stiav a viem, ze Ty odstavujes vo velkom, preto som chcela vediet, ako vyuzivas Vitamix.

Ten nemam, iba normalny mixer, ktory ani neviem, kedy som naposledy pouzila, radsej nieco zjem vcelku, nez mam umyvat mixer. :wink: Tak ze ci by sa mi podla Teba na nieco ten Vitamix hodil... To, co spominas, by sa dalo pripravit aj v mixeri, ci nie? Kedysi som si ten Vitamix trochu pozerala aj na webe, ale bolo tam velmi vela suciastok aj pokecu, tak som radsej napisala do tohto vlakna.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Jindra píše:.
Katarína ahoj, moc často Tě tedy "nepotkávám" :-)

Koukám bych mohl opisovat od Lenky. Takže "opisuju" a ještě malinko přidám - ovozel z mé zahrádky anebo bio koupené zpracuju v mixéru, protože mi nejde o oddělení vlákniny (s navázanýma jedama dle Walkera). Co není bio, odščavuju (z téhož důvodu). Jinak samozřejmě do Angela jde ovozel v případě, že chci ščávu (ponejvíce tedy mrkev s jablky).
Mixér mi moc šetří čas jídla - nemusím pečlivě kousat zeleninu, kterou místo toho mixnu na kašičku společně s vodou a (téměř vždy) lněným semínkem.
Vrchol mého umění asi představuje pomazánka: na pár hodin namočím mandle (jdou pak snadno oloupat) a raw sušená rajčata (Lifefood), smixnutím dohromady vzniká mňamková pomazánka na cuketu nebo okurku.
Taky mne napadá říci to takto: trvale používám obojí, ale v létě převažuje ovoce a Vitamix, v zimě převažuje zelenina a Angel.
Ahoj, Jindro, ked sem niekedy za posledne roky nahodne kliknem, dost sa tu niektori ludia do seba navazaju, co ma odradi na dostatocne dlhy cas. Nie je ich vela, ale staci, ze su "najhlasnejsi" a z povodnej temy toho vela nezostane...

Pomazanka vyznieva lakavo, ale ked som sa niekedy nad podobnou zamyslala, skoncilo to vzdy zjedenim namocenych mandli, ze naco zbytocne vytahovat a umyvat mixer. :wink:
S tym mixerom v podstate plna spokojnost a mozno niekedy zasa nadide jeho cas, hehe. Zaujima ma hlavne Tvoj aj Lenuskin nazor na normalny mixer versus Vitamix.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Katka ja mam aj aj. Normalny mixer, co rozmixuje aj lad a treba ho pri umyvani rozoberat a davat pozor, ked ho zase skladas a opatrne nasadzujes tesnenie a .... milion inych veci. No a potom som sa ulakomila na hento alfa-romeo, ktore sa len vyplachuje, obcas do toho kvapnem Jar (teda volaco na umyvanie riadu) a s vodou pustim na plne one.
A okrem kompostu a zeleneho smoothies v tom mixujem aj bulletproof coffee, zmrzliny, cesto na palacinky, vo vode kapustu na salat, zemiaky na placky, makove a orechove mlieko. No a samozrejme Budwig mix.
Ak sa mi nechce vytahovat mlyncek na orechy, tak tie nasypem radsej do food procesoru, lebo vitamix z toho spravi maslo a to sa zle z neho vybera. Najradsej mam, ked to z neho vytecie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Katarína píše:Ahoj, Jindro, ked sem niekedy za posledne roky nahodne kliknem, dost sa tu niektori ludia do seba navazaju
jj, pravda; snažím se těm nekonstruktivním příspěvkům vyhýbat.
Katarína píše:Pomazanka vyznieva lakavo, ale ked som sa niekedy nad podobnou zamyslala, skoncilo to vzdy zjedenim namocenych mandli, ze naco zbytocne vytahovat a umyvat mixer
S tym mixerom v podstate plna spokojnost a mozno niekedy zasa nadide jeho cas, hehe. Zaujima ma hlavne Tvoj aj Lenuskin nazor na normalny mixer versus Vitamix.
šak já taky musím těch mandlí máčet o něco víc, páč jich taky pár padne "bokem" rovnou do pusy.

umývání mixu: nic snazšího. Nalej vodu, krátce mixni a je čistý.

aha, hlavně Tě zajímá názor na normál x Vitamix... tož takto: normální mixér jsem už asi 4x odvařil, nééé, to už bylo víckrát, předtím vlastně Eta, potom ten SilverCrest (oboje stolní) a vlastně dále ještě dvakrát tyčový od Brauna (a to taky měl 600 W). Jo, asi jsem hovado. Takže klasický už nechci, takové mixy se při mém zatížení rády přehřejou.
S Vitamixem podobné nebezpečí nehrozí, páč díky výkonu a super-otáčkám je cokoli hotovo během 30-60 sec. Vivat Vitamix, díky němu v pohodě konečně najemno zpracuju cokoli zelené ze zahrady
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

Souhlas s Jindrou, taky mám Vitamix hlavně kvůli mému častému používání. To by normální mixer nevydržel. Dělám v něm hodně zeleného, dříve v obyč mixeru se to ani nerozmixovalo, zůstávaly kusy nebo vlákna. Vitamix bez řečí rozmixuje všechno na kaši během pár vteřin.

Závěr: jestli chceš mixovat často, i divoké zelené nebo tvrdou zeleninu, tak Ti ho jednoznačně doporučuji jako nejlepší variantu. Pokud mixuješ jen občas, tak se Ti nevyplatí...

Ty nesmyslné hádky a přípodotky tu otravujou asi víc lidí... :roll:
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od mlok »

Jindra mě docela zviklal k vitamixu, jeste tu nekdo psal do vlakna o omniblendu. Ma nekdo zkusenosti s omniblendem? Je to taky mercedes jako vitamix, nebo spis tak maximalne treba ford mondeo? :))) Zda se mi, ze je o kus levnejsi...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

mlok píše:Jindra mě docela zviklal k vitamixu, jeste tu nekdo psal do vlakna o omniblendu. Ma nekdo zkusenosti s omniblendem? Je to taky mercedes jako vitamix, nebo spis tak maximalne treba ford mondeo? :))) Zda se mi, ze je o kus levnejsi...
možná napoví/pomůže tenhle test Omniblend vs. Vitamix
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

culka píše:Katka ja mam aj aj. Normalny mixer, co rozmixuje aj lad a treba ho pri umyvani rozoberat a davat pozor, ked ho zase skladas a opatrne nasadzujes tesnenie a .... milion inych veci. No a potom som sa ulakomila na hento alfa-romeo, ktore sa len vyplachuje, obcas do toho kvapnem Jar (teda volaco na umyvanie riadu) a s vodou pustim na plne one.
Na ten moj netreba davat ziaden zvlastny pozor. Aj ked take husarske kusky, ake som videla robit Tvx na jednom vitazraze pred rokmi, by ho mozno predsa len polozit dokazali. ;) A tiez ho umyvam len tak, ako pises.
culka píše: A okrem kompostu a zeleneho smoothies v tom mixujem aj bulletproof coffee, zmrzliny, cesto na palacinky, vo vode kapustu na salat, zemiaky na placky, makove a orechove mlieko. No a samozrejme Budwig mix.
Ak sa mi nechce vytahovat mlyncek na orechy, tak tie nasypem radsej do food procesoru, lebo vitamix z toho spravi maslo a to sa zle z neho vybera. Najradsej mam, ked to z neho vytecie.
Mlieko som si kedysi davno v mixeri robievala, odtial mi vyhovovalo viac ako z Angela. V Angeli sa mi pacilo namiesto mandli s vodou odstavit mandle spolu s niecim inym. Konkretne s granatovym jablkom, ktore mi v pevnom stave nevyhovuje, lebo ma v nom rusia zrnka.

Ostatne z vymenovaného ma zatial neoslovuje, ale budem si to pamatat, keby som niekedy v buducnosti mala chut nieco z toho vyskusat, dakujem za tipy.

Na tom mixeri mi zatial ako jedina nevyhoda pripada to, ze nemixuje nasucho. Na druhej strane, suche tazke veci by som si asi aj tak nevyrabala. Obcas si kupim nejaku vitatycinku, ale na tej mi vyhovuje, ze je mala a hned ju zjem. Nechcem si doma pripravovat tento typ jedal, nemaju taku silnu energiu ako tie stavnate, hoci su vita.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Jindra píše:šak já taky musím těch mandlí máčet o něco víc, páč jich taky pár padne "bokem" rovnou do pusy.
Teoreticky to ovladam, hehe.
Jindra píše:umývání mixu: nic snazšího. Nalej vodu, krátce mixni a je čistý.
Tak to aj robim, ale este jednoduchsie je neumyvat ho vôbec. ;) Mna na tom jedeni mandli bavi hlavne ten slobodny styl, ze len co si jednu osupem, hned ju aj zjem a takto si ich pomaly vyzobkavam bez toho, ze by som ich musela osupat vsetky naraz.
Jindra píše:aha, hlavně Tě zajímá názor na normál x Vitamix... tož takto: normální mixér jsem už asi 4x odvařil, nééé, to už bylo víckrát, předtím vlastně Eta, potom ten SilverCrest (oboje stolní) a vlastně dále ještě dvakrát tyčový od Brauna (a to taky měl 600 W). Jo, asi jsem hovado. Takže klasický už nechci, takové mixy se při mém zatížení rády přehřejou.
S Vitamixem podobné nebezpečí nehrozí, páč díky výkonu a super-otáčkám je cokoli hotovo během 30-60 sec. Vivat Vitamix, díky němu v pohodě konečně najemno zpracuju cokoli zelené ze zahrady
Ja sa k veciam zvyknem spravat tak prirodzene setrne. A pred tymto mixerom som mala este jeden malicky (ze ved taky mi bude stacit) umelohmotny, ktory mi nevyhovoval - nakoniec som ho dala znamemu, ktory vtedy nemal ziaden. Skusenost s prvym mixerom mi pomohla "vychytat vsetky muchy" a potom som si kupila tento: s velkou nadobou, skleneny, viacerymi rychlostami prechadzajucimi plynule jedna do druhej, s tesnenim vo vrchnaku, s drvenim ladu alebo inych tvrdsich veci, s dobrym pomerom kvality a ceny... a plna spokojnost, uz som ho v tomto vlakne kedysi spominala.

Zelene nejako nedavam do mixeru ani do Angela, chuti mi vcelku. Ale vzdy ma tieto Vase "zelene" tipy inspiruju, ked o nich citam. Mozno sa k nim niekedy v buducnosti odhodlam, ked to budem tak citit. Zatial som len tak jemne pridavala petrzlen do zeleninovych stiav v Angeli, ale zakladom bola zvycajne mrkva.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Lenuška píše:Souhlas s Jindrou, taky mám Vitamix hlavně kvůli mému častému používání. To by normální mixer nevydržel. Dělám v něm hodně zeleného, dříve v obyč mixeru se to ani nerozmixovalo, zůstávaly kusy nebo vlákna. Vitamix bez řečí rozmixuje všechno na kaši během pár vteřin.

Závěr: jestli chceš mixovat často, i divoké zelené nebo tvrdou zeleninu, tak Ti ho jednoznačně doporučuji jako nejlepší variantu. Pokud mixuješ jen občas, tak se Ti nevyplatí...
Zeleninu ma zatial mixovat nelakalo, mixovat som si zvykla ovocie, prip. mandle, sezam na mlieko. Aj na Angeli som odstavovala povodne ovocie, ale potom som presla spontanne na zeleninu. Ale ked si ju predstavim rozmixovanu, zatial ma nelaka. Stavy mi vyhovuju kvôli tej subtilnosti a silnej energii v jednom. Ficala som na nich od minulej jesene az do tejto (bud kaskadovo, alebo niekolko dni za sebou, prip. dni sucheho postu alebo ajurvedskych cajov). Koktejly az take jemnohmotne nie su, tie su oproti stavam blizsie k pevnemu jedlu.

Dobre vediet o tom zelenom, keby som ho niekedy chcela mixovat, s tymto mate rovnaku skusenost obidvaja. Ozaj, niekedy si riedim vodou vita prasok z mladého jacmena / psenice / alfalfa v biokvalite - co mi tiez trvalo roky, predtym mi to nechutilo. Ale tieto prasky, hoci su vita, nemaju energiu cerstvej zeleniny ani nahodou. Ani ajurvedske caje, aj ked iba macerovane cez noc nie su aspon az take vysusujuce ako tie zaliate horucou vodou.
Lenuška píše:Ty nesmyslné hádky a přípodotky tu otravujou asi víc lidí... :roll:
A este na mna posobi dost haluzne, ze "najhlasnejsie" rady na vitarianskom fore sa tykaju jedenia vajec, slaniny, gulasu a pod. Keby som nevedela, kam som klikla, mozno by som to tipla na nejake Atkinsonovo forum. Som rada, ze aspon v tomto vlakne nevypadli na mna tipy tohto druhu.

Zatial teda nemam dovod Vitamix kupovat. Dakujem vsetkym za rady, postrehy a inspiracie! :)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
championbio
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 16, 2010 22:48
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od championbio »

Zdravím a sděluji novinky v odšťavňovačích, který by měli předčit jak současné šneky, tak i jiné... http://www.odstavnovace.info/products/s ... -by-omega-...
Nový horizontální nízkootáčkový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 by Omega s větším plnicím otvorem a hrubým sítem, z BPA free materiálů. Je to nástupce již osvědčených horizontálních šnekových odšťavňovačů amerického výrobce Omega 8004/8224 a 8006/8226, které již řadu let patří k nejprodávanějším horizotálům v šnekových odšťavňovačích. Má řadu vylepšení, které jsou patrné i na snímku níže. Je to zejména další hrubé síto a větší plnící hrdlo oproti uvedeným dřívějším typům. Také výrobce uvádí, že je vhodný téměř na všechny druhy zeleniny a ovoce.

Jsou v nabídce také v barvě bílé a červené ve stejné ceně

Více zde: http://www.odstavnovace.info/products/s ... -by-omega-...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: umele chemikalie v stavach

Příspěvek od Dano »

Dano píše:Ano, Walker v knihach pisal, myslim bez odkazu na zdroj, nieco ako:
>v zelenine/ovoci sa nachadzajuce pesticidy, herbicidy, hnojiva ako dusicnany a ine cudzorode neziaduce chemicke latky zostavaju vo vlaknine, po odstaveni neprechadzaju do stavy.
Znie to nerealne, to bol len taky jeho nazor, alebo viete niekto o niekom, kto to aj vieryhodne potvrdil?
Jindra píše:zanedlouho proběhne adekvátní test v jedné ostravské laboratoři na ověření Walkerovy teorie, jsem moc zvědav na výsledky, ozvu se s tím
bude to takový malý, ale podle mne unikátní projekt, který by měl (ne)potvrdit tento benefit, který (ne)přináší odšťavňovače
A konal sa uz?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

A kdo zaruci, ze to nevyjde ve prospech toho, kdo to financuje? Aneb: kdo o plati ?:-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Dnes som myslela na Lenusku, Jindra a Culku, lebo som po velmi dlhom case pouzila mixer. V ramci mikulasskej nadielky som okrem ineho totiz dostala aj papaju, ktora sa ukazala ako nezrela a hrozne trpka. Tak som si ju mixla s vodou a susenymi brusnicami, ktore som dostala tiez. Samotne by aj tak iba zbytocne lepili zuby a dehydratovali telo, este k tomu boli aj sladene. Napriek povodnym surovinam, z ktorých by mi samotna nechutila ani jedna, pyre bolo vyborne :). A rozmixovane do hladka, vzdy na chvilu stlacim aj tlacidlo na drvenie ladu (mam uz dost dlho mixer concept victorialine a zatial plna spokojnost).
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dano »

Katka, ja zase na teba pred casom ked si sa pytala na nazor juicer vs. mixer. Ale necitil som sa kompetentny odpovedat.

Siel som opacne ako ty, najskor som kupil mixer, po dlhom case nedavno juicer.

S fejkom Vitamixu je mixovanie super rychle a ucinne, priznavam.

Ale posledne tyzdne si uzivam ovela viac Angela, zelenina bez vlakniny to ma teraz bavi viac, aj na ukor dlhsieho cistenia. Uzas ako lahko si poradi s akymikolvek listami, dokonca kelu/kapusty, kapusty/zeli, ci dokonca tvrdej brokolice.
No a stale castejsie robim/e dokonca kombinaciu, s Angelom vselijaku zeleninu na stavu, ktoru na par sekund mixneme v mixeri s bananmi alebo kiwi apod, bo ta zeleninova horka stava z rukoly ci spenatu ci vlastne hocijakej zeleniny sa neda sama vo vacsom mnozstve pit. Pokial sa teda neodstavuje spolocne s dostatocnym mnozstvom mrkvy, uhorky apod.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dano »

V predstihu pisem dufam ze aspon v tych par zatial este zostavajucich vlaknach sa nebude spominat koniec sveta 2012, pyramidy, satanisti, iluminati apod. vitarianstvu pribuzne temy.

Ked, tak poradte ako si nastavit uzivatelsky panel, aby sa mi take prispevky nezobrazovali. Nie uplne, ale aspon ako tak, mi zatial pomaha funkcia "Přidat mezi nepřátele" - dokaze velmi ucinne odfiltrovat vela.
Janek píše:A kdo zaruci, ze to nevyjde ve prospech toho, kdo to financuje? Aneb: kdo o plati ?:-)
Neber osobne, Janek. Este ani najmensia informacia a uz takmer konspirujes :) Vyckaj chvilku..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Ja se ptal: kdo ten test plati? Thats all. Nic o tom testu nevim...

Qui bono? Pokud test platis ty a neprodavas mixery, tak to asi objektivni bude. Pokud nekdo, kdo je na rom zainteresovan, tak... Nemyslel jsem, ze budu muset takto polopaticky psat... Aneb 9 z 10 stomatologu doporucuje a podobne... Pracoval jsem i v marketingu. Nechtej vedet, jak se podporoval prodej :-)

lidi se mnohdy chovaji jako sheep. Tu vetu nepochopis, pokud ty sheep nemas opravdu par metru od sebe :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dano »

Katarína píše:Zelene nejako nedavam do mixeru ani do Angela, chuti mi vcelku. Ale vzdy ma tieto Vase "zelene" tipy inspiruju, ked o nich citam. Mozno sa k nim niekedy v buducnosti odhodlam, ked to budem tak citit. Zatial som len tak jemne pridavala petrzlen do zeleninovych stiav v Angeli, ale zakladom bola zvycajne mrkva.
Pockaj, ty este nerobis zelene smoothie!? To musis vyskusat. Podla mna ta dostane. Kombinacii je na tisice. Moj najoblubenejsi asi rukola s bananom (a ananasom). Spenat je vyborny, aj salaty rimske apod. Kludne aj s pomarancami, to je strasne uz aj tak u nas takmer nekupis tie s jadierkami. Pripadne hocico s cucoriedkami, malinami, marhulami, ale to si zase pockame.
Katarína píše:A este na mna posobi dost haluzne, ze "najhlasnejsie" rady na vitarianskom fore sa tykaju jedenia vajec, slaniny, gulasu a pod. Keby som nevedela, kam som klikla, mozno by som to tipla na nejake Atkinsonovo forum.
Tak tak. Inac ja vajce surove vynimocne dam. Slaninu som skusal, absolutne nelakave. Ked sa ale uvari/upecie/vyudi/nasoli tak sa da v pohode, len ju nejem. Gulas vitariansky som este nemal moznost, ale mozno nejaky z lososa by sa dal pripravit.
Veru, ak chces obcas vo variacom prostredi vitariansky povzbudit, radsej sa sem nevracaj, tu sa bezne vari, a aj ine veci. Hlavne a predovsetkym sa vystrihaj pred ovocim, lebo fruktoza!
Ked zalozis nejake forum o vitarianoch, napis linku, navstivim.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Ja se ptal: kdo ten test plati? Thats all. Nic o tom testu nevim...

Qui bono? Pokud test platis ty a neprodavas mixery, tak to asi objektivni bude. Pokud nekdo, kdo je na rom zainteresovan, tak... Nemyslel jsem, ze budu muset takto polopaticky psat... Aneb 9 z 10 stomatologu doporucuje a podobne... Pracoval jsem i v marketingu. Nechtej vedet, jak se podporoval prodej :-)

lidi se mnohdy chovaji jako sheep. Tu vetu nepochopis, pokud ty sheep nemas opravdu par metru od sebe :-)
Co zacit z druhyho konce, kdes jeste nepracoval a co si neprecet ? (by to mozna bylo strucnejsi a rychlejsi) :D ..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Dano píše: Siel som opacne ako ty, najskor som kupil mixer, po dlhom case nedavno juicer.
Isla som na to presne tak, ako Ty. Najprv mixer (ale nie Vitamix) a az ovela neskor Angel.
Zatial som plne spokojna s oboma.
A zaroven som sa vdaka odpovediam dozvedela, v com je v porovnani s beznym mixerom Vitamix lepsi, keby sa mi to niekedy v buducnosti hodilo (tvrda zelenina, zelene, recepty).
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Dano píše: Pockaj, ty este nerobis zelene smoothie!? To musis vyskusat. Podla mna ta dostane. Kombinacii je na tisice. Moj najoblubenejsi asi rukola s bananom (a ananasom). Spenat je vyborny, aj salaty rimske apod. Kludne aj s pomarancami, to je strasne uz aj tak u nas takmer nekupis tie s jadierkami. Pripadne hocico s cucoriedkami, malinami, marhulami, ale to si zase pockame.
Dik, toto vsetko viem uz davno - pradavno, ale kazdy jeden takyto príspevok ma vzdy inspiruje ako jedna z moznosti v buducnosti. Len to tak zatial este stale necitim, tak sa do toho nenutim. Do zeleninových stiav som sa tiez nenutila, ich cas prisiel spontanne az po "nasyteni sa" ovocnymi. A ovocia ako takeho tiez, uz z neho konzumujem len zlomok toho, co kedysi. Nema to nic spolocne s antifruktozovymi teoriami ani ziadnymi inymi teoriami, len do mna skratka uz vo vacsom mnozstve nejde. Ten mix papaja + brusnice, ktory som spominala, bol prvy v mojom v zivote, ktory som neskonzumovala naraz, ale som si ho musela odlozit do chladnicky na dalsi raz.

V tomto obdobi potrebujem byt aj tak na pevnej strave a vychutnavat si pomale dokladne prezuvanie - lebo od minulorocnej jesene do tohtorocnej som bola tolko dni na tekutinach alebo ani len tych (prevazne kaskadovo) ako asi nikdy v zivote. Tomu tiez vzdy nechavam spontanny priebeh vyvoja podla toho, ako to citim. Ako aj vsetkemu ostatnemu vo svojom zivote, som s tymto stylom plne spokojna.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: umele chemikalie v stavach

Příspěvek od Jindra »

Dano píše:
Jindra píše:zanedlouho proběhne adekvátní test v jedné ostravské laboratoři na ověření Walkerovy teorie, jsem moc zvědav na výsledky, ozvu se s tím
bude to takový malý, ale podle mne unikátní projekt, který by měl (ne)potvrdit tento benefit, který (ne)přináší odšťavňovače
A konal sa uz?
ááále, ještě ne. problémy s laboratoří :(
plán ale pořád zůstává test udělat

za akcí je pán, jehož kvality znám a kterému já osobně naprosto důvěřuji, čili pro mne to rozhodně bude zcela věrohodné
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Dano píše: Pockaj, ty este nerobis zelene smoothie!? To musis vyskusat. Podla mna ta dostane. Kombinacii je na tisice. Moj najoblubenejsi asi rukola s bananom (a ananasom). Spenat je vyborny, aj salaty rimske apod. Kludne aj s pomarancami, to je strasne uz aj tak u nas takmer nekupis tie s jadierkami. Pripadne hocico s cucoriedkami, malinami, marhulami, ale to si zase pockame.
No, tak po vsetkych zelenych inpiraciach, ktore som sa vsetky tie roky do seba ukladala, si doplnil posledny kusok puzzle tymto svojim prispevkom. Asi tym, ze sa Ti to vobec chcelo vsetko vymenovavat, hehe. Takze dnes som si urobila svoj prvy zeleny kokteil vo svojom zivote. V ramci atmosfery Tvoj najoblubenejsi. :mrgreen: Som rada, ze som to skusila, bol celkom fajn. Sice ma to "nedostalo", ale mozno niekedy v buducnosti mi pride chut prave na tento styl. Dnes som zvysne ingrediencie radsej zjedla viac-menej na styl monostravy a vyhovovalo mi to tak viac: Rukolu vcelku. Banan vcelku. Cast ananasu vcelku a druhu cast mixnutu s vodou.
Dano píše:Inac ja vajce surove vynimocne dam. Slaninu som skusal, absolutne nelakave. Ked sa ale uvari/upecie/vyudi/nasoli tak sa da v pohode, len ju nejem. Gulas vitariansky som este nemal moznost, ale mozno nejaky z lososa by sa dal pripravit.
Veru, ak chces obcas vo variacom prostredi vitariansky povzbudit, radsej sa sem nevracaj, tu sa bezne vari, a aj ine veci. Hlavne a predovsetkym sa vystrihaj pred ovocim, lebo fruktoza!
Mne nevadi, ked niekto spomenie, ze jedava aj nieco ine nez vita. Ked to tak je, preco sa tvarit, ako keby nebolo. Niekto nechce jest vitariansky uplne na 100%, tiez som v tej kategorii. Takisto nie som zastancom neprimeranej cenzury - vrcholom bolo jedno forum, kde kazdy jeden príspevok musel byt schvaleny administratorom (hned som odtial odisla). Toto mi uz ale pripada ako opacny extrem. A dost lutujem tych, ktori sem pridu kvoli tomu, ze sa zaujimaju o vitarianstvo a dufaju, ze im tu ludia poradia ohladne vitastravy. Ja povzbudzovat v podstate nepotrebujem, odkedy som v aguste 2002 zacala s vitarianstvom a pocitila na sebe jeho blahodarne ucinky, som dostatocne povzbudzovana svojim vlastnym telom. :)

Ano, vitariansky sa da konzumovat aj maso a tiez ine zivocisne potraviny. Osobne ale zatial nemam ziaden dovod, aby som ich jedla (ani vita ani nevita), prave naopak.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Nedávno bolá známa z mikrobiológie na nejakej konferencii či čo a ževraj má mäso najviac vitamínov a minerálov, tak kto si dá tatarák, či steak :D :D :lol: .

Inak skúšal niekto nádobu z vitamixu na omniblende?? našiel som tu len motor a rozmýšľam, že ho skombinujem s Vitamix nádobou ak na ňu poskytujú 7 ročnú záruku.

Btw už mám doma pár dní odšťavovač, nakoniec Sana 8) a zatiaľ super :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Sana a ktery cinan to vyrabi, zkousel jsi to kuchnout?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše:Sana a ktery cinan to vyrabi, zkousel jsi to kuchnout?
Od omega, je to vylepšená NC800, ktorá sa predáva v USA. Potešil som sa najviac väčšiemu plniacemu otvoru, pretože sa mi páčila omega 8006 no kvôli otvoru by som bral radšej Huroma.
Narozdiel od NC800 má nový dizajn, navyše hrubé sitko, väčší výstupný otvor na drť (vraj sa upchával), sklenená nádoba na šťavu a nerez na drť, sitko na šťavu.

Inak narazil som ešte na jeden mixér 1500w narozdiel od omniblendu - 950w tak ešte skúsim zistiť o ňom viac.Tu je link kde sa dá kúpiť aj so 7 ročnou zárukou - ešte sa spýtam čo pokryje a tu na stránku výrobcu na alibaba.com. No uvidí sa.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sharky »

Janek píše:Sana a ktery cinan to vyrabi, zkousel jsi to kuchnout?
A rozoberať sa to nechystám, možno keď skončí záruka - tak za 10 rokov :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Janek »

Aha no ono to na netu je napsany, ja jen ze sana pekarna je uplne stejna jako eta, a tam je cinsky vyrobce asi otazkou...

tak jsem myslel, jestli tajnosti s tim nedelaji i u odstavnovace
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět