ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
buc11 píše:ty mám doma ale nepoužívám, nevýkoné, používám (denně) elektrische blendery a ani nejsou o moc dražší, ale já upřednostňuju blemtaniu
Daj link
já mám na mletí GS
a sekáč kombinovaný, 600W ETA s tyčkou a se sekáčkem(cca 1150), má ho i matka a dcera a jelikož ho používám denně, tak většinou 2 roky nevydrží, takže to pořád dokola reklamuju, akorát to chce nepoplést ty papíry
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
xHardCorex píše:
buc11 píše:ty mám doma ale nepoužívám, nevýkoné, používám (denně) elektrische blendery a ani nejsou o moc dražší, ale já upřednostňuju blemtaniu
Daj link
já mám na mletí GS
a sekáč kombinovaný, 600W ETA s tyčkou a se sekáčkem(cca 1150), má ho i matka a dcera a jelikož ho používám denně, tak většinou 2 roky nevydrží, takže to pořád dokola reklamuju, akorát to chce nepoplést ty papíry
Skusi mi dat link na nejaky obdobny produkt. Vobec si to neviem predstavit.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

já neumím dávat linky, tak se podívej třeba na eta.cz, jestli to existuje,
jde o tyčový mixer a ještě k tomu bývá nádobka se sekacími noži
od 700W je to optimální
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:já neumím dávat linky, tak se podívej třeba na eta.cz, jestli to existuje,
jde o tyčový mixer a ještě k tomu bývá nádobka se sekacími noži
od 700W je to optimální
ok. ja si to co som tu daval chcem kupit kvoli tomu aby som nemusel krajat nozom kusky na rovnake tvary. ja z toho nechcem mat rozsekanu kasu.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
buc11 píše:já neumím dávat linky, tak se podívej třeba na eta.cz, jestli to existuje,
jde o tyčový mixer a ještě k tomu bývá nádobka se sekacími noži
od 700W je to optimální
ok. ja si to co som tu daval chcem kupit kvoli tomu aby som nemusel krajat nozom kusky na rovnake tvary. ja z toho nechcem mat rozsekanu kasu.
prečo?
kvůli estetice?
na to existují roboty, taky bych ho doma možná našel ještě dovezený z NDR
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
xHardCorex píše:
buc11 píše:já neumím dávat linky, tak se podívej třeba na eta.cz, jestli to existuje,
jde o tyčový mixer a ještě k tomu bývá nádobka se sekacími noži
od 700W je to optimální
ok. ja si to co som tu daval chcem kupit kvoli tomu aby som nemusel krajat nozom kusky na rovnake tvary. ja z toho nechcem mat rozsekanu kasu.
prečo?
kvůli estetice?
na to existují roboty, taky bych ho doma možná našel ještě dovezený z NDR
Aj kvoli tomu + bude to vsetko rovnako dobre naparene:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
... bude to vsetko rovnako dobre naparene:)
nejsem si tak jist, každý má jinou hustotu a tím i jinou dobu naparovania, třeba kaleráb versus rajčina
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Marie »

Všechny po delší době srdečně zdravím, před vánocemi jsme koupili šnekový odstředovač ZELMER, no mé pokusy s máčenými bobulemi nevydržel a byly nám vráceny peníze. Koketuji s koupí odšťavovače OMEGA. Prosím o zkušenosti se šťavením bobulí, zelených bylin, s děláním ořechového másla a také by mě zajímalo, jestli zvládne namočený mák, len či sezam???
Děkuji za zkušennosti a hurá na zelené!!!!
Mimochodem je to zvláštní, ale zatím nekvetou sedmikrásky.....
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Věruš »

Zdravím! Omegu 8004 mám a jsem spokojená. Namočené zvládá vše. I nenamočené. Snad jen např. indiánskou rýži tak skřoupe a podobně by to bylo s jinými tvrdým věcmi, které se nenamočí. Na ořechová másla nijak zvlášť nedoporučuju. Musí se přidávat olej a to se mi nechtělo. Jinak to vlastně strouhá. Oříšky nenamočené je třeba dávat velmi pozvolna, jinak se zastaví chod zahlcením. Zelené je výborné, bobulí mi bylo zatím líto na šťavení. Tedy nevím, ale např. ananas super. Ostatní běžné, např. mrkev, řepa... výborné. Jablka moučnáne- v podstatě z nich udělá pyré. Ale taková ta zimní, tvrdá výborně odšťaví. Tedy doporučuju. Na tu cenu je podle mě bytelná a šťaví a strouhá velmi slušně.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

Zdravím zdejší osazenstvo. Nějakou dobu k vám chodím pro případné nápady a rozšíření vědomostí. Jsem z vás asi nejstarší, na intuitivním vita dost dlouho /dříve nebyla žádná literatura, a popravdě ani ovozel/, s několikaletou makrobio přestávkou, a rychlým úprkem k vita nazpět. Mám dotaz k tomuto tématu: má někdo z vás zkušenost s nástavcem k Angelu na odšťavňování /cákryš, už vím, proč Buc píše ščavení.../ měkkého ovoce? Andělíčka mám už přes rok, spokojenost, ale bobule a jablka mu po negativní zkušenosti ani nedávám, ač bych šťávičky ráda... Díky za odpověď
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

Ahoj, já mám taky Angela a žádný problém s měkkým ovocem nemám, stačí to tam dávat pomaleji, angel si to přebere a odšťaví. Štaví měkké mnohem lépe než třeba greenstar. Jediná věc, s kterou má potíž, je ananas, asi má nějakou zvláštní konzistenci, ten se mi vrací zpátky. Ale na ananas mám ruční healthy juicer, takže no problem. 8)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

jans píše:Ahoj, já mám taky Angela a žádný problém s měkkým ovocem nemám, stačí to tam dávat pomaleji, angel si to přebere a odšťaví. Štaví měkké mnohem lépe než třeba greenstar. Jediná věc, s kterou má potíž, je ananas, asi má nějakou zvláštní konzistenci, ten se mi vrací zpátky. Ale na ananas mám ruční healthy juicer, takže no problem. 8)
Právě s ananasem jsem pohořela. Pak jsem si někde přečetla, že existuje spešl nástavec na měkké ovoce. Napadlo mne, že by mohla s tímto nástavcem být lepší výtěžnost. Když porovnám suchost drtě z tvrdých zelenin a z pomerančů nebo z grepů, je to rozdíl. Zkoušela jsem to projet dvakrát, ale to jaxi nefunguje...
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Lenuška píše:Zdravím zdejší osazenstvo. Nějakou dobu k vám chodím pro případné nápady a rozšíření vědomostí. Jsem z vás asi nejstarší, na intuitivním vita dost dlouho /dříve nebyla žádná literatura, a popravdě ani ovozel/, s několikaletou makrobio přestávkou, a rychlým úprkem k vita nazpět. Mám dotaz k tomuto tématu: má někdo z vás zkušenost s nástavcem k Angelu na odšťavňování /cákryš, už vím, proč Buc píše ščavení.../ měkkého ovoce? Andělíčka mám už přes rok, spokojenost, ale bobule a jablka mu po negativní zkušenosti ani nedávám, ač bych šťávičky ráda... Díky za odpověď
jans-děkuji za odpověď. Dělala jsem si naději, že by mi mohl odpovědět i někdo, kdo nástavec na měkké ovoce k Angelovi vlastní. Poměr cena - výkon, zda se výtěžnost opravdu o tolik zlepšila, a pod. No, i tak díky za reakci, L
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

Návštěvník píše:
Lenuška píše:Zdravím zdejší osazenstvo. Nějakou dobu k vám chodím pro případné nápady a rozšíření vědomostí. Jsem z vás asi nejstarší, na intuitivním vita dost dlouho /dříve nebyla žádná literatura, a popravdě ani ovozel/, s několikaletou makrobio přestávkou, a rychlým úprkem k vita nazpět. Mám dotaz k tomuto tématu: má někdo z vás zkušenost s nástavcem k Angelu na odšťavňování /cákryš, už vím, proč Buc píše ščavení.../ měkkého ovoce? Andělíčka mám už přes rok, spokojenost, ale bobule a jablka mu po negativní zkušenosti ani nedávám, ač bych šťávičky ráda... Díky za odpověď
jans-děkuji za odpověď. Dělala jsem si naději, že by mi mohl odpovědět i někdo, kdo nástavec na měkké ovoce k Angelovi vlastní. Poměr cena - výkon, zda se výtěžnost opravdu o tolik zlepšila, a pod. No, i tak díky za reakci, L
Zapomněla jsem se přihlásit, to jsem byla JÁ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

Lenuška píše:Zdravím zdejší osazenstvo. Nějakou dobu k vám chodím pro případné nápady a rozšíření vědomostí. Jsem z vás asi nejstarší, na intuitivním vita dost dlouho /dříve nebyla žádná literatura, a popravdě ani ovozel/, s několikaletou makrobio přestávkou, a rychlým úprkem k vita nazpět. Mám dotaz k tomuto tématu: má někdo z vás zkušenost s nástavcem k Angelu na odšťavňování /cákryš, už vím, proč Buc píše ščavení.../ měkkého ovoce? Andělíčka mám už přes rok, spokojenost, ale bobule a jablka mu po negativní zkušenosti ani nedávám, ač bych šťávičky ráda... Díky za odpověď
zajímavé, ananas já neščavím, ale mixuju, aspoň pak tak nehltám, pomaleji žuji a tím extatický stav prodlužuji, (svojské hajku)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lenuška »

zajímavé, ananas já neščavím, ale mixuju, aspoň pak tak nehltám, pomaleji žuji a tím extatický stav prodlužuji, (svojské hajku

já ananas klidně i koušu, ale papouškovi víc chutná šťáva. Až na malé rozdíly máme společný jídelníček. Já např. nepotřebuji okusovat vrbové větvičky...
mixnu, uvidím, co řekne...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Mixer bluTech Model: TM-788 Omniblend III

Příspěvek od Samira »

Dano píše:Kupil som nakoniec tento:
http://www.gastronom.cz/Profesionalni+m ... kcni+mixer
...
Dano, prosim, ako si s odstupom casu spokojny so svojim mixerom?
Predvcerom sa mi konecne rozletel moj Philips, hura, kupim daco normalne.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mixer bluTech Model: TM-788 Omniblend III

Příspěvek od Dano »

Samira píše:
Dano píše:Kupil som nakoniec tento:
http://www.gastronom.cz/Profesionalni+m ... kcni+mixer
...
Dano, prosim, ako si s odstupom casu spokojny so svojim mixerom?
Predvcerom sa mi konecne rozletel moj Philips, hura, kupim daco normalne.
Zatial sluzi, pouzivam (takmer) denne. Mozno tak len 1 z 15-20 dni ho nezapnem.
Robim vlastne len smoothie zeleneho s ovocim, vecer.
Navyse, v zime pred bezkarskymi a skialp turami som mixoval aj rano, len ovocie, ako so sebou vo flasi(ach).

Vtedy zjednana cena, dojmy atd. uvedene v prispevku viewtopic.php?f=3&t=149&p=139759#p139759 stale platia. K tym nevyhodam, aby si bola pripravena, sialeny vykon cize aj hlucnejsi bude ako tvoj odideny asi menej vykonny Philips. A este raz sa polutujem, ze som nestihol tu verziu s plynule nastavitelnymi otackami. Myslim ze ta by stala za to hoci uz mi tak nechyba ako zo zaciatku.

Skus tu ale kupit rovno z tej uvedenej Taiwan stranky.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Dakujem za info.
jzw

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jzw »

Ahojte, chci se zeptat, existuje někde nějaká tabulka, kde se uvádí, co takové čerstvé šťávy obsahují a kolik? Brokolice, špenát, zelí, mrkev, květák.. Hurom je na cestě a chtěla bych vědět, kolik těch šťáv mám z čeho vymačkat, abych pokryla DDD různých minerálů a tak.. Děkuji
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od smajliss »

Dneska už je to těžko říct, protože všechny potraviny jsou chudé na vitamíny a minerály a všechny ty studie těch obsahů vitamínů bývají hodně staré ...Takže dělat těch šťáv spíše více se vyplatí, předávkování vitamíny nebo minerály téměř nehrozí a nejde to.
jzw

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jzw »

Na předávkování taky nevěřím, naopak mám strach, abych neměla málo. Třeba vápník, no půl kila květáku denně fakt nedám, ale půl litru šťávy už by se dalo.. ale kolik toho tam ještě je, hmmm?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

jzw píše:Na předávkování taky nevěřím, naopak mám strach, abych neměla málo. Třeba vápník, no půl kila květáku denně fakt nedám, ale půl litru šťávy už by se dalo.. ale kolik toho tam ještě je, hmmm?
moje teorie hovoří, že není deficitů, v případech pseudonedostatků se jedná o nadměrné spotřeby tkzv důležitých prvků kvůli neoptimálnímu vlastnímu fungování z rozličných důvodů, dále důležitější jest vstřebávání a využití, např. ten váš ca se bez pohybu nezužitkuje ať se konzumuje jakkoliv
Např syn a miliardy dalších by měli být již dávno afunkční, ten se cca 10 let až ostentativně se ovoci a zelenině vyhýbající,
I když má možná míň než před sty lety, ale víc než před 10000ci (možná), furt je to 100x víc než potřebuju
jzw

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jzw »

Díky. :)) Taky si říkám, že ty tabulky DDD jsou dělaný podle lidí, co se jinak stravujou a střeva jim jinak vstřebávají.

Ještě bych se chtěla zeptat, děláte někdo ořechová másla v Huromu? Tady jsem našla video, Omega VTR330 http://www.youtube.com/watch?v=HHfm_RhbSqw Z toho má nakonec i tahini. :) A co to udělá s mákem?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Mixer - napokon som kupila toto: http://www.obchodobchodov.sk/produkty/S ... 59194.html
Dovody:
- slusny pomer vykon/cena, na moje potreby to bude bohato stacit
- overeny web, z ktoreho mam uz nejeden spotrebic, vyborne jednanie, som rada, ze pripadna reklamacia (dufam, ze nie!!!) nebude na dlhe lakte
- ohladom tej kopie vitamixu, co ma Dano, sme kontaktovali aj nejaku damu zo sikmookej republiky, a snazilo sa dievca, no dovoz by vysiel pomerne draho.

Po prvych pokusoch s mixovanim koktejlov, zelenych drinkov, konopneho mlieka a pod. mi tato Omega uplne vyhovuje. Prevedenie vyzera spolahlivo, tie plastove one, co sa mi dolamali na predchadzajucom Phillipse su tu spravene z kovu, nadoba je vraj nerozbitna. Paci sa mi to. Keby som nasla dajake muchy, dam vediet, zatial absolutna spokojnost.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Dano »

Nech sluzi.
Samira píše:ohladom tej kopie vitamixu, co ma Dano, sme kontaktovali aj nejaku damu zo sikmookej republiky, a snazilo sa dievca, no dovoz by vysiel pomerne draho
Za aku cenu ho predavaju, a kolko stoji prepravne (a kam)?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Dano píše:Nech sluzi.
Dakujem ;)
Dano píše:Za aku cenu ho predavaju, a kolko stoji prepravne (a kam)?
Kontaktovali sme "online chat" na stranke alibaba.com, a cena bola 90$ + 110$ postovne priamo domov (SK). Bola moznost dokonca objednat aj jediny kus, napriek tomu, ze na stranke je uvedeny minimalny odber 10 kusov. K cene vsak treba priratat aj mozne clo a dan, lebo by to islo cez colny urad. Pri tychto podmienkach nam prislo pohodlnejsie vziat si tu Omegu, co mame.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Samira píše:...Keby som nasla dajake muchy, dam vediet, zatial absolutna spokojnost.
Slubila som napisat aj muchy, tak som jednu nasla. Obcas sa stane, ze v pomixovanom smoothie najdem kusky nemixnutych surovin. Napr. kus salatu, kusky jahod, cast bananu. Dovodom moze byt moje nedostatocne mixovanie, lebo kto by dlho cakal vsakano. Alebo nie je dizajn nadoby s nozmi idealneho tvaru, ze sa tam niekde ciastocky zelovocu schovaju? Neviem. Osobne mi to nevadi, mam v smoothie "extra kousky ovoce".
julo24

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od julo24 »

dnes mi dosla Omega 8004, prvy krat som ju teda skusal :-)
Na rozdiel od odstredivky ma prekvapil vystup duziny, ktora bola v podobe skoro suchych ,,pilin".
Z odstredivky som vyhadzoval mokru duzinu, co ma vzdy mrzelo.
Stavu som robil z cvikly, mrkvy, kalerabu, jablk a kapusty. (zmesku)
Stava bola nenapodobitelne chutna, este som taku dobru stavu nepil.
Cistenie mi trosku nestimovalo s tym co udava predajca (30 sekund),
trvalo mi to cca 2 minuty, ale to bude asi cvikom za to ze som to cistil prvy krat - uvidime nabuduce ci sa polepsim..
Inak uvidim dalej, budem testovat :-)
Cena je vysoko nadhodnotena (369 €) ako skoro vsetko uz dnes, ale snad ta kupa stala za to.
Uvazoval som nad lacnejsou kupou zo zahranicia cez ebay, ale Omega sa pre slovensko vobec
neda objednat a Angel je este drahsi ako u nas..
Vcera som dal teda objednavku a dnes to uz aj kurier doniesol. Teda vcera som objednal a dnes pil stavu :-) :-)
julo24

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od julo24 »

Tak mam nove skusenosti a moje pocity su zmiesane..
Takze pisem negativa:
Cistenie som dnes zvladol za cca 1 minutku, to je v pohode.
- Co mi ale vadi, je maly otvor na vkladanie, v odstredivke Philips som bol zvyknuty na ovela vacsi.
- Dalej, vela ludi tvrdi, ze jablka to odstavi, len nesmu byt mucne. Toto sa mi ukazalo ako blbost.
Pouzil som uplne tvrde, cerstve jablka a spravilo to z nich pyre, lepsie povedane hromadu pyre a
malo stavy. Kombinoval som ich aj s mrkvou, aj s inymi ingredienciami a nic nepomohlo.
- Tiez doba procesu - v odstredivke to bolo za kratku chvilocku, tu to bola cela vecnost..
- Z dovodu maleho plniaceho otvoru bol dalsi zabijak cistenie a krajanie zeleniny.
- dalej.. - Tvrda zelenina je ok, ale pri tych jablkach, kiwi a pomaranci, bola odpadova dren
tak isto mokra ako z odstredivky.

Ludia na forach pisali, ze financna navratnost .........
No.. takto.. - Zvyknu pisat, ze cena je vysoka ale ze sa to casom vrati financne.
Pisatelia prepocitavaju sumu za pristroj na cenu stiav. Zabudaju ale na to, ze pristroj
neprodukuje stavu sam od seba, ze ho staci iba zapnut. Zeleninu treba kupovat,
elektriku tiez niekto musi platit ak ho pouzivate niekolko krat denne (lisovanie sa mi ukazalo ako zdlhave, pomale...).
Cize toto povazujem za obrovsky omyl. Na liter zeleninovej stavy som vypocital ze potrebujem zeleninu
za cca 1,5 €, v obchode stoja za studena lisovane zeleninove stavy s jemnou pasterizaciou a kratkou dobou
spotreby cca 2,50 €. Teda ak nepocitam vobec elektriku, vychadza mi, ze zeleninu budem kupovat tak ci tak,
to je 1,50€ + suma za pristroj, t.j. 369€ - teda mozem kupovat 369 dni stavy bez pohnutia prstom a to
kazdy den 1 liter. Tieto stavy maju v chladiacich boxoch v Tescu, Bille a aj inde som ich videl, nazov si nepamatam.

Jedine pozitivum teda ktore mi z toho vychadza je, ze by mala byt zdravsia stava ako z odstredivky alebo
z obchodu (otazne, nakolko to uz dnes lisuju za studena a setrne pasterizuju ako som uz pisal..)
Odstredivka vraj nici vitaminy a enzymi, ale pochybujem ze az tak razantne ako niektory pisu..

Cele moje vyhodnotenie:
- Cena nehorazne premrstena, pri odhadovanych vyrobnych nakladoch a ak ma byt aj zisk odhadujem jeho predajnu hodnotu na cca 130€ !
za sucasnu cenu kupite ojazdene auto !!!!!!!!!!
- oplati sa kupit asi len kvoli vlastnemu dobremu pocitu ak je clovek chory alebo chce zdravo zit a vsugeruje si ze je to dobra kupa,
- Mozno je lepsie kupovat uvedene hotove stavy a zit si bezstarostne..

PROSIM TERAZ O VASE NAZORY, NAZORY TOHO, KTO SI TO TIEZ KUPIL A POUZIVA.
Mam taku jednu ludsku chybycku, ze ak si daco kupim, skoro vzdy to chvalim len preto ze som dal za to vela penazi
a potom na to nedopustim pred inymi - tak takyto nazor nechcem :-)
Dakujem za vase poznatky.
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Mam tenhle typ ostavnovace (Neo Oscar je lacinejsi Omega) a jsem spokojena.
Myslim ze pri odstavnovani zeleniny a bylin budes mit jen prijemne zkusenosti.
Neni tu na co si ztezovat. Ano ten otvor je maly proto krajej podelne na dlouhe kusy.
Co se tyce ovoce jsou to jen nektere druhy. Vim o kiwi, hruskach, jablka nekdy, hrozny nekdy.

Nevim jestli je predni cast pred sitem z pruhledneho materialu jako u Oscara.
Kdyz tam vidim ze neco neprochazi jak by melo a premila se na miste hodim dovnitr mrkev a ta to protahne (a dale prokladam). Pripadne si vsimnes ze odpad prestal vychazet. Anebo pristroj vypni a casti vycisti. Lepe ihned nez jidlo promarnit ve vyhozene kasi. Mokrou hmotu shrabni do nadoby a az budes mit vse odstavnene muzes ji prohnat jeste jednou a castecne tak zuzitkovat.

(Cisti sito brzy. Pokud jeste nemas kartac na cisteni sita houbicka nestaci. Kartac na nadobi ci lahve s plastovymi stetinami ano a nemusis platit postovne za kartac z webovych stranek.)

Odstavnovat s Oscarem (Omegou) mi zabere vic casu nez s Angelou - mohla jsem vhazovat rychleji. Take se Angela jen vyjimecne zacpala. Ale cisteni Oscara je rychle protoze se cisti jen male sitko. Angela lehavala ve skopku s vodou z moji lenosti.

Celkove hodnotim jako velmi dobry pristroj, stava je bohata a neni moc hlucny.
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Mam tenhle typ ostavnovace (Neo Oscar je lacinejsi Omega) a jsem spokojena.
Myslim ze pri odstavnovani zeleniny a bylin budes mit jen prijemne zkusenosti.
Neni tu na co si ztezovat. Ano ten otvor je maly proto krajej podelne na dlouhe kusy.
Co se tyce ovoce jsou to jen nektere druhy. Vim o kiwi, hruskach, jablka nekdy, hrozny nekdy.

Nevim jestli je predni cast pred sitem z pruhledneho materialu jako u Oscara.
Kdyz tam vidim ze neco neprochazi jak by melo a premila se na miste hodim dovnitr mrkev a ta to protahne (a dale prokladam). Pripadne si vsimnes ze odpad prestal vychazet. Anebo pristroj vypni a casti vycisti. Lepe ihned nez jidlo promarnit ve vyhozene kasi. Mokrou hmotu shrabni do nadoby a az budes mit vse odstavnene muzes ji prohnat jeste jednou a castecne tak zuzitkovat.

(Cisti sito brzy. Pokud jeste nemas kartac na cisteni sita houbicka nestaci. Kartac na nadobi ci lahve s plastovymi stetinami ano a nemusis platit postovne za kartac z webovych stranek.)

Odstavnovat s Oscarem (Omegou) mi zabere vic casu nez s Angelou - mohla jsem vhazovat rychleji. Take se Angela jen vyjimecne zacpala. Ale cisteni Oscara je rychle protoze se cisti jen male sitko. Angela lehavala ve skopku s vodou z moji lenosti.

Celkove hodnotim jako velmi dobry pristroj, stava je bohata a neni moc hlucny.
Skusal som to prekladat s mrkvou, ale moc to nepomohlo. Vymyslel som ale pre mna genialnu kombinaciu,
to pyre co zostalo z jablk kombinujem pol na pol s ananasovou stavou a ked to pomiesam je to dokonala maskrta.
Kartacik na cistenie mi dodali k Omege a je velmi podobny vacsej zubnej kefke, takze kto by potreboval kartacik,
nemusi objednavat zbytocne a platit neviem kolko, staci kupit dajaku lacnu zubnu kefku :-)
Tvrda zelenina bola velmi dobre odstavena, s tou som bol spokojny. V sitku na nadobe na stavu bol sice tiez nejaky
maly ,,odpad" z duziny (docela dobrej chuti), ale manzelka hovori ze mam dat to sitko uplne prec, ze chce
tu duzinu v stave, tak to tak budem robit.
Skoda len ze to nedokaze tie jablka a podobne ovocie.
Miro.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Miro. »

Prečo vlastne kupujete tie horizontálne lisy, keď na tých vertikálnych sa dá lisovať všetko ovocie. Akú majú výhodu tie horizontálne pred vertikálnymi???

Ako napr. Hurom - http://www.hurom.com/en/products/Series/index.php
alebo trebárs Omega - http://www.omegajuicers.com/juicers/mas ... rt400.html
Či lacnejšie u nás bežne dostupné v mnohých obchodoch:
Moulinex - http://www.mall.sk/odstavovace/moulinex ... revolution
Zelmer - http://www.mall.sk/odstavovace/zelmer-j ... 3godJBIAFQ
Rohnson - http://www.mall.sk/odstavovace/rohnson-r-450
Concept - http://www.mall.sk/odstavovace/concept-lo-7040
Gorenje - http://www.mall.sk/odstavovace/gorenje- ... low-juicer
Unold - http://www.mall.sk/odstavovace/unold-slow-juicer-78256

Ak sa v tom niekto vyznáte alebo máte skúsenosti, tak by ma zaujímalo čo je lepšie - či Moulinex alebo tie ostatné čo som uviedol, lebo čo som si všimol, tak všetky čo som uviedol fungujú cca rovnako, len ten Moulinex funguje trošku inak.

A tiež ma zaujíma, či má nejaký zmysel si priplácať sa výrazne drahšie modely značiek Hurom alebo Omega?
julo24

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od julo24 »

Ja som kúpil horizontálny aj z dovodu, ze som cital nespocet recenzii od ludi ktori maju aj tie, aj tie.
Horizontalny mi vychadza ako lepsi, s vacsou vytaznostou. Zvolil som Omegu 8004 za 369 €, aj
ked je nekrestansky draha, lebo pisali ludia ktori maju skusenosti, ze je na ,,dlhe trate", to znamena
ze vyskoko splahliva a na dlhy cas. Omega 8004/8006 podla toho co som cital je druhy najlepsi lis
na trhu po Angel Juicer, ten ale uz stoji 1000 € co bolo pre mna neakceprovatelne.
Tak toto je moj postreh preco prave tento lis.
Este aj to ma ovplyvnilo, ze horizontalne lisy inych znaciek co ludia pisali mali vzdy nejaky problem
bud s funkcnostou, chybami, alebo zatekali stavy a pod...
Miro.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Miro. »

re julo24: Vieš mi prosím dať nejaké linky na nejaké tie recenzie kde tvrdia, že horizontálne sú lepšie než vertikálne? Kde si to čítal, že je tá Omega "druhá najlepšia na trhu", keď ti z jabĺk spraví pyré? Jablká sú pre mňa i pre mnohých ovocie číslo 1. Na vertikálnych sa dajú spraviť aj jablká výborne, ako aj všetko ostatné, zatiaľ čo na horizontálnych sa dajú spraviť len niektoré typy ovocia, či zeleniny. Horizontálny odšťavovač už máme doma roky. Nie taký kvalitný ako tá Omega, čo si kúpil, ale ako vidím, tak máš s tou Omegou tie isté problémy, preto tento typ lisov som už úplne odpísal. Zaujímajú ma tie, čo vedia vylisovať všetko a hlavne jablká.
S Angel Juicer súhlasím, že sú asi najlepšie, ale to už nie sú klasické horizontálne ale dvojhriadeľové, teda fungujú na úplne inej báze odšťavovania a nehovoriac o tom, že zrovna AJ sú aj celé kovové, teda veľmi kvalitne vyrobené. Aj keď ten kov má aj jeden veľký mínus a to, že pripravuje ovocie o množstvo vitamínov. Každopádne jeho cena je ale totálne mimo, preto hľadám kvalitný vertikálny...



Btw pre zaujímavosť si pozrite toto video - takýto odšťavovač ste ešte asi nevideli :) Americká hračka za 2500 dolárov.
http://www.youtube.com/watch?v=Xwv8lBA7 ... embedded#!
julo24

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od julo24 »

Miro. píše:re julo24: Vieš mi prosím dať nejaké linky na nejaké tie recenzie kde tvrdia, že horizontálne sú lepšie než vertikálne?
jajajaj, to uz asi nie, zasa by som sa tym musel cele dni preluskavat (desiatky linkov) ako predtym ked som hladal co vlastne chcem alebo potrebujem.
Ono to nieje uplne doslovne ze by mali byt horizontalne lepsie ako vertikalne, len maju o nieco malo lepsiu vytaznost pri korenovej zelenine,
kupil som to zo zdravotnych dovodov, kde priorita je prave tato zelenina.
drozva
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 20, 2012 20:23

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od drozva »

Zdravím,

Neměl by někdo z Vás zájem o pořízení odšťavňovače „Angel“, chystáme se s partou lidí tento přístroj kupovat a chceme uplatnit množstevní slevu. Kdyby měl někdo zájem, pošlete mi soukromou zprávu.

Zdarec :)
kupicek.mar
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 03, 2013 7:44

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od kupicek.mar »

Taky zdravím,

chci se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s odšť. Champion - mám na mysli použití k výrobě oříškových másel, jak to funguje?
K Championu se dají koupit nástavce na listovou zeleninu - s tím jestli má někdo zkušenost.
A dále zda někdo používá mlýnek na obilí - rovněž nástavec na Championa, zda se tím dají strouhat i ořechy, kokos, atd.

Díky moc za sdělení jakéhokoliv poznatku

Kupíček
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Amy »

Miro. píše:re julo24: Vieš mi prosím dať nejaké linky na nejaké tie recenzie kde tvrdia, že horizontálne sú lepšie než vertikálne? Kde si to čítal, že je tá Omega "druhá najlepšia na trhu", keď ti z jabĺk spraví pyré? Jablká sú pre mňa i pre mnohých ovocie číslo 1. Na vertikálnych sa dajú spraviť aj jablká výborne, ako aj všetko ostatné, zatiaľ čo na horizontálnych sa dajú spraviť len niektoré typy ovocia, či zeleniny. Horizontálny odšťavovač už máme doma roky. Nie taký kvalitný ako tá Omega, čo si kúpil, ale ako vidím, tak máš s tou Omegou tie isté problémy, preto tento typ lisov som už úplne odpísal. Zaujímajú ma tie, čo vedia vylisovať všetko a hlavne jablká.
S Angel Juicer súhlasím, že sú asi najlepšie, ale to už nie sú klasické horizontálne ale dvojhriadeľové, teda fungujú na úplne inej báze odšťavovania a nehovoriac o tom, že zrovna AJ sú aj celé kovové, teda veľmi kvalitne vyrobené. Aj keď ten kov má aj jeden veľký mínus a to, že pripravuje ovocie o množstvo vitamínov. Každopádne jeho cena je ale totálne mimo, preto hľadám kvalitný vertikálny...



Btw pre zaujímavosť si pozrite toto video - takýto odšťavovač ste ešte asi nevideli :) Americká hračka za 2500 dolárov.
http://www.youtube.com/watch?v=Xwv8lBA7 ... embedded#!
Ahojky, som tu po dlhšej dobe. Teraz tiež premýšľam o novom, najradšej vertikálnom šnekovom odšťavňovači ako je napr HUROM. Ten je ale pre mňa drahý, dnes mi prišiel mail z MALL a tam je ROHNSON R 450 za cca 3000kč, pokúsim sa prehovoriť svojich dvoch chlapov-syn a manžel. Som zamilovaná do vertikálneho šnekového šťavenia, máme starého Championa. Hurom má na to pekné video, hlavne sójové ochutené mlieka ma zaujali, zatiaľ sa bojím ich vyskúšť na Champione, bojím sa, že voda rýchlo pretečie von a boby sa rozomelú na kašu, čo nechcem. Neskúšal ste to niekto na horizontálnom robiť to sójové mlieko??? :o :wink: m:-) Budem veľmi rada za názor, Amy
Aal

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Aal »

Uvažuju o koupi šnekového odšťavňovač z-star (610) - nějaké zkušenosti? Věřím, že zelené to zvládne, zajímalo by mne, co se dá dělat s homogenizačním nástavcem - zda i ořechová másla jako s těmi elektrickými šneky? Popř. co to dělá se semínky (sezam, len), ...?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

snekove odstavovace

Příspěvek od Dano »

Jeff sa pochvalil ako mu to islo so salatmi, vraj treba pomoct niecim tvrdsim, mrkvou apod.

Kto este a ake snekove odstavovace mate?
Zvladaju naozaj aj jemnu listovy zeleninu ako spenat, rukola, hlavkovy salat, apod.?
Netrva to dlho? Neviem si to predstavit ako to objemne listie rychlo natlacit do sneku. Mrkva asi v pohode, ale listky...

A kapustu/zeli, kel/kapustu?, brokolicu?

Je tazke to umyvat, v porovnani s odstredivkovym odstavovacom?

Angel juicer "kombinuje v sebe dvojhriadelový odšťavovač s jednošnekovým" stoji za ten cenovy rozdiel?
V porovnani s jednosnekovymi sa umyva asi tazsie, vsak?

Buc, ty mas aky? Myslim ze ty dost lisujes zelene.

Chcem nejaky vybrat... Pekny prehlad je napriklad na ejuicers.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Jindra »

.
Ahoj Dano!
No... měl jsem 4 roky Omegu 8004, teďko Angela. Výtěžnost a chuť ščávy za ten cenový rozdíl podle mne stojí, to jo (proto jsem taky z Omegy "přešel" na lepší). Čištění je u obou vcelku stejné, pohodové.
(Buc má řekl bych Green Star)
Veškerou listovou zeleninu, kterou zmiňuješ, teď dávám výhradně do Vitamixu, který jsem před pár dny koupil. Dřív jsem to ščavil a jo, jde to v pohodě, ale Vitamixem je to o hodně rychlejší a umyto taky hned... tohle je s lisem méně pohodlné. Ovšem listovku pouze svoji ze zahrádky, tedy bio. Kupovanou (předpokládám chemicky nadopovanou) bych jedině lisoval kvůli oddělení vlákniny, viz Walker.
Všechny odščavovače jsem bral právě u Eujuicers, už i pro rodinu, doteď už asi 9 odščavovačů. Né že bych jim chtěl vyloženě dělat reklamu, ale jejich přístup, ochota, zákaznický servis - no prostě špica, jsem moc spokojen. Uzavřený obchod není jejich jediným cílem - cílem je spokojený zákazník a je to znát.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

jo ja mam GSuž snad 20 let a furt funguje, taky bych si rád koupil nějaký nový, jinak odešel mi zrovna 1 ze 2 600W ETA, tento používám denně , někdy i 2x
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Dano »

Vdaka Jindro, ze si tolko odpisal, na teba dam :)
Jindra píše:měl jsem 4 roky Omegu 8004, teďko Angela.
Veškerou listovou zeleninu, kterou zmiňuješ, teď dávám výhradně do Vitamixu, který jsem před pár dny koupil. Dřív jsem to ščavil a jo, jde to v pohodě, ale Vitamixem je to o hodně rychlejší a umyto taky hned... tohle je s lisem méně pohodlné
Ktoreho Angela?

Ako dlho asi trva priprava takej, tresnem 1 mensej kapusty=zeli?
Alebo povedzme 3 hlavok salatu?
Teda (nakrajanie?..) + odstavenie..?
Tvojej Omege a Angelovi?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

umele chemikalie v stavach

Příspěvek od Dano »

Ano, Walker v knihach pisal, myslim bez odkazu na zdroj, nieco ako:
>v zelenine/ovoci sa nachadzajuce pesticidy, herbicidy, hnojiva ako dusicnany a ine cudzorode neziaduce chemicke latky zostavaju vo vlaknine, po odstaveni neprechadzaju do stavy.

Znie to nerealne, to bol len taky jeho nazor, alebo viete niekto o niekom, kto to aj vieryhodne potvrdil?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:jo ja mam GSuž snad 20 let a furt funguje, taky bych si rád koupil nějaký nový
Co na nom najradsej a najcastejsie odstavujes?
A ta rychlost, ako sa pytam vyssie Jindu, priblizne?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: umele chemikalie v stavach

Příspěvek od ravima »

Dano píše:Ano, Walker v knihach pisal, myslim bez odkazu na zdroj, nieco ako:
>v zelenine/ovoci sa nachadzajuce pesticidy, herbicidy, hnojiva ako dusicnany a ine cudzorode neziaduce chemicke latky zostavaju vo vlaknine, po odstaveni neprechadzaju do stavy.

Znie to nerealne, to bol len taky jeho nazor, alebo viete niekto o niekom, kto to aj vieryhodne potvrdil?
Vláknina na sebe opravdu váže kdeco, ale nereálně zní spíš představa, že by to po konzumaci pouštěla do těla :-). Naopak reálnější je, že s sebou vezme ze střev ven ještě další věci...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: umele chemikalie v stavach

Příspěvek od Jindra »

Dano píše:Ktoreho Angela?
Angela 7500, protože má automat pojistku proti přetížení... s ohledem na děti, které taky lisují, tak aby neměly "nehodu"... ale už jsem ochranu proti přetížení párkrát nechtěně aktivoval i já, když jsem ho krmil trávou moc rychle, to je supr funkce - sám zastaví, couvne a zas pokračuje dopředu. Bez pojistky by mohlo prasknout síto a to by bylo dost drahé.
Dano píše:Ano, Walker v knihach pisal, myslim bez odkazu na zdroj, nieco ako:
>v zelenine/ovoci sa nachadzajuce pesticidy, herbicidy, hnojiva ako dusicnany a ine cudzorode neziaduce chemicke latky zostavaju vo vlaknine, po odstaveni neprechadzaju do stavy.
Znie to nerealne, to bol len taky jeho nazor, alebo viete niekto o niekom, kto to aj vieryhodne potvrdil?
on tam píše doslova něco ve smyslu, že to ověřil svými pokusy,
jinak trochu mi vadí, že s touto informací je Walker jediný, takže potvrzené to nijak nemám, tož tomu zatím věřím, jo jo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
buc11 píše:jo ja mam GSuž snad 20 let a furt funguje, taky bych si rád koupil nějaký nový
Co na nom najradsej a najcastejsie odstavujes?
A ta rychlost, ako sa pytam vyssie Jindu, priblizne?
čištění gsu a zeleniny je odporné, žena byla 2 až 3x rychlejší např., já se to ovšem snažím pojímat meditačně viz ThichThatHanh, pak si to užívám a na délce mi nezáleží až naopak
Dělám na něm kořenovku, zelený a močenej mak, len, sezam už skoro vůbec. Fruit len na centrifuze.
Jestli to je pravda nebo není je mi docela jedno, vlákninu pokud možno stejně nebrat.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: snekove odstavovace

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:Jestli to je pravda nebo není je mi docela jedno, vlákninu pokud možno stejně nebrat.
zanedlouho proběhne adekvátní test v jedné ostravské laboratoři na ověření Walkerovy teorie, jsem moc zvědav na výsledky, ozvu se s tím
bude to takový malý, ale podle mne unikátní projekt, který by měl (ne)potvrdit tento benefit, který (ne)přináší odšťavňovače
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět