ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od levandulka »

Návštěvník píše:Ahoj, hledám nějaký šikovný mixér a drtič v jednom, aby v něm šly dělat sluněnky, pasty ze semínek, placky do sušičky, pizzy a gely a tyčinky pro sportovce.
Neviem ako sa robí sluněnka, ale všetko ostatné môžeš robiť v bežnom kuchynskom robote :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Advid »

No já mám zkušenost, že to v mixéru sice rozmixuje, ale jen část a ten zbytek se lepí na stěny a dno a musí se do toho šťouchat vařečkou a stejně to není homogenní. Takhle je to třeba u lnu, kde to tolik nevadí, ale sluněnka takto myslím nejde.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Nie som si ista, ci by Tvojim poziadavkam Omega VRT (resp. Hurom) vyhovovala. Myslim, ze na spracovanie semien nie je vhodna, ale neskusala som. Robila som na nom iba kokosovy orech (duzina + tepla voda, a lezie z toho vyborne kokosove mlieko + nastruhana kokosova mucka). Ale mozno sa mylim.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Advid »

Tak měním dotaz na mixér, co bere noži i z krajů a spodku a nenechávám nerozmixované zbytky. Měl jsem od mamky půjčenou Etu, ale nic moc. Ono to nikdy nebude až ke stěnám, ale ta Eta u nich nechávala docela silnou vrstvu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lidka »

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

Nože až ke krajům a spodku - to si v praxi neumím představit, to asi nepůjde jinak než v mlýnku. Nebo sice mixer, ale v tekutině aby se to promíchávalo.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Advid »

No ale ta cena. :-)

Ještě dotaz. Dělávali jsme sluněnku ponorným mixérem, ale zavařil se, myslíte, že třeba tento: http://www.levneelektro.cz/p29513-male- ... slusenstvi s výkonem 700W by mohl sluněnky v pohodě dělat? Nechci vypadat jako sluněnkový závislák, ale kdo mě znáte, víte jak to je. Bez sluněnek je pizza s rohlíkem. :oops:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Lan a mak meliem uplne v pohode v kafemlynku zakupenom len na tento ucel: http://www.nel.sk/index.php?toPol=D0008 ... medium=cpc
Orechy su uz prilis mastne, tie sekam v dacom takomto: http://www.superdeal.sk/mr-6550-fp-m-mi ... 69574.html - ta nadobka s nozami.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

to co za nekrestanske ceny tam mate. Uz sa mi ten vitamix za 500 ani nezda taky drahy.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Lan a mak meliem uplne v pohode v kafemlynku zakupenom len na tento ucel: http://www.nel.sk/index.php?toPol=D0008 ... medium=cpc
Orechy su uz prilis mastne, tie sekam v dacom takomto: http://www.superdeal.sk/mr-6550-fp-m-mi ... 69574.html - ta nadobka s nozami.
Wow, tohohle Brauna 6550 používám taky, ale na rozdíl od Tebe na všechno - aj na mák sezam, len, ořechy, datle atd. Ono těch jeho 600 W a 13000 ot/min rozmlátí naprosto cokoliv, je to dobrej stroj. Ale teda koupil jsem ho tu za třetinu, máš ho docela drahej.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Ja mam ineho Brauna, staruckeho, s prasknutou miskou, ani neviem, co stal, su to uz roky (link som pouzila len na predstavu aky asi typ mam na mysli). Ale zatial funguje. No rozhodne mi nezvladne mak, ten by len lietal po nadobke. Asi mas skutocne iny, novsi model. Zato ten kafemlyncek Bravo (hadam najlacnejsi na trhu a pritom plne funkcny) si neviem vynachvalit, ten je uzasny.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Advid »

Tak nakonec jsme koupili tento: http://www.zbozi.cz/p285959-kenwood-hb- ... 20HB%20791 a sluněnky dělá jedna báseň. Díky moc za tipy.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

Advide mohl bys pak po dalších zkušenostech připsat ještě trochu víc jak se osvědčil? Dá se např. použít dobře i jako sekáček potravin?

Přítelkyni teď odešel Hyundai CHO 110 (sekáček, za asi 600,-), už podruhé a ještě v záruce, ale už jsme reklamace vzdali a letěl. Poprvé praskl plastový unašeč, teď ze rozsypaly plastové převody. Není vůbec konstruovaný na nějakou běžnou zátěž. Byl levný, ale opět šetření nebylo na místě, takže se teď musí podívat po něčem kvalitnějším.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Advid »

No já toho zatím moc nedělal. Jen slunečnici plus přísady tyčovým mixérem a pak cibuli a hlívy (zvlášť) v nádobce. Dnes nebo zítra se chystám na zelí a řepu. Jestli si vzpomenu, tak sem dám po čase popis zkušenosti. Zpracování mi přijde opravdu bytelné. Ale v návodu je také omezení časem provozu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
HonzaS
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 24, 2011 16:30

Mixer nebo odstavnovac?

Příspěvek od HonzaS »

Jsem raw zacatecnik, takze uplne zakladni dotaz: Mixer vs odstavnovac?
Dlouho jsem se te "zbytecne masine" branil, ale ted mi prijde, ze by mi to mozna ulehcilo zivot. Nejsem si ale jisty co vybrat. Co myslite ze je dulezitejsi/univerzalnejsi? Ve vitarianskych receptech se objevuji oba typy stroju.

Treba na http://www.eujuicers.com se mi libi odstavnovac Hurom, nebo treba i Live enzyme juicer ktery to spis jen rozmacka (nemusim mit za kazdou cenu ridkou stavu - to me na odstavnovacich spis odpuzuje - prijde mi ze tam pak nic neni :-)

A nebo spis mixer? Tam by melo zustat vsechno, ne?
Personal blender maji vyprodany, tak treba BlendTec? Nezahriva se to moc (na raw)? Lisi se necim od Vitamixu? Nebo jen neco mensiho?

Zkousel jsme si neco vygooglit, ale jasnou odpoved jsem nenasel.
Diky Honza
SilviaJ
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 25, 2011 19:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od SilviaJ »

Ahojte stavici!
Preluskala som vase prispevky o odstavovani a najma k Omege 330 (vdaka za informacie v nich...).
Mame doma tento stroj uz vyse roka a zo zaciatku som odstavovala takmer kazdy den. Moje prvotne nadsenie vsak trocha pokazili biele „fuziky“ z umelej hmoty, ktore som nasla pri umyvani sitka (pouzivam len biele). Bolo to asi pri prvych troch odstavovaniach. Ked som sa na to mailom pytala u predajcu, nevedeli mi k tomu podla mojho opisu nic povedat a kedze sa to viac neopakovalo, tak som to nechala tak.
Po par tyzdnoch pouzivania som vsak mala pocit, ze stavy su coraz hustejsie. Teraz po roku mam pocit, ze uz to nerobi stavu, ale pyre. Je vsak pravda, ze odstavujem najma mrkvu, cviklu a jablka (co som sa z vasich prispevkov docitala, ze jablka su asi vseobecny problem). Ale o mrkve som nenasla nejake zmienky tohto druhu. Uz som skusala aj obycajne sitko na nadobu na stavu, ale to, co by mala byt stava, je take huste, ze mi to cez to sitko vobec nechce tiect, pracne to tam vytlacam lyzickou. Mam pocit, akoby to tu mrkvu skor sekalo na drobno a nie odstavovalo. Na zaciatku sa mi zdala stava cista (alebo ze by som sa na to po tom roku inac pozerala?). Citala som, ze to moze byt nedobre uskladnene ovocie a zelenina. Ale ja uz asi neviem natrafit na to dobre uskladnene...
A tiez sa mi zda, akokeby ta nasypka na zaciatku pekne napevno dosadala a zacvakla a teraz to tam nejako hrka a ked odstavuje, tak sa tak trocha nadvihuje a klesa, jednoducho „tancuje“...
Mate niekto nejake podobne skusenosti (fuziky, husta stava az pyre, hrkanie nasypky)? Mam uz prichystany zarucny list a uvazujem, ci to reklamovat, ale vlastne neviem, ci to su veci na reklamaciu. V podstate som odstavovaci amater-zaciatocnik, a tak si stale myslim, ze niekde pri vyrobe robim chybu, len neviem kde... Budem vdacna za akekolvek vase skusenosti, lebo balit a posielat to na reklamaciu sa mi vobec nechce.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

To mi moc nepřipadá na reklamaci. Fúziky asi budou vlákna ze zeleniny, ne? Husté pyré by mělo být ze zvadnutých a přezrálých surovin, obzvláště přezrálá sypká jablka se protlačí už jen jako husté pyré a ne šťáva. Jedině - že by se sítko nadzvedávalo a prolézala suchá drť i do šťávy. Reklamace sítka (pokud se zdá že je západka sítka ochozená) mám obavy že také neprojde, výrobce se chrání větou, že záruka se vztahuje jen na běžné domácí užívání a že jakmile zařízení ponese známky průmyslového používání tak záruka nebude uznána, což je možné že denní používání tak může vypadat. Ale na druhou stranu lidi tu mají s reklamacemi dobré zkušenosti, s ochotou výrobce vycházet vstříc.
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od mavar »

Sypke, makke jablka su problem pre nizko otackove odstavnovace, ale mrkva a cvikla by mali byt bez problemu.
Samozrejme ak to odstavnujes vsetko dokopy tak to moze vyzerat ze zo vsetkeho robi pyre, ak vsak robi pyre aj ked nepouzivas tie jablka potom je to na reklamaciu.
Pouzivam omegu 8004.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

mavar píše:...ak vsak robi pyre aj ked nepouzivas tie jablka potom je to na reklamaciu...
No jo ale co myslíš že by mohla uvést za důvod reklamace? Musí to být nějaká zjevná závada, např. něco uvolněné nebo tak. Pyré místo šťávy je dost subjektivní hodnocení a nevím jestli by prošlo.
SilviaJ
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 25, 2011 19:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od SilviaJ »

Vdaka za vase nazory. Rozhodla som sa este mesiac skusat a uvidim, co to spravi. Jedna zahada pre mna: ako som si pripravila zarucny list a „postazovala“ sa tu na stranke, tak na druhy den bola namiesto pyre z jablk naozaj stava... Nerozumiem tomu, lebo som neurobila nic ine ako predtym, dokonca aj jablka boli z tej istej varky...ze by sa ta omega zlakla:-)? Ale pri odstavovani som si vsimla rozdiel, ze ta nasypka pevne drzala a nenadskakovala. Netusim ale preco...
Tie fuziky na zaciatku pouzivania podla mna boli nejake kusky umelej hmoty z toho sitka, lebo boli dost tvrde a na koncoch aj dost ostre, ale na sitku som nezistila odkial boli. Ale to bolo len asi pri prvych troch pouzivaniach a nasla som len 5 kuskov.
No idem skusim tu mrkvu...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Panda »

SilviaJ píše:...tak na druhy den bola namiesto pyre z jablk naozaj stava...
Tak asi fakt jen tedy něco špatně nasazené takže to nadskakovalo a podtékalo. Možná při skládání důkladněji prohlédnout a zauvažovat, kde by se dala udělat chyba a něco nepřesně nasadit. Jestli například něco není prasklé, nějaký kryt, že by to sice běžně drželo ale občas něco mohlo vyskočit.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Dobre by bolo vidiet to, ale aj moja Omega VRT sa "hybe" a vertikalne "nadskakuje". No pokladam to za spravne fungovanie, lebo tento pohyb som videla aj na youtube-videach. Pri tvrdohlavejsich potravinach (zelene listy) to tancuje viac, pri maksich potravinach menej.
Ano, aj moja Omega robi skor pyre, nez stavu, a jej hustota je tusim kus od kusu ovozelu ina. :)

Vies co, skus nereklamovat, ale napis srdcervuci mail na dodavatela s prosbou o radu. Ja mam vyborne skusenosti s predajcom, po napisani mojich tazkosti (niekde tu vo vlakne budu) mi obratom poslali nove biele sitko a nahradne silikonove tesnenia, verim, ze Ti poradia.

A to, ze po postazovani Ti zacala Omega pracovat k spokojnosti - POZNAM! :) Fakt. Aj tie stroje su len ludia! :mrgreen:
SilviaJ
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 25, 2011 19:04

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od SilviaJ »

Vdaka Samira za tvoju reakciu a tipy, urcite si znova pokukam aj tie videa a mozno skusim oslovit aj toho dodavatela. To, ze aj tvoja Omega robi skor pyre, ma trochu ukludnilo, lebo v mojom okoli nikto nema odstavovac, takze vobec nemam s cim porovnat.
Len pre zaujimavost, nasla som jedno porovnanie novej Omegy350 a Omegy330: „Omega VRT350 je inovovaný model Omegy VRT330. Inovace spočívá v novém tvrdším sítu a inovovanému výstupnímu otvoru na drť. Tato inovace přináší lepší odchod drtě, nepatrně méně vlákniny ve výsledné šťávě a delší životnost síta přístroje.“... Mozno to naozaj bude tou konstrukciou (myslim ta hustejsia stava a tie problemy so sitkom).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

SilviaJ píše:...porovnanie novej Omegy350 a Omegy330: „Omega VRT350 je inovovaný model Omegy VRT330. Inovace spočívá v novém tvrdším sítu a inovovanému výstupnímu otvoru na drť...
Skoda, ze nove tvrdsie sitko sa neda vopchat do "starej" masiny. Pred par dnami som si vsimla, ze moje nove biele sitko, co mi poslali v reklamacii, ma uz asi styri prasklinky. Stale funguje dobre, je to kozmeticka vada, ale je to mrzute...
Napriek tomu vsetkemu, stale som rada, ze mam Omegu, tie moje zelene drinky, celer, cviklu, kadejake buriny - davaju jej zabrat, no popasuje sa so vsetkym. Jablka mame zo zahrady sice uz maksie, mucnejsie, ale nevadi, ja mam presnidavky rada :)
Uz som rozmyslala, ze aky iny stroj by som si vzala, keby mi OmegaVRT chcipla, a na nic som neprisla. S najvacsou pravdepodobnostou by som si vzala ten novy typ (resp. noveho Huroma).
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

Vie nejaky majitel zrecenzovat healthyjuicer, co sa tyka zivotnosti? Pri niekolkych odstavovaniach za tyzden, kolko rokov by tak mohol vydrzat?
Existuje nieco lepsie na poli manualnych lisov, ci HJ postacuje.
(najlepsie, keby bolo nieco na sposob odstavovacov po nasich prarodicoch, ktore utiahnu aj 50 rokov, len vylepsene, ved technologia odvtedy pokrocila, bohuzial trh prosperuje vdaka smejdovym vyrobkom, ktore sa coskoro pokazia)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Michal S. »

Mám ruční HJ už několik let a jsem s ním spokojený, pro méně náročné ideální, si myslím. Já teda moc nešťavím, jenom mrkev v návratovce, v sezóně zelený lupení (ale ne denně :oops: ) a občas děckám pomeranče.
Levný, jednoduchý. Jablka šťaví špatně.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

A co lesne plody?
Hmm, prave jablka by som rad stavil.
Existuje nejaky manualny odstavovac, vhodny na jablka?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Fiona »

Ja jsem v HJ rucnim jablka stavila a sly, akorat musi byt cerstva a stavnata, moucnata zimni udelaji akorat tak pyre. Jinak se taky cerstva jabka relativne dobre stavi na centrifuze.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Kristyna

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Kristyna »

Ahojky

máte někdo zkušenosti s L'equip omni juicer nebo Matstone advanced?
Díky6
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Robert »

Ahoj, umí Champion šťavit jak jabka, tak zázvor? A pokud ne, Green Star to umí? A nebo pokud Champion ne, umí to nějaký, co stojí pod 10 litrů? (Z Jablek chci mošt, ne puré.)
A nevíte o zahraničním, ideálně americkém obchodě, který posílá šťaviče do Čech?
Předem dík.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Oriana »

Když dělám doma mošt z jablek klasickým způsobem, tak se jablka nakrouhají (u nás mixérový drtič) např jako okurky na salát, takže zůstanou vlastně malé kousky vcelku. Pak vytlačíme šťávu tlakovým lisem. I tak se pak nechává mošt odstát, aby se usadíly kaly - malé částečky jablek. Champion jakblka strouhá na velice jemno a šnekové odšťavňovače je vlastně rozdrtí. Čím jsou jablka jemnější, tím se šťáva více podobá pyré. Kvalita (moučnatost) jablek hraje také určitou roli. Pro sebe jsem udělala závěr, že mošt z Championa nezískám (mám ho, takže osobní zkušenost).
Zkušenosti s jablky ze šnekových odšťavňovačů jsou popsány výše.
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Robert »

Ještě dotaz na dva konkrétní typy:

http://www.obchodobchodov.sk/produkty/S ... -1528.html

http://proomo.sk/inshop/male-domace-spo ... ry-roboty/[id-8710103192923]-hr-1861-odstavnovac.html

Nemáte s nimi někdo zkušenost?
(Ano, nebránil bych se odstředivému , kdyby uměl červenou řepu, celer, zázvor se slušnou výtěžností. Může to nějaký zvládat?)

(Omlouvám se, nedaří se mi udělat odkazy klikací.)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:...Pak vytlačíme šťávu tlakovým lisem....
Pravda pravduca - ked muz so svokrom odstavia na zahrade jablka takymto lisom (presom), tak je to mnamka uzasna, cisty dzus, fantasticka chut. Podla mna toto ziaden odstavnovac nezvladne.

Robert, je mi luto, skusenost s uvedenymi stavicmi nemam :( Obavam sa vsak, ze jablka su problem kazdeho odstavovaca a z mucnych jablk nic ine ako pyre nebude.
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Robert »

Díky oběma! :-)
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Robert »

Ještě jeden dotaz: nevíte, jaký je zhruba rozdíl ve výtěžnosti mezi dobrou odstředivkou (třeba http://www.odstavnovac-fresh.cz/odstavn ... aci/je4010 ) a šnekovým odšťavovačem jako je třeba Champion nebo Matstone při šťavení řepy, zázvoru, celeru apod?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

No obecně jsem už mnohokrát slyšel/četl, že výtěžnost odstředivek je o poznání nižší než u šneků.
Poznamenám subjektivní názor - výtěžnost by mne v tomto srovnání celkem nezajímala. Za mnohem podstatnější osobně považuju provzdušnění šťávy v odstředivce, ze které šťáva hrozně rychle oxiduje, tj. degraduje. To je hlavní důvod, proč u mne odstředivka nikdá nebyla.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od levandulka »

Robert píše:Ještě jeden dotaz: nevíte, jaký je zhruba rozdíl ve výtěžnosti mezi dobrou odstředivkou (třeba http://www.odstavnovac-fresh.cz/odstavn ... aci/je4010 ) a šnekovým odšťavovačem jako je třeba Champion nebo Matstone při šťavení řepy, zázvoru, celeru apod?

Tento odšťavovač používam a je naozaj výborný presne na plody, ktoré si uviedol :wink:
Tu si môžeš prečítať ako obstál v teste: http://www.itest.cz/bila%20technika/tes ... novace.htm
Inak ešte pred nedávnom som si bola istá, že odstredivku nikdy viac :lol:
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Robert »

levandulka: Díky!
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Longerr »

Ahojte chcel by som si objednat z USA http://www.discountjuicers.com/omega8006.html pretoze mi pride ze je to o dost lacnejsie, myslim ale ze si nebudem moct uplatnit zaruku, myslite ze sa by sa to oplatilo aj ked na to nebudem mat zaruku? Alebo poznate nejake ine riesenie resp dodavatela z Europy? Dik
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Čím čistíte ?

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:29, celkem upraveno 1 x.
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od zuzis »

Ahojky. Máte někdo zkušenosti s omega 8004/8006? Mám odstředivku a chci už něco lepšího a tenhle se mi líbí. Jedná se mi hlavně o ovoce, zeleninu, ořechová mléka
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Čím čistíte ?

Příspěvek od Sweetie »

cepheus píše:Úplně blbou otázku tu položím - čím čistíte odštavňovač po nějakém čase provozu ?
Mám centrifugu Zelmer a hlavně mrkev se doslova zažírá do kovových věcí, ale i do plastových krytů, zkoušel jsem ledacos a ničím to skoro nejde pryč.
Až po dlouhé době se to pohne pryč z toho nerezu Cilitem, ale z plastu netuším čím to dostat, Cilit to poškrábe (zmatovatí to) a to nechci.
Tak jestli někdo máte fintu jak na ty barevné minerály ze zel-ovoce vyzrát, sem s ní, budu MOOOOC povděčen. :)
a co hydrogen peroxide food grade, vseobecne pouzivan na desinfekci, beleni.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Longerr »

Tak nikto nema skusenosti s objednavanim odstavnovacov z USA? Chcel by som Omegu 8006 ale asi tym stratim zaruku, mate niekto este radu kde to kupit v Europe lacnejsie alebo si myslite ze sa netreba bat straty zaruky pri objednavani z USA?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

Longerr píše:Tak nikto nema skusenosti s objednavanim odstavnovacov z USA? Chcel by som Omegu 8006 ale asi tym stratim zaruku, mate niekto este radu kde to kupit v Europe lacnejsie alebo si myslite ze sa netreba bat straty zaruky pri objednavani z USA?
precti si jejich terms & conditions, koupi vyrobku jsi pristoupil na jejich podminky a tam musi o zaruce neco byt. a co anglie?
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Longerr »

Tak som nasiel nieco z UK, vyjde to na cca 7.650Kc plus postovne, to mozem mat za 700kc takze uz mam jasno :), dik

http://www.ukjuicers.com/omega-8006-jui ... ion-center
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od mavar »

Nie je to nahodou ovela lacnejsie aj u nas - http://www.obchodobchodov.sk/catalog.php?srch=omega
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Longerr »

z UK to maju dokonca s poslanim zadarmo cize je to este o nieco malo lacnejsie nez u nas ale asi to objednam z toho co si poslal ty, bude to aspom zo Slovenska, dik za odkaz
Odpovědět