ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od renny »

Odstredivka su podla mna vyhodene prachy..nici vitaminy, o ktore si myslim v odstavovani ide najviac, viac ako o rychle cistenie odstavovaca - moj osobny nazor. Preto musim este dlho setrit na odstavovac :))
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

myslim ze to dobre proplachne strevo a ledviny.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Kometa »

Nevím, no. Mrkvičku mi odstředivka brala dobře, ale jinak byly se všim potíže. Třeba na propláchnutí ledvin se doporučuje meloun a s tím si centrifuga neporadí.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

Tak zrovna tkzv. vitamíny nás určitě až tak netrápí, jelikož nejíme nic jinýho, tak dyž se jich pár zničí nás netrápí, doví jestli ne naopak, ostatně vytrhovat je z komplexu působení všech živých složek nevede k nižádnému prospěchu, rovněž až naopak
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Tazko poradit niekomu inemu odstavnovac, ked vacsina z nas ma skusenost s jednym - dvomi typmi, ze? Neostava nam nic ine, len sa spolahnut na recenzie a videa na youtube. Ja som mala volakedy odstredivku (Philips?) a ta pekne robila mrkvu, jablka, aj cviklu, no len chvilu. Dalo sa na nej robit len par minut a casom nezvladala tvrdsie kusy a jedneho pekneho dna zasmrdela a bolo po nej. Umyvanie bola katastrofa, velka zlozita neskladna krava so samymi zahybmi a rafinovanymi somarinami, co sa tazko umyvali. Oproti tomu je Omega VRT pozehnanie z nebies... Az na to, ze s nou mam teraz tie zvukove problemy :)
Ja uz by som do odstredivky nesla. Zelene nevedela vobec, ani bobuloviny... Uz som narocnejsia.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Kometa »

Jůůů, tak už mám doma svého králíčka, inovovaného Huroma v chromu, za 9310,- s desetiletou zárukou. Jako premieru jsme si dali džusík z mrkve a jablek. Jen teď mám dilema, že trávím polovinu času u přítele, polovinu doma... ovšem on se taky tvářil dost nadšeně, tak třeba když to vezmu takticky, naučím ho na čerstvé šťávičky a pak si králíčka vezmu domu, bude se mu stýskat a pořídí si vlastního mazlíka :wink:
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Yeff »

Ahoj, chystám se začátkem října také pořídit si Huroma, chci se zeptat ostatních uživatelů jak jsou s ním spokojeni (třeba po delší době užívání) či srovnání s nějakým jiným odšťavňovačem. Chystám se odšťavňovat jen plody ( pomelo, ananas, angrešt, borůvky, broskve, brusinky, citrony, granatová jablka, hrušky, jablka, jahody,
kiwi, nashi, maliny, khaki, mango, melouny, nektarinky, ostzružiny, papaju, rybíz, ryngle, švestky, blumy, pomeranče, třešně, višně,
hroznové víno, )
Výtěžnost bude asi vpořádku, podle videjí, jde mi spíš jaká je hustota šťáv, u kterého ovoce je ve šťávě hodně vlákniny, zda je nutno ovoce krájet na malé kousky, a u jakého ovoce.... nebo jak je to se sítkem zda se často ucpává a takhle... popřípadě nějaký jiné zkušenosti, Díky Obrázek
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Ahoj, porovnat s inym odstavnovacom nemozem (leda ak s odstredivkou - vid prispevok vyssie). Mam Omegu VRT (=Hurom) uz dlhsiu dobu a stale som spokojna. Mam a mala som s nim aj mensie problemy, ak sa Ti chce, vylistuj si moje prispevky v tomto vlakne. Nieco najdes aj na freshness.cz.
Toto leto som si odstavila do mrazaku vacsie mnozstvo bobulovin a zhruba po kazdom 0.75-1 litry stavy som musela sitko vycistit, je to vsak (myslim) pri tych jemnych zrnieckach pochopitelne.
Omega mi bezi asi od februara kazducky den a robim 1-2 litre stiav denne.

Ja som spokojna, no viem, ze podaktori maju vyhrady k VRT (resp. Huromu) z viacerych dovodov... Verim, ze si vyberies dobre.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Kometa »

S Huromem jsem spokojená. Vlákniny je ve šťávě dost, nemam to moc ráda, tak jsem si navykla, že na hrnek, do kterého šťavím, položím jemné sítko za 30kč a tak to ještě jednou přecedím.

Teď jsem si navykla snídat 0,6l jablečného moštu a protože z jablek je zrovna dost vlákniny a i se špatně cedí ( zustane v sítku hodně pyré), tak pak rozmačkám banán, smíchám se zbylým pyré, posypu skořící a říkám tomu snídaně :)
jan_v

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jan_v »

Prodám hurom slow juicer nový 7000 Kč.
avexusti@gmail.com
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Atman »

Jedna drobná vychytávka, ktorú odporúčam ako absolútnu nevyhnutnosť ku odšťavovaču. Ja mám Omegu 8004 a krájanie jabĺk a aj všetkého ostatného bol opruz jak hovado, Potom som si kúpil tento obyčajný krájač
http://eshop.tescoma.sk/priprava-pokrmo ... lka-presto
trošku som mu ešte jemným kameňom doostril všetky rezné hrany na úplné ostrie a odvtedy ja jeden ťah mám dokonale všetko naporcované a rozmery mesiačikov sú presne také ako je vstupný otvor do odšťavovača, aj mrkvu po dĺžke pohodlne nakrája, je to úžasne šikovné a rýchle oproti nožovému porcovaniu.
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Atman »

Vzhľadom na to že odšťavovaním sa produkuje docela značné množstvo suchej drte ideálnej ako papanica pre žížaly, rozhodol som sa rozbehnúť chov kalifornských dážďoviek (žížal), postavím si malý vermikompostér, do jari bude v teple pivnice ( uvidíme či to nebude smrdieť) a na jar keď bude dážďovkový chov veľký a rozmnožený pôjde von do vonkajšieho kompostoviska. Už sa teším, bude hromada super hnojiva, keď som v minulosti kupoval tento vermihumus, mal som s ním veľmi dobré skúsenosti, rástlo všetko ako divé.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Citrusovac 100W Solac EX6155

Příspěvek od Dano »

Na vase pobavenie:
40W Concept CE-3510 som minulu zimu zodral za 3 mesiace.
100W Solac EX6155 som kupil nedavno a po 2 tyzdnoch som ho reklamoval. To iste, vrcal ale nekrutil, zrejme zodrate prevody.

Ten Concept hocikedy po prehriati vypol cez tepelnu poistku a fungoval zase v pohode po par minutach ked vychladol. Tento Solac nikdy. Prvym prejavom bol az tento fatal error.

Idem sa obzriet po kvalitnejsich, tieto hypermarketove su asi skor pre okrasu interieru kuchyne ci na 1-2 pohare stavy. Vtedy musia stacit, umele prevody sa asi nestihnu prehriat a znicit.

Po nejakych urcenych pre cattering, do malych barov a podobne, s kovovymi ozubenymi prevodmi. Kukam, ze ina cenova kategoria. Tak od 5000 Kc (to je asi 200 Eur) nahor, napriklad podla /www.odstavnovac.cz - Citrusovače. Ten 100W Solac ma stal 38 Eur.

Kamoska z hotelierstva odporucila znacky CATLER, SANTOS, ZUMEX, tie zacinaju myslim este vyssie.

Mate niekto tip?

Moje poziadavky asi:
1. Kvalitne (kovove?) ozubene prevody
2. Chladenie a vykon dostatocny na nepretrzite odstavovanie cca 4kg pomarancov na 2 litre stavy bez toho, aby sa motor alebo prevody prehriali
3. Na dizajne vobec nezalezi, obal, sitko, kuzel apod. nemusia byt vobec kovove.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Boze Dano netlac nanho tak velmi :D

Asi ti na jar donesiem moj stary, nic mu nie je len je maly. Kubanci mali krasny, vyzeralo to ako velka husenkova draha.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Miroslav
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 28, 2010 19:24

Hurom Slow Juicer - skúsenosti

Příspěvek od Miroslav »

Ahojte vitariáni, nevitariáni ...
Chcem sa podeliť o skúsenosti s Hurom Slow Juicer-om. Mám ho cca 3 mesiace a odšťavujem každý deň, takže mu dávam dosť zabrať. Celkovo som spokojný. Prvé odšťavenie je s dužinou, to síce nieje na škodu, ale mám radšej čistú šťavu, takže to celé zvyknem ešte raz preliať cez odšťavovač, pričom prihadzujem kúsky mrkvy, aby to rýchlejšie pretieklo cez sito. Všetko, čo má silnejšiu vlákninu (listy, stonky...) najprv nasekám nožom na malé kúsky, čím sa dá predísť upchatiu. Ak sa občas stane, že vyjde dužina vlhká, hodím ju naspäť a druhý krát už vyjde suchšia. Alebo to miešam s mrkvou. Pozor si ale dávajte na dôkladné umývanie ovozelu, pretože ak sa dostanú do odšťavovača kúsky hliny, alebo kamienkov, poškodia šnek - prikladám foto. Asi sa tomu úplne nedá predísť, pretože si dávam pozor a aj tak mám šnek poškriabaný (viď foto).

Mám ale technický dotaz :) neviete mi poradiť, čím sa dá očistiť zaschnutá usadenina? Pre názornosť prikladám foto. Na ľahko dostupných miestach, čistím s olivovým olejom a celkom to pomáha, ale sú miesta, kde sa tak ľahko nedostanem a tam by to bolo dobre nechať v nejakom roztoku odmoknúť. A ešte sa chcem opýtať, či miesta, kde dochádza k silnému treniu niečím občas mažete. Pretože mám pocit, že je to nutné.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Kometa »

Já se přiznám, že třeba odpadovou rouru moc neřeším, tam ať se to klidně usazuje. Vnitřek té "nádoby" myju kartáčem s dlouhýma štětinama, odtokovou dírku klasickým kartáčem na lahve. Občas vytáhnu pryžové blbečky na tom bílém okolo sítka. Moc to nehrotím.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hurom Slow Juicer - skúsenosti

Příspěvek od Panda »

Miroslav píše:...neviete mi poradiť, čím sa dá očistiť zaschnutá usadenina?...
Nemohlo by to jít podobně jako při rozpouštění vodní usazeniny - kyselina citronová (citronová šťáva) nebo ocet?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Hurom Slow Juicer - skúsenosti

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:
Miroslav píše:...neviete mi poradiť, čím sa dá očistiť zaschnutá usadenina?...
Nemohlo by to jít podobně jako při rozpouštění vodní usazeniny - kyselina citronová (citronová šťáva) nebo ocet?
Ahoj Miroslave, my to řešíme občasným namočením do "Savo" přes noc. Po vyndání je to jako nové, usazeniny a zabarvení fuč.
(Savo má několik druhů; bereme druh na dezinfekci vody ve studnách, bazénech apod.)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

My to tiez moc neriesime, ale pomaha odstavit ananas, ten trosku vybieli.

Zrovna reklamujeme nasu Omegu VRT, zacala pretekat stredom - cize stava z hlavnej nadoby sa dostava na osku toho tazkeho motoroveho dielu, co je dost velky problem si myslim, lebo ak natecie stava dovnutra stroja, hrozi kadeco, od kopnutia elektriny pocnuc po absolutne zhorenie masinky konciac. Zatial sa nam ozvali s tym, ze nam zaslu nove silikonove tesnenie (nase stare je vsak uplne funkcne, ciste a pruzne, tak neviem / neverim, ze to pomoze).
Zacina nam aj pukat biele sitko, zatial je to len kozmeticka vada, uvidime, ako to bude pokracovat, a jeden miniplastovy dielik sa nam z bieleho sitka odporucal, ale nema tam vplyv na funkciu, tak nechyba.
Na to, ze nasa Omega ma necely rok, a ze stavime LEN 1-1.5 litra denne zacinam byt mrzuta. Stroj za 400eur musi vydrzat viac.
Inak sme s nou absolutne spokojni a osobne mam velmi rada duzinatejsiu stavu, tak mi plne vyhovuje (ako hovoril moj otec - riedkeho sa aj na potoku napijem :D ).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Sami, no to mne rozhodně mrzí, to Ti tedy přeji šťastné pořízení s reklamací. Joj :( Omega by měla být značkou kvality, já sám mám naštěstí důvody být s ní jen a jen spokojený, ale véertéčko je novinka a možná ještě bude mít své vrtochy, jak to u nových modelů bývá. Držím palce.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Dik ;)
Dam vediet, ako to dopadlo. V tomto vlakne som dost vela pozitivne basnila o Omege VRT, a tak chcem (pripadnym dalsim zaujemcom o jej kupu) ukazat aj jej nedobre stranky. Ja som s nou vazne spokojna, je uzasne prakticka, dobre sa cisti, sama si berie zelovoc (netreba ho tam tlacit), ale ako pises - je (bola) to novinka a treba ju vylepsit. Vsak vlastne ju vylepsili - teda Hurom je uz novy (neviem, ci aj Omega predava ten vynoveny typ).
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Citrusovac 180W HORECA SELECT GJU1001

Příspěvek od Dano »

culka píše:Boze Dano netlac nanho tak velmi :D
Netlacil som zas az tak. Ako som pisal jeho velky nedostatk podla mna je, ze ho asi nevybavili jednoduchou tepelnou poistkou: "Ten Concept hocikedy po prehriati vypol cez tepelnu poistku a fungoval zase v pohode po par minutach ked vychladol. Tento Solac nikdy. Prvym prejavom bol az tento fatal error."
Asi ti na jar donesiem moj stary, nic mu nie je len je maly.
Vdaka, si zlata :), ale zrejme by mi 1.) nestacil vykonom/rychlostou a 2.) by som rychlo znicil aj ten. Pokial to teda nie je klasicky zelezny pakovy manual podobny tomutu v Thajsku napr.:
Obrázek

alebo tento vzor Guatemala:
Obrázek

Spat k elektrike. Nasiel som nieco v Metre:
Obrázek
HORECA SELECT GJU1001, 118 Eur s DPH, prikon 180W, tazky ako svina, otacky az cez 1500/min - ak si dobre pamatam - som zazrel na obale. Som tomu neveril, tak som si ho dal pustit, a naozaj sa ten konus neskutocne rychlo tocil, som zvyknuty na tie pomale obratky. Asi preto je ta odšťavovacia nádoba taka vysoka, stava by inac striekala vsade okolo.
Je sice drahsi ako tie 2 hypermarketove Concept a Solac, ale vykonnejsi a na pohlad a potazkanie ovela robustnejsi cize dufam ze aj odolnejsi a vydrzi mi o nieco dlhsie ako tie 2 tyzdne ci 3 mesiace.

Asi ho kupim. Sezona europskych pomarancov je tu, a hubu susim uz 3 tyzdne :(
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Martina46 »

ahojte, potrebovala by som poradit aky odstavovac, priznam sa, necitala som diskusiu, nemam cas a mam z toho okrem toho dost chaos, nieco som pozrela na nete, je mi jasne, ze za malo penazi nic dobr nedostanem, no moja predstava je, co najlepsi stroj za co nalepsiu cenu, dobry vykonnost, odstavovat sa budem pokusat asi vsetko, aj list. zeleninu, v lete mozno aj travicku, aj orechove mlieko by som chcela obcas robit. co vybrat?
odjednavat budem asi zo slovenska.
uvazujem nad hurom slow juiser alebo champion alebo omega?
pozerala som tu.
na tie dvojhriadelove nemam...
dakujem velmi.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Po vsetkych tych rokoch, kedy som si hovorila, ze do odstavovaca investovat nejdem, lebo by som ho aj tak dostatocne nevyuzila, som si vystacila s tym malym do dlane na citrusy.

Medzitym som si precitala cele vlakna o skusenostiach s odstavovacmi tu aj na freshnesse a usudila, ze najlepsi je Angel Juicer 7500. Kamos si ho kupil, bola som ho omrknut a otestovat. Po tohtorocnej adventnej priprave na ovocnej stave, kvoli mojim technickym moznostiam vacsinou bio mandarinkovej, nadisiel cas, kedy som sa rozhodla, ze si ho kupim, pretoze ho vyuzijem (najvacsia investicia v mojom zivote, mama skoro odpadla, ha).

Prisiel mi pred troma dnami vecer a som plne spokojna.
Posobi neznicitelne, lahko sa cisti, vytaznost je paradna a chut uplne delikatna. Taku vynikajucu mandarinkovu stavu som este asi nepila. A napriklad taka stava z litchi... :delicacy:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

Jo, angel je nejlepší. Úplně nezničitelný není, ale schroupal mi třeba kousek skořápky od kokosu, když mi tam omylem při šťavení spadl, jen z toho pak teklo trochu nahnědlé mléko. :)
Zničit ho může mák, sezam anebo něco takového malého, tak na to bacha.
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Martina46 »

no jasne, ze angel!! lenze na to nemam! ja som uvazovala teraz dost nad huromom, citala som par prispevkov od majitelov a boli velmi spokojni, udajne aj vytaznost super. ja mam teraz pozicany odstredivy - ten je myslim vo svojej kategorii celkom fajn, zatial som testovala iba mrkvu - taam to bolo 60% a zemiaky s viklou 70%. jablko 80% asi.

potrebovala by som skusenosti s majitelmi hurona a omegy, no co som sla cez hladacik, tak nejako som nic potrebne nenasla.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Katarína píše:usudila, ze najlepsi je Angel Juicer 7500 ... som sa rozhodla, ze si ho kupim ... Prisiel mi pred troma dnami vecer
no angel je rozhodně "mercedesem", to sis dala opravdu moc pěkný dárek, přeju Ti, ať Ti skvěle slouží
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Martina46 píše:potrebovala by som skusenosti s majitelmi hurona a omegy, no co som sla cez hladacik, tak nejako som nic potrebne nenasla.
ako si to hladala :) Som skusil a je toho na niekolko stranok, pozri sa, čauky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Martina46 »

Jindra píše:
Martina46 píše:potrebovala by som skusenosti s majitelmi hurona a omegy, no co som sla cez hladacik, tak nejako som nic potrebne nenasla.
ako si to hladala :) Som skusil a je toho na niekolko stranok, pozri sa, čauky
Jindra, dakujem :)
ja som hladala hurom hlavne, no a veru som ho aj objednala,
co som malo pocitala, tak sa mi viac pozdava.
tak potom sa podelim o dojmy, vdaka :)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

se tady prodává za docela slušnou cenu viewtopic.php?p=116993#p116993
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

jans píše:Zničit ho může mák, sezam anebo něco takového malého, tak na to bacha.
Suche plody a semienka treba predtym namocit, je to v navode zvyraznene cervenou farbou. Som v ramci kolacikov na Stedru veceru okrem ineho urobila na nom prave slane sezamovo-cesnakove vitakrekry. Aj datle so zazvorom na vitapernicky som na nom prelisovala. Aj hrozienka na napln do kosickov.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

jans píše:Úplně nezničitelný není, ale schroupal mi třeba kousek skořápky od kokosu, když mi tam omylem při šťavení spadl, jen z toho pak teklo trochu nahnědlé mléko. :)
Uplne neznicitelne nie je asi nic na svete, myslela som na bezne setrne pouzivanie. Pri Omege a pod. praskali dost ludom sitka a ine, co som citala skusenosti. A keby mi pri takej palke, hoci mensej, malo este aj nieco praskat, to by ma vazne dojalo.

Na skrupiny si davam urcite bacha. Ovocie si vzdy najprv pripravim do tanierika do takej formy, v akej ho uz priamo hadzem do Angela.

Na byt a veci podobne aj tak nemam pri mojom plate sancu nasestrit asi ani za dvadsat reinkarnacii, ha, a od zaciatku vitarianstva v auguste 2002 som mala aj dost casu na premyslanie. A este ho mali aj v akcii o 100 EUR lacnejsi, co tiez potesi.

Zaroven je to najlepsia alternativa na desiatu a obed do mojej prace >:-), na pevne jedlo tam nie su velmi vhodne podmienky.

A ked budem mat najblizsie narodky, vsetkym poviem, nech mi namiesto darcekov, ktore aj tak nepotrebujem, daju radsej dodatocne lubovolny prispevok na odstavovac.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Fiona »

Tak jsem si taky udelala radost :)
http://www.juiceland.co.uk/item--Live-E ... NZYME.html
Tahle hracka se mi libi nejen kvuli pomeru funkce/cena. Proste mi prijde takova delikatni a hezka, navic se mi libi ze vidim dovnitr :) Nemam obavy ze neni tak robustni jako vetsina snekovitych, je to bytelnejsi nez HJ rucni a na ten nedam dopustit ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Fiono vždyť to je parádní kousek, to sis fakt vybrala velmi dobře, takže už jen gratuluju a přeju, ať dobře bezporuchově slouží :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Fiona »

Diky Jindro :)
Jj, je super, stava je z nej taky vyborna a hovinko suche :delicacy:
Je to krasne jednoducha nekomplikovana masinka, pri jemnem zachazeni by mohla prezit i zuby.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Fiona, ale takto sa uz nezmestis do dvoch igelitiek. Tusim starnes dievca. :D

Ako vidim, ten Vitamix je aj doma v Europe nezdravo drahy.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Fiona »

Culka, ty jedna negativistka. Bohatnem predsa ;) Este aj muzicka svojho hocicozraveho z toho nakrmim, vie to urobit spagety aj vrtulky cestovinove z muky. Mixery neberiem. Fuj :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

No nehnevaj sa, tie pupavove listy mi predzujes, kym ich mixnem do green smoothies?
Moj vitamix pomixuje aj mna, ked ho necham. A kedze som od prirodzenia leniva, tak mi namixoval aj zemiaky do bryndzakov (specialna objednavka na prvy sviatok vianocny)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od levandulka »

Práve mi prišiel nový mixér Catler :delicacy:
http://www.catler.cz/produkty/mixery/bl-8010.html
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od buc11 »

levandulka píše:Práve mi prišiel nový mixér Catler :delicacy:
http://www.catler.cz/produkty/mixery/bl-8010.html
to už je pěkně výkonná mašinka
ta nasmúthuje třebas slepicu i s kostma nebo jehličí
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Samira píše:...Zrovna reklamujeme nasu Omegu VRT, zacala pretekat stredom - cize stava z hlavnej nadoby sa dostava na osku toho tazkeho motoroveho dielu, co je dost velky problem si myslim, lebo ak natecie stava dovnutra stroja, hrozi kadeco, od kopnutia elektriny pocnuc po absolutne zhorenie masinky konciac. Zatial sa nam ozvali s tym, ze nam zaslu nove silikonove tesnenie (nase stare je vsak uplne funkcne, ciste a pruzne, tak neviem / neverim, ze to pomoze).
Zacina nam aj pukat biele sitko, zatial je to len kozmeticka vada, uvidime, ako to bude pokracovat, a jeden miniplastovy dielik sa nam z bieleho sitka odporucal, ale nema tam vplyv na funkciu, tak nechyba.
Na to, ze nasa Omega ma necely rok, a ze stavime LEN 1-1.5 litra denne zacinam byt mrzuta. Stroj za 400eur musi vydrzat viac...
Samira píše:Dik ;)
Dam vediet, ako to dopadlo. V tomto vlakne som dost vela pozitivne basnila o Omege VRT, a tak chcem (pripadnym dalsim zaujemcom o jej kupu) ukazat aj jej nedobre stranky. Ja som s nou vazne spokojna, je uzasne prakticka, dobre sa cisti, sama si berie zelovoc (netreba ho tam tlacit)...
Pokracovanie reklamacie - predajca nasej Omegy VRT pohotovo odpovedal na nasu reklamaciu, skutocne obratom zaslal obe silikonove tesnenia co patria na hlavnu nadobu, a aj nove biele sitko. V tieto dni to testujem a k preteceniu zatial nedoslo, no odstavovala som len parkrat, tak sa nechcem predcasne tesit. (Ale neodstavujem ziadne jednoduche ovozely, naopak, z mrazaku si vytahujem namrazene pupavy, mysie chvostiky, stopkate celery, a to dava Omege zabrat).
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Fiona »

z mrazaku si vytahujem namrazene pupavy, mysie chvostiky, stopkate celery,...
Sami, dlouho jsem nechapala na co je dobry mrazak, a ono ejhle, na pupavy a mysie chvostiky :D Diky!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:
z mrazaku si vytahujem namrazene pupavy, mysie chvostiky, stopkate celery,...
Sami, dlouho jsem nechapala na co je dobry mrazak, a ono ejhle, na pupavy a mysie chvostiky :D Diky!
A aj bobulovite ovocie a hrasok a dalsie dobrotky zo zahrady ;)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Katarína »

Caute, som chcela mrknut, co noveho vo svete odstavovania :D a zbadala som, ze mame zdvojene vlakna. To druhe je: Odstavnovani, stavovani, juicing...
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
vsubin
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 20, 2011 9:27
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od vsubin »

Ahojte.
Ja pouzivan Omegu 8004 cca tristvrte roka denne 3x , fici ako hodinky takze zatial maximalna spokojnost :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:dlouho jsem nechapala na co je dobry mrazak, a ono ejhle, na pupavy a mysie chvostiky
Taky jsem pořizoval mrazák teprve nedávno. Btw, v tomhle článku je pár informací, které mohou být nápomocné.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Samira píše:
Samira píše:...Zrovna reklamujeme nasu Omegu VRT, zacala pretekat stredom - cize stava z hlavnej nadoby sa dostava na osku toho tazkeho motoroveho dielu, co je dost velky problem si myslim, lebo ak natecie stava dovnutra stroja, hrozi kadeco, od kopnutia elektriny pocnuc po absolutne zhorenie masinky konciac. Zatial sa nam ozvali s tym, ze nam zaslu nove silikonove tesnenie (nase stare je vsak uplne funkcne, ciste a pruzne, tak neviem / neverim, ze to pomoze).
Zacina nam aj pukat biele sitko, zatial je to len kozmeticka vada, uvidime, ako to bude pokracovat, a jeden miniplastovy dielik sa nam z bieleho sitka odporucal, ale nema tam vplyv na funkciu, tak nechyba.
Na to, ze nasa Omega ma necely rok, a ze stavime LEN 1-1.5 litra denne zacinam byt mrzuta. Stroj za 400eur musi vydrzat viac...
Samira píše:Dik ;)
Dam vediet, ako to dopadlo. V tomto vlakne som dost vela pozitivne basnila o Omege VRT, a tak chcem (pripadnym dalsim zaujemcom o jej kupu) ukazat aj jej nedobre stranky. Ja som s nou vazne spokojna, je uzasne prakticka, dobre sa cisti, sama si berie zelovoc (netreba ho tam tlacit)...
Pokracovanie reklamacie - predajca nasej Omegy VRT pohotovo odpovedal na nasu reklamaciu, skutocne obratom zaslal obe silikonove tesnenia co patria na hlavnu nadobu, a aj nove biele sitko. V tieto dni to testujem a k preteceniu zatial nedoslo, no odstavovala som len parkrat, tak sa nechcem predcasne tesit. (Ale neodstavujem ziadne jednoduche ovozely, naopak, z mrazaku si vytahujem namrazene pupavy, mysie chvostiky, stopkate celery, a to dava Omege zabrat).
Po dalsom mesiaci pouzivania Omegy s vymenenymi tesneniami a po odstaveni snad vsetkeho, co mi zislo na um, nedoslo k preteceniu ani raz.
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj, hledám nějaký šikovný mixér a drtič v jednom, aby v něm šly dělat sluněnky, pasty ze semínek, placky do sušičky, pizzy a gely a tyčinky pro sportovce.

Pročetl jsem většinu tohoto vlákna a ze začátku (2004 - 2008) vycházel bezkonkurenčně Green Star (nyní GS 3000 za cca 15000 v ČR)) a hned za ním Omega 8002, který si koupil nightale, ale pak se tu objevil Omega VRT330 (s nástupcem VRT350), který je levnejší a zkušenosti zdejších uživatelů jsou také dobré. Prodává je k.winky nebo i odstavnovace.cz. kde je za 10500, resp. 11500,-

Na zelené mám Healthy Juicer a pak odstředivku. Ale sluněnku v tom prostě neudělám a jak nemám něco kořeněného a hutného, tak je se mnou amen.

Myslíte, že je ta Omega VRT dobrá volba na to, co potřebuji?

I ll be back :)
m:-)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Advid »

To jsem byl já, ale jak jsemto dlouho smolil, tak mě to odhlásilo. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od levandulka »

levandulka píše:Práve mi prišiel nový mixér Catler :delicacy:
http://www.catler.cz/produkty/mixery/bl-8010.html
Advid, ja mám tento mixér a som s ním maximálne spokojná. Kupovala som ho tu: http://www.obchodobchodov.sk/produkty/T ... -1117.html
Odpovědět