ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
jarní vánek

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jarní vánek »

Děkuji oběma, Samiro a Jindro, za názory a zkušenosti. S panem inženýrem Sloupem jsem již měla možnost komunikovat, a potvrzuji tak jeho příjemnost, ochotu a znalost věci... Každopádně, jsem rozhodnutá zakoupit Omegu VRT 330, v dohledné době by měla být skladem, pak případně poskytnu své dojmy a poznatky.. :wink: Přeji všem příjemné jarní dny..
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Tesim sa na Tvoje objavy a postrehy. Vela stastia.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Kamosovi sa pacila moja Omega VRT, a tak som mu hladala nejake linky a predajcov a nasla som toto: http://www.rostlinnyolej.cz/cs/omega-vr ... uicer.html
Je to HUROM, co je identicky vyrobok ako OmegaVRT, lisi sa len logom. Myslim, ze aj Veri ho ma. Uz je z Thajska doma? Mohla by tu vo vlakne tiez prispiet so skusenostami s OmegouVRT/Huromom, ked uz sa tu rozputala taka debata.
A teraz pozeram, ze na moju Omegu mam zaruku 10+1 rok a tuto davaju 10+2, a aj cena je nizsia (ca 390€), ja som vo vianocnej akcii kupila na slovenskej stranke za 400€, a teraz su este drahsie (449€). 60€ rozdiel je uz dost, aj ked si priratam postovne na Slovensko.
jarní vánek

Omega VRT 330 / Hurom Slow Juicer

Příspěvek od jarní vánek »

Tady jsou nějaká srovnávací videa obou typů:

http://www.youtube.com/watch?v=V1BUS_SD ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=mvhGv_xm ... re=related

Uvedený český obchod s Huromem znám, přesto počkám na Omegu VRT 330, přece jen se mi líbí více design, je štíhlejší (chybí držák), a jak uváděl někde ve videu testovatel John, plast Omegy je jakoby perletově bílý.. zkrátka u mě jde o pocitovou záležitost :wink: Taky zdůrazňuje tradici značky Omega.. ale kdo chce trošku ušetřit, jistě je Hurom dobrá volba.. ( i když např. na Amazonu je Hurom o 10 USD dražší než Omega...)... a reference mají oba přístroje stejně skvělé..
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od vevava »

jarní vánek píše: V její prospěch hovoří větší plnicí otvor a snad by měla být hustější štáva, což bych vnímala spíše jako pozitivum..
Me by zajimala ta hustota stavy. je opravdu u horizontalni Omegy min husta? Deti mi hustou nechteji pit, uz ted jim vse cedim pres jemne sito. Nadsitny obsah vyjim ja, mne nevadi, ale pri vyberu stroje pochopitelne myslim na nas vsechny :). Pripadne ktery odstavnovac dela stavu jemnejsi? Diky za zkusenosti.
Svět je odrazem naší mysli.
jarní vánek

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jarní vánek »

Co se hustoty štávy týče, vycházela jsem pouze ze zkušenosti uživatele z Freshnessu, který prodával Omegu VRT 330 i z důvodu hustější štávy, než na kterou byl zvyklý u Omega 8006. Snad se ozve někdo, kdo vyzkoušel oba přístroje nebo se zeptat prodejce, na kterého tady dával kontakt Jindra.
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: Omega VRT 330 / Hurom Slow Juicer

Příspěvek od Hvodnik »

jarní vánek píše: Uvedený český obchod s Huromem znám, přesto počkám na Omegu VRT 330, přece jen se mi líbí více design, je štíhlejší (chybí držák), a jak uváděl někde ve videu testovatel John, plast Omegy je jakoby perletově bílý.. zkrátka u mě jde o pocitovou záležitost :wink: Taky zdůrazňuje tradici značky Omega.. ale kdo chce trošku ušetřit, jistě je Hurom dobrá volba.. ( i když např. na Amazonu je Hurom o 10 USD dražší než Omega...)... a reference mají oba přístroje stejně skvělé..
V tom vyse uvedenem ceskem obchode nabizi uz novou verzi HUROM SLOW Juiceru (original) ktery je uplne stejne perletove bily a uplne stejne stihly a od OMEGA VRT330 (rebrand) rozeznatelny jen a pouze podle papirove krabice a loga a podle niceho jineho.
(:-) (:-) m:-)
jarní vánek

Re: Omega VRT 330 / Hurom Slow Juicer

Příspěvek od jarní vánek »

Hvodnik píše:V tom vyse uvedenem ceskem obchode nabizi uz novou verzi HUROM SLOW Juiceru (original) ktery je uplne stejne perletove bily a uplne stejne stihly a od OMEGA VRT330 (rebrand) rozeznatelny jen a pouze podle papirove krabice a loga a podle niceho jineho.
No fakt... podle obrázku vypadá dost dobře a úplně stejně... a téměř o 2 tisíce levnější než Omega VRT 330.. tak možná nakonec půjdu do Huroma, uvidím..
jarní vánek

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jarní vánek »

Samira píše:A teraz pozeram, ze na moju Omegu mam zaruku 10+1 rok a tuto davaju 10+2, a aj cena je nizsia (ca 390€), ja som vo vianocnej akcii kupila na slovenskej stranke za 400€, a teraz su este drahsie (449€). 60€ rozdiel je uz dost, aj ked si priratam postovne na Slovensko.
Ještě k těm zárukám:

Na Omegu VRT 330 je záruka na celý přístroj (motor + díly) 10 let, v obchodě, ve kterém jsi nakupovala, je navíc bonus další 1 rok na motor.

Na Hurom Slow Juicer je standardně záruka 10 let na motor + 5 let na díly (plus zase na eujuicers.cz bonus další 1 rok na motor).

Ve výše zmíněném shopu rostlinnyolej.cz je na Hurom Slow Juicer záruka 10 let na motor + 2 roky na díly. Zase je levnější než u konkurence, a vypadá líp.

Každý tedy musí zvážit, nakolik důvěřuje danému výrobku, značce, dovozci, prodejci, i s ohledem na možný záruční / pozáruční servis, zda si raději připlatí za delší záruku či to riskne, a ušetří na ceně zboží.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Aha - vidis, takto dopodrobna som to nestudovala. Dik za doplnujuce info.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od tristazmista »

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000 ... ss_product
dobrej odstavnovac za dobrou cenu, i s postovnym z anglie vyjde pod 2000. U nas se ceny pohybuji kolem 3 tisic na netu a 4 tisic v kamenejch obchodech

:wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od vevava »

Tak jsem "zariskovala" a objednala ten Hurom Slow Juicer na rostlinných olejích :). Tu záruku jsem nestudovala, ale už se tím nebudu trápit. Časem se podělím, jak jsem s ním spokojená.
Svět je odrazem naší mysli.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Xion »

vevava píše:Tak jsem "zariskovala" a objednala ten Hurom Slow Juicer na rostlinných olejích :). Tu záruku jsem nestudovala, ale už se tím nebudu trápit. Časem se podělím, jak jsem s ním spokojená.
Urcite napis, na to som zvedavy.
5mx
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 16, 2008 1:16

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od 5mx »

tristazmista píše:http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000 ... ss_product
dobrej odstavnovac za dobrou cenu, i s postovnym z anglie vyjde pod 2000. U nas se ceny pohybuji kolem 3 tisic na netu a 4 tisic v kamenejch obchodech

:wink:
ta cena je fakt smesna...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

vevava píše:Tak jsem "zariskovala" a objednala ten Hurom Slow Juicer
Ále jaképak riskování, to bude v poho. Ano, dej pak prosím vědět své zkušenosti.

A Jarní vánku, jaká je tedy Tvoje finální volba? Ať už koupíš kterýkoli v těch modelů, taky se pak prosím poděl o zkušenost pro ostatní, kdož zvažují koupi, dííík.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od epony »

nevideli ste na slovenskom alebo českom trhu taketo niečo? http://common2.csnimages.com/lf/1/hash/ ... +To+Go.jpg
vola sa to Magic Blender, je lahko prenosny na robenie smoothies..
díky :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

epony píše:nevideli ste na slovenskom alebo českom trhu taketo niečo? http://common2.csnimages.com/lf/1/hash/ ... +To+Go.jpg
vola sa to Magic Blender, je lahko prenosny na robenie smoothies..
díky :)
Čau, mám personal-blender-pb200 už několik let a pořád to funguje :-)
O tom magic bullet jsem tenkrát taky uvažoval, ale když si pročteš zkušenosti na amazonu, tak se lidem víc líbí ten personal blender.
Jinak je to od firmy Tribest, která vyrábí i green star, takže kvalita. V balení u PB200 jsou dvě malé a dvě velké nádoby i s víčky, všecko to je z nějakýho dost odolnýho materiálu, zatím se mi to nepodařilo ani nakřápnout :)
PB200 má oproti PB100 navíc ještě nůž grinder s kterým lze udělat prášek i ze sezamu nebo máku.
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od vevava »

Ahoj, konečně se dostávám k prvnímu příspěvku o Huromu.
Takže Hurom Slow Juicer:
Dorazil rychle, přesně, jak udává dodavatel, vypadá opravdu pěkně a poctivě, objednala jsem si provedení ala chrom. Je to pěkný i pocitově, na stříbrném podkladu se hezky vyjímá zlaté logo :), ale to jen tak na okraj.
Ať nezatajuju nic, zjistila jsem, že jedna nádobka je naprasklá, zjistila jsem to po prvním použití, nejsem si vědomá nasilí ze své strany, může být, že se něco stalo cestou...kdo ví, každopádně dodavatel okamžitě bleskurychle nádobku vyměnil, komunikace příjemná :).
Od té doby odšťavňujeme tak 3x víc (jasně, eufórie), ale pro mě je zásadní, že děti pijou víc ovocné šťávy než dosud a já můžu experimentovat.

Po tom, co jsem měla starou odstředivku z TV shopu po babičce plus elektrický citrusovač, si připadám, že jsem přededlala do z kohoutího spřežení na plnokrevníka (na Mercedes se mi nechtělo psát, páč to ve mně vzbuzuje nepříjemný asociace).

Bohužel vám nejsem schopná porovnat Hurom s ničím jiným slušným, jelikož mi chybí zkušenost. Ale jsem spokojená, ovozel z něj leze výrazně sušší než z odstředivky, výtěžnost velmi slušná, i citrusy teď odšťavňuju tam, což jsem původně neplánovala.
Zdá se mi, že se i velmi snadno čistí.
Čekala jsem, že bude mnohem pomalejší, ale výroba ranních džusů pro celou rodinu nezabere víc než pár minut včetně přípravy ovoce.

Jablečná šťáva, která mě zajímala, je prostě závislá na druhu jablek, ale z některých šťavnatějších je opravdu tekutá, častěji ale dostávám spíš pyré. Dětem to pak ještě propasíruju cedníkem a naředím třeba pomerančem. Zbytky si dám do svýho džusu, sním, nebo jim z toho dělám mražená srdíčka apod. Sice se občas snažím jim to dát i hustší, ale zatím se do toho nehrnou.

Toť zatím vše od začátečnice :)
Svět je odrazem naší mysli.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Magic bullet su aj podla customer report vyhodene peniaze. Reklamu na to spravili sice peknu, ale za vitamix to nevymenim. Ak tu nieco stoji 30 dolarov, tak je to cena primerana kvalite.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
jarní vánek
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 07, 2010 8:49

Hurom Slow Juicer

Příspěvek od jarní vánek »

Ahoj,

už nějakou dobu odštavnuji tedy i já na Hurom Slow Juiceru, a všeobecně jej mohu vřele doporučit. Je úžasně tichý, skladný, zabere málo místa, dobře vypadá, opravdu snadno se čistí, a odšťavnovat na něm je spíše radost a zábava :) Nemám porovnání s jinými odštavnovači této třídy, ale jsem opravdu spokojená, myslím, že to byla dobrá volba... Odštavnuji denně, někdy i dvakrát za den, převážně zatím mrkev, citrusy, jablka, hrušky... zkoušela jsem i ananas, ten tedy trošku ucpal otvor, příště asi musím zkusit rozkrájet ještě na menší díly. Občas i banány, ale častěji je rozmixuju nebo nějak rozmačkám do hotové štávy, ta je pak hutná a sytá s malými kousky banánu. Často přidávám i aloe, ale tady mám dotaz: jak tedy tuto rostlinu odštavnovat, mohou se naházet celé listy? Nebo je třeba se zbavit nějaké, údajně toxické svrchní vrstvy? Včera jsem použila asi 4 celé neupravené listy o délce cca 15 cm, asi do 1 litru štávy, tak snad jsem to nepřehnala a nehrozí nějaká intoxikace organismu.. ? Je nějaké maximální doporučené denní množství štávy z aloe, které je možné zkonzumovat?

Děkuji a přeji slunečný den,

jarní vánek
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Som rada, ze si spokojna, Tvoj prispevok mi pripomina moj, ked som zacala stavit :)

Ananas je potvora, nepomaha mi ani rozkrajanie na mensie kusky, pomoze len zlahka prekladat mrkvou (ale potom to uz nechuti ako ananas), alebo rychlo odstavit, vykaslat sa na upchatie a potom stroj umyt.

Aloe - toto by zaujimalo aj mna, videla som navod na to, ako zbavit listy aloe toho cohosi udajne toxickeho, ale s tym sa mi nechce babrat. Zatial si s aloe len natieram tvar, nepijem...
Falkon
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 05, 2010 19:44

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Falkon »

Mala prosba :) Poradite mi prosim odstavovac - lis.

- Idealne nie prilis drahy a schopny lisovat aj travy - bilinky
- Ovocie zeleninu.
- Rucny ci elektricky to je jedno ide viac o kvalitu, vydrz jednoduchost cistenia ak si uz nejaky kupim bol by som rad keby mi vydrzal vela rokov casteho pouzivania..
- Cena idealne nie viac ako 100Eur.



Na co by som mal pri vybere pozerat ?
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

hmm, no za 100 eur moc lisů nepořídíš, v ručních vede asi Healthy juicer, je kvalitní, lehce se čistí, odšťaví toho celkem hodně, jenom je prostě ruční takže to trvá trochu déle a nadřeš se :)
Lukáš
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 07, 2010 7:29

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Lukáš »

jans píše: Čau, mám personal-blender-pb200 už několik let a pořád to funguje :-)
Zvládne sirnou patlaninu? To znamená mixovat 5 minut v kuse?
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

Lukáš píše:
jans píše: Čau, mám personal-blender-pb200 už několik let a pořád to funguje :-)
Zvládne sirnou patlaninu? To znamená mixovat 5 minut v kuse?
sirnou patlaninu? to jsem nidky nedělal, odrazuje mě už ten název :D je to něco s tím lnem? pět minut v kuse jsem s tím ještě nemixoval, pravděpodobně bys musel postupně s přestávkama, umí to udělat třeba tahini, to je taky patlavý:-)
ondřej

L'equip blender

Příspěvek od ondřej »

Omlouvám se za spam, můžete mi někdo prosím poradit, kde seženu uváděný mixer L'equip blender u nás v ČR? Chci si koupit nějaký kvalitní mixér se skleněnou nádobkou a tento tu byl uveden a doporučován.
Díky předem .)
Návštěvník

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Návštěvník »

Už sa niekomu zavaril motor pri odšťavovaní ???? Iskra a veľký smrad. Koľko taký odšťavovač vydrží. ???Ako odšťavujete listy z púpavy, žihľavy v odšťavovači alebo v mixéry s vodou ???

ď
Uživatelský avatar
Nyquis
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 23, 2009 1:52

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Nyquis »

Kam s rozbitym Angel juicerem prosim? :)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od jans »

Nyquis píše:Kam s rozbitym Angel juicerem prosim? :)
zničilas angela? :shock: jak se Ti to povedlo? na motor je myslim záruka a ta přední část se dá koupit nová, můj teda zatím šlape jak hodinky naštěstí
Bernardeta
Příspěvky: 29
Registrován: čtv črc 17, 2008 22:53

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Bernardeta »

prosím o zkušenost ty, kteří mají Hurom Slow Juicer, umí dobře šťavit i listovou zeleninu a obecně zelené? (špenát, řapíkatý celer, pampelišku, vojtěšku, petrželka apod.) děkuji moc. b
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Bernardeta píše:prosím o zkušenost ty, kteří mají Hurom Slow Juicer, umí dobře šťavit i listovou zeleninu a obecně zelené? (špenát, řapíkatý celer, pampelišku, vojtěšku, petrželka apod.) děkuji moc. b
Mam Omegu VRT, co je vlastne to iste, ako Hurom (vyrobca je ten isty, odlisuju sa logom). Odstavujem na tom vsetko mozne zelene - zeleny jacmen, salat, spenat, pupavu (pampelisku), zihlavu (koprivu), listy redkviciek, kapustu (zeli), kel (kapustu) a vsetko to Omega v pohode zvlada a ja som spokojna. Samozrejme - problem robia dlhe vlakna vlakniny (ako kazdemu odstavovacu), ale tu pomoze:
1. nakrajat zelene tak, aby si poprerezovala dlhe vlakna
2. prekladat to casto mrkvou, ta je skvely "kartac" pri staveni
3. nestavit vela zeleneho naraz

Obcas sa mi stane, ze ak to s mnozstvom prezeniem, tak mi par kvapiek stavy pretecie stredom hlavnej nadoby, ale nie je to tragedia. Podobne sa moze Omega/Hurom zachovat aj pri staveni ananasu. Pri cisteni vidno, ze tie najdlhsie a najtvrdsie vlakna sa namotaju na niektore dielce, ale predpokladam, ze to musi robit vsetkym odstavovacom.
Som s Omegou VRT nanajvys spokojna a po vsetkych strankach mi vyhovuje ;)

Teraz je vraj Hurom nejaky vynoveny, ma cosi vylepsene, tak odstavovanie bude asi este pohodovejsie...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Moj dalsi pokus s Omegou VRT:
v jednom videu veselo odstavnuju na Omege VRT ceresne aj s kostkami. V diskusnom fore pod videom sa rozputala debata, ze:
1. moze sa poskodit sitko
2. cosi z pomackanych kostok, co skodi zdraviu, sa moze dostat do stavy

Kedze mam doma kosik ceresni a zrak mi padol na Omegu, tak som tam nahodila zlte sitko (s vacsimi dierkami, ktore pouzivam minimalne) a opatrne som tam hadzala po jednej ceresni. Masinka vydavala divne zvuky, ked rozkusavala kostky. Cikacim otvorom tiekla riedka stava, kakacim otvorom podrtene kostky s troskou duziny. Asi pri 10-15 ceresniach som to vypla a stavu ochutnala (tak za dva glgy). Chutila vodovo, s vyraznou horkastou prichutou kostok (ako keby som tam pomlela horke mandle). Ta divna pachut ma presvedcila, ze toto by som rozhodne nechcela pit a tak som stroj vycistila (ziadne poskodenie som si nevsimla).
Takze mili vitarianci - odstavovat ceresne aj s kostkami nebudem a vam neodporucam.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Sami a laetril alebo vitamin B17 si uz pocula? Vraj sa to nachadza vo vsetkych semenach a ceresnove nebudu ine a ma to taku cyankaliovu prichut.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

culka píše:Sami a laetril alebo vitamin B17 si uz pocula? Vraj sa to nachadza vo vsetkych semenach a ceresnove nebudu ine a ma to taku cyankaliovu prichut.
To bude aj v jablkovych ze? Tie jem. Ale tieto ceresnove... nepozdava sa mi to.
Ta stava chutila fakt desne. S ceresnou to nemalo nic spolocne.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Aj mne ostava z jablk len stopka, ktovie preco :wink: . Kedysi som to nevedela ani prehltnut. A marhule mi susi cela komunita, ceska, slovenska aj kanadska.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Moj dalsi pokus s Omegou VRT: v jednom videu veselo odstavnuju na Omege VRT ceresne aj s kostkami
JJ, VRT je skutečně dělaná na to, aby se ščavily čerešně aj s peckama, ale už mi to přijde docela "násilné". Takže po Tvojich skusenostiach s touto chuťou bych už doma takové násilí neopakoval a radši bych Ti věřil. Ikdyž z pohledu B17 by to mělo být pozitivní.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Tak som si cosi nasprtala o B17, a fakt to je aj v ceresnovych kostkach, takze by to nebolo na skodu veci vypit, ale teda chut ceresni je lepsia, nez ta podrtena kostkovica.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od culka »

Samira píše:Tak som si cosi nasprtala o B17, a fakt to je aj v ceresnovych kostkach, takze by to nebolo na skodu veci vypit, ale teda chut ceresni je lepsia, nez ta podrtena kostkovica.
Mozno by sa dalo uvazovat este o vypaleni :lol:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

culka píše:Mozno by sa dalo uvazovat este o vypaleni :lol:
Nakukla som do troch ceresni a usmieval sa na mna prizivnik. Takze mam dostatocnu zasobu aj B12, nie len B17.
To by ani ceresnovica nebola, ale cervikovica.
Falkon
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 05, 2010 19:44

Poradte prosim odstavovac, mlyncek, vlockovac

Příspěvek od Falkon »

Zdravim. Poradi niekto vhodny odstavovac.

Odstavovat planujem v tomto poradi:
1. Hlavne jablka a hrusky (tvrde aj makke) (tych mame na zahrade najviac)
2. Citrusy (pomarance, grepy apod)
3. Mrkva, cvikla a ina korenova zelenina
4. Mozno kvasena kapusta a ine

Dalsie poziadavky:
- Cena by mohla byt nie velmi vysoka max tak 2500Kc - 100 Eur
- Nie prilis casovo narocne cistenie

Najma teda tie jablka a hrusky a potom citrusy nech to zvladne. Zvazoval som rucny healthy juicer, ale ten vraj nezvlada dobre maksie jablka a hrusky


Tiez zvazujem kupu rucneho mlynceku a vlockovaca.
Mlyncek:
-idealne kvalitny a rucny.
-lahke cistenie
-kvalitny kov
-nech to pomelie vsetko od orechov, cez mak az po tvrdu kukuricu, ci psenicu
-hlavne nech vydrzi :D

Vlockovac:
-obdobne poziadavky ako na mlyncek
-nech to vlockuje ovos, psenicu, ryzu, soju, kukuricu a pod.

Velke DIK, za kazdu radu!
F.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Poradte prosim odstavovac, mlyncek, vlockovac

Příspěvek od Sweetie »

na ty jabka hrusky kapustu a jine krome bylin doporucuju jedine centrifugu(odstredivku), je levna, tohle zvladne hrave, snadno a rychle se umeje, proste stava za par minut :D
Falkon
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 05, 2010 19:44

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Falkon »

To znie slubne. Ma to nejaky konkretnejsi nazov? (pod centrifugou som vygooglil akurat tak kolotoc :D)
Zrejme to bude (odstredivka) typ odstavovaca. Cize nejaky konkretnejsi model tohoto typu?

A co mlyncek/vlockovac? Su nejake tipy?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Samira »

Ahojte, tak mam svoj prvy vaznejsi problem s Omegou VRT. Pred par dnami zacala vydavat neprijemny skripavy-pistavy zvuk, ako ked niekto piska, alebo co... Predtym omega len priadla ako macka. Neviem, ci je "blby zvuk" dovod na reklamaciu, ale asi tam nebude nieco v poriadku. Piskanie ide z motora. Ma niekto podobnu skusenost? Vie mi niekto poradit? Omegu mam asi od februara, a kazdy den stavi asi 1.5 litra stavy. Chovam sa k nej slusne, netrapim ju velkymi tvrdymi kusmi.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od renny »

chcem vas odbornikov v odstavovani poprosit o radu - pre ktory odstavovac sa rozhodnut - omega 8004/8006 alebo hurom slow juicers? Da sa aj v tom hurome robit zmrzlina, orieskove masla a tak? A pocula som ze z huromu je vraj velmi husta stava, s duzinou..je to plus alebo minus? diky:)
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Falkon
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 05, 2010 19:44

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Falkon »

Samira: Blby zvuk podla mna dovod na reklamaciu je. Nikdy nevies kedy ti to odide..

Mimochodom tusim sa tu kazdy len pyta o radu, ale poradit nikto nic.
Neviem ci je to fakt pravda ze ludia ktory sa zaujimaju o svoje zdravie su velky egoisti, ale toto by to celkom potvrdzovalo :)

Tak ja to skusim este raz:

Poradi niekto vhodny odstavovac PROSIM? Uz mi to dost suri jablk a hrusiek mame plnu zahradu.. Bola by ich skoda nevyuzit ....

Odstavovat planujem v tomto poradi:
1. Hlavne jablka a hrusky (tvrde aj makke) (tych mame na zahrade najviac)
2. Citrusy (pomarance, grepy apod)
3. Mrkva, cvikla a ina korenova zelenina
4. Mozno kvasena kapusta a ine

Dalsie poziadavky:
- Cena by mohla byt nie velmi vysoka max tak 2500Kc - 100 Eur
- Nie prilis casovo narocne cistenie

Najma teda tie jablka a hrusky a potom citrusy nech to zvladne. Zvazoval som rucny healthy juicer, ale ten vraj nezvlada dobre maksie jablka a hrusky.

Sweetie. Vravi odstredivku nejake konkretnejsie modely by neboli ?

Dik
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od levandulka »

Falkon píše:
Mimochodom tusim sa tu kazdy len pyta o radu, ale poradit nikto nic.
Neviem ci je to fakt pravda ze ludia ktory sa zaujimaju o svoje zdravie su velky egoisti, ale toto by to celkom potvrdzovalo :)

Dalsie poziadavky:
- Cena by mohla byt nie velmi vysoka max tak 2500Kc - 100 Eur
- Nie prilis casovo narocne cistenie

Najma teda tie jablka a hrusky a potom citrusy nech to zvladne. Zvazoval som rucny healthy juicer, ale ten vraj nezvlada dobre maksie jablka a hrusky.

Sweetie. Vravi odstredivku nejake konkretnejsie modely by neboli ?

Dik
Možno ti nikto neporadil, kvôli tvojmu nároku na cenu :wink: Tvrdé jablká odšťavuje Healthy Juicer krásne, ale mäkké vôbec.
Niekde som čítala chválu na tento:
http://www.powerjuicer.com/power-juicer-chart.html
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od levandulka »

Falkon píše: Mimochodom tusim sa tu kazdy len pyta o radu, ale poradit nikto nic.
Neviem ci je to fakt pravda ze ludia ktory sa zaujimaju o svoje zdravie su velky egoisti, ale toto by to celkom potvrdzovalo :)
To by som vôbec netvrdila, recenzií a odporúčaní na odšťavovače máš na nete kvantá, stačí hľadať 8)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Kometa »

Nemáte někdo nového Huroma? Dnes si chci objednat odšťavňovač, ale to jedno sítko místo dvou mě trošku zarazilo, to je docela zvláštní inovace :?

Má Hurom nějaké výrazné mínus oproti jiným odšťavňovačům?

Asi lepší cenu při 10ti leté záruce než je v odkazu níže asi neseženu, že?
http://www.odstavnovace.info/products/o ... -vice-zde/

Děkuji
Falkon
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 05, 2010 19:44

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Falkon »

Možno ti nikto neporadil, kvôli tvojmu nároku na cenu
Cena 100E je v pohode za odstredivku. Tie najpredavanejsie na nete (pricemania) som nasiel za cca okolo 50 - 70Eur

SINGER Scarlett SC 018
ROHNSON R 427
ARIETE-SCARLETT SC 014
HYUNDAI JE702S
GODDESS JUI 380
OBH Nordica 6754
CONCEPT LO-7020 odšťavňovač VITALIS

Ani jeden nepresahuje sumu 100E. Len ktory z nich splna moje poziadavky to neviem:
-odstredivka - nechcem investovat viac ako 100E (splna kazdy)
-rychle cistenie aj obsluha
-vysoky vykon / kvalita
-najma na jablka, hrusky, mrkva, citrusy..
-podla moznosti maximum stavy/min odpadu

Mate s niektorym z nich niekto skusenosti?

Asi najlepsi co som na nete nasiel v tejto kategorii, podla hodnoteni uzivatelov (amazon.com) je : Breville BJE200XL Problem je ze je k zohnaniu asi len v USA.. Ak by sa dal zohnat u nas tak by to bola moja volba.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Sweetie »

podle tvyho seznamu falkon se hodi odstredivka,jak co do druhu ovoce zeleniny tak do cisteni. osobne ted nejvic odstreduju, vyjimecne na byliny pouziju rucni healthy juicer. na odstredivce dost zalezi jaky je kvality, dan mcdonald uziva Breville 800JEXL Juice Fountain Elite 1000-Watt Juice Extractor
jenze to se neda sehnat v evrope. teda aspon ne v anglii:)
ja mam starou, taky se rozhoduju co koupit, spis bych se priklanela ke snekovi,pac verim nejvic v zeleny drinky z bylin, dvojceti, asi greenstar. ale chci oboje.
Odpovědět