A co domácí mazlíčci ?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Fiona »

No, kdyz uz jsme u tech hyen... Nenapadlo vas, ze co kdyz treba selmy vznikly tak, ze si par hyen a podobnych mrchozroutu reklo ze prejdou na raw, ze je to zdravejsi?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:jehličky plavající krví a zabodávající se do srdce? Odkuď to je? Víš zdroj? :)
Osobně jsem spíš proti zkrmování kostí, domácí šelmičky už nejsou tak schopné to rozkousat a strávit jako divoké. Pokud by jste si někdo ochočil hyenu, tak bez obav, ta je šrotátor.
A víš že už ani nevím zdroj? Bylo to tehdy před asi 7 lety když nám zemřel ten kocourek a myslím že nám to tehdy říkal ten veterinář jako možnou příčinu smrti. Takže pravdivost není moc jistá.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:
Oriana píše:Tam, kde psali o raw pro psy - má to svůj název - uváděli, že by měli psi dostat i kosti, ale pouze syrové. Všechny problémy prý způsobují kosti vařené a pečené.
Omyl! I syrové. Náš pes má po nich těžkou zácpu a několikrát i blinkal. Takže kosti nedávám žádné. Sice by je zbufetil, ale ty následky za to nestojí...
PMN je to pes od psa a hodně individální. Náš pes má vysoký podíl syrového ovozelu, v podstatě jí vše co já, takže žádná rajská, guláš, brambory....ale bokem mu dávám i maso a granule. Myslím že by mohl být i vegouš-vitouš, ale to by nesměl být takový rozežraný, chutná mu vše, včetně čokolády....takže bych ho neuhlídala a mučit ho taky nechci, je šťastnej...
psicerstvou zeleninu opravdu vitaj, kdysi jsem mela pronajatej pokoj u aglicanky, ktera chovala ctyri yorkshirsky teriery (hlavni duvod proc jsem se odstehovala) a ti brali kuchyn utokem, kdyz jsem se tam jala kuchtit moji vita vege stravu. zkoncilo to tim ze uz jsem nakupovala pro pet, ne pro jednoho.hlavne kostalova jim chutnala. pani domaci pak rozhlasovala ze jeji psi jsou vegetariani.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Pavluška »

Fiona píše:No, kdyz uz jsme u tech hyen... Nenapadlo vas, ze co kdyz treba selmy vznikly tak, ze si par hyen a podobnych mrchozroutu reklo ze prejdou na raw, ze je to zdravejsi?
Fi, nedáváš si moc toho červeného v rámci diety? :) Předtím si to házely do hrnce? Hihi, ty nás jen zkoušíš. :) Nebo myslíš tím neraw zkažené mrtvoly...?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:A víš že už ani nevím zdroj? Bylo to tehdy před asi 7 lety když nám zemřel ten kocourek a myslím že nám to tehdy říkal ten veterinář jako možnou příčinu smrti. Takže pravdivost není moc jistá.
aha, to je jedno. Neslyšela jsem o tom, tak se ptám. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od hofikos »

Ale no ták, nevěřte všemu, co se dočtete. Jasně, když je pes zvyklej od malička na granule a pak mu nějaký dobrák dá kost, tak se ucpe, protože jeho žaludek je zlenivělý a vůbec všechny orgány na to nejsou zvyklé. Přecházet se musí pomalu a vždy se řídit tím, jak na to reaguje pes, nikoli tím, že jedna paní povídala. Třeba už pejsek po letech na granulí ani nemá zájem, tak to nelámejte přes koleno...

Terynka je zvyklá od štěněte na syrový maso i SYROVÝ kosti a nikdy se neucpala. Pokud je kostí víc, je to na trousku vidět a den dva třeba kostičku nedostane, ale i tak všechno šlape jak má.

Co se týče toho pejska, který neví co s kostí... jediný co mě napadá, že po jednom dni bez žrádla by se třeba rozpomněl, ono to čas od času jenom prospěje. Jednou Terynka něco asi snědla a zvracela chvilku po tom, co dojedla syrové kuřecí křídla. No vyhodila to jen lehce přelomený, jinak skoro nerozkousaný. Docela mě fascinuje, jak silný má trávení, protože i když to takhle běžně téměř nerozkouše, vykadí úhledný kompaktní bobiky...prostě dokonalý :)
Naposledy upravil(a) hofikos dne čtv úno 19, 2009 18:54, celkem upraveno 1 x.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Vejmutovka »

Hofiku, a jí Terynka i syrovou zeleninu ? Nebo jakou dáváš přílohu ?
Náš pejsek jí mrkev, brokolici, květák, špenát - ale jen povařené. Se máte všichni, jejichž psi jedí syrovou zeleninu. Náš je strašně mlsnej.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od awa »

Vejmutovka píše:Hofiku, a jí Terynka i syrovou zeleninu ? Nebo jakou dáváš přílohu ?
Náš pejsek jí mrkev, brokolici, květák, špenát - ale jen povařené. Se máte všichni, jejichž psi jedí syrovou zeleninu. Náš je strašně mlsnej.
Z toho si nic nedělej...když je šťasnej, tak ho nenuť, stejně z toho nemá rozum :lol:
Já bych zase chtěla, aby moje číča snědla něco syrového a taky nic, ještě má kočičí kecy, třepe packou a to opovržení v očích bych ti přála vidět... :lol:
Vejmut, to máš pejska od mala? Hofikos to totiž odchytila od štěněcích batolecích, kdežto mi to na ty naše chlupáčky zkoušíme, když už se zmlsali a mají za sebou nějaký ten pátek života všelijakých poživatin.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od hofikos »

Myslím, že jsem to už výše popsala. Dostává hlavně syrovou strouhanou mrkev, ale když je po ruce jiná zelenina, tak taky není problém. A trochu granulí Stone Crick, ale né vždy. Jinak žere skoro všechno, co jí dám. Jednou nám jako štěně sežrala z police cca půl kila mrkve, moc to ale nerozkousala, takže brzy nebylo pochyb o tom, kam ta mrkev zmizela :) no sežrala kdeco, ale tohle se sem hodí nejvíc :D

No v batolecích jsem to asi nechytla, ale v předškolním určitě. Přeci jen chvilku trvalo, než mi to taky docvaklo a i v útulku dostávala granule...jenže když pořád měla srajdu, začala jsem se zajímat :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od awa »

Možná také může mít vliv, na kolik a na koho je pes fixován. U nás ví, že pán domu je manžel, taky se bojí, ale mně vnímá jako svého krmiče a rozmazlovače a žere, ještě lépe žebrá jídlo, které jím já...Někdy si myslím, že vůbec neví, co žere, hlavně, že je to od paničky. Takže kdybych jedla něco s jedem, tak to asi taky zblajne... :lol: Zase na druhou stranu jsem zkoušela mu dát něco ne tak dobré -přezrálý grep ( už jsem cítila jakoby alkoholové kvašení , to by si dal s chutí Buc (:-) ), a do do tlamy to sice chytil, ale zase vyplivl....Že chytají nešvary a návyky od páníčků, hlavně voříškové, nelze zamlčet...Jednou ukradl z poličky v době naší nepřítomnosti 200G Lindta, a celýho to sežral...Papír a alobal rozerval a jedl opravdu jen to čoko, a nic mu nebylo, ani zácpa, průjem, prostě nic....při váze 10KG to musela být pro tělo darda, ale on byl tak happy...no, celá panička, když jídávala taková množství.... (:-)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Vejmutovka »

Předchozí pejsek taky syrovou zeleninu ani ovoce nejedl, maximálně trochu té mrkve kdyz byla řádně promíchána s masem a vývarem, protože v čem bylo maso, to vždy vylízal. Tenhle odhaduji, že bude radši hladovět. Vůbec to není jedlík, což má ale své obrovské výhody - nežebrá, venku se o jídlo/= odpadky/ nezajímá, uzeniny mu nechutnají /a že se najdou tací, co mu je podstrkují/. Náš předchozí pes měl se zažíváním problémy, hodně průjmy a tak, ale my jsme se mu vždy zdráhali syrové maso dávat kvůli bakteriím, právě že měl tak citlivé zažívání. Taky jedl přílohy /vločky, chleba, rýži/, to tenhle jen zeleninu.
No, tenhle se k nám opravdu doslova přibatolil, ještě mu nebylo ani čtvrt roku, když jsme si ho přinesli. Nicméně není jen můj, má svého páníčka a mě jen pravidelně navštěvuje.
Ještě k těm kuřecím kostem - taky říkám jednoznačně ne, mám s tím špatné zkušenosti a nestojí to za ty komplikace. Když už, tak hovězí, tam si pes může i vysát morek.
Mě by ještě zajímalo, jestli je prospěšné dávat psům syrové vejce, hlavně tedy ten žloutek.
Pinus strobus
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od hofikos »

U nás je syrové vajíčko taky v pohodě, někdy ho dávám jen tak celé naťuknuté pro zábavu. Ale jak píšu výše, Terča je zvyklá od štěňátka a neděla jí problém ani to kuře s kostmi, takže ostatním pejskům opatrně se vším :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od awa »

hofikos píše:U nás je syrové vajíčko taky v pohodě, někdy ho dávám jen tak celé naťuknuté pro zábavu. Ale jak píšu výše, Terča je zvyklá od štěňátka a neděla jí problém ani to kuře s kostmi, takže ostatním pejskům opatrně se vším :)
Někdy je to opravdu náročné...po syrových kostech má pes střevní potíže, ale ulovená chlupatá myš se vším všudy mu potíže naprosto žádné nedělá...
Tak se v tom vyznej...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

Pavluška píše:Fi, nedáváš si moc toho červeného v rámci diety? :)
Ha, az teraz prechadzam toto vlakno, a Pavluskin ostrovtip ma opat raz dobre pobavil. Som minule rozpravala Frenkymu o Tvojom zavazovani topanok. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

Aaaaaaaaaaaaaa... ta krvava foto je uz fakt sila, to ma este ovela vacsie grady nez to citat... no, ale neodpadla som a vracat sa k nej uz radsej nebudem. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od hofikos »

Katy snad jsem tě moc nevyděsila, raději to dám pryč :) Já jen pro názornost...mě se líbí ta přirozenost, stejně jako když my jíme ovozel :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Pavluška »

Katarína píše: Som minule rozpravala Frenkymu o Tvojom zavazovani topanok. :lol:
:roll: :lol: snad nejedl kaši.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

hofikos píše:Katy snad jsem tě moc nevyděsila, raději to dám pryč :) Já jen pro názornost...mě se líbí ta přirozenost, stejně jako když my jíme ovozel :D
No, ked sa uz pytas, vydesilo ma to poriadne. :lol: Ale ci to das prec, alebo nie, to je cisto na Tebe, ja to kazdopadne overovat nejdem. :lol:
Nic proti ziadnym nazorom o prirodzenosti, zamyslam sa nad vsetkymi, len foto tohto razu osobne radsej velmi rychlo opustam. :wink: Ale mnohym dalsim sa ta fotka moze pacit velmi, takze dovod na jej odstranenie nevidim ziaden. Len by som nabuduce asi ocenila nejake upozornenie dopredu. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

Pavluška píše:
Katarína píše: Som minule rozpravala Frenkymu o Tvojom zavazovani topanok. :lol:
:roll: :lol: snad nejedl kaši.
Nie, to mal kulturne okienko :wink: na ceste domov. Ale kazdopadne pribeh o kasi sa mu velmi pacil. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Pavluška »

Katarína píše:Nie, to mal kulturne okienko :wink: na ceste domov. Ale kazdopadne pribeh o kasi sa mu velmi pacil. :lol:
:) ok
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od hofikos »

Katy klidně to tu můžeš procházet, já to smazala včera hned jak jsem dopsala příspěvek. A speciálně pro tebe posílám trochu lepší obrázek, i když tady taky baští červenou...ale bát se nemusíš (pokud nedržíš půst :D )
Přílohy
meloun.jpg
meloun.jpg (48.93 KiB) Zobrazeno 21904 x
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

Ha-ha, ten som prave dnes skoncila, ale ani pocas neho mi to neva, lebo chute nemavam a ked sa prihlasi hlad, koncim. :wink:
A melona som objedena este z minuleho roka vo februari, ked som si robila vo vani oblickovu terapiu. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

Terynka krasna ako vzdy. Koniec koncov, ako aj jej panicka. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od dvdmchl »

No chudáček šelma, má poruchu osobnosti. Stejně jako tahle kočička tady:
Obrázek
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od hofikos »

dvdmchl píše:No chudáček šelma, má poruchu osobnosti. Stejně jako tahle kočička tady:
No kdybys viděl tu smazanou fotku, tak bys určitě věděl, že je to šelma ze všech nejšelmovitější :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Katarína »

Som Ti hovorila, ze ju nemas mazat. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Standa K. »

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-leka ... stravy/i-0

Mnoho chovatelů koček v Anglii, Austrálii, v USA a jiných zemích celého světa krmí (po granulové euforii) již od osmdesátých let minulého století (více než 30 let) své kočky syrovou stravou.
Výsledkem těchto „odvážných“ chovatelů návratem (k téměř již zapomenuté) přirozené syrové výživě jsou vitální, zdravé a silné odchovy koček, které prakticky netrpí nemocemi.
Kočky živené syrovým masem, kostmi a zeleninou jsou aktivní (mají radost ze života), jsou zdravě krásné (srst, kůže, zuby) a dožívají se o cca 30% delšího věku nežli kočky krmené hotovými krmivy.
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Weaving »

BARF je značka ideal, bohužel je to hodně komplikované (není to jenom hodit psovi maso a zeleninu, je důležité znát co obsahuje kolik látek aby to bylo vyvážené) proto jsme na granulých (těch nej) a dnes ráno mi Bafča (nemecká ovčanda - 1rok) pomohla sníst jablko a na snídani dostala granule s hovězí přední s kostí :) Kdo by chtěl poradit jaké granule, vyhněte se Eukanube a Royal Canin, po těch odcházejí myslím ledviny (ale možná to jsou játra te%d nevím). Mezi špičky na trhu považuji Artemis, Canine Caviar, Arden Grange, First Mate, Stone Crick, Belcando.. s těmi mám zkušenost, dále (z doslechu) Canidae, Omni pro, From family.
Ale třeba bráchovi belgické ovčandy milují rajčátka :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od s.arik »

Míra je mi svědkem, že moje fenka žere ve velkém červený grep a hroznové víno (:-)

Díky za tip na granule, zatím jsem kupovala nějaké šmejdy :(
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od olfess »

Náš pes se dožaduje čerstvě vylisované mrkvové šťávy, kterou miluje :lol: . Dále papá veškerou kořenovou syrovou zeleninu, zelené vynecháváme, to si utrhne( trávu) venku většinou na pročištění žaludku, takže pak blinká. Miluje prakticky veškeré ovoce, jablka, hrušky, hrozny, banány, melouny (červené) ..atd, dožaduje se citrusů, kiwi a manga, ale to mu nedáváme, protože myslíme, že je to pro něj příliš velká exotika. Jelikož u něj všechno probíhá systémem pokus - omyl, očekváme blinkačku po těchto plodinách..
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Terka »

Přidávám tip na VEGETARIÁNSKÉ ŽRÁDLO PRO PSY Certifikováno Vegetarian Society UK http://www.bioobchod.cz/ami-dog-15kg/d-71016/ (zatím ale nemáme vyzkoušené)
..a pro ty, kdo věří, že pes je masožravec, přidávám i tenhle odkaz http://baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/i-0
Naposledy upravil(a) Terka dne pon pro 06, 2010 1:01, celkem upraveno 1 x.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od mun »

Terka píše:VEGETARIÁNSKÉ ŽRÁDLO PRO PSY
Eh, qui bono?
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od RadkaS »

Terka píše:Přidávám tip na VEGETARIÁNSKÉ ŽRÁDLO PRO PSY Certifikováno Vegetarian Society UK http://www.bioobchod.cz/ami-dog-15kg/d-71016/ (zatím ale nemáme vyzkoušené)
..a pro ty, kdo věří, že pes je masožravec, přidávám i tenhle odkaz http://baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/i-0
Mě se tedy osvědčilo nejvíc toto... jak kvalitativně, tak i cenově. Rozmanitost veliká, přes svalovinu, vnitřnosti, vemena, dršťky, kosti, ryby... mimochodem... ryby od nich voní, jako by byly připraveny k jídlu. Fakt jsem byla překvapená.
Dobré je, že mají i masa namletá, včetně kuřecích skeletů, což je pro mě docela super, vzhledem k tomu, že mám koťata a štěně.... .

Ještě jsem slyšela, že velmi dobrá společnost je http://www.masopropsy.vyrobce.cz/
Ty bohužel rozváží pouze Moravu, takže pro mě bezpředmětné...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:
Panda píše:
Arion píše:Mám doma kočku, rad bych jí také převedl na raw, ale zatím si nedovedu představit čím bych ji krmil. Momentálně jede na komerčních konzervách - kachna, kuře, králík. Někdo doporučil kupovat kuřecí křidýlka, ale nevím jestli to zvládnu překonat to a začít domů nosit z obchodu maso :)
Určitě hlavně syrové maso (např. hovězí nakrájené na jemno), je to masožravec, více než pes. Ale k tomu i nepatrný přídavek vařené zeleniny a obilovin (zřejmě i nějaké mleté kosti), protože to asi tak nejlépe odpovídá obsahu lovených hlodavců. Což by mohlo nahradit i suché granulované krmivo, jako doplněk stravy, ale syrové maso by měla být hlavní složka. A tráva k okusování na trávení. .... Největší radost by měla z občasné vypuštěné živé myšky. :-D A pak je doma i veselo když ji nestačí chytit a myška se někde schová. Případně když si ji zkonzumuje na koberci. ;-)
Jasný, kočky běžně loví krávy.
Ty větší jo. :-) No jo myší maso nekoupíš. Asi je nejpodobnější že se doporučuje jako nejvhodnější náhražka. Stejně jsou doporučení kolem masa pro kočky dost rozporuplná, hezky je to popsané zde: http://dumka.info/dumka99/0610dum.htm
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Samira »

krasny clanocek :)
zaujala ma veta: "takže dáváme přednost čerstvému kvalitnímu masu (člověčímu)". Heh. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Fiona »

Na co tu kocku mate? Kocka je prece prirozeny deratizator a moc ji to bavi. Dneska jsou krysy a potkani dokonce i bez tetanu. Aby kocka presla na vita, staci ji moc nekrmit. Mysi a podobne haveti je vsude dost, i ve mestech. To neni jen o syrovosti masa, to je i o tom ze selma potrebuje to vzruseni a pohyb kdyz lovi. Stejne je to sranda. Odjakziva si lidi porizovali kocky v prvni rade na mysi, dneska jim vegetariani budou tahat syrove maso z jatek az pod nos? Aby si jako cica nenatahla sval nebo se nezpotila pri honeni mysi? :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od RadkaS »

Fiona píše:Na co tu kocku mate? Kocka je prece prirozeny deratizator a moc ji to bavi. Dneska jsou krysy a potkani dokonce i bez tetanu. Aby kocka presla na vita, staci ji moc nekrmit. Mysi a podobne haveti je vsude dost, i ve mestech. To neni jen o syrovosti masa, to je i o tom ze selma potrebuje to vzruseni a pohyb kdyz lovi. Stejne je to sranda. Odjakziva si lidi porizovali kocky v prvni rade na mysi, dneska jim vegetariani budou tahat syrove maso z jatek az pod nos? Aby si jako cica nenatahla sval nebo se nezpotila pri honeni mysi? :)
Mám kočky dvě a obě chytají myši. Jedna je jí, i když jsou doma krmený syrovým masem, pak mi jí sem tam vyzvrací v kuchyni a řeknu ti, nic moc. Vyzvací chlupatej kus 3cmx 5cm. Normálně jí takhle spolkne... nevím, jestli byla celá nebo ne..., ale fakt jsem radši, když ta jedna kočka je jen zabije a nechá u baráku a já myšky pak posbírám. Ta, co je polyká, tak má břicho kolikrát jak kouli. Jen prasknout.
Pokud kočka myši chytá, jídlo doma jí v tom nezabrání. Dělá to pro zábavu tak, jako tak. To, že dostane cosi do misky, to si myslím, utužuje dobré vztahy mezi páníčkem a kočkou. Kdyby do misky nedostávala, možná by se u toho baráku nedržela.... .
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Terka »

Přesto, že se začínám přiklánět spíš k vegetariánskému žrádlu pro psy(kočky), tak sem přidávám to co mi napsal jeden kamarád viatarián, teď už pár dní i frutarián: " Baron.cz důvěrně znám a používám nyní pro psa i kočku Barf (The Bones And Raw Food=Kosti a syrová potrava) a občas i sušený maso z http://www.masopropsy.cz . Já krmil občas i těma za studena lisovanejma granulema od Barona a pes smrděl a měl ospalky, podle mě nejsou z dobrých surovin a určitě to je sajrajt. Já nevím co tam je za ovozel.. ale jak říkám je v poho a pesanovi občas házím domácí bio mrkvičku, jablka, zelí, oříšek, to mu šmakuje ;-) "

Pokud byste někdo z vás měl zájem přečíst si dokument "MASOŽRAVCI? NE TAK JISTĚ" od Prof. Dr. Waltera Veitha, tak mi napište a já vám ho ráda poslu na mail.
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Bafule »

to se probíralo i tady http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... ari%C3%A1n

ale velice rozsáhlá diskuze o krmění psů přirozenou (syrovou) stravou RAW či BARF je tady http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... hilit=BARF
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od lumoska »

My barfujeme :) Sem tam dame granulky ked neni co ine akurat, ale inak pekne masko s ovozelo prilohami. Kosti sa daju dobre nahradit syrom, alebo jogurtom. Len to uz neni barf no. Jerryho tak chovame od 4 mesiacov, co sme ho dostali a je stastny.
Mame este 3 morcata, babizne a neuverite, ale tie su vita :D uplne 100%
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Samira »

Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od araila »

Téma: Toxoplazmóza

Ahojky,

Chtěla jsem se zeptat, zda a jak jste vy, kteří máte doma kočku, řešili problém toxoplazmózy. Sama bych strašně ráda kočku měla (celoživotní, zatím nenaplněný sen), jen takovou tu "bytovou", aby mi domů netahala parazity nebo nemoci, ale sama se v současné době léčím z nemoci a bojím se přidat si eventuelně další problém - toxoplazmózu. Pokud vím, zatím u nás není znám žádný prostředek proti tomuto parazitovi, přenosnému na člověka, i když jedna paní (kterou ale již momentálně nemohu kontaktovat) z Francie se mi dušovala, že prý již něco takového existuje.

Tak nevím, jak to vyřešit. Říká se, že je zapotřebí pravidelně čistit kočičí záchod. To je sice hezké, ale četla jsem o případech, kdy to tak lidé dělali, a přesto onemocněli. Ono je to docela logické, protože kočka se olizuje, a to i v "intimních partiích", pak se mazlí se svým dvounohým přítelem či přítelkyní, lehá si do postele (nikdo jistě nemění povlečení každý den) apod.

Zajímalo by mne, jaký máte na tuto věc názor, radu či zkušenosti.
Díky.
dvdmchl

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od dvdmchl »

Aralia, nepořizuj si žádná zvířátka, nebyla by s tebou šťastná.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od araila »

Pročpak si to myslíš? Měla jsem několik papoušků a jeden z nich mne opravdu velmi miloval. Byla to samička a nemohla se ode mne hnout. Kam jsem šla, tam mne následovala, všude za mnou létala. Ručně jsem ji pomalu a postupně dokrmila, tak mne asi považovala za svou mámu (byla to samička)....
dvdmchl

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od dvdmchl »

Zřejmě jsi v té době ještě nevěděla o psitakóze, bacha na papoušky.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od araila »

Hm, doufám, že někdo odpoví také k tématu. On tenhle problém může být opravdu závažný a tím, že o něm člověk neví nebo před ním zavírá oči, prostě nezmizí.:

- http://tehotenstvi.zdrave.cz/strasak-te ... oplazmoza/
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:04, celkem upraveno 1 x.
dvdmchl

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od dvdmchl »

Není úplně fér věnovat se jedné nemoci, jak by k tomu přišli ostatní: http://kotatkolejdy.blog.cz/1102/seznam ... nych-nakaz
Zavři okna, zabedni koupelnu, obal se igelitem, nasaď rukavice, kuklu a hlavně "chodit", "chodit", "chodit".

Vím jsem ironickej a možná ti to vadí, ale jinak na takové strašáky reagovat nedokážu.

Vždyť se podívej co píšeš:
jen takovou tu "bytovou", aby mi domů netahala parazity nebo nemoci,
Pořiď si mikroskop a podívej se co ti žije doma v koberci, to budeš čubrnět.

Na články o nákazách vždy pohlížej jako na marketingovou akci prodejců léků.
Ano nemoci existují a jsou reálné, ale stejně tak je reálné, že tě přejede auto, nebo ti spadne na hlavu květináč.

Prostě to neřeš, uleví se ti.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: A co domácí mazlíčci ?

Příspěvek od Panda »

Sice po zadání hesla Toxoplasmósa to vyhodí spousty léků, ale nevím jak jim věřit: http://lekarna.spokojenazena.cz/toxoplasmosa-1/

Bytová kočka - je jasné že taková kočka není moc šťastná, protože by ráda běhala venku. Měli jsme takto 3 kočky a i tchýně má takto teď kocoura - vím jak často sedí v okně a toužebně pozorují venkovní dění. V paneláku to jinak řešit nejde když člověk nebydlí v přízemí, lidi to řeší alespoň procházkami s kočkami buď v náručí nebo na řemínku. Ale na druhou stranu je to omluvitelné když se jedná o kočky, které by jinak čekal špatný osud (např. jedno kotě jsme věděli že by ho majitelé jinak utopili). Pak je tohle vězení pro ně lepší variantou. A myslím že i tak mohou žít šťastně - je jen třeba se jim buď dostatečně věnovat nebo, mnohem raději, aby byly alespoň 2 a mohly si spolu hrát.

Takže bych to viděl reálně - 2 koťata, až dospějí nechat je kastrovat (nesmí se během dospívání, zvěrolékaři to rádi dělají příliš brzy), vybudovat jim doma dostatek hracích prostorů a prolézaček. Nepouštět je vůbec ven, ale umožnit jim pobyt na oknech (např. pořídit do oken kočičí síta, dají se pořídit i na balkon), aby se mohly koukat i slunit. Potřebují trávu - pěstovat jim doma např. kočičí. Wc stelivo kupované (ne písek). Jídlo - my jim dávali jen granule a docela na nich také dobře prosperovaly, jen u kocouřích kastrátů hrozí ledvinové kameny tak pak byly jakési speciálnější granule. Ale asi je to jako s vařenou stavou, zřemě by si s tím nevystačily do stáří a je potřeba i živou stravu (my je měli jen pár let tak nemám vyzkoušeno zda by na granulích vyžily zdravě do stáří). Dnes bych jim dával spíš i syrové maso - proti toxoplasmóze prý pomůže zmrazení masa. Takže bych řekl že se dá před toxoplasmózou uchránit.
Odpovědět