ptačí chřipka a jiné infekce

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:
u me ted z toho plyne, ze nejvetsi tvrdaci a studeny cumaci jsou vlastne nejmin sobecky.
Prave ze ne. :) Zni to dost paradoxne, ale kdyz se nas tim zamyslis tak to dava smysl. Kdyz ti budou lidi uplne jedno a nebudes od nich nic ocekavat tak k nim muzes byt naopak maximalne mila a uplne se rozdat. V podstate pak zjistis, ze mas vsechny desne rada, protoze jejich chyby uz ti ani trosku nevadej, a jejich plusy ti delaj radost.
v tom mas pravdu, o tomto tu uz nekde psala dgm, ze laska je jen nezistna. toto nevylucuje, naopak potvrzuje, co mi z toho vyplynulo, ze lide, kteri neprojevuji sve empatie a jine pocity (ktere jsou dle tve a jinych teorie odrazem jen jejich vlastniho ega), a jsou na pohled studeni, bezcitni, mohou byt altruiste.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

mlok píše:Spis bych rekla ze to bylo jejich izolovanosti od vetsinove nakazene populace

vidíš, nakonec supr připomínka (věda to taky vysvětluje jen a jen větší hygienou Židů při přípravě a konzumaci jídla což je dle mne slaboučký argument - v ostatní populaci umírali boveráci i úzkocitní šlechtici) tak jsem tam doplnil ...

...Divoce žijící zvířata si neumývají potravu ani packy před jídlem, jí přímo ze země tepelně neupravenou potravu včetně mršin, pohybují se mezi výkaly, do svého zdravotnictví neinvestují ani korunu, antibiotika neberou... a přesto epidemie (ani jiné nemoci) neznají. Kdyby alespoň polovina z toho co o bakteriích tvrdí oficiální medicína byla pravda měli by už všechny dávno vyhynout...hygiena či desinfekce tedy není tím primárním či základním opatřením proti infekcím jak tvrdí věda..

bo jiné faktické připomínky nebyly jdu to odeslat snad bude aspoň sranda když už nic jinýho :D :D :D
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Android »

Ale to je omyl s těmi nenemocnými zvířaty v přírodě. U nás na škole o tom dělali výzkum a našli jim zhruba to samý, co u lidí (konzultovali to pak s obyč doktory). Pak třeba v Africe mají epidemie tubery a různejch virů u volně žijících zvířat... A to se o tyhle věci vůbec nezajímám, to je jen o čem vim a zaslechl jsem to... Jako věří se tomu hezky, když chce někdo propagovat raw, ale prostě to asi neni úplně pravda. :roll: Určitě jde říct, že za hodně těch nemocí může znečištění a vliv člověka (třeba lev sežere farmářovi krávu s tuberou a je to), ale asi by bylo naivní předpokládat, že by bez moderních lidí nemoci u zvířat vůbec nebyly.

Vygooglit toho asi pude hromada. Stačí nahodit něco jako wild animal diseases do googlu nebo nějaký podobný hesla a už to jede...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Android píše:Ale to je omyl s těmi nenemocnými zvířaty v přírodě.
Přesně tak. Pravidelné epidemie prostě existují, i když zvířata potravu nevaří. Po takových vlnách přežijí zase ti nejsilnější, kteří svou odolnost předají potomstvu... od nepaměti procházejí paraziti a spol. evolucí společně se svým hostitelem (zdrojem potravy) a chvíli má na vrch jeden, chvíli druhý, někdy dojde ke koexistenci... blabla... nechce se mi to hledat.
Představovat si přírodu jako něco idylického je bohužel omyl.
Na člověka nelze uplatnit přírodní výběr, tak už jen zbývá každému co nejlépe využít co dostal do vínku. Samozřejmě i kvalitní stravou. Ale nedá se tím ohánět jako jediným. To je nesmírně snadno napadnutelné (a právem).

Ano, koukni, Stando, někam do googlu jak píše Android - to ti vezme iluze o dokonalých volně žijících zvířátkách...

Nic ve zlém.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

zatím jsem vždycky za něčímm takovým našel člověka a jeho vliv - ať už je to myxematóza u králíka (městské skládky) nebo vzteklina u lišky, virová onemocnění včel apod., Afriku moc neznám...

ale uznávám, že to musím ještě víc zkoumat...
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Michal S. »

I Židé při moru umírali ale nesrovnatelně méně než ostatní proto ty pogromy...
Tahle věta na mě dělá dojem, že prvně přišel mor a následoval pogrom. Ale:
Citace:...zdůrazněme, že skoro všude v Německu, kde se dochovaly prameny, vraždění Židů předcházelo moru....
Klaus Bergdolt: Černá smrt v Evropě, str.114

Uvědomme si, že nejen středověký křesťan nenáviděl Žida. A právě ta léta tlumená nenávist (měla komplikovaný a pestrý původ - viz kniha) vedla těsně před příchodem epidemie k pogromům. Mor byl jen katalyzátor.

A něco z domova:
Citace: V červenci 1713 přijel z Vídně do Prahy nějaký krejčovský tovaryš, ubytoval se na Koňském trhu a druhý den byl mrtev.V zápětí onemocněla rodina, která mu poskytla nocleh. Nákaza pak přeskočila do Židovského města, které bylo okamžitě uzavřeno, avšak marně. Mor tam začal kosit i 100 lidí denně....V Praze zemřelo asi 13 000 obyvatel, v celých Čechách 100 000. Na venkově zároveň uhynul dobytek (2 miliony kusů).
Petr Hora- Hořejš: Toulky českou minulostí 4, str.211
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Katarína »

Inac mimo vtaciu chripku, ale napadlo ma to v suvislosti so situaciami vo Vasich rodinach (Standa, Michal): nepodarilo by sa Vam niekedy prist s niekym z rodiny na nejaky zrazik? Takto ste "vysinuti" uprostred "normalnych" Vy, zatial co na takom vitazraze by to bolo obratene. :wink: Mozno by z toho dokazala vzist inspiracia alebo aspon vacsia tolerancia. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Michal S. »

Katarína píše:Inac mimo vtaciu chripku, ale napadlo ma to v suvislosti so situaciami vo Vasich rodinach (Standa, Michal): nepodarilo by sa Vam niekedy prist s niekym z rodiny na nejaky zrazik? Takto ste "vysinuti" uprostred "normalnych" Vy, zatial co na takom vitazraze by to bolo obratene. :wink: Mozno by z toho dokazala vzist inspiracia alebo aspon vacsia tolerancia. :D
Ale mě moje "stravovací výstřelky" tolerujou (zatím teda manželka, ostatní jen tuší a neptají se zatím) výměnou za toleranci jejímu dojíždění do práce, co jí baví 100km denně (4:00 odjezd, 19:00 příjezd). O děti se starám já + babička (moje matka), což přináší konflikty z hlediska výchovy synů, ale v poslední době jsem se dost stáhnul ( což nevím jestli je dobře - ukáže čas :) )My jsme vyšinutí oba (:-) . Ale na srazík bych šel, jestli s manželkou to nevím, šla-li by.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Katarína »

Hlavne sa posnaz priviest babicku. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Michal S. »

Radši ne, se bojím, že by tolik exotů špatně rozdejchávala. Má často problém s tím jedním :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Katarína »

:wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

ad osobní příklad :
partnerka aktuálně s chřipkou jako trám, děcka každou chvílu taky chybí ve škole (bolest hlavy, břicha, teploty, zvracení) já jedinej nezakašlu ale všechno marný... :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od veri »

Standa K. píše:ad osobní příklad :
partnerka aktuálně s chřipkou jako trám, děcka každou chvílu taky chybí ve škole (bolest hlavy, břicha, teploty, zvracení) já jedinej nezakašlu ale všechno marný... :evil: :evil: :evil:
ale to je přeci epidemie, která zkosila celou evropu, za to nemůže jejich špatná strava :roll: (ironie :wink: ) tohle slyším všude kolem sebe, hrůza, že to všichni myslí vážně..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Michal S. »

Chřipka k nám zatim nedorazila. Zato jsme měli minulý týden kašel (vyléčeno bramborama) a zánět středního ucha (aloe). Kdyby to viděli dři :oops: :twisted: :D . Starší kluk je už ve škole, zítra padá mladší do školky. Příští týden jsou prázdniny, tak uvidíme, co zas přitáhnou.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Rose »

Michal S. píše:Chřipka k nám zatim nedorazila. Zato jsme měli minulý týden kašel (vyléčeno bramborama) a zánět středního ucha (aloe).
Mohl bys, prosím, upřesnit ty brambory ? Jak se používají na kašel ? Momentálně u nás aktuální téma. Díky.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Michal S. »

Uvaří se brambory ve šlupce (2-3ks na děcko), mírně se rozmáčknou a zabalí se nejlépe do textilní pleny a pak do froté ručníku. Pak se to přiváže obinadlem dítěti k hrudníku na noc. Je to pro dítě trochu nepohodlný, ale snášejí to dobře.
Pozor ale: Uvařené brambory mohou popálit, nutno odzkoušet kolik vrstev textilu mezi dítě a brambory dát ( nakolikrát plenu a ručník přeložit). Vrstvy se prohřívají postupně a dítě to má na sobě celou noc. Kůže může být max. mírně zarudlá teplem.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

rád bych natočil a umístil na youtube zrhuba 1,5 hod. video, našel by se někdo kdo to umí a je z okolí Brna ??
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

a když bych přijel někam po ČR ??

(kunc.standa@seznam.cz)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dano »

Pavluška píše:
Android píše:Ale to je omyl s těmi nenemocnými zvířaty v přírodě.
Přesně tak. Pravidelné epidemie prostě existují, i když zvířata potravu nevaří. Po takových vlnách přežijí zase ti nejsilnější, kteří svou odolnost předají potomstvu... od nepaměti procházejí paraziti a spol. evolucí společně se svým hostitelem (zdrojem potravy) a chvíli má na vrch jeden, chvíli druhý, někdy dojde ke koexistenci... blabla... nechce se mi to hledat.
Představovat si přírodu jako něco idylického je bohužel omyl.
Na člověka nelze uplatnit přírodní výběr, tak už jen zbývá každému co nejlépe využít co dostal do vínku. Samozřejmě i kvalitní stravou. Ale nedá se tím ohánět jako jediným. To je nesmírně snadno napadnutelné (a právem).

Ano, koukni, Stando, někam do googlu jak píše Android - to ti vezme iluze o dokonalých volně žijících zvířátkách...

Nic ve zlém.
Ja nie som naivny a urcite si nemyslim, ze divozijuce zvierata su super zdrave a netrpia chorobami. Ale dovolim si nesuhlasit s tym hore. Lebo takto to pomaly vyznie tak, ze nech zijes ako zijes, tie "smrtonosne" bacily ta dostanu aj tak. A pritom kazdy z nas pozna z okolia tolko prikladov ludi, ktori dokazuju opak. Nepochybujem, ze tak je to aj u divo zijucich zvierat. Skratka (okrem inych faktorov), ze ak si vedia v prostredi kde ziju najst dostatok kvalitnej pre ne idealnej potravy, su urcite odolnejsie voci infekcnym chorobam, ako ked su zivene inac. A podobne, ze zdravie domacich zvierat krmenych niecim, k comu by sa v prirode normalne nedostali (v pripade dobytka napr. jadrove krmivo z obilia ci kedysi dokonca masovo-kostne múčky z kafilerii!?), je jednoznacne ovela horsie (a naopak je to tak ovela lepsie pre penazenky chovatelov zvierat tak rychlo naberajucich kg) ako ked su krmene prirodzene. Napr. dobytok ako kravy, jaky,... apod. pasuce sa celorocne na zelenych lukach tam, kde to klima dovoli.

Som mestsky clovek, a nemam ziadne skusenosti s chovom. Rad si teda precitam skusenosti inych, uvedte linky. Pred nedavnom som inac cital toto, citujem z knihy HEALTH & SURVIVAL IN THE 21st CENTURY, autor: Ross Horne, pisal som o nej vo vlakne OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY.:
Mozno lepsi obraz o odolnosti a nachylnosti je podany v knihe The Role of Insects and Fungi in Agriculture, autor: Sir Albert Howard. V chove dobytka su slintacka a krivacka pokladane za tak smrtelne vazne choroby, ze cele chovne stada zabiju a spalia hned ako sa objavi jediny pripad aby zabranili ich sireniu do inych fariem. Ale Sir Albert k tomu napisal toto:

"Pocas 21 rokov [1910-31] som mohol studovat rekaciu dobre krmenych zvierat na epidemie chorob ako su mor dobytka, krivacka a slintacka, sepsa, atd., ktore casto pustosili vidiek. Ziadne z mojich zvierat neboli izolovane, ziadne neboli ockovane, casto prichadzali do kontaktu s chorym dobytkom. Nevyskytol sa ziadny pripad infekcnej choroby. Odmenou za dobre zivenu protoplazmu bol velmi vysoky stupen odolnosti voci chorobam, co by dokonca mohlo byt popisane ako imunita."
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:
Pavluška píše:
Android píše:Ale to je omyl s těmi nenemocnými zvířaty v přírodě.
Přesně tak. Pravidelné epidemie prostě existují, i když zvířata potravu nevaří. Po takových vlnách přežijí zase ti nejsilnější, kteří svou odolnost předají potomstvu... od nepaměti procházejí paraziti a spol. evolucí společně se svým hostitelem (zdrojem potravy) a chvíli má na vrch jeden, chvíli druhý, někdy dojde ke koexistenci... blabla... nechce se mi to hledat.
Představovat si přírodu jako něco idylického je bohužel omyl.
Na člověka nelze uplatnit přírodní výběr, tak už jen zbývá každému co nejlépe využít co dostal do vínku. Samozřejmě i kvalitní stravou. Ale nedá se tím ohánět jako jediným. To je nesmírně snadno napadnutelné (a právem).

Ano, koukni, Stando, někam do googlu jak píše Android - to ti vezme iluze o dokonalých volně žijících zvířátkách...

Nic ve zlém.
Ja nie som naivny a urcite si nemyslim, ze divozijuce zvierata su super zdrave a netrpia chorobami.[/i]
ad 1/
terminus technicus "volná příroda" - mám na mysli vědeckotechnickou revolucí nedotčenou krajinu, kde člověka nevidět a neslyšet (tedy něco takového de fakto např. v celé ČR není, v zahraničí semo tamo, spíš v minulosti, do budoucna lze očekávat jen a jen zhoršení, nemocnost divokých zvířat díky zamoření ovzduší apod....).

Čili např. srny či jeleni jsou též nemocní ale toto nemám na mysli.

ad 2/
kdy, kde ?? mluvil jsem hodinu s člověkem s tituly "Doc. MVDr. Ph.D.", vyučujícího na brněnské Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a nebyl mi schopen vyjmenovat nějakou epidemii, neustále jen opakoval ad 3/ - že se tohle stalo v době kdy tady ještě lidi nebyli (jak potom teda vědí, že aspoň na začátku pár zvířat pomřelo ??)

na otázku proč s jejich životním stylem (žádná hygiena, očkování, ATB, stravování se na mršinách ze země, pití z kaluží, nechráněný pohlavní styk atd atd. - kdyby takhle žil člověk byl by na pokraji vyhynutí) nejsme svědky neustále se dokola opakujících obrovských pandemií zvířat mi bylo odpovězeno, že se za ta dlouhá tisíciletí s mikrobi zžili a jsou již imunní. Proč člověk i po tisíciletích není imunní zůstalo ve vzduchu...

vážení, vždyť ty zvířata nemají ani rýmu, kašel či zubní kaz !!

na závěr jednoduchý důkaz - kdyby existovala jediná virová epidemie u zvířat měli by už dávno vyhynout minimálně všichni masožravci co pojedli ty nemocné dejme tomu býložravce, uhynulé masožravce sežrali další masožravci a tak dále a tak dokola až by nezůstal jediný masožravec

baktérie (a člověk-vařák) jedí mrtvou hmotu (živou neumí), tam kde jí má dostatek tam se vesele množí, na mikrobech je právě nebezpečný ten jejich velký počet, v malém množství nám neubližují
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dano »

Stano, som na tvojej strane. Moja jedina veta ktoru si nechal v citate bola len uvodom v prispevku. A v nom som sa nakoniec vyjadril, ze nepochybujem, ze ak si divo zijuce zvierata vedia (okrem inych faktorov), v prostredi kde ziju najst dostatok kvalitnej pre ne idealnej potravy, su urcite odolnejsie voci infekcnym chorobam, ako ked sa zivia niecim inym. A teda ovela odolnejsie ako domace zvierata zivene kdecim.

Neverim, ze pricinou chorob su mikroby, tak ako tomu neveris ani ty. Ovela dolezitejsi faktor je podla mna vnutorne prostredie organizmu a teda zivotosprava (vratane vyzivy).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Panda »

Standa K. píše:...vážení, vždyť ty zvířata nemají ani rýmu, kašel či zubní kaz !!...
Mají - psi a kočky krmené "kvalitní plnohodnotnou" konzervovou a granulovou stravou, dokonce mívají snad všechny možné civilizační choroby stejně jako my. Proto se těžko posuzuje zdraví zvířat, protože lidé obvykle znají jen zdraví zvířat žijících v zajetí, která krmíme my. O volně žijících se asi toho ví málo. Snad ještě tak veverky v lázeňských zařízeních kradoucí Colu a kýchající na návštěvníky (ještě že nás mají!).
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Dano píše:Ale dovolim si nesuhlasit s tym hore. Lebo takto to pomaly vyznie tak, ze nech zijes ako zijes, tie "smrtonosne" bacily ta dostanu aj tak. A pritom kazdy z nas pozna z okolia tolko prikladov ludi, ktori dokazuju opak.
Tak nevím, Dano, ale já když po sobě čtu, co jsem napsala, vyznívá mi to stejně jako to co píšeš ty. Je fakt, že nejsem žádná spisovatelka...
- trvám dál na tom, že se vir, bacil, cokoli, může dostat k jakémukoli zvířeti a že si s ním lépe poradí ti silnější (tím myšleno samozřejmě i ti lépe živení, ale to není vše - každý organismus má i jiný genetický základ od rodičů - a nelze se ohánět jen stravou)... to samé, když se nedodrží welfare v chovu - vystresované zvíře je méně odolné. Tak jako v přírodě snadněji podléhají samci některých druhů po vnitrodruhových potyčkách o samice... Stres a vyčerpání (ano, a možná také po ten čas nestihli jíst tu nejlepší potravu, ale to už píšu spíše jako popíchnutí, pardon).
A teď mi, prosím, pověz, v čem se naše názory liší. Děkuji.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Standa K. píše:
ad 2/
kdy, kde ?? mluvil jsem hodinu s člověkem s tituly "Doc. MVDr. Ph.D.", vyučujícího na brněnské Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a nebyl mi schopen vyjmenovat nějakou epidemii, neustále jen opakoval ad 3/ - že se tohle stalo v době kdy tady ještě lidi nebyli (jak potom teda vědí, že aspoň na začátku pár zvířat pomřelo ??)
On se asi každý odborník specializuje na něco jiného. Špičkový lékař (specialista) ti taky třeba nedovede zodpovědět všechny otázky z historie lékařství, a přesto se ta historie odehrála... i když je to blbý příklad.
Pokud vím (beru to jen z hlavy a koho to tak baví, může si vyhledat; dobrý zdroj bude pravděpodobně google.scholar), epidemie byly, i když mnoho jich samozřejmě způsobil člověk zavlečením nového organismu na místo, kde na něho původní fauna nebyla zvyklá a byla více náchylná. Ačkoli si stále nezačala vařit jídlo v rendlíčkách... Neměla imunitu od svých předků, kteří s daným organismem bojovali léta, aby přežili...
Podrobnosti se dají snad někde najít. Já jsem byla vždy líný student, hlavně ohledně parazitů a všeobecně chorob, tak mě se to už hledat nechce. O společné evoluci parazitů a hostitelů jsem měla pěknou knížku - přečetla jsem si ji a předala dál. Není to čtení, které musím mít na nočním stolku.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:
Standa K. píše:...vážení, vždyť ty zvířata nemají ani rýmu, kašel či zubní kaz !!...
Mají - psi a kočky krmené "kvalitní plnohodnotnou" konzervovou a granulovou stravou, dokonce mívají snad všechny možné civilizační choroby stejně jako my. Proto se těžko posuzuje zdraví zvířat, protože lidé obvykle znají jen zdraví zvířat žijících v zajetí, která krmíme my. O volně žijících se asi toho ví málo. Snad ještě tak veverky v lázeňských zařízeních kradoucí Colu a kýchající na návštěvníky (ještě že nás mají!).
To ano, a některá plemena zvířat tím vším trpí více, protože byla šlechtěna pro určitý znak bez dostatečného ohledu na zdraví...
Jinak souhlasím, že to žrádlo trvanlivé x měsíců a obsahující často potraviny nevhodné pro daný živoč. druh, je hnus!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dano »

Pavluška píše:A teď mi, prosím, pověz, v čem se naše názory liší. Děkuji.
Potom pardon Pavluska! Ak obaja pokladame divozijuce zvierata (okrem ineho za predpokladu ze maju aj dostatok vhodnej potravy) za odolnejsie ako tie v zajati vykrmovane kdecim moznym aj nemoznym, tak mame naozaj podobny nazor. A na druhej strane nikto z nas nema ani iluzie o tom, ze zvierata v prirode nikdy neochoreju.

A "spisovatelka" si urcite lepsia ako ja. Inac si nedokazem vysvetlit fakt, ze na moj prispevok ste oponovali z jednej strany Standa a z druhej strany aj ty. To ja som ho asi napisal blbo, alebo som rozpoltena osobnost :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:A na druhej strane nikto z nas nema ani iluzie o tom, ze zvierata v prirode nikdy neochoreju.
já - za optimálních podmínek - ty iluze mám, opravdu se mi nepovedlo najít (ani google) žádné nemoci, vždy je v tom člověk :
myxematoza - stravování se na skládkách
vzteklina - -""-
ptačí chřipka - labutě a kachny všude po světě krmený hodnýma dědouškama s vnoučatama rohlíky a spol. (labuť je poměrně inteligentní zvíře, zapamatuje si kde se lehko dostane k "dobrýmu" žvancu), orli či poštolky ju neměli
hromadné úhyny ryb - znečištěná voda
lepra - lidi a domácí zvířata na to hynou houfně, divoký (bez léků a repelentů) nikoliv
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dano »

Standa K. píše:já - za optimálních podmínek - ty iluze mám, opravdu se mi nepovedlo najít (ani google) žádné nemoci, vždy je v tom člověk :
V maji som sledoval velmi dobry dokument o horskych gorilach zijucich v pralese v Afrike, uzasne. Zvykli si na filmarov a ti dokazali dokumentovat ich zivot, velmi dlhu dobu, cele mesiace, mozno roky. Ako je zname, v ich socialnom zivote hra velku ulohu hierarchia a v tom rebricku bol vtedy najvyssie postaveny jeden velmi silny, robustny samec, v najlepsich rokoch. Ak si dobre pamatam, stalo sa, ze sa utiahol, zrazu ho nebolo, dlhe dni, mozno tyzdne. V tlupe postupne nastala nieco ako anarchia a dovtedy menej dominantni samci sa postupne zacali predvadzat a uplatnovat si pravo zastat ulohu vodcu, cim dlhsie to bezvladie trvalo, tym viac im rastlo sebavedomie.

Skratim. Fimari ho nasli, bol chory, vraj prechaldnuty, uz na pohlad v biednom stave, zaslzene oci, a preto sa aj utiahol prec lebo by musel celit vyzvam inych samcov na "boj" o najvyssie miesto v tlupe. Ked vyzdravel, vratil sa, a velmi rychlo spravil poriadok :) bol zase v skvelej forme.

Takze ochorel. Cela tlupa zila v hlbokom pralese, zrala nic len tony ovocia, listy stromov, obcas termitov pomocou slamky zapichavanej do ich hniezda, dvaja mladi bratia raz zase vysoko v korune stromu drziac sa nohami a rukou druhou rukou a dlanou chytali nejaky okridleny hmyz poletujuci v hustom roji tesne pri konaroch.

Zili tieto gorily v "optimalnych podmienkach"?
Ak nie, co im este chybalo do toho optima?
Ak ano, tak urcite? Uz ani tie pralesy nie su ako kedysi, urcite nedaleko funguju pytliaci, gorily sa musia utiekat stale hlbsie a vyssie do hor, s tym spojeny stres, atd.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Dano píše:
Pavluška píše:A teď mi, prosím, pověz, v čem se naše názory liší. Děkuji.
Potom pardon Pavluska! Ak obaja pokladame divozijuce zvierata (okrem ineho za predpokladu ze maju aj dostatok vhodnej potravy) za odolnejsie ako tie v zajati vykrmovane kdecim moznym aj nemoznym, tak mame naozaj podobny nazor. A na druhej strane nikto z nas nema ani iluzie o tom, ze zvierata v prirode nikdy neochoreju...
Názor máme tedy (jak jsem si ale už myslela předtím:) ) stejný. :mrgreen:
Já se ozvala jen na ten jídelníček, co se staví na piedestál. Mnoho geneticky slabších jedinců ani super jídelníčkem nedožene své druhy, kteří mají lepší genetický základ. Stravou se dá ovšem mnohé vylepšit, a o tom bude asi celý vitarian.cz. :) (krom genetiky myslím konkrétně u člověka samozřejmě na celý živ. styl...).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Standa K. píše:
Dano píše:A na druhej strane nikto z nas nema ani iluzie o tom, ze zvierata v prirode nikdy neochoreju.
já - za optimálních podmínek - ty iluze mám, opravdu se mi nepovedlo najít (ani google) žádné nemoci, vždy je v tom člověk
člověk je v kdečem. :)
Ale asi bys neměl upírat parazitům nárok na život v přírodě, víš. :)))
I když bych je taky nejraděj vystřelila na Měsíc.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

prochladnutí nejsou právě optimální podmínky :-)

neříkám, že zvířata jsou terminátoři co za žádných okolností neochoří, ani jejich IS nesnese všechno, lze ho nabourat chemií, prochladnutím, úžehem, stresem, možná i stářím apod. a vařenou stravou

konec konců - ten opičák se uzdravil, nikdo jiný se nenakazil, žádná epidemie..., že sem tam nějaký zvířecí jedinec onemocní z výše popsaných důvodů nepopírám ale popírám existenci epidemií a jakéhokoliv jiného hromadného hynutí jiného tvora nežli homo sapiens
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

Pavluška píše:Ale asi bys neměl upírat parazitům nárok na život v přírodě, víš. :)))
I když bych je taky nejraděj vystřelila na Měsíc.
neupírám, ani náhodou, právě naopak, na Měsíc bych je nevystřelil, my je nezbytně potřebujeme k životu, PMN baktérie a viry jsou prospěšné, problém je jen v jejich případném velikém počtu následkem namnožení se v pro ně příznivém prostředí, pokud se toto prostředí nachází uvnitř v člověku tak začíná problém...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

myslím, že si jinak rozumíme...
Ale zareaguji ještě na toto
Standa K. píše: konec konců - ten opičák se uzdravil, nikdo jiný se nenakazil, žádná epidemie..., že sem tam nějaký zvířecí jedinec onemocní z výše popsaných důvodů nepopírám ale popírám existenci epidemií a jakéhokoliv jiného hromadného hynutí jiného tvora nežli homo sapiens
trochu horší je to u opic (hlavně goril, i když se vyskytuje i u šimpanzů atd, a bez problémů např. u kaloňů a někt. hlodavců-coby pravděpodobných přenašečů - nejspíš trusem...) s ebolou. Jako sociální zvířata se nakazí snadno a nakažení jedinci většinou podléhají. Už nějaký čas se hovoří přímo o epidemii v určitých oblastech (zjednodušeně, srozumitelně pro veřejnost např. zde: http://www.fsz.estranky.cz/clanky/zajim ... bi-gorily-_ ). Jsou to smutné odhady a doufám, že se to nějak zastaví! (je snad možné zasílat peníze na účet institutu v Lipsku, kde se snaží nalézt vakcínu, ale na Vitarianovi se s tím neoháním; navíc to info není ověřené)... Na netu je spoustu informací i jen k nemoci samotné (veterinární a lékářské detaily) a to bych sem ani nedávala ... V šíření má nejspíše svým způsobem prsty i člověk, ale já reaguji jen na Standovo souvětí. I když nevím, jaký počet má na mysli pod hromadným hynutím... :?
V tomhle tématu se nevyžívám; spíš je mi nepříjemné, ale nedalo mi to.

Jinak samozřejmě idea přirozené stravy atd jako prevence mnoha nemocí je společná všem na Vitarianu.
Peace
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

"Ze skupiny 95 primátů přežili šíření viru pouze čtyři.

Tým Bermejové proto přepočítal úmrtnost goril ve sledovaných oblastech na celý region a došel k závěru, že v západní Africe mu podlehlo nejméně 3500 goril, pravděpodobně ale až 5500 těchto velkých primátů. "

Všechno tedy visí na tom kde a jak žilo a stravovalo se 95 primátů. Pokud zrovínka oni byli krmeni lidma, turistama, dostávali se k lidským zbytkům apod. - ale o tomto se v článku nepíše.

Ale jak je vidět je celkem fuška něco takovýho vyguglovat (o homo sapiens je to jedna dvě). Dále zvyšování nemocnosti divé zvěře zhoršujícím se ekologickou situací a tím zatěžováním jejich IS lze bohužel očekávat, organismus se dá otrávit nejen mrtvou stravou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluška »

Jen Bůh ví...

Stando, dneska na mě vykouklo hafo článků na google scholar (něco s chráněným přístupem samozřejmě, ale i tak, ten zbytek je značnej). Jen je to tak, že všechny studie nebudou o tom, jak se opice stravovaly. Nakoukla jsem jen do asi desítky článků, které mě zaujaly názvem. Řešil se hlavně přenos a prý okrajový důvod šíření je i onemocnění dominantního samce a již infikované samice hledají novou skupinu, čím se nákaza šíří. Plus spoustu jiných hypotéz (nejnovější omílaly i toho kaloně). A že propuknutí nových případů onemocnění u lidí předchází propuknutí u zvířat (z čehož by měly vycházet rizik. opatření pro lidi; nejlépe přestat opice chytat pro místní trh). Kdo chce, má, myslím, co číst. .... jen jako vždy hodně balastu a o stravování konkrétních opic se možná nic moc nedozvíš.

Brrr
Opouštím toto téma.

Hezký večer
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Selma »

Dano píše:
Standa K. píše:já - za optimálních podmínek - ty iluze mám, opravdu se mi nepovedlo najít (ani google) žádné nemoci, vždy je v tom člověk :
V maji som sledoval velmi dobry dokument o horskych gorilach zijucich v pralese v Afrike, uzasne. Zvykli si na filmarov a ti dokazali dokumentovat ich zivot, velmi dlhu dobu, cele mesiace, mozno roky. Ako je zname, v ich socialnom zivote hra velku ulohu hierarchia a v tom rebricku bol vtedy najvyssie postaveny jeden velmi silny, robustny samec, v najlepsich rokoch. Ak si dobre pamatam, stalo sa, ze sa utiahol, zrazu ho nebolo, dlhe dni, mozno tyzdne. V tlupe postupne nastala nieco ako anarchia a dovtedy menej dominantni samci sa postupne zacali predvadzat a uplatnovat si pravo zastat ulohu vodcu, cim dlhsie to bezvladie trvalo, tym viac im rastlo sebavedomie.

Skratim. Fimari ho nasli, bol chory, vraj prechaldnuty, uz na pohlad v biednom stave, zaslzene oci, a preto sa aj utiahol prec lebo by musel celit vyzvam inych samcov na "boj" o najvyssie miesto v tlupe. Ked vyzdravel, vratil sa, a velmi rychlo spravil poriadok :) bol zase v skvelej forme.

Takze ochorel. Cela tlupa zila v hlbokom pralese, zrala nic len tony ovocia, listy stromov, obcas termitov pomocou slamky zapichavanej do ich hniezda, dvaja mladi bratia raz zase vysoko v korune stromu drziac sa nohami a rukou druhou rukou a dlanou chytali nejaky okridleny hmyz poletujuci v hustom roji tesne pri konaroch.

Zili tieto gorily v "optimalnych podmienkach"?
Ak nie, co im este chybalo do toho optima?
Ak ano, tak urcite? Uz ani tie pralesy nie su ako kedysi, urcite nedaleko funguju pytliaci, gorily sa musia utiekat stale hlbsie a vyssie do hor, s tym spojeny stres, atd.
Volně žijící primáti trpí zahleněním na přelomech ročních období. Když už je starší, což ten samec z toho dokumentu byl, tak mu to může dělat větší potíže než mladým. Ale dal se zase do kupy, pokud se pamatuju. Rýma je tedy přirozeným procesem na který se neumírá. Všechno ostatní jsou nemoci z otrav jídlem, z nedostatku kvalitní výživy, z intoxikace kdečím, ze smutku z nenaplněnosti životem atd. prostě z nepřirozenosti.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Selma »

Možná kdyby si opíce mohly udělat klystýr, tak by si i tu rýmu ušetřily. Jenže to už bychom jim klidně mohli rozdávat i řidičské průkazy.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od mira »

Gorily za volantem sedí běžně, ale ty horské a nížinné bybyly
ohleduplnými řidiči a prostředník by na nikoho nevztyčovaly.
Chřipka je dezinfekce.
Všeho s mírou.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Standa K. »

plus mě napadlo - v buši bylo údajně 5000 mrtvolek s aktivní Ebolou, to musel někdo požrat a na to umřít a tak stále dokola....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od buc11 »

škoda, že se nemůžu zapojit
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Selma »

Standa K. píše:plus mě napadlo - v buši bylo údajně 5000 mrtvolek s aktivní Ebolou, to musel někdo požrat a na to umřít a tak stále dokola....
Hmmm, když tam opice vyscípaly, může se tam začít směle kácet :?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Selma »

buc11 píše:škoda, že se nemůžu zapojit
zapojit do čeho a proč ne?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od buc11 »

Selma píše:
buc11 píše:škoda, že se nemůžu zapojit
zapojit do čeho a proč ne?
jako do diskuse
proč?
přemýšlím
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše:plus mě napadlo - v buši bylo údajně 5000 mrtvolek s aktivní Ebolou, to musel někdo požrat a na to umřít a tak stále dokola....
no taková "drobná" mrtvolka gorily je prý cca do 10dnů již jen kosti a chlupy, o což se postarají různá zvířata plus rozkladné procesy. Jinak u eboly prý nemusíš nic požírat, stačí se mrtvolky dotknout apod...

už jdu, už jdu, už jdu, ...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Selma »

buc11 píše:
Selma píše:
buc11 píše:škoda, že se nemůžu zapojit
zapojit do čeho a proč ne?
jako do diskuse
proč?
přemýšlím
Jo táááák :wink:
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dano »

Selma píše:
buc11 píše:jako do diskuse
proč?
přemýšlím
Jo táááák :wink:
Takto sa mi to paci. Asi zacnem aplikovat bucov pristup a usetrim tak dalsi cas.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Marci »

prislo mi mejlem:
Prevence „prasečí chřipky“

Dr. Vinay Goyal, specialista v oboru, říká:

Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk.
Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1 navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.
Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):

1. časté mytí rukou

2. "ruce pryč z obličeje". Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..

3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě). Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy.
Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru.
Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.

4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně.
Ne každý umí tyto velice vhodné jogové praktiky - čistit si nosní dutiny, ale pořádně se 1x za den vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě.

5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd. Pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dasha »

Ja dostala dalsi zajimavy mail ale hlavne zajimave je tam video

Mili priatelia a kolegovia,

Dnes som dostal dve spravy, ktore navzajom suvisia a nemozem si ich
nechat len pre seba. Mali by sme o tom vediet vsetci a spolu a velmi
jednoznacne odmietnut ockovanie proti prasacej chripke, ktore nam chce
WHO a nase vlady vnutit. Tu su dovody:

http://www.kaduceuslife.com/index.php/videa

Pozrite si toto video zo zaciatku septembra. Je to interview s Jane
Burgermeister, ktora jedina mala odvahu a zodpovednost podat zalobu na
Svetovu zdravotnicku organizaciu (WHO) v aprili 2009. Na jar som este
podcenoval jej aktivitu , ale teraz vidim, ze scenar, ktoreho sa
obavala, sa naplna. Na Ukrajine zuri velmi zvlastna pandemia a nam budu
o par dni vnucovane neoverene vakciny. (Toto video najdete aj na
YouTube, ale bez titulkov, kore si na tejto verzii mozete nastavit). Web
stranka Jane Burgermeisterovej je: www.theflucase.com

Pripajam aj preklad do cestiny textu katalanskej lekarky, ktory
objasnuje pozadie sucasnej situacie. V tomto prilozenom texte najdete aj
odkaz na interview na YouTube s touto lekarkou, ktore je doplnene
anglickymi titulkami. Cesky hygienik zohral v tejto veci velmi vyznamnu
ulohu, lebo upozornil na smrtelnu kontaminaciu ockovacich latok, ktore
rozoslala firma Baxter do viacerych europskych statov uz zaciatkom tohto
roku.

Zmobilizujme sa a povedzme o tom nasim priatelom, blizkym, kolegom. Ide
o nase zdravie a nase zivoty.

Vladimir Petroci

Co na to ostatni????????
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Xion »

No ja na to nic. :-) Uz som to videl davnejsie. Osobne, verim tomu, ze to prijde, tak ako predpovedali mudry ludia, financna kriza a ekonomicky kolaps, pandemia, ocipovanie, zredukovanie populacie a vobec vsetko dokopy, viem to uz dlho, ale nic to nemeni na mojom presvedceni prezit kazdy den naplno a bez obav, takze sa nad tym len pousmievam, a tym padom sa moja rezistencia voci prasacej chripke a ludskej hluposti zvysuje minimalne o 1000%. :-)
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: ptačí chřipka a jiné infekce

Příspěvek od Dasha »

Asi nejlepsi pristup Xion, mas pravdu.
Odpovědět