Vlasy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Vlasy

Příspěvek od Esterka »

Curcuma píše:Neumím si představit přijímat něco do konečníku přes trychtýř a s asistencí. Nebylo by jednodušší provádět to s gumovou hruškou? Dá se sehnat ve zdravotnických potřebách a člověk si to může udělat sám a elegantně... 8)
No, možná by to hruškou místo trychtýře šlo, ale je to trochu komplikovanější. Jednak je důležité, aby se darovaná moč dostala do těla příjemce co nejrychleji, protože látky působící růst vlasů prý rychle vyprchají, takže nějaké natahování do hrušky na rozdíl nalití do trychtýře déle trvá. Pak je tu problém s vymýváním hrušky na rozdíl od vypláchnutí trychtýře pod vodovodem. Ale nevylučuju, že by to s tou hruškou možná šlo.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Vlasy

Příspěvek od Fiona »

Juu, to je bomba :D Jsem netusila!
Se hned ozyva muj spasitelsky komplex - vsichni plesati, pojdte se mnou na zachod lol
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Vlasy

Příspěvek od Pavluška »

Fio: :D :lol: (jsem si vzpomněla jak jsem učila používat jednu mladinkou servírku těhotens.test a když jsme obě lezly z jedné kabinky, kde měla ukrytý svůj poklad, byl tam štrůdl čekajících a ty pohledy. 8) ).

Esterka: to je super info. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Vlasy

Příspěvek od komonice »

tak to je masakr co :P jsem se tu dočetla!nevěřim!kdo nevěří atˇtam běží,škoda,že tu nejsou fotky před a po.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
HTB

Re: Vlasy

Příspěvek od HTB »

Rada by som sa poradila - vitarianstvo milujem avsak zacali mi neskutocne vypadavat vlasy. Alkalizujem, ovocie mi stav skor zhorsuje, doplnam stravu orechami a naklic. obilninami. Ak mate niekto podobnu skusenost, napiste mi prosim, v com moze byt problem? Uz sa nechcem vratit k varenej strave. Dakujem.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vlasy

Příspěvek od Sweetie »

to by melo zacas prestat, pripsala bych to celkovymu cisteni. jez tmavezeleny listy.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Vlasy

Příspěvek od Pavluska »

orechy a obilniny... me osobne obilniny tak ucpou streva, ze mi pak praskaji koutky rtu nebo kdysi kolem vanoc lupy na hlave, coz jinak neznam... nesmim lepek, nevim co Ty. Na orechy muzes mit skrytou alergii. Pokud jsi ale tyhle potraviny bezne jedla i predtim a vlasy ok, tak bude problem jinde. Co stres, genetika, jina voda, sampon...? Jaka jsi krevni skupina? Asi bych to sem nemela psat, ale pokud jsi nulka, primlouvala bych se aspon k ponechani obcasneho vajicka ve strave (pokud nejsi radikalni vegan)... mozna lze nahradit avokadem apod, ale nejsem si jista zda to lze opravdu naprosto nahradit. Nevyhybala bych se ani zabalum z cehokoli co je dobre i vnitrne, takze zase vejce, avokado a spol. Treba Ti padaji vlasy i jako detoxikace, cisteni. Ale radsi bych to mirne sledovala dal a "necistila" se za kazdou cenu. Takze shanet info ze vsech smeru...
Osobne jsem mela problem s vlasy jen pri chemicke vode, stresu, konzumaci obilnin nebo prehnanem barveni (barvis?).
Stejne jako Sweetie vidim vyborne tmavozelenou zeleninu. Ted uz je ji dost i z ceske produkce.
Drzim pesti.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od Xion »

Niesu tie problemy s tych orechov, co ako orechy len vypadaju? Co take domace vlasaky v rozumnom mnozstve? Zaplesnene paraorechy, otazne mandle, a podobne, by som neriesil.
Ale inak, lepsie nez orechy mi pripadaju namocene semienka.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Vlasy

Příspěvek od Samira »

A nie je to len kratkodoba prechodna vec, pretoze je jar? Vsimla som si na sebe i druhych, ze na jar a jesen vypadavaju vlasy o trosku viac, podobne ako ked zvieratka menia srst.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Vlasy

Příspěvek od ovekyska »

ahojte, v jednom fore som citala informaciu, ze posledne roky sa zvysila plesatost zien o 500% :shock:
cim to je? hormony? chemia v strave vode a vzduchu? sampony?
mam taky poblrm, ze mi hodne zaali padat vlasy, ale takym sposobom, ze nie ze vela padaju, ale co vypadne, na tom mieste mam pocit, ze uz nerastie novy vlas. zacalo to asi pred tristvrte rokom, zbadala som si nad celom malinku lysinku o priemere asi 2mm stvorcove. zlakla som sa a vtedy som zacala hladat nieco o strave a dostala som sa ku vita. nie som 100% vita. niektore dnia ano, niektore nie. obcas si dam maso, ale to coraz zriedkavejsie, vajcia detto. obcas strukoviny varene, domaci kefor pravidelnejsie.
proste ale vlasy padaju dalej a tie lysinky sa zvacsuju, uz ich mam viac. po prechode na vita som schudla na 52/172cm. robila som priebezne ocisty - crevo pecen, potom sla vaha dola na 48 - tento pokles ma na svedomi zvysena fyzicka zataz, ktoru som prehnala, vaha sla miestami az na 46. teraz mam tak 49, necvicim, bo som si nehoraznym nevhodnym zatazovanim noh privodila krcove zily, opuchaju nohy a malo vladzem chodit, 2 poschodia a mam nohy ako s kamena. je to uz ale obvela lepsie. no ale proste to je OT.
ide o moju vahu, stratu menzesu, hormony (s nimi to mam pocit suvisi), mam miernu hypofukciu SZ,podla dr hranicne hodnoty, cize ani to neriesila, len ma caka kontrola, v akom to bude stave po case. doplnam jod.
ale vlasy su nanic a o chvilu uz budem zvazovat parochnu alebo uplne dohola a nejaku capisu non stop na hlave...
precitala som tuto doskusiu, takze mam nadej, ze sa to zastavi, ked sa telo precisti a daju sa dokopy hormony. zacala som pit aj kotvicnik, udajne to zrovnava hormony. umele hormony by som nerada brala, snad nebudem musiet.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Vlasy

Příspěvek od Samira »

V Tvojom pripade Ti nemam odvahu akokolvek radit, zda sa mi, ze to je vaznejsie (vaha, stitka...), no k tym vlasom - ak Ti chybaju vlasy na celych suvislych plochach - tak uz ide o vazny problem. Mal to moj otec i neter. Liecilo sa to dlhodobo (mesiace) na koznom, bez liecby by uplne prisli o vlasy. Neslo o nadmerne vypadavanie vlasov z celej plochy hlavy, no o kruhove uplne plesinky, ktore zvacsovali svoj priemer.
Zvaz svoju situaciu a na Tvojom mieste by som spasu hladala asi u odbornikov, nie v mrkvicke. Vita si nechaj ako ucinneho pomocnika.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Renáta »

Sami radí dobre. Ovekyska, ja som sa roky bránila brať liek na hypofunkčnú štítku (to, že hodnoty v krvi su ok, ešte neznamená, že štítka sa strašlivo nenamáha, aby ich dokázala ešte udržať - to sa pozná na UZV, scintigrafii). Začala som ho užívať, až keď mi dlhodobo veľmi padali vlasy. Po nasadení hormon. liečby padanie ustalo asi do 2 týždňov. Veľmi rýchlo. A odvtedy sa to nezopakovalo. Mohla som mať o polovicu vlasov viac, keby som tak dlho nešpekulovala. Pri liečbe nezhustli, ale už nepadajú. A celkovo mi ten hormón robí dobre. (U mňa ide o hypotyreózu na autoimunitnom podklade.)
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Vlasy

Příspěvek od ovekyska »

SAMIRA, RENATA,
dakujem za odpoved.
tie kruhove plesinky, v podstate nejde o toto, su to sice lysinky, lenze vznikaju vlastne iba zatial nad celom a vyssie, take muzske plesatenie. s nozkou vahou suvisi strava na ovoci a zelenine, hodne ludi, co preslo na vita to aj tu na fore spomina, toto so stitkou myslim v mojom pripade nesuvisi.
renatka, mne endokrinologicka robila aj utz, stitna nie je ani zvacsena, povedala, ze je uplne v norme. tie hormony beries dlhodobo, v podstate ich mas uz navzdy? ja by som sa domnievala, ze po uspesnej liecbe by vari vlasy mali narast aj z tych vypadanych miest. pokial by mala byt liecba ucinna.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Renáta »

Ovekyska, áno, teraz je to 2 roky, čo ich beriem. Keďže si vytváram protilátky, tak hej, je to na furt. Teda nie na furt - len do smrti :wink:
Kámoška mi spomínala, že mala takú vypadanú plešinku vzadu na hlave a ona to natierala urinou. Už tam má vlasy. Viac možno nájdeš v urinoterapii od dr. Partykovej. By som ti kukla, ale požičala som ju a už sa mi nevrátila. Tak možno niekto druhý, kto ju má, do nej mrkne a napíše.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Vlasy

Příspěvek od ovekyska »

Renatka, dakujem. to s tou urinou skusim zistit, na nete sa da vselico stiahnut, no partykovu som nenasla, ale vyzistim. cosi malo som nasla o darcovskej urine - konkretne na vlasy.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Renáta »

Ovekyska, ja by som darcovskú určite nepoužila. Leda ak by som mala istotu, ako sa ten človek stravuje. Inak nie. Mäsožravci majú vraj moč štipľavý - to mi nepripadá moc ako liek. Takže len z dobrého zdroja. Nie všetky čuránky sú podľa mňa ok. Ale to je len môj pind, riadim sa vnútroným pocitom. Rovnako mám hemungy aj pokiaľ ide o transfúziu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Vlasy

Příspěvek od Pavluska »

"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Vlasy

Příspěvek od ovekyska »

ovekyska píše:ahojte, v jednom fore som citala informaciu, ze posledne roky sa zvysila plesatost zien o 500% :shock:
cim to je? hormony? chemia v strave vode a vzduchu? sampony?
mam taky poblrm, ze mi hodne zaali padat vlasy, ale takym sposobom, ze nie ze vela padaju, ale co vypadne, na tom mieste mam pocit, ze uz nerastie novy vlas. zacalo to asi pred tristvrte rokom, zbadala som si nad celom malinku lysinku o priemere asi 2mm stvorcove. zlakla som sa a vtedy som zacala hladat nieco o strave a dostala som sa ku vita. nie som 100% vita. niektore dnia ano, niektore nie. obcas si dam maso, ale to coraz zriedkavejsie, vajcia detto. obcas strukoviny varene, domaci kefor pravidelnejsie.
proste ale vlasy padaju dalej a tie lysinky sa zvacsuju, uz ich mam viac. po prechode na vita som schudla na 52/172cm. robila som priebezne ocisty - crevo pecen, potom sla vaha dola na 48 - tento pokles ma na svedomi zvysena fyzicka zataz, ktoru som prehnala, vaha sla miestami az na 46. teraz mam tak 49, necvicim, bo som si nehoraznym nevhodnym zatazovanim noh privodila krcove zily, opuchaju nohy a malo vladzem chodit, 2 poschodia a mam nohy ako s kamena. je to uz ale obvela lepsie. no ale proste to je OT.
ide o moju vahu, stratu menzesu, hormony (s nimi to mam pocit suvisi), mam miernu hypofukciu SZ,podla dr hranicne hodnoty, cize ani to neriesila, len ma caka kontrola, v akom to bude stave po case. doplnam jod.
ale vlasy su nanic a o chvilu uz budem zvazovat parochnu alebo uplne dohola a nejaku capisu non stop na hlave...
precitala som tuto doskusiu, takze mam nadej, ze sa to zastavi, ked sa telo precisti a daju sa dokopy hormony. zacala som pit aj kotvicnik, udajne to zrovnava hormony. umele hormony by som nerada brala, snad nebudem musiet.
ahojte po dlhsom case, musim napisat, co nove...
moje vlasy nie su stale ok, skusila som urinu, stale teda na nej ficim, ale nic prevratne sa neudialo, zajtra mam volat na vysledky sz, robili mi po par mesiacoch kontrolny odber, ci sa mi to napravilo, som zvedava a trosku mam obavu.
co je vsak pozitivne, po tusim 7 mesiacoch som mala konecne menzes!! to ma tesi, uvidim, ci bude opat dlhsia pauza, alebo to naskoci. vaha momentalne tak 47-48. necitim sa nijako specialne zle, iba ak dlhodobejsie malo spim, klasicke priznaky hypofunkcie sz u mna nie su. nejaky cas testujem kotvicnik, tak uvazujem, ci mi on nenahodil znovu menzes.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

skúšať urinu na vlasy

no len aby to nebolo ako s tým chlapíkom čo mu na plešatosť dochtor predpísal natierať hlavu 3x denne francúzskym koňakom

došiel na kontrolu stále rovnako plešatý a dochtor reku tak dodržoval si lliečbu alebo nie

no pán dochtor ked mne sa ten koňak nikdy nepodarilo preniesť okolo úst až na hlavu
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Vlasy

Příspěvek od Samira »

ovekyska píše:...co je vsak pozitivne, po tusim 7 mesiacoch som mala konecne menzes!! to ma tesi, uvidim, ci bude opat dlhsia pauza, alebo to naskoci. vaha momentalne tak 47-48...
Da sa mat pravidelny menzes pri vahe 47-48kg pri vyske 172cm?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Vlasy

Příspěvek od gabrielik »

Och 47 - 48 kil? Ja pri rovnakej výške pri 52 kilách som už vzor do koncentráku.
Ale zase to závisí aj od konštitúcie.

Musím sa pochváliť, že po jesennom plešatení sa mi vypadávanie vlasov zastavilo - znormalizovalo. Buď skončila jeseň, alebo už všetky vypadli :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vlasy

Příspěvek od buc11 »

no jo, ty vzory
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Vlasy

Příspěvek od gabrielik »

No jo, ale ja sa tak aj cítim :)
Lenže ja som zase kus chlapa so širokými ramenami a kus baby, so širokými bokmi, takže ma naozaj na konci pôstu tlačia v posteli vlastné kosti a robia sa mi na bokoch modriny. Kebyže mám viac svalov navyše...., ale zase by som mala aj pár kíl navyše, všakáno?
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Vlasy

Příspěvek od ovekyska »

ja som strasne utla, uzka vsade.
od malicka ma furt chceli vykrmovat. bezne som roky mavala 50kg, potom tak 52. vzdy som vyzerala vychrtlo a menzes fical ako mal.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od lumoska »

Samira píše: Da sa mat pravidelny menzes pri vahe 47-48kg pri vyske 172cm?
ja som ho mala pravidelny aj pri 45 kg a vyske 177 cm...je to dost individualne...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

mne zatiaľ nezačal aj ked mi váha lietala medzi 58 a 72

kôli menzesu rozhodne už nemienim vyššiu váhu skúšať
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od lumoska »

gabrielik píše:No jo, ale ja sa tak aj cítim :)
Lenže ja som zase kus chlapa so širokými ramenami a kus baby, so širokými bokmi, takže ma naozaj na konci pôstu tlačia v posteli vlastné kosti a robia sa mi na bokoch modriny. Kebyže mám viac svalov navyše...., ale zase by som mala aj pár kíl navyše, všakáno?
par kil svalov navyse?...no katastrofa :wink:
Celý život žiadne hranice.
leto

Re: Vlasy

Příspěvek od leto »

Diky za rady, mne tie zelene listy, najma kel, naozaj velmi pomohli. Vlasy už nevypadavaju.
Este raz dakujem.
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Fate »

Zdravím všechny a prosím o radu,
nejsem 100% vitariánka, ale jím spoustu syrové stravy s tím, že občas k obědu dám něco vařenýho. Mám to tak už asi přes 2 měsíce. Docela jsem zhubla. Jenže asi tak 14 dní zpět mi začaly strašně padat vlasy. V podstatě mi začly padat už v 16 letech, teď je mi 28 let a řídnou dál. Asi tak měsíc beru křemelinu (ráno a večer), zobu chlorellu (15 tabletek denně) a ještě cca 2x denně vrchovatou lžičku moringy oleifery. Protože mám po těle spoustu znamínek a pih, podezřívám i špatná játra. Nasadila jsem taky kurkumu (2x denně vrchovatou lžičku zapiju vodou). Už asi 2 roky zpět jsem si dělala očistu jater a šanku, absolvovala jsem i hydrocolon. Pořád přemýšlím, kde dělám chybu.
Mohl by mi někdo poradit? Bojím se přejít úplně na syrovou stravu, abych neudělala nějakou chybu. Ty vlasy mě fakt děsí. Už nevím, co zařadit do stravy, aby měly vitamíny a minerály. Možná zkusit jednodenní půsty...? Děkuji za jakoukoliv reakci.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

ako to mas s morskymi riasami akop caso a ake rozne druhy jes ?

a ako mas nastavenu hormonalnu sustavu ? u chlapov vraj vlasy padaju nepadaju podla testosteronu
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vlasy

Příspěvek od Sweetie »

treba je znamo ze Radce S se vlasy krasne zotavily a narostly po 21 dennim pustu. ja mam osobne vlasy lepsi, kdyz se drzim syrove microfood.
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Fate »

Tak mořské řasy příliš nejím. To tak max jednou do měsíce. Jaké a jak často bych měla jíst? Děkuju.
Ale co se týče jódu, občas si nakapu Lugolův roztok. Kdysi jsem kvůli tomu šla za doktorkou, aby mi udělala rozbor krve kvůli hormonům a nic nenašla. Prohlásila, že je to zřejmě ze stresu. Kožařka zas, že to mám po otci. Takže si snažím poradit sama.
Zkusím začít ty jednodenní půsty a uvidím, kam se dopracuju.
Microfood neznám, zkusím si to najít, díky za rady.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

ja nemam riasy nejak porozdelovane a nastudovaane
ja len ze to je vseobecn zdrom mineralkov a cim viac druhov tym lepsie.

co sa tyka hromonalneho nastavenia, nemyslel som na lekarske testy, ale skor diagnoza cez sexualitu, sice nepriama ale spolahliva.
5 2 8
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Fate »

Diagnóza přes sexualitu? Mohl bys k tomu napsat něco bližšího? Díky moc.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

Fate píše:Diagnóza přes sexualitu? Mohl bys k tomu napsat něco bližšího? Díky moc.
u muzov sa podla vlasov-plesivosti posudzuje sexualna aktivita a trvaly stav testosteronu pripadne jeho nadmerny plytvanie.

neveim ako sa to uvazda u zien a ci ta ma nejaku nahodilu suvislost preto sa pytam, je na tebe ako si to sama vyhodnostis pripadne ci si niekde o tom nieco najdes, ja len upozrnujem na 1 moznost

takze si skus sama pre seba zhodnotit svoj sexualny zivot, mnozstvo aktivitu, ci ta hormony do toho zenu alebo naopak hormony nemaju zaujem a sksus si niekde vyhladat co sa o tom pise

druhotne sposjenie moze byt aj v tom ze mineraly tiez mozu rozhodovat o hormonalnom nastaveni a azas naopak hormonalne nastaveie moze rozhodovat o mineraloch, takze suvoslost vlasy - mineraly nie je nutne az tak jednoducha
5 2 8
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Fate »

Dobře, děkuju. Zkusím o tom vyhledat něco víc. Určitě v těle vše souvisí se vším.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od Xion »

Fate-
Ten jod kolko doplnas?
Pri nasycovani tela a stitnej zlazy jodom sa musi niekedy ist az na davku 50mg denne niekolko mesiacov, a doplnat aj selen. Viz http://www.equilibrium-healing-arts.com ... -solution/
(s tymi japoncami a 13,5mg jodu denne je to prehnane a nepochopene, v realite je to u japoncov len 1-3mg denne, ta studia s 13,5mg je nerealne postavena, lebo nezahrna tepelnu upravu atd... doplnat nad 10mg denne sa musi fakt s opatrnostou, je tam viac rizik, ale pri deficite nasytit si telo jodom sa fakt oplati, vyriesi to vela chronickych zdravotnych problemov, a hlavne tie do buducna ako prevencia)
Ten selen je dolezity, tiez ho telo pouziva na vyrobu hormonov, a deficit selenu sposobuje deficit jodu a naopak. Dalsi problemom byva brutalny nedostatok horciku.
Zo stravy sa to uz neda ziskat, lebo to tam proste nieje... vymyte z pody kyslymi dazdami.
Inak jod z tela vytlaca aj chlor zo sprchy a pitie chlorovanej vody. A nie malo. Ta podvyziva na jod a selen je u ludi brutalna a dosledky mozu byt vseliake... a z velkej casti je to pravidelnym sprchovanim v chlorovanej vode. Sprchovat sa v chlorovej vode si mozu dovolit bez negativneho dopadu na jod v tele akurat tak japonci, ktori maju tie 3mg jodu denne v strave.
Dalsim problemom je caste zamorenie parazitmi, to mineraly v tele tiez rozhadze, ale aj mnoho inych veci. Nasytenie jodom v tkanivach a bunkach pomaha telu aj v boji proti roznym jednobunkovcom. Ten jodovo-horcikovy problem je naozaj dost velky. Ten parazitalny este vacsi.

Vyskusaj si urobit vlasovu analyzu, ako dopadne?
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Fate »

Tak jód neberu moc pravidelně. Ale v průměru tak jednou do týdne 5 kapek ráno do vody. O selenu vím a rovnou tím zapíjím selenovou tabletku od Swansonu. Nechtěla jsem to přehánět, abych si třeba nerozhodila štítnou žlázu.
S tou chlorovanou vodou je to hodně zajímavý. Já prakticky piju pořád jen vodu z kohoutku a občas zelenej čaj. Díky moc za radu a odkaz.
Vlasovou analýzu jsem nezkoušela.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vlasy

Příspěvek od s.arik »

Tuším jsem někde četla, že Lugol se vstřebává i kůží a jen tolik, co tělo potřebuje, takže se nedá předávkovat. Natřít na kůži, deficitním lidem flek mizí, nasyceným zůstává či vsakuje pomaleji. Raději si to někde ověř.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od Xion »

Fate píše:Tak jód neberu moc pravidelně. Ale v průměru tak jednou do týdne 5 kapek ráno do vody. O selenu vím a rovnou tím zapíjím selenovou tabletku od Swansonu. Nechtěla jsem to přehánět, abych si třeba nerozhodila štítnou žlázu.
S tou chlorovanou vodou je to hodně zajímavý. Já prakticky piju pořád jen vodu z kohoutku a občas zelenej čaj. Díky moc za radu a odkaz.
Vlasovou analýzu jsem nezkoušela.
5 kvapiek je samozrejme nic, ak mas deficit, to je akoby si nic nedoplnala. To je cca nejakych 6-7 mg jodu raz za sedem dni. To uz japonec toho jodu poje viac, kedze im to vychadza v priemere na 2mg jodu denne, on ma za 7 dni 14mg jodu. Tam treba ist nad 20mg za den, po dobu niekolkych mesiacov, aby sa telo a stitna zlaza nasytili.
Rizika tam nejake su, samozrejme. Ale z dlhodobej podvyzivy na jod clovek zdravy nemoze byt, nedokaze sa branit proti roznym patogenom a ani hormony mu nefunguju tak ako by mali. Ak sa sprchujes v chlorovej vode, a pijes ju, tak 3mg denne mozes doplnat dlhodobo, bez akychkolvek problemov. To je davka akurat tak aby sa stav postupne nezhorsoval. Ten Selen ber vo forme aminokyseliny, 100mikrogramov denne mozes aj dlhodobo preventivne.
O chlorovej vode si precitaj tu
http://www.whale.to/a/hatt.html

z kratkodobeho hladiska to az taky problem nieje, ale z dlhodobeho ten chlor zobere ludom pomerne velku cast zdravia, a ani o tom nevedia, ze to s tym suvisi.
Ak mozes, kup si filter na vodu ktoru pijes, alebo to odtial nejakym postupom dostan, a na sprchu existuju chlorove filtre. Tym si usetris kopec jodu v tele do buducna. Alebo minimalne, sprchuj sa len velmi rychlo, a rychlo po sprchovani odijdi z kupelne, nech dychas tie vypary co najmenej. Take rychlosprchy. Aj vody usetris... najhorsie je dlhodobe clapkanie sa vo vode, kedy sa urobi z kupelne plynova komora, a jod v tele ide tatam...

Edit:
este jedna vec, existuje viac druhov jodu
http://curezone.com/faq/a.asp?a=13,281,2962&q=630&i=691
je dobre brat Lugolov na viac davok. V jednej mensej ho ber nalacno, nie viac ako 5mg, lebo sa vstrebava velmi rychlo. A v druhej, vacsej, si ho zmiesaj s trochou kyseliny askorbovej, kedy zmizne to zafarbenie, a stanu sa z toho jodidy. Ta forma sa lepsie prijima traviacou sustavou, a nasyti ine organy a tkaniva, ako ta prva. Tuto vacsiu davku ber po jedle.
Takisto nieje zle, ked sa sprchuje nalacno, kratko predtym vypit take 3mg jodu, a ten bude reagovat s tym chlorom, cim nedojde k vyplytvaniu dalsieho jodu. Nieco ako ochrana proti chloru v sprche. Nemam to vedecky podlozene, ale napadlo ma to robit takto, ze by to aj mohlo fungovat.
Samozrejme opatrne s jodom, sleduj stitnu zlazu, idealne by bolo robit si vlasovu analyzu, a merat si, ako rychlo sa vstrebava skvrna. Na to ale treba jodovu tinkturu, Lugolov sa cez pokozku nevstrebava tak dobre.
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Vlasy

Příspěvek od Fate »

Děkuju za informace a odkazy.
Nasadila jsem teda ten jód denně a uvidím, k čemu se dopracuju. O filtru na vodu jsem přemýšlela už tak před rokem. Zřejmě se to vyplatí. Vůbec jsem netušila, co všechno ta chlorovaná voda dokáže.
Všem, kteří reagovali, ještě jednou moc děkuju. Dám vám pak vědět, jestli se vlasy lepší. Mějte se krásně.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Vlasy

Příspěvek od ajla »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

by bolo treba tento link dat aj inde pripadne zalozit tomu vlastnu temu
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vlasy

Příspěvek od buc11 »

opravdu hodnotné stránky ,
spíš F než J vidím ty ostatní ingredience,
jinak věřím že v popisu příznaků si každý z nás nějaký najde
Odpovědět