ZUBař pro nás!!!

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

věruška
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 29, 2008 12:26

ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od věruška »

Předně chci velmi poděkovat za tento web!
Před 14-ti dny jsem plynule přešla na vitariánství a zatím jsem nadšena, info od Vás mě navíc povzbuzují a řeší případné pochyby a nejasnosti.
Ne náhodou jsem se k tomuto "systému" výživy propracovala poté, co mi pan zubař vyměnil všechny moje kovové výplně.
K tomuto tématu doporučuju knížku Detoxikace od Otfrieda Weise. Na několika kapitolách se rozepisuje o těžkých kovech a postupu výměny plomb. Není to nic snadného a je to docela věda, abyste tělu neublížili!
Co chroupu svými zoubky a skleněno-porcelánovými výplněmi, opět jsem začla chápat, co je to "cit pro jídlo".
Vděčím za to i MUDr. Bendovi z Medico - JB, s.r.o. Návštěvy u něj byly nejen mojí léčbou těla/zubů, ale i duše. Který zubař Vám při návštěvě poví: " s tímhle zoubkem můžu dělat leccos, ale dokud si nespravíte vztah s tatínkem, stejně bude zlobit". Nemluvě o o orgánových meridiánech a tak...
Zkrátka doporučuju výměnu plomb a chcete-li typ, tak tel je 274 867 142. Nepracuje na pojišťovnu, pozn.
Mějte se a díky ještě jednou.
Věra
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od awa »

Věruško, nějak jsem nepostřehla, kdeže ten doktor sídlí. Nechci to pro sebe...
věruška
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 29, 2008 12:26

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od věruška »

Jakobiho 328, Praha 10
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od awa »

Děkuji. Můžeš nastínit trochu cenově? Můj partner navštěvuje u nás zubní kliniku, taky vše cashuje...ale to zajímavé povídání u toho nemá. (:-) Zase na svůj chrup kouká do telky on-line vidí, co se mu v papuli děje. Za dva zuby ( nějaké modelace na můstky, promiň já tomu houbelec rozumím...) dá něco kolem 2.500-3.500,-CZK, dle materiálů atd. Vím, že vytržení moudráku pod vlivem oblbovačů stojí 650,-CZK.
Přeci jenom bychom museli cca 200 km do Prahy dojet, tak abych měla nějakou představu...
věruška
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 29, 2008 12:26

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od věruška »

Myslím, že jet 200 km na ošetření s Vám vážně nevyplatí! Cenově to vidím tak nějak stejně. Navíc pokud si koupíte knížku věnovanou alternativní léčbě a i zubům, meridiánům a budete na sobě pracovat, tj. ptát se, proč mám zrovna ten či onen problém a ne stylem "co si ten zub dovolüje mě bolet?", pak to zvládnete sami....
Upřímnost k sobě samému je asi vždy základ!
Vitariánství zatím šlape dobře, akorát nějaká zácpa.... zřejmě self-composting efect, jak o něm píše Gabriel Cousens v Spiritual nutrition. Jenže já zatím nemám na to, abych vyřadila veškeré ovoce (cukry) tak ten knoflík típla...
Zaujal mě článek dr. Grahama tady, o tom, že za candidu nemůže cukr, ale tuk, který blokuje práci inzulínu.... Vážně něco!
Mám dojem, že všechny ty alergie a rýmy kolem mě bující (kolegové a tak).... to není nic jiného než candida.
papa V
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Fiona »

věruška píše: Vitariánství zatím šlape dobře, akorát nějaká zácpa.... zřejmě self-composting efect, jak o něm píše Gabriel Cousens v Spiritual nutrition. Jenže já zatím nemám na to, abych vyřadila veškeré ovoce (cukry) tak ten knoflík típla...
No pockej, to se tady ale pokousis skrizit skrivanka s antilopou, to nebude fungovat :)
Zrejme jsi cetla dost makrobioticke literatury, kde se ovoce odsuzuje jako zdroj vsech potizi. Neminim nejak polemizovat o tom kdo ma vlastne pravdu. Spis jde o to, ze neni mozne jist (ani verit, zel) zaroven vita i makrobio. Proste z toho duvodu, ze vita strava je postavena prevazne na ovoci (coz makrobio povazuje za horsi nez fastfood) a odmita varene (coz je zaklad makrobioticke stravy). Pokud bys chtela dodrzovat oboji, tak jses v pytli a budes hladovet, protoze ti nezbude nic co bys jist mohla, snad s vyjimkou kysaneho zeli. I kdyz pust taky spoustu veci vyresi...

Jo, btw, pokud jde o zacpu, ovoce te prozene celkem spolehlive. Ovsem pokud to chcews prohnat hodne rychle, pul sklenice kysaneho zeli je nejrychlejsi a nejucinnejsi projimadlo co znam :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
věruška
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 29, 2008 12:26

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od věruška »

Dekuju. Mam pocit, ze to jsem potrebovala slyset. Mas velmi dobre zkusenosti a postreh, zrejme. Protoze ja se skutecne nyni preskoluju z makrobiotiky. Ktera slouzila, nicmene doslouzila a
teď prostě nadešel čas vstoupit na ten nový schod! Jenže, jak vidíš, nacvičené principy jsou zažrané a když nás na kurzech makrobio strašili ovocem a všude čtete, že kandida miluje cukr ... jde mi z toho hlava kolem! Faktem je, že jsem zkusila být vita bez ovoce a měla jsem příšernou zácpu se všemi možnými doprovodnými jevy a situace rozetnulo až ranní ovocné smoothie ... Jenže to jsem si zas řekla, že asi kandida opět vítězí....
Omlouvám se, že to tahám sem, to patří asi do sekce kandida, přesunu se pro info tam.
Jen bych dodala, že základem je neplísnit sebe a okolí!!! Pak nebudou problémy s plísněma, basta fidli. Mám vás ráda a sebe též!!! :)
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od VeGaN_BA »

věruška píše:Dekuju. Mam pocit, ze to jsem potrebovala slyset. Mas velmi dobre zkusenosti a postreh, zrejme. Protoze ja se skutecne nyni preskoluju z makrobiotiky... :)
Ano Fiona ma pravdu, takto nejako by ti to napisal kazdy skuseny vitarian, makrobiotika je dost mimo zdravej vyzivy, je to sice lepsie od beznej stravy, ale nie o velmi. Ale ako na taku prestupovu stanicu je to fajn hlavne pre takych, ktory maju slabsiu volu hned skocit na Vita. Hlavne sa dlho nezdrziavat a cim skor nasadnut aj ked len do osobaku :)

Co sa tyka tych zubov, konecne som si dal vymenit vsetky amalgany, niektore este pametali Husaka :), za biele zivicove plomby, super zubar robil mi to len za material co je cca 300-400Sk na zub, takze som velmi spokojny...
________ m:-)_________
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Nevie tu nahodou niekto o zubarovi ktory ma skusenosti s chronickou otravou amalganom?Som zo Stredneho Slovenska ale v tychto koncinach som este na takeho zubara nenatrafil,vsetci veselo pouzivaju cierne blomby a asi im tazko vysvetlim,ze ortut v nich moze byt pre ludi toxicka.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Panda »

Rawbiker píše:Nevie tu nahodou niekto o zubarovi ktory ma skusenosti s chronickou otravou amalganom?Som zo Stredneho Slovenska ale v tychto koncinach som este na takeho zubara nenatrafil,vsetci veselo pouzivaju cierne blomby a asi im tazko vysvetlim,ze ortut v nich moze byt pre ludi toxicka.
Nevím jestli teď neplácnu, ale tak se mi zdá že jsem četl, že zbavit se amalgámu je docela problém kvůli tomu, že plomby v ústech mohou být jenom jednoho typu, nesmí se kombinovat více - takže aby se mohlo přejít tak se musí nejdříve odvrtat a změnit staré plomby - jenže tohle je hodně nebezpečná operace kvůli možnosti otravy (příliš mnoho jedu najednou), takže je snad bezpečnější raději trpět než si to nechat vyměnit.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Ja mam amalgam aj fotokompozity v ustach naraz uz kopu rokov.No nejak uzasne sa necitim,to je fakt a prave preto sa toho svinstva hodlam co najskor zbavit.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Fiona »

To byla pravda kdysi, Pando. Ted uz se amalgamy odstranujou laserem a je to pry uplne bezbolestne a bez rizika. Resilo se to tu myslim ve vlakne Zuby. Treba ve Svedsku ti vymenu amalgamovych plomb za keramicke udelaji zadarmo, protoze odstraneni amalgamu je uznane autoritami jako potrebne pro zachovani zdravi. A to uz je co rict...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Teraz ma fakt mrzi,ze nezijem vo Svedsku.Mam krasnych 11 kuskov amalganovych vyplni a jednu korenovu nadstavbu v ktorej asi tiez bude to svinstvo.Podla popisu zdravotnych komplikacii o ktorych sa vsade pise som jasny pripad.Najradsej by som za to niekoho nakopal do zadku lenze neviem koho :?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Michal S. »

Nejspíš sám sebe :P , ale já su ten poslední kdo by ti měl nějak radit, sám mám 14 amalgámů a může za to blbost v mládí a neinformovanost rodičů. Smůla je ta, že neznalost zákona neomlouvá :cry: :oops:
Taky přemýšlím, co s tím a zatim jsem nic nevymyslel. :oops:
Zadarmo jak ve Švédsku nám to ještě dlouho nikdo neudělá, udělá-li to vůbec kdy. :roll:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Panda »

No tak jedině snažit se o hoooodně zdravý způsob života a počkat si na třetí zuby. ;-)
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Michal S. píše:Nejspíš sám sebe :P , ale já su ten poslední kdo by ti měl nějak radit, sám mám 14 amalgámů a může za to blbost v mládí a neinformovanost rodičů.
Ja z toho seba velmi neobvinujem kedze k vacsine blomb som prisiel vo veku 10 az 13 rokov a mamu obvinovat nebudem,urcite to nemyslela zle aj ked mnohe veci celkom nezvladla.Ako to s tebou vyzera Michale po zdravotnej stranke?Lebo ja som dost na hadry ale diagnozu zatial cierne na bielom nemam.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Sweetie »

Michal S. píše:Nejspíš sám sebe :P , ale já su ten poslední kdo by ti měl nějak radit, sám mám 14 amalgámů a může za to blbost v mládí a neinformovanost rodičů. Smůla je ta, že neznalost zákona neomlouvá :cry: :oops:
Taky přemýšlím, co s tím a zatim jsem nic nevymyslel. :oops:
Zadarmo jak ve Švédsku nám to ještě dlouho nikdo neudělá, udělá-li to vůbec kdy. :roll:
napodobne. a ani v anglii neudelaj. na druhou stranu, moje babicka a tatka nemeli jedinou plombu a bohuzel uz nejsou mezi nami. ja zatim necitim nijakou unavu. urcite si to necham postupne vymenit, investuju, ale co fiona napsala o tom lejzru me stve, tady asi i v soukromy ordinaci by na me koukali jako na martana. kdyz mi zubar menil starou plombu za bilou, myslim ze to odbyl, nechal zbytky a o lejzru ani rec. a musim se zeptat priste jakej material pouzil.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Sweetie »

[quote="RawbikerJa z toho seba velmi neobvinujem kedze k vacsine blomb som prisiel vo veku 10 az 13 rokov a mamu obvinovat nebudem,urcite to nemyslela zle aj ked mnohe veci celkom nezvladla.Ako to s tebou vyzera Michale po zdravotnej stranke?Lebo ja som dost na hadry ale diagnozu zatial cierne na bielom nemam.[/quote]
a kdo ti rek ze to mas z amalgamu?
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Zatial nikto ale uz sa na tom pracuje.Tento clanok ako aj mnoho dalsich presne popisuje vacsinu mojich symptomov http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=42
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Tu je este nieco odbornejsieho charakteru http://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/n ... /05/05.pdf
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Michal S. »

Rawbiker píše:
Michal S. píše:Nejspíš sám sebe :P , ale já su ten poslední kdo by ti měl nějak radit, sám mám 14 amalgámů a může za to blbost v mládí a neinformovanost rodičů.
Ja z toho seba velmi neobvinujem kedze k vacsine blomb som prisiel vo veku 10 az 13 rokov a mamu obvinovat nebudem,urcite to nemyslela zle aj ked mnohe veci celkom nezvladla.Ako to s tebou vyzera Michale po zdravotnej stranke?Lebo ja som dost na hadry ale diagnozu zatial cierne na bielom nemam.
No já se v poslední době cítím velice dobře. Svoje zdravotní neduhy (paradentóza a senná rýma) se snažím léčit půsty, což bych řek, že se postupně i daří. Akorát si řikám co se bude dít až se jednou postupně vyčistím a budou mě zahnojovat "jen" ty amalgámy.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od listy »

nevím teda, jaké jsou dnešní materiálové možnosti, ale běžné kompozity nevydrží moc dlouho a nejdou dát všude. když mi předloni kamarád zubař dělal plombu přes celý zub, odřezával kus dásně, co vrostla do kazu atd., tak jasně říkal, že to prostě z kompozitu nejde udělat. takže mi dal amalgám, ale nějakej lepší, než ten "na pojišťovnu".
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od Rawbiker »

Myslim,ze urcite sa nejake lepsie riesenie dalo najst aj ked tvoj zubar je presvedceny o spravnosti svojho konania ale keby toto spravil vo Svedsku uz by mozno zubarom nebol.
aisha
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 11, 2010 20:31

Re: ZUBař pro nás!!!

Příspěvek od aisha »

dobry den vsem,
asi uz je tak nejak pozde od toho co jste to tady diskutovali, ale zajimalo by me jeslti je takovyto zubar nekde bliz vychodnim cecham???
Odpovědět