Kolagen

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Kolagen

Příspěvek od Sweetie »

Nedavno mi muj bracha polozil vsetecnou otazku: 'A jak (z ceho) treba ziskavas kolagen?'
Jak byste mu prosim odpovedeli, ale nejdriv zkuste sami, nez zagooglujete nebo jinak se poinformujete.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Kolagen

Příspěvek od dgm »

Me bez hledani napada lnene seminko, davala jsem nedavno Renate typ na kolena jeji tchyne. Tchyne?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: Kolagen

Příspěvek od dvdmchl »

no hlavne zdravej clovek ho z niceho ziskavat nemusi
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolagen

Příspěvek od ml »

tohle jsem nyní rovněž řešila- kolagen. vim, že je v semenech celkově a pak hodně v cibuli (dle čínské medicíny). ale bavila jsem se o tom s dr. strnadelovou, ale jen okrajově, neměla čas, je to prý složitější a při další návštěvě zlína s ní mám plán pohovořit....
mirka
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kolagen

Příspěvek od culka »

A aby ho moje telicko dokazalo syntetizovat, tak ho dopujem tymi nenormalnymi mnozstvami vitaminu C.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kolagen

Příspěvek od Fiona »

:)
Odkud ho beru netusim, vlastne ani zda ho odnekud mam, ale pokud jde o zalezitosti tykajici se pruznosti pleti ci kloubu, tak v pripade ze tam opravdu hraje nejakou roli, ho mam nesrovnatelne vic nez kdysi. Jakozto byvaly revmatik a nekdejsi konzument protivraskovych kremu se uz tomu musim jen smat. Ted misto bolavych kloubu resim spis jak natrenuju na maraton, a pri pohledu do zrcadla si uz ani nevzpomenu ze jsem se kdysi patlala kremy, nanejvys tak zkoumam jestli mam dostatecne inteligentni a presvedcivy vyraz :roll: :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kolagen

Příspěvek od Renáta »

culka píše:A aby ho moje telicko dokazalo syntetizovat, tak ho dopujem tymi nenormalnymi mnozstvami vitaminu C.
Aké Cčko? Normálne tabletky? Však to vraj takmer všetko odchádza močom...

Dgm: Áno, tchýně :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kolagen

Příspěvek od culka »

Odchadza, ale najprv pozbiera vsetky volne radikaly.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolagen

Příspěvek od buc11 »

mně nezajímá stejně jako celá mendělejovka a podle mých informací z tajných zdrojů existuje hafoškála těchto látek, které vědcům, médiím a potažmo tedy i veřejnosti nejsou vůbec známy a nebo se vyskytují v pro ně nezajímavých množstvích a jež jsou naopak PMN veladůležité, hlavně v souvislosti se správným funkováním těch známých, reklamě vypichovaných a hojně doplňkami doplňovanými a dle stavu obyvatelstva apsolutně neúčinnými
a jesli bych to někdy měl řešit, tedy pseudonedostatky a nebo se snížit k doplňkování, rači bych toto opustil, našel něco jiného a nebo se vrátil k oblíbeným smažáčkům
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Kolagen

Příspěvek od jarda_b »

Já bych to viděl na mrkev, aspoň nám se ženou koreluje praskání v kloubech s nekonzumací mrkvové šťávy.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Teda...dokud ho člověk má, tak ani neví, že ho má... (:-) Nevím, kde ho beru a netrápí mě to...Jinak si myslím, že nepřímo i jinými látkami to ovlivňuje hodně potravin. PMN třeba okurec a věci s křemíkem...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolagen

Příspěvek od tvx »

mě koreluje praskání v kloubech s cvičením, čím víc cvičím, tím víc praská a tím dál dosáhnu, otočim se sroluju se a podobně ale to spíš asi do cvičení...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
dvdmchl

Re: Kolagen

Příspěvek od dvdmchl »

Aké Cčko? Normálne tabletky? Však to vraj takmer všetko odchádza močom...
Jezis ne, zadny tablety. Normalni jabka a spol...
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Kolagen

Příspěvek od tristazmista »

dvdmchl píše:
Aké Cčko? Normálne tabletky? Však to vraj takmer všetko odchádza močom...
Jezis ne, zadny tablety. Normalni jabka a spol...

normalne odchaza mocom??? to je tradicni argument varaku a spatnojedliku, vsecko spatny vlastne vyserem a vychcijem, takze se nic nedeje a muzem pokracovat dal... (:-)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kolagen

Příspěvek od Sweetie »

nevi se pravda hodne o tom co nam muze schazet, telo je jedna velka chemicka tovarna. vsechno souvisi se vsim, pohyb, strava,..fiona je dukazem,ze zrejme nestrada, krasna plet, vlasy, priprava na maraton,.. nekde jsem cetla, ze prave divoka zelen snad taky neco obsahuje, nebo spis je nedilnou slozkou pro tvorbu kolagenu, fiono, mozna mas nadbytek kolagenu, protoze ty se hodne pases vid (promin za to), sbiras hodne zelenyho kolem sebe, neco na tom bude, zeleny je dulezity. ja spokojenost dokazovala aspon hladkou lesklou pokozkou na rukou, protoze kdysi jsem ruce mela suchy. ale kvalita vlasu nic moc, zamerim se na pohyb a pojidani zelenyho.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Taky patřím k pasoucím se ... (:-) Ale kvalitu vlasů ovlivňují i geny. Já nahamounila ode všech a prostě mám hřívu tak na tři hlavy. U nás v rodině se enormě pojídají vlašáky a mák....a já ještě avokádo. Neboj, zase ti byly do vínku dány jiné silné stránky..., které jiní nemají. Každý má něco krásnýho a dobře fungujícího... :D
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Kolagen

Příspěvek od Vejmutovka »

Přeslička /horsetail/.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kolagen

Příspěvek od RadkaS »

Spis nez na geny, verim, ze sklidim, co zaseju. Kdyz si vzpomenu na minulost, tak se mi trepily nehty, vlasy nebyly schopne vyrust dal nez doprostred lopatek a to uz byl vykon a uz byly tak vycerpane, ze se stejne museli zase ustrihnout, v lete jsem se musela mazat, a stejne se mi treba stalo, ze se kuze spalila, nehlede na vyrazku ze slunce, z vody...

Dnes, nevim, co je trepeni nehtu, vlasy mam dlouhy pod pas, v lete se opaluju do zlatohneda, nemazu se nicim... Musim rict, ze cele me telo a mysl se na vita chova uplne jinak nez driv. A to si vezmeme, ze jsem byla vlastne jeste dite, kdyz jsem mela hafo problemu. Takze opotrebenim to nebylo, proste telo bylo spatne ziveno, tak spatne prospivalo... Vzdyt ja se cely detstvi nemohla ani normalne vykadit... :| !
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Že by těm nevlasatým ( promiňte holohlavým ) narostly po vita vlasy? No, já to určitě neposoudím, že ano...u nás všichni z matčiny strany mají jako genetický dar husté kvalitní vlasy, nehty ...prominutím až do hrobu s minimem šedin....,..., a to i když jsou to vařáci. Takže geny mají svůj díl, ale životní styl to může posílit nebo naopak. (:-)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Kolagen

Příspěvek od Vejmutovka »

Počet vlasových folikulů /váčků/ je geneticky daný a to se ničím nezmění. Pokud ale vlasy začnou během života řídnout, správná strava to občas dokáže zastavit a i ztracené vlasy mohou dorůst zpět a mít lepší kvalitu.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Kolagen

Příspěvek od Selma »

awa píše:Taky patřím k pasoucím se ... (:-) Ale kvalitu vlasů ovlivňují i geny. Já nahamounila ode všech a prostě mám hřívu tak na tři hlavy. U nás v rodině se enormě pojídají vlašáky a mák....a já ještě avokádo. Neboj, zase ti byly do vínku dány jiné silné stránky..., které jiní nemají. Každý má něco krásnýho a dobře fungujícího... :D
Awo, močíte a loupete ty vlašáky nebo to valíte nasucho?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kolagen

Příspěvek od Sweetie »

jeste k vlasum a vyzive, taky mam kvalitni vlasy,momentalni zhorseni tedy pripocitam jen zdejsimu pocasi a vode, nikoliv vyzive. zdejsi pocasi je na jemny mekky vlasy stredoevropana dost sok. pozoruju zmenu kdyz prijedu do ceska. hned druhej den jsou znatelne silnejsi a lesklejsi. oni anglicanky maji vlasy jako zine.
kolagenu tedy po prispevcich mame vsichni skoro az nadbytek, dukaz vyleceni z revmatitid, hadka kuze bez kremu, sportovni vykony
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Selma píše:
awa píše:Taky patřím k pasoucím se ... (:-) Ale kvalitu vlasů ovlivňují i geny. Já nahamounila ode všech a prostě mám hřívu tak na tři hlavy. U nás v rodině se enormě pojídají vlašáky a mák....a já ještě avokádo. Neboj, zase ti byly do vínku dány jiné silné stránky..., které jiní nemají. Každý má něco krásnýho a dobře fungujícího... :D
Awo, močíte a loupete ty vlašáky nebo to valíte nasucho?
Asi moc nepotěším, ale mě moji jižanští příbuzní vozí vlašáky vyloupaný, výjimečně ve skořápce, takže mě nutí je uzavírat do sklenic od okurek...Na zahradě je sice i jeden ořešák, ale dost mladý a úroda zatím nevalná.
Co se týká máku, tak to moje babička pěstuje na svém obrovském pozemku celé makové pole, a to každý rok. Celkem se divím, že nás nenavštívili "závislí" spoluobčané. Taky špágrové jsou třídními nepříteli našeho makového lánu. Opravdu toho máku máme mraky a taky se podle toho u nás jí. Každý druhý nebo třetí týden se peče ořechový a makový závin z kynutého těsta se skořicovou žmolenkou. No, nemám to jednoduchý, ale snažím se odolávat. Někdy se radši nacpu ořechama při mletí...na sucho, vlašáky nenamáčím. :D
Každopádně jsme klan vlasáčů... (:-) I můj dědeček se před smrtí poškleboval mé polovičce, kam dala ve třiceti vlasy, když on má v devadesáti takové havraní háro...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kolagen

Příspěvek od Fiona »

:)
No, a kdyz uz jsme u tech vlasu, cim myslite ze to je ze lidem sednou vlasy? Proc nekomu zacnou sediny jeste pred maturitou, zatimco jinemu az v duchodu? Nemyslim duvody jako genetika, zajimal by me ten proces jako takovy.

Sama jsem pred vita mela par stribrnych vlasu, jen sem tam, ale po cele hlave. Pak jsem to mohla sledovat jak mi snad uz po 2-3 mesicich na vita zacaly tmavnout od korinku, centimetr ziva barva, zbytek stribro... Coz je sice plus, ale nevim jak se to stalo, a taky mam jeste porad na hlave jedno mistecko (asi jako vetsi mince), kde nejake sediny porad jsou a rostou stribrne. Jen tam a nikde jinde. Samozrejme taky netusim proc, ale vic by me zajimalo jak to tam "doladit" :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kolagen

Příspěvek od Sweetie »

Stejny stribrny mistecko ma i Boutenko, hovorila vcera na Rawkathonu, mozna jsi ji tez poslouchala. Rikala, ze ji vlasy zesedively a padaly, protoze sice jedla raw, ale spatne, hodne skrobovity zeleniny a zadny divoky zeleny. Az kdyz zacala se zelenym (jeji slavny smoothies), vlasy zacaly pigmentovat a ma je krasny, jen to jedno mistecko zbylo. Musime se asi vic past. (:-) ja zaradim taky spoustu zelenyho a dale ovoce, ostatni neefektivni vynecham.
koprivy delaji divy. maminka naseho rodinnyho kamarada si i ve svym vyssim veku (pres 80) zachovala svou barvu vlasu, protoze si celej zivot splachuje vlasy odvarem z kopriv. :|
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Sama jsem zvědavá, zda tady už někdo podnikl výzkum a měl opravdu výsledky. Já sama nevím...jak to, že někdo má tmavý vlasy až do smrti. Ale zdá se mi, že takový člověk bude asi dneska raritou, ale v generaci mých prarodičů ( můj zmiňovaný děda )to tak neobvyklé nebylo a to přesto, nejedli tolik syrového...
Bude záležet na primární příčině, a tady to asi bude tak trochu problém, protože nemusí být u každého stejný a nebude vůbec snadné na zdroj příčiny přijít.¨
Zde rovina teorie:
1. Podle TČM se musí posílit jin ledvin a zároveň jater. Zlepšení lze pozorovat až mezi 3-6 měsíci.
2.Také vliv pigmentu vlasů ovlivňuje PABA, jedna ze základních složek kyseliny listové, pokud zešednutí vlasů bylo způsobeno nedostatky ve výživě či stresem. Zdroj houby, melasa, špenát, listová zelenina...

Tomuhle já dám čas ( rok? nebo míň? ), abych přirozeně prozkoumala, ozkoušela, ev. otestovala a přišla, čím se to dá pozitivně ovlivnit. Nechci blábolit anebo jen teoretizovat.:D No, ty tři ztroskotance na hlavě budu asi hledat.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kolagen

Příspěvek od Fiona »

Jaj, to je zajimavy :o
A krome jednoho mistecka se sedinama (stejne jich tam je dokopy mozna 10 nebo 20 tech sedin, zbytek ok) pozoruju i podobne podivny ukaz na nehtech. Mivala jsem vsecky tenoucky, trepivy, ryhovany a hrbolaty, coz podle Morseho souvisi s pristitnymi telisky. Taky se to hodne upravilo, a jak rostou pomalu, jeste donedavna jsem mohla pozorovat na kazdem nehtu jak ta zmena postupuje. Ted je jich 9 hezkych, pevnych, netrepivych, bez hrbolu, ryhy minimalni... a jeden chudacek vypada ze to schytal za vsecky. Samy hrbol, ryhy jak od traktoru. Sice i ten je na tom lip nez kdysi, ale vedle ostatnich bida. Jakoby ta zubata s kosou mela i po prohrane bitve narok na svuj desatek :evil:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kolagen

Příspěvek od Renáta »

tristazmista píše:
dvdmchl píše:
Aké Cčko? Normálne tabletky? Však to vraj takmer všetko odchádza močom...
Jezis ne, zadny tablety. Normalni jabka a spol...

normalne odchaza mocom??? to je tradicni argument varaku a spatnojedliku, vsecko spatny vlastne vyserem a vychcijem, takze se nic nedeje a muzem pokracovat dal... (:-)
Myslím, že si nepochopil, čo som sa pýtala. Zaujímala, som sa, či Culka papa C ako tablety - produkty farmaceutického priemyslu. Lebo vraj C konzumované v tabletách je najlepšia cesta k drahému moču - vraj sa takto uzivané Cčko takmer vsetko vylúči močom. Nehovorila som, samozrejme o Cčku konzumovanom v strave (teda tabletky za stravu nepovažujem). Nepísala som, že mozeme jest vsetko hlava-nehlava, lebo ved to vytoto, ako píšeš. :wink:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Kolagen

Příspěvek od tristazmista »

to byla spis reakce na culko, sorry :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Kolagen

Příspěvek od Selma »

Awo, no ono se leckde uvádí, že vlašáky reagují v těle kysele a mám podezření na tu šlupku, navíc děckám to chutná víc oloupaný, tak proto se ptám. Jenže se mi to moc loupat nechce, no :)

Ad šedivý vlasy - tuhle mi kamarád vyprávěl, jak na kolegu v práci spadl jeřáb :( Byl to mladý kluk, tmavé vlasy. Jeřáb ho přeťal v půli a když k němu doběhli, měl prý vlasy úplně bílé. Tak bych sázela na stres. Udivuje mně ale, že ta reakce byla tak rychlá. Vlasy jsou pro mně vůbec velmi záhadné zařízení. Zvlášť u dcerek se jejich stříhání bráním zuby nehty.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kolagen

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:Že by těm nevlasatým ( promiňte holohlavým ) narostly po vita vlasy? No, já to určitě neposoudím, že ano...u nás všichni z matčiny strany mají jako genetický dar husté kvalitní vlasy, nehty ...prominutím až do hrobu s minimem šedin....,..., a to i když jsou to vařáci. Takže geny mají svůj díl, ale životní styl to může posílit nebo naopak. (:-)
Ted nevim, kde jsem to cetla, ale logiku to davalo. Urcite vsichni vime, ze vsichni muzi neplesati na tom stejnem miste na hlave. Nekomu zacnou vlasy ustupovat od cela, nekdo ma plesku nahore a vlasy po stranach zustavaji, nekdo ma plesku na temeni a vlasy kolem dokola zustavaji... plesati na ruznych mistech... Jde o to, ze vnitrni organy souvisi s urcitou casti vlasy porostle hlavy, tudiz, kdyz vyplesati na temeni, ma oddelana jatra, kdyz vepredu, jde o srdce... ta mista si ted vymyslim, nepamatuju si presne s jakou casti hlavy souvisi ten ktery organ, pisu to jen schematicky pro pochopeni... takze tak.
Jinak bych rekla, ze tomu muzeme rikat genetika, ale podle me je to porad o tom, jak ktery rod zasel, tak sklizi. Pokud si rod jako celek oddelal nejaky organ, ktery zpusobuje oslabeni toho a toho, tak se to tak bude i projevovat, ano, rodina to po sobe navzajem dedi, a zrejme tomu muzeme rikat genetika, ale myslim, ze vpodstate si za to muzou sami... jasne, ze mi uz za to nemuzeme, uz jen prebirame to, co uz zkazili ti pred nami... No a nas je, abychom se snazili pracovat s tim, co nam zbylo, jak nejlepe umime, no :P
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Kolagen

Příspěvek od Vejmutovka »

Na šediny pomaha měď.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kolagen

Příspěvek od RadkaS »

Vlasy sedivy, kdyz zacne v tele chybet nejaka latka, myslim, ze kremik??, ted si fakt nejsem jista.
Takze si to predstavuju asi tak, ze pri vita je ta chybejici latka doplnena a zacne to byt na tele videt (telo lepe prospiva), a muze se stat, ze zacnou sedive vlasy obcas rust barevne, proste jsme doplnili latku, bez ktere s barvou neporostou. Ale... pokud prijde stres, muze se to opet projevit sedivenim, protoze stres je prave poziracem te latky, telo da tu latku nejprve stresu (zrejme je pro telo dulezitejsi vyrovnavat stres nez barvu vlasu...) a kdyz neco zbyde, narve to do vlasu. A pak zalezi na nasich zasobach, pokud mame v tele te latky dostatek, pokryje i stres, i barvu vlasu, pokud ne, mame smulu....

Pokud nastane okamzik velkeho stresu, telo musi stresu tu latku okamzite dat. Pokud ji v tele clovek nema, zrejme ji okamzite vezme klidne i z vlasu, kdyz neni jina moznost.

Ale to je jen takova moje uvaha...
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Kolagen

Příspěvek od Vejmutovka »

Ne, křemík je na lámavost a na růst, má ho hodně právě ta přeslička.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Kolagen

Příspěvek od veri »

Walker byl částečně plešatý :lol: Za to teda asi taky mohly generace před ním...? :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

veri píše:Walker byl částečně plešatý :lol: Za to teda asi taky mohly generace před ním...? :D
No, na to se ho asi těžko zeptáme! U mužů to asi tak jednoznačné nebude. :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Selma píše:Awo, no ono se leckde uvádí, že vlašáky reagují v těle kysele a mám podezření na tu šlupku, navíc děckám to chutná víc oloupaný, tak proto se ptám. Jenže se mi to moc loupat nechce, no :)

Ad šedivý vlasy - tuhle mi kamarád vyprávěl, jak na kolegu v práci spadl jeřáb :( Byl to mladý kluk, tmavé vlasy. Jeřáb ho přeťal v půli a když k němu doběhli, měl prý vlasy úplně bílé. Tak bych sázela na stres. Udivuje mně ale, že ta reakce byla tak rychlá. Vlasy jsou pro mně vůbec velmi záhadné zařízení. Zvlášť u dcerek se jejich stříhání bráním zuby nehty.

Já jich sním v jednom chodu maximálně 2-3 ks ( za den mám s ořechy tak dva chody dohromady ). Vyhovujeme jíst pravidelně, ale málo. Cítím se tak dobře a jsem celkově vyrovnaná. Navíc pokud je většina stravy zásaditá, tak ten problém s kyselostí moc neřeším. Dokonce si PMN myslím, že i kyseliny do těla patří, ale jde o množství a aby jich nebyla převaha.
Co se týká vlasů, tak to tady budeme muset všichni kompletně podnikat výzkum - všímat si, dobře pozorovat, naslouchat, číst studie, přemýšlet, testovat osobně...Možná je řešení tak jednoduché, že jsme si ho nevšimli, ale taky to tak nemusí být....
dvdmchl

Re: Kolagen

Příspěvek od dvdmchl »

no jo vsak on taky zacal s vita tusim nekdy kolem 50 az kdyz zacal mit zdravotni problemy...

Jinak plesateni muzu ma podle jedne z teorii na vine ta uplne horni cakra na temeni hlavy. Tou se pry spojuji s vesmirem. To je to misto co si mnisi vyholujou a nemnichum se tam dela takovy jako vetrnik, pripadne rovnou plesatej. No a jak tam proudi ten silene silnej proud moudrosti tak to vlasy nevydrzej. :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:no jo vsak on taky zacal s vita tusim nekdy kolem 50 az kdyz zacal mit zdravotni problemy...

Jinak plesateni muzu ma podle jedne z teorii na vine ta uplne horni cakra na temeni hlavy. Tou se pry spojuji s vesmirem. To je to misto co si mnisi vyholujou a nemnichum se tam dela takovy jako vetrnik, pripadne rovnou plesatej. No a jak tam proudi ten silene silnej proud moudrosti tak to vlasy nevydrzej. :)
Dík! Já, se opravdu těším, až se někdy osobně potkáme. Tvůj humor mě vždycky dostane! No, je znát, že jsem několik let pracovala mezi samými muži a ten jejich humor se mi dostal pod kůži. (:-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kolagen

Příspěvek od Fiona »

Hm, ja zas cetla ze pry za to muze testosteron, a ten se jak znamo s moudrosti moc nesnasi :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Kolagen

Příspěvek od dgm »

Tak ja se pridavam a potvrzuju, ze nehty byly u me prvni vec, kde jsem si vsimla velkeho zlepseni. Sice jsem je nemela nikdy nijak s plisni nebo tak, celkem zdrave, jenom slabe a dost se trepily. Ted je mam hezky hladke bez ryh, pekne pevne jakoby nalakovane. Tak mam radost, ale tenkrat me prekvapilo to, ze nehty jsou prvni vec, na ktere jsem si vsimla zlepseni .
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Co se týká šedivění a kvality vlasů vůbec, tak jsem prozatím po prozkoumání příspěvků tady dospěla k tomuto:
Látky ve stravě, které by mohly mít vliv:
Měď
- tvorba kostí, hemoglobinu, červených krvinek, elastinu, procesy hojení, produkce energie, pigmentace vlasů a kůže, chuťové vnímání. Je nutná pro tvorbu kolagenu ( pro syntézu kolagenu je nutná i síra, která se vyskytuje ve strukturách hemoglobinu a všech tělních tkání ).
Hladina Cu je vázána na stav zinku a C v organismu.
Vita zdroje: mandle, avokádo, řepa, brokolice, česnek, houby, ořechy, pomeranče, ředkvičky, hrozinky, listová zelenina

Křemík
nezbytný pro tvorbu kolagenu kostí, pojivových tkání, pro zdravé vlasy, nehty, kůži, důležitý pro vstřebávání Ca, posila IS, prevence před kardiovaskulárními chorobami a Alzeheimerem. Posiluje zubní sklovinu a nervovou soustavu. Nedostatek způsobuje skoliózu, zánět šlach, ateriosklerózu a znetvoření kostí na rukou, nohou ...
Hladina Si je vázána na stav bóru, Ca, Mg, Mn a K.
Vita zdroje: vojtěška, řepa, přeslička, listová zelenina, ořechy, jablka, hrozno, cibule, lněné semeno, borůvky, hlávkový salát, fíky, okurky, slunka, kopřiva, pampeliška

Paba- kys. para-aminobenzoová
složka kys. listové, antioxidant, prevence před spálením sluncem, nádory kůže, koenzym při rozkladu a využívání proteinů, podpora červených krvinek, údržba střevní mikroflóry, dodání Paby může způsobit opětovné přirozené dobarvení vlasů...
Vita zdroje: slunka, špenát, tmavá listová zelenina, ořechy...

Nemá smysl asi se honit za nějakým minerálem a kyselinou, izolované nejsou příliš účinné.
Tak nějak zjednodušeně mi z toho vyskočilo toto: ve všem, co má na vlasy zásadní vliv je - tmavá listová zelenina alias lupení a ořechy. Ostatní jsou možné alternace.
Takže jdu testovat, smoothies zelené budou denně dva, místo jednoho a totéž s ořechy ( teď pojedu asi na vlašákách ). Po měsíci poreferuju..., i když těch pár zoufalců šedivých není až tak průkazných...Na nehtech to asi nepoznám, vždycky byly bezvadné. Bylo by fajn, kdyby to otestoval i někdo, na kom to bude víc vidět než na mě....Každopádně mi oboje prospěje, říkám si, že možná i jinde.... :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kolagen

Příspěvek od Renáta »

tristazmista píše:to byla spis reakce na culko, sorry :)
To je v poho, mne to neva :wink: Len ma zaujímala Culkina odpoved. Ona sa lieči na onko ochorenie, a ci si teda myslí, že vysoké dávky C jej pomáhajú - v tabletkách? Tomu som nerozumela. Či berie tabletky, či prírodná forma C vit. Skôr mám pocit, že ládovanie syntetic. vit. (asi vysoké dávky) podporuje vznik rakoviny. Nie?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Renáta píše:
tristazmista píše:to byla spis reakce na culko, sorry :)
To je v poho, mne to neva :wink: Len ma zaujímala Culkina odpoved. Ona sa lieči na onko ochorenie, a ci si teda myslí, že vysoké dávky C jej pomáhajú - v tabletkách? Tomu som nerozumela. Či berie tabletky, či prírodná forma C vit. Skôr mám pocit, že ládovanie syntetic. vit. (asi vysoké dávky) podporuje vznik rakoviny. Nie?
A není to jedno? Já se taky někdy nepřesně vyjádřím a pak to vypadá bůhvíjak. Culka je rozumná a vzdělaná, tak určitě dělá to nejlepší pro sebe...My to přeci nemusíme řešit... :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kolagen

Příspěvek od Renáta »

awa píše: A není to jedno? Já se taky někdy nepřesně vyjádřím a pak to vypadá bůhvíjak. Culka je rozumná a vzdělaná, tak určitě dělá to nejlepší pro sebe...My to přeci nemusíme řešit... :D
Awi, nechcem nič riešiť, len ma to jednoducho zaujíma. Aj preto, že Culka písala, že jej v liečbe pomáha jej muž inými prostriedkami ako západnou medicínou. Tak ma to jednoducho len zaujímalo. :roll: Vsak Culka sama napíše. Ja predsa netvrdím, božechráň, že nie je rozumná a vzdelaná. :wink:
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Kolagen

Příspěvek od Rose »

Abych přispěla s ayurvedskou troškou do mlýna... na šedivějící vlasy pomáhá sezamový čaj večer před spaním - podrcené sezamové semínko zalít vařící vodou a nechat cca 15 minut. Pomáhá to skvěle, hlavně když se šedivění podchytí hned ze začátku. Zatím jsem neměla možnost to vyzkoušet na sobě (genetická záležitost, matce se objevilo prvních pár šedivých vlasů až dlouho po padesátce), ale doporučila jsem tento způsob dvěma kamarádkám a oběma pomohl. Je dobré ho pít i preventivně. Nevím, jestli i samotná semínka mají podobný účinek, když se z nich neudělá čaj, částečně snad ano... 100% vitariáni většinou čaje nepijí, ale já si ráda bylinkový nebo zázvorový čaj uvařím. A pokud to někdy bude aktuální, budu si vařit i sezamový . I když samozřejmě budu radši, když to nebudu potřebovat :wink:
Kromě genetické dispozice také dříve šediví vlasy lidem typu Pita (horkost v hlavě).
Co se týká nehtů, po přechodu na vita se mi velmi zlepšily.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Rose píše:Abych přispěla s ayurvedskou troškou do mlýna... na šedivějící vlasy pomáhá sezamový čaj večer před spaním - podrcené sezamové semínko zalít vařící vodou a nechat cca 15 minut. Pomáhá to skvěle, hlavně když se šedivění podchytí hned ze začátku. Zatím jsem neměla možnost to vyzkoušet na sobě (genetická záležitost, matce se objevilo prvních pár šedivých vlasů až dlouho po padesátce), ale doporučila jsem tento způsob dvěma kamarádkám a oběma pomohl. Je dobré ho pít i preventivně. Nevím, jestli i samotná semínka mají podobný účinek, když se z nich neudělá čaj, částečně snad ano... 100% vitariáni většinou čaje nepijí, ale já si ráda bylinkový nebo zázvorový čaj uvařím. A pokud to někdy bude aktuální, budu si vařit i sezamový . I když samozřejmě budu radši, když to nebudu potřebovat :wink:
Kromě genetické dispozice také dříve šediví vlasy lidem typu Pita (horkost v hlavě).
Co se týká nehtů, po přechodu na vita se mi velmi zlepšily.
Tak já občas nějaký ten čaj vypiju ( v podstatě jediné vařené, zejména na prášky ). Nejradši mám roibos s čerstvým zázvorem a šípek....byliny opravdu dost málo, zvedá se mi z nich žaludek...No, po atestaci za měsíc, to bude u nás echtovní zima, to mohu zkusit testnout...ale zase říkám, že já zrovna nejsem prototyp šedivějící hlavy, mám tam opravdu jen pár vyděšených...ani nejsou v té tmavé hřívě vidět.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kolagen

Příspěvek od Fiona »

Ha, diky, a jakpak se drti takovy sezam? Cely by nestacil? Ja teda hlavne pres zimu delam caje z ledasceho, zkusim zaradit i sezam :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Kolagen

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Ha, diky, a jakpak se drti takovy sezam? Cely by nestacil? Ja teda hlavne pres zimu delam caje z ledasceho, zkusim zaradit i sezam :)
Já si koupila minihmoždíř na drcení bylin a himalájské soli, tak tam nadrtím i sezam...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kolagen

Příspěvek od culka »

Tak aby sme uviedli veci na pravu mieru.
Ked mi oznamili tu radostnu zvest, tak som zacala hladat pomoc na internete. Dnes sa uz na tom smejem, ale vtedy mi vsetko jedno nebolo. Sedeli sme tu s muzom jak primrznuti, kazdy na svojom laptope, prehovorit sa nedalo, decka mali skusky a prirodzene ani netusili. Prve informacie, co som nasla a co mali podla mna logiku, boli prace nositela nobelovej ceny Dr. Linusa Paulinga o vitamine C. Tak som ho zacala brat, zaroven vyrazila z jedalnicka maso, cukor, alkohol, vytiahla odstavovac a znovu zacala klickovat.
Moj muz mi namiesal byliny a spravil si zo mna terc. Jeden treatment obnasal 20-30 ihiel a nechal ich tam dobru hodinu. Skoro som zmrzla.
Toto vsetko sa udialo v priebehu ani nie 6 tyzdnov medzi diagnozou a operaciou. Celu dobu som normalne robila (89 regularnych hodin + overtime). Nastastie pristup na internet nemam ani v jednej robote, inak by som nespavala. Pocas celej doby mi tiekli do hlavy subliminaly (napr. Halpern Sebauzdravenie).
Ako to zatial dopadlo, vieme, ako to naozaj dopadne, to uvidime, co z toho vsetkeho pomohlo, to sa uz nedozvieme. Predpokladam, ze vsetko.
Ze je poda vycerpana, ze potraviny nie su to co byvali, o tom sa tu hadam skriepit nemusime, to vieme. Zahradu ako Buc sme mali len doma, tu nehrozi. Tie vysoke davky Ccka (3g kazdych 6 hodin) prekladam tonami ovocia a zeleniny, vyhodit sa ich bojim, lebo len zelovocom by som tu hladinu nedosiahla. Kezde vitamin C je vynikajuce laxativum, kazde predavkovanie bude vylucene. Napriek tomu sa mi take casto nestava.

Takze preto. Ak sa nieco zmeni na mojom zdravotnom stave, dam vediet a zacnem to riesit, ale zatial to necham tak.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět