Jidlo pro mozek

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

Zitra jdu na tezkou zkousku, mohli byste mi poradit prosim co je nejlepsi snist, aby muj mozek podal nejlepsi vykon? Asi jde o glukozu, ze jo..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od s.arik »

Jako mnohaletá úspěšná studentka bych radila pojíst velmi střídmě a hlavně se naučit :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

To sem si nabehla :) ale beru. ja ji delam az k veceru, a tak jsem premejslela o nejakym vitarianskym energy food.

Prominte admin, nezamyslela jsem toto jako hlavni tema, melo to byt podtema do akutni zdravot. poradny..
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Seraf »

dobrej je na to půst
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od VeGaN_BA »

Sweetie píše:Zitra jdu na tezkou zkousku, mohli byste mi poradit prosim co je nejlepsi snist, aby muj mozek podal nejlepsi vykon? Asi jde o glukozu, ze jo..
Kedze som nedavno maturoval, mozemTi poradit, 1. dobry spanok pred skuskou, 2. samozrejme musis nieco vediet, inak Ti nepomoze ani tona glukozy, ale doporucoval by som med od dobreho vcelara. 3. Pri tahani otazok stastnu ruku :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od buc11 »

hm, to mě ani nenapadlo zrovna te(y)nhle orgán(y) preferovat
Nejlepší je asi kyslík, tak že by oxidžn terapy a nebo bhastrika?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od tvx »

sladky jidlo te muze snadno odpalit mimo koncentraci, moc cukru jde do hlavy a pak je clovek hlavou v oblacich a rozlitanej - moje zkusenost.
me pomaha třeba na koncentraci pelyněk :)

a buce bych doplnil o uddžájí
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

taky se priklanim spis k zelenymu divokymu a svata pravda, kyslik.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Fiona »

Tak me napada, za ten kyslik, ze by urcite neuskodilo stravit den pred zkouskou treba pulhodinku ve stoji na hlave, nebo se povesit za kolena na vetev hlavou dolu a tak se chvilku bimbat :) A taky neuskodi poradne se vytancovat. Tak aspon hodinku neceho rychlejsiho (osobne preferuji reggae) a nejaky ten freestyle ktomu 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od dgm »

Pamatuju se, jak jsem tady vzdycky fascinovane cetla od Terezy, jak zvlada uz kolikaty den dlouhodobeho pustu a dalsi den nato hlasila jednicku ze zkousky ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

dobrej tip. stat na hlave jeste zvladnu a i casove, jdu na to.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od 800914 »

pmn aby nervosystem a mozok funkovali urcite pomoze vyssie spominany kyslik, voda+elektrolyty, fullspektrum svetlo, dobra muzika, pripadne trochu tych sacharidov, a naladit sa pozitivne a motivovane. >:-)
z vyzivnych elementov odporucaju napr. B vitaminy - hlavne 6-tku a 12-tku, mineraly a stopoprvky - z makro napr. horcik a draslik.
skusil by som mumio, co je pmn jeden z najlepsich mineralnych a stopoprvk zdrojov v komplexe a v idealne vyuzitelnej forme.
zaberaju aj slnkom nabite nenasytene mastne kyseliny, raw charas chewing, alkalizacia zelenym, vitaminacia prirodnym c-ckom /napr. zo sipok alebo aceroly/, listy chajovniku, goji, chokoladove bobky, zensen, a dalsie smartfoody atd.

+ hlavne pohyb, pripadne striedave teplo a chlad pri striedavej sprche alebo saunovani, a hlavne slunicko.. to je pane kaficko.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

porad nad tim mudruju, jestli mame dostatek tech long chain mastnych kyselin a dostatek becek... kdyz nejime oily fish, tak uz pomuze jen rostlina strucha (purslane) nebo kokosovy olej s konopnym ci lnenym semenem. jaky na to mate nazor, nezblbnem?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12873849
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od tristazmista »

ja za me bych hlasoval, ze muj mozek je na tom nejlip za poslednich x let 8)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Advid »

Sweetie: Tohle řečilo jedno sáhodlouhé vlákno a už nevím jeho název. Ale řešením bylo pojídání lnu s lněným olejem a ještě něčím. :-)

Našel jsem to: viewtopic.php?f=3&t=462

omega amigo :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od 800914 »

Naposledy upravil(a) 800914 dne pát led 23, 2009 23:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

diky moc kluci. pomohli jste mi. nemam cas studovat odborny clanky, vsechno ctu z rychliku. vyse odkaz mi snad trochu vysvetlil fungovani. vyvodila jsem si zaver, zatim velmi hruby. telo si dha a aa umi vyrobit kdyz dostane omega 3 a 6 v vyvazene kombinaci. v dnesnim konzumnim stravovani prevazuje omega 6 coz je spatne. my tedy na to jdeme dobre. pri vyrobe dha organismus potrebuje prisun vsech moznych vitaminu (becek) a mineralu, ktery ziska jen pri cistem tele/strevu, tedy zase na to jdeme konzumaci (kezby mikro) syrove zive rostlinne stravy a pohybem dobre a tak rybu (ta uz obsahuje hotovy long chained fatty acids) vlastne nepotrebujem, kdyz si to telo umi vyrobit z lpa a la. a tak muzu v klidu spat :)
a jeste, jak je to s to premirou cukru?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

Advid píše:Sweetie: Tohle řečilo jedno sáhodlouhé vlákno a už nevím jeho název. Ale řešením bylo pojídání lnu s lněným olejem a ještě něčím. :-)

Našel jsem to: viewtopic.php?f=3&t=462

omega amigo :-)
uf, to je mega topic, jen jsem ho skenovala, jo, je tam ta uvaha, z ceho se vyvinul lidsky mozek a proc opice zustaly na sve urovni.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Možná to bylo už řešené někde v diskuzích (nestihl jsem ještě všechno pročíst), ale tak uvažuju: Nebylo zahrnutí masa do jídelníčku člověka (někdy před 50 tisíci lety) příčinou velkého rozvoje jeho mozku? A nejsou masožravá zvířata (kočka, pes) inteligentnější než býložravá (kráva, králík)? Děkuji za případné vyvrácení této domněnky.
dvdmchl

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od dvdmchl »

wikipedia definuje intellect takto: "A very general mental capability that, among other things, involves the ability to reason, plan, solve problems, think abstractly, comprehend complex ideas, learn quickly and learn from experience."
Pak je mozne jednoduse rict ze vetsi intellect maji zvirata pred kterymi jejich potrava zdrha.
Ale i ona zdrhajici potrava se musi prizpusobovat svym predatorum a rozumet tomu kdy a kde roste jejich nezdrhajici potrava.

Takze podle mne nejsou jedni inteligentnejsi nez druzi, jen maji jinej zivotni styl.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Stejně bych řekl, že je kočka bystřejší než králík. Ale je to také zajímavá varianta - že by se mozek vyvinul u dravců jinak ne tím že by jedli maso, ale tím že lovili a museli ho používat.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od awa »

Panda píše:Stejně bych řekl, že je kočka bystřejší než králík. Ale je to také zajímavá varianta - že by se mozek vyvinul u dravců jinak ne tím že by jedli maso, ale tím že lovili a museli ho používat.
Každé ze zvířat disponuje takovou měrou inteligence, jaká je pro něj nutná pro přežití...proč by mělo mít navíc schopnosti, když žije přítomností a nezabývá se "blbinami "jako my?
Papoušek Žako je také velmi inteligentní svým způsobem a masožravý není. V tom to nebude...Více méně se mi to zdá i úsměvné...jak inteligentní je silný milovník masíčka a vegetarián u lidí? Kdo je chytrý, kdo hloupý a jakém ohledu a kdo to posoudí? Co má větší hodnotu IQ nebo EQ nebo kreativita?
Ale hezky jsou hloubal Pandičko, aspoň jsem přemýšlela i já. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Fiona »

Kdo zpochybnuje inteligenci bylozravce, zrejme nikdy nepozoroval kozu v akci.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Nevím, stále ještě o tom nejsem převědčený - vegetarián s masožroutem se nedá porovnávat, protože je to příliš krátká doba, muselo by se to porovnávat po nějakém tisíci let, např. porovnat nějaké národy co se tak trvale živí (nevím, Indie? Dá se takto použít k dlouhodobému porovnání?). Myslím, že není ještě známý důvod, proč nastal u člověka tak rychlý vzrůst inteligence v průběhu pár desítek tisíc let - tedy když pominu umělé křížení lidí s mimozemskou rasou před asi 250 tisíci let, jak se v literatuře často objevuje (tomuto názoru jsem také docela přístupný). Mám stále obavy, co když to bylo maso, co způsobilo ten vzrůst inteligence? Ale trochu tomu protiřečí otázka, zda dříve bylo vejce či slepice - protože na získávání masa potřeboval člověk právě tu inteligenci - umět vytvořit pasti, umět maso opracovávat a pak znát oheň na jeho upečení, takže stále jsem na pochybách.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:Kdo zpochybnuje inteligenci bylozravce, zrejme nikdy nepozoroval kozu v akci.
To by mě zajímalo oč se jedná, já kozu v akci neviděl. Znamená to, myslíš, že býložravci jsou dostatečně inteligentní, srovnatelně s masožravými zvířaty?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od veri »

Proč to takhle posuzuješ a dle čeho? Je inteligentní natolik, nakolik to k životu potřebuje, nemusí být víc.. Ty můžeš být pro nějakého mimozemšťana taky primitivní a neinteligentní, ale tobě tvá inteligence k životu stačí..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Posuzoval jsem to podle toho, že když si představím třeba kočku nebo psa, tak ti reagují na lidské povely a jsou takoví živí a připadají mi bystřejší v porovnání třeba s králíkem nebo krávou, kterým je celkem fuk když na ně mluvím - tak jsem myslel jestli ta masová strava nezpůsobila ve vývoji druhů tento rozdíl. Nevím, mýlím se v pohledu?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od veri »

Já nevím, není to spíš tím, že to jsou druhy přizpůsobené člověku? Na lišku, vlka, lva atp. když promluvíš, taky jim to bude jedno. Ale vím, co mysliš, no.. :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

No nevím. :-) Je možné, že porovnávám nesrovnatelné a že to v tom vůbec nebude. ... teda - nebude jim to jedno, na lišku když promluvím tak se vrhne pryč a když na lva tak se vrhne na mne. ;-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Fiona »

Tak predevsim musime vychazet ze zakladniho predpokladu, ze inteligence tvora slouzi v prvni rade k ziskani pro nej optimalni potravy, a v druhe rade ke zvyseni kvality zivota, na rovine socialni, kulturni apod.

Z uvedneho jasne plyne, ze koza a spol nemuze obstat ve srovnani zalozenem na stopovani a strategie stvani koristi. Proc taky? Vsak vi ze by se z toho masa poblila, pokud uz by neco ulovila, jakoze tohle opravdu nema zapotrebi. Ale pokud jde o selekci jidla, vsechna cest.

Myslim ze ani nejzarytejsi masozravec by nechtel jist podle priorit dravce, ktere jsou: 1) cerstve zabite vnitrnosti, 2) poradne prolezele a cervive maso, 3) syrove maso, 4) hovinko, 5) konzerva, granule apod.

Pokud jste v prirode a nevite co zakousnout a co ne, nasledujte kozu. Ona presne vi co je nejlepsi, a povede vas nejlepsi moznou cestou. Pokud muze, bude zrat ovoce (jabka, maliny, boruvky, jahody, nejlepsi co najde). Co vic, ona ho najde! Pokud nema ovoce, pujde nejdriv po tzv lecivych listech stromu. Teda pokud je najde dost nizko, samozrejme. Pokud ne, bude past tzv lecive byliny. Pokud nejsou v okoli ani ty, nejspis se spokoji s nejakym lopuchem alias salatem. Ma svou hlavu, svou hrdost i smysl pro humor. S kozou je sranda a je to osobnost. Neni tu misto na to, popisovat cim vsim me kozy uvedly v uzas. Omezim se na konstatovani, ze i pes kozu respektuje jakozto vudce smecky, a ja ostatne taky. Aspon venku rozhodne :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Možná to bylo už řešené někde v diskuzích (nestihl jsem ještě všechno pročíst), ale tak uvažuju: Nebylo zahrnutí masa do jídelníčku člověka (někdy před 50 tisíci lety) příčinou velkého rozvoje jeho mozku? A nejsou masožravá zvířata (kočka, pes) inteligentnější než býložravá (kráva, králík)? Děkuji za případné vyvrácení této domněnky.
uz nevim kde jsem to cetla, jedna zenska pise prave o spojeni potrava a opice, vyvoj a tak, snad to nekde najdu. ale zatim plati teorie (to neni od ni) ze lidsky mozek se vyvinul to sve urovne prave diky pestrosti a mnozstvi stravy - veganske! ze kdyz zacal jist vic a vic a pestreji, mozek se vyvinul. maso neni udajne pricina. viz dalsi druh lovec neandertalec- ten vyhynul, nebo jak to bylo.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Fiona: Zní to hodně přesvědčivě, dík. ;-) Psychiku kozy jsem fakt neznal. Takže porovnávání intelektu masožravých a býložravých zvířat je fakt asi nesmysl. Zbývala by ještě otázka, zda se lidský mozek nevyvinul díky masu, ale to si myslím že se zodpovědět nedá, takže tím asi celé téma padá.

Sweete: Skvělé, to zní dobře, jsem rád že se názor na vývoj mozku díky masu nepotvrzuje.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Stejně bych řekl, že je kočka bystřejší než králík. Ale je to také zajímavá varianta - že by se mozek vyvinul u dravců jinak ne tím že by jedli maso, ale tím že lovili a museli ho používat.
treba se mozek vyvinul podle tela, dravci musi lovit, tak maj mozek na urovni potrebnou pro lov, clovek ma sikovny ruce, kde co si oloupe utrhne, tudiz jedl pestreji a tak se mu mozek vytvoril k tvoreni a planovani a staveni
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Fiona »

Pando, pokud mas pocit ze v tom mas malo hokej, tak si procti vlakno Evoluce, konkretne "Teorie morske opice" :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

Fiona: Díky za tip, zkusím, stále vidím jak o hodně přicházím tím, že jsem ještě nestihl pročíst všechna vlákna. :-)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od midsummer »

Fiona

To je pěkně popsaný - s tou kozou. Ale z vlastní opakovaně získané zkušenosti při chovu koz musím oponovat v jednom: a to, že "Pokud nema ovoce, pujde nejdriv po tzv lecivych listech stromu. Teda pokud je najde dost nizko, samozrejme." Protože naprosto všechny kozy (a taky kamzíci) si za potravou klidně vylezou, a to nejen na skálu, ale taky na střechu chlívku, na jakékoliv vyvýšeniny (včetně třeba auta), pokud se tyto nacházejí vhodně pod potravou. Aneb: mockrát jsme lezli na střechu pro kozu (:-)
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Rawbiker »

Panda píše:Zbývala by ještě otázka, zda se lidský mozek nevyvinul díky masu, ale to si myslím že se zodpovědět nedá, takže tím asi celé téma padá.
Ja som tiez pocul o tejto teorii,ze pred x tisic rokmi sa kmen priamich predchodcov homo sapiens rozdelil na zberacov a lovcov,no a ty zberaci vyhynuli,pricom mozog masozravca sa zvacsil o dvojnasobok vraj kvoli vysokemu prijmu proteinov.Ale nemyslim,ze by sa pri vyluceni masa nase mozgy zmensil.Btw. ked vezmem do uvahy zdravotne tazkosti ktore mi konzumacia masa sposobuje,tak v dobe neandertalcov by som v tamojsich zivotnych podmienkach asi nemal dlhodobu perspektivu.Takze je asi zbytocne toto riesit.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od k.winky »

pred x tisic rokmi sa kmen priamich predchodcov homo sapiens rozdelil na zberacov a lovcov,no a ty zberaci vyhynuli
Omyl, já to přežila :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Petrs »

Já viděl jeden dokument o vývoji lidskýho mozku a tam tvrdili, že ideální potravinu pro jeho zvětšení mu pralidi začali dodávat ve chvíli, kdy se po vytlačení z pralesů začali potloukat po pobřeží a jedli hodně škeble a jiný frutti di mare...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od veri »

Stejně nakonec dojdeme k tomu, že každý má jiný názor a existuje hodně teorií :wink: :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Panda »

U knížky Malachova (Hladovění) jsem si uvědomil, že tam je docela dobré potvrzení správnosti vitariánské a bezmasé stravy. Je tam mnoho příkladů, jak se pacienti léčili hladovkami. A často se stalo, že pak nedodrželi správné stravování (v podstatě jim jako dietu doporučili vitariánskou stravu) - začali zase jíst maso nebo vařená jídla - a tím se jim nemoc zase vrátila. To je docela dobrý důkaz jak tyhle věci člověku škodí.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

Petrs píše:Já viděl jeden dokument o vývoji lidskýho mozku a tam tvrdili, že ideální potravinu pro jeho zvětšení mu pralidi začali dodávat ve chvíli, kdy se po vytlačení z pralesů začali potloukat po pobřeží a jedli hodně škeble a jiný frutti di mare...
tahle teorie je prave prebita tou co hlasa ze se lidsky mozek vyvinul z hojne a pestre stravy. cemuz ja verim. s tim lovenim ryb a skebli uz tu je taky polemizovano, snad vlakno evoluce..
panda, ted mi tam vlezl :) jj, jasny dukaz. podle me i tady lidi na foru maj osobni zkusenost, jen mlci :)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od tristazmista »

Petrs píše:Já viděl jeden dokument o vývoji lidskýho mozku a tam tvrdili, že ideální potravinu pro jeho zvětšení mu pralidi začali dodávat ve chvíli, kdy se po vytlačení z pralesů začali potloukat po pobřeží a jedli hodně škeble a jiný frutti di mare...

tezko rict, muj mozek funguje nejlip kdyz maso vubec nejim... dokonce pak jeste lip kdyz nejim vubec 8)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od veri »

Panda píše:U knížky Malachova (Hladovění) jsem si uvědomil, že tam je docela dobré potvrzení správnosti vitariánské a bezmasé stravy. Je tam mnoho příkladů, jak se pacienti léčili hladovkami. A často se stalo, že pak nedodrželi správné stravování (v podstatě jim jako dietu doporučili vitariánskou stravu) - začali zase jíst maso nebo vařená jídla - a tím se jim nemoc zase vrátila. To je docela dobrý důkaz jak tyhle věci člověku škodí.
To zmiňuje i gunter ve své knížce, jedna paní si syrovou stravou vyléčila rakovinu, pak se vrátila k vařenému a rakovina se jí oět vrátila. No a zase přešla na vita a rakovina zase zmizela. Pochybuju, že se ještě vrátí k vařenému..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od lakyluk »

Keď sa učím na skúšku ráno nič nejem ani nepijem a učí sa mi omnoho lepšie. Viac som sústredený a učenie my ide rýchlejšie. A nato som prišiel pri poslednej skúške. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od RadkaS »

lakyluk píše:Keď sa učím na skúšku ráno nič nejem ani nepijem a učí sa mi omnoho lepšie. Viac som sústredený a učenie my ide rýchlejšie. A nato som prišiel pri poslednej skúške. :)
Ja vim tohle uz hodne dlouho. I sport mi jde daleko lepe na holy zaludek. Vetsi vykony, vetsi vydrz... . Je to znat, ze kdyz stravou telo nezatezujes, tak je schopno daleko lepe podporit tu funkci, kterou ty chces v tu dobu prioritne delat nejvic.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od jans »

RadkaS píše:
lakyluk píše:Keď sa učím na skúšku ráno nič nejem ani nepijem a učí sa mi omnoho lepšie. Viac som sústredený a učenie my ide rýchlejšie. A nato som prišiel pri poslednej skúške. :)
Ja vim tohle uz hodne dlouho. I sport mi jde daleko lepe na holy zaludek. Vetsi vykony, vetsi vydrz... . Je to znat, ze kdyz stravou telo nezatezujes, tak je schopno daleko lepe podporit tu funkci, kterou ty chces v tu dobu prioritne delat nejvic.
:) no, proto mi přijde název tohoto tématu absurdní, páč pro mozek je nejlepší nejíst nic :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od Sweetie »

jans, jak tohle muzes tvrdit? vlastni zkusenost nemusi obecne platit.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Jidlo pro mozek

Příspěvek od jans »

však jasně, že nemusí, je to jenom můj názor, proto píšu, že to přijde absurdní mně
Odpovědět