Energie potravin

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Energie potravin

Příspěvek od Fiona »

V knizce Zazracna detoxikace od Morseho je zminene dalsi kriterium, podle ktereho se da merit energii potravin. Ne na kalorie ci kilojouly, ale na ångströmy - Å (to musel vymyslet nejaky Sved :)).

Pokud jsem to spravne pochopila, jde o neco jako miru vitality, nebo elektricke napeti. Clovek ma okolo 8000 Å, syrovy ovozel 8000-10000Å, mleko a varene obiloviny az nekde pod 6000 nebo 4000 Å. Nema to nic spolecneho s kaloriemi. Vzhledem k tomu ze jde o naboj, a tudiz vlastne o napeti mezi + a - (ktere maji vzdy totoznou absolutni hodnotu), zda se mi ze to celkem potvrzuje nejen moji teorii o jin-jang superstrune >:-), ale zaroven to i ladi se skutecnosti, ze za urcitych okolnosti muze lidsky organismus fungovat bez jidla, na cistou energii jako takovou.

Pak by vlastne rozdil mezi varakem, vitarianem a breatharianem byl jen takovy, jaky je rozdil mezi lokomotivou na hnede uhli, autobusem na naftu a tramvaji :) Ted uz jen zbyva vymyslet, jak tuto skutecnost vyuzit v praxi 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Energie potravin

Příspěvek od awa »

Už jsem několikrát na toto téma chtěla něco napsat, ale neměla jsem logické zdůvodnění a prozatím ani nevím jak to kromě sebe doložit. Třeba, když se tady řešilo, že jím docela málo a počítal se denní kalorický příjem. Třeba ta teorie o příjmu kalorií může být milná. Podle joulových tabulek měla být teoreticky mrtvá a já jsem celkem dost živá. Třeba je skutečná energie jídla dána opravdu její vnitřní vibrující energií. PMN
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

Obe dve mate pravdu. Cim vic si telo dokaze energii poridit jinde, tim min ji potrebuje z jidla. Awo, ty jses na tom jako vila uz asi hodne dobre a ja zavidim ale preju ti to a touzim se tam taky dostat. Dost me ale jednou pobavil prispevek od ciselka, jak psal, ze doufa, ze pri koukani do slunicka neni podminkou prestat jist. Nekdy si rikam, jak je na tom svete krasne, tolik mame moznosti ochutnavat, co jeste nezname a kdyby ta moznost pristupu k energii jinou cestou u me nastala, tak bych se o to vsechno ochudila. Tak se tomu vlastne sama podvedome branim, ikdyz si prilis velke iluze nedelam .. :lol:
No a ty Fiono vlastne taky, jak sis tady pekne zila jenom z morske vody ..
Naposledy upravil(a) dgm dne úte zář 02, 2008 10:52, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Energie potravin

Příspěvek od Fiona »

No, to bylo jen jedno takove podivne obdobi, jinak to mam priblizne jako cisilko :)

Ale jeste me k tomu napada, ze defacto cim vic kalorii, tim min tech ångströmu. Jakoby to co malo vibruje muselo fakt jen shoret, a tim ze sebe vydat aspon neco. Treba takova ta tekuta horka "cokolada" z automatu - zatim jsem nepoznala nic po cem bych byla unavenejsi, apatictejsi a otupelejsi nez prave po ni, pritom kalorii ma asi dost. U knedliku to bude podobne... :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

Pekna myslenka z te knizky:
Problemem bunek je, ze pohonne latky a stavebni material - potraviny, ktere vetsina lidi konzumuje - jiz nemohou podporovat jemnou uroven vedomi. Vetsina potravin, ktere dnes jime, je velice chuda na energii a vibrace cili na vedomi, tim se snizuje bunecna a tudiz i celkova telesna energie, coz ma za nasledek nemoc a smrt. Tento nizkoenergeticky zivotni styl rovnez zpusobuje upadek lidskeho vedomi, takze se potom nelze divit, ue druhe tolik nenavidime, pomlouvame a podvadime, misto abychom je milovali.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: Energie potravin

Příspěvek od dvdmchl »

ja si myslim ze lide se nenavidi, pomlouvaji a nemiluji uz od doby co jsou lidmi. Ze za to jako potraviny nemuzou.
Precti si treba Senecu, nebo jine autory co psali pred tisici lety. To je jako cist o soucasnosti. Oni resily uplne ty same problemy, jako mi ted. Jen realie a kulisy okolo se meni.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Energie potravin

Příspěvek od Sluníčko »

dgm píše:. Tento nizkoenergeticky zivotni styl rovnez zpusobuje upadek lidskeho vedomi,....
mně to ale také tak přijde
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

Hm, ten Seneca... vsak nevis, co tenkrat jedli... Samo, ze nemeli jidlo narvane chemii, ale kdyz si predstavim ty orgie a stoly plne jidla na bezne zvyky tehdejsi smetanky, spory se bezne resily podriznutim ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Energie potravin

Příspěvek od Fiona »

Hm. Mate nekdo pocit, ze ted co jste na raw mate lidi radsi? Ja asi ne...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

Tak ja tedy jo. Samozrejme, ze ne vsechny, ale prinejmensim ty. co jsem nenavidela vubec, ted mi nevadi. Neni to jenom stravou, je v tom i hodne jinych zmen, ale odviji se to od vitarianstvi..., to byl spousteci mechanismus.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Energie potravin

Příspěvek od Sluníčko »

já je mám také raději :D , pamatuji si, že když jsem začala s vita, tak se mi úplně ze srdce rozlil takový láskyplnný pocit ke všem

a také...od toho vita se to rozvinulo ještě dál, myslím, že lidi víc chápu, dokáži cítit proč dělají to či ono, více tako jako bych do nich "viděla" a měla větší pochopení; člověk ví, kolik už toho prošel....a jen tuší, kolik toho před sebou ještě má...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Energie potravin

Příspěvek od Renáta »

Dnes sa pozerám na veci i ľudí okolo mňa akoby cez iné okuliare. Keď sa stretnem s človekom, ktorý mi chce nejakým spôsobom ublížiť či vyliať si zlosť a pod., tak sa na to viem už pozrieť tak akosi zhora. Akoby v tom konflikte nešlo aj o mňa. Skôr vidím, ako si ten človek ubližuje, keď prechováva v sebe zlosť, nenávisť a podobné emócie. Je mi týchto zlostníkov, závistníkov, neprajníkov naozaj ľúto. Lebo si otravujú dušu a teda i telo.
Inak energiou potravín sa v Čechách zaoberal už zosnulý prof. Kahuda - kedysi sme o tom už písali, len neviem, v ktorom vlákne.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Energie potravin

Příspěvek od awa »

Přemýšlela jsem o tom, a nejvíc podle mě vibrují a mají energii divoké byliny. Jako kdyby byly katalyzátory, nebo uměly díky látkám, co obsahují víc vytáhnout energii z toho ostatního, co člověk jí. Budou to i esence, které se z bylin šíří přes dýchací cesty, něco, co nasytí vzduch. Alespoň tak to je u mne. Denně vypiji alespoň dvě sklenky jen z bylin. Sice bych snědla bez potíží i salát z odrostlých listů pampelišek, ale s ostatními by to bylo horší. Nedovedu si představit, že bych požvykovala malinové listy, kontryhel, žebříček, mateřídoušku...., tam to mixuju a přes plátno cedím. HJ by ty suché moc nezvládal. Možná proto pak nemám a navíc nedokážu do sebe natlačit velké množství ovozel. Výjimkou byl jen meloun a pravdou bylo, že ty dny jsem bylinné elixíry nepila. Jinak moje strava je 50% bio ze zahrádek a 50% supermarkety. Zelené lupení ze supermarketů ty účinky takové nemá, snad jen polníček se tomu blížil, ale pořád tu energii neměl takovou jako ty plané. Je škoda jich nevyužít, nic to nestojí, ale je třeba najít nějaké z čistších míst.
Co se týká lidí, tak je mám ráda, ale jinak než dřív, řekla bych, že jsem shovívavější a jejich excesy jako by se mě nedotýkaly nebo jen málo. Ovšem, co se změnilo, je to, že mám jinou rezonanci a to s sebou nese to, že se s některými lidmi prostě nejde "sejít", ale to vnímám jako ochranu a že to tak má být.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Energie potravin

Příspěvek od Fiona »

S divokym uplny souhlas, a ani to nemusi byt jen byliny :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Energie potravin

Příspěvek od buc11 »

já mám asi lidi raději, protože se s žádnýma nestýkám a sem sám se sebou dosti spokojen, to jsem ale sobec mizera žánop?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie potravin

Příspěvek od epony »

buc11 píše:já mám asi lidi raději, protože se s žádnýma nestýkám a sem sám se sebou dosti spokojen, to jsem ale sobec mizera žánop?
:lol: :lol: :lol:

ja mam rada ludi, ked sa s nimi nestykam :P

s niektorymi ludmi sa rozpravať ma stoji velmi vela energie, radšej ju použijem inde :)
..ano, som malinky mizantrop, jednoducho si viac rozumiem s rastlinami a zvieratami ako s ludmi. to zaleži na koho natrafim. :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Energie potravin

Příspěvek od Fiona »

:)
Mne tedy lidstvo cim dal vic pripada jako ignorantska banda vrahu, ktera defacto nema narok si stezovat na nic z toho cim trpi, protoze porad jeste nemusi jist vse co si navarila. Sebe nevyjimam. Ovsem nutno dodat, ze v jednotlivcich potkavam Boha, a s tim uz se pak bavim rada :) Problem je trochu v tom, ze Boha potkavam i treba v mrkvi, coz mi moc nepomaha pri odstavnovani :?

Co se tyce jidla, ani ne ze by mi raw strava otvirala nove duchovni sfery. Spis nove sfery fyzicko - dusevnich pozitku. Treba spousta energie, cilost a dobra nalada po ranu, pozitek z pohybu, vetsi citlivost na vune, bystrejsi vnimani, vetsi kreativita apod. Jo, a taky jsem jedna z mala lidi co mi vonej i zblizka, a to se potom clovek musi mit rad i kdyby nechtel >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
likeitraw
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 10, 2008 1:11
Bydliště: Nevada

Re: Energie potravin

Příspěvek od likeitraw »

Ja jsem lidi taky nijak zvlast moc nemusela (odjakziva) a stejne jako epony jsem vzdycky byla vic v harmonii s rostlinami a zviraty. Ale od te doby, co jsem "raw", najednou jsem schopna ty lidi nejak vic tolerovat. Jejich negativni energie jde mimo me - jsem na jine frekvenci.
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.
Arthur Schopehnauer
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie potravin

Příspěvek od epony »

likeitraw píše:Ja jsem lidi taky nijak zvlast moc nemusela (odjakziva) a stejne jako epony jsem vzdycky byla vic v harmonii s rostlinami a zviraty. Ale od te doby, co jsem "raw", najednou jsem schopna ty lidi nejak vic tolerovat. Jejich negativni energie jde mimo me - jsem na jine frekvenci.
Ja zase mam tendenciu ich negativnu energiu prijimať. Neviem sa tomu ubranit. Som velmi citlivý človek. :| /a k tomu neurotik- bohužial tohto problemu sa neviem zbaviť, a často ma stavia do zložitych situacii.../
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Energie potravin

Příspěvek od Sluníčko »

epony píše: ..ano, som malinky mizantrop, jednoducho si viac rozumiem s rastlinami a zvieratami ako s ludmi. to zaleži na koho natrafim. :D [/color]

:D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

Zdravim, stal se zazrak a ja po nekolika dnech, kdy mi neslo se prihlasit jsem opet na miste cinu. Takze v rychlosti, kdyby to nahodou zase vypadlo:
Na jine diskuzi, kde je jako doma i Macik, jsem uz davno psala o vitarianstvi. Ty holky jsou tam tomu dost naklonene, da se rict, ze jejich deti jsou uz davno vice mene vitarianci, samotne deti se tak stravuji, vetsinou jenom kojene a casto hodne syroveho ovoce. .. Jenze problem nastal vcera, kdyz jsem citovala neco z knizky Zazracna detoxikace, poslala jsem jim tam clanek o teto knizce, ve kterem se mimo jene pise:

Již jsme řekli téměř vše důležité, abychom mohli rozhodnout, která strava je pro lidské tělo vhodnější, zda živočišná a tepelně upravovaná, nebo rostlinná a syrová. Nezmínili jsme se však o jednom důležitém hledisku, a to energetickém. Všechny živé organizmy vyzařují elektromagnetickou energii. Tato energie se udává v angstroemech. Například zdravé lidské tělo vyzařuje 6500 A.

Konzumujete-li čerstvé plody natrhané v přírodě, aniž byste je tepelně upravovali, přesune se jejich vysoká elektromagnetická energie do vašeho těla a jeho buněk. Čerstvé ovoce má energii 8000-10000 A, čerstvá zelenina má energii 8000-9000 A, zatímco vařené maso má 0 A. (Zájemci najdou více informací v [1] na straně 108, včetně přehledné tabulky.) Když už se bavíme o energii, měli bychom ještě dodat, že pro trávení bílkovin (maso, vejce) a složených cukrů (rafinovaný cukr) se spotřebuje značné množství energie. Je to podobné jako když pro stavbu nového domu musíte rozbourat nejdříve dům starý a použít z něho stavební materiál, místo abyste jej nakoupili ve stavebninách. Naproti tomu syrová rostlinná strava obsahuje enzymy, které část práce trávícího ústrojí vykonají za ně a navíc dodá tělu elektromagnetickou energii.

tj. ukazka z clanku, kde je psano prave o elektromagneticke energii rostlin

shodou okolnosti tu samou informaci, co Fiona jako prvni prispevek tady. A ted vam poslu dalsi prispevky od nich, nechapou to jako logicky argument, neni to vedecky dolozitelne ...

s.arik • 1d • Včera v 09:33

dgm,
krásný článek, díky.
k syrové stravě jsem se dostala před asi 5 lety a hned mě to nadchlo, protože je to dokonale logické a odpovídalo to mnoha mým životním preferencím.

například odmala miluju ovoce, veškeré, a hnusí se mi štrůdly, marmelády, ovocné koláče a bublaniny (přestože jinak sladké zbožňuju).
protože jsem "oficiálně" chodila do školních jídelen - blé - konzumuju přibližně od svých sedmi let teplé obědy v dlouhodobém průměru dvakrát za týden, jen o víkendu. a úplně mi to stačí, od dětství nad "teplou stravou" ohrnuju nos a všude vykládám, že se dá žít i bez ní...

ale mám bohužel potíže v oblasti kryptoteplé stravy, závislost na pečivu a čokoládě

ovšem od té doby, co o vitariánství vím, si u každého teplého jídla říkám, že je to šit, a úplně vnímám, jak jsem po něm ospalá a malátná...takže omezuju obědy.
ale pečivo a čoko se nedaří odbourat, tak se alespoň cpu co největším množstvím ovozel a dceři také dávám asi 70% stravy syrové, zbytek jsou jogurty, trošku pečiva a vařená zelenina a přílohoviny...

s.arik • 1d • Včera v 09:44

ene,

k tomu masu. osobně nemyslím, že je maso pro člověka přirozené. když už, tak syrové a v míře jednou za měsíc, jako to dělají šimpanzi. gorily jsou ale třeba úplně čistě býložravé, právě tak i orangutani a giboni (vše primáti).

spíše jsme biologicky nastaveni na syrovou rostlinnou stravu, spolu se kterou sníme nevědomky slušné množství hmyzu a jiných droboučkých zvířátek (jen se někdy podívejte do pampeliškového květu, ani krávy nejsou striktní vege)

že pračlověk lovil mamuty, to byla jeho vlastní blbost, místo aby zůstal v teple tropů a žral ovoce cpal se víc k pólům, kde ho čekala zima, méně plodů, takže musel začít lovit, aby neumřel hlady.

jako indiáni v amazonii taky loví, ale masa mají relativně málo, hlavně se živí rostlinami, zatímco eskymáci mají smůlu - buď si dají tuleně, nebo pojdou hlady.

to jsem fakt nikdy nepochopila, proč lidi žijí až tak moc severně zima, málo jídla....to nám bylo v těch subtropech tak těsno?

gedren • 1d, 19tt • Včera v 09:54

K pustum, syrove strave apod.: diky, je to velice inspirativni. Bohuzel jsem v tomhle trochu skeptik, takze ve chvili, kdy mi po tejdnu syrovy stravy zacne bejt zle, tak mi chybi to absolutni presvedceni, ze to je abstinencni priznak pro my dobro, a ne ze si timto experimentem uz definitivne kurvim zdravi a zazivani (clovek byl sice designovan jako plodozerec, ale kdyz uz par tisic let ji neco jinyho, tak se tomu mozna uz trochu prizpusobil, ne?). Proste pri buddhismu vim, ze cokoli zly, co se objevuje, je ta ocista, co odchazi, ale tady nemam kde to presvedceni nabyt.

Dalsi problem mam s tema pustama, jak jsem cetla kdysi story toho typka, tak tam psal, ze pri pustu se brutalne zhubne. Ja nemam z ceho :(. Uz ted mam BMI ja hranici podvyzivy, jakmile jsem par dni nemocna a moc nejim, daji se mi pocitat zebra. S chuti bych si strihla 21denni pust (jidlo povazuju za nutny zlo a kdybych do smrti nemusela jist, bylo by to super), ale bojim se, ze by to moje telo neutahlo. Ztloustnout nejsem schopna, s vyjimkou tehotenstvi jsem nikdy nemela vic nez 60 kilo, coz pri my vejsce neni moc. Takze pro sebe povazuju za realnej tak maximalne 3denni. Ale az dorodim a dokojim, zacnu experimentovat a uvidim :)

Co se tyce ty syrovy stravy, co se ji v zime? Furt jenom jabka? :) (Samozrejme dneska si muze clovek koupit kdykoli cokoli, ale co by se melo jist spravne...nejak se mi nevybavuje nic jinyho, co v zime bud dozrava, nebo to lze schovat do sklepa a syrove jist...)

Celkove k tem pustum a dalsimu: tuhle jsem se ptala kamaradka pokrocilejsiho buddhisty :), jak se buddhismum stavi k feng shui - slo mi o to, jestli to, ze predmet ma jakysi energeticky otisk predchoziho majitele, je principialne kravina, a nebo to kravina neni, akorat je zbytecne tomu venovat prilis mnoho energie. No a ten kamarad mi na to psal, ze Ole vzdycky na podobny dotazy rika, ze existuje spousta velikce propracovanych a dobre fungujicich uceni o tom, jak si vylepsit soucasny zivot (a tam urcite patri jak vitarianstvi, tak feng shui a mnoho dalsiho), a ze pokud to cloveku neda moc prace, at se tomu klidne venuje, precejenom zlepsit podminky telu je fajn, aby se dalo jeho pomoci vykonat vice dobreho pro vsechny bytosti. ALE - vsechno je to jen lokalni pro ucely tohohle zivota, takze rozhodne nema smysl to delat na ukor praktikovani, protoze praktikovani se vyvijime forever, kdezto tohle se smrti vyresetuje. Ze temahle ucenima si treba hezky prodlouzime tenhle aktualni zivot o par let, ale k cemu nam to pak bude, zejo...

Ja na to jeste koukam z ty stranky, ze pokud se clovek chce porad nejak zapojovat do ty spolecnosti (a to se tyka hodne i deti, co budou chodit do skoly, tj. se tam stravovat, budou se stykat s babickama, ktery jim budou davat jidlo a tak), tak to vidim stejne jako kdyz Karmapa rekl Olemu, at prestane bejt vegetarian, ze bude cestovat, a ze by tim zbytecne komplikoval zivot lidem, co ho budou hostit, stejne tak ja myslim, ze kdybych dite navedla napr. na ortodoxni syrovou stravu (ale i na obycejny vegetarianstvi), tak mu tim zbytecne zkomplikuju spolecenskej zivot, protoze ono o tom nerozhodlo, nebude si to tim padem umet obhajit pred vrstevnikama a tak, a tim padem bude zbytecne trpet.

Jak to vlastne je, dgm, kdyz je clovek ten vitarian, muze si "svatecne/spolecensky" dat obcas ten rizek, nebo to nepripada v uvahu? Nejde mi o ten rizek, ale proste to, ze tim zacina bejt clovek socialne odriznutej, nemuze si zajit do normalni hospody a tak, a pak se i blbym zpusobem provozuje ten rozvoj pro dobro vsech bytosti, kdyz se clovek nepohybuje v realnym svete. Proste snazim se na to nahlizet z hlediska toho svyho nedotknutelnyho buddhismu ;), podle kteryho si urcuju zakladni zivotni smerovani, a na vedlejsich liniich si klidne muzu doma dat syrovy jablko nebo nasmerovat postel do rohu bohatstvi :), ale nechci, aby mi jakykoli tohle uceni narusilo to zakladni smerovani.
johanda • 2d • Včera v 10:04

dgm, vařené jídlo jako droga srovnatelná s alkoholem? Já o sobě nemůžu tvrdit, že bych na jídle byla nějak závislá, nepřipadá mi (až na určité příležitosti) tak důležité, ale člověk dlouhodobě intoxikovaný alkoholem je je dle mě daleko více zhuntovanější než člověk živící se vařenou stravou, ne?
Jinak primátii si jídelníček zpestřují masem, někteří dost často, byť, pravda, syrovým , takže 100% plodožrouti nejsou.
Jo a prosímtě, co je to za jednotku energie A? Já teda znám J a eV, ale A si nepamatuju, což je teda možná mojí zapomnětlivostí.
Neber to jako nějaký útok na tebe, jen sbírám info

s.arik • 1d • Včera v 10:14
A amper
Naposledy upravil(a) dgm dne pon zář 08, 2008 12:12, celkem upraveno 3 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

s.arik • 1d • Včera v 10:15

jo a je to jednotka proudu, ne přímo E
macik • snž • Včera v 10:17

gedren-při půstu sice zhubneš, ale jak postupně začneš jíst, tak většinu nabereš zpátky..navíc se nastartujou ty správný pochody a tělo inklinuje k ideální váze..pokud ovšem nezprasíš návratovku, což je děsná fuška a je to důležitější než celej půst...dáš-li si druhej den po půstu sůl nebo olej, tak to s tělem dost zamává...
kristulatko • 2d • Včera v 10:17

gedren, dik, jmp
jinak k tomu vitarianstvi, me to pridje idealni, hlavne kvuli detem. kdyz je naucim dobre a zdrave jsit, tak se aspon v tom silenem mnozstvi "zradla" (s prominutim) lepe zorientuji. ale jak psala macik, bych musela totalne opsutit rodinu, protoze ti spadaji do generace, kdy se jedlo vsechno, a nedej boze neco nedojsit nebo vyhodit(!!!) a bohuzel si nevsimli, ze jidla (at uz zdraveho nebo ne) je ted premira a ze je treba se krotit, ze se vyhazuje a nedojida prave pro to, ze je vseho uz moc. i ted se na me ksichti, hlavne babicky, kdyz Tercu do jidla (pro jejich potechu) nenutim anebo je mirnim v porcich pro nas obe. kdyz jsem presvedcena, az to pro ni neni dobre, at ji radeji maji za nevdecnou a rozmazlenou.
neni to tak davno, na tchanove oslave, co jsme s manzelem probirali, jak nezdrave a halvne MOC (cili zbytecne)se u nas ji. bylo navarene (rizky a salat) a napecene (premira sladkych dortiku, rolad apod.), a cely den dostupne na stole, jak je zvykem...az jsme oba vecer funeli (tedy ja min, protoze kvuli kojeni se musim hodne hldiat, aby J. nemela boleni)).
takze kdo se date na pust a na vita, napiste pak reference, jo? zajima me to, i pro to, zda "to" funguje na nemoci a jine telni neduhy. a jak uz jsem psala, vadi mi ta premira vseho jidla, kolik se toho do lidi (a deti) nacpe.
toz tak.
s.arik • 1d • Včera v 10:19

gedren,
tvá víra v bdc je úžasná, já si zatím tak skálopevně jistá nejsem, i když "věřím".

jinak raději budu jíst v zimě jablka a žít do 118 let (a i po stovce si zajet na kole a napsat knihu) než se cpát stravou jako ostatní a mít odmala mizerný zrak, od padesátky trable a v sedmdesáti infarkt....
otázka je, nakolik "přeperu" to pečivo. čokoládu zatím odstranit nechci.

respektive nemůžu. např. předevčírem jsem si chtěla svou denní čoko vypusti, snědla jsem 3 krajíce chleba s medem, vypila moře čaje s medem, snědla kilo jablek...přežraná a přeslazená, stejně jsem po čokoládě toužila a večer si ji koupila
kristulatko • 2d • Včera v 10:27

gedren, pust je presne pro me a me podobne ja mam z ceho hubnout, akorat pockam kvuli kojeni...a jako johanda budu sbirat info, takze piste piste

a nemyslim si, ze se vitarianstvi (stejen jako cokoli jineho) musi hnat do extremu...to prave ja nemama rada, extremy. tak se k tomu treba nebudu otevrene hlasit a jako sarik si obcas cokoladu nebo rohlik dam. a bude mi fajn, urcite lip, nez kdyz budu zrat jenom jedy. (pozooooor,tady se mi rysuje odhodlani...ktere mi, podobne jako gederen, chybi. takze ocistny pust je vyzva. jeste, ze mam par mesicu cas...)
macik • snž • Včera v 10:32

gedren-když vidíš někoho fakt v bolestech umírat a víš, že se tomu dalo snadno předejít, tak tě neutěší myšlenka na další životy dotyčného....ono snad ten tvůj současný život může být k užitku i ve zdravým těle, ne?

Změň foto dgm • Včera v 10:48

Gedren: Tak ohledne zarazeni ditete do spolecnosti bych to videla presne obracene. Zalezi, jaka je to osobnost. Neni nutne slepe nasledovat stado. Jenom prooto, aby si nejaky blbecek nedelal z meho decka ve skole srandu. Silna osobnost to ustoji a naopak ji to pomuze v rustu dal.. Podle vseho, jak Helenku vychovavate, by mela byt sebevedoma.. Co se tyce jidla, ja osobne se snazim byt co nejvic vitarianka, ale ohledne rodiny to u nas funguje neco jako na zpusob Sarika.
Jinak vubec neni nutne se vyhybat spolecenskemu zivotu. Existuje moc dobre nepasterovane pivo Bernard, tak nejvic se priblizuje vita. Nebo vina obecne, kvalitni. Ted nastava obobi burcaku... Proste raj.
gedren • 1d, 19tt • Včera v 10:49

maciku, je otazka, jak snadno, a na co by umrel pozdeji...nechci se prit, mas za sebou bolestnou zkusenost (ja mam zase opacnou, kdyz mi zemrel tatinek pri autonehode, tak vidim, ze nektery veci holt clovek zivotospravou neovlivni..), bylo by to asi zbytecny to nejak pitvat.

Ano, zdrave telo je fajn, jak jsem psala, pokud to vylepseni soucasneho tela neni na ukor praxe (nebo neceho jineho duleziteho), s chuti do toho. Pokud je, "vyplati" se vic ta praxe, to je cely.

kristupatko, to me prave zajima od dgm, jak to je. Vim, ze kdyz ma clovek bezlepkovou dietu, tak si fakt nemuze dat ani tu stopu lepku, pac se mu tim zase zkurvi travici trakt a dava se to do poradku nekolik mesicu. Tak me prave zajima, jak moc je vitarianuv travici trakt haklivej na obcasnou klobasu s horcici :) Uz jsem pochopila, ze 21denni pust to spravi :), ale jestli si ho clovek musi dat po kazdy klobase, a nebo jestli kdyz si ho da parkrat do roka, tak se tim splachnou najednou vsechny chleby a klobasy, ktery se tam pozvolna usazovaly :)
gedren • 1d, 19tt • Včera v 10:56

dgm, dik za popis vaseho jidelnicku - tak to me potesilo, ze to neni jak bezlepkova dieta :) Takhle nejak dost jime taky, resp. snazime se, ne tak moc jako Ty, ale chlap treba za den sporada spoustu syrovyho ovoce a zeleniny, Helenka taky, prikladam to k jidlu a tak...

S tou Helenkou, ano, souhlasim, ze silna osobnost si svoji jinakost obhaji. Ale nechci, aby musela obhajovat neco, co si sama nezvolila. Treba telku proste doma mit nebudem a decka maj smulu ;), ale s tou stravou myslim, ze se samo ukaze, k cemu deti inklinujou, a ja jim to asi dopreju, protoze z my zkusenosti si telo fakt rekne, co potrebuje - hlavne v tehotenstvi je to fakt puvabny, treba v prvnim tehotenstvi mi bylo uplne zle z bilyho peciva, naopak jsem zacla jist hodne zeleniny, coz jsem driv nemela rada, ted mam zas uplne jiny chute.. Takze kdyz vidim, jak mymu diteti zasvicej ocicka, kdyz dostane kus masa, tak me to sice nepresvedci, abych ji ho davala nejak extra casto, ale taky ji ho nebudu uplne odpirat. Stejne tak kdyz zboznuje syry a tak. Ale cerstvyho ovoce a zeleniny sporada hromadu, takze to to myslim vyrovnava :). Pokud pro ni najdu napriklad skolku (nebo i skolu), kde budou varit "lepsi" stravu, tak s chuti do toho, ale zase to nechci hnat do extremu a vozit ji na druhou konec Prahy jen proto, ze nebude schopna stravit UHO :)
macik • snž • Včera v 10:58

gedren-jakože když si dáš tu klobásu a předtím jsi byla dýl na vita, tak se s největší pravděpodobností pos...to funguje už i u mě a že to s mým vita není slavné....ale když se daří a pak jdu na společenskou událost a jím vše, tak stoprocentně buď ještě večer nebo v noci nebo nejpozději ráno šílenej průjem....prostě tělo už dá razantněji najevo, že mu to nesedí....spíš tam vidím tu komplikaci, že když porušíš vita, tak tě to zas víc svádí k vařenému....
gedren • 1d, 19tt • Včera v 11:04

To mi pripomina pipky veselou historku :) Mirek mi v utery koupil prazsky kolac (nastesti jen malinky, viz dale - jinak kdo nahodou neznate, proste takovy kolac s hromadou kremu). V patek ho nasel v batohu a dal mi ho ;), moje zravost zvitezila nad strachem ze salmonely a listeriozy a snedla jsem ho :). V sobotu (asi 24 hodin po pozreni) jsem mela silenou sracku, tak uvazuju, zda to melo souvislost :)). Ale predtim ani potom nic, tak snad je to v pohode...
johanda • 2d • Včera v 11:04

sarik - jj, ampér mě napadl, ale jednotka E to prostě není.
dgm, jak se ta E potravy měří a jaká byla zjištěna úměra vyšší E - lepší strava, víš?
K věku a stravě - samozřejmě to má souvislost, ale nejen vhodnou stravou je člověk dlouho živ, moji příbuzní se běžně dožívají 90 let a živí se obyčejnou českou kuchyní.
Navíc jídlo mi přijde jako kulturní a společenská záležitost, s kámarády do hospod chodíme a občas se tam i najíme, to bychom museli zrušit? Zažila jsem vegetariánskou svatbu, kde bylo 80% pozvaných lidí masožravých a jídlo jim nechutnalo (chyba kuchaře, nejspíš), docela trapná situace, nehledě na úctu hostitele k hostům.
Taky si neumím představit, jak bych to řešila s děckama, Kristýnka je docela rozumná holka a ví, že v KFC nebo Mac Donald jíme zřídka, ačkoli ji tamější jídlo opravdu chutná, protože to máma s tátou považují za nekultivované prostředí, ale držet ji na uzdě omezeným výběrem jídel, kterýžto teda vitariáni mají, obávám se, že s radostí časem podlehne kouzlu fast foodů, páč tam budou chodit děcka ze třídy a páč je to třeba vyzkoušet. Myslín si, že děcka, byť" zorientované", jak píše Kristulátko, v jistém věku na své znalosti kašlou a potřebují jít se stádem, jinak se cítí jako looseři. Prostě ve výživě dětí mi nějaké extrémy nepřijdou moc rozumné
..
s.arik • 1d • Včera v 11:22

johando,
já nehodlám přejít na vita 100%, stačí mi tak 80-90% (to je můj cíl, realita je zatím tak 50%).
myslím že dětem nebudu zakazovat nic, ale pokud budou mít z domu zdravý zvyk a stravu, včetně teorie tak potom si s kamarády do KFC rádi zajdou, ale sami poznají, že jim to nedělá až tak dobře...nebo jim to bude dělat dobře, ale tak to budou jíst jen příležitostně no... takže prostě i kdybych Mirku vychovala na 90% vita a zbylých 10% "zdravé" vařeniny, stejně hamburgra ochutná, ale nebudu dělat z komára velblouda.....no a potom v 18 se rozhodne sama, co bude chtít jíst

macik • snž • Včera v 11:23

dgm,že se tu zjevuješ, vitarián je teď takový mrtvější, a díky tobě dneska zase papám, co mám a cítím se dobře ...fujtajbly posledních dnů způsobené stavební situací (doma nic není a rodina se pak nadšeně vrhne na kdejaký hnus zvenku) radši popisovat nebudu...teď si dávám zeleninovej salátek a ségra loudí
s.arik • 1d • Včera v 11:24

dgm,
přesně, taky si pamatuju, jak měl ve škole někdo hrozno, třešně, švestky...všichni žebrali
bo normální svačina byl chleba s něčím, plus někdy jablko či banán
gedren • 1d, 19tt • Včera v 11:25

BTW dgm, pokud si clovek na sracku veme suchej rohlik, mrkev a rejzi, je to taky "umely zastaveni", nebo to se muze? :)
s.arik • 1d • Včera v 11:28

gedren, jakékoliv jídlo potřebuje energii na strávení, rohlík a rýže více než mrkev.
teoreticky je nej do průjmu nezasahovat, jen tekutiny, a až to ustane, tak jíst syrové, protože to nejméně zatěžuje a nejrychleji dodá živiny, enzymy, minerálie...
jako ty nám na vše odpovíš praktikuj, tak dgm na vše "syrově!"

a obě máte recht :)
s.arik • 1d • Včera v 11:43

gedren,
jsou asi průjmy a průjmy, ten tvůj jeden se po nemocnici možná spravil i proto, že ti dali nějaké léky...?

jako netvrdím že nejíst nikdy při průjmu nic.

ale já osobně když mám průjem, nejím vůbec nic a piju jen vodu. já mám ovšem průjem tak jednou za rok a vždycky se mě drží je jeden den....kdyby to trvalo déle, určitě bych šla k dr. nebo vůbec něco snědla...

s.arik • 1d • Včera v 11:58

viděla jsem nějaký dokument, co tvrdil, že ženy žijí déle právě díky MS.
i když se odpočítají úrazy obou pohlaví a válečné ztráty na mužstvu, ženy žijí průměrně déle než muži.

oni to teda vysvětlovali tak, že se ženy zbavují pomocí MS hodně železa, i ostatních složek krve, obnovují ji tak častěji a jsou tedy i zdravější.
a taky že průměrně ženy sní napříč různými kulturami daleko méně masa než muži, i to jim prý prospívá, tož tak to zdůvodnili...
gedren • 1d, 19tt • Včera ve 12:01

sariku, zadny leky mi tam prave nedali, jen mi rekli, ze dietku a smectu :)

dgm, ja uz si nepamatuju, co jsem jedla, uplnej pust to nebyl, ale fakt skoro nic :)..a proste jsem mela pocit, ze kdyz se ty brebery, co jsem z ty zeleny vody chytla, nabalej na tu dietku prochazejici strevem, tak odejdou, kdezto kdyz strevo zeje prazdnotou, tak si tam brebery vegetej a nic je odtamtud nedostane :) (no dlouhej pust asi jo, ale jak jsem drive psala o svy vaze, to bych driv asi umrela ja nez ony...)
dgm • Včera ve 14:11

Tak jsem se divala do knizky a je tam clanek na tri stranky Energie potravin.
bla bla bla ...mozek a nervova centra obsahuji tkane s nejvetsi energetickou ci elektrickou hodnotou v tele. .... ovoce ma ze vsech potravin nejvice elektricke energie ---.. ovoce je strava pro mozek a nervy a cistidlo tkani, Zelenina je stavitel a je vhodna pro svalove a kostni tkane. Orechy a semena jsou strukturalni potraviny, ktere posiluji telo jako celek.
...Elektromagneticka energie se udava v angstromech -A - ...
V knizce je taky tabulka, kde jsou ruzne potraviny a taky napr.:

Ovoce cerstve syriove .................8000 - 10 000 A

Zelenina cerstva syrova ................8000 - 9000 A

Mleko cerstve syrove - pouze pro deti do dvou let .....8500 A

Kdo tomu jeste vic rozumite, nebo kdo tomu chcete vic rozumet, tak urcite pujde neco na jit na googlu.
s.arik • 1d • Včera ve 14:19

dgm,
takže upřesnění. pokud se nejedná o A = ampéry jako jednotku proudu, ale o Angstromy, tak ty jsou jednotkou délky, je to vlastně deset na mínus desátou metru, takže veeeelmi malá VZDÁLENOST. takže tím asi autoři té knihy mysleli "tloušťku" měřitelného elmag pole okolo těch potravin?

takže pokud píší, že čerstvé syrové ovoce má 8000A, pak se tím asi myslí, že jejich elmag pole zasahuje do vzdálenosti osm krát deset na mínus sedmou.....?

protože angstrom prostě jednotka E není, jen jednotka délky.
s.arik • 1d • Včera ve 14:20

vypadlo mi :
osm krát deset na mínus sedmou..METRŮ...?
Naposledy upravil(a) dgm dne pon zář 08, 2008 10:04, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Energie potravin

Příspěvek od dgm »

s.arik • 1d • Včera ve 14:24

ještě k té energii potravin, je zajímavé, kolik léčitelů a psychotroniků se shoduje na tom, že se energie nápoje mnohonásobně zvýší po smíchání s vodou.

například E vody nebo čaje je normální, ale když si uvaříte čaj a později do něj dodáte vodu, jeho E se zvýší, podobně s ovocnými džusy naředěné vodou mají více dobré energie.

dgm • Včera ve 14:26

Sariku, ty se vyznas evidentne vic nez ja, netusim, co tim autor knizky myslel ani do jake miry jste to schopni vyvratit.
macik • snž • Včera ve 14:28

jj, šarik je místní šprt, pozor na ni
gedren • 1d, 19tt • Včera ve 14:32

My jsme to doma taky prodebatili, ale angstromy ne, ale to elektromagneticky pole. Mirek mi vysvetlil, ze v tom cerstvym ovoci/zelenine fakt je, jak tam jsou ruzny potencialy, protoze tam jsou vsechny mozny prvky a slouceniny a tak (proto treba muzete zapojit do brambory drat a tejden vam z toho pobezi FTP server...), ale kdyz to jidlo snite, tak se to rozstepi a zadna elmag. energie uz tam neni :). Resp. z toho, ze v cerstvem ovoci je elmag. pole, nijak neplyne, ze se to nejak prenese do tela toho, kdo to ji.
kyri • 1d, 21tt • Včera ve 14:38

jj, můj čaj má po dolití vodou určitě víc energie - je takovej teplejší
(studenou teda nedolejvám, většinou takhle "ohřejvám" to, co nestíhám vypít )


s.arik • 1d • Včera ve 14:39

vím kulové, ale fyzika, matika, jednotky a jiná teorie mě zajímá.

no co, syrová strava nepotřebuje další obhajoby pomocí tajemného A. jsem už dávno přesvědčený vitarián a denně hřešící vitarián
s.arik • 1d • Včera ve 14:42

gedren, citron je super baterka :)

jj, s těmi přenosy energie to zní podezřele, mě teda více přesvědčily argumenty o enzymech a vitamínech, co se teplem ničí, a pak taky to zmnožení bílých krvinek po teplém obědě.....náš imunitní systém prostě ví, že vařené je "cizorodé" a nebezpečné. každý je o obědě malátný. po syrovém jídle ne.
gedren • 1d, 19tt • Včera v 15:01

Tloustka el-mag pole, to je jako co, nejaka amplituda, frekvence? (vim o tom hovno, nejsem fyzik - a ac matfyzak, fyzika mi nikde nesla).

To mi prave prijde (a Mirkovi jeste vic) debilni, kdyz se nejaka takovahle v principu pomerne soudna teorie shodi, kdyz zacne autor vytahovat pseudovedecky argumenty, kterejm sam nerozumi. Proc proste neni zticha? Stejne tak zastitovani se jednim pripadem 118leteho vitalniho starecka...

Nemam nic proti detoxu, pustu, vitarianstvi...ale jak nekde neco takovyho ctu, tak me to odradi (minimalne od ty konkretni knizky, ne od zivotniho stylu jako takovyho), i kdyz chapu, ze masy na to treba skoci, ale fakt to ma autor zapotrebi? Budto si nehraju na vyzkumnika a popisuju svy teze a zkusenosti (viz treba KK, to je proste teorie+osobni zkusenosti jedny zensky, kterou clovek bud prijme, nebo ne...), nebo predlozim rozumny experimentalni data a odkazy na seriozni zdroje, ale ne jednoho dedka, ze kteryho zari elektromagneticky pole :)
s.arik • 1d • Včera v 15:13

gedren,
no on právě ten 118letý vitální stařík prezentoval své osobní zkušenosti.....a případy svých stovek a tisíců pacientů, které klystýry a vitariánstvím zbavil nemocí.

máš recht s blbými argumenty, je to škoda, že se jich pak mohou zlé huby chytat, i když je jinak teorie dobrá.

tloušťka elmag pole je můj pseudotermín, jako doslovně je to nesmysl, pole elmag stejně jako gravitační je neomezené a má dosah na libovolnou vzdálenost.
jenom intenzita síly klesá se čtvercem vzdálenosti.

takže já si myslím, že autoři vzali přístroj, co je schopný zaznamenat pole o určité intenzitě, a měřili, jak daleko od člověka/jablka je ještě daná hodnota měřitelná

anebo:
byly myšleny A jako ampéry, obyč proud, to mi dává smysl nejvíce. no nic, necháme to na koňa, ten má větší hlavu

mmch, dgm, dá se ta kniha někde sehnat?
johanda • 2d • Včera v 17:22

No holky, ač nejsem fyzik,ty angstromy jsou jako argument dost silné kafe. Koukám na to podobně jako Gedren, tyhle pseudovědecké argumenty, málo používané jednotky a speciální termíny inteligentního člověka spíš odradí.
gedren • 1d, 19tt • Včera v 18:28

Jinak myslim, ze obcasny pust zadnou extra rezii neprinasi, to si rada taky strihnu, az budu uz zivit jen sebe. Vetsi praci (kterou clovek muze venovat misto toho praktikovani ;)) davaji spis ty trvaly zmeny (v tomto pripade jidelnicku), ktery i mimo jine zpusobej, ze pak pokud je clovek uz haklivej na normalni stravu (nebo v pripade feng shui treba nesnese nevhodne usporadanej hotelovej pokoj ;)), tak mu to zkomplikuje spolecenskej zivot, cestovani...ale jednorazova ocista, at uz jakymkoli zpusobem (Ladunka neda dopustit na tahak na prachy golden yaccu :)) je urcite prospesna a nic nestojici vec.
kristulatko, no na ten 21denni pust nejdes hnedka, zacnes jednodennim, tridennim a tak, aspon tak si to pamatuju. A myslim, ze ty pravoverni breathteriani (dle Mirka kandidati na Darwinovu cenu) u toho ani nepijou a ze si telo bere vodu ze vzduchu :), ale to bych asi taky bez predchozich zkusenosti nezkousela :)
s.arik • 1d • Včera v 18:38

gedren, a jakou extra režii přináší syrová strava? nevaříš, na svačinku si nosíš místo rohlíku s paštikou pár jablek....nechápu, v čem by mě to jako mělo od praktikování odvádět?

gedren • 1d, 19tt • Včera v 18:50

Zruš sariku, kdyz praktikujes, tak se k uceni dostanes i v pristim zivote. Vidim, ze jsi prilis upnuta na sve aktualni telo!

Ja kdyz jsem v Tvym veku ;) jedla to jedno jabko denne, tak mi to rezii neprinaselo. Ale kdyz bych ted mela varit pro celou rodinu a zaroven sama jist neco jinyho, nemohla si dojit na pizzu, na klobasu (nejde o ty chute, ale proste ze clovek/banda lidi obcas si rekne "dam si veget a koupim si tamhle neco u stanku"), musela vysvetlovat kazdymu, kdo nas hosti, kazdymu, kdo me pozve do hospody, jeste by mi asi minimalne ze zacatku bylo dost blbe, nez bych si zvykla... Ja Ti neberu syrovou stravu, jen tvrdim, ze to pri svym stylu zivota povazuju za prilis organizacne narocnou alternativu. Ten styl zivota bejval jinej a mozna zase bude, a pak treba zase tomu prijdu na chut.
androna • 1d, 11tt • Včera v 18:59

listicko diky moc za tie nemecke stranky.to je poctenicko.
a preberali ste tu super tema.dgm moje dieta by ta potesilo,vzdy vybehne na zahradu a je najedeny.
surovou stravu praktikujem uz dlho ale nie vylucne,to sa vazne neda a ani mi to nevyhovuje.ked som bola sama tak to nebol problem,ale manzel ma rad i varene.a zo suroveho ovocia my bolo zle.ja sa vsak nechcem odclenovat od rodiny,uz tak som dost divna a este nebudem jest, ked vsade v nasom okoli je vylucne ceska ta najmastnejsia varena kuchyna.tak zlata stredna cesta,ale doma sa snazim jest nevarenu stravu hlavne v lete.v zime to uz je narocnejsie

s.arik • 1d • Včera v 19:23

gedren, mám raději toho vrabce v hrsti než.......
gedren • 1d, 19tt • Včera v 19:24

Sariku, no ale kdyz se clovek upne na pomijivy veci na ukor trvalejch, tak mu nakonec zbyde hovno, zejo ;)
maree • 1d • Včera v 19:39

No, tak ja taky premiru syroveho ovoce moc dobre nesnasim. Inklinuju k MB, ale umirnene, a zase u nich by mi to syrovy chybelo. Varim ted El. obcas podle Strnadelove, obcas davam ale i sklenicky, nechci byt vazana na domov a na vareni (to mi fakt nedela dobre, hlavne psychicky), a mne teda ta varena ryze, zelenina, lusteniny + k tomu nejaka ta zelenina syrova, nekdy i tofu, dela strasne dobre. Na ovoce jsem nebyla nikdy, a kdyz, tak to mam opacne nez Sarik - prave v buchte. Obcas to ale prokladam masem (nejen kvuli MHD) a obcas necim pekne cesky nezdravym, protoze na to mam silenou chut, nebo protoze je na to proste nalada.
Jinak, myslim, ze ta umirnena MB sedi i El., rymu mela jednou - z te podlahy, 1x (ve 3 mesicich, ale to jsem jeste pouze kojila) trochu kaslala, a to je vse. Tu Radost ze zdravych deti vam mmch dost doporucuju, aspon pro inspiraci, ne dogmaticky, zvlast pokud vase deti maji s imun. problemy.
s.arik • 1d • Včera v 19:43

maree,
taky si nepřipadám vázaná na domov a vaření, a sklenky nekupuju...Mirka nebyla nemocná nikdy.
když vařím pro nás, dostane i ona (rýži, brambory, luštěniny, zeleninu, rybu), když nevaříme, má jenom syrové ovoce a zeleninu, jogurt bílý, pečivo.

gedren • 1d, 19tt • Včera ve 22:34

Hele pipky s tou stravou, nestaci zrat cokoli a cely dny se k tomu derivacne koupat? ;)

Mne to prijde tak jako legracni, kolik je ruznejch uceni na to, abysme zili zdrave az do smrti ve 150 letech, ale clovek asi nemusi provozovat vsechny, zejo...;) Proste jsou ruzny zpusoby, jak zbavit telo bordelu (poklony jsou jednim z nich, ze..;)), takze se neda rict, ze kdo jeden konkretni neprovozuje, nici si zivot a bude do smrti (ktera nastane v 50 a ne ve 150 :)) nezdravej a cervotocema prolezlej...
macik • snž • Včera ve 22:39

gedren-ty jíš za normálních okolností málo, což je stejně ten nejlepší recept, takže ty to fakt řešit nemusíš ...ledaže by tě srala ta lepra...



:D :D :D

Tak to je znacne!!! oklestena diskuze z jineho webu, jenom pro predstavu, kam jsme se dostaly - y jako zeny - od energie potravin.

Doufam, ze me za to Hugo nesezere. :(

Takze, mate na ty jejich pripominky nejaky argument? Myslim ohledne toho, ze energie rostlin je paveda, nicim nepodlozena???? A tudiz i namerene hodnoty jsou diskutabilni??????
:D
Jenze je vubec pro normalni lidi vedecky dolozitelne, ze existuje neco jako energeticky uzitek z rostliny? Aby to nevyznelo, jako kdyz vas presvedcuje lecitel s virguli?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Energie potravin

Příspěvek od awa »

Energie potravin je doložitelná, ale pouze vlastním vyzkoušením... ani já bych tomu před lety moc nevěřila, ale zkusila jsem si to a nemám jediný argument proti...A že na to není prozatím nějaký vědecký výzkum? To mě nebere. Na moji " tzv nevyléčitelnou nemoc taky není ", protože tolik lidí s takovou chorobou po světě, aby to se to vyplatilo, zatím neběhá. Výhodu to oproti energii potravin ( není to vidět na vlastní oči ), že je to docela dobře i laicky dokumentovatelné a důkazy tak o vyléčení jsou. Tak co se trápit nějakým výzkumem a vědeckými důkazy. Energie z kvalitní ovozel ještě nikomu střeva nevyvrtala...( narozdíl od tyfusů, kterými jsou přeplněné regály v marketech anebo různé chemikotablety ). :D
Odpovědět