Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Fiona »

Kdyz jsem byla mala, sbirala jsem berusky na bezprizornich palouccich u silnice a nosila je na zahradu, aby zraly ty male cervene msice na rybizech. Mozna by jim chutnaly i sametky?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Kauza giardia lamblia - část 1. teorie
Velikost : max. 20 x 10 mikrometrů
Lamblie -bičíkovci ( prvoci ) vyvolávající onemocnění tenkého střeva a jater — lambliózu.Lamblie způsobují kopřivku, svědění pokožky, bolesti v kloubech, nucením na zvracení, křečemi v břiše hlavně po jídle, anemií, záněty žlučníku. Giardia nasedlá na střevní sliznici snižuje její resorpční schopnost a dráždí střevo svými metabolity. Má i bezpříznakový průběh. Může být také přenesena mouchou nebo cystami na zelenině. Ze jmenovaných prvoků je nejčastější.

Zjištěna: březen 2007, biorezonancí
Subjektivní potíže: nesnášenlivost tuků všeho druhu, křeče po jídle, anemie, svědění pokožky, mírně zvýšené teploty a příliš častá stolice, oslabená játra- jaterní testy
Kde získána: pravděpodobně ve východní Evropě - delší pobyt ( tristní hygiena )
Možnost léčby:
Chemická :metronizadol, entizol, albendazol
Homeopatikum
Čínské antiparazitikum
úprava jídelníčku a vybrané bylinné čaje
éterické oleje
Helper Lymph ( přístroj )

V brzké době:Kauza giardia lamblia - část 2. boj s lamblií a výsledky
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Kauza giardia lamblia - část 2. boj s lamblií a výsledky:
Giardia lamblie nemá být součástí lidského těla, ani v malém množství.
V moment, kdy mi byla rozvržena daná léčba, tak jsem musela přemýšlet, pro co se vlastně rozhodnu. Chemickou cestu asi spousta lidí vnímá jako jistou a osobně za její volbu nikoho nesoudím, ale já musela brát v potaz, jak moje tělo reaguje na chemické látky.
Z léků, které jsem kdy brala, to totiž byl vždy stejný scénář: ATB zcela bez účinků, krátkodobé týdenní léčivo taktéž, a to i když došlo k extrémnímu zvyšování dávek, reakce na lék až po dlouhodobém, dokonce několika měsíčním znásilňování a to opravdu v enormních dávkách. Takže pro chemii jsem se rozhodla až jako poslední volbu.
Skutečně zvolená léčba- trvala cca 40 dní :
Čínské antiparazitikum&antimalarikum Areca Form - Bing Lang Pian
Přidány do jídelníčku: zázvor, křen, granátová jablka, česnek
Vybrané bylinné čaje a koření: většinou hořké, po 4. dni jsem je obměňovala, protože se mi začal obracet žaludek : pelyněk černobýl, estragon, jitrocel, divizna, dubová kůra, přeslička
éterické oleje: fenyklový olej, nard
Klystýr
Koupele v přesličkové lázni
Helper Lymph ( přístroj )-o jeho vlastnostech se dočtete v odkazu, abych se tady zbytečně nerozepisovala
http://www.altimed.cz/cz/pop-up-produkty/4.html
http://www.altimed.cz/cz/pop-up-novinky/7.html
Během kůry mi bylo ze začátku od žlučníku a žaludku celkem špatně, ale kdyby se nic nedělo, tak bych pojala podezření k účinnosti takové kůry . Také stolice byla zpočátku 2x-3x za den, ale nebyl to průjem. Při kolikách masírováno břicho fenyklovým olejem a i občas udělán ricinový zábal. Večer klystýr a pravidelná koupel v olejové lázni z přesličky, alternativně rozmarýn.
Přístroj Helper užíván 3x denně, pravidelně po 7 minutách. Při obtížích i déle.
Nemyslete si, že mě to nějak bavilo, byla to všechno ve skutečnosti pěkná pruda, tedy až na ty bylinné koupele...
Výsledky:
Giardia zlikvidována, ale ne zcela. Kúru jsem ještě dvakrát s přestávkami opakovala. Zato jsem se zbavila hned po první kúře tocoxary canis a strongyla. Jo giardia se zadarmo nedala. Byla jsem upozorněna na to, že se s oblibou rádi vracejí a mám dbát na hygienu a mít si ovozel a bylinky atd, atd. Také vzhledem k tomu, že žiji v úzkém kontaktu s kočkami a psem, tak budu takové kúry muset dělat častěji tj. 2-3 za rok. O čistém těle a práce s relaxací a uvolněním při stresu není třeba psát, to je samozřejmostí...na které je třeba celoživotně pracovat. :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Kauza pneumokok
Pneumokoka má asi většina z nás ve sliznicích dýchacího aparátu. Existuje cca 90 druhů pneumokokových bakterií. Některé zmutované typy, ale mohou být příčinou některých těžkých onemocnění ( meningitida, zápal plic, otrava krve...).

Zjištěna: listopad 2007, biorezonancí
Subjektivní potíže: popadání dechu, tlak a pálení na hrudi, mírně zvýšené teploty
Kde získána: vnitřní prostředí natolik oslabené, že došlo ke zmnožení a vytvoření mutované formy. Upozorňuji, že jsem ATB brala naposledy před deseti lety.
Možnost léčby:
Chemická : očkování, ATB
Homeopatikum
éterické oleje
Helper Lymph ( přístroj )

Průběh léčby:
V mém případě se jedná o dospělého člověka, nemohu radit maminkám s malými dětmi, tam se musí rozhodnout samy. Reklamy a některé články proklamují očkování jako jedinou účinnou pomoc, ale je nutno použít selský rozum, ani očkování nezajistí 100% ochranu. Navíc očkování je pro mě osobně zcela nevhodné. Chemickou cestu jsem zvolila jako poslední možnost. Homeopatikum mi bylo namícháno na míru. Brala jsem jej 14 dní, ale protože nedošlo ke zlepšení, tak se mi dávka zvýšila na dvojnásobek. Bohužel zbytečně. Neúčinné. Od té doby se na homeopatii vůči mě osobně dívám skepticky a nechci ji. Přístroj Helper použit podle návodu lékaře na pneumonie v pravidelných intervalech. Inhalace tymiánového, mátového, mateřídouškového oleje v alternaci.
Po dalších dvou týdnech dušnost ustoupila a množství pneumokoka se snížilo ( opakované testy - množství i typ na konci léčby).
Závěr: Nicméně jako vždy nejlepší prevencí je zdravé a čisté tělo. Tento celoživotní úkol při důsledné vita je celkem dobře splnitelný.
Další odkaz k zamyšlení: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&ak ... id_c=39064
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od araila »

Máte nějakou zkušenost s candidou a jejím odstraněním z těla? Asi to hodně souvisí se zahleněním organismu. :?
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

liščí tasemnice

Příspěvek od zuzi »

Velmi by mě zajímal váš názor či zkušenosti:

http://www.lidovky.cz/smrtelna-hrozba-l ... _domov_ter

Před 3 lety v Německu mě místní "správce" jedné pastviny důrazně odrazoval od jedení malin právě kvůli liščí tasemnici. Mávla jsem nad tím rukou a říkala jsem si, že je to na hlavu postavený - výborné maliny v přírodě člověk nesmí jíst a místo toho si má jít koupit umělé do supermarketu.... a ty v přírodě opadají a nikdo je nesní.....
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Na hubnutí je dobrá tasemnice : :D
z Readersu (článek také v HN Víkend v placené sekci), str. 51 dolní část (nejedná se o celý článek, to by tady někteří citlivci nevydejchali a nechce se mi to skenovat ani celé přepisovat):Prof. RNDr. Julius Lukeš-mezinárodně uznáváný parazitolog (zbytek o něm si vygooglete) :
Přepsaná část z článku:

Otázka : Jste vůbec rád, že jsou v Evropě paraziti na ústupu?

Odpověď: O vyhynulých druzích se píše, ale takový nikoho nezajímá. V Čechách někteří vyhynuli, ale jinde jsou rozšířeni. Máme tendenci je znovu zavést, protože se ukazuje, že mohou pomoci třeba v léčbě alergií, jimiž trpí až čtyřicet procent evropských dětí. Možná to souvisí právě s tím, že už nemáme ve střevech parazity. Firma Welcome testuje v Anglii protialergické léky, s nimiž bychom si do střev dali parazity v omezeném množství, pokud možno tak, aby se nemohl šířit dál. Dovedu si představit, že je to nosný směr. A možná budeme v budoucnosti jíst tasemnice, abychom zhubli. :mrgreen:

Takže je na každém jak to dokáže uchopit, nebýt líný a nalézt nebo požádat o další informace. Pro mě tu jsou veřejné "diskuze“ passé, takže záměrně nerozbírám, protože k pochopení a vyrovnanému postoji je třeba chápat v širších souvislostech napříč obory a nebýt spoután fobiemi a falešnými představami, proto si radši ve volné chvilce pomailuju s profesorem a jeho kolegy. :D
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Ale čo »

RadkaS píše:
awa píše: Sametka-neotrombicula autumnalis
Sametka je dravec. Člověk se většinou setká jen s larvami, a to v srpnu, kdy se líhnou larvičky ( vypadají jako rezaté tečky, jsou opravdu maličké ). Ty, co se dostanou na kůži vyleptávají kanálek ( histiosifo ), kterým nasávají tělní tekutinu a rozmělněný buněčný materiál. Po 2-3 dnech samy odpadávají a pokračují ve vývoji na zemi. Svědění se někdy říká srpnová vyrážka. Chemicky se likvidují insekticidy, "ekologicky" sírovými preparáty proti sviluškám. Osobně se mi nelíbí žádná z variant likvidace. Hledala bych na ně nějakého predátora, ale po poradě s ekologem krajiny ( asi by i mohl vědět i nějaký erudovaný lesník ), který chápe v souvislostech. Zná půdní fondy, skladbu rostlin, vodní podmínky..., tak abych si na radu nějakého "rádoby zahradníka apod" nenasadila na pozemek ještě větší potvoru. :D
Tak Ti muzu rict, ze sametku mame na zahrade a nikdo nam nedokaze poradit, jaky predator ji likviduje, volali jsme az na nejvyssi mista, tam, kde se primo zabyvaji parazity, ale na sametku nikdo nic nevi, dokonce ani chemicke niceni neni vuci sametkam nikterak ucinne. Verim, ze kdyz do zahrady postupne zavedeme ekosystem, tak se to mozna casem zlepsi, jen doufam, ze to neni jen me zbozne prani, existujou lide, kteri je maji na zahradach vice nez 20 let a fakt nevi, co s tim. Zit se s tim neda... kdo nezazil nepochopi. My jsme se s pritelem jen prosli po zahrade a byli jsme do par hodin osypany stovkama sametek. Obirali jsme se navzajem (sam sebe clovek neobere, jsou hrozne malicky) 3 hodiny a pak jeste dobirali dalsi 2 dny.
Objevilo se to letos poprve, tak snad to nejak vcas zabrzdime, otazka je jak...

tak som si pozrela, čo to tá sametka je. pred pár rokmi sme také malé červené pavúčiky mali aj my. dočítala som sa, že majú radi teplo, vlhko a vápenatú pôdu. tak, čo keby ste to zloženie pôdy trochu zmenili napr. rašelinou alebo nejakým odpadom z pílenia dreva, hoblinami, pilinami.my ich už na pozemku nemáme pár rokov, možno pomohlo aj to, že som medzi jahody sypala hobliny a na jednej časti pozemku si chcem urobiť vresovisko, tak aj tam už pár rokov sypeme hobliny :wink: .
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Syrovozrout »

Další rána pro syrovku pěstovanou venku (a ne vyrobené z "tkáňových kultur" ve sterilních laboratořích).

Lhářská média zase přebírají zmanipulované zpravodajské informace:
"Mikroorganismus byl v kantalupských melounech. " http://zpravy.idnes.cz/nakazene-melouny ... ranicni_jw
NENÍ MOŽNO - pokud nedošlo k narušení pokožky plodu. Leda že by to dovnitř někdo vpravil (např.injekčně) nedej bože.
Rostlinné buňky mají velmi odolnou buněčnou stěnu - čímž získávají odlišné vlastnosti (např. od živočišných).

Politika politika a zase politika. Jaké asi s tím mají plány?
Edgar Alan Poe při komponování básně Havran si nejprve určil jakého efektu chce dosáhnout a teprve poté konstruoval děj.
Jakou to má souvislost? V mechanismu - Podle toho čeho se chce dosáhnout se aranžují, inscenují a vůbec divadelně sehrávají světové události. Přičemž dívák to vidí jakoby opačně - "Jéé to je pohroma"! :| Stalo se to a tamto... "Honem najděte řešení JÁ SE BOJÍÍÍM." A oni s něčím samozřejmě přispěchají neboť bylo předtím připraveno (ještě než se něco stalo) jen čekalo v šuplíku na záminku (kterýmž je často dopomoženo).

Tak kdo jsou ti paraziti?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Arion »

Ahoj, paraziti nejsou vlastně paraziti, jsou to obyčejná zvířátka, která žijí tam, kde jsou pro to vytvořené vhodné podmínky. V tomto světě život je úplně všude. Není ani jedno prázdné místo kde by nebyl život. Všude jsou různé podmínky pro různé formy života. Pokud máte v sobě ty tvory tak za to můžete sami, když jste jím vytvořili vhodné podmínky pro bydlení využijí to, aby to místo nebylo prázdné. Každý má svoje místo, svoje podmínky a právo na existenci v tomto světě.
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Arion píše:Ahoj, paraziti nejsou vlastně paraziti, jsou to obyčejná zvířátka, která žijí tam, kde jsou pro to vytvořené vhodné podmínky. V tomto světě život je úplně všude. Není ani jedno prázdné místo kde by nebyl život. Všude jsou různé podmínky pro různé formy života. Pokud máte v sobě ty tvory tak za to můžete sami, když jste jím vytvořili vhodné podmínky pro bydlení využijí to, aby to místo nebylo prázdné. Každý má svoje místo, svoje podmínky a právo na existenci v tomto světě.
neřek bych že je tomu přesně tak, jsou různé bakterie a viry, které v těle člověka s poměrně slušným již od přírody ISem, přežijí bo se i namnoží při vytvoření se jim vhodných podmínek, např. životním stylem,
ale třeba roup, tasemnice a borelie, se uchytí v každým a vždy, neboť miliony let se na to evolučně připravovali a tím, majíce vypracovaný systém žití a přežívání, to dokážou i pod silnými ISmi.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Arion »

Když tělo je zdravé, dochází k neustálenu střídáni kyselosti / zásaditosti, tvorům, které jste uvedl, takové prostředí nevyhovuje. Pokud ve zdravém těle jsou nějaké organismy tak tělu neubližují. Avšak když tyto organismy se přesunou do těla nezdravého můžou na něm parazitovat. Jak jsem už psal všechno má svoje místo a také není nic co se nepoužívá. Obecně řeknu, když někdo zdraví nepotřebuje, přijde někdo a vezme si ho.
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Arion píše:Když tělo je zdravé, dochází k neustálenu střídáni kyselosti / zásaditosti, tvorům, které jste uvedl, takové prostředí nevyhovuje. Pokud ve zdravém těle jsou nějaké organismy tak tělu neubližují. Avšak když tyto organismy se přesunou do těla nezdravého můžou na něm parazitovat. Jak jsem už psal všechno má svoje místo a také není nic co se nepoužívá. Obecně řeknu, když někdo zdraví nepotřebuje, přijde někdo a vezme si ho.
prosím nevykat, já tu nejsem za supervizora,
nicméně přesto opakuji že se mýlíš, tasemnici, či borelii je střídání čehokoliv k smíchu, snesou mnohem víc, před mnoha lety, ještě s zoceleným tělem jsem si často zapřičiňoval pojídáním nemyté mrkve škrkavky a roupy, patrně od koček houfně seroucích zrovna do záhonů mrkve a i poctivě zahrnujíce, ničeje přitom další sazeničky, a měl jsem docela práci speciálními česnekovými šankami se jich zbavit. Jinak z vědeckých důvodů, kdyby ses k tomu podujal, slízl třeba kousek tasemnice, jestli se ujme nebo ne, bychom to možná uvítali.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: Jinak z vědeckých důvodů, kdyby ses k tomu podujal, slízl třeba kousek tasemnice, jestli se ujme nebo ne, bychom to možná uvítali.
Buc, mňa z teba prekotí (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Samira »

Buc - zrovna vcera som Rene hovorila, ze nepoznam nikoho zdravsie sa stravujuceho, nez si Ty alebo RadkaS, a obaja mate (ste mali?) borelku. Mne toto staci ako dokaz, ze sa tie svine uchytia aj v cistom zdravom tele. Napokon - aj zvierence v prirode su zdravo sa stravujuce, castokrat dlhodobo postujuce v zimnych mesiacoch a paraziti v nich krasne prezivaju cele veky.

Este nieco - ale asi to nie je o parazitoch ale viruse - skoro vsetky kraliky nam skapali na kralici mor. Tak som mrkla na Inet, ako je mozne, ze kralik divy to nedostane, ze ci su ti domaci fakt preslachtene cintlavky. A aha - prekvapkanie - populacia kralika diveho u nas skoro vyhynula kvoli kraliciemu moru. (Pozor, nemylit kralika so zajacom!)
Ono fakt niekedy ani strava a zivotny styl nezachrani pred najazdom nejakej potvory.
buc11 píše:Jinak z vědeckých důvodů, kdyby ses k tomu podujal, slízl třeba kousek tasemnice, jestli se ujme nebo ne, bychom to možná uvítali.
Toto mi zislo na um tiez.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:Buc - zrovna vcera som Rene hovorila, ze nepoznam nikoho zdravsie sa stravujuceho, nez si Ty alebo RadkaS, a obaja mate (ste mali?) borelku. Mne toto staci ako dokaz, ze sa tie svine uchytia aj v cistom zdravom tele. Napokon - aj zvierence v prirode su zdravo sa stravujuce, castokrat dlhodobo postujuce v zimnych mesiacoch a paraziti v nich krasne prezivaju cele veky.

Este nieco - ale asi to nie je o parazitoch ale viruse - skoro vsetky kraliky nam skapali na kralici mor. Tak som mrkla na Inet, ako je mozne, ze kralik divy to nedostane, ze ci su ti domaci fakt preslachtene cintlavky. A aha - prekvapkanie - populacia kralika diveho u nas skoro vyhynula kvoli kraliciemu moru. (Pozor, nemylit kralika so zajacom!)
Ono fakt niekedy ani strava a zivotny styl nezachrani pred najazdom nejakej potvory.
buc11 píše:Jinak z vědeckých důvodů, kdyby ses k tomu podujal, slízl třeba kousek tasemnice, jestli se ujme nebo ne, bychom to možná uvítali.
Toto mi zislo na um tiez.
já už nevím co mám vše přiznat, ale z vita neznám (i rudo je na tom líp) hůře se stravujícího vitapříznivce, přeci tak ani virtuálně nepůsobím a chraň pánbú být ešalon
ale radku mám taky vzor
jinak králik, či koza maj proti človeku ubohoučký IS, jak je ofoukne rovnou scípnou, nemoc přeskakují
králik i zajac se třeba přežere venku na polu čerstvé ďateliny, nafoukne ho a scípne, kdybych nebyl člověk tak to mám 5x týdně
LB-nechal sem se testovat, stále jsem spolu a mám dojem, že přes vynechání bonboniér se aktivizuje
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od RadkaS »

Arion píše: Pokud máte v sobě ty tvory tak za to můžete sami, když jste jím vytvořili vhodné podmínky pro bydlení využijí to, aby to místo nebylo prázdné.

V době, kdy do mě klíště vyblilo borelie, jsem měla tělo opravdu nejen opravdu vyčištěné, a jen na syrové stravě, ale i ve výborné kondici. V tu dobu, když jsem přišla na to, že to v sobě mám, jsem akorát dělala vysokohorskou turistiku, denně zhruba 8 hod a tělo fungovalo výborně. Když jsem zjistila, že mám v krvi borelie, jímala mě beznaděj, že i když jsem byla celou dobu vpodstatě stoprocentní vitarian ( tu dobu plus mínus 6,7 let??), s historií různě dlouhých půstů (od jednoho do sedmnácti dnů), předtím ještě pár let vegan s vysokým procentem syrové stravy, tak se mi nakonec stane tohle. Něco, co jsem tedy opravdu nepředpokládala. Myslet si, že se boreliím v čistém těle špatně daří nebo, že se dokonce neuchytí (:-) je dobrá myšlenka a taky bych jí ráda věřila, ale možná by si chtělo o tom, jak se borelie v těle chovají a jaké kejkle dokážou, nastudovat, než sem napíšeš takové odvážné tvrzení opřené o co??

Ale jasně, pokud se na to podíváme dejme tomu z vyšších souvislostí, tak si za to asi sama můžu, protože nic není náhoda a je jen na mě, jak se k tomu postavím.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Samira »

Aj koza ma naprd IS? To som nepredpokladala.

aha, Radka akurat napisala prispevok, takze svoje riadky o nej mazem, popisala to sama.

a vzory asi nemam, nechcem mat, lebo by som sa zblaznila, vela ludi ma tolko uzasnych vlastnosti, ze sa nedaju vsetky nasledovat ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...ze sa tie svine uchytia aj v cistom zdravom tele...
Co když je to obráceně: "Fuj v tomhle humusu se nedá žít, jdu pryč!"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:Aj koza ma naprd IS? To som nepredpokladala.

aha, Radka akurat napisala prispevok, takze svoje riadky o nej mazem, popisala to sama.

a vzory asi nemam, nechcem mat, lebo by som sa zblaznila, vela ludi ma tolko uzasnych vlastnosti, ze sa nedaju vsetky nasledovat ;)
tak teď jsem zas sklamanej
já mám za potravní vzory zde skoro všechny, teda co netrpí fruktantmi, nebo hledají složený cukry před jednoduchými,
ale stejně si jedu po svým
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:ale stejně si jedu po svým
taky tak.
inspirovat sa niekym - ok. Ale pod slovkom "vzor" si predstavujem bezmyslienkovite napodobovanie druheho, ci mi jeho styl sedi, alebo nie. A nie len v strave.
Z Teba si beriem ten belgis coklit a alko :-P
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Arion »

RadkaS píše:
Arion píše: Ale jasně, pokud se na to podíváme dejme tomu z vyšších souvislostí, tak si za to asi sama můžu, protože nic není náhoda a je jen na mě, jak se k tomu postavím.
Přesně řečeno. Nemoc je jenom iluze a onemocnět můžeš při nedokonalých myšlenkách i když jsi bretharián.
Obrázek
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od RadkaS »

Arion píše:
RadkaS píše:
Arion píše: Ale jasně, pokud se na to podíváme dejme tomu z vyšších souvislostí, tak si za to asi sama můžu, protože nic není náhoda a je jen na mě, jak se k tomu postavím.
Přesně řečeno. Nemoc je jenom iluze a onemocnět můžeš při nedokonalých myšlenkách i když jsi bretharián.
Tak o nemoci jsem v tomto vlákně nemluvila ani náhodou :mrgreen: ,
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Arion »

RadkaS píše:Tak o nemoci jsem v tomto vlákně nemluvila ani náhodou :mrgreen: ,
Aha promiň, jsem si myslel, že ty borelie ti způsobily problémy.
Obrázek
Jitka 112233

Re:nemytá zelenina, paraziti

Příspěvek od Jitka 112233 »

Ahojte, mam strach ze mam nakeho parazita v konečníku, když jdu tak mám pocit, že mi z tama něco leze... a chtěla jsem se zeptat jsetli někod není odborník a neporadil mi.. děkuju ze rada
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Panda »

Na to je hřebíčková kůra.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Re:nemytá zelenina, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Jitka 112233 píše:Ahojte, mam strach ze mam nakeho parazita v konečníku, když jdu tak mám pocit, že mi z tama něco leze... a chtěla jsem se zeptat jsetli někod není odborník a neporadil mi.. děkuju ze rada
odborníka bych hledal v zdravotním zařízení a nikoliv tu, udělá výtěr, nic hrozného a sdělí vo koho jde, podle kvality případného parazita pak zvolit buď medikamentozně, nebo ty hřebíčkovým česnekový a podobný kůry
osobně, kdyby lezl ven, bych ho chyt a zkusil vytáhnout, ne to je legrace, nic tak velkýho to nebude
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Samira »

Moze ist aj o hemoroid, ten robi vsakovake divne pocity. Utekaj k doktorovi.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Moze ist aj o hemoroid, ten robi vsakovake divne pocity. Utekaj k doktorovi.
Jen aby to ale v tom případě nechtěl řezat, protože hemoroid se dá snadno napravit změnou stravy a stylu života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Parazité (konkrétně hlístice-angl.elegans) a produkce spermatu s množstvím vědeckých odkazů - v angl.:
http://www.nature.com/nature/journal/v3 ... 456a0.html
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Michal S. »

Tak jsem se po létech odhodlal jít na diagnostiku parazitů a protože to bylo blízko tak k Jonášovcům. Mudrům tak nějak nevěřím od té doby, co jsem se pohádal s doktorkou na ušním, že jsem synům kapal do bolavýho ucha aloi, ale i kvůli dalším věcem.
Šel jsem tam, protože tuším problém na játrech, protože mám trvale slabě zažloutlý bělmo a když půstuju tak je to fakt hodně, ani 40 dní mi od toho nepomohlo.
Podle Jonáše mám játra prolezlý všelijakejma breberama, že se divím, že vůbec žiju (měchožil, hafo tasemnic, škrkavek, roupi, motolice, prvoci, babesie atd.). :shock: Jedna tasemnice v srdci a prvoci v ledvinách - to už je selanka. :roll:
Teď přemýšlím jak se k tomu postavit.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Michal S. píše:Tak jsem se po létech odhodlal jít na diagnostiku parazitů a protože to bylo blízko tak k Jonášovcům. Mudrům tak nějak nevěřím od té doby, co jsem se pohádal s doktorkou na ušním, že jsem synům kapal do bolavýho ucha aloi, ale i kvůli dalším věcem.
Šel jsem tam, protože tuším problém na játrech, protože mám trvale slabě zažloutlý bělmo a když půstuju tak je to fakt hodně, ani 40 dní mi od toho nepomohlo.
Podle Jonáše mám játra prolezlý všelijakejma breberama, že se divím, že vůbec žiju (měchožil, hafo tasemnic, škrkavek, roupi, motolice, prvoci, babesie atd.). :shock: Jedna tasemnice v srdci a prvoci v ledvinách - to už je selanka. :roll:
Teď přemýšlím jak se k tomu postavit.
spřátelit se zas s doktorkou, nebo najít jinou
kolik to stálo?, já bych je žaloval
Uživatelský avatar
marwin
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 12, 2011 11:10

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od marwin »

Michal S. píše:Podle Jonáše mám játra prolezlý všelijakejma breberama, že se divím, že vůbec žiju (měchožil, hafo tasemnic, škrkavek, roupi, motolice, prvoci, babesie atd.). :shock: Jedna tasemnice v srdci a prvoci v ledvinách - to už je selanka.
A to se to neda nejak vědecky ověřit? udělat si rentgen nebo něco - přece se to musi dat logicky a čistě jednoznačně dokázat ne? na základě čeho to ti jonášovci usoudí - tohle parazitní napadení? co za testy používají?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od gabrielik »

Michal S.
Skúšal si už očisty podľa Malachova vylepšené a oskúšané v praxi podľa Zajíčka a ľudí u neho na fóre? Postupne od klistíru po očistu jater dočista dočista? Mne to riadne prevetralo játra aj keď som nešla úplne dočista. Akurát ku bobkovému listu som sa nedostala. Myslím že aj nejaké parazity to vyvrhne. + trojčátkové odčervenie. Upravila som si ho podľa Zajíčka a z tejto stránky: http://www.drclark.net/en/index_en.php
Namiesto orechovej tinktúry som dávala lugol. A odčervila aj pesy. :)

Potom som bola tiež na meraní, neviem akom presne, (držala som nejaký železný kužel a pani merala a prístroj s ručičkou pípal a pípal) nenašla ani parazity a dokonca ani plesne.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od venclík »

to je počteníčko ... mňam
http://www.vegastrava.sk/parazity/
ossobně jsem si jistej, že mám parazity
prý není lék který by je poslal všechny do kopru
úžasné
ano a psi ve městech by měli být zákonem zakázáni
ale to by někdo nepřekousnul
no nedivím se
příští rok máme armaggedon tak to už ty parazity řešit možná nebudu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

venclík píše:to je počteníčko ... mňam
http://www.vegastrava.sk/parazity/
opravdu pěkný balámbol, hlavně ta pasáž o borelioze, že ji má v podstatě každý
ach jo, a já tady dřu ve fabrice
michals je můj vzorový dlouholetý každoroční půstař, určitě bych se nechal vyšetřit a porovnat si,
do bobkáču bych šel, už jen se pořádně napit oliváče
osobně se těším na čerstvý hřebíčky ze stroma, to bude zas očistka
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Michal S. »

Buc: Nebylo to tak zlý, za 100 K srandy kopec (to jsem jí je vnutil, nechtěla nic, je to známá), soudy nebrat.
S doktorkou kamarádit moc nechcu (spíš z časových důvodů, nikdy ale neříkám nikdy), páč si myslím, že jejich testování je taky všelijaký viz různý výsledky testů na borelku. Patrně zvolím zatím cestu trpěné koexistence. Pokud má to Jonášovo testování nějakou hlavu a patu, musí být na tom podobně většina lidí. Když beru vpotaz svoje soužití zejm. v dětství s různými dom. zvířaty, konzumaci tataráku nebo syrových jater o zabijačce (po přečtení Lovců mamutů), v období loveckém pak zřejmě i nedostatečně tepelně zpracovaná zvěřina (bylo to pěkně šťavnatý) tak se už přestávám divit. Nejhorší je smrt z vyděšení. Nicméně hodlám si nastudovat o těch breberách něco víc než je dostupné na netu a postupně uvidím.

Gabrielik: Dělal jsem si kdysi 7 kroků ke zdraví podle Partykové, kde je očista jater jako 3. krok. Svinčík z těla šel. Pak už jsem prováděl každoroční delší půsty, po kterých šlo svinčíku mnohem víc, tak mám za to, že fungujou líp než tahle očista. Parazity jsem nikdy neřešil.
Možná chce po mě života běh, abych se dostal na vyšší level.

Marwin: testování se provádí přístrojem Salvia napojený na program v PC, více zde (ale ani tady toho moc není, což ve mně vyvolává pochybnosti o metodě):
http://www.joalis.eu/cs-CZ/metoda/caste-otazky.html
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

u borelky jest přesnost testu přímo úměrná ceně, proto dělají jen elisu, která je nejlevnější a takřka též nicneříkající
WB už jen vyjímečně a i ten jest závislý na kvalitě provedení ale jsou i přesnější, leč finančně v další level, ovšem na chronickou borelku test nepotřebuješ, příznaky jsou naprosto jednojednoznačné
na normální naše čs triviální parazity, jsou lékařské testy a i léky PMN (naprosto) spolehlivé
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Jindra »

wow Michale, překvapivý čtení :( kór při Tvým výkonným půstování (byť jen zřídkavém)
Michal S. píše:Jedna tasemnice v srdci
ale tohle znamemá co? to taky jde? je tasemnice v srdci nějak víc extra nebezpečná? záhodno řešit urgentněji než ostatní?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:wow Michale, překvapivý čtení :( kór při Tvým výkonným půstování (byť jen zřídkavém)
Michal S. píše:Jedna tasemnice v srdci
ale tohle znamemá co? to taky jde? je tasemnice v srdci nějak víc extra nebezpečná? záhodno řešit urgentněji než ostatní?
no právě, za to bych je žaloval
půst je parazitníkům k smíchu, ti se musí prostě zabít
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Michal S. »

Jindra píše:ale tohle znamemá co? to taky jde? je tasemnice v srdci nějak víc extra nebezpečná? záhodno řešit urgentněji než ostatní?
Tasemnice v srdci je PMN v neaktivní formě (zapouzdřená larva), protože v organismu nemá ideál. podmínky a v této formě na ně čeká. Pak se dostane do střeva, kde pohlavně dospěje. Teoreticky může být larva v kterémkoli orgánu (i mozek, oko) nebo ve svalu.




Já o těch svých parazitech totiž čím víc gůglím tím víc o nich začínám pochybovat. Měchožil by mě měl dostat bez problémů do kytek (podle toho co jsem o něm četl – viz vikipedie). Navíc nemám žádné zdravotní problémy( ani žádná únava při běhu ani při fyz. práci)
Všechny informace o mém těle byly získávány z jednoho bodu z dlaně přístrojem SALVIA napojeným na program (od Jonáše) v PC. V ruce jsem držel jednu elektrodu, druhou mi terapeutka snímala informace z dlaně. :?:
Nejsem vůbec vzdělán v elektrotechnice ani v příbuzných oborech, ale snažil jsem se zjistit něco víc o principu metody (rozvíjeli ji lékaři, které údajně medicínsko-farmaceutická lobby postupně zdiskreditovala, což by bylo plus pro metodu, ale pochybnosti zůstávají). Více např. zde: http://zdravi.craftcom.net/bioapparatus.html
Nechápu jak můžou získat kompl. obraz o všech parazitech ve všech orgánech + další zátěže
Zajímal by mě názor někoho s elektrovzděláním a praxí.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

vidím, že já ti se svými 3 semestry nedostačuji, já mám na všechny 3 LB spoustu pozitivních testů i příznaků a přístroj nenašel žádnou a babičce přede mnou 8,
u pozitivního ohlasu zjišťuj, zda-li se tím daná osoba neživí
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od venclík »

Já nevím, jíst nemytou zeleninu je asi blbost, zeleninu myju ale ne příliš důkladně a ne saponátem :-) Byl bych PRO, zavést extra velký poplatky za držení psů ve městech, protože to je hlavní zdroj nákazy. Díky tomu se všude válejí vajíčka tasemnic a jiné lahůdky.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Pavluska »

venclík píše: Byl bych PRO, zavést extra velký poplatky za držení psů ve městech, protože to je hlavní zdroj nákazy. Díky tomu se všude válejí vajíčka tasemnic a jiné lahůdky.
to by se musely zavést i nějaké městské eko poplatky za kojence, když se používají jednorázové pleny... atd...třeba poplatky za hlučné adolescenty.... :mrgreen:

No ale zpět ke psům - jsem zastánce odčervování - když už žijí s člověkem v bytě.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Michal S. »

Pavluska píše:jsem zastánce odčervování - když už žijí s člověkem v bytě.
jj, hlavně dětí,

teď si uvědomuji, že jsme už dlouho neodčervovali, nutno brzy napravit, ale dlouho si na roupy nikdo nestěžoval
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od venclík »

Pavluska píše: to by se musely zavést i nějaké městské eko poplatky za kojence, když se používají jednorázové pleny... atd...třeba poplatky za hlučné adolescenty.... :mrgreen:

No ale zpět ke psům - jsem zastánce odčervování - když už žijí s člověkem v bytě.
Neber si to nějak osobně Pavluško jestli máš psa, ale roupi nejsou moc problém; respektive jsou ale má je podle různých údajů i třetina až nadpoloviční většina dospělých :P
Z toho důvodu nemám moc rád psy, nejde jen o parazity, jde i o psí lejna kterých se všude ve městech válí i na chodnících. Nejlepší do toho šlápnout a ať se to čistí jakkoliv, pořád to smrdí. Proto bych byl pro to, aby si psy mohli v městech vydržovat jen bohatí občané, kteří by za svou zálibu platili "nekřesťanské" peníze. Nehledě na to, že pes může být jen chabou náhražkou něčeho jiného a že pro psy to může být spíše týrání.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Pavluska »

venclík píše: Neber si to nějak osobně Pavluško jestli máš psa, ale roupi nejsou moc problém; respektive jsou ale má je podle různých údajů i třetina až nadpoloviční většina dospělých :P
Z toho důvodu nemám moc rád psy, nejde jen o parazity, jde i o psí lejna kterých se všude ve městech válí i na chodnících. Nejlepší do toho šlápnout a ať se to čistí jakkoliv, pořád to smrdí. Proto bych byl pro to, aby si psy mohli v městech vydržovat jen bohatí občané, kteří by za svou zálibu platili "nekřesťanské" peníze. Nehledě na to, že pes může být jen chabou náhražkou něčeho jiného a že pro psy to může být spíše týrání.
ne, vlastního psa nemám, ale starám se o "nevlastní". ") Jasně že nejde jen o roupy, ale pokud je možnost psa odčervit a on odčervovací látky dobře snáší, tak proč ne?! Kolikrát vidím pejsky, kteří nejsou pravidelně odčervovaní a doma pak jezdí zadkem po koberci, protože je to svědí - když je doma ještě třeba malé dítě, přijde mi to nevhodné a zbytečné, když jsou možnosti jak tomu zabránit.
Jinak celkově k chovu psů: víš co, dvdmchl tu kdysi psal podobné úvahy jako Ty. :wink: Teď má psa a už to vidí jinak. :)
Kdybys viděl, kolik radosti může pes přinést starému člověku, který kolikrát trpí samotou. A nejen že pejsek přinese radost, ale díky pejskovi se může senior dále seznamovat s lidmi, protože chodí ven. Což ho drží i fyzicky.... No dalo by se na to téma psát dlouho. K tomu "týrání" ve městech - to je na každém jak péči o psa pojme, ale pes je smečkové zvíře a je především rád se svojí smečkou - na vesnici u boudy je mu kolikrát mnohem hůř.

A přiznám se, že zastávám názor, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi; a naopak.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět