Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Ivana »

Ahoj, potřebovala bych vědět zda někdo nemáte zkušenost s tím že po nemyté zelenině přímo ze země s hlínou z keře atd. mohou se do těla dostat roupy a nebo je to pouze neduh nevitariánů a lídí zanesených? Já jsem spis tak padesat na padesat, proste ciste strevo jiste nemam a nemyté zeleniny jím dost. Moje holky také tak papkají a zdá se že jsme chytly všechny tři roupy. Tak fakt nevím zda se nemám na nemytou zeleninu vykašlat, a radši si B12 suplementovat. Díky moc za otevřenost a případné tipy jak je z těla vyhnat. Klasika je česnek to už znám, dýnově semena a prostě žádný cukr aj. Pojistím to asi i nějakou chemií, protože tohle v tělě opravdu nehodlám mít, i když o tom člověk skoro někdy ani nemusí vědět, já to zjistila jen pouhým náhodným pohledem.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od dgm »

To je nahoda. Dneska jsem se dala do prolistovavani sve nove knizky Zazracna detoxikace od R.S. Morse. Parazitum tam venuje dost mista, je to povidani na nekolik stran, v zaverecnem shrnuti pise toto:

Udrzujt e telo ciste, bez hlenu a toxinu, a posilujte bunky. Nezapominejte, ze paraziti nejsou pricinou, ale nasledkem. Pouze jim svedci toxicke a zahlenene prostredi, nebot je jejich zdrojem obzivy. Zdrave bunky nejsou potrava pro parazity. V tomto svete prezivaji pouze silni. Budte zdravi a vitalni a vas zivot se uplne zmeni.
Pozorujte svou stolici , kdyz se ocistujete a detoxikujete. V prubehu detoxikacniho procesu v ni muzete opravdu objevit nektere z vetsich parazitu. Zvidave zajemce uspokoji ucebnice parazitologie, kde naleznou potrebne fotografie ci ilustrace. Mensi parazity lze odhalit pouze pri laboratornim vysetreni stolice.

V kapitole predesle jsou tyto casti:
viry, bakterie, proteus, cervi
vsechno dopodrobna vysvetlene.

Takze muj nazor je, ze se muze stat, ze neco s jidlem nedobrovolne spolknete, ale zdrave telo se toho zbavi, bud hned nebo pri detoxikaci, zustava to pouze tam, kde to ma podminky.

Mmch. je to skvela knizka, jsem rada, ze jsem si ji podle doporuceni Renaty tady objednala. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od dgm »

A ted jsem na jinem miste v knizce objevila jeste tinkturu.

Paraziti - vetsi

Idealni bylinna tinktura, zejmena proti vetsim parazitum, jako jsou hlisti a cervi vsech druhu, by mela obsahovat nasledujici ingredience:
pelynek pravy, rostlina
peprovnik betelovy, bobule
kaprad samec, koren
merlik
petrzel, koren a nat
hrebickovec vonny
lapaco cervene, kura
spigelie, koren
vratic obecny, rostlina a kvet
americka krusina, kura

indikace:
Paraziti, zejmena vetsi, jako cervi - spendlikoviti, hackoviti,kulati, vsechny druhy tasemnice - a motolice - v jatrech, slinivce - mikroorganizmy - mj. viry, bakterie, prvoci, houby, plisne, bradavice - chronicke kvasinkove infekce - candida - hepatitida typu A, B a C, chronicke infekce mocoveho systemu - uziva se s tinkturou proti parazitickym mikroorganismum - trichoficie - lisej krouzkovy - toxicke choroby kuze - lupenka, ekzem, dermatitida - gangrena, AIDS, rakovina, tumory, abscesy.

Ty tinktury jsou pravdepodobne jeho tajemstvi, tak bud je sehnat v lekarne ,ve zdrave vyzive nebo neco podobneho s temito bylinkami. Mozna by nebylo od veci nektere z techto rostlin zaradit do jidelnicku - napr. vic te petrzele.

No, paradni knizka, Ivi, doporucuji ti, aby sis ji k detem poridila.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Android »

Zkušeností s parazity moc nemám, hlavně protože po česneku jsou hned fuč, když už se objeví, ale k tomu B12... Mám dojem, že nemytá zelenina a ovoce podporující hladinu B12 je mýtus. Můžu se plést, ale...

Konkrétně tady v tom článku to je http://www.rawbc.org/articles/B12.html. Tak jestli jsem tu větu "Some have theorized that organic foods, in various regions, would improve the B-12 tests by lowering the serum malonic acid, but again, the research has not shown that washed or unwashed organic food has made a difference." přečetl dobře, tak tam čtu, že mytý či nemytý bio ovoce nemá vliv na hladinu B12. Což by nabořilo teorii, který tu velká část lidí na fóru věří, jak jsem si všimnul. :shock:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Renáta »

dgm píše:No, paradni knizka, Ivi, doporucuji ti, aby sis ji k detem poridila.
Čítam si z nej takmer každý deň, stále tam čosi "nové" objavím. Je taká obsažná a pritom tak zrozumiteľne napísaná. Človeku to pripadá odrazu celé jasné ako facka.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Ivana »

Moc ti dekuji za tipy DGM. Knihu si pořídím, tu fakt neznám. Tinkturu asi jen tak nesezenu a nevyrobim, ale kdyztak mrknu nekam. :?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

nemytá je nesmysl, taky sme měli ze začátku parazitos, s česnekem to šlo ale ne zas tak snadno
o b12 si myslím svoje
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

buc11 píše:nemytá je nesmysl, taky sme měli ze začátku parazitos, s česnekem to šlo ale ne zas tak snadno
o b12 si myslím svoje
Mám podobný názor, jak o parazitech, tak i o B12. Co se týká parazitů, tak jsem chtěla vytvořit extra vlákno, protože si dovoluji říct, že moje zkušennosti a znalosti o nich dneska přesahují běžný standard. Dávala jsem si však oddych po iridologii, protože i mé volné kapacity mají svoji hranici. Tak až se trochu rozkoukám a zorganizuju kvantum svým úkolů a povinností, tak napíšu kauzuistiku o parazitech v praxi.
Já osobně nic s hlínou a nemytého nejím. Tedy samozřejmě výjimky jsou - borůvky a maliny v lese i cpu přímo do pusy a někdy si taky jabko přímo ze stromu neumeju, ale dávám přednost jít si ovozel umýt, když to jde.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Ivana »

:P díky moc
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

Ivana píše:Ahoj, potřebovala bych vědět zda někdo nemáte zkušenost s tím že po nemyté zelenině přímo ze země s hlínou z keře atd. mohou se do těla dostat roupy a nebo je to pouze neduh nevitariánů a lídí zanesených? Já jsem spis tak padesat na padesat, proste ciste strevo jiste nemam a nemyté zeleniny jím dost. Moje holky také tak papkají a zdá se že jsme chytly všechny tři roupy. Tak fakt nevím zda se nemám na nemytou zeleninu vykašlat, a radši si B12 suplementovat. Díky moc za otevřenost a případné tipy jak je z těla vyhnat. Klasika je česnek to už znám, dýnově semena a prostě žádný cukr aj. Pojistím to asi i nějakou chemií, protože tohle v tělě opravdu nehodlám mít, i když o tom člověk skoro někdy ani nemusí vědět, já to zjistila jen pouhým náhodným pohledem.
nemyté jako zdroj B 12 bych asi věřila, ale v jiných podmínkách, v jiné době.... v tom, jak to vypadá se splodinami, zanesením země atd. dnes, bych to neriskovala, jestli tam dokáží být, tad dnes tam určitě nedokáží být
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pát srp 22, 2008 7:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od hugis »

Kto sa neviem dočkať príspevku o parazitoch od awi tak mám jeden na zamyslenie: http://osel.cz/index.php?clanek=1567
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od buc11 »

hugis píše:Kto sa neviem dočkať príspevku o parazitoch od awi tak mám jeden na zamyslenie: http://osel.cz/index.php?clanek=1567
docela zajímavé, osobně si nemyslím, že alergie sedne na kohokoliv a nezáleží na IS, či až naopak,
a navíc není parazit jako parazit ..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

mně nevadí taková zvířátka, která někomu vadí, jako pavouci myši atd. ale parazity, červy tohle prostě nesnesu....parazita bych asi vidět nemohla....nedavno mi přišly na mail fotky, ze záchytky v Ostravě, kde byl nějaký bezdomovec, kterého ošetřovali a měl nohu plnou červů....mám silný žaludek, nevadí mi ani když někdo zvrací, ale tohle bylo moc, to jsem málem nezvládla (možná jste to také někdo obdržel, docela to dost kolovalo po ČR)

já se vždy jendou za čas snažím udělat česnekovou kůru, tak doufám, že kdyby tam něco bylo, tak by je to zabilo :) ono to skoro vždy zabije málem mě, dávám dost stroužků a je to síla, vždy na chatě, když jsem tam sama :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

ÚVOD:
Sluníčko píše:mně nevadí taková zvířátka, která někomu vadí, jako pavouci myši atd. ale parazity, červy tohle prostě nesnesu....
Parazité jsou všude. Jsou částí přírodního cyklu. A sám člověk je hostitelem mnoha parazitů. Dostávají se k nám při každodenních činnostech, při přijímání potravy, objímání, líbání, dotýkání se ...nelze jim uniknout. Je to fakt, který je třeba přijmout. Záleží ovšem na tom, ale o jaký druh jde, v jakém množství, v jaké mutaci...a v jakém těle se usadil. Prozatím nebudu psát jak se jich zbavit, protože to není tak přímočaré. O tom, co jsem sama vyzkoušela a zažila a jak to bylo úspěšné až později, což pochopíte.
Prosím také, nebudu se tu zmiňovat o LB, na to je tu extra vlákno a zkušený "pacient" Buc, tak prosím o ohleduplnost a k LB se vyjadřujte tam.
Promořenost české populace parazity je dle odhadů 90%, takže spíš není člověk, který by parazity různých druhů ( úmyslně v množném čísle ) neměl. Také si upřímně položte otázku - kolik lidí znáte, že si pravidelně, několikrát za rok dělá kompletní antiparazitní kůru? Já jen čtyři. Zase na druhou stranu, většina lidí nemá velké známé druhy.... :D
Ještě než začnu je třeba si ujasnit, co je to parazit.
Tady má většina lidí na mysli různé červy, hlísty apod, ale to je podskupina parazitů, kterým se říká helminti.
Co je parazit:
- bakterie ( streptokoky,salmonely, E-coli, camphylobacter, pseudomonas....)
- plísně, kvasinky, houby ( candida, aspergillus niger, pneumomykozy, mucormykozy,onchomykózy...)
- prvoci ( giardia lamblia, neospora caninum, isospora,pneumocystis, toxoplasma gondii...
- helminti-červi ( kulatí, páskovití, špendlíkovití, bičíkovci, motolice....)

- hmyzí - vši, blechy, mušky, klíšťata, ovádi, ....
Nejvíce se asi rozepíšu k plísním, houbám, kvasinkám a právě helmintům. Doporučím i studijní materiál a napíšu něco k diagnostice a léčbě.
Ocením nejen já, ale asi všichni, co to budou číst, aby každý, který s tím má zkušennosti a něco osobně zažil, event. objevil, aby se o to podělil i s ostatními. Já nejsem parazitolog a neznám na vše v této oblasti odpovědi.
Zítra: Jak mohu poznat, že mám parazity?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

dobré téma, bezva, piš piš díky :P
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

1.Jak mohu poznat, že mám parazity?
V polovině minulého století byl zničen nejefektivnější směr domácí medicíny - parazitologie. Proč asi? Protože je máme skoro všichni ? Protože je to lepší radši "nevědět? Nebo si to nepřipouštět ? Tady nechávám volné místo pro diskuzi...
Paraziti zůstali. Často si ani nevšimneme, že se nám v organismu usadili. Od usídlení parazita do zjevných příznaků choroby může uplynout 8-10 let! A celou tu dobu se člověk užírá, nechápe, co se s ním děje, má divné nálady, honí se od jednoho doktora k druhému...Paraziti žijí na náš úkor, a proto je nevýhodné pojídat nás příliš rychle. Živí se našimi šťávami a záměnou nám vracejí jedovaté odpady a dokonce s námi manipulují a nutí nás jíst, co jim chutná. Po celá desetiletí jsou pod ochranou naší imunity s veškerým zaopatřením a hubí nás zevnitř. Postupná ztráta aktivity, únava přecházející v chronický stav, náchylnost na prochladnutí, prudké zhoršení celkového stavu při stresech, předčasné stárnutí...a dalo by se pokračovat ve všeobecných příznacích. Nebuďte však vyděšení, paraziti jsou sice potvory a dokáží toho hodně nepěkného, ale nejsou příčinou našich problému, pouze následkem... Parazitům svědčí toxické a zahleněné prostředí, ať už vzniklo jakkoliv.
Příště - imunita a parazité v kostce
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Ivana »

Jo díky za příspěvky moc zajímavé, ale zajímavý je i ten článek výše v odkazu. Roupi už jsou pryč, pomohla chemie, ale je mi jasný že ne všichni jsou pryč.. Koupila jsem si už i tu knížku Zázračná detoxikace.. a jdu číst. Díky za tip.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

2.Imunita a parazité
Při průniku parazitů do našeho organismu nastupuje na jeho obranu imunitní systém. Parazité se projevují v okamžiku aktivity, a to bývá velmi často v noci. Mnoho lidí si tak stěžuje, že se "bez příčiny" v noci budí a nebo nemohou usnout. Je to tím, že parazité oživli a aktivně vypouštějí toxiny. A lidský mozek není schopen se pod takovým náporem jedů uvolnit. Parazité jsou neradi viděni a všemožně se skrývají. Dokonce se zapouzdřují, aby je nikdo neviděl ( u strávníků bez disciplíny a nebo ve stresu jsou opravdu v ráji ). Často se projevuje už i během dne úbytek sil, zimnice, vysoké teploty, bolestivé pocity " bez příčiny " a tzv. prapodivné reakce a stavy. Mnoho lékařů v dané chvíli většinou na parazity vůbec nemyslí, ale říkají tomu chřipka, angína....atd. a nasadí rovnou ATB. Přemýšleli jste nad tím, jak dlouho dneska trvá chřipka? A jaké to bylo před dvaceti lety? To měla chřipka celkem příjemný a krátký průběh. To jen k zamyšlení. Podávání ATB však způsobí, že tělo začně chránit i parazity. Náš IS parazity chrání jako chrání i rodné buňky.Někdy se také přetížený imunitní systém může úplně "zbláznit" a spustit samodestrukční reakce - autoimunní poruchy, a to i když člověk nebral ATB. Může a často dochází i ke genovým mutacím. A to je fáze, kdy není snadné záškodníky vystrnadit. Tady opravdu česnek nestačí...
Parazité však mají své místo, všude kde je něco nemocné, oslabené, ale rozhodně ne všichni by měli být ubytováni v lidském těle...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

3 . Život parazitů
Parazité žijí podle cyklů. Někteří kladou vajíčka za 14 dní, jiní za 45 nebo 70 dní. Proto není snadné zachytit jejich projevy laboratorními metodami (navíc lékaři často nemůžou najít něco, když vlastně sami neví, co mají hledat ). Třeba taková trichomonáda (tenhle podnájemník s vámi bude sdílet vaši močovou trubici ) je skutečný chameleon. Podsouvá svoje vlnové zvučení pod sousední buňky. Možná teď chápete, že jednorázové tabletky, co strkáme našim zvířecím miláčkům, je nemohou parazitů zbavit úplně. To se týká samozřejmě i člověka. Tabletka zabije pouze zcela vyspělého dospělce, ale ty ostatní vývojové fáze si u nás pěkně vegetují dál. Jakákoliv antiparazitní kúra musí být nutně dlouhodobější, aby byla vůbec účinná. Než započneme kúru proti známému protivníkovi, je třeba si nastudovat, jak dlouho trvá jeho vývoj a život a podle toho se snažit zařídit. Leč v tomto bývá velký kámen úrazu, protože disciplína je pro někoho nepřípustná a navíc spousta lidí neví, proti komu přesně vyrazili do boje a ne vždy je dostatek fundovaných informací. Dobrou zprávou pro všechny je, že pokud vytrvají, tak se většinou zbaví více parazitů a nejen toho hlavního, o kterého jim vlastně šlo.
Příště: kde všude je parazitům v těle dobře
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

jéžiš to je fuj....ale jen piš piš, jako znaky nemám, ale jestli tady napíšeš nějakou protiparazitní kůru, tak si ji snad raději udělám, člověk nikdy neví
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Určitě tuto potvůrku nemáš. Ta v těle totiž není jen v močových cestách, ale i v pohlavních orgánech a způsobuje kapavku. Já ji tady uvedla spíš kvůli tomu, co parazité umí. :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

3. Úkryty záškodníků
Mnoho lidí si myslí, že parazité jsou pouze hlísti a žijí pouze ve střevech. Parazitů je však celkem slušná armáda a žijí v našem těle všude. Lamblie a opistorchóza zbožňují průtokové cesty žlučníku a slinivky ( jakékoliv problémy těchto orgánů začínají napadením těmito parazity ). Lamblie a opistorchóza se mohou objevit i v ledvinách, játrech a vespodní části plic. Roupy sice najdeme u konečníku nebo pohlavních orgánů, ale jejich vajíčka pronikají do lymfatického systému a cév, takže je najdeme v srdci a plicích.
Ancylostoma, salmonella a trichinella milují svalovou tkáň. Hemolytické streptokoky rozkládají krev a zbavují tváře zdravého ruměnce. Toxoplazma si lebedí v mozku, kde se chrání před IS tím, že si vytváří ochranný obal.
Ve slezině, která vyrábí vojáky pro naši ochranu, se nacházejí a bezvadně se cítí prakticky všichni paraziti existující v organismu. Náš IS je navíc svědomitě ochraňuje, a proto nemůžeme uvěřit, že v nás nějací parazité vůbec mohou být.
Já vím, to, co píšu je pěkně ošklivé, ale pravdivé. Koneckonců je možné se trochu probádat parazitologií....Přesto je třeba si uvědomit místo parazitů v přírodě. Mají tam své oprávněné postavení. Oni pouze "zužitkují" zkažené, nemocné, slabé a vůbec zanesené a je to jen naše vina, že takové podmínky jsou uvnitř našeho těla. Parazité nejsou příčinou našich neduhů, ale pouze důsledkem.
Také jsem uvedla nějaké druhy, které asi neznáte. Postupně se k některým detailněji vrátím.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Ivana »

Toto je docela drsný článek.. no prostě hnus fakt, člověk pak fakt neví kolik toho v sobě může mít.. Asi se zajdu taky vytestovat :shock: http://www.zapper.cz/index.php?option=c ... 3&Itemid=1
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

awa píše:Určitě tuto potvůrku nemáš. Ta v těle totiž není jen v močových cestách, ale i v pohlavních orgánech a způsobuje kapavku. Já ji tady uvedla spíš kvůli tomu, co parazité umí. :D

já to myslela všeobecně na všechny parazity
:)


když to čtu, tak si říkám, že toho člověk docela hodně může mít ani o tom neví

ta léčba parazitů je u každého jedince (parazita :) ) jiná nebo stejná?... tím že jim vyhovuje podobně špatné prostředí mají i podobnou možnot k zahubení?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

Ivana píše:Toto je docela drsný článek.. no prostě hnus fakt, člověk pak fakt neví kolik toho v sobě může mít.. Asi se zajdu taky vytestovat :shock: http://www.zapper.cz/index.php?option=c ... 3&Itemid=1
jéžišmarjá :shock: zlatý obrázek s červama na noze....to jsem nevěděla, že mi může být ještě z něčeho hůře, brrr ale díky za odkaz
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Fiona »

Mne ta cervena kapavkova rybicka pripada hezka, aspon na pohled. Mit ji nemusim, ani jinou havet, ale breber se nebojim. Zadnych, a certu taky ne :twisted:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

to já jak si čtu ten odkaz, tak mi přijde, že skoro není možné nic nemít....vzhledem k tak jednoduchému "chycení"

je to nakonec hodně zajímavé téma
dvdmchl

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od dvdmchl »

a ted si predstavte, ze treba existuji i parazite bez hmotnych tel.
Pekne popsany jsou v nagualismu. Lide jsou v tomto uceni prirovnavani ke kuratkum chovanym na zabiti.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Renáta »

No, to je hrôza, ako niekedy nepozorne čítam. Teraz som si prečítala od Dvdmchl, že ... prirovnavani ke kurakum chovanym na zabiti... :roll: :oops: :wink:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Sluníčko píše: ta léčba parazitů je u každého jedince (parazita :) ) jiná nebo stejná?... tím že jim vyhovuje podobně špatné prostředí mají i podobnou možnot k zahubení?
Na to není tak snadná odpověď. Ne všechno platí na všechny. I díky tomu, že se umí v rámci přežití prvotřídně maskovat pod ochranou IS.
A navíc, to co je účinné u jednoho člověka, nemusí být zvláště u modifikujících druhů a zapouzdřenců účinné u druhého člověka. Vždy říkám, že záleží na tom v jakém těle, v jakém množství a jaké formě. Je ovšem pravda, že životní styl vitouše je něco naprosto jiného než všežravce. Zatím jsem sama neměla srovnání vitouš-vitouš.
Právě proto jsem to téma více otevřela...Já si "hubením" před rokem prošla, a není to pro mě vůbec příjemné to tady psát. Jen si představte, že sedíte u doktora a ten Vám říká, že vaše tělo je vnitřně silně intoxikováno a že vám našel toho a toho parazita, který vás permanentně otravuje a oslabuje? Prvotní reakce je popírání, že to přeci nejde, vždyť nejste žádná špindíra. Druhá reakce je, že jste vyděšení a děsně se stydíte. Pak vás začne uklidňovat, že to má dneska každej a jen to neví....Nemyslete se si, že našel tasemnici, škrkavky. Tak to vůbec. Našel pro mě do té doby naprosto neznámá zvířátka, ale čím víc o nich vím, tím víc jsem v pohodě. Chápu jejich úlohu a začátek každého boje vede přes čisté tělo. O ostatních metodách a jejich účinnosti se rozepíšu později, protože je třeba ještě nějaké info k parazitům doplnit. Chápu, že mnozí jsou z toho zvěřince v nás zhnusení, ale to je realita a není třeba se toho bát. Naše tělo je úžasná věc a pokud se o něj svědomitě staráme, tak udělá, co může.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

díky

no dobře mi z toho zvěřince není, ale je to dobré téma, člověku to rozšiřuje obzory
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Fiona »

Libi se mi co o tom pise Morse. Ze paraziti, bakterie a podobne brebery maji v prirode dulezitou funkci, a sice pozirat a rozkladat co je mrtve, pripadne prilis slabe. Zdrave jim nic moc nerika.

Jeste mam na to takovou teorii, ze hmotna a nehmotna uroven jsou tak tesne provazane, ze k jakekoliv infekci je nejdriv nutna kontaminace na psychicke urovni. Urcite myslenky, emoce a jine stavy jim davaji zelenou nebo cervenou, a vubec by me neprekvapilo, kdyby vedci zjistili, ze kazda brebera ma svou specifickou formu mentalniho parazita.

Kazdopadne nevidim moc smysl v tom, venovat jim prilisnou pozornost, natoz se jich bat. Zviratka muzou v mem tele vesele prebyvat, pokud se tam budou chovat slusne (treba vyrabet B12 apod, nebo aspon neskodit). Pokud ne, budou vydana na pospas armade makrofagu a lymfocytu. Vsak ti samurajove se taky musi na necem trenovat, aby nespali, takze nevidim jediny duvod vyhybat se breberam 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

no mě tedy dost postrašili ti červíci, když si vezmu, že přírodní prostředí není vyvážené a kdo má i tělo....že?
Mě to tak dostalo, že jsem si chtěla preventivně udělat i tu kůru co tam paní píše z pelyňku, hřebíčku a černého ořešáku....volala jsem jí, ale prý už to mají odzkoušené a nezabírá to. Jediné co naprosto zabírá je lék Cesol, který tady ale není dostupný. Leda přemluvit nějakého doktora, aby to předepsal a v lékarně to objednají z Německa. Byla to ta paní, co psala ten článek.

A čím jsi se Awo léčila Ty?
stir33
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 09, 2007 15:22
Bydliště: Liberec

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od stir33 »

Co to je parazitovat? Mohli bychom říci, že žít na úkor (energie) někoho jiného, resp. více brát než dávat. Nedomnívám se, že klíčový úbytek našich sil způsobují parazité popisovaní v těchto příspěvcích, čímž tyto nechci umenšovat.
Že se nacházejí v jakémkoliv prostředí je nepochybné.
Všem parazitům se neubráníme - měli bychom si tedy nejdříve uvědomit ty klíčové a podívat se pozorně kol kolem i dovnitř.

štír33
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

stir33 píše:Nedomnívám se, že klíčový úbytek našich sil způsobují parazité popisovaní v těchto příspěvcích, čímž tyto nechci umenšovat.
Že se nacházejí v jakémkoliv prostředí je nepochybné.
Všem parazitům se neubráníme - měli bychom si tedy nejdříve uvědomit ty klíčové a podívat se pozorně kol kolem i dovnitř.
štír33
Add. Klíčový úbytek sil většinou nezpůsobují parazité samotní ( až na výjimky ), ale jejich metabolické odpadní produkty. Silně intoxikují tělo a permanentně zatěžují filtrační a čistící orgány a to je ten důvod " ztráty energie ". Věř mi, že pokud "budeš mít tu čest" s většími druhy anebo zakuklenými pod IS ve větším množství, tak rozdíl v energii poznáš a to dost. Pro začátek doporučuji třeba učebnici: Základy parazitologie - B. Ryšavý & kolektiv, abych podložila své tvrzení. Je to fascinující a člověku by jejich studium zřejmě zabralo celý život. :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Sluníčko píše:no mě tedy dost postrašili ti červíci, když si vezmu, že přírodní prostředí není vyvážené a kdo má i tělo....že?
Mě to tak dostalo, že jsem si chtěla preventivně udělat i tu kůru co tam paní píše z pelyňku, hřebíčku a černého ořešáku....volala jsem jí, ale prý už to mají odzkoušené a nezabírá to. Jediné co naprosto zabírá je lék Cesol, který tady ale není dostupný. Leda přemluvit nějakého doktora, aby to předepsal a v lékarně to objednají z Německa. Byla to ta paní, co psala ten článek.

A čím jsi se Awo léčila Ty?
Jak kterého. Jinak ty ve střevech, jinak ty na plicích, jinak ty v krvi...
Ale v krátkosti:
- antimalarika & antiparazitikum
- homeopatikum
- antiparazitární bylinný komplex
- přístroj ( ne Zapper )
- byliny
- vybrané éterické oleje
- syrová strava
Detailněji rozepíšu později, je to trochu na delší povídání, některé procedury šly součinně. Také o úspěšnosti jednotlivých prostředků v mém osobním příkladu.
Navíc jsou "parazité", kteří jsou proklamováni jako "bubáci", a přitom je není potřeba řešit. Zůstaň klidná, parazité jsou součástí našich životů. Jde jen o to, aby se některým kritickým druhům uvnitř těla nelíbilo a neměli potřebu se v rámci svých životních cyklů u tebe množit. Jinak červíci ze střev jdou většinou nejlépe ven...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Libi se mi co o tom pise Morse. Ze paraziti, bakterie a podobne brebery maji v prirode dulezitou funkci, a sice pozirat a rozkladat co je mrtve, pripadne prilis slabe. Zdrave jim nic moc nerika.
Jeste mam na to takovou teorii, ze hmotna a nehmotna uroven jsou tak tesne provazane, ze k jakekoliv infekci je nejdriv nutna kontaminace na psychicke urovni. Urcite myslenky, emoce a jine stavy jim davaji zelenou nebo cervenou, a vubec by me neprekvapilo, kdyby vedci zjistili, ze kazda brebera ma svou specifickou formu mentalniho parazita.
Jenže člověk si subjektivně často myslí, že by mohl být zdravý a skutečnost taková není. I zdravého člověka mohou přepadnout stresy, na které prostě není připraven. Takže ta kontaminace na psychické úrovni je podstatná ( u mě to byl spuštěč - během 2 měsíců jsem přišla postupně o pět nejbližších členů rodiny - takže stresor enormní zejména v emoční rovině ). Osobně bych ovšem chtěla potkat člověka z civilizace, který dokáže být proti stresu zcela imunní. Tedy duševně zdravého. :D
stir33
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 09, 2007 15:22
Bydliště: Liberec

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od stir33 »

A co např. Ti v televizi, v politice a pod., - Ti neotravují život, Ti nezpůsobují nemoci?
Na těchto stránkách probíhá zapas a pochopení toho, že ŽIVOT jako takový je nutno chápat HOLISTICKY. Nechci tím říci, že argumenty zde uváděné nejsou dobré. Naopak!
Chtěl jsem jen dát podnět k tomu, abychom se neuzavírali, nezjednodušovali více, než je nutné.
Přlišný STRACH však může mít za následek přijetí životní filosofie, že dobře bude až vše uvnitř nás (nebo i okolo nás?) s čím nesouhlasíme nebo si nevíme rady bude zničeno.

štír33
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

díky Awo :wink: :)


já se také hned všeho chytim, když jsem přečetla ten článek, tak mi došlo, že mě často vše svědí a i večer.... :D přijela jsem za pár dní na chatu a najednou nic :lol: byl to chlor v pražské vodě, nemám ji ráda :lol: s vodou ze studny jsem OK a nic nesvědí

ale i tak, tohle téma bych brala vážně a beru a nějakou menší kůru bych si udělala, přírodní (v pátek jsem snědla 4 stroužky česneku :D )

určitě to hodně závisi na IS, myslím, že člověk může na parazita narazit, ale on když cítí, že ten člověk v sobě nemá podmínky pro něj vhodné, tak se mu to vnitknout nebo přežívat nepodaří....ale jak je psáno, kdo je 100 % zdravý.....člověk by se jen měl snažit zdravý být a dělat pro to mnohé - strava, sport, atd.


já jsem ráda, že jsem si tady mohla přečíst, že něco takového existuje, rozšířilo mi to obzory, jde vidět, že tady v ČR ta informovanost je malá, nikdy jsem na toto téma nenarazila
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

4. Nelze se s nimi nepotkat
Je zbytečné hledat zvláštní postupy, jak být sterilní a vyhnout se parazitům. Stejně se různými druhy dříve nebo později setkáme. Jediné, co je ovšem důležité a ušetří to mnohá trápení, je dodržovat hygienu. Mýt si ruce, omývat ovozel, bylinky...pokud je to jen možné. Píšu to tady, protože znám a i vidím spoustu lidí, co si po použití WC ruce jen tak otřou o kaťata a tím to berou za hotové. Pak podávají ruce, objímají své přátele a známé, dětičky ...a ne každý má IS v pořádku. Ruce se důkladně myjí i po cestě dopravními prostředky a sahání na naše a cizí chlupáčky a opeřence...no však víte.
Některé parazity získáváme jako dědictví od rodičů nebo se nakazíme v porodnici. Takovým parazitem je třeba zlatý stafylokok. Jeho kolonie na zubech tvoří zubní kámen, kterého je třeba se zbavovat, ale mnoho lidí tu ústní hygienu moc neřeší. :( Jejich dechy jistě poznáte. (:-)
Malá kauzistika:
Já i moje sestra tuto potvůrku vlastníme. Každá ovšem vedeme trochu jiný životní styl. Mně se nikdy problémy, protože ho tam mám málo a v neškodné formě, neobjevily. Ovšem u mé sestry způsoboval neustálé otékání mandlí, angíny, teploty....tolik ATB, co si do sebe nechala nacpat, z něj udělalo takového odolného mutanta, že už se nenechal ničím vystrnadit. Celé to skončilo odstraněním krčních mandlí...
Tak se také léčí parazit, který si tam stejně vegetí dál... :( Nezapomínejme používat zdravý úsudek.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od dgm »

dvdmchl píše:a ted si predstavte, ze treba existuji i parazite bez hmotnych tel.
Pekne popsany jsou v nagualismu. Lide jsou v tomto uceni prirovnavani ke kuratkum chovanym na zabiti.
Ha, nejduverivejsi naivky jsou smerovany nejakou zatim nevysvetlitelnou silou na pust.cz a vitarian.cz, tam jsou jim od druhych stejne napadenych jedincu do mozku vkladany dalsi a nebezpecnejsi informace a vsechno speje k neodvratnemu konci ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Předběhnu tedy trochu. Možná ještě dnes, ale každopádně začátkem příštího týdne rozepíšu vlastní kauzu. Bude se týkat těchto zvířátek:
Toxocara canis, pneumokok, giardia lamblia, strongylus a dále známá candida a aspergillus niger. Některé z nich v těle v rozumném množství a formě být mohou, ale některé tam opravdu nemají co dělat.
Okrajově se zmíním ještě o sametce, a maličko o roupech, ale ty se už netýkají mé kauzy.
Přeji všem krásný zbytek dne a já běžím zase pracovat a připravovat se na veletrh...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Sluníčko »

jojo už se těším :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Než se začnu rozepisovat o sobě, tak ještě pár info k sametce a roupům.
Roupi
Kdo je kdy neměl? Já jako dítě dvakrát, co mi pamět slouží. Jako léčbu jsem dostala dobroučký růžový sirup, byly mi natěsno ostříhány nehty, maminka pedantsky kontrolovala mytí rukou a dodržování hygieny. Roupi obývají hlavně tlusté střevo, ale vajíčka mohou putovat, jak již jsem psala. Ohlašují se kromě viditelné formy ve stolici, nechutenstvím, bolestmi břicha a někdy i průjmy. Nicméně zbavit se jich není tak obtížné, protože již po 6 hodinách na vzduchu se z vajíček stanou larvy. Oblíbené množení probíhá hlavně v noci. Vzhledem ke krátkému životnímu cyklu bych asi také zvolila " chvilkové"pití sirupu, protože nevím, jak při nalezení dospělců, to účinně zlikvidovat zcela přírodní cestou. Ale záleží na každém, jak se rozhodne.
Já totiž jako dítko byla děsné čuňátko...teď jsem ale velká a s "hyenou" kamarádím (:-)
Sametka-neotrombicula autumnalis
Sametka je dravec. Člověk se většinou setká jen s larvami, a to v srpnu, kdy se líhnou larvičky ( vypadají jako rezaté tečky, jsou opravdu maličké ). Ty, co se dostanou na kůži vyleptávají kanálek ( histiosifo ), kterým nasávají tělní tekutinu a rozmělněný buněčný materiál. Po 2-3 dnech samy odpadávají a pokračují ve vývoji na zemi. Svědění se někdy říká srpnová vyrážka. Chemicky se likvidují insekticidy, "ekologicky" sírovými preparáty proti sviluškám. Osobně se mi nelíbí žádná z variant likvidace. Hledala bych na ně nějakého predátora, ale po poradě s ekologem krajiny ( asi by i mohl vědět i nějaký erudovaný lesník ), který chápe v souvislostech. Zná půdní fondy, skladbu rostlin, vodní podmínky..., tak abych si na radu nějakého "rádoby zahradníka apod" nenasadila na pozemek ještě větší potvoru. :D
O dalším parazitech jako motolice (4000 druhů), tasemnice a tasemničky ( 3000 druhů cca ) se - jak asi chápete- vzhledem k varietám a množství nebudu rozepisovat. Tady se každý musí snažit ve vlastním zájmu sám... :D
V Praze jsem se potkala s paní, co dělá diagnostiku Zapperem ( ale i jiné ) Cena jen za vyšetření parazitologické je 500,-Kč. A potom podle toho, co vyjde, tak nejméně ještě dvě sezení ( parazité mají cykly - jedno sezení opravdu nestačí a vyhodily jste peníze oknem! ) po 250,-Kč. S koupí Zapperu bych také určitě nepospíchala, i vzhledem k tomu, že se jedná o tisíce, ale určitě bych se poradila. Já se Zapperem osobní zkušennost nemám, používám jiný přístroj.
Kontakt viz. níže:
Studio ZELENÉ ZDRAVÍ
Iva Hloušková
Za Vokovickou vozovnou 364/16
161 00 Praha 6
telefon:604676113
http://www.zelenezdravi.xf.cz
mail:ivahlouskova@gmail.com
Můžete se odvolat paní z ČAW ( České asociace wellness ) a veletrh Wellness a Balnea, pokud by se paní Hloušková ptala. Bude si mě pamatovat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od RadkaS »

awa píše: Sametka-neotrombicula autumnalis
Sametka je dravec. Člověk se většinou setká jen s larvami, a to v srpnu, kdy se líhnou larvičky ( vypadají jako rezaté tečky, jsou opravdu maličké ). Ty, co se dostanou na kůži vyleptávají kanálek ( histiosifo ), kterým nasávají tělní tekutinu a rozmělněný buněčný materiál. Po 2-3 dnech samy odpadávají a pokračují ve vývoji na zemi. Svědění se někdy říká srpnová vyrážka. Chemicky se likvidují insekticidy, "ekologicky" sírovými preparáty proti sviluškám. Osobně se mi nelíbí žádná z variant likvidace. Hledala bych na ně nějakého predátora, ale po poradě s ekologem krajiny ( asi by i mohl vědět i nějaký erudovaný lesník ), který chápe v souvislostech. Zná půdní fondy, skladbu rostlin, vodní podmínky..., tak abych si na radu nějakého "rádoby zahradníka apod" nenasadila na pozemek ještě větší potvoru. :D
Tak Ti muzu rict, ze sametku mame na zahrade a nikdo nam nedokaze poradit, jaky predator ji likviduje, volali jsme az na nejvyssi mista, tam, kde se primo zabyvaji parazity, ale na sametku nikdo nic nevi, dokonce ani chemicke niceni neni vuci sametkam nikterak ucinne. Verim, ze kdyz do zahrady postupne zavedeme ekosystem, tak se to mozna casem zlepsi, jen doufam, ze to neni jen me zbozne prani, existujou lide, kteri je maji na zahradach vice nez 20 let a fakt nevi, co s tim. Zit se s tim neda... kdo nezazil nepochopi. My jsme se s pritelem jen prosli po zahrade a byli jsme do par hodin osypany stovkama sametek. Obirali jsme se navzajem (sam sebe clovek neobere, jsou hrozne malicky) 3 hodiny a pak jeste dobirali dalsi 2 dny.
Objevilo se to letos poprve, tak snad to nejak vcas zabrzdime, otazka je jak...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od RadkaS »

Zapomnela jsem dodat, ze to pekne svedi, a pokud te najednou zere 100 a vice sametek, tak je to celkem velkej stres pro telo a citis se jak v jednom ohni. Vecer a v noci to svedi jeste intenzivnejsi.... proste parada
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od awa »

Snažím se vcítit do toho, jak tě ty potvory sají. Ale pro hmyzí zástupce jsem asi nepoživatelná. Komáři, ovádi, klíšťata, vosy, psí blechy atd. atd....si na mě vůbec buď nesednou anebo pokud se tam nějaký zabloudilec objeví, tak nezůstane a jde jinam, a to i v hodně zamořených oblastech...Lidé mi to závidí, ale na druhou stranu zase pár nehmyzích potvor nalezlo dovnitř ...
Co se týká sametky, tak jsem přesvědčena, že po Čechách běhá erudovaný člověk, který ví jak na ně a bez chemie. Budu-li pátrat, určitě ho v pravý čas potkám. Ekolog krajiny byla jedna z možností, která mě napadla, protože vzhledem k podmínkám, které na pozemku máš a jeho znalostem, by mohl najít citlivou a vhodnou variantu, jak sametkám změnit podmínky prostředí natolik, aby se nechtěli množit a další rok tam prostě nebyly. Také bych pátrala na fakultě botaniky a biologie, určitě bych dostávala doporučení na odborníky, profesory ,a k tomu pravému bych se dřív nebo později dostala. Nakonec to klidně může být i letitý dědula, co miluje zahrádku tělem i duší a bude vědět. Ale to teď nevím....
Moc Vám přeji, aby se Vám podařilo s někým znalým potkat. Zatím jste holt na toho pravého a ochotného pomoci nenarazili, ale pátrejte a najdete...
Ale na všechny parazity platí jedno: vytvořit podmínky takové, aby tam ( pozemek, lidské tělo...)nechtěli zůstat a množit svá pokolení. Kontaktu s nimi se víceméně totiž vyhnout nedá.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:Snažím se vcítit do toho, jak tě ty potvory sají. Ale pro hmyzí zástupce jsem asi nepoživatelná. Komáři, ovádi, klíšťata, vosy, psí blechy atd. atd....si na mě vůbec buď nesednou anebo pokud se tam nějaký zabloudilec objeví, tak nezůstane a jde jinam, a to i v hodně zamořených oblastech...Lidé mi to závidí, ale na druhou stranu zase pár nehmyzích potvor nalezlo dovnitř ...
Co se týká sametky, tak jsem přesvědčena, že po Čechách běhá erudovaný člověk, který ví jak na ně a bez chemie. Budu-li pátrat, určitě ho v pravý čas potkám. Ekolog krajiny byla jedna z možností, která mě napadla, protože vzhledem k podmínkám, které na pozemku máš a jeho znalostem, by mohl najít citlivou a vhodnou variantu, jak sametkám změnit podmínky prostředí natolik, aby se nechtěli množit a další rok tam prostě nebyly. Také bych pátrala na fakultě botaniky a biologie, určitě bych dostávala doporučení na odborníky, profesory ,a k tomu pravému bych se dřív nebo později dostala. Nakonec to klidně může být i letitý dědula, co miluje zahrádku tělem i duší a bude vědět. Ale to teď nevím....
Moc Vám přeji, aby se Vám podařilo s někým znalým potkat. Zatím jste holt na toho pravého a ochotného pomoci nenarazili, ale pátrejte a najdete...
Ale na všechny parazity platí jedno: vytvořit podmínky takové, aby tam ( pozemek, lidské tělo...)nechtěli zůstat a množit svá pokolení. Kontaktu s nimi se víceméně totiž vyhnout nedá.

Tak to mas dost super, ze se Ti vsechno vyhyba, skoro bych mela nutkani Te k nam pozvat a vyzkouset to :lol: , pro nas je to ted hodne nove, ale i presto uz jsme par odborniku a instituci zkontaktovali, zatim marne. I s dedeckama jsme mluvili. Sametka jako takova na nas necizopasi ani se na nas nemnozi, ta jen klade cele leto larvy do zeme, takze pak uz jen chytas ty larvy... Takze ukolem je ne nicit ty larvy, ale ty cervene pavoucky, je mi jen zahadou, ze nikdo nevi, jaky jiny predator se jimi zivi...
Diky za prani, taky si preju potkat nekoho, kdo vi, jak na ne :P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od Pavluška »

Něco na to musí být. :) Držím pěsti.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nemytá zelenina, roupy, paraziti

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:Něco na to musí být. :) Držím pěsti.
Pavlusko, diky!
Odpovědět