ENZYMY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

tak jsem s hrůzou zjistil, že takové zásadní vlákno tu nemáme !!!

esli jsem správně pochopil p.Howela v "Enzymová výživa" tak píše, že některé enzymy projdou žaludkem a jejími kyselinami až do střev...

tož jsem zrobil pokus...

3 vykakané pecky od melóna jsem dal do vody - 1 vyklíčila !! (ty další 2 ne)

nevím co to dokazuje a co ne ale je to rozhodně zajímavé, že ... :-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od hugo »

Ještě zkus nechat vyklíčit nestrávené pecky z melounu, pak už můžeš srovnávat.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dvdmchl

Re: ENZYMY

Příspěvek od dvdmchl »

To je super pokus. Zkus to jeste s avokadem, by me zajimalo jak to dopadne.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ENZYMY

Příspěvek od culka »

To dvdmchl. Ty ho nemas velmi rad. Lepsia by uz bola len pecka z manga.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ENZYMY

Příspěvek od Pavluška »

:mrgreen:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: ENZYMY

Příspěvek od Jista »

dvdmchl píše:To je super pokus. Zkus to jeste s avokadem, by me zajimalo jak to dopadne.
:lol:
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: ENZYMY

Příspěvek od Jista »

Chtel bych se zeptat zda se daji enzymy nejak nastradat,nebo jde jen o to ze se vita stravou nevycerpavaji enyzmy tela na traveni,nevite nekdo?

A da se nekde najit na netu vice informaci o enzymech?treba nejaka knizka?
Go Raw
dvdmchl

Re: ENZYMY

Příspěvek od dvdmchl »

Nekde jsem cetl teorii, ze enzymy jsou v ledvinach a ze jich je konecne mnozstvi a dalsi si telo nevyrabi.
Takze kdyz se s ni mrtva strava musi telo sahnout do svych neobnovitelnych zasob.
Ale je to jen jedna z mnoha teorii....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ENZYMY

Příspěvek od Renáta »

Kniha Enzymová výživa - http://www.dobre-knihy.cz/detail-10840/ ... vyziva.htm

Máte ju niekto? Ako sa vám páči? Standa ju spomína hneď na začiatku.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

V knize Zazracna detoxikace od Morseho se pise, ze ruznych enzymu je asi 1500 znamych druhu a ze fungujou jako katalyzatory, spoustece reakci jak pri traveni, tak vsude mozne po tele. V syrove potrave jsou nektere, a dost dulezite, co pomahaji se stepenim toho v cem jsou. Spoustu dalsich si telo vyrabi samo, v ruznych endokrinnich zlazach...

Pry jde hlavne o to, ze pokud v potrave enzymy chybi, telo musi vsechno stepit pomoci enzymu z vlastnich zasob, coz je jednak prilis narocne, a jednak by treba zrovna ty latky co na to vyplaca potrebovalo vyuzit jinde. Protoze clovek pojidajici prevazne stravu bez enzymu byva vseobecne podvyziveny, tedy na bunecne urovni. Jinak tlusty samozrejme klidne byt muze...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:Kniha Enzymová výživa - http://www.dobre-knihy.cz/detail-10840/ ... vyziva.htm

Máte ju niekto? Ako sa vám páči? Standa ju spomína hneď na začiatku.
povinná literatura vitariána... :D

ve zkratce :

- jakýkoliv pohyb či činnost živého organismu (např. vniknutí spermie do vajíčka, uzavření vajíčka před dalšími spermiemi :-) )je možný jen díky enzymům, organismus bez enzymů = mrtvý organismus

- v těle máme výrobní "továrnu" na enzymy = slinivku břišní

- i trávení potřebuje dodávku enzymů ze slinivky jenže syrová strava obsahuje to správné množství vlastních enzymů a tak "dotace" ze slinivky je minimální a "normální" v běžném množství

- na proti tomu trávení mrtvé stravy (tj. bez vlastních enzymů) nutí slinivku pracovat "na tři směny" a produkovat x-násobky trávicích enzymů oproti stravě syrové (z toho např. pramení pojídelní únava po vařeném - slinivka nestíhá zásobovat zbytek těla dostatečným množstvím enzymů (trávení má vyšší prioritu) a tak funguje tělo pomaleji)

- slinivka se tomuto enormnímu zatěžování snaží vyrovnat svým zvětšením (homo sapiens má slinivku břišní vztaženo k váze organismu 3x větší než zvířata z divoké přírody) což je asi takové terno jako zvětšené srdce...

- a dle pozorování se enzymy jednak svojí činností spotřebovávají (oficiální věda tvrdí, že ne) a jednak jich je "konečný počet" - kdo si zásobu vyplýtvá dřív....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

Neverim na konecne pocty 8) Spis na zplundrovane zdroje...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ENZYMY

Příspěvek od dgm »

Taky verim na konecny pocet. Kdyz slinivka vyplytva svoje zasoby, muze telo jeste nejaky cas jet na syrovou stravu, pokud se stravnikovi na posledni chvili rozsviti..
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ENZYMY

Příspěvek od dgm »

:) Melo tam byt spis ... tesne pred tim, nez slinivka vyplytva svoje zasoby ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: ENZYMY

Příspěvek od macik »

ježíš, nestrašte konečnýma počtama, to bych pak měla být za chvíli v ....a neměla bych žádnou motivaci udělat změnu, když už by to byl stejně prohranej boj...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

To je nesmysl. Kdyby byl enzymu konecny pocet, tak se moje babi nedozila ani puberty. Je ji pres 80 a vesele se dal cpe slaninou a skvarky. To teda nevim s kolika konecnymi enzymy by se musela narodit, asi by je musela za sebou tahat v batohu..

Spis si myslim ze jde o nedorozumeni. Pokud jde o enzymy treba slinivky, ty se tvori v takovych ostruvcich ve slinivce, kterych je opravdu konecny pocet, a beda jak si je clovek vycerpa a znici. Pak tim padem dojdou i urcite enzymy, protoze se nemaji kde tvorit. Ale dokud jeste jakz takz fungujou, daji se zregenerovat do celkem funkcni podoby. A dokud fungujou, tvori se nove a nove enzymy.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ENZYMY

Příspěvek od dgm »

No, pokud verim na teorii, ze v tele jde zregenerovat vsechno, vsechny bunky, kdyz se telu necha volne pole pusobnosti a nekazi se mu obnovovani nevhodnou stravou, tak potom bych verila i na toto obnoveni. Jenze ja jsem to o te slinivce znala uz driv a prave v te knizce Zazracna detoxikace jsem si to jenom potvrdila. Musim se znovu podivat, jak presne je to tam popsane ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ENZYMY

Příspěvek od dgm »

Fiono , a neni to treba tak, ze nekdo si to vyplytva treba ve 40 - pokud ovsem neumrel na jiny duvod, nekdo v 60, 80, tvoje babicka treba az po 100? A kdo ji spravne, tak treba nikdy?????????
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: ENZYMY

Příspěvek od dvdmchl »

nechci vam brat nadeje na nesmrtelnost, ale ledviny jsou prej koncipovany na cca 800 let zivota...takze si nedelejte velke nadeje...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ENZYMY

Příspěvek od dgm »

Nac tak skepticky? I toto potesi :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ENZYMY

Příspěvek od jans »

dvdmchl píše:nechci vam brat nadeje na nesmrtelnost, ale ledviny jsou prej koncipovany na cca 800 let zivota...takze si nedelejte velke nadeje...
taková doba...to už bych to měl snad na háku :D
dvdmchl

Re: ENZYMY

Příspěvek od dvdmchl »

mam takovy neblahy pocit ze v 799. roku by jsi si rikal jak to bylo kratke...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

A co se jako tem ledvinam stane po tech 800 letech? :|
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: ENZYMY

Příspěvek od dvdmchl »

prej prestanou filtrovat. Pac uz budou uplne zaneseny. Ale kdo to spocital, podle ceho to spocital a cim si myslel ze se ty ledviny budou zanaset to nevim.
Mam pocit, ze to bylo psane nekde ve Walkerovi, nebo Cingrsovi...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

Nemuzou byt zaneseny, kdyz poslednich 766 let jis spoustu melounu a zadne skvarky. To je blbost. Ty statistiky asi nepocitaj s vitarianama 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ENZYMY

Příspěvek od jans »

nemůžou být zanešené, když minimálně posledních 400 let už budeš držet půst, nevěřím tomu, že by se to za tu dobu nepodařilo :idea:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ENZYMY

Příspěvek od buc11 »

taky nevěřím na konečný počty, stačí se líp nadechnout a vše je hned jinak
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

Kdyz nad tim tak premyslim, mam pocit ze klic bude ukryty nekde v mozku. Pry ho uzivame jen zlomek, takze se vlastne nemuzeme divit, ze i to telo se regeneruje jen castecne a ztuha. Kdyz by se ale pospojovaly vsechny ty drahy, mam za to ze by se aktivoval i dokonaly regeneracni program. Hardware by na to byl, jen kdyby vsecky casti tela i duse spolupracovaly. Ale za soucasneho stavu si nema cenu neco nalhavat, proste jsme jeste porad naprogramovani na umreni okolo stovky.

Pokud je mi znamo, tak treba kosti jsou na tom hur nez zlazy. Zlazy proste jen fungujou dokud to jde, ale v kostech se tvori ty osteo... nevim jak se tomu presne rika, ale neco jako letokruhy, a cim je jich vic, tim je ta tkan nepruchodnejsi. To by urcite chtelo nejak zrusit. Kdovi, treba na to maji vliv jen rocni obdobi? Nebo objevit nejake specialni cviceni, neco na zpusob pranajamy napric letokruhy, za ucelem jejich homogenizace? K tomu nejake ty enzymove stavy, co si poradi s reorganizaci vapnikovych usazenin, treba citrusy??? Nevim, ale neco mi rika ze v nejblizsich 50-100 letech bychom na to mohli kapnout >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ENZYMY

Příspěvek od awa »

Enzymy jsou pro dlouhý zdravý život důležité, ale PMN jsou pouze jedním z článků. Už i proto, že velmi dlouhého věku v relativním zdraví se dožívají i lidé, kteří ne vždy mají až zas tolik enzymů ve stravě a někteří byli v mládí i docela vážně nemocní. Dalším z dílků, který z části ovlivňuje zdraví a věk jsou informace zapsané na buněčné úrovni a v genech, ale pořád je to jen další dílek do skládačky. Ten nejdůležitější článek tipuji do duchovní složky, možná až do čtvrté dimenze. Někdy máme možnost ji v záblesku vidět, ale většina z nás nemá takové schopnosti, ale hlavně vlastnosti, aby nám bylo poznání tohoto dopřáno. Upřímně, kdyby toho většina lidí byla schopna s tím jací dnes jsou...to ani nechci nechci domýšlet, to mě spíš děsí. A taky proč by se měl člověk, který vědomě zneužívá své tělo, mysl a ducha vůbec, dožívat vysokého věku ve zdraví? To má být samozřejmost? Vždyt nádherné už je, když si vážíme těch krásných okamžiků, které se objeví během každého dne, bez ohledu na to, jak dlouho vlastně budeme žít, i když je to tak opojné, že člověk někdy touží, aby těch dnů prožil co nejvíce. :D
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

- mozek používáme CELÝ (jde o stejnou báji jako o údajném G- bodu u žen či nutnosti hafu bílkovin ve výživě) - např. neexistuje oblast na hlavě či v mozku, kde by se při např. mechanickém poškození "vlastně nic nestalo" - to je na dlouhou diskuzi

ale k enzymům :

- existuje (v lidském těle) několik tisíc DRUHŮ enzymů vzájemně ve svých funkcích nezaměnitelných, z toho TRÁVICÍCH enzymů je jen pár, včetně neobjevených odhadem do 10

- ŠETŘIT si enzymy může člověk nejenom syrovou stravou ale HLAVNĚ životním stylem - nečetl jsem ještě o jiném 100 a více letém člověku než o do tří let kojeném, manuálně pracujícím, většinou v exteriérech, snad vždy bydlícím většinu (celý) život na venkově... - napiš z tohoto hlediska víc o babičce Fiono, dík.

ono taková hádka se šéfem vás stojí hodně enzymů...
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Re: ENZYMY

Příspěvek od smaldas »

v těle máme výrobní "továrnu" na enzymy = slinivku břišní
me nic nevyrabi.. :|

Pokud jde o enzmy treba slinivky, ty se tvori v takovych ostruvcich ve slinivce, kterych je opravdu konecny pocet, a beda jak si je clovek vycerpa a znici. Pak tim padem dojdou i urcite enzymy, protoze se nemaji kde tvorit. Ale dokud jeste jakz takz fungujou, daji se zregenerovat do celkem funkcni podoby. A dokud fungujou, tvori se nove a nove enzymy.
.. vycerpa a znici.. beda beda.. mam diabetes 1. typu, ostruvky uz nezijo.. sem si je teda vycerpala a znicila? :?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ENZYMY

Příspěvek od buc11 »

smaldas píše:
v těle máme výrobní "továrnu" na enzymy = slinivku břišní
me nic nevyrabi.. :|

Pokud jde o enzmy treba slinivky, ty se tvori v takovych ostruvcich ve slinivce, kterych je opravdu konecny pocet, a beda jak si je clovek vycerpa a znici. Pak tim padem dojdou i urcite enzymy, protoze se nemaji kde tvorit. Ale dokud jeste jakz takz fungujou, daji se zregenerovat do celkem funkcni podoby. A dokud fungujou, tvori se nove a nove enzymy.
.. vycerpa a znici.. beda beda.. mam diabetes 1. typu, ostruvky uz nezijo.. sem si je teda vycerpala a znicila? :?
neznám odpovědi, ale věřil bych v regeneraci, a jediný co myslím, že ji inicializuje je proklínovávání půstama, ovšem kdo ví jestli osobně bych se k tomu vůbec dokopal, moje LB byla na to příliš slabá, možná až nějaký ten karcigón
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ENZYMY

Příspěvek od awa »

buc11 píše:neznám odpovědi, ale věřil bych v regeneraci, a jediný co myslím, že ji inicializuje je proklínovávání půstama, ovšem kdo ví jestli osobně bych se k tomu vůbec dokopal, moje LB byla na to příliš slabá, možná až nějaký ten karcigón
U mě k regeneraci slinivky a ostatních žláz v etapách dochází ( syrová strava, byliny, zejm.hořké ). Je to vidět i v irisu. Ale ne půstama. Ono to u slinivky totiž realizovat ani nejde. Cukrovka a půst? Podle mé vlastní zkušennosti je půst v případě slinivky - sleziny hazardování se životem, tedy pokud někdo nestojí o kóma...U ostatních žláz a orgánů v tom problém nevidím.
Já v regeneraci čehokoliv, co ještě v těle zůstalo, věřím. Sama jsem teď svědkem regenerace mozku ( přerušení mozkového kmenu ) u kamaráda, co se vyboural a upadl do bezvědomí na několik měsíců. Ale on z nás všech cítí, jak toužíme po jeho uzdravení, kolik lásky, energie mu dáváme...Ty pokroky a zázraky znovuzrození a regenerace bych přála všem zažít...A to se doktoři na LDN těšili na jeho orgány...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

čtu naprosto fascinující knížku "Enzymy" autorů - doktorů o enzymoterapii

ani jsem nevěděl, že to existuje. Jde ale o poměrně mladý obor, na nějž i samotná MUDr komunita kouká svrchu a nemaj vůbec lehký se prosadit

v průběhu 20. století provedeny již desítky pokusů a léčení lidí s enormními dávkami enzymů - vždy výsledky lepší než dosavadní klasická léčba, vždy s maximálně směšnými vedlejšími účinky typu svědění či zácpa

častá námitka : "jak může být něco tak účinné a nemít to skoro žádné vedlejší účinky ?? to je prostě placebo či šarlatánství..." (pokusy provedeny dvojitě slepě neboli kdo dostává enzymy a kdo placebo neví ani pacient ani ošetřující doktor)

ke každému léčení čehokoliv je nutné dostatečné množství enzymů... jen ty umí rozpustit nebezpečné imunokomplexy a odtransportovat je ven

moje "dobásnění" :

- enzymy jsou tedy ten tajemný "vnitřní doktor" který pomáhá při půstu

- lze podáváním enzymů při půstu zvýšit jeho léčebný účinek ?? Slinivku má asi každý moderní člověk v tristním stavu a tak ikdyž jí "dá pokoj" s trávením nestíhá možná vyrobit dostatek enzymů pro samoopravu a ještě opravu zbytku těla. to všechno samozřejmě jen do doby než se ona dá dohromady a funguje...

- zakoupil jsem WOBENZYM a jdu zkúšať... :-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ENZYMY

Příspěvek od buc11 »

tak vzhledem k tomu, že se kdekdo láduje wobenzýmy a spol, bych tuto enzymatickou větev považoval za slepou
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: ENZYMY

Příspěvek od P.H. »

Standa K. píše:čtu naprosto fascinující knížku "Enzymy" autorů - doktorů o enzymoterapii

ani jsem nevěděl, že to existuje. Jde ale o poměrně mladý obor, na nějž i samotná MUDr komunita kouká svrchu a nemaj vůbec lehký se prosadit

v průběhu 20. století provedeny již desítky pokusů a léčení lidí s enormními dávkami enzymů - vždy výsledky lepší než dosavadní klasická léčba, vždy s maximálně směšnými vedlejšími účinky typu svědění či zácpa

častá námitka : "jak může být něco tak účinné a nemít to skoro žádné vedlejší účinky ?? to je prostě placebo či šarlatánství..." (pokusy provedeny dvojitě slepě neboli kdo dostává enzymy a kdo placebo neví ani pacient ani ošetřující doktor)

ke každému léčení čehokoliv je nutné dostatečné množství enzymů... jen ty umí rozpustit nebezpečné imunokomplexy a odtransportovat je ven

moje "dobásnění" :

- enzymy jsou tedy ten tajemný "vnitřní doktor" který pomáhá při půstu

- lze podáváním enzymů při půstu zvýšit jeho léčebný účinek ?? Slinivku má asi každý moderní člověk v tristním stavu a tak ikdyž jí "dá pokoj" s trávením nestíhá možná vyrobit dostatek enzymů pro samoopravu a ještě opravu zbytku těla. to všechno samozřejmě jen do doby než se ona dá dohromady a funguje...

- zakoupil jsem WOBENZYM a jdu zkúšať... :-)
Naprosto souhlasím, že slinivku má dnes skoro každý v katastrofálním stavu, což je způsobeno jením vyčerpáním díky roky trvající mrtvé stravě. Kombinace půstu spolu s enzymy by mohl být zajímavý pokus.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ENZYMY

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:tak vzhledem k tomu, že se kdekdo láduje wobenzýmy a spol, bych tuto enzymatickou větev považoval za slepou
:) Jo, a navíc to ne každý snese, takové wobenzymy...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

Nic proti enzymum / hormonum / steroidum / vitaminum apod, cim je jich v tele vic tim lip. Jenze pulka se tam toho musi dodat v prirozene forme stravou, a druhou pulku si telo musi vytvorit samo, aby to bylo k necemu. Umela suplementace akorat tak vychyli z rovnovahy nebo v horsim pripade odnauci telo vyrabet si vlastni. Neni nad prirodu.

Zrovna ne tak davno se se mnou doktor hadal, proc mu zapiram ze suplementuju rustovy hormon. Ja na to, ze proc bych propanajana delala takovou blbost, ze copak jsem kure na porazku nebo potrebuju tumory nebo proc jako. Taky jsem ho ujistila ze maso ani jine produkty ze zvirat nejim uz hodne dlouho, takze se do me hormon ani nemel jak dostat z velkovykrmnych chovu. Pak jsem doma googlovala, a ejhle, jak je pry rustovy hormon uzasny balzam na bunky atd a ze by se jako fakt suplementovat mel, pokud chce byt clovek zdravy a fit :roll: Sodoma Gomora. No a ja ho pry mam vic nez pubertak. Coz by sice vysvetlovalo mnohe moje ulety, ale nikoli zakladni otazku:

Kdyz je ten hormon teda tak prospesny a veledulezity, jak je potom mozne ze jeho produkce po puberte klesa az zanika prave u tech, kdo ho denne prijimaji ve strave (velkovykrmny jim zvysuji vahu a vynos), zatimco vitarianek chroupajici prevazne jabka a obcas salat s pampeliskama ho ma dost??? Jo, pry se tvori v hypofyze, jen tak na okraj...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ENZYMY

Příspěvek od Fiona »

Cimz chtel basnik rici asi tolik, ze s enzymama to bude hodne podobny :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ENZYMY

Příspěvek od buc11 »

tak sem to nějak myslel
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:tak vzhledem k tomu, že se kdekdo láduje wobenzýmy a spol, bych tuto enzymatickou větev považoval za slepou
aby to zabralo na vařáka, je nutná "koňská" dávka 3x5-10 tablet denně po x měsíců - to málokdo ustojí finančně a 1 tableta obden je na houby...

enzymy nejsou a ani nejdou vyrobit uměle, bohužel na to "praskne" pár slinivek břišních prasat apod.

asi jsme se špatně pochopili - já úspěch enzymoterapie chápu jako POTVRZENÍ správnosti syrovojedení a půstů a jako (možná nutnou, bůh ví) dočasnou berličku pro ty co s tímhle začínaj později než v zavinovačce...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Edward Howell

Příspěvek od Dano »

Ku spominanej knizke Enzymova vyziva od Edward Howell...
Na http://www.amazon.com/review/product/08 ... ewpoints=1 je kratka kritika od jedneho citatela, s nazvom A waste of time, unreliable, out of date; asi 5. v poradi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ENZYMY

Příspěvek od buc11 »

PMN první odstavec fi je správně
Nic proti enzymum / hormonum / steroidum / vitaminum apod, cim je jich v tele vic tim lip. Jenze pulka se tam toho musi dodat v prirozene forme stravou, a druhou pulku si telo musi vytvorit samo, aby to bylo k necemu. Umela suplementace akorat tak vychyli z rovnovahy nebo v horsim pripade odnauci telo vyrabet si vlastni. Neni nad prirodu.

a i ta půlka je vagózní
"nás" se nedostatky enz, vit, a jiných dle výzkumníků důležitých záležitostí, netýkají
já jsem vyznavačem jak je známo přebytků (většinou vždy nevyhovujících), kteréžto potažmo způsobují pseudo nedostatky, jejichž vybalancováním až odstraněním veškeré funkování zoptimalizujeme
a v usá se jí dvojnásobné dávky výše zmíněného a výsledky jsou známy
takže proti enzymům a ostatním vůbec nic nemám, ale nezajímají mne
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ENZYMY

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:PMN první odstavec fi je správně
Nic proti enzymum / hormonum / steroidum / vitaminum apod, cim je jich v tele vic tim lip. Jenze pulka se tam toho musi dodat v prirozene forme stravou, a druhou pulku si telo musi vytvorit samo, aby to bylo k necemu. Umela suplementace akorat tak vychyli z rovnovahy nebo v horsim pripade odnauci telo vyrabet si vlastni. Neni nad prirodu.
Hezky jsi to napsal, taky to tak citim
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Edward Howell

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:Ku spominanej knizke Enzymova vyziva od Edward Howell...
Na http://www.amazon.com/review/product/08 ... ewpoints=1 je kratka kritika od jedneho citatela, s nazvom A waste of time, unreliable, out of date; asi 5. v poradi.
plís překlad :-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

enzymy - hlavně přírodní, tabletky maximálně jen jako doprovod - taky souhlas

já jako 80-90% vitarián beru 2 Wob. denně - myslím, že to je relevantní koňským dávkám u vařáků

jeden ze zásadních projevů enzymů je to, že ukončí chroničnost zánětů v těle (zánět je zdravá věc jako rýma či teplota - organismus se takto zbavuje cizorodých věcí, problém je v DÉLCE zánětu - měl by proběhnout max. během pár dnů a ne se vlíct roky - chronický zánět)

jak jsem tady už psal - mám od dětství zánět prostaty - bude mi 39 let, tedy chronický - chodím pravidelně 3x nočně čůrat, během dne též často a mezi "jé, chce se mi čůrat" a "musím, jinak to půjde do kalhot" uplyne sotva pár minut...

dosavadní zlepšení - po 21 půstu na podzim 2006 - cca. 2 měsíce sníženo na 2x nočně, silvestr 2007 - jedna noc úplně bez vstávání, jinak furt stejný

od neděle beru ten Wobenzym:

noci na úterý a středu - 2x nočně
na dnešek - 1x

a teď MUDrujme :D :D :D
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: ENZYMY

Příspěvek od Bob »

Držím palečky, ať Ti ta snižovací tendence vydrží. Jaký máš cíl? 0x za noc, nebo to chceš dotáhnout na 1xza týden :D
Těším se zítra na další dobré zprávy.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Edward Howell

Příspěvek od Dano »

Standa K. píše:
Dano píše:Ku spominanej knizke Enzymova vyziva od Edward Howell...
Na http://www.amazon.com/review/product/08 ... ewpoints=1 je kratka kritika od jedneho citatela, s nazvom A waste of time, unreliable, out of date; asi 5. v poradi.
plís překlad :-)
Nemam tolko casu. Ale aspon v skratke. Podla neho (anonymneho citatela), vraj:
Howell svoje vyskumy nepublikoval. Tato jeho kniha z 1985 "bojovala" proti nazorom na enzymy z rokov 1880 a 1890. Usli mu teda vyskumy hlavne z obdobia po 1950. Vela informacii v tejto knihe pochadza z jeho prvej "Food Enzymes for Health and Longevity" vydanej v roku 1939. V tejto novsej knihe pouziva zle logiku, robi zavery z ciastocnych informacii z vyskumov inych ludi. Po precitani zdroja clovek nadobudne dojem, ze niekedy vynechava tie detaily, ktore by oslabili jeho argumentaciu. Napriklad hovori o nejakom starom experimente od "Jacksona", kde potkany krmili cukrom a zvacsil sa im pankreas. Howell vysvetlil, aky zly vplyv mala na ne bezenzymova dieta. Ale nespomenul, ze kontrolna skupina potkanov dostavala tiez vlastne bezenzymovu dietu, akurat pestrejsiu, varenu (obsahujucu 40% cukru).

Inac gratulujem, k polepseniu s prostatou!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: ENZYMY

Příspěvek od Standa K. »

máte někdo zkušenosti s tímhle ??

http://www.ceratio.cz/keramicky-nuz.asp

zatím používám nerez škrabku, struhadlo i nůž a vesele elektřinou ničím enzymy spolu s vitamíny... :-(

a ještě jsem tu u nás kdysi četl něco o tom, že díky amalgámovým plombám se vytváří elektřina i v puse... tož, než mi ta zelenina příjde do žaludka je polomrtvá i bez vaření :-)

jdu si najít telefon na toho svýho Mengeleho abych měl krásný bílý zářivý úsměv bez elektřiny :-)
dvdmchl

Re: ENZYMY

Příspěvek od dvdmchl »

jeste si muzes osekat pazourkovy nuz, to by taky melo bejt v pohode...doufam ze pred bourkou schovavas jablka z balkonu a ovocne stromy prikrejvas izolacni celtou od Napalimte s.r.o.
Odpovědět