Přírodní přikrývky a deky

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Emma »

Chci koupit přírodní přikrývku. Nemáte někdo zkušenost s ovčí vlnou? Nebo co používáte? Teď vlastním peřinu, ale vadí mi ten prach co z ní je. Zkusila bych tu ovčí vlnu, ale nevím na jakého prodejce se obrátit. Jedna deka stojí i 3000 Kč...
One step to be happy. Work.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od hofikos »

Ahoj. Zkus si projít stránky http://www.rouno.cz

Já s dekami zkušenost nemám, ale nedávno jsem tam kupovala ovčí kožešinu pod psa, je super.

A řekla bych, že mají dobré ceny :wink:
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Emma »

tak tihle jsou o víc jak půlku levnější. já našla http://www.teplodomova.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, ale nedá se to porovnat, protože ty na Tvojí stránce mají váhu vlny deky a tyhle mají rozměry deky :-) a ještě k tomu nějakej atest či co. no uvidím ještě...
One step to be happy. Work.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Selma »

Koupila jsem si na http://www.bavlna.cz" onclick="window.open(this.href);return false; tzv. televizní deku. Stála tisícovku a je to včes, z jedné strany je hladká a z druhé je vysoký vlas. Je o něco řidší, než třeba vlněná podložka z obyč. vlny, kterou jsem na spaní koupila svojí malé, takže je měkčí. Mně se teda pod ní spí báječně, vlna není tak kontaktní, ale zároveň udržuje optimální teplotu těla, takže se těším do postele a ráno se budím se zvláštním pocitem, že mám jenom hlavu, protože o těle vůbec nevím :)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Selma »

Jinak moje starší děti spí pod dekami z 80% bavlny a zbytek nějaké uměliny přidané pro odlehčení. Má to velmi krátký vlas, takže je to příjemně micavé, což děti oceňují. Dobře se to pere a poměrně rychle to schne i když na vlnu to nemá. Bavlna docela dobře izoluje, až do nějakých -2°C, ale starší synek v chladnějších jarních dnech požadoval vlněnou deku. V těch největších vedrech jim oběma bylo pod tím horko, ono je to hodně splývavé a nevede to vlhkost tak dobře jako vlna. Samozřejmě o samočistící schopnosti u bavlny mluvit nelze, což je z mého pohledu pradleny velmi podstatná nevýhoda :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Standa K. »

Emma píše:Chci koupit přírodní přikrývku. Nemáte někdo zkušenost s ovčí vlnou? Nebo co používáte? Teď vlastním peřinu, ale vadí mi ten prach co z ní je. Zkusila bych tu ovčí vlnu, ale nevím na jakého prodejce se obrátit. Jedna deka stojí i 3000 Kč...
jestli ti stačí přesné leč cca. 14 let staré info :D :

tehdá jsem dělal prodejce ovčích přikrývek na sálových akcích přímým prodejem u firmy Winston (dodávají taky kuchyňské nástroje a potřeby), dnes už ovčí výrobky myslím neprodávají...

- nejtenčí ovčí vlna tzv. Merino lze vypěstovat pouze a jen v pásmu jako např. je Austrálie - u nás nemožné (ikdyž od tý doby globální oteplování trošku pokročilo, tak kdoví... :D ) ... a jediný kdo takovou vlnu prodával byl právě Winston (už za ně nekopu a navíc to potvrdil tehdy i test časopisu D-Test)...

- cena kompletu (deka+polštář+spodní deka) stál tehdá tuším 14.000 Kč takže do deky za 3 tácky (dnes) bych nešel - bude ťa šíleně škrabat a kousat...

- jestli je deka alespoň 100% ovčí (byť ne jemnosti Merino), bez syntetiky ověříš jednoduše - opálíš kousek sirkou - pokud objevíš spečená vlákna, jen tam i syntetika, na čisté vlně po oklepání rukou nenajdeš místo kde k popálení došlo
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Renáta »

Standa K. píše: - jestli je deka alespoň 100% ovčí (byť ne jemnosti Merino), bez syntetiky ověříš jednoduše - opálíš kousek sirkou - pokud objevíš spečená vlákna, jen tam i syntetika, na čisté vlně po oklepání rukou nenajdeš místo kde k popálení došlo

Už to vidím, ako vyťahujem sirky a predajca mi šťastne vraví, len to pokojne skúste (:-) Majú kúsky na testovanie?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Advid »

I kdyby měli, tak můžou mít z pravé vlny jen ty kousky. :-) Niesu všichni studničky. :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Renáta »

Advid píše:I kdyby měli, tak můžou mít z pravé vlny jen ty kousky. :-) Niesu všichni studničky. :-))
:D Vtipkujúca, nedôverčivá lama, žeby si myslela, že deka zhorí ako slama? (:-)
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Emma »

Standa K. píše:
- jestli je deka alespoň 100% ovčí (byť ne jemnosti Merino), bez syntetiky ověříš jednoduše - opálíš kousek sirkou - pokud objevíš spečená vlákna, jen tam i syntetika, na čisté vlně po oklepání rukou nenajdeš místo kde k popálení došlo
zajímevé. bavili jsme se s mamkou a ta má nějakou známou co má dělá ty deky. Teda prý ostříhá ovci na nacpe to do látky jako peří. Nevčesává se to. chtějí za jednu deku 1500 Kč.... ta nevím. Ty za 14 000 se včesávaly? myslím, že jsou ty chlupy venku jako na dece? Nebo?
One step to be happy. Work.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Standa K. »

- jo, chlupy byly směrem ven - tj. dotýkaly se pokožky, bude-li vlna strčená v obalu tak nemusí být samozřejmě Merino kvůli kousání apod.

- opálení - běžně jsme ho na předváděčkách dělali - deka se dá do svislé polohy, sirkou se přiblížíš a opálíš konečky chlupů - u 100% vlny po oklepání toho místa fakt nenajdeš kde to bylo (dělal jsem to cca. 3-4 týdně na tý jedný a tý stejný předváděcí dece), u syntetiky uvidíš bez problémů...

- tehdy nám říkali, že nejlepší na světě je přikrývka z velblouda... :D
Eliska744
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 20, 2016 14:51

Re: Přírodní přikrývky a deky

Příspěvek od Eliska744 »

Dobrý den,
z vlastní zkušenosti doporučuji mrknout na obchod https://www.mpzdravyspanek.cz/. Já tu nakupuji veškeré lůžkoviny a se všemi jsem velmi spokojená. Každý nákup proběhl bez chybičky a zboží vždycky přišlo v pořádku. :)
Odpovědět