Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Fiona »

No jen aby to mlade bylo posledni :roll: Jak tak ctu obcas tvoje prispevky, mam pocit ze jsi prave zacal :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Byl jsem ted asi dva a pul mesice jen na ovoci a seminkach,ale dal to nejde.
Ten prasek jsem si koupil,a nemam pocit ze to muze poskrabat sklovinu,je hodne jemnej.


Radko mam malicko pocit ze to o cem pises je pohled ze strany vitariana po nekolika letech,a ja jsem teprve na zacatku.
POkud potrebuju normalne zit,tak potrebuju silu,a tu jidlo normalne dava.ve sfere vita treba orechy,tuky.to je proste energie se kterou muzu cvicit,behat,delat cokoliv.
je mi jasne ze az budu procistenej tak to bude jine,ale momentalne se obcas cejtim jak zelenina.
Ja myslim ze za tim bude to prejinovani,ona ta makrobiotika vi co rika.POkud jim 90 procent silne jinove stravy,tak neni divu ze se dostavuji jinove ucinky.ale to uz jsem tady psal.
Tak to chce trosku vic solit,vic seminek,zeleniny,a obili a snad to nejak zvladnu.
Ja jedl doted jen pohanku,ale uz mi trosku leze krkem.jenze jine obili mi uz vubec nechutna,tak nevim nevim.kdybych nemel tak rozezranou hubu tak jsem za vodou.

kupuju si ted Angel juicer,z ameriky se da objednat uz jen asi za 11 000,u nas stoji 24 000.tak se s tim daji delat skvele veci a nejak projdu krizi.a hlavne zmenit praci.supermaket nebrat :D
Go Raw
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:Byl jsem ted asi dva a pul mesice jen na ovoci a seminkach,ale dal to nejde.
Ten prasek jsem si koupil,a nemam pocit ze to muze poskrabat sklovinu,je hodne jemnej.


Radko mam malicko pocit ze to o cem pises je pohled ze strany vitariana po nekolika letech,a ja jsem teprve na zacatku.
POkud potrebuju normalne zit,tak potrebuju silu,a tu jidlo normalne dava.ve sfere vita treba orechy,tuky.to je proste energie se kterou muzu cvicit,behat,delat cokoliv.
je mi jasne ze az budu procistenej tak to bude jine,ale momentalne se obcas cejtim jak zelenina.
Ja myslim ze za tim bude to prejinovani,ona ta makrobiotika vi co rika.POkud jim 90 procent silne jinove stravy,tak neni divu ze se dostavuji jinove ucinky.ale to uz jsem tady psal.
Tak to chce trosku vic solit,vic seminek,zeleniny,a obili a snad to nejak zvladnu.
Ja jedl doted jen pohanku,ale uz mi trosku leze krkem.jenze jine obili mi uz vubec nechutna,tak nevim nevim.kdybych nemel tak rozezranou hubu tak jsem za vodou.

kupuju si ted Angel juicer,z ameriky se da objednat uz jen asi za 11 000,u nas stoji 24 000.tak se s tim daji delat skvele veci a nejak projdu krizi.a hlavne zmenit praci.supermaket nebrat :D
Jasne, zkus to a uvidis. Ja, co jsem zacala s vitarianstvim, tak jsem lekci s obilninama nejak preskocila. Nikdy jsem nedosla k tomu, ze by mi to chybelo. Stacilo, kdyz jsem obcas zaradila chleba a videla jsem vsechny ty negativni dopady z neho. Urcite jsi citlivej kluk a brzy poznas co a jak :wink: .
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Tak zjistuju ze to obili mi nejede.Tak misto toho klicim fazolky.
Jak vubec zvladate chute na varene?mate neko nejakej figl co pomaha?
Protoze jedinou nemoc kterou mi vitarianstvi zpusobuje je obcasna silena chut na varene,z neustaleho pohybu mezi jidlem,a nesledna psychicka nevyrovnanost pokud tu chut potlacuju.Ne vzdycky se nad tim da zvitezit.
Go Raw
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

tak to nekrecuj...a dej si rozume vyvazene varene jidlo...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:Tak zjistuju ze to obili mi nejede.Tak misto toho klicim fazolky.
Jak vubec zvladate chute na varene?mate neko nejakej figl co pomaha?
Protoze jedinou nemoc kterou mi vitarianstvi zpusobuje je obcasna silena chut na varene,z neustaleho pohybu mezi jidlem,a nesledna psychicka nevyrovnanost pokud tu chut potlacuju.Ne vzdycky se nad tim da zvitezit.
Chute obecne nejlepe zvladam pohybem, cvicenim... nekdy se dostanu do faze, ze mam na neco?? chut. Neco, jasne, ze vareny by bylo fajn, ale na to si ani nedovolim pomyslet :P ...., jakmile na to nazenu nejakej dobrej sport, vetsinou me chute prejdou a jsem zase v pohode. Pak uz me opet uspokoji meloun, litchi nebo neco jineho stavnateho. Pokud zarazuju pohyb (neco, u ceho se poradne zapotim) pravidelne, tyhle neprijemne chutove stavy se nedostavuji. Bohuzel, nekdy je tolik povinnosti, ze je to na ukor sportu
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:Tak zjistuju ze to obili mi nejede.Tak misto toho klicim fazolky.
Jak vubec zvladate chute na varene?mate neko nejakej figl co pomaha?
Protoze jedinou nemoc kterou mi vitarianstvi zpusobuje je obcasna silena chut na varene,z neustaleho pohybu mezi jidlem,a nesledna psychicka nevyrovnanost pokud tu chut potlacuju.Ne vzdycky se nad tim da zvitezit.
Pokud je to jen trochu mozne, tak do vareneho bych nesla. Uz se mi to v prubehu vitarianstvi taky parkrat stalo a nikdy z toho nevzeslo nic dobreho. Varene me stejne neuspokojilo (uz mi nedava ty pocity, co drive). Akorat me to jeste vice rozladilo a pak jsem musela jeste resit nasledne spatne nalady, ktere jsou dusledkem cisteni z vareneho. Tohle mi slo vzdycky pres psychiku. A co je hlavni, kdyz jsem si to varene dala, uz jsem se z toho nemohla vymotat, uz jsem si musela dat i dalsi den i ten dalsi.... hodne neprijemna zkusenost, pak uz jsem nebyla schopna to vsechno ukocirovat. A chute se stejne nesrovnaji, spis jeste vice rozladi.

Takze, ja radim pohyb a pobyt v prirode, ta ma taky velkou silu me naladit
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

jo jenze on je 12h denne zavrenej v obchodaku mezi stankama se zradlem...
na jeho miste bych dal omezene varene a az zmeni praci tak to resil dal..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

na to žádnej fíkl nebude, prostě je to jen pro vyvolené :D
např. já jsem to dovedl až k také dokonalosti, že v žaludku nesnesu nic vareného, tedy jasná PPP no a blinkat furt mne nebaví
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od epony »

buc11 píše:na to žádnej fíkl nebude, prostě je to jen pro vyvolené :D
např. já jsem to dovedl až k také dokonalosti, že v žaludku nesnesu nic vareného, tedy jasná PPP no a blinkat furt mne nebaví
:) tak to je pekné..:) ako dlho si/ste na raw?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Pavluška »

Jista píše:Tak zjistuju ze to obili mi nejede.Tak misto toho klicim fazolky.
Jak vubec zvladate chute na varene?mate neko nejakej figl co pomaha?
Protoze jedinou nemoc kterou mi vitarianstvi zpusobuje je obcasna silena chut na varene,z neustaleho pohybu mezi jidlem,a nesledna psychicka nevyrovnanost pokud tu chut potlacuju.Ne vzdycky se nad tim da zvitezit.
na co máš největší chuť? lze najít uspokojivou variantu v rámci raw? Máš chuť na sladké, slané...? teplé? výrazně vonící?
Nevynechávej žádné typy chutí.
Tolik let jsi ty potraviny jedl, tak nechtěj přerod v krátkém období.
Ano, jak píše Buc, není to pro všechny. Hned.
Plus hlavička: já vlastně ujela vždy na vařeném (zpětné zamyšlení) kvůli něčemu.
Jj, změna zaměstnání, pokud to tak cítíš, by byla dobrá.
:) Všechno bude stejně, jak má být, cestička může být ten nejlepší cíl (i když já osobně tomu pořád ne a ne uvěřit).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Ja to mam nejhorsi s chlebem.uz jsem prekonal ryzi a indicke omacky,ale chleba to je past.Co me vadilo je lacnej pocit v zaludku a pocit ze si jdu dat dalsi ovoce :D
Ale uz jsem na to prisel.kdyz nemam chut na ovoce kvuli zaludku,tak to chce prace ovoce a ono to jde.
bastim ted skoro porad mandarinky a uzasne mi prospivaji,s tema to nejak prekonavam.Ja je kupuju v Sainsbury's ve sleve kilo za 3 kc,tak mam zasobu :D
zase myslim ze jestli projdu pul rokem prace ve studenem prostredi plneho jidla tak uz me pak nic nedostane,a budu mit ocelovou vuli :D

Ja uz jsem zkousel treba varit si ryzi,k tomu salat,unavu po ryzi zahanet lzickou medu,coz funguje,pak unava neni,jinak jsem po ryzi neudrzel oci otevrene,ale za par dni uz jsem citil jak se ta unava usazuje v tele.tak varit nechci.
Go Raw
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Fiona »

Jisto, a co treba dat si obcas raw lnene krekry, bud od Lifefoodu nebo neco na ten zpusob? Mne to Terka poslala do Svedska, takze s Anglii by taky nemel byt problem. Taky myslim ze se to da dost dobre delat i podomacku. Nebo brouky. Nebo nepeceny chleba z rozemlete napul klicici psenice, suseny na slunci. Taky to tu bylo v nejakem vlakne, akorat uz nevim v kterem... Podle Walkera totiz treba varena ryze je jeste jakz tak ok, zatimco pecene z mouky, to uz je dost husta omitka na tluste strevo... Ty krekry nebo brouci teda zaplni zaludek poradne. Az jsem se divila, takove male krupave nic, ale jak to tam v zaludku nabobtna (chce to pit, je to suche), tak mas pocit ze jsi zbastil pul pecnu chleba, a navis mas na delsi cas vystarano s Ω3 :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Advid »

No jo, ti, co snědí jednu meruňku a jsou plní mají vystaráno. Ale co my ostatní? :P

Ano, málo koušeme. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Pavluška »

Jista: a co třeba mrkev? Ta mě vždycky zasytí. Uvidíš, jak to půjde dál. Taky znám únavu po vařeném a srovnání se syrovým je výrazně ve prospěch syrového. Držím pěsti s prací.

Ale já můžu po dnešku mlčet a ne radit. :roll:


Advid: jo, jedna meruňka, to by musela být veliká. (:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

epony píše:
buc11 píše:na to žádnej fíkl nebude, prostě je to jen pro vyvolené :D
např. já jsem to dovedl až k také dokonalosti, že v žaludku nesnesu nic vareného, tedy jasná PPP no a blinkat furt mne nebaví
:) tak to je pekné..:) ako dlho si/ste na raw?
no my sme (já) nejsme na raw tak 5 let co to tu navštěvuju
a počítám se spíš k příznivcům, jinak jsem zakuklený přejídač a na raw mi to působí nejmíň problémů, asi tak a nejsem zásaditý, kdyby mi vepřová hlava působila jak meruňová šťáva, dám jí přednost
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Ted zrovna susim kari a chilli brouky v tomatove omacce :D
sezamovej chleba si take susim,nekdy pohankovej,problem je v tom ze neuspokoji chut po normalnim chlebu.
ale musim rict ze posledni dobou se drzim,diky Bohu,chut na chleba zazenu mandlema s medem,a mam pokoj.tak snad to pujde dal dobre...
hodne pomohlo jezeni salatu,chybelo mi slane,jak jsem jedl jen ovoce a orisky.to se clovek presladi a je to hodne narocne.
tak se drzim hlavne ovoce,jeden salat denne a fazolkama,orisky,seminka,a jde to...a zacina me to fakt bavit.
Go Raw
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Ivana »

Ano, chleba a pečivo je můj mor. Jsem fakt závisla na pečivu... Když se snažím být celý den raw, tak proste večer už nevydržím a rohlik nebo chleba to jistí a najednou jsem uplně štťastná, ale pak se cítím fakt ucpaná a nepříjemně, ale přesto vše mi nejde s tím s koncovat, no přesně jak píšeš ten pocit mi skoro nic nenahradí, nic raw :x
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

pocit systosti da i raw strava ale musi byt uplne cista streva. Jednoduchej test je s Chlorellou. Snezte cca 3g chlorelly kazdy den, kdyz bude stolice zelena, vase streva nezvladla stravit vsechen chlorofyl a znamena to ze jeste nejste ok.

Mne trvalo zhruba 2 mesice nez jsem mel pri pravidelnem pojidani chlorelly opet hnedou stolici. A od te doby mne zasyti raw strava. Predtim jsem byl stale nedojezenej a prejidal jsem se. Ale pravda, ze jsem se prejidal jen raw stravou, zadne pecivo.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Pavluška »

Jista píše:hodne pomohlo jezeni salatu,chybelo mi slane,jak jsem jedl jen ovoce a orisky.to se clovek presladi a je to hodne narocne.
taky si myslím, zelené se nedá dlouhodobě obcházet. Já mezi zelené počítám kdeco včetně fenyklu, i když je spíš bílý.


dvdmchl: já když si koupím chlorellu, tak mi nikdy nestačí 3 g denně, ale tak jedna hrst :D juj, už jsem ji ale neměla pár měsíců. Možná by to zase stálo za to, když teď už nechci jíst zase ty svý rybky a vyžírat oceán. Tak budu zase vyžírat řasu asi. Doufám, že mi to už postačí, protože mě ty ryby mrzely, i když byly příjemný a v tu dobu mi sedly.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sluníčko »

také ráda hrsťuji Ch. :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:No jo, ti, co snědí jednu meruňku a jsou plní mají vystaráno. Ale co my ostatní? :P

Ano, málo koušeme. :)
:D


stačí to 1 ze 100 (z 1000 :lol: ) ta Awa se má.... :wink: :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:
Pokud je to jen trochu mozne, tak do vareneho bych nesla. Uz se mi to v prubehu vitarianstvi taky parkrat stalo a nikdy z toho nevzeslo nic dobreho. Varene me stejne neuspokojilo (uz mi nedava ty pocity, co drive). Akorat me to jeste vice rozladilo a pak jsem musela jeste resit nasledne spatne nalady, ktere jsou dusledkem cisteni z vareneho. Tohle mi slo vzdycky pres psychiku. A co je hlavni, kdyz jsem si to varene dala, uz jsem se z toho nemohla vymotat, uz jsem si musela dat i dalsi den i ten dalsi.... hodne neprijemna zkusenost, pak uz jsem nebyla schopna to vsechno ukocirovat. A chute se stejne nesrovnaji, spis jeste vice rozladi.

Takze, ja radim pohyb a pobyt v prirode, ta ma taky velkou silu me naladit
to je pravda :D a je to názor člověka, který s vita má dlouhodobou zkušenost :wink: :)

v jeho případě, zde není tak velká zkušenost a někdy trocha vařeného je v jeho případě lepší (přesně jak píše dvdmchl) než třeba kdyby došlo k přejídání vita, k nějaké nevyváženosti a následně nespokojenosti a odklonění z vita úplně, z naštvání, že to není ono, raději na méně procent vita a trocha vařeného ale držet si ten směr vita, i když na méně % a když dojde k psychické harmonizaci, možnosti atd....tak zase zvyšovat, tady to bude na nějaké energetické úrovni, stále práce....a přebytek vitální energie, kterou by dal jinak do pohybu, potřebuje někde spotřebovat, nebo nasátí nedobrých energií, které nechce vnímat, což tím vařeným se mu otupí trošku vnímání a lépe vše "přežije" nebo kdyby byla možnost raw od Terezky, přesně jak je výše
to to také udělá a přitom člověk zůstane u raw

ten sport je nenahraditelný, ale když nemá tu možnost....
hlavně prostě jíst tak, aby jsi se ve svých podmínkách cítil dobře, harmonicky, vyváženě

prostě sám zkoušet :wink: :D


Ale Radku přesně chápu, je to tak, ale až trochu později, když už někdo do vita opravdu na pevno naskočil a jsou to jen chvílové výkyvy :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

No ja nevim, asi to ma kazdy jinak :P . Vsichni mi rikaji, ze je to moje dlouholeta zkusenost, jenze ja mela tu zkusenost uz od pocatku vitarianstvi. Vzdyt ja na tom vitarianstvi zase nejsem tak dlouho (srpen/zari 2002), abych si nepamatovala tak nejak cely prubeh :P . Ale urcite to je jedinec od jedince. Moc dobre si vzpominam na moje zacatky, jak mi hned od zacatku stacilo ovoce a zelenina v jednoduche forme, max. salat. Zadne recepty a nahrazky. Vzdycky jsem se divila, ze se chce vitarianum ztracet tolik casu nad temi recepty :P , takze verim, ze ja jsem asi celkove takovej mimon, ktery mel vic veci tak trochu jinak.
Ja byla od zacatku vitarianstvi vpohode, az jednou jsem jela v Chicagu vyzkouset vitarianskou restauraci.... diky teto zkusenosti se mi rozjely chute tak, ze jsem se dloouho nemohla srovnat. Jak se snazi vsechno korenit a vubec, celkove preplaceny kombinace. Tuhle zkusenost jsem nedokazala ukocirovat a nasledne sjela na vareny vegansky jidlo. Takze proto rikam bacha. Bylo to pote, co jsem byla, hadam, tak 3,4 mesice ciste na vitarianske strave.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Ale jinak dej urcite vedet, jak se s tim vsim peres, je vzdycky prinosne znat zkusenosti ostatnich :P
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

RadkaS píše:. Vsichni mi rikaji, ze je to moje dlouholeta zkusenost, jenze ja mela tu zkusenost uz od pocatku vitarianstvi. Moc dobre si vzpominam na moje zacatky, jak mi hned od zacatku stacilo ovoce a zelenina v jednoduche forme, max. salat. Zadne recepty a nahrazky. Vzdycky jsem se divila, ze se chce vitarianum ztracet tolik casu nad temi recepty :P , takze verim, ze ja jsem asi celkove takovej mimon, ktery mel vic veci tak trochu jinak.
Ja byla od zacatku vitarianstvi vpohode, az jednou jsem jela v Chicagu vyzkouset vitarianskou restauraci.... diky teto zkusenosti se mi rozjely chute tak, ze jsem se dloouho nemohla srovnat. Jak se snazi vsechno korenit a vubec...
Radko, já to mám ale úplně stejně. Už jsem v nějaké vlákně psala, že moc ovozel mezi sebou nekombinuji a že mi připadá směšné mluvit v mém případě o receptech, natož kuchařce. Ty dokořeněné pokrmy mi nejedou - třeba takoví bio brouci ( tím nemyslím, že jsou špatné, ale není to nic pro mě ). Pak to nutím jíst miláčkovi :D Pro mě je koření silný stimulant, který rozlaďuje a navíc sušené mi moc nejede. Jím opravdu hodně jednoduše - většinou koušu ( nebo uloupnu list od zeleného a zase koušu ) nebo eventuelně namixuji, abych toho mohla sníst víc. Ani nestrouhám, ani nekrájím na malé kousky...Souvisí to s mojí životní filozofií - jednoduchý a nenáročný život, a tak se to projevuje i tady.
To, že toho sním v jednom chodu málo, souvisí s tím, že jsem od počátku bojovala s kolísavou hladinou cukru ( kdo to má, tak ví co to obnáší a není to legrace ) a tak jsem si musela vychytat potraviny a častost jedení ( ne , já jím víckrát než třikrát denně !) Díky tomu není možné se přecpat a navíc díky vychytávkám mám cukr stabilní. Mohu Vás ubezpečit, že nevypadám jako anorektik a jsem i rozumně svalnatá. Sice nejsem schopna vysvětlit proč, protože systematicky a plánovitě necvičím, ale na druhou stranu mám spoustu přirozeného pohybu, který si ani neuvědomuju anebo se jdu pohybovat s úmyslem se vyblbnout. Takže žádná posilovna, to mě nebere a nebaví, ani aerobik apod. Ale respektuji i druhé.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od epony »

neustale mi praska v kolenach pri chôdzi hore schodmi a pri cvičeni ked namaham kolena..viete mi niekto poradiť čo je na to dobre ? :?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Otazka co ti tam praska, jestli nedostatek maziva pak potrebujes vyzivu, jestli vyrustky tak potrebujes pust.

Jestli ti praskaj i ostatni klouby tak se spise zamer na tu vyzivu.

Veganske nahrazky zelatiny jsou: Cellulose (Amid), Agar-Agar, Biobin, Guar, Xanthan, Carob fruit.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od epony »

praska mi len v kolenach a bude to tym mazivom. mala som na mysli skor nejake bylinky, obklady..agar asi nie je zrejme vita,takze to zoberiem ako vychodisko.. ale diky za radu :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Fiona »

Jeste makrobiotici na to maji nejaky odvar ze lnenych seminek. Pry je to docela slizarna, ale prirodni kolagen. No nevim, bylo by vyzkouset :)

http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,425.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

Sliznatá je i naklíčená pohanka, ale asi by to moc nepomohlo. :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

da se v cechach sehnat cerstvy list aloe?to by urcite pomohlo,to je cisty raw gel.me to tedy pomohlo,bolely me kolena,snedl jsem jeden list a bolest nejak zmizela.
Go Raw
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od epony »

Jista píše:da se v cechach sehnat cerstvy list aloe?to by urcite pomohlo,to je cisty raw gel.me to tedy pomohlo,bolely me kolena,snedl jsem jeden list a bolest nejak zmizela.
Ja mam doma aloe. Viem akurat, ze k vonkajšiemu použitiu lieči rany. Mna kolena nebolia (zatial), len praskaju pri chodzi po schodoch.. :|
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sluníčko »

ony se v Čechách pěstují dva druhy, jedna má úzké listy, ta není až prý tak vhodná na léčení, druhá má hodně silné tučné listy a to je ta pravá, měla jsem jí, ale už nemám
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Standa K. »

Ivana píše:Ano, chleba a pečivo je můj mor. Jsem fakt závisla na pečivu... Když se snažím být celý den raw, tak proste večer už nevydržím a rohlik nebo chleba to jistí a najednou jsem uplně štťastná, ale pak se cítím fakt ucpaná a nepříjemně, ale přesto vše mi nejde s tím s koncovat, no přesně jak píšeš ten pocit mi skoro nic nenahradí, nic raw :x
tady taky (snad už provždy) bejvalej závislák na pečivu...

denně pohyb, sluníčko, čerstvý vzduch, spánek max. od 21,30 hod... a za pár tejdnů ti stačí brambory či rejža (hurá - 0 lepku)... a tak dále
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:pocit systosti da i raw strava ale musi byt uplne cista streva. Jednoduchej test je s Chlorellou. Snezte cca 3g chlorelly kazdy den, kdyz bude stolice zelena, vase streva nezvladla stravit vsechen chlorofyl a znamena to ze jeste nejste ok.

Mne trvalo zhruba 2 mesice nez jsem mel pri pravidelnem pojidani chlorelly opet hnedou stolici. A od te doby mne zasyti raw strava. Predtim jsem byl stale nedojezenej a prejidal jsem se. Ale pravda, ze jsem se prejidal jen raw stravou, zadne pecivo.
hernajs asi tu Chlorellu taky zkusím, úplně jsi mně nahlodal...

jaká je najlepší, jak ji poznám ?

dík
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

Bohužel jen zkušenností. Já si tahle pokupovala od různých firem, a nakonec jsem stejně skončila u Green Ways. Ta jediná se dá cucat, kousat a i v puse má relativně snesitelnou chuť. Ty ostatní byly sice levnější - cena&množství, ale měly v sobě pojiva, nedaly se rozkousat a promíchat se slinami a ta hořkost z pojiv...a tlačily v žaludku. Navíc se mi i barvou zdály takové nedomrlé. Nenech se zlákat ani tím, že to bude chlorella se spirulinou apod., ty mám doma a občas to vnutím psovi, protože to nikdo nechce.
Té od GW říkám cestovní TIC TAC, dobře desinfikuje ústa, akorát se radši moc nesměj... (:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

tristazmista píše: ... Ted jsem videl jak si v africe cernousek cisti zuby klackem, a mel je krasne bily. Takze vo chemii to neni :) ...
Trochu to o chemii prece jen je. Jsou to vetvicky specialniho kere/stromu - nikdy jsem to nevidela rust, jen prodavat na trhu, ve svazcich. Trosku to jako ... mydli nebo co. Cimkoli si tam zuby necisti, jen temito vetvickami urciteho druhu.
Zkousela jsem to - zatimco oni to nejdrive kousou, az jsou na konci tycky "trasne" a pak si tim cely den sudlaji zuby (je to trochu i nahrada zvykacky=jidla) a pak to vyhodi, ja to ocumlala a vyhodila. Pro me zuby to nebylo.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Standa K. »

na biosféře jsem našel bio (!) chlorellu od terezky (lifefood).. máte s ní někdo zkušenost ??
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Standa K. píše:
dvdmchl píše:pocit systosti da i raw strava ale musi byt uplne cista streva. Jednoduchej test je s Chlorellou. Snezte cca 3g chlorelly kazdy den, kdyz bude stolice zelena, vase streva nezvladla stravit vsechen chlorofyl a znamena to ze jeste nejste ok.

Mne trvalo zhruba 2 mesice nez jsem mel pri pravidelnem pojidani chlorelly opet hnedou stolici. A od te doby mne zasyti raw strava. Predtim jsem byl stale nedojezenej a prejidal jsem se. Ale pravda, ze jsem se prejidal jen raw stravou, zadne pecivo.
hernajs asi tu Chlorellu taky zkusím, úplně jsi mně nahlodal...

jaká je najlepší, jak ji poznám ?

dík
Me taky nahlodal...koupil jsem spirulinu a uz dlouho jsem nemel zadne pecivo.vidina cisteho streva me tak nadchla ze zvitezila nad chuti nad chlebem.A co az se odhleni od mouky cele telo,bunky..to teprve musi bejt uzasne...
Go Raw
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dgm »

epony píše:neustale mi praska v kolenach pri chôdzi hore schodmi a pri cvičeni ked namaham kolena..viete mi niekto poradiť čo je na to dobre ? :?
Nasle jsem neco podobneho jako maji na diskuzi mb, ale je to i pro vitariany, pokud se dodrzi teplota caje!!!!!


Způsob jak nejlépe použít lněné semeno pro léčbu bolavých kloubů.



Jaroslav Škvařil, člen Odborné skupiny pro nutrici České společnosti pro výživu a vegetariánství.

Ráno pomelete na elektrickém kávomlýnku polévkovou lžíci lněného semene. Pomleté semeno má pak objem dvou polévkových lžic. První lžíci hned po namletí dáte do cca dvou deci teplého čaje a počkáte asi 5 minut, až se vytvoří gel. Pak jej vypijete nalačno.
Druhou polévkovou lžíci dáte do malé nádobky, kterou uzavřete a vložíte do ledničky. Večer pak před spaním uděláte totéž co ráno. Účinek se dostaví nejdéle do třiceti dnů pravidelného užívání. Lněné semeno koupíte v některé z prodejen zdravé výživy cca za 30 Kč/kg.

Cely clanek:
http://www.csvv.cz/index.php?option=con ... iew&id=434
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od epony »

dgm píše:
epony píše:neustale mi praska v kolenach pri chôdzi hore schodmi a pri cvičeni ked namaham kolena..viete mi niekto poradiť čo je na to dobre ? :?
Nasle jsem neco podobneho jako maji na diskuzi mb, ale je to i pro vitariany, pokud se dodrzi teplota caje!!!!!


Způsob jak nejlépe použít lněné semeno pro léčbu bolavých kloubů.



Jaroslav Škvařil, člen Odborné skupiny pro nutrici České společnosti pro výživu a vegetariánství.

Ráno pomelete na elektrickém kávomlýnku polévkovou lžíci lněného semene. Pomleté semeno má pak objem dvou polévkových lžic. První lžíci hned po namletí dáte do cca dvou deci teplého čaje a počkáte asi 5 minut, až se vytvoří gel. Pak jej vypijete nalačno.
Druhou polévkovou lžíci dáte do malé nádobky, kterou uzavřete a vložíte do ledničky. Večer pak před spaním uděláte totéž co ráno. Účinek se dostaví nejdéle do třiceti dnů pravidelného užívání. Lněné semeno koupíte v některé z prodejen zdravé výživy cca za 30 Kč/kg.

Cely clanek:
http://www.csvv.cz/index.php?option=con ... iew&id=434
moc moc dakujem!!! velmi si ma potešil, určite vyskušam :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

hernajs asi tu Chlorellu taky zkusím, úplně jsi mně nahlodal...

jaká je najlepší, jak ji poznám ?

dík
Ja kupoval korejskou odsud: http://www.chlorella.co.uk/index.php?ma ... kk09r26kc5
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Trnutí zubů při kyselém, ale to není chyba syrové stravy, mívám to odjakživa... Po přechodu na převážně raw se to zlepšilo, ale pořád to je, vysadila jsem zase ranní citrony, místo nich snídám pomeranče nebo jablka.
Poránu se prý tělo nejvíce čistí :?: takže je ovoce a hl. citrusy nejlepší...

Anebo je stejně dobré začínat třeba nápojem z MJ??? Ten zatím nemám.

Vím že asi dělám chybu v nedostatku zeleného. Nechutná mi, tak jsem si alespoň koupila CH a tak 6-8tbl denně dám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od k.winky »

Poránu se prý tělo nejvíce čistí takže je ovoce a hl. citrusy nejlepší...

Anebo je stejně dobré začínat třeba nápojem z MJ??? Ten zatím nemám.

Vím že asi dělám chybu v nedostatku zeleného. Nechutná mi, tak jsem si alespoň koupila CH a tak 6-8tbl denně dám.
Já po ráno moc chuť k jídlu nemám ... Jím až tak kolem 10, 11, ale piju sklenici studené vody se šťávou z jednoho citrónu ... K Vánocům jsem dostala mladý ječmen, během dne si ho přidávám do šťávy, ale teď jsem se naučila dávat ho hlavně ráno nalačno s tou citronovou šťávou a moc mi to vyhovuje ... Je to po ránu skvělá alkalizace ... Zelené mi taky moc nešmakuje, tak je pro mě MJ jak dělaný ... To pití sice vypadá jak žabinec, ale o to líp chutná :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

administrátor by měl aspoň název této rubriky přeměnit, je to stejnej blábol jak třeba štědro-večerní večeře
snad štědrodenní večeře nebo štědrovečerní žráblo
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Renáta »

Tiež som za. Teda za zmenu názvu tuto. Inak žrádlo môže zostať, každý nech si s ním naloží ako chce. Za chvíľu idem otcovi variť mäso. Pôstujem a mäso nejem roky rokúce... No, otec má rád mäso a ja zase jeho. Aj keď mi ide na nervy... bože asi kecám od hladu? Žiadny ale necítim, tak teda nejem ďalej. Jupííí.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dgm »

No, Buci, mas pravdu, je to blabol... cestinarsky vzato.
Mela jsem na mysli mluvene slovo, to by potom vyznelo spis sarkasticky , treba by tomu pomohly uvozovky na odmenilo?

"odmenilo"
Zakladala jsem to pod dojmem z navstevy El tady, ze se nam to stravovani stejne jednou odmeni.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

mne se ten nazev libi...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

dgm píše:No, Buci, mas pravdu, je to blabol... cestinarsky vzato.
Mela jsem na mysli mluvene slovo, to by potom vyznelo spis sarkasticky , treba by tomu pomohly uvozovky na odmenilo?

"odmenilo"
Zakladala jsem to pod dojmem z navstevy El tady, ze se nam to stravovani stejne jednou odmeni.
poslední večeři jsem mínil linkvysticky, ale tento název je i logicky či ako nesmysl PMN, nikdy nebude vinno pojídání nevařené místo tepelně znehodnocené, ale asižeť něco jiného, jako poměry (i v hlavě) atd
i když gurua doktora Fryho kleplo v 70ti, a jelikož byl skalník, tak že by ?
Odpovědět