Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Honza »

Kvůli dětem je mnohem horší kombinace - žena klasika, - chlap vita, či vege, žena má větší vliv na děti, ona jim dává jídlo, ona tohle ovlivňuje mnohem více. To je moje zkušenost. Více se nechci rozepisovat, když tak na osobní setkání.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:moc hezky. jen me zarazi radkoS, ze svymu partnerovi varis, i kdyz vis, ze mu to skodi..
Ale to je na tom vsem prave to nejtezsi. Pochopit, ze pokud nekdo nechce zit jako ty, musis to akceptovat, zrovna tak, jako ze on akceptuje, ze ty chces zit, jak chces.

Je to vybrani toho mensiho zla. Co myslis, ze bude jist, kdyz mu varit nebudu??

Ja vim presne co tim myslis, protoze jsem drive taky tak premyslela. Pochopit to, k cemu jsem dosla by pro Tebe bylo daleko snazsi, pokud by jsi se v te situaci ocitla take. Je to urcity proces zvazovani, kterym chte nechte projdes. Vis, ze ten clovek jist vareny neprestane. Mas na vyber, budto s nim nebudes, nebo se budes snazit hledat nejakou spolecnou cestu. Ano varim mu. Varim mu veganska jidla, cimz jsem dosahla mimojine toho, ze se nemusim bat, coze to v nasi lednicce najdu. Nemusim se bat, coze to z tech mastnych taliru najdu, vim, ze v mem taliri se nepovaloval zadny kus mrtvoly a v klidu si na nej muzu dat ovoce, vim, ze mi v odpadkovym kosi nic nehnije... . Toto, ceho jsem dosahla je prozatimni nejshudnejsi cesta.
Tim, ze mu varim, dosahnu mimochodem i toho, ze mame vic casu na sebe. Protoze ja umim uvarit velice rychle, takze me to az tak neobtezuje a take vim, ze partner to oceni. Nejen ze mu varim, take mu pod nos podstrkuju velke mnozstvi ovoce a zeleniny, take ho spoustu veci ucim (aniz by to vnimal jako uceni) a take vidim, jak se ten clovek behem naseho vztahu zmenil. Je videt, ze jeho zkostnatele vedomi nastaveno jednim smerem, se o hodne pohlo a je videt, ze uz odlozil jiste klapky na ocich.
Varim mu, protoze jsme par, a varena strava je jedna z jeho potreb, at se mi to libi nebo nelibi. Vzhledem k tomu, ze i on se stara o x potreb mych, nemam problem s tim, ze delam na oplatku neco ja pro nej.
Mas na vyber, budto se budes s vecmi, ktere se ti nelibi a nesouhlasis s nimi, trapit, a nebo pochopis, ze k nim lze zaujmout i jine stanovisko, takove jakoby shora, kde vse vnimas stale stejne, ale uz jsi schopna se nad to povznest. Tezko takove zkusenosti psat do radku, musela by jsi pochopit, jak funguje cely vztah, protoze, kdyz tu v diskusi vypichnu, ze ja vitarianka varim pro meho vareneho partnera, muze to znit vselijak. Vyleze z toho vsechno jine, jen ne celistva situace. Proto se i nerada poustim do vykladu me zkusenosti, protoze dojde presne k tomu, k cemu doslo zde. Zacnes tu moji zkusenost kouskovat a tim to prestava fungovat. Ty nemas jinou sanci, protoze Ti predkladam moji zkusenost v kouskach, ale bohuzel neni v lidskych silach tu psat o vztahu jako takovem.
Vetsinou se clovek nauci prave z tech mene pohodlnych okolnosti. Prave ty te nuti dale na sobe premyslet a pracovat na sobe na tech strankach sve osobnosti, ktere by jsi si jinak ani neuvedomila nebo nepripustila.
Naposledy upravil(a) RadkaS dne čtv čer 11, 2009 13:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Honza píše:Kvůli dětem je mnohem horší kombinace - žena klasika, - chlap vita, či vege, žena má větší vliv na děti, ona jim dává jídlo, ona tohle ovlivňuje mnohem více. To je moje zkušenost. Více se nechci rozepisovat, když tak na osobní setkání.
Honzo, jsi to presne Ty, o kom jsem v souvislosti na toto tema premyslela. Protoze vim, ze u Tebe to zafungovalo trosku jinak. Tezko rict, proc to u Tebe je, tak jak to je. A rozhodne souhlasim, pokud se Tvoje partnerka z nejakeho duvodu v teto oblasti neposune a zustane na svem, pak je to nepochybne horsi kombinace - zena klasika - chlap vita, vege... jiny smer.
Ale i presto je to stale o tom, v prubehu stavu neustale objektivne sledovat, jak se veci maji a pak se dle priorit rozhodnout. Pro Tebe byla zrejme priorita Tva partnerka bez ohledu na to, ze se neposunula a nebo jsi to proste neodhadnul, podcenil. Nevim, tezko rict, jak to je, vis jen ty.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Podle me je ve vztahu velice dulezite, snazit se nikdy nezaujmout bojovou pozici. Snazit se s partnerem vzdy sve sily spojit a tu silu pouzivat spolu, ne proti sobe. Coz je nekdy zatracene tezke a ne vzdycky se to povede. Ale je pravda, ze jakmile se sily zacnou pouzivat proti sobe, prestane fungovat vetsina veci, ktere jsem psala. Protoze ma zkusenost je ta, ze jakmile pouziju silu proti, druha strana uciti utok, zasekne se a uz s ni nehnes. Na oplatku posle druha strana neco zpatky, zaseknes se ty a uz to jede. >:-). Tohle pusobi spolehlive kontraproduktivne :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Panda »

Honza píše:Kvůli dětem je mnohem horší kombinace - žena klasika, - chlap vita, či vege, žena má větší vliv na děti, ona jim dává jídlo, ona tohle ovlivňuje mnohem více. To je moje zkušenost. Více se nechci rozepisovat, když tak na osobní setkání.
I když jsem ještě nebyl na vita tak jsme s bývalou manželkou s tím měli stále dohady kvůli dětem, protože jim stále cpala coly a sladkosti a smažené a jiné nezdravosti (takže syn nadváha) a nedařilo se mi to změnit (manželka byla doma generál). Naštěstí přece jen asi nějaký vliv zůstal a syn alespoň teď po letech se začíná přeorientovávat na zdravější výživu.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:moc hezky. jen me zarazi radkoS, ze svymu partnerovi varis, i kdyz vis, ze mu to skodi..
Když dýcháme vzduch, jenž obsahuje kyslík, taky nám to škodí. Když chodíme, namáháme svaly a opotřebováváme své tělo. Když jíme ovoce, taky nám to svým způsobem škodí. Vše je jen otázkou míry a přístupu. RadkaS vaří alespoň vegansky, takže je to menší zlo, než kdyby se její muž stravoval běžným způsobem. Navíc má hodně ovoce i zeleniny, takže celkem pohoda.

Já osobně moc nechápu, proč tohle říkáš, protože to bylo v podstatě vysvětleno výše.

Taky svým dětem peču domácí kváskový žitný bio chléb a vím, že to není ideální, ale mnohem lepší, než ty kupované hmoty. Navíc mají rovněž hodně ovozelu a oříšků, žádné maso, mléko, vejce a občas bio sýr. Prostě v rámci možností tak, abych to nemusel hrotit s manželkou, která je naštěstí skoroveganka.

Doplnění: až teď jsem si všimnul, že už na to RadkaS reagovala, ale nevadí, jen se to trochu opakuje ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Jsem moc rad za vse co jsem si mohl precist,protoze jsem si asi uvedomil ze musim ujit jeste pekny kus cesty abych dokazal treba tolerovat zenu ktera krmi deti vsim moznym.Myslim ze ted toho vubec nejsem schopen.a asi proto tezko muzu najit nekoho kdo je ochoten neco pro vztah obetovat.
To mi trosku mrzi ze sice vim ze vita strava je uzasna,dava zivot,ale od toho "normalniho"zivota to cloveka separuje.
Tak snad si to vsechno brzy vyresim a budu se na to divat trosku jinak.PO roce nemuzu cekat zadnou moudrost. :D
Go Raw
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Hlavně člověče nehledej ženskou podle její diety. Páč to je zrovna jedna z věcí co se dají změnit. Hledej podle věcí co se změnit nedají. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše:Hlavně člověče nehledej ženskou podle její diety. Páč to je zrovna jedna z věcí co se dají změnit. Hledej podle věcí co se změnit nedají. :)
Moc trefne napsano :idea: :P
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

jj, zjistila jsem ze vita strava vubec neni prekazkou. a protoze jsem teprve rocni radikal, tak cerpam z radkyS a snazim se moudra a zkusenost vstrebat a proto neustale na radce vyzvidam :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Tak presne timhle jsem se naivne ridil,a zjistil ze to nefunguje.Hodne lidi proste nechce nic zmenit,nebo nedokaze.
Go Raw
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

hlavne ze nechtej tak moc zmenit tebe. a kdyz chtej, ber to ze maj o tebe strach.
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Hodne lidi proste nechce nic zmenit,nebo nedokaze.
No jo chce to trpělivost. Oni se změnit chtěj, jen to v nich vyvolává odpor.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Ja to ted radsi necham plavat.Jsem rad ze vidim ze to muze fungovat,a zrejme casem uvidim vsechno jinak..tak trpelivost :)
Go Raw
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sumicka »

Vždycky je to o tom najít tu správnou polovinu svého já. Někdy trvá dlouho než se najde ten pravý(á), kde je všechno najednou jasné a není potřeba příliš předělávat, jenom se časem vytvoří určitý kompromis tak, aby oba měli dost svobody a přitom spolu žili. Já mám teď z pohledu vita ten největší extrém, protože můj muž je nejen vařan, ale ještě strašný masožravec a zeleninu moc nebere, jo a taky silný kuřák - nejsem ani jedno. Taky mu vařím a pokouším se mu podstrkovat zeleninu aspoň tak, aby to moc nebolelo :D . On mě toleruje s mými "úlety" a já zase jeho s "klasikou". Někdy mi pomáhá připravovat jídlo pro nás oba - ovozel i vařené. Je to zlatíčko a nevyměnila bych ho. Jinak RadkaS to napsala perfektně - líp to nejde. Hledej a najdeš, jídlo určitě nebude problém :mrgreen:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Honza »

žena se rozhodla omezit vařeniny na 1x denně. Mám z teho radost, i když vím, že ji to dlouho nevydrží.. :)
Nevědomost je tak lehká!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Tohle se sice netyka me,ale prijde mi to dulezite...

Dozvedel jsem se ze pry predseda anglickych raw foodistu zemrel na cirhozu jater,diky piti ovocnych a zeleninovych stav ktere mu kvasily v tele a promenil tak telo v lihovar...
Chtel bych se zeptat co je treba dodrzovat aby se neco takoveho nestalo.hrozi to jen pri stavach,nebo i kdyz nemam dost dlouhou pauzu mezi ovocem a zeleninou?
Myslite ze to michani je opravdu dulezite nepodcenovat,nebo v mensim mnozstvim to nevadi?
to mi prijde jako docela velke nebezpeci pro toho kdo o tom nevi,a pokud kvaseni vyvola kdeco,tak si tu cirhozu treba muze uhnat docela dost lidi..
Pokud nekdo mate v teto otazce jasno,prosim o trosku hlubsi objasneni.diky.
Go Raw
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jirka N »

zajímavé info

já můžu z vlastní zkušenosti říct, že když jsme měli šťávový období tak jsem tu šťávu cítil dost dlouho. Byli to právě různý směsky jako mrkev+pomeranč+jablka, bohužel si detaily už mmoc nepamatuju, takže hodnota těch informací není veliká. Docela dobrá ironie kdyby já, téměř abstinent(kvůli (ne)chuti), byl pěknou dobu na základce vožralej :) Což by se dalo vysvětlit tím, že jsem ty játra měl tak zhuntovaný, že se moje tělo podvědomě alkoholu vyhýbalo. I to, že jsem do školy chodil rád a měl dobrou náladu. Pravda taky, že jsem byl vychovávanej k pozitivnímu myšlení (teď jsem některým pijáům asi zkazil radost tak soráč)
Ale kdoví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Já byla na šťávách 10dní v kuse, což čítalo tři až čtyři šťávy denně, z 95% ovocné. Kvašení jsem necítila žádné, naopak jsem se cítila moc dobře a šťávy dělaly dobře mému zažívání.
Napadlo mě, že je důležité šťávu nebo smoothie strašně dobře proslinit, právě proto, že když se to neudělá, může kvasit. Třeba to ten pán nedělal..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od mira »

Třeba už měl játra v háji z předchozího způsobu
života a nebo jak neměly co dělat,
byly umořeny nudou.
Všeho s mírou.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jirka N »

jo to mě taky napadlo... zas je to celkem známá věc tak že by to jako předseda nevěděl?
I když já jsem to taky moc nevychutnával :idea: i když jsem s tím byl obeznámen :roll:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Jirko a kde sis to přečetl? Máš odkaz?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jirka N »

myslíš s tím prosliněním?
tak jednak mi to říkal tata a ten to musel mit bud z Walkera nebo od Diamondů nic jinyho jsme doma nemeli a za druhy jsem mel zdani ze taj na foru jsem to nekolikrat cet, takze jsem mel pocit, ze dys to vime my tak on by mel taky. Ale zas tezko rict, jak to vlastne bylo, kdyz ho nikdo nezna... treba se na to dal opravdu pozde a uz mu stavy nepomohli

vlastne je jeste jedna moznost a to, ze na to prisel dedukci, vzdyt to ze je ve slinach nejakej enzym, ktery stepi cukry vi kdekdo
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Jé, promiň, já myslela Jistu, odkud vzal tu informaci o tom předsedovi :) :) Promiň, popletla jsem to.
Jinak k těm slinám - prý se má slinit a slinit do té doby, než to má v puse nasládlou chuť, což svědčí o tom, že se to štěpí na jednoduché cukry. Platí to ale spíš asi o zelenině než o sladkém ovoci..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jirka N »

:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

[quote="Jista"]Tohle se sice netyka me,ale prijde mi to dulezite...

Dozvedel jsem se ze pry predseda anglickych raw foodistu zemrel na cirhozu jater,diky piti ovocnych a zeleninovych stav ktere mu kvasily v tele a promenil tak telo v lihovar...
Chtel bych se zeptat co je treba dodrzovat aby se neco takoveho nestalo.hrozi to jen pri stavach,nebo i kdyz nemam dost dlouhou pauzu mezi ovocem a zeleninou?
Myslite ze to michani je opravdu dulezite nepodcenovat,nebo v mensim mnozstvim to nevadi?
to mi prijde jako docela velke nebezpeci pro toho kdo o tom nevi,a pokud kvaseni vyvola kdeco,tak si tu cirhozu treba muze uhnat docela dost lidi..
Pokud nekdo mate v teto

PMN konina na druhou
a nemůže jít o lihovar, ale spíš o vinný sklípek s burčákem.
a výroba alkoholu v nějakým významným množství je PMN bohužel vyloučena
Na všechny směry najdeš na netu strany a strany jak to škodí
třeba stříbro nebo vegetariánství
PMN není rozdíl mezi ovocem a šťávou, tělo to musí napřed přetvořit na ščávu a vstřebat, celý kusy neumí
kaloni ovoce cucaj a vyplivujou jako já a cirhosu PMN nemají,
já mám jaterní testy i po všech ATB kůrách jak narozené děťátko dle mudrců a to si dávám večer panáčka
a vlastně nevim proč na to vůbec regáluju
Dr Fry, vitaguru, jim taky zemřel v 70ti na infarkt a byli z toho na mrtvici
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sitar »

Jista píše:Tohle se sice netyka me,ale prijde mi to dulezite...

Dozvedel jsem se ze pry predseda anglickych raw foodistu zemrel na cirhozu jater,diky piti ovocnych a zeleninovych stav ktere mu kvasily v tele a promenil tak telo v lihovar...
Chtel bych se zeptat co je treba dodrzovat aby se neco takoveho nestalo.hrozi to jen pri stavach,nebo i kdyz nemam dost dlouhou pauzu mezi ovocem a zeleninou?
Myslite ze to michani je opravdu dulezite nepodcenovat,nebo v mensim mnozstvim to nevadi?
to mi prijde jako docela velke nebezpeci pro toho kdo o tom nevi,a pokud kvaseni vyvola kdeco,tak si tu cirhozu treba muze uhnat docela dost lidi..
Pokud nekdo mate v teto otazce jasno,prosim o trosku hlubsi objasneni.diky.
Takže když budu nevhodně kombinovat ovozel šťávy, budu potom na kaši? Nebo kam se ten alkohol dostane?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Hlavě Jisto prosím uveď věrohodný odkaz :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sitar »

veri píše:Hlavě Jisto prosím uveď věrohodný odkaz :)
Pro začátek bude stačit odkaz.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Fiona »

Predseda anglickych rawfoodistu :D To by nevymyslel ani pan Paroubek :mrgreen: :lol:
100 bodu m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Nemam to z internetu,takze bohuzel odkaz neni.ale neprijde mi to jako nesmysl,protoze kvaseni tam probiha,a pokud tam vznika "vino"tak uz tam tan alkohol zrejme bude.
Ja mam stejnou zkusenost,kdyz jsem pil stavy a michal to tak to nadymalo a bylo mi dost divne,tak jsem si an to daval pozor.

Ja jsem spis chtel vedet jaka jdou pravidla aby v cloveku nic nekvasilo,neni to nekde na netu vice rozepsane?tusim ze toho je dost.
Go Raw
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Ja jsem spis chtel vedet jaka jdou pravidla aby v cloveku nic nekvasilo,
Jednoduchá, monostrava. Mít v žaludku vždy jen jeden druh potravy a nic víc. Pro další jídlo počkat až bude žaludek zase prázdnej.

Ale osobně to nedodržuju a vesele si kvasím.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od balada »

Jista píše:Tohle se sice netyka me,ale prijde mi to dulezite...

Dozvedel jsem se ze pry predseda anglickych raw foodistu zemrel na cirhozu jater,diky piti ovocnych a zeleninovych stav ktere mu kvasily v tele a promenil tak telo v lihovar...
Chtel bych se zeptat co je treba dodrzovat aby se neco takoveho nestalo.hrozi to jen pri stavach,nebo i kdyz nemam dost dlouhou pauzu mezi ovocem a zeleninou?
Myslite ze to michani je opravdu dulezite nepodcenovat,nebo v mensim mnozstvim to nevadi?
to mi prijde jako docela velke nebezpeci pro toho kdo o tom nevi,a pokud kvaseni vyvola kdeco,tak si tu cirhozu treba muze uhnat docela dost lidi..
Pokud nekdo mate v teto otazce jasno,prosim o trosku hlubsi objasneni.diky.
to je prece totalni kravina. vino musi kvasit urcitou dobu v urcitem prostredi a telo je nastaveno na odbouravani alkoholu, ne na jeho vytvareni, navic ty stavy se v premeni v radu minut. smichej stavy, vytvor jim idealni prostredi pro vznik alkoholu a cekej. budou to dny a ne hodiny, zaludek neni sklipek precti si nekde co se deje s jidlem po spolknuti. ale nejsem odbornik je to jen muj nazor
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Ja teda o tom zas tak moc nevim,ale neprijde mi to jako nesmysl.pokud jime cukr tak probiha kvaseni a vytvari se alkohol v nerovove soustave,coz vede k psychicke otupelosti,degradaci nervoveho systemu.
A pokud nastartujeme kvaseni treba mixem ovoce a zeleniny, myslim ze tri dny uz staci na vytvoreni slabsiho vinka,telo to sice odbourava,ale to prave uz resi ty jatra,a pokud to trva dele tak to muze vest k nervovym problemum jako u cukru,nebo ty jatreni problemy..?nevim.
rozhodne si nemyslim ze kvaseni by bylo neskodne.mit nafoukle bricho plyny,nejaky ten alkohol tam urcite bude..skoda ze nikdo prave tyhle veci moc nezkouma a neresi,mam pocit ze casto vladne u vitarianu ten pocit ze pokud ji syrove vse je ok,a nebezpeci nehrozi.

Nevite nekdo zda kvasi sladke a kysele ovoce?nebo proc se nedoporucuje to michat?
Go Raw
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

jen ze se to projevi, kdyz neco neni v souladu, napr prejidani je pekne skodlivy a okamzite se to projevi unavou, plynatosti atd. podle me ministrava a mono je optimalni a osvedcila se mi. jen to jeste dodrzovat. a jaky cukr mas na mysli co otupuje nervovou soustavu?
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

myslel jsem bily cukr,ne cukr z ovoce.i u bileho cukru probiha tvorba alkoholu v nervech,tak takove burcakove kvaseni musi byt sila.kamarad rikal ze burcak kvasi uz po par hodinach,a pokud udelam kazde alespon dva dny chybu v kombinaci,znamena to ze mam neustale nizkou hladinu alkoholu v krvi,coz znamena stejne otupeni nervove soustavy jako u cukru,unavu,organy musi odbouravat alkohol,a pokud to trva dlouho,proc by nemohla vzniknout dokonce cirhoza?
alkohol zabiji vse zive,a i v malem mnozstvi to je celkem nebezpecne,pokud je to trvale.
tak na to budu davat bacha,jen nevim jak zjstit co michat a co ne.
protoze treba avokado je ovoce,ale micha se se zeleninou...
citron je take ovoce,ale dava se do salatu.tak nevim zda to muze byt problem nebo ne...
Go Raw
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jirka N »

,jen nevim jak zjstit co michat a co ne.
pokus omyl a sledovat vlastní pocity + brát v úvahu i další faktory. Kdybych to chtel delat hodne dukladne asi bych si delal i poznamky.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sluníčko »

také jsem o tom jednou četla, že když se sní více ovoce než je třeba, než tělo v klidu pobere, dobře stráví, může dojít ke kvasu a vzniku alkoholu a zátěži na játra, podle mne je dobré málo kombinovat, nebo jíst mono

velký vliv si myslím na kvasné procesy má stres, to sama u sebe pozoruji
když jsem na chatě, v klidu, mám pravidelný neustálý pohyb tak je vše OK
když přijde větší stres, tak to vnímám, že se dokáží uvnitř dít neběžné věci :D

S ovocem se holt člověk musí naučit zacházet :) , stále je to třeba pro mne, nejdůležitšjí a nejpřirozenější část vita stravy, i když já to tak nemám, že by mi jen ovoce stačilo, potřebuji i zeleninu, ale i tak takto u sebe ovoce řadím. Je to plod "z nebe" :-)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od balada »

Jista píše:Ja teda o tom zas tak moc nevim,ale neprijde mi to jako nesmysl.pokud jime cukr tak probiha kvaseni a vytvari se alkohol v nerovove soustave,coz vede k psychicke otupelosti,degradaci nervoveho systemu.
A pokud nastartujeme kvaseni treba mixem ovoce a zeleniny, myslim ze tri dny uz staci na vytvoreni slabsiho vinka,telo to sice odbourava,ale to prave uz resi ty jatra,a pokud to trva dele tak to muze vest k nervovym problemum jako u cukru,nebo ty jatreni problemy..?nevim.
rozhodne si nemyslim ze kvaseni by bylo neskodne.mit nafoukle bricho plyny,nejaky ten alkohol tam urcite bude..skoda ze nikdo prave tyhle veci moc nezkouma a neresi,mam pocit ze casto vladne u vitarianu ten pocit ze pokud ji syrove vse je ok,a nebezpeci nehrozi.

Nevite nekdo zda kvasi sladke a kysele ovoce?nebo proc se nedoporucuje to michat?
pri tom kvaseni je myslim nejnebezpecnejsi okyseleni prostredi a s tim spojene problemy. samozrejme ze je skodlive, ale kdyby vznikal alkohol v takovem mnozstvi, ze by vitarianovi zpusobil cirhozu je podle me nesmysl. to by 99% lidi bylo neustale totalne namol a jatra by se jim ve 30 vydrolila. i v tom burcaku, ktery vznika v idealnim, rizenem prostredi je minimalni mnozstvi alkoholu a je to mimoradne zdravy napoj. napr. walker uvadi ze az na vyjimky je pri syrove strave mozno michat ovo i zel a telo to zpracuje bez problemu.
priznivci delene stravy zarazuji sladke ovoce (banan,krehkajablka,datle,fiky...) spis do skupiny sacharidu(uhlovodanu), ktere pri kombinaci s ovocem mohou kvasit
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Já tomu tvoření alkoholu nevěřím. Ono přece když kvasí víno tak to trvá několik tejdnů. Možná burčák je během pár dnů. Ale v žaludku je ovoce cca hodinu. Tam imho nemůže dojít k tomu aby se namnožili kvasinky. Nehledě na fakt, že je tam kyselé, nepřátelské prostředí a navíc všechny cukry jsou okamžitě odváděny pryč.
Podle mého názoru, není možné aby alkohol v těle vniknul.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sitar »

Souhlas s dvd. Prostě to berte tak, že si předseda rád přihnul nějakého, asi raw, alkoholu, no bóže.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

burcak zkvasi uz za par hodin,a to jidlo nekvasi jen v zaludku,ale i ve strevech.
resili jsme s kamaradem a ten rikal ze jeho znamej si taky dost ublizil zdravou stravou pri ktere mu zjistili ze mu to vytvari alkohol v tele.
Na tohle tema asi bohuzel zadne informace u nas nebudou,tak zkusim patrat v anglictine.
Go Raw
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Panda »

Jista píše:...ublizil zdravou stravou...
Ublížil zdravou stravou? To zní jako docela hloupost. :-D Zdravá strava je jenom když je pro organismus prospěšná a do toho patří nejen výběr stravy ale i způsob konzumace, vhodné a nevhodné kombinace. Např. v reklamě kolem sebe vidí stále "Jezte jogurty Danone, jsou zdravé", nebo celozrnné pečivo - takže člověk pak může spráskat hromady uvedeného "zdravého" a pak má následky. Nelze rozlišovat jen co má nálepku "zdravé" a co ne, protože nic nelze takto jednoznačně hodnotit. Z pohledu vařana je celozrnné pečivo a jogurty zdravé, protože je to pro něj krok vpřed, ale pro vitariána jsou už nezdravé. A určitě je nezdravá špatná kombinace, když se vitarián přecpe "zdravým" nebo když něco špatně zkombinuje, tak to už pak pro něj není zdravá strava. Obvykle jsou problémy špatným použitím, ne špatným principem.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Ja bych neslovickaril...proste presel na zdravou stravu,ale kvasilo mu to a tim alkoholem si ublizil jeste vic..pisu to proto ze je to mozne aby vznikal v tele alkohol,ne jestli to bylo zdrave nebo nebylo.
Go Raw
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Zkoušel jsem i hledat ale žádnou zmínku o tom že by alkohol mohl být vytvořen v těle jsem nenašel.
A osobně tomu nevěřím. Alkohol je odpadní látkou kvasinek "pojídajících" cukry. Za prvé by v těle kvasinky museli přežít. A za druhé by zápasili o zdroje. Cukry z ovoce jsou tělem zpracovány úplně nejrychleji ze všech látek.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Panda »

Jista píše:Ja bych neslovickaril...proste presel na zdravou stravu,...
Mně to totiž připomnělo klasický případ, kdy se někde na netu objeví "důkaz" že nějaký směr (např. vegetariánství) je špatný proto, že někdo měl po tom zdravotní problémy - jedinec, ne početnější skupina. Neuvažují se obvykle okolnosti, že na vině je ten člověk tím že dělal něco špatně a ne princip té stravy. Podobné zjednodušování jako když někde řeknou "Vědci vyzkoumali..." a bere se že to je pak pravda přes kterou nejede vlak. To jen na vysvětlenou proč jsem na podobná slova alergický. :-) Ke kvašení nic nevím takže dál už mlčím. ;-) Jen jsem zkoušel hledat na netu nějakou zmínku o tom "předsedovi raw foodistů" a nic nenašel, takže ještě v tomhle trochu pochybuju o solidnosti informace.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

balada píše:
Jista píše:Ja teda o tom zas tak moc nevim,ale neprijde mi to jako nesmysl.pokud jime cukr tak probiha kvaseni a vytvari se alkohol v nerovove soustave,coz vede k psychicke otupelosti,degradaci nervoveho systemu.
A pokud nastartujeme kvaseni treba mixem ovoce a zeleniny, myslim ze tri dny uz staci na vytvoreni slabsiho vinka,telo to sice odbourava,ale to prave uz resi ty jatra,a pokud to trva dele tak to muze vest k nervovym problemum jako u cukru,nebo ty jatreni problemy..?nevim.
rozhodne si nemyslim ze kvaseni by bylo neskodne.mit nafoukle bricho plyny,nejaky ten alkohol tam urcite bude..skoda ze nikdo prave tyhle veci moc nezkouma a neresi,mam pocit ze casto vladne u vitarianu ten pocit ze pokud ji syrove vse je ok,a nebezpeci nehrozi.

Nevite nekdo zda kvasi sladke a kysele ovoce?nebo proc se nedoporucuje to michat?
pri tom kvaseni je myslim nejnebezpecnejsi okyseleni prostredi a s tim spojene problemy. samozrejme ze je skodlive, ale kdyby vznikal alkohol v takovem mnozstvi, ze by vitarianovi zpusobil cirhozu je podle me nesmysl. to by 99% lidi bylo neustale totalne namol a jatra by se jim ve 30 vydrolila. i v tom burcaku, ktery vznika v idealnim, rizenem prostredi je minimalni mnozstvi alkoholu a je to mimoradne zdravy napoj. napr. walker uvadi ze az na vyjimky je pri syrove strave mozno michat ovo i zel a telo to zpracuje bez problemu.
priznivci delene stravy zarazuji sladke ovoce (banan,krehkajablka,datle,fiky...) spis do skupiny sacharidu(uhlovodanu), ktere pri kombinaci s ovocem mohou kvasit
souhlas s tím, že kvašení v těle jest nežádoucí a určitě se navíc zatěžuje trávicí a vylučovací systém, takže i játra dost možná, ale u "nás" vzniká množstvením, možná i skladbou, ale též nadnormativní PMN. Určitě bych měl větší obavy u poživačů tepelně znehodnocené potravy, kde přetížení jater jest mnohonásobně vyšší
leč není jen alkoholové kvašení, to probíhá za dosti specifických podmínek /neměl by tam přijít vzduch, či jiné medium s jinými bakteriemi/(mě už se 3x zkazil meruňkovej mač, páč se to změnilo v octový kvašení, nebo je i mlíčný kvašení, nebo jinak kvasí i těsto, a asi bude těch bakterií kvasných hafo)
napadaj mi chudáci pořád na mol šŤávoví kaloni nebo 95%ovocný orangutan by se asi na větvi neudrželi
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Ja tady prece nemluvim o tom ze cely smer je spatny,ale zajima me jake nebezpeci se tam skryvaji.
Mit ten pristup ze raw je 100 % zdrave a nic tam nehrozi mi prijde dost naivni a nebezpecne.kazda webovka o raw food nabizi informace jak je to uzasne,ale nikdo nepise na co si davat pozor,a cim si clovek muze pripadne ublizit.
kdo pise o tom ze muzou padat vlasy pri nadbytku vitaminu A,nebo zuby?kdo pise o tom ze plyny z kvaseni zhorsuji kvalitu krve,nebo treba ten alkohol?nikde se o tom nepise.
Nebo ze nadbytek ovoce muze zpusobovat deprese,unavu.Nebo o spatne stravitelnosti korenove zeleniny ,zvlast zeli,coz by udajne take mohlo pusobit urcite problemy.
Vitarianstvi je snad nejnovejsi pole zdrave stravy,a rozhodne to chce pokoru pred tim co jeste nezname,a co je treba vyzkoumat a odhalit.
Rikat si ze nebezpeci nehrozi protoze je to raw zrejme nebude ta spravna cesta.
Go Raw
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od balada »

nejake relevantni informace bych urcite uvital
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Vitamin A se ve větší míře nachází v masu. V menší pak v mrkvi a brokolici. Navíc větší lámavost kostí byla prokázána u synteticky vyrobeného vitaminu A. Provitamin beta-karoten takové účinky nemá.
Z toho tedy můžeme vyvodit, nejezte maso, a neberte vitaminové doplňky. Na tomto fóru nic nového pod sluncem. :)

Jinak já myslím že celkem chápu co myslíš, chybí ti kritika a upozornění na nebezpečí vitariánství.
Tak pak si pročti tyhle stránky: http://www.beyondveg.com/.
Kritiky je dost neboj. :)
Odpovědět