Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

nikdy nebude vinno pojídání nevařené místo tepelně znehodnocené
To si ale mysli pouze vitariani. A vydavat vlastni nazor za objektivni pravdu, to preci delaji fanatikove. :)
Vubec preci nevime jestli je syrova strava doopravdu ok pro kazdeho, jen tomu verime.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dgm »

No, pokud verim na 100% ve spravnost vitarianstvi, tk by tahle diskuze vubec nemela vzniknout, protoze kazdy vitarian vi, lepe receno je presvedcen, ze vitarianstvi k zadne nemoci nevede :lol: , tak v tom te chapu, ze se te to vnitrne dotyka... Prave proto, jak uz jsem psala, jsem to zalozila, ironicky na popud Marinerky - El, ktera tehdy predpovidala nasi budoucnost : Pockejte, vsak ono se to po case projevi :D :D Ostatni muj prispevek predtim.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

já nevím co je vitariánství,
já jen tvrdím, že neznehodnocená potrava teplem je lepší než naopak a to je PMN objektivní pravda, neboli akciom, nad kterýmžto nelze diskutovat (stejně jako že je bůch nade mnou)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Advid »

Amen. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

stejně jako že je bůch nade mnou
buh je bezrozmerny, tudiz nemuze mit zadnou pozici, ani nad tebou...a tak ti spadl podpurny akciom :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dgm »

buc11 píše:já nevím co je vitariánství,
já jen tvrdím, že neznehodnocená potrava teplem je lepší než naopak a to je PMN objektivní pravda, neboli akciom, nad kterýmžto nelze diskutovat (stejně jako že je bůch nade mnou)
Buci, s tebou je sranda ...
Co takhle prejmenovat nejen tohle tema, ale cele forum? Na:
Forum pro lidi, kteri tvrdi, ze neznehodnocena potrava teplem je lepsi nez naopak a kteri prave z toho duvodu chteji Marinerce a ostatnim pochybovacum predlozit dukazy, ze k zadnemu onemocneni po prejiti na tuto potravu nedochazi.
????
Je to presne ve stylu strasna radost, hrozna pohoda, strasne stesti ... onemocneni vitarianstvim... chapes?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Hugo z Hor »

[url=http://www.Forum%20pro%20lidi,%20kteri%20tvrdi,%20ze%20neznehodnocena%20potrava%20teplem%20je%20lepsi%20nez%20naopak%20a%20kteri%20prave%20z%20toho%20duvodu%20chteji%20Marinerce%20a%20ostatnim%20pochybovacum%20predlozit%20dukazy,%20ze%20k%20zadnemu%20onemocneni%20po%20prejiti%20na%20tuto%20potravu%20nedochazi.cz]http://www.Forum%20pro%20lidi,%20kteri%20tvrdi,%20ze...[/url] (:-)
Tak a teď je třeba zaregistrovat doménu. Ale pěkný nepořádek jsem tu udělal ...
m:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Vejmutovka »

Jak už jsem tu někde dříve psala, vitariánství resp. frutariánství se mi odměnilo nenávratně zničenou zubní sklovinou.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

buc11 píše:já nevím co je vitariánství,
já jen tvrdím, že neznehodnocená potrava teplem je lepší než naopak a to je PMN objektivní pravda, neboli akciom, nad kterýmžto nelze diskutovat (stejně jako že je bůch nade mnou)
Já zas budu zlobit...ne vše teplem nezhodnocené, sloužící jako potrava je, je vždy nejlepší!
Třeba spousta takových houbiček v lese rostoucích je bez tepelné úpravy i jedovatých!
Po tepelné úpravě si mnozí okolo nás mlaskají.
Ale houbičky jsou až na výjimky ( milovníky lysohlávek (:-) apod, nemusím jmenovat.) na okraji našeho zájmu.
Tedy proto, že to není za syrova většinou žádná chuťová hitparáda.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

awa píše:
buc11 píše:já nevím co je vitariánství,
já jen tvrdím, že neznehodnocená potrava teplem je lepší než naopak a to je PMN objektivní pravda, neboli akciom, nad kterýmžto nelze diskutovat (stejně jako že je bůch nade mnou)
Já zas budu zlobit...ne vše teplem nezhodnocené, sloužící jako potrava je, je vždy nejlepší!
Třeba spousta takových houbiček v lese rostoucích je bez tepelné úpravy i jedovatých!
Po tepelné úpravě si mnozí okolo nás mlaskají.
Ale houbičky jsou až na výjimky ( milovníky lysohlávek (:-) apod, nemusím jmenovat.) na okraji našeho zájmu.
Tedy proto, že to není za syrova většinou žádná chuťová hitparáda.
awo, ty přeci zlobit nemůžeš,
a máš pravdu, houby ani voda není pro mne potrava
a další příklad už nelze najít včetně zcestných výroků na mrkev a rajčata
a PMN se Vejmutovka mýlí, že to má z vita, či fruito, zralé ovoce původní, ještě neporušenou sklovinu v hubě s normálníma slinama ovlivnit nedokáže, PMN to potvrzují i statisíce let bezkazové zuby orang Utanů
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Vejmutovka »

Nejsem orangutan nebo aspoň jsem si zatím nevšimla, ale měla jsem vyžrané plošky přesně na těch předních zubech, kterými jsem se zahryzávala do jablek. Stoličky zůstaly nedotčeny.
Jablek jsem za ty roky snědla tuny, dříve i 8 kusů denně. Teď už si jabka a většinu ostatního ovoce které se musí uhryzávat, mixuju.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RadkaS »

Otazka je, jestli za to muze vitarianstvi.... Ja bych si tipla, ze uz se to zkazilo nekde pred vitarianstvim a u vitarianstvi se to akorat projevilo. Tezko odhadovat, co je toho pravou pricinou. Muze to byt minuly zivotni styl, muze to byt ockovani.... podle me je to tim, ze uz se tak trosku zdeformovany rodime... matka, ktera je na varene strave a naockovana muze tezko porodit zcela zdrave k nicemu nachylne dite... a ted si vezmeme, ze se to deje generace... Pak se neni co divit, ze treba zubni sklovina nezvladne neco tak jednoducheho, jako reakci stavy ze zraleho jablka... smutne, ale to je realita. Jeden nema odolnou sklovinu, druhy neumi travit cerstvou zeleninu nebo ovoce, treti ma z ovoce koprivku .... opravdu bych nevidela problem ve vitarianstvi... sla bych daleko do minulosti.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Podle mého názoru je tato diskuze velice prospěšná. Sama si myslím, že vitariánství je lepší než běžná strava (řekněme syrové jen do 30%, zbytek tepelně upravené).

Ale i v rámci raw se dá jíst nezdravě!!! A uhnat si nemoci. Kromě nějakých supermanů co umí žít i jen z vody a Slunce platí pro běžné lidi fyzické zákony. Asi těžko bude někdo zdravý a vitální, pokud třeba bude jíst jenom ořechy, nebo jenom jablka, myslím několik let třeba.

Malý příklad, že někdo i na 100% raw trpí potížemi, pokud není jeho strava vyrovnaná i po jiných stránkách... http://naturalhygienesociety.org/articles/drbass1.html

Tím chci říci, že tahle diskuze by doufám neměla zpochybnit základní fakta vitariánství, ale pomoci lidem, kterým se třeba "z vitariánství" kazí zuby. Takovým by se třeba dalo poradit, aby citrusy trochu omezily a vždy po nich dlouze žvýkali zelené, aby nechodili spát s pomerančem v puse :lol: neboť citrusy alkalizují, ale nejdříve v puse pouštějí kyseliny, a ty prostě ten vápník rozpouštějí no....
Neznamená to, že se máme vrátit k řízkům, ale že i v rámci raw jsou cesty lepší a méně dobré...z těch pak určitě nemoci být mohou.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Podle mého názoru je tato diskuze velice prospěšná. Sama si myslím, že vitariánství je lepší než běžná strava (řekněme syrové jen do 30%, zbytek tepelně upravené).

Ale i v rámci raw se dá jíst nezdravě!!! A uhnat si nemoci. Kromě nějakých supermanů co umí žít i jen z vody a Slunce platí pro běžné lidi fyzické zákony. Asi těžko bude někdo zdravý a vitální, pokud třeba bude jíst jenom ořechy, nebo jenom jablka, myslím několik let třeba.

Malý příklad, že někdo i na 100% raw trpí potížemi, pokud není jeho strava vyrovnaná i po jiných stránkách... http://naturalhygienesociety.org/articles/drbass1.html

Tím chci říci, že tahle diskuze by doufám neměla zpochybnit základní fakta vitariánství, ale pomoci lidem, kterým se třeba "z vitariánství" kazí zuby. Takovým by se třeba dalo poradit, aby citrusy trochu omezily a vždy po nich dlouze žvýkali zelené, aby nechodili spát s pomerančem v puse :lol: neboť citrusy alkalizují, ale nejdříve v puse pouštějí kyseliny, a ty prostě ten vápník rozpouštějí no....
Neznamená to, že se máme vrátit k řízkům, ale že i v rámci raw jsou cesty lepší a méně dobré...z těch pak určitě nemoci být mohou.
věřím, že to nemyslíš vážně a patří to spíš do vtipů, těch 30 %, to už je skoro můj děda a to je můj hrůzostrašnej příklad, to sou už kromě mýho syna a pár podobnejch ostatní lidi, ne?,
raw cesta je jen jediná a to 100% a že to je jen pro vyvolené a každý to nezvládne (včetně mne) si může obhajovat každej sám jak uzná za vhodné
Doufám, že mou hlavu nikdy nikdo nepřesvědčí, že uvařenej meloun je vhodnější než syrovej, páč okamžitě páchám rituální sebevraždu
a orangutani jí jen ovoce a mají stejné sliny a zuby a nic se jim nekazí ani pár frutariánům, které jsem viděl a taková květa jí citrusy a třeba jen citrusy (a ještě pár druhů, banány ne) 22 let a nic jí není ani se zubama, a klidně PMN lze prožít život jen a pouze třeba na japkách (zralejch) a to úspěšně, dostatečně dlouho a ve zdraví
Vím naprosto jistě, že vložení celozrnýho rizota jednou za rok mi ani krapet nepřinese nějaké životní potřebnosti
takže buď něco škodí a to všeobecně a nebo je to v něčem jiném
je pravda, že orangutan ani já by nevzal do huby nezralý plot, oni migrují a čekaj a čekaj dokud neuzraje
souhlasím jedině s větou že i na raw lze jíst "nezdravě", (viz já) ale z jiných důvodů než hore uváděných
Nyní předkládám informace po přečtení odkazu:
-ovoce hlavní příčina rakoviny, infarktů a cukrovky i když např. uvádí že hyperglykemie a přetížení nadledvinek, ledvina vůbec všeho a inzulínový cosi a zde jiné prameny uvádí, že k transportu fruktosy inzulínu netřeba, páč prostupuje buněčnými stěnami přímo a eskymáci, že přežijí jen na mase, takže na co uhlohydráty
Ale přesto lze souhlasit s většinou co říká:
1. nejlepší bylo nejíst a tím si vždy vše spravil i záněty zubů a pod
jestli dokázal skutečně 2,5dne za týden nejíst tak se klaním a obdivuji
2. Trávení je nejtěžší ze všech lidských činností-proto jíst co nejmíň a nejmíňkrát
3. Nejškodlivější a to vyplývá i z "jejich" výzkumů i když to tak nereprezentují, PMN jest přimíchávání ovoce k složitým cukrům a tím si přivádění problémů: špatná nálada, dlouhé spaní, zuby a další-vše se mi podařilo ověřit vlastním výzkumem při přežíracích fruit údobích
=Takže fruitariáni (správní?) jí jen 1x až 2 x denně a jen množství odpovídající výdejům nebo durian
Nezapomeňme ještě zakoupit patřičné publikace, třeba i o těch myších, kteréžto mi připadají úplně mimo mísu.
Takže už budu mít 4 naprosto odlišné směry, které mohou každý jeden fungovat ale pozor neudělat z nich zlatou střední cestu

chtěl jsem to autocenzurově smazat, ale když je ten pátek, tak to berme jak výkřik do tmy
)Doplnění: jí posledních 35 let jen 1 jídlo denně a to v noci, přes den jen H2O, v klidu a dokonale žuje (v takovém případě i párek v rohlíku pro mne by byla lepší volba než co provádím nyní, si myslím) a to:mostly raw consisting of salads (whole and blended), large amounts of fruits, some nuts, seeds, fish, sea food and occasional chicken a to jedl 3 až 4 hodiny a vážilo to cez 3 libry a 20 hodin nejed nic a to byl jako vytrávený a cítil se skvěle, sic. Akorát z toho tloustl a tak radí, napřed z tej mixamotáže to řidčí a nakonec to tužší, i když PMN to musí být jedno, jestli tak dokonale kúše, tak to musí být vždy na ultratekuto.
dobrá je i mezipoznámka o těch opicích kerý těsně zachránil od smrti nasazením půstu, po té co byly krmeny zrním, sic
Měním tedy závěr, že živiti se pouze ovocem a to v našich šířkách jest věc nadmíru komplikovaná, že je ještě pro vyvolenější než jsem si myslel, ale kdybych dokázal to co výše zmiňovaný i se svýma kuřatama, tak bych v klidu opustil orgastické pofruitoidní stavy a přešel na "rozmanitou " potravu a tím bych ovšem změnil i fórum
Naposledy upravil(a) buc11 dne pát led 02, 2009 11:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

Ty jo, moje řeč. Osobně bych jedla jen jabka a pampelišky a a no..terez čoko a nic by mi k životu nechybělo....Skoda, že ty pampeliny jsou v zimě problém a jasně, tak jsem taky požitkář, takže holt jim i jiné druhy ovozelu.., ale to je jiný problém, ten hlavový, jestli to je vlastně problém...
Taky pěkně blábolinduju, když to po sobě čtu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Renáta »

(:-) Však to nebola publikácia o myšiach... ále, veď ty to dobre vieš. Myslím, že tieto knihy sú vcelku prospešné. Smerujú ľudí na správnu cestu (sú v nich prevažne ódy na surové ovocie a zeleninu - no, až na tie varené rajčiny a pod., ale od toho je už len krôčik k vita.) Kto HLODÁ, nájde :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

škoda Buci, že některým větám moc nerozumím, tvůj slovosled je dokonale matoucí...
ale z toho co jsem pochopila, vcelku souhlasím s tím, že ty myši byly totálně mimo mísu, to je jasné. vůbec se mi více věcí v tom článku nelíbilo, dala jsem ho tu jenom jako příklad toho, že 100%raw nerovná se zdravý.

ad 30% syrového ve stravě jako "běžná strava" - myslím že jsem to tipla dobře nebo až nadhodnotila :( kupříkladu můj chlap jí syrového asi tak toto - půl cibule denně k buřtu, zbytek je naprosto určitě non-raw :?
a co znám jiné lidi, ti si dají kousek ovoce tak 2x denně...v nejlepším případě tři kousky, ale samozřejmě k pečivu nebo těsně po něm.

já nevím nic, ale myslím si, že jenom ovoce nestačí.
předpokládám že lepšího zdraví se dočkám po zařazení i zeleného a občas nějakého semínka, třeba ne denně :)
viz Bountenko, po ovoci měli různé potíže (pro mne je důležité hlavně ten neustálý hlad nebo spíše chutě - nejíst hodinu=utrpení :? ), a tyhle potíže zmizely po zeleném :)

Awo, na pampelišky se taky těším, mám je ráda. Navíc saláty v hyper jsou neuvěřitelně drahé, proto mám i chlorellu :roll:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Jestli to není z příspěvku jasné, věřím že raw je jediné správné, držím se na odhadem 95% raw a usiluji o víc, což jde těžko takto rychle a s vařákem doma......jediné nad čím spekuluji je to, zda mně stačí jenom ovoce nebo se musím dokopat i k zelenému. Zatím vše co mne oslovilo mne k zelenému směřuje, bohužel zatím více logicky než chuťově :lol: .
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Advid »

Bez zeleného to fakt nejde. Je to pak ode zdi ke zdi. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Advid píše:Bez zeleného to fakt nejde. Je to pak ode zdi ke zdi. :P
dík za každé nakopnutí.
asi ho fakt potřebuju, neskutečně mě to s.re, jaký mám hlad co chvíli....se nacpu k prasknutí a po 15min příjdou chutě a do 30min "šílený hlad", viním z toho kolísání cukru :)

je to hrozně nepříjemné a nepraktické, jíst 28x denně.

předevčírem jsem měla celou brokolici a včera ledový salát a zelenou papriku (mmch, je v zel.pap. chlorofyl, nebo to je jiné zelené barvivo :?: ), dnes bude totéž, ale zatím to moc nepůsobí. Chlorellu jím 3 a více gramů denně už měsíc.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Jestli to není z příspěvku jasné, věřím že raw je jediné správné, držím se na odhadem 95% raw a usiluji o víc, což jde těžko takto rychle a s vařákem doma......jediné nad čím spekuluji je to, zda mně stačí jenom ovoce nebo se musím dokopat i k zelenému. Zatím vše co mne oslovilo mne k zelenému směřuje, bohužel zatím více logicky než chuťově :lol: .
aha tak to se musím omluvit (moc to neumím a nedělám), nevim proč sem z toho pochopil, že jako 30 % je správně
a svýmu příspěvku taky moc nerozumím a proti diskusi o procentuálnosti či množství jednotlivých položek samozřejmě nic nemám ani mít nemůžu, na to to tu je a naopak rád okouknu jiné raw pokusy
Pročet jsem u něho se zájmen i jiné příspěvky, a ohromuje mě ty jeho délky v desítkách let, že něco dělá (dělal) to je gigantiš, ale nejdůležitější v jeho případě, dělá-li dlouhodobě s takovými každotýdenními 2,5 půstikmi (všimněmě jak si váží ještě té noci a přiřazuje polovinu), což PMN ovlivní a hlavně převáží ten vlastní vliv složení stravy. Takže kdyby dal místo toho kuřete jen fruit a dejme tomu celery mohlo by to být (možná) ještě lepší. Ty jeho operace s grepama a ještě někdy krabicovejma neraw jujcama nic potrvrzovat nemohou, stejně tak myši testovat na ovoce, už u blbé kozy je to tak složité, nedovedu pochopit podle jakého klíče si pod stromem vybírá japka, dyž mně se jeví totžně). Orange padaný ze stromů ty bych hned nevyřazoval, to byly ve spainu zážitky blížící se durianovým, ale v globálu o škodlivému působení (jen100pro) ovoce bych se skrytě v našich šířkách s vážností dle mých zkušeností mohl taktéž zamýšlet, situace se ovšem dramaticky mění Tam, kde i ten stonek zelenýho se mi v tom vedru jeví jako nepoživatina a to celou dobu pobytu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

No ten článek je dost rozporuplný, ani to vitariánství není jednoduché.

Máš Buci pravdu, že některé argumenty byly dost ujeté, především ty myšky mne nadzvedly ze židle. Myši jsou prostě známí všežravci, v přírodě žerou bezobratlé, v chovech se dokrmují moučnými červy, kanibalismus u nich není vzácný, zvláště při malém prostoru a hojné populaci, tzv. populačním stresu.......takže tě 8 mrtvolek nedokazuje nic o tom, jestli ČLOVĚKU ovoce stačí nebo ne. Kdyby ty myšky byly chovány separátně a umřely by na ovoci nějakou nemocí, pak by to bylo vypovídající (o myších ne o lidech), ale takto vůbec...
s.arik píše:Podle mého názoru je tato diskuze velice prospěšná. Sama si myslím, že vitariánství je lepší než běžná strava (řekněme syrové jen do 30%, zbytek tepelně upravené)..
to v závorce se týkalo výrazu "běžná strava" těsně před závorkou :lol:
a běžná strava je pro mne momentálně nadávka :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Pavluška »

s.arik píše: kupříkladu můj chlap jí syrového asi tak toto - půl cibule denně k buřtu, zbytek je naprosto určitě non-raw :?
a co znám jiné lidi, ti si dají kousek ovoce tak 2x denně...v nejlepším případě tři kousky, ale samozřejmě k pečivu nebo těsně po něm.
Kdybych to kolem sebe neviděla, řekla bych, že se jedná o scifi film. Ale lepší se to. Hodně mých známých přechází na více syrového ovozelu, i když procentuálně je to stále bída. Také hodně vídám maminky podávající prckovi kousek mandarinky apod... nejen ty barevné chemické hnusy. A doma vznikají stravovací návyky, takže věřím, že bude lépe a lépe.
Jinak já se přidávám k těm, kdo mají problémy se sklovinou při větší konzumaci jablek atd (i zralých), ale nevylučuji, že jsem primárně oslabený zdegenerovaný jedinec a předem poškozený roky "normální" české stravy.

Šári, mě tu mlsnou (hlad?) zelené taky tlumí. Dokonce i kopřivový čaj (vlastně neraw, ale chlorofyl tam je taky) u mě způsobí takové zasycení a nepotřebu jídla... těžko říct, jestli bych ho pila v tropech. Tam ale nejsem. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

Mila s.arik,
Re: ... v rámci raw se dá jíst nezdravě!!! A uhnat si nemoci ... - nesouhlasim s vasimi formulacemi. 1) nezdrave se raw neda jist, mozna jste chtela rici nevhodne? 2) detto "uhnat si nemoci". Odvapneni zubu bych za nemoc nepovazovala. Mozna jste chtela pouzit slova "potize"?

Re: ... někdo i na 100% raw trpí potížemi, pokud není jeho strava vyrovnaná ... - nevime sice, kdo a jakymi potizemi (skvele, ze uz nepouzivate vyrazu "nemoc"), ale pokud jste chtela uvest jako priklad "http://naturalhygienesociety.org/articles/drbass1.html", pak jste tento material asi neprecetla dukladne a cely.

Onen pan pri jeho zivotnim cvalu dietami nejen pouziva zasadne chybne formulace (ciste pomerancova dieta neni raw apod.) ale kde se trefi, poctive uvadi, ze mu nebylo dobre po jednostrannych dietach (napr. 70 dni na pomerancich) a pokud zkousel prave raw, jen si ho chvalil. Zkousel ovsem tolik veci a mel pritom takove zazitky (cteni myslenek jinych apod.), ze bych ho jako vhodny zdroj nemohla doporucit. Pro zasmani: autor se vychlouba, ze jednu dobu jedl jen 1x denne, vecer: hodoval pritom 3-4 hodiny a sni i přes 1,5 kg potravy.

V clanku je dost skrytych odkazu na bussiness stranky, coz nastrazuje.

Re: ... lidem, kterým se třeba "z vitariánství" kazí zuby ... - to jsme si vysvetlily - z premiry prekyselene stravy se mohou zuby odvapnovat, nikoli kazit. Mimochodem, k odvapneni zubu muze dojit i pri dlouhodobe hladovce. Nezapomenme rovnez, ze ruzni lide mají ruzne silnou a stabilni sklovinu a ruzne nastaveny organismus. Co jednoho odvapni, druheho nemusi nebo alespon ne tak rychle.

Re: ... Neznamená to, že se máme vrátit k řízkům, ale že i v rámci raw jsou cesty lepší a méně dobré ... - Souhlasim s vami, přes rizky cesta nevede.

Z vlastní faze raw/fruit vim, ze potize vznikaji ruzne, napr.:
- malo pestra strava - drive ci pozdeji telo zacne potrebovat něco, co mu nedodavame a pak nas bud donuti si to najit, nebo si té vezme samo, například z onech, jiz prislovecnych, zubu
- lenost pri priprave jidla = prilis velke kusy, které nejsou dobře prozvykany
- davani prednost chutnemu lec napr. prilis kalorickemu druhu, tj. místo vyrabeni salatu spocivat jen orechy, banany apod., coz vede k obezite
Zkusenejsi kolegove a kolegyne by asi mohli pripsat další.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Babičko,
proti tvému elaborátu nemám námitek, nemohu potvrdit ani vyvrátit. Přesně a správně se vyjadřovat neumím, zvláště o vitariánství moc ne, jsem na něm sotva čtvrtý měsíc a teoretickými znalostmi nehýřím. Základní idea je mi snad jasná, zbylé detaily jako B12, omega kyseliny a podobně mne příliš nezajímají.
Trochu víc jsem začala číst právě proto, že se mi nelíbí ten můj věčný hlad :(

Mmch, jak tedy definuješ nemoc, když tam nespadá třeba odvápnění zubů? Pro mne je nemoc jakýkoliv jiný než "ideální" stav, a vzniknout nemoc může z různých příčin. V tomto smyslu je pro mne nemoc asi i zlomená noha, ačkoliv se tomu tedy v praxi říká úraz.
Nic jiného než nemoci a úrazy neznám. "Potíže" řadím k nemocem, ale je to vlastně hádka o slova, není to podstatné :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

Jej, to mám radost. Milovaná babička!
Co se týká zubů tak si myslím, že to bude hodně specifické. Do třicíti jsem se svým tělem dost experimentovala a i si ublížila ( zrovna pri raw ala Gunter, poněvadž jsem se krmila syrovým mléčkem a nepečenými chlebíky a přitom mám alergii na lepek a mléčko, jenže v té době jsem to nevěděla, ale zase se nemůžu omlouvat- přinejmenším jsem to tušila),ale zrovna zuby mám úplně krásné, bez plomb a jediného kazu. Během vita se mi ovšem po větší konzumaci některých citrusů a zároveň v období menzesu ( muselo být obojí dohromady, jinak byly zuby OK ) zuby dost bolely. Zatím to je jen moje teorie, ale roli hraje i výchozí stav zaneřáděnosti těla a hormonální hladiny, tak alespoň odpozorováno u mně. Něco fantastického pak se zuby udělaly pampelišky ( to je zázrak mnohými opovrhovaný ) a já jsem od té doby zcela bez potíží. No, teď mi v zimě moc chybí.
Na takové teorie to chce čas....a hlavně kdo neměl se zuby potíže, tak to asi nebude moc chápat...
No, nic, dám tomu ještě pár let a zkusím zda důkazy upřesní mou předpokládanou teorii anebo jsem doňa mimoňa. (:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

awa píše:Jej, to mám radost. Milovaná babička!
... (:-)
Ahoooj, Awa, s.arik a vubec fsichni:) Jen mne dostal ten site ... to byl ale blabol ... beztak to byla jen skryta reklama. Pac a poso!
m:-)
P.S. Neco jste tam zprehazeli - neukazuje se mi nahled, po odeslani prispevku se mi tento neukazuje ...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Díky za vaše reakce, že ten web je nějaký podezřelý.
Přiznávám, že anglicky umím velmi chabě a tak jsem využila google překladač a šla vyloženě jen po sémantických dominantách, čiže jsem z toho článku jistě mnohé nepochopila jak autor zamýšlel....plus moje nezkušenost v této oblasti.

Awo, já kdysi pampelišky doma pěstovala, v paneláku :) stačí si v létě nasbírat chmýří do látkového pytlíku (hoooodně) a pak v zimě truhlíky s hlínou, vysadit, zalévat, roste jako z vody 8)

Momentálně ovšem máme kočku co sežere všechno, tudíž v bytě není ani truhlík :? balkon nemáme a tak nepěstuji. Leda snad pořídit nějaké závěsné květináče...?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od culka »

Tieto stranky su ako droga. Kontrolujem to tu castejsie ako bankovy ucet a ako mozno vidiet nie len ja, ze babicka.

Awi, pampeliska je po slovensky pupava lekarska. Ten nazov nebude nahodny, len skoda, ze teraz by sme ju museli vyhrabavat spod snehu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Renáta »

culka píše:Tieto stranky su ako droga. Kontrolujem to tu castejsie ako bankovy ucet
Aj je tu nepomerne vacsi cvrkot ako na ucte - teda aspon na tom mojom (:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od culka »

A ked vam teraz vsetko prevedu na eura, tak tam bude aj pomerne prazdno.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Renáta »

Ha, mužovi dnes vydali v potravinách 3 centy - take krpaté, že menšie to už ani nejde... Chudáci starí ľudia, majú z toho dobrý hokej. :wink:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

Prosim, rekne mi nekdo, jak chutna pampeliska a v jakem stadiu se trha pro salat? Ma denni spotreba limit? Diky.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Mladé lístky, tj. dlouhé max. do 3-4cm chutnají podobně jako třeba hlávkový salát nebo prostě "zelené" :) , jíst se dají jakékoliv listy, ale čím starší, tím více hořké....čím mladší tím jemnější chuť.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

Diky, s.ariku. A jeste jedna otazka pro pestovani doma: jak rychle to lupeni dorusta? Tady, kde bydlim, moc zdrave ovzdusi na sber z travniku nemame a v obchode je - jako vsude - vetsinou korenova zelenina.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

s.arik píše:Díky za vaše reakce, že ten web je nějaký podezřelý.
Přiznávám, že anglicky umím velmi chabě a tak jsem využila google překladač a šla vyloženě jen po sémantických dominantách, čiže jsem z toho článku jistě mnohé nepochopila jak autor zamýšlel....plus moje nezkušenost v této oblasti.

Awo, já kdysi pampelišky doma pěstovala, v paneláku :) stačí si v létě nasbírat chmýří do látkového pytlíku (hoooodně) a pak v zimě truhlíky s hlínou, vysadit, zalévat, roste jako z vody 8)

Momentálně ovšem máme kočku co sežere všechno, tudíž v bytě není ani truhlík :? balkon nemáme a tak nepěstuji. Leda snad pořídit nějaké závěsné květináče...?
Překladač taky občas použiju, ale nakonec zjistim, že tam jsou sémantické bludy a já místo, abych u slova, které neznám, otevřela raději slovník, tak přemějšlim na tim, co má za význam spojení třeba třesk-onemocnění a podobné obludnosti, otravuju svojí polovičku, dedukujeme nad přesnými významy spojení a nakonec si to stejně radši přečtu v originále. Ale když je to moc dlouhé, tak mi to neba. Což byl případ i článku, který si uvedla. Takže ti rozumím moc...
Za tip k pěstování ti Šári moc děkuju, ale mám s kočkou podobný problém ( ta k tomu i vyhazuje hlínu, samo, že vše v době naší nepřítomnosti ) a také nám kolísá teplota v bytě ve dnech, kdy tam nejsme, takže by chudinky lístečky mohly umrznout, ale to jsou jinak řečeno výmluvy, když budu moc chtít, tak najdu i způsoby.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od listy »

jé pěstovat pampelišky, to by mě vůbec nenapadlo! jen dneska jsem si říkala, že si konečně zas dám na vatičku aspoň řeřichu. akorát s kočkou máme taky ten samý problém... tak teda nevím. :(
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od culka »

Ja mam petrzlen v kvetinaci a tak si z neho odtrhnem vzdy, ked idem okolo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Koukám že půlka vitariánů trpí na kočičí mor (:-)
No já si říkala, že chuděra nemá co žvýkat když je jenom v tom bytě, a nosila jsem jí denně (!!!) čerstvou trávu z venku (máme i pár morčat, takže jsem zvyklá), ale kočka potvůrka stejně likvidovala nadále pokojové květiny. Hm, tak už dva roky nemáme ani jeden květináč.

Babičko, pampeliška roste rychle, pokud by Vám to chutnalo jako "klíčky", tak prostě stačí několik dní, ale na pořádné lístky do salátu je třeba čekat třeba dva tři týdny. Zase to má výhodu, že člověk se o to nemusí moc starat a určitě "nepřeroste", i když je už velká a hořká, dá se nasekat v menším množství k salátu hlávkovému nebo ledovému a tak se ta hořkost ztratí.....ostatně, myslím že právě ty hořčiny jsou nejvíce léčivé, ale to už je moje spekulace.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od listy »

sari, jako bys neznala kočky! jak tě mohlo napadnout, že by žrala nějakou trávu, co jí ty přineseš. (:-) přece je mnohem lepší všechno okousat!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

s.arik píše: ... Koukám že půlka vitariánů trpí na kočičí mor (:-) ... pampeliska ... je ... hořká ...
Dik, S.ariku, ja horke rada - mluji arugulu/rukolu, to by mi pampeliska mohla chutnat. Hluboce se zamyslim a tusim, ze si na jare DO BYTU (venku by mi ho mohl odvat vichr) koupim truhlik ... mam ale okna jen na sever a SSV ... snad se ji u mne bude libit ... uz se tesim na to experimentovani :)
P.S. Rovnez zde VELKA kocicarka!
P.P.S. Nekdo mi opravil psani - uz se mi ukazuje nahled atd. Diky! :mrgreen:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Jé, já myslím že pampeliška snese úplně jakékoliv klima, i jenom rozptýlené světlo ze severu....riziko jsou jen ty kočky :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od babicka »

s.arik píše:Jé, já myslím že pampeliška snese úplně jakékoliv klima, i jenom rozptýlené světlo ze severu....riziko jsou jen ty kočky :)
Ted uz kocky nemam ... na leto se mozna pokusim dat truhlik na tu SSV stranu ... uz vidim sousedy, jak udivene pozoruji "svetovy plevel" u mne za oknem ... ale bude to hezky kvest :) ... ne, snim i poupata - alespon mi nikdo nebude vycitat, ze plevel sirim ... moc hezky napad, dik :mrgreen:
chang
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 27, 2008 17:01

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od chang »

Jsem poměrně duchovně založenej človíček, takže mi bylo proti srsti pojídat zvířátka. vedla mně k tomu moje kamarádka, která je cca 4 roky vegetariánkou. Já jsem byl vegetariánem rok a půl. Cítil jsem se psychicky skvěle, i jednak z důvodů, že patřím k těm, kterí neubližují zvířátkům. Takové pohlazení po duši, že víte kam patříte. Jenže po škole jsem musel nastoupit do práce, kterou jsem vykonával po 2 měsíce cca v 80stupních C sálavého tepla, a vykonával těžkou fyzickou práci (Ona by nebyla ani tak únavově těžká, kdyby tam nebylo takové horko), a cca 3 měsíce před touto prací mi začaly problémy typu: Nesnesitelné bolesti krku, Celková ůnava, Klouby mi křoupaly jako o karnevalu a spustu dalšího. S nástupem do takto vytížené práce mně to odrovnávalo a nebyl jsem schopen vyknávat tuto práci z důvodů celkové ůnavy. Jednoho dne jsem ráno vstával a při vstávání se mi vyhodilo rameno, no bolest až pod žebra, že by se stoho jeden po****. Zázračným způsobem mi to skočilo zpět. To byla poslední kapka.
alternativní metodou jsem si zjistil co mi vlastně je, výsledek: Akutní nedostatek bílkovin, nemožnost pokrytí spotřeby dodáním. Možnost: Začít jíst zase maso. Maso jsem začal jíst s tím, že nyní při každém jídle, kde se vyskytuje maso, nebo jakýkoliv odvar, nebo omáčka, ve které se vařilo maso, se pomodlím a poděkuji dotyčné bytosti duchovně a jídlo duchovně (pomocí představivosti) přeměnuji ve světlo. Po 3-4 měsících se můj stav zlepšil a nyní mám spoustu energie a pokaždé se před jídlem omlouvám a provádím osobní modlidbu.
chang
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 27, 2008 17:01

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od chang »

Tím chci říct, že jsem to oskoušel, tento způsob života mi nesedl a pokračuji jinak.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Katarína »

Vegetariani mozu mat x roznych stravovacich stylov. Aky bol ten Tvoj?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dgm »

chang píše:Tím chci říct, že jsem to oskoušel, tento způsob života mi nesedl a pokračuji jinak.
Hm, zajimava zkusenost ... takze ted pokracujes jinak, jak? jenom, ze jsi se vratil k byvalemu zpusobu zivota?
Tvoje tezkosti skoncily po preruseni vegetarianstvi nebo i soucasne s prerusenim prace v tech vysokych teplotach?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od tristazmista »

vitarianstvi a vegetarianstvi je dost velkej rozdil, porad jeste jis toxickou a defecitni stravu :!: Globalne by se dalo rict, ze vegetariani maji v mnoha pripadech vetsi problemy nez masozrouti. A vitariani na low fat nemaj zadny :lol: :lol:
nedavno sem si byl na prani rodice udelat testy na stopove prvky a bilkoviny. Vsecko v norme, akorat nadbytek drasliku v moci a nedostatek sodiku, cili to si vysvetluji jako nedostatek zelene, pridame, pridame, hmm, salatek, to je dobrutka...... :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dgm »

tristazmista :) na sodik je dobry rapikaty celer, mnam.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od tristazmista »

dgm píše:tristazmista :) na sodik je dobry rapikaty celer, mnam.

no jooo, uz ho mam v lednicce. Ale zatim sem ho jen dzusoval, jeste sem to nejedl... nemam paru jak to chutna :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Odpovědět